gtk+2.0 - en to ug translation catalogue (1896 entries)

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Cursor type
ug: نۇربەلگە تىپى

en: Standard cursor type
ug: ئۆلچەملىك نۇربەلگە تىپى

en: Display of this cursor
ug: بۇ نۇربەلگىنى كۆرسىتىش

en: Device Display
ug: ئۈسكۈنە كۆرسىتىش

en: Display which the device belongs to
ug: ئۈسكۈنە تەۋەلىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Device manager
ug: ئۈسكۈنە باشقۇرغۇچ

en: Device manager which the device belongs to
ug: ئۈسكۈنە تەۋەلىكىنى باشقۇرىدىغان باشقۇرغۇچ

en: Device name
ug: ئۈسكۈنە ئاتى

en: Device type
ug: ئۈسكۈنە تىپى

en: Device role in the device manager
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئۈسكۈنە باشقۇرغۇچتىكى رولى

en: Associated device
ug: باغلىنىشلىق ئۈسكۈنە

en: Associated pointer or keyboard with this device
ug: مۇشمۇ ئۈسكىنىگە باغلىنىشلىق بولغان كۆرسەتكۈچ(pointer) ياكى ھەرپتاختا

en: Input source
ug: كىرگۈزۈش مەنبەسى

en: Source type for the device
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئەسلى تىپى

en: Input mode for the device
ug: ئۈسكۈنىنىڭ كىرگۈزۈش ھالىتى

en: Whether the device has a cursor
ug: ئۈسكۈنىنىڭ نۇربەلگىسى بارمۇ يوق

en: Whether there is a visible cursor following device motion
ug: ئۈسكىنىنىڭ ھەرىكىتىگە ئەگىشىدىغان كۆرۈنىدىغان نۇربەلگە بارمۇ يوق

en: Number of axes in the device
ug: ئۈسكۈنىدىكى ئوق(كوئوردېنات ئوقلىرى) سانى

en: Display for the device manager
ug: ئۈسكۈنە باشقۇرغۇچ ئۈچۈن كۆرسىتىش

en: Default Display
ug: كۆڭۈلدىكى كۆرسەتكۈچ

en: The default display for GDK
ug: GDK نىڭ كۆڭۈلدىكى كۆرسەتكۈچى

en: Font options
ug: خەت نۇسخا تاللانمىلىرى

en: The default font options for the screen
ug: ئېكراندا كۆرسىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىنىڭ تاللانمىلىرى

en: Font resolution
ug: خەت ئېنىقلىقى

en: The resolution for fonts on the screen
ug: ئېكراندا كۆرسىتىلىدىغان خەت نۇسخىسىنىڭ ئېنىقلىقى

en: Cursor
ug: نۇربەلگە

en: Opcode for XInput2 requests
ug: XInput2 ئىلتىماسىنىڭ Opcode

en: Major
ug: ئاساسىي

en: Major version number
ug: ئاساسىي نەشر نومۇرى

en: Minor
ug: قوشۇمچە

en: Minor version number
ug: قوشۇمچە نەشر نومۇرى

en: Device ID
ug: ئۈسكۈنە ID سى

en: Device identifier
ug: ئۈسكۈنە بەلگىسى(كىملىكى)

en: Cell renderer
ug: كاتەكچە سىزغۇچ

en: The cell renderer represented by this accessible
ug: بۇ زىيارەتكە ۋەكىللىك قىلىدىغان كاتەكچە رەڭلىگۈچ

en: Has Opacity Control
ug: سۈزۈكلۈكىنى تىزگىنلىگىلى بولىدۇ

en: Whether the color selector should allow setting opacity
ug: رەڭ تاللىغۇچ سۈزۈكلۈكنى تەڭشەشكە يول قويامدۇ يوق

en: Has palette
ug: رەڭ تاختىسى

en: Whether a palette should be used
ug: رەڭ تاختىسى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Current Color
ug: ھازىرقى رەڭ

en: The current color
ug: نۆۋەتتىكى رەڭ

en: Current Alpha
ug: ھازىرقى ئالفا

en: The current opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ug: نۆۋەتتىكى سۈزۈكلۈك قىممىتى (0 پۈتۈنلەي سۈزۈك، 65535 پۈتۈنلەي تۇتۇق)

en: Current RGBA
ug: ھازىرقى RGBA

en: The current RGBA color
ug: ھازىرقى RGBA رېڭى

en: Color Selection
ug: رەڭ تاللاش

en: The color selection embedded in the dialog.
ug: سىڭدۈرمە سۆزلەشكۈنىڭ رەڭ تاللىشى

en: OK Button
ug: جەزملە توپچىسى

en: The OK button of the dialog.
ug: سۆزلەشكۈدىكى جەزملە توپچىسى

en: Cancel Button
ug: ۋاز كەچ توپچىسى

en: The cancel button of the dialog.
ug: سۆزلەشكۈدىكى ۋاز كەچ توپچىسى

en: Help Button
ug: ياردەم توپچىسى

en: The help button of the dialog.
ug: سۆزلەشكۈدىكى ياردەم توپچىسى

en: Font name
ug: خەت نۇسخا ئاتى

en: The string that represents this font
ug: بۇ خەت نۇسخىسىنى ئىپادىلەشكە ئىشلىتىدىغان تېكىست

en: Preview text
ug: تېكىستنى ئالدىن كۆزەت

en: The text to display in order to demonstrate the selected font
ug: تاللانغان خەت نۇسخىنى ئىپادىلەش ئۈچۈن كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Shadow type
ug: سايە تىپى

en: Appearance of the shadow that surrounds the container
ug: قاچا سىرتىدىكى سايە قىياپىتى

en: Handle position
ug: تۇتقۇ ئورنى

en: Position of the handle relative to the child widget
ug: تارماق ۋىجېتقا نىسبەتەن تۇتقۇنىڭ ئورنى

en: Snap edge
ug: كېسىشىش گىرۋىكى

en: Side of the handlebox that's lined up with the docking point to dock the handlebox
ug: تۇتقۇ گىرۋىكى بىلەن توختاش نۇقتىسى كېسىشىش گىرۋىكىنىڭ قىرى

en: Snap edge set
ug: كېسىشىش گىرۋەك تەڭشىكى

en: Whether to use the value from the snap_edge property or a value derived from handle_position
ug: كېسىشىش گىرۋەك خاسلىق قىممىتى ئىشلىتەمدۇ ياكى تۇتقۇ ئورنىدىن كېلىپ چىققان قىممەتنى ئىشلىتەمدۇ

en: Child Detached
ug: تارماق ئاجرىتىش

en: A boolean value indicating whether the handlebox's child is attached or detached.
ug: تۇتقۇنىڭ تارماق تىزگىنىنى ئىپادىلەشكە ئىشلىتىدىغىنى قوشۇمچىمۇ ياكى ئايرىلغان ئىككىلىك قىممەتمۇ

en: Style context
ug: مەزمۇن ئۇسلۇبى

en: GtkStyleContext to get style from
ug: GtkStyleContext ئۇسلۇبقا ئېرىشىدىغان ئورۇن

en: Rows
ug: قۇرلار

en: The number of rows in the table
ug: جەدۋەلدىكى قۇر سانى

en: Columns
ug: ئىستونلار

en: The number of columns in the table
ug: جەدۋەلدىكى ئىستون سانى

en: Row spacing
ug: قۇر بوشلۇقى

en: The amount of space between two consecutive rows
ug: ئىككى قۇر ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Column spacing
ug: ئىستون بوشلۇقى

en: The amount of space between two consecutive columns
ug: ئىككى ئىستون ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Homogeneous
ug: ئوخشاش

en: If TRUE, the table cells are all the same width/height
ug: ئەگەر TRUE بولسا، جەدۋەلدىكى ھەممە كاتەكچىنىڭ كەڭلىك/ئېگىزلىكى ئوخشاش بولىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ

en: Left attachment
ug: سول قوشۇلما

en: The column number to attach the left side of the child to
ug: تارماق بۆلەكنىڭ سول تەرىپىنى قايسى ئىستونغا قوشىدۇ

en: Right attachment
ug: ئوڭ قوشۇلما

en: The column number to attach the right side of a child widget to
ug: تارماق ۋىجېتنىڭ ئوڭ تەرىپىگە قوشۇلىدىغان ئىستون نومۇرى

en: Top attachment
ug: ئۈستى قوشۇلما

en: The row number to attach the top of a child widget to
ug: تارماق ۋىجېتنىڭ ئۇستى تەرىپىگە قوشۇلىدىغان ئىستون نومۇرى

en: Bottom attachment
ug: ئاستى قوشۇلما

en: The row number to attach the bottom of the child to
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئاستى تەرىپىگە قوشىدىغان قۇر نومۇرى

en: Horizontal options
ug: توغرا يۆنىلىش تاللانما

en: Options specifying the horizontal behaviour of the child
ug: تارماق تۈرلەرنىڭ توغرىسىغا ھەرىكىتىنىڭ تاللانمىسى بەلگىلىنىدۇ

en: Vertical options
ug: تىك يۆنىلىش تاللانمىلىرى

en: Options specifying the vertical behaviour of the child
ug: تارماق تۈرلەرنىڭ تىك ھەرىكىتىنىڭ تاللانمىسى بەلگىلىنىدۇ

en: Horizontal padding
ug: توغرا تولدۇرما

en: Extra space to put between the child and its left and right neighbors, in pixels
ug: تارماق بۆلەك ۋە ئۇنىڭ ئوڭ سول قوشنا بۆلىكى ئارىسىدىكى نورمىدىن ئارتۇق بوشلۇق، بىرلىكى پىكسېل

en: Vertical padding
ug: تىك تولدۇرما

en: Extra space to put between the child and its upper and lower neighbors, in pixels
ug: تارماق بۆلەك ۋە ئۇنىڭ ئۈستى ئاستى قوشنا بۆلىكى ئارىسىدىكى نورمىدىن ئارتۇق بوشلۇق، بىرلىكى پىكسېل

en: Program name
ug: پروگرامما ئاتى

en: The name of the program. If this is not set, it defaults to g_get_application_name()
ug: پروگرامما ئىسمى. ئەگەر بېكىتىلمىسە، كۆڭۈلدىكى g_get_application_name() بولىدۇ

en: Program version
ug: پروگرامما نەشرى

en: The version of the program
ug: پروگراممىنىڭ نەشرى

en: Copyright string
ug: نەشر ھوقۇقى تېكىستى

en: Copyright information for the program
ug: پروگراممىنىڭ نەشر ھوقۇقى ئۇچۇرى

en: Comments string
ug: ئىزاھات تېكىستى

en: Comments about the program
ug: پروگرامما ھەققىدىكى ئىزاھات

en: License Type
ug: ئىجازەتنامە تىپى

en: The license type of the program
ug: پروگراممىنىڭ ئىجازەتنامە تىپى

en: Website URL
ug: تورتۇرا ئادرېسى

en: The URL for the link to the website of the program
ug: پروگرامما تورتۇراسىغا بولغان ئۇلانمىنىڭ تور ئادرېسى(URL)

en: Website label
ug: تورتۇرا ئەنى

en: The label for the link to the website of the program
ug: پروگرامما تورتۇراسىغا بولغان ئۇلانمىنىڭ ئەنى

en: Authors
ug: ئاپتورلار

en: List of authors of the program
ug: پروگرامما ئاپتورلىرىنىڭ تىزىمى

en: Documenters
ug: پۈتۈكچىلەر

en: List of people documenting the program
ug: پروگرامما پۈتۈكى(قوللانما)نى ئىشلىگۈچىلەرنىڭ تىزىمى

en: Artists
ug: سەنئەتكار

en: List of people who have contributed artwork to the program
ug: پروگراممىنىڭ گۈزەل-سەنئەت قىسمىنى ئىشلىگۈچىلەرنىڭ تىزىمى

en: Credits to the translators. This string should be marked as translatable
ug: تەرجىمان تۆھپىكارلار. بۇ تېكىستنى تەرجىمە قىلىشقا بولىدىغانلىق بەلگىسى قويۇلۇشى كېرەك.

en: Logo
ug: تۇغ

en: A logo for the about box. If this is not set, it defaults to gtk_window_get_default_icon_list()
ug: ھەققىدە كۆزنەكچىسىنىڭ تۇغى. ئەگەر بېكىتىلمىسە كۆڭۈلدىكىسى gtk_window_get_default_icon_list()

en: Logo Icon Name
ug: تۇغ سىنبەلگە ئاتى

en: A named icon to use as the logo for the about box.
ug: ھەققىدە كۆزنەكچىسىدە تۇغ ئاتى قىلىنىدىغان سىنبەلگە.

en: Wrap license
ug: ئىجازەتنامىنى قاتلاش

en: Whether to wrap the license text.
ug: ئىجازەتنامىنى كۆرسەتكەندە قۇر ئالماشتۇرامدۇ يوق

en: Accelerator Closure
ug: تېزلەتكۈچ Closure

en: The closure to be monitored for accelerator changes
ug: تېزلەتكۈچ ئۆزگىرىشىنى نازارەت قىلىدىغان closure

en: Accelerator Widget
ug: تېزلەتكۈچ ۋىجېتى

en: The widget to be monitored for accelerator changes
ug: تېزلەتكۈچ ئۆزگىرىشىنى نازارەت قىلىدىغان ۋىجېت

en: Widget
ug: ۋىجېت

en: The widget referenced by this accessible.
ug: بۇ زىيارەتنى نەقىل ئالىدىغان كىچىك ئەپ.

en: action name
ug: مەشغۇلات ئاتى

en: The name of the associated action, like 'app.quit'
ug: مۇناسىۋەتلىك مەشغۇلاتنىڭ ئاتى، ‹app.quit› دېگەندەك

en: action target value
ug: مەشغۇلاتنىڭ نىشان قىممىتى

en: The parameter for action invocations
ug: مەشغۇلات چاقىرىشنىڭ پارامېتىرى

en: Name
ug: ئاتى

en: A unique name for the action.
ug: مەشغۇلاتنىڭ بىردىنبىر ئاتى.

en: Label
ug: ئەن

en: The label used for menu items and buttons that activate this action.
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ئاكتىپلايدىغان تىزىملىك تۈرى ۋە توپچىدا ئىشلىتىلىدىغان ئەن

en: Short label
ug: قىسقا ئەن

en: A shorter label that may be used on toolbar buttons.
ug: قورال بالداق توپچىلىرىدا ئىشلىتىلىشى مۇمكىن بولغان قىسقىراق ئەن

en: Tooltip
ug: كۆرسەتمە

en: A tooltip for this action.
ug: بۇ مەشغۇلاتنىڭ كۆرسەتمىسى.

en: Stock Icon
ug: Stock سىنبەلگە

en: The stock icon displayed in widgets representing this action.
ug: بۇ مەشغۇلاتقا ۋەكىللىك قىلىدىغان ۋىجېتتا كۆرسىتىدىغان stock سىنبەلگە.

en: The GIcon being displayed
ug: كۆرسىتىدىغان GIcon

en: Icon Name
ug: سىنبەلگە ئاتى

en: The name of the icon from the icon theme
ug: سىنبەلگە تېمىسىدىكى سىنبەلگە ئىسمى

en: Visible when horizontal
ug: توغرىسىغا تۇرغاندا كۆرۈنسۇن

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a horizontal orientation.
ug: قورال بالداق توغرا يۆنىلىشتە تۇرغاندا قورال بالداقتىكى تۈرلەرنى كۆرگىلى بولامدۇ يوق.

en: Visible when overflown
ug: تاشقاندا كۆرۈنسۇن

en: When TRUE, toolitem proxies for this action are represented in the toolbar overflow menu.
ug: TRUE بولغاندا، بۇ مەشغۇلات ماس كەلگەن قورال تۈر ۋاكالەتچىسى قورال بالداقنىڭ ھالقىغان تىزىملىكىدە كۆرۈنىدۇ.

en: Visible when vertical
ug: تىك تۇرغاندا كۆرۈنسۇن

en: Whether the toolbar item is visible when the toolbar is in a vertical orientation.
ug: قورال بالداق تىك يۆنىلىشتە تۇرغاندا، قورال بالداقتىكى تۈرلەرنى كۆرۈنىدۇ.

en: Is important
ug: مۇھىم

en: Whether the action is considered important. When TRUE, toolitem proxies for this action show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode.
ug: بۇ مەشغۇلات مۇھىممۇ ئەمەسمۇ. TRUE بولغاندا بۇ مەشغۇلاتقا ماس كەلگەن قورال بالداق تۈرلىرى GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ ھالىتىدە تېكىستنى كۆرسىتىدۇ.

en: Hide if empty
ug: بوش بولسا يوشۇرسۇن

en: When TRUE, empty menu proxies for this action are hidden.
ug: TRUE بولغاندا، بۇ مەشغۇلات ماس كەلگەن بوش تىزىملىك يوشۇرۇنىدۇ.

en: Sensitive
ug: سەزگۈر

en: Whether the action is enabled.
ug: مەشغۇلات ئىشلىتىلەمدۇ يوق.

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Whether the action is visible.
ug: مەشغۇلات كۆرۈنەمدۇ يوق.

en: Action Group
ug: مەشغۇلات گۇرۇپپىسى

en: The GtkActionGroup this GtkAction is associated with, or NULL (for internal use).
ug: بۇ GtkAction باغلانغان GtkActionGroup ياكى NULL (ئىچىدە ئىشلىتىلىدۇ)

en: Always show image
ug: سۈرەتنى ھەمىشە كۆرسەت

en: Whether the image will always be shown
ug: سۈرەتنى ھەمىشە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: A name for the action group.
ug: مەشغۇلات گۇرۇپپىسىنىڭ ئاتى.

en: Whether the action group is enabled.
ug: مەشغۇلات گۇرۇپپىسى ئىشلىتىلەمدۇ يوق.

en: Whether the action group is visible.
ug: مەشغۇلات گۇرۇپپىسى كۆرۈنەمدۇ يوق.

en: Accelerator Group
ug: تېزلەتكۈچى گۇرۇپپا

en: The accelerator group the actions of this group should use.
ug: مەزكۇر گۇرۇپپا ئىشلىتىدىغان مەشغۇلاتنىڭ تېزلەتكۈچى گۇرۇپپىسى.

en: Related Action
ug: مۇناسىۋەتلىك مەشغۇلاتلار

en: The action this activatable will activate and receive updates from
ug: بۇ ئاكتىپلاشقا بولىدىغان مەشغۇلات ئاكتىپلىنىپ يېڭىلاشنى قوبۇل قىلىدۇ

en: Use Action Appearance
ug: مەشغۇلات قىياپىتىنى ئىشلەت

en: Whether to use the related actions appearance properties
ug: مۇناسىۋەتلىك مەشغۇلات قىياپەت خاسلىقلىرىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Value
ug: قىممەت

en: The value of the adjustment
ug: تەڭشەيدىغان قىممەت

en: Minimum Value
ug: ئەڭ كىچىك قىممەت

en: The minimum value of the adjustment
ug: تەڭشەيدىغان ئەڭ كىچىك قىممەت

en: Maximum Value
ug: ئەڭ چوڭ قىممەت

en: The maximum value of the adjustment
ug: تەڭشەيدىغان ئەڭ چوڭ قىممەت

en: Step Increment
ug: قەدەم ئارتىشى

en: The step increment of the adjustment
ug: تەڭشەيدىغان قەدەم ئارتىشى

en: Page Increment
ug: بەتنىڭ ئارتىشى

en: The page increment of the adjustment
ug: تەڭشەيدىغان بەتنىڭ ئارتىشى

en: Page Size
ug: بەت چوڭلۇقى

en: The page size of the adjustment
ug: تەڭشەيدىغان بەتنىڭ چوڭلۇقى

en: Horizontal alignment
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى توغرىلىنىشى

en: Horizontal position of child in available space. 0.0 is left aligned, 1.0 is right aligned
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان بوشلۇقتىكى تارماق بۆلەكنىڭ توغرا يۆنىلىشتىكى ئورنى. 0.0 سولغا توغرىلايدۇ، 1.0 ئوڭغا توغرىلايدۇ

en: Vertical alignment
ug: تىك يۆنىلىشتىكى توغرىلىنىشى

en: Vertical position of child in available space. 0.0 is top aligned, 1.0 is bottom aligned
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان بوشلۇقتىكى تارماق بۆلەكنىڭ تىك ئورنى. 0.0 ئۈستىگە توغرىلايدۇ، 1.0 ئاستىغا توغرىلايدۇ

en: Horizontal scale
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى ئۆلچەك

en: If available horizontal space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ug: ئەگەر توغرا يۆنىلىشتە ئىشلىتىدىغان بوشلۇق تارماق بۆلەككە لازىملىقتىن كۆپ بولسا، تارماق بۆلەك ئۇنىڭ قانچىلىكىنى ئىشلىتىدۇ. 0.0 بولسا ئىشلەتمەيدۇ، 1.0 بولسا ھەممىنى ئىشلىتىدۇ

en: Vertical scale
ug: تىك يۆنىلىشتىكى ئۆلچەك

en: If available vertical space is bigger than needed for the child, how much of it to use for the child. 0.0 means none, 1.0 means all
ug: ئەگەر تىك يۆنىلىشتە ئىشلىتىدىغان بوشلۇق تارماق بۆلەككە لازىملىقتىن كۆپ بولسا، تارماق بۆلەك ئۇنىڭ قانچىلىكىنى ئىشلىتىدۇ. 0.0 بولسا ئىشلەتمەيدۇ، 1.0 بولسا ھەممىنى ئىشلىتىدۇ

en: Top Padding
ug: ئۈستىدىكى تولدۇرما

en: The padding to insert at the top of the widget.
ug: ۋىجېت ئۈستىگە قىستۇرىدىغان تولدۇرما.

en: Bottom Padding
ug: ئاستىدىكى تولدۇرما

en: The padding to insert at the bottom of the widget.
ug: ۋىجېت ئاستىغا قىستۇرىدىغان تولدۇرما.

en: Left Padding
ug: سولدىكى تولدۇرما

en: The padding to insert at the left of the widget.
ug: ۋىجېت سول تەرىپىگە قىستۇرىدىغان تولدۇرما

en: Right Padding
ug: ئوڭدىكى تولدۇرما

en: The padding to insert at the right of the widget.
ug: ۋىجېت ئوڭ تەرىپىگە قىستۇرىدىغان تولدۇرما

en: Include an 'Other…' item
ug: «باشقا…» تۈرىنى ئۆز ئىچىگە ئالسۇن

en: Whether the combobox should include an item that triggers a GtkAppChooserDialog
ug: GtkAppChooserDialog غا تەگكەندە بىرىكمە رامكا بىر تۈرنى ئۆز ئىچىگە ئالامدۇ يوق

en: Show default item
ug: كۆڭۈلدىكى تۈرنى كۆرسىتىش

en: Whether the combobox should show the default application on top
ug: بىرىكمە رامكا كۆڭۈلدىكى ئەپنى ئەڭ ئۈستىدە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Heading
ug: ماۋزۇ

en: The text to show at the top of the dialog
ug: ئەڭ ئۈستىدىكى سۆزلەشكۈدە كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Content type
ug: مەزمۇن تىپى

en: The content type used by the open with object
ug: نەڭ بىلەن ئېچىشتا ئىشلىتىلگەن مەزمۇن تىپى

en: The GFile used by the app chooser dialog
ug: پروگرامما تاللىغۇچ سۆزلەشكۈگە ئىشلىتىدىغان GFile

en: Show default app
ug: كۆڭۈلدىكى پروگراممىنى كۆرسەت

en: Whether the widget should show the default application
ug: ۋىجېت كۆڭۈلدىكى پروگراممىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show recommended apps
ug: تەۋسىيە قىلىنغان پروگراممىلارنى كۆرسەت

en: Whether the widget should show recommended applications
ug: ۋىجېت تەۋسىيە قىلىنغان پروگراممىلارنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show fallback apps
ug: زاپاس پروگراممىلارنى كۆرسەت

en: Whether the widget should show fallback applications
ug: ۋىجېت زاپاس پروگراممىلارنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show other apps
ug: باشقا پروگراممىلارنى كۆرسەت

en: Whether the widget should show other applications
ug: ۋىجېت باشقا پروگراممىلارنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show all apps
ug: ھەممە پروگراممىلارنى كۆرسەت

en: Whether the widget should show all applications
ug: ۋىجېت ھەممە پروگراممىلارنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Widget's default text
ug: ۋىجېتنىڭ كۆڭۈلدىكى تېكىستى

en: The default text appearing when there are no applications
ug: باشقا پروگرامما بولمىغاندا كۆڭۈلدىكى تېكىست كۆرۈنىدۇ

en: Register session
ug: جەرياننى تىزىملات

en: Register with the session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ئىشلىتىپ خەتلىتىش

en: Application menu
ug: پروگرامما تىزىملىكى

en: The GMenuModel for the application menu
ug: پروگرامما تىزىملىكىنىڭ GMenuModel ئى

en: Menubar
ug: تىزىملىك بالدىقى

en: The GMenuModel for the menubar
ug: تىزىملىك بالدىقىنىڭ GMenuModel ئى

en: Active window
ug: ئاكتىپ كۆزنەك

en: The window which most recently had focus
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم  فوكۇسلانغان كۆزنەك

en: Show a menubar
ug: تىزىملىك بالدىقىنى كۆرسىتىش

en: TRUE if the window should show a menubar at the top of the window
ug: ئەگەر TRUE  بولسا، كۆزنەكنىڭ ئۈستى قىسمىدا تىزىملىك بالدىقى كۆرۈنىدۇ

en: Arrow direction
ug: يا ئوق يۆنىلىشى

en: The direction the arrow should point
ug: يا ئوق كۆرسەتكەن يۆنىلىش

en: Arrow shadow
ug: يا ئوق سايىسى

en: Appearance of the shadow surrounding the arrow
ug: يا ئوق ئەتراپىدىكى سايىنىڭ قىياپىتى

en: Arrow Scaling
ug: يا ئوق ئۆلچىكى

en: Amount of space used up by arrow
ug: يا ئوق ئىگىلىگەن بوشلۇق چوڭلۇقى

en: Horizontal Alignment
ug: توغرىسىغا توغرىلاش

en: X alignment of the child
ug: تارماق بۆلەكنى X ئوقى يۆنىلىشىدە توغرىلا

en: Vertical Alignment
ug: تىك توغرىلاش

en: Y alignment of the child
ug: تارماق بۆلەكنى Y ئوقى يۆنىلىشىدە توغرىلا

en: Ratio
ug: نىسبەت

en: Aspect ratio if obey_child is FALSE
ug: بىرىكمە تارماق بۆلەك ئىناۋەتلىك بولمىغاندىكى كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتى

en: Obey child
ug: بىرىكمە تارماق بۆلەك

en: Force aspect ratio to match that of the frame's child
ug: رامكا تارماق بۆلەك كەڭلىك ئېگىزلىك نىسبىتىگە مەجبۇرىي ماسلاشتۇر

en: Header Padding
ug: بەت قېشىدىكى تولدۇرما

en: Number of pixels around the header.
ug: بەت قاشنىڭ چۆرىسىدىكى پىكسېل سانى.

en: Content Padding
ug: مەزمۇندىكى تولدۇرما

en: Number of pixels around the content pages.
ug: مەزمۇن بەت چۆرىسىنىڭ پىكسېل سانى.

en: Page type
ug: بەت تىپى

en: The type of the assistant page
ug: ياردەمچى بەتنىڭ تىپى

en: Page title
ug: بەت ماۋزۇسى

en: The title of the assistant page
ug: ياردەمچى بەتنىڭ ماۋزۇسى

en: Header image
ug: بەت قاش سۈرەت

en: Header image for the assistant page
ug: ياردەمچى بەتنىڭ بەت قاش سۈرىتى

en: Sidebar image
ug: يان بالداق سۈرەت

en: Sidebar image for the assistant page
ug: ياردەمچى بەتنىڭ يان بالداق سۈرىتى

en: Page complete
ug: بەت تامام

en: Whether all required fields on the page have been filled out
ug: ھەممە بەتتىكى تەلەپ قىلىنغان دائىرىنىڭ ھەممىسى تولدۇرۇلامدۇ يوق

en: Minimum child width
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Minimum width of buttons inside the box
ug: رامكىدىكى توپچىنىڭ ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Minimum child height
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئەڭ ئېگىز ئېگىزلىكى

en: Minimum height of buttons inside the box
ug: رامكىدىكى توپچىنىڭ ئەڭ پاكار ئېگىزلىكى

en: Child internal width padding
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئىچكى تولدۇرما كەڭلىكى

en: Amount to increase child's size on either side
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ھەر ئىككى(ئوڭ سول) تەرەپكە قوشقان كەڭلىكى

en: Child internal height padding
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئىچكى تولدۇرما ئېگىزلىكى

en: Amount to increase child's size on the top and bottom
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئۈستى ئاستىغا قوشقان كەڭلىكى

en: Layout style
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ئۇسلۇبى

en: How to lay out the buttons in the box. Possible values are: spread, edge, start and end
ug: رامكىدىكى توپچىلار قانداق تىزىلىدۇ. تاللىغىلى بولىدىغان قىممەتلىرى: spread, edge, start ۋە end

en: Secondary
ug: ئىككىنچى

en: If TRUE, the child appears in a secondary group of children, suitable for, e.g., help buttons
ug: ئەگەر TRUE بولسا، تارماق بۆلەك تارماق بۆلەكنىڭ ئىككىنچى گۇرۇپپىسىدا كۆرۈنىدۇ، ياردەمگە ئوخشاش توپچىغا ماس كېلىدۇ.

en: Non-Homogeneous
ug: ئوخشاشمىغان چوڭلۇقتا

en: If TRUE, the child will not be subject to homogeneous sizing
ug: ئەگەر TRUE بولسا تارماق بۆلەك بىر تۇتاش چوڭلۇقنىڭ چەكلىمىسىگە ئۇچرىمايدۇ

en: Spacing
ug: ئارىلىق

en: The amount of space between children
ug: تارماق بۆلەك ئارىسىدىكى ئارىلىق يىغىندىسى

en: Whether the children should all be the same size
ug: تارماق بۆلەك ئوخشاش چوڭلۇق ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Expand
ug: كېڭەيت

en: Whether the child should receive extra space when the parent grows
ug: تارماق بۆلەك ئاتا بۆلەك چوڭايسا نورمىدىن ئارتۇق بوشلۇققا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Fill
ug: تولدۇر

en: Whether extra space given to the child should be allocated to the child or used as padding
ug: تارماق بۆلەككە بېرىلىدىغان نورمىدىن ئارتۇق بوشلۇق تارماق بوشلۇققا تەقسىملىنەمدۇ ياكى تولدۇرما قىلىپ ئىشلىتىلەمدۇ

en: Padding
ug: تولدۇرما

en: Extra space to put between the child and its neighbors, in pixels
ug: تارماق بۆلەك ۋە ئۇنىڭ قوشنا بۆلىكى ئارىسىدىكى نورمىدىن ئارتۇق بوشلۇق، بىرلىكى پىكسېل

en: Pack type
ug: بوغچا تىپى

en: A GtkPackType indicating whether the child is packed with reference to the start or end of the parent
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئاتا بۆلەكنىڭ باشلاش ياكى ئاخىرلىشىش ئىچىدىكى GtkPackType قىممىتى تەركىبىدە بار يوقلۇقىنى ئىپادىلەيدۇ

en: Position
ug: ئورنى

en: The index of the child in the parent
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئاتا بۆلەكتىكى ئىندېكسى

en: Translation Domain
ug: تەرجىمە دائىرىسى

en: The translation domain used by gettext
ug: gettext ئىشلەتكەن تەرجىمە دائىرىسى

en: Text of the label widget inside the button, if the button contains a label widget
ug: توپچىدىكى تېكىست ئەنى، ئەگەر بۇ توپچا بىر ئەن ۋىجېتنى ئۆز ئىچىگە ئالسا

en: Use underline
ug: ئاستى سىزىق ئىشلەت

en: If set, an underline in the text indicates the next character should be used for the mnemonic accelerator key
ug: ئەگەر تەڭشەلسە، تېكىستتىكى ئاستى سىزىق كېيىنكى ھەرپنىڭ ئەستە تۇتالايدىغان تېزلەتكۈچ كۇنۇپكا سۈپىتىدە ئىشلىتىلىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ

en: Use stock
ug: زاپاسنى ئىشلەت

en: If set, the label is used to pick a stock item instead of being displayed
ug: ئەگەر تەڭشەلسە، ئەن زاپاس تۈرنى ئېلىشقا ئىشلىتىلىپ، تۈر كۆرسىتىشكە ئىشلىتىلمەيدۇ

en: Focus on click
ug: چېكىپ فوكۇسقا ئېرىش

en: Whether the button grabs focus when it is clicked with the mouse
ug: بۇ توپچىنى چاشقىنەكتە چەككەندە فوكۇسقا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Border relief
ug: گىرۋەك قاپارتما

en: The border relief style
ug: گىرۋەك قاپارتما ئۇسلۇبى

en: Horizontal alignment for child
ug: تارماق تۈرلەرنىڭ توغرىسىغا توغرىلىنىشى

en: Vertical alignment for child
ug: تارماق تۈرلەرنىڭ تىك توغرىلىنىشى

en: Image widget
ug: سۈرەت ۋىجېتى

en: Child widget to appear next to the button text
ug: توپچا يېنىدا كۆرۈنىدىغان تارماق ۋىجېت

en: Image position
ug: سۈرەت ئورنى

en: The position of the image relative to the text
ug: تېكىستكە نىسبەتەن سۈرەتنىڭ ئورنى

en: Default Spacing
ug: كۆڭۈلدىكى ئارىلىق

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons
ug: GTK_CAN_DEFAULT توپچىغا قوشقان زىيادە بوشلۇق

en: Default Outside Spacing
ug: كۆڭۈلدىكى توپچىنىڭ چۆرىسىدىكى ئارىلىق

en: Extra space to add for GTK_CAN_DEFAULT buttons that is always drawn outside the border
ug: GTK_CAN_DEFAULT توپچىنىڭ قىرىنىڭ سىرتىدا زىيادە قوشىدىغان ئارىلىق

en: Child X Displacement
ug: تارماق بۆلەك توغرىسىغا يۆتكىلىش

en: How far in the x direction to move the child when the button is depressed
ug: توپچا بېسىلغاندا، ئۇنىڭ تارماق بۆلەكلىرى توغرىسىغا يۆتكىلىدىغان ئارىلىق

en: Child Y Displacement
ug: تارماق بۆلەك بويىغا يۆتكىلىش

en: How far in the y direction to move the child when the button is depressed
ug: توپچا بېسىلغاندا، ئۇنىڭ تارماق بۆلەكلىرى بويىغا يۆتكىلىدىغان ئارىلىق

en: Displace focus
ug: فوكۇسنى ئالماشتۇر

en: Whether the child_displacement_x/_y properties should also affect the focus rectangle
ug: child_displacement_x/_y خاسلىقى فوكۇس چاسىسىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Inner Border
ug: ئىچكى گىرۋەك

en: Border between button edges and child.
ug: توپچا گىرۋىكى ۋە تارماق بۆلەك ئارىسىدىكى گىرۋەك

en: Image spacing
ug: سۈرەت بوشلۇقى

en: Spacing in pixels between the image and label
ug: سۈرەت بىلەن ئەن ئارىسىدىكى بوشلۇق پىكسېل

en: Year
ug: يىل

en: The selected year
ug: تاللانغان يىل

en: Month
ug: ئاي

en: The selected month (as a number between 0 and 11)
ug: تاللانغان ئاي (0 دىن 11 گىچە سان)

en: Day
ug: كۈن

en: The selected day (as a number between 1 and 31, or 0 to unselect the currently selected day)
ug: تاللانغان كۈن (1 دىن 31 گىچە سان، 0 تاللىغان كۈننى تاللىماسلىقنى بىلدۈرىدۇ)

en: Show Heading
ug: ماۋزۇ كۆرسەت

en: If TRUE, a heading is displayed
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ماۋزۇ كۆرسىتىلىدۇ

en: Show Day Names
ug: كۈن ئاتىنى كۆرسەت

en: If TRUE, day names are displayed
ug: ئەگەر TRUE بولسا، كۈن ئىسمى كۆرسىتىلىدۇ

en: No Month Change
ug: ئاي ئۆزگەرمەيدۇ

en: If TRUE, the selected month cannot be changed
ug: ئەگەر TRUE بولسا، تاللانغان ئاينى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Show Week Numbers
ug: ھەپتە نومۇرىنى كۆرسەت

en: If TRUE, week numbers are displayed
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ھەپتە نومۇرى كۆرسىتىلىدۇ

en: Details Width
ug: تەپسىلاتلار كەڭلىكى

en: Details width in characters
ug: تەپسىلاتلارنىڭ ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان كەڭلىكى

en: Details Height
ug: تەپسىلاتلار ئېگىزلىكى

en: Details height in rows
ug: قۇردىكى تەپسىلاتلار ئېگىزلىكى

en: Show Details
ug: تەپسىلاتلارنى كۆرسەت

en: If TRUE, details are shown
ug: ئەگەر TRUE بولسا، تەپسىلاتلار كۆرسىتىلىدۇ

en: Inner border
ug: ئىچكى گىرۋەك

en: Inner border space
ug: ئىچكى گىرۋەك بوشلۇقى

en: Vertical separation
ug: تىك بۆلۈش

en: Space between day headers and main area
ug: كۈن ماۋزۇسى بىلەن ئاساسىي دائىرە ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Horizontal separation
ug: توغرىسىغا بۆلۈش

en: Space between week headers and main area
ug: ھەپتە ماۋزۇسى بىلەن ئاساسىي دائىرە ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Space which is inserted between cells
ug: كاتەكچە ئارىسىغا قىستۇرۇلغان بوشلۇق

en: Whether the cell expands
ug: كاتەكچىنى كېڭىيەمدۇ يوق

en: Align
ug: توغرىلا

en: Whether cell should align with adjacent rows
ug: كاتەكچىلەر قۇرلار بىلەن بىرگە تەڭشىلەمدۇ

en: Fixed Size
ug: مۇقىم چوڭلۇقى

en: Whether cells should be the same size in all rows
ug: ھەممە قۇرلاردىكى كاتەكچىلەرنىڭ چوڭلۇقى ئوخشاش بولامدۇ

en: Pack Type
ug: بوغچا تىپى

en: A GtkPackType indicating whether the cell is packed with reference to the start or end of the cell area
ug: كاتەكچىنىڭ كاتەكچە دائىرىسىنىڭ باشلاش ياكى ئاخىرلىشىش ئىچىدىكى GtkPackType قىممىتى تەركىبىدە بار يوقلۇقىنى ئىپادىلەيدۇ

en: Focus Cell
ug: فوكۇسلۇق كاتەكچە

en: The cell which currently has focus
ug: نۆۋەتتىكى فوكۇس چۈشكەن كاتەكچە

en: Edited Cell
ug: تەھرىرلەنگەن كاتەكچە

en: The cell which is currently being edited
ug: نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتقان كاتەكچە

en: Edit Widget
ug: ۋىجېت تەھرىرلەش

en: The widget currently editing the edited cell
ug:  كىچىك ئەپ نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتقان كاتەكچىنى تەھرىرلەۋاتىدۇ

en: Area
ug: دائىرە

en: The Cell Area this context was created for
ug: كاتەكچە دائىرىسىدە قۇرۇلغان

en: Minimum Width
ug: ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Minimum cached width
ug: غەملەنگەن ئەڭ كىچىك كەڭلىك

en: Minimum Height
ug: ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: Minimum cached height
ug: غەملەنگەن ئەڭ كىچىك ئېگىزلىك

en: Editing Canceled
ug: تەھرىرلەشتىن ۋاز كەچتى

en: Indicates that editing has been canceled
ug: تەھرىرلەشتىن ۋاز كېچىشكە بۇيرۇلدى

en: Accelerator key
ug: تېزلەتكۈچ كۇنۇپكىسى

en: The keyval of the accelerator
ug: تېزلەتكۈچ كۇنۇپكىسىنىڭ قىممىتى

en: Accelerator modifiers
ug: تېزلەتكۈچ ئۆزگەرتكۈچ

en: The modifier mask of the accelerator
ug: تېزلەتكۈچنىڭ تۈزىتىش ماسكىسى

en: Accelerator keycode
ug: تېزلەتكۈچ كۇنۇپكا نومۇرى

en: The hardware keycode of the accelerator
ug: تېزلەتكۈچنىڭ قاتتىق دېتال كۇنۇپكا كودى

en: Accelerator Mode
ug: تېزلەتكۈچ ھالىتى

en: The type of accelerators
ug: تېزلەتكۈچ تىپى

en: mode
ug: ھالەت

en: Editable mode of the CellRenderer
ug: كاتەكچە رەڭلىگۈچنىڭ تەھرىرلەش ھالىتى

en: visible
ug: ئاشكارا

en: Display the cell
ug: كاتەكچىنى كۆرسەت

en: Display the cell sensitive
ug: كاتەكچە سەزگۈرلۈكىنى كۆرسەت

en: xalign
ug: توغرا يۆنىلىشتە توغرىلا

en: The x-align
ug: توغرا يۆنىلىشتە توغرىلاش

en: yalign
ug: تىك يۆنىلىشتە توغرىلا

en: The y-align
ug: تىك يۆنىلىشتە توغرىلاش

en: xpad
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى تولدۇرما

en: The xpad
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى تولدۇرما

en: ypad
ug: تىك يۆنىلىشتىكى تولدۇرما

en: The ypad
ug: تىك يۆنىلىشتىكى تولدۇرما

en: width
ug: كەڭلىك

en: The fixed width
ug: مۇقىم كەڭلىك

en: height
ug: ئېگىزلىك

en: The fixed height
ug: مۇقىم ئېگىزلىك

en: Is Expander
ug: كېڭەيتكۈچى

en: Row has children
ug: قۇرنىڭ تارماقلىرى بار

en: Is Expanded
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Row is an expander row, and is expanded
ug: قۇر قۇرنى كېڭەيتكىلى بولىدۇ ھەمدە كېڭەيتىلگەن

en: Cell background color name
ug: كاتەكچە تەگلىك رەڭگىنىڭ ئىسمى

en: Cell background color as a string
ug: تېكىست شەكلىدە ئىپادىلەنگەن كاتەكچە تەگلىك رەڭگى

en: Cell background color
ug: كاتەكچە تەگلىك رەڭگى

en: Cell background color as a GdkColor
ug: GdkColor دا ئىپادىلەنگەن كاتەكچە تەگلىك رەڭگى

en: Cell background RGBA color
ug: كاتەكچە تەگلىكنىڭ RGBA رەڭگى

en: Cell background color as a GdkRGBA
ug: GdkRGBA دا ئىپادىلەنگەن كاتەكچە تەگلىك رەڭگى

en: Editing
ug: تەھرىرلەۋاتىدۇ

en: Whether the cell renderer is currently in editing mode
ug: كاتەكچە تەھرىرلىگۈچنىڭ نۆۋەتتىكى ھالىتى تەھرىرلەش ھالىتىدىمۇ يوق

en: Cell background set
ug: كاتەكچە تەگلىك تەڭشىكى

en: Whether the cell background color is set
ug: كاتەكچە تەگلىك رەڭگى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Model
ug: ئەندىزە

en: The model containing the possible values for the combo box
ug: كۆپ تاللاش رامكىسىنىڭ قىممىتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەندىزە

en: Text Column
ug: تېكىست ئىستونى

en: A column in the data source model to get the strings from
ug: تېكىستنىڭ سانلىق-مەلۇمات مەنبە ئەندىزىسىگە ئېرىشىشكە ئىشلىتىدىغان بىر ئىستون

en: Has Entry
ug: تۈر بار

en: If FALSE, don't allow to enter strings other than the chosen ones
ug: ئەگەر FALSE بولسا، تاللانغان تۈردىن باشقا تېكىست كىرگۈزۈشكە يول قويمايدۇ

en: Pixbuf Object
ug: پىكىسبۇف(pixbuf) ئوبيېكتى

en: The pixbuf to render
ug: رەڭلەيدىغان پىكسېل غەملىكى

en: Pixbuf Expander Open
ug: Pixbuf كېڭەيتكۈچ ئوچۇق

en: Pixbuf for open expander
ug: ئوچۇق كېڭەيتكۈچنىڭ Pixbuf

en: Pixbuf Expander Closed
ug: Pixbuf كېڭەيتكۈچ يېپىلغان

en: Pixbuf for closed expander
ug: يېپىلغان كېڭەيتكۈچنىڭ Pixbuf

en: Stock ID
ug: قالدۇرۇلغان كىملىك

en: The stock ID of the stock icon to render
ug: رەڭلەيدىغان زاپاس سىنبەلگىنىڭ قالدۇرۇلغان كىملىكى

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered icon
ug: رەڭلەيدىغان سىنبەلگە چوڭلۇقىنىڭ GtkIconSize قىممىتى بەلگىلىنىدۇ

en: Detail
ug: تەپسىلاتى

en: Render detail to pass to the theme engine
ug: تېما ماتورىغا يوللايدىغان رەڭلەش تەپسىلاتى

en: Follow State
ug: ئەگىشىش ھالىتى

en: Whether the rendered pixbuf should be colorized according to the state
ug: رەڭلەيدىغان پىكسېل غەملەك ھالىتىگە قاراپ رەڭلىنەمدۇ يوق

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Value of the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقنىڭ قىممىتى

en: Text
ug: تېكىست

en: Text on the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقتىكى تېكىست

en: Pulse
ug: ئىمپۇلس

en: Set this to positive values to indicate that some progress is made, but you don't know how much.
ug: بۇ قىممەت مۇسبەت تەڭشەلسە بىر ئاز ئىلگىرىلەشكە ئېرىشكەنلىكىنى بىلدۈرىدۇ ئەمما قانچىلىك ئىلگىرىلىگەننى بىلمەيسىز.

en: Text x alignment
ug: تېكىستنى توغرىسىغا توغرىلا

en: The horizontal text alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى تېكىستنىڭ توغرىلىنىش ئۇسۇلى، 0 (سول) دىن 1 (ئوڭ) غا توغرىلىنىدۇ. RTL (ئوڭدىن سولغا) ئورۇنلاشتۇرۇش ساقلىنىپ قالىدۇ.

en: Text y alignment
ug: تېكىستنى بويىغا توغرىلا

en: The vertical text alignment, from 0 (top) to 1 (bottom).
ug: تىك يۆنىلىشتىكى تېكىستنىڭ توغرىلىنىش ئۇسۇلى، 0 (ئۈستى) دىن 1 (ئاستى) غا توغرىلىنىدۇ.

en: Inverted
ug: تەتۈر

en: Invert the direction in which the progress bar grows
ug: سۈرئەت بالدىقىنىڭ ئېشىش يۆنىلىشىنى تەتۈر قىلىدۇ

en: Adjustment
ug: تەڭشەش

en: The adjustment that holds the value of the spin button
ug: چىغ توپچا قىممىتىنىڭ تەڭشىلىشىنى ساقلايدۇ

en: Climb rate
ug: ئۆرلەش نىسبىتى

en: The acceleration rate when you hold down a button
ug: بىر توپچىنى باسقاندىكى تېزلىتىش نىسبىتى

en: Digits
ug: خانە سانى

en: The number of decimal places to display
ug: كۆرسىتىدىغان كەسىر چېكىتىدىن كېيىنكى خانە سانى

en: Active
ug: ئاكتىپ

en: Whether the spinner is active (ie. shown) in the cell
ug: كاتەكچىدە چىغ تەڭشەك ئاكتىپ(ئەگەر بولسا)لىنامدۇ يوق

en: Pulse of the spinner
ug: چىغ تەڭشەكنىڭ ئىمپۇلسى

en: The GtkIconSize value that specifies the size of the rendered spinner
ug: كۆرسىتىدىغان چىغ تەڭشەك چوڭلۇقىنىڭ GtkIconSize قىممىتى بەلگىلىنىدۇ

en: Text to render
ug: سىزىدىغان تېكىست

en: Markup
ug: بەلگە

en: Marked up text to render
ug: سىزىدىغان تېكىست

en: Attributes
ug: خاسلىقلار

en: A list of style attributes to apply to the text of the renderer
ug: تېكىستنى سىزىشتا ئىشلىتىلىدىغان ئۇسلۇب خاسلىقلىرىنىڭ تىزىمى

en: Single Paragraph Mode
ug: يەككە ئابزاس مودېلى

en: Whether to keep all text in a single paragraph
ug: يەككە ئابزاستا ھەممە تېكىست ساقلىنىپ قالامدۇ يوق

en: Background color name
ug: تەگلىك رەڭگىنىڭ ئاتى

en: Background color as a string
ug: تېكىست شەكلىدە ئىپادىلەنگەن تەگلىك رەڭگى

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Background color as a GdkColor
ug: GdkColor شەكلىدە ئىپادىلەنگەن تەگلىك رەڭگى

en: Background color as RGBA
ug: RGBA شەكلىدە ئىپادىلەنگەن تەگلىك رەڭگى

en: Background color as a GdkRGBA
ug: GdkRGBA دا ئىپادىلەنگەن تەگلىك رەڭگى

en: Foreground color name
ug: ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگىنىڭ ئاتى

en: Foreground color as a string
ug: تېكىست شەكلىدە ئىپادىلەنگەن ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Foreground color
ug: ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Foreground color as a GdkColor
ug: GdkColor شەكلىدە ئىپادىلەنگەن ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Foreground color as RGBA
ug: RGBA شەكلىدە ئىپادىلەنگەن ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Foreground color as a GdkRGBA
ug: GdkRGBA شەكلىدە ئىپادىلەنگەن ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Editable
ug: تەھرىرچان

en: Whether the text can be modified by the user
ug: ئىشلەتكۈچى تېكىستنى ئۆزگەرتەلەمدۇ يوق

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: Font description as a string, e.g. "Sans Italic 12"
ug: تېكىست شەكلىدە ئىپادىلەنگەن خەت نۇسخا چۈشەندۈرۈشى، مەسىلەن، "Sans Italic 12"

en: Font description as a PangoFontDescription struct
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ PangoFontDescription struct چە چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Font family
ug: خەت نۇسخىسى ئاتى

en: Name of the font family, e.g. Sans, Helvetica, Times, Monospace
ug: خەت نۇسخىسى ئاتى مەسىلەن: Sans, Helvetica, Times, Monospace

en: Font style
ug: خەت نۇسخا ئۇسلۇبى

en: Font variant
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ باشقا ئاتى

en: Font weight
ug: خەت نۇسخىسى توملۇقى

en: Font stretch
ug: خەت نۇسخىسىنى سوزۇش

en: Font size
ug: خەت چوڭلۇقى

en: Font points
ug: خەت نۇسخىسى نۇقتىسى

en: Font size in points
ug: خەت نۇسخىسى نۇقتا بىلەن ئىپادىلەنگەن چوڭلۇقى

en: Font scale
ug: خەت نۇسخا نىسبىتى

en: Font scaling factor
ug: خەت نۇسخا چوڭايتىش نىسبىتى

en: Rise
ug: كۆتۈرۈش

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative)
ug: ئاساسىي سىزىق ئۈستىدىكى تېكىستنىڭ ئېغىشى(ئەگەر ئاساسىي سىزىق ئاستىدا بولسا مىنۇس بولىدۇ )

en: Strikethrough
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقى

en: Whether to strike through the text
ug: تېكىستكە ئۆچۈرۈش سىزىقى قوللىنامدۇق يوق

en: Underline
ug: ئاستى سىزىق

en: Style of underline for this text
ug: تېكىستنىڭ ئاستى سىزىق ئۇسلۇبى

en: Language
ug: تىل

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If you don't understand this parameter, you probably don't need it
ug: بۇ تېكىست ئىشلەتكەن تىل ISO كودلىنىشىدا ئىپادىلىنىدۇ. Pango بۇ تەڭشەكنى تېكىست كۆرسەتكەندىكى ئەسكەرتىش قىلىپ ئىشلىتىدۇ. ئەگەر بۇ پارامېتىرنى چۈشەنمىسىڭىز ھېچقىسى يوق

en: Ellipsize
ug: قىسقارتما

en: The preferred place to ellipsize the string, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ug: ئەگەر كاتەكچە رەڭلىگۈچتە پۈتكۈل تېكىستنى كۆرسىتىشكە يېتەرلىك بوشلۇق بولمىسا، بۇ جايدا ھەرپ تىزىقىنى قىسقارتىدىغان ئورۇن بېرىلگەن.

en: Width In Characters
ug: ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان كەڭلىكى

en: The desired width of the label, in characters
ug: ئەننىڭ نىشان كەڭلىكى، ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدۇ

en: Maximum Width In Characters
ug: ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان ئەڭ ئۇزۇن كەڭلىك

en: The maximum width of the cell, in characters
ug: كاتەكچىنىڭ ئەڭ ئۇزۇن كەڭلىكى، ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدۇ

en: Wrap mode
ug: قۇر قاتلاش ھالىتى

en: How to break the string into multiple lines, if the cell renderer does not have enough room to display the entire string
ug: ئەگەر كاتەكچە رەڭلىگۈچتە پۈتكۈل تېكىستنى كۆرسىتىشكە يېتەرلىك بوشلۇق بولمىسا، بۇ جايدا ھەرپ تىزىقىنى كۆپ قۇرغا پارچىلاش ئۇسۇلى كۆرسىتىلگەن.

en: Wrap width
ug: قۇر قاتلاش كەڭلىكى

en: The width at which the text is wrapped
ug: قۇر قاتلايدىغان تېكىستنىڭ كەڭلىكى

en: Alignment
ug: توغرىلاش

en: How to align the lines
ug: قۇرنى قانداق توغرىلايدۇ

en: Placeholder text
ug: ئورۇن تېكىست

en: Text rendered when an editable cell is empty
ug: تەھرىرلىگىلى بولىدىغان كاتەكچە قۇرۇق ھالەتتە سىزىلىدىغان تېكىست

en: Background set
ug: تەگلىك تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the background color
ug: بۇ بەلگە تەگلىك رەڭگىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Foreground set
ug: ئالدى كۆرۈنۈش تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the foreground color
ug: بۇ بەلگە ئالدى كۆرۈنۈشكە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Editability set
ug: تەھرىرچان تەڭشەك

en: Whether this tag affects text editability
ug: بۇ بەلگە تېكىستنىڭ تەھرىرچانلىقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Font family set
ug: خەت نۇسخىسى ئاتىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font family
ug: بۇ خەتكۈش خەت شەكلىگە تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Font style set
ug: خەت نۇسخىسى ئۇسلۇبىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font style
ug: بۇ خەتكۈش خەت ئۇسلۇبىغا تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Font variant set
ug: خەت نۇسخىسى باشقا ئاتىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font variant
ug: بۇ خەتكۈش خەت نۇسخىسىغا تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Font weight set
ug: خەت نۇسخىسى توملۇقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font weight
ug: بۇ خەتكۈش خەت توملۇقىغا تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Font stretch set
ug: خەت نۇسخىسى سوزۇلۇشىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font stretch
ug: بۇ خەتكۈش خەت كەڭلىكىگە تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Font size set
ug: خەت نۇسخىسى چوڭلۇقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the font size
ug: بۇ خەتكۈش خەت چوڭلۇقىغا تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Font scale set
ug: خەت نۇسخا نىسبەت تەڭشىكى

en: Whether this tag scales the font size by a factor
ug: بۇ بەلگە خەت نۇسخىسىنى چوڭايتىپ كىچىكلىتەمدۇ يوق

en: Rise set
ug: كۆتۈرۈلۈشنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects the rise
ug: بۇ خەتكۈش خەتنىڭ كۆتۈرۈلۈشىگە تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Strikethrough set
ug: ئۆچۈرۈش سىزىقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects strikethrough
ug: بۇ خەتكۈش ئۆچۈرۈش سىزىقىغا تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Underline set
ug: ئاستى سىزىقىنى بەلگىلەش

en: Whether this tag affects underlining
ug: بۇ خەتكۈش ئاستى سىزىققا تەسىر قىلامدۇ يوق

en: Language set
ug: تىل تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the language the text is rendered as
ug: بۇ بەلگە تېكىست رەڭلىگەندە ئىشلىتىدىغان تىلغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Ellipsize set
ug: قىسقارتما تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the ellipsize mode
ug: بۇ بەلگە قىسقارتما ھالىتىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Align set
ug: توغرىلاش تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the alignment mode
ug: بۇ بەلگە توغرىلاش ھالىتىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Toggle state
ug: ئالمىشىش ھالىتى

en: The toggle state of the button
ug: توپچىنىڭ ئالمىشىش ھالىتى

en: Inconsistent state
ug: زىددىيەتلىك ھالەت

en: The inconsistent state of the button
ug: توپچىنىڭ زىددىيەتلىك ھالىتى

en: Activatable
ug: ئاكتىپلاشچان

en: The toggle button can be activated
ug: ئالمىشىش توپچىسىنى ئاكتىپلاشقا بولىدۇ

en: Radio state
ug: تاق تاللاش ھالىتى

en: Draw the toggle button as a radio button
ug: ئالمىشىش توپچىسىنى تاق تاللاش توپچىسى سۈپىتىدە سىز

en: Indicator size
ug: كۆرسەتكۈچ چوڭلۇقى

en: Size of check or radio indicator
ug: كۆپ ياكى تاق تاللاش كۆرسەتكۈچىنىڭ چوڭلۇقى

en: Background RGBA color
ug: تەگلىكنىڭ RGBA رەڭگى

en: CellView model
ug: CellView مودېلى

en: The model for cell view
ug: كاتەكچە كۆرۈنۈشنىڭ مودېلى

en: Cell Area
ug: كاتەكچە دائىرىسى

en: The GtkCellArea used to layout cells
ug: GtkCellArea ئىشلىتىپ كاتەكچە ئۇسلۇبى لايىھىلىنىدۇ

en: Cell Area Context
ug: كاتەكچە دائىرە تىل مۇھىتى

en: The GtkCellAreaContext used to compute the geometry of the cell view
ug: GtkCellAreaContext ھېسابلاش كاتەكچىسىنىڭ كۆرۈنۈش گېئومېتىرىيىسىگە ئىشلىتىلىدۇ

en: Draw Sensitive
ug: سىزىشقا سەزگۈر

en: Whether to force cells to be drawn in a sensitive state
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈشتە شاخ سىزىقى سىزامدۇ يوق

en: Fit Model
ug: ماسلىشىش مودېلى

en: Whether to request enough space for every row in the model
ug: مودېلدا ھەر بىر قۇردا يېتەرلىك بوشلۇق بار يوقلۇقىنى تەلەپ قىلامدۇ يوق

en: Indicator Size
ug: كۆرسەتكۈچ چوڭلۇقى

en: Indicator Spacing
ug: كۆرسەتكۈچ ئارىلىقى

en: Spacing around check or radio indicator
ug: تاق ياكى كۆپ تاللاش كۆرسەتكۈچىنىڭ ئەتراپىدىكى بوشلۇق

en: Whether the menu item is checked
ug: تىزىملىك تۈرى تاللاندىمۇ يوق

en: Inconsistent
ug: زىددىيەتلىك

en: Whether to display an "inconsistent" state
ug: «زىددىيەتلىك» ھالەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Draw as radio menu item
ug: تاق تاللاش تىزىملىك تۈرى سۈپىتىدە سىز

en: Whether the menu item looks like a radio menu item
ug: تىزىملىك تۈرى قارىماققا تاق تاللاش تىزىملىك تۈرىگە ئوخشامدۇ يوق

en: Use alpha
ug: ئالفا ئىشلەت

en: Whether to give the color an alpha value
ug: رەڭنىڭ ئالفا قىممىتىنى بېرەمدۇ يوق

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: The title of the color selection dialog
ug: رەڭ تاللاش سۆزلەشكۈسىنىڭ ماۋزۇسى

en: The selected color
ug: تاللانغان رەڭ

en: The selected opacity value (0 fully transparent, 65535 fully opaque)
ug: تاللانغان سۈزۈكلۈكى (0 پۈتۈنلەي سۈزۈك، 65535 پۈتۈنلەي غۇۋا)

en: Current RGBA Color
ug: ھازىرقى RGBA رېڭى

en: The selected RGBA color
ug: تاللانغان RGBA رېڭى

en: Color
ug: رەڭ

en: Current color, as a GdkRGBA
ug: نۆۋەتتىكى رەڭ، GdkRGBA دەك

en: Whether alpha should be shown
ug: ئالفا كۆرسىتىلسۇنمۇ

en: Show editor
ug: تەھرىرلىگۈچنى كۆرسەت

en: Scale type
ug: ئۆلچەك تىپى

en: RGBA Color
ug: RGBA رەڭ

en: Color as RGBA
ug: RGBA دەك رەڭ

en: Selectable
ug: تاللاشچان

en: Whether the swatch is selectable
ug: swatch تاللاشچانمۇ ئەمەسمۇ

en: ComboBox model
ug: بىرىكمە رامكا مودېلى

en: The model for the combo box
ug: بىرىكمە رامكا مودېلى

en: Wrap width for laying out the items in a grid
ug: سېتكىدا تۈرلەرنى تىزغاندىكى قۇر قاتلاش كەڭلىكى

en: Row span column
ug: قۇر ئىستون ھالقىش

en: TreeModel column containing the row span values
ug: قۇر ئاتلاش قىممىتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغاندىكى دەرەخسىمان ئىستون

en: Column span column
ug: ئىستون ئىستون ھالقىش

en: TreeModel column containing the column span values
ug: ئىستون ئاتلاش قىممىتىنى ئۆز ئىچىگە ئالغاندىكى دەرەخسىمان ئىستون

en: Active item
ug: ئاكتىپ تۈر

en: The item which is currently active
ug: نۆۋەتتە ئاكتىپلانغان تۈر

en: Add tearoffs to menus
ug: تىزىملىككە يىرتىش بەلگىسى قوش

en: Whether dropdowns should have a tearoff menu item
ug: تارتما تىزىملىكتە يىرتىش بەلگىسى بولامدۇ يوق

en: Has Frame
ug: كاندۇك بار

en: Whether the combo box draws a frame around the child
ug: بىرىكمە رامكا تارماق تۈرنىڭ چۆرىسىدە گىرۋەك بارمۇ يوق

en: Whether the combo box grabs focus when it is clicked with the mouse
ug: چاشقىنەكتە بىرىكمە رامكىنى چەككەندە بىرىكمە رامكا فوكۇس نۇقتىغا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Tearoff Title
ug: قاتلىما ماۋزۇ

en: A title that may be displayed by the window manager when the popup is torn-off
ug: بۇ قاڭقىش يىرتىلغاندا كۆزنەك باشقۇرغۇچ كۆرسىتىدىغان ماۋزۇ

en: Popup shown
ug: قاڭقىش كۆرۈندى

en: Whether the combo's dropdown is shown
ug: بىرىكمە رامكىنىڭ تارتما توپچىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Button Sensitivity
ug: توپچا سەزگۈرلۈكى

en: Whether the dropdown button is sensitive when the model is empty
ug: مودېل بوش بولغاندا تارتما توپچا سەزگۈرمۇ يوق

en: Whether combo box has an entry
ug: بىرىكمە رامكا تۈرى بارمۇ يوق

en: Entry Text Column
ug: تۈر تېكىست ئىستونى

en: The column in the combo box's model to associate with strings from the entry if the combo was created with #GtkComboBox:has-entry = %TRUE
ug: ئەگەر بىرىكمە رامكا #GtkComboBox:has-entry = %TRUE ئارقىلىق قۇرۇلغان بولسا، بىرىكمە رامكا مودېلىدىكى بۇ ئىستون كىرگۈزگۈچ تىزگىنىدىكى ھەرپ تىزىقىغا باغلىنىدۇ

en: ID Column
ug: كىملىك ئىستون

en: The column in the combo box's model that provides string IDs for the values in the model
ug: بىرىكمە رامكىدىكى بۇ ئىستون مودېلدىكى قىممەتنىڭ ھەرپ تىزما ID نى تەمىنلىدى

en: Active id
ug: ئاكتىپ كىملىك

en: The value of the id column for the active row
ug: ئاكتىپ قۇرنىڭ كىملىك قۇرى قىممىتى

en: Popup Fixed Width
ug: قاڭقىش كۆزنىكىنىڭ مۇقىم كەڭلىكى

en: Whether the popup's width should be a fixed width matching the allocated width of the combo box
ug: قاڭقىغان كەڭلىك بىرىكمە رامكىغا تەقسىملەنگەن كەڭلىككە تەقسىملەنگەن مۇقىم كەڭلىك بىلەن ماسلىشامدۇ يوق

en: Appears as list
ug: تىزىمدەك كۆرۈنىدۇ

en: Whether dropdowns should look like lists rather than menus
ug: تارتما تىزىملىكتەك ئەمەس تىزىمدەك كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Arrow Size
ug: يا ئوق چوڭلۇقى

en: The minimum size of the arrow in the combo box
ug: بىرىكمە رامكىدىكى يا ئوقنىڭ ئەڭ كىچىك چوڭلۇقى

en: The amount of space used by the arrow
ug: يا ئوق ئىگىلىگەن بوشلۇق چوڭلۇقى

en: Which kind of shadow to draw around the combo box
ug: بىرىكمە رامكىنىڭ گىرۋىكى قايسى خىل سايە تاشلايدۇ

en: Resize mode
ug: چوڭلۇق ئۆزگەرتىش مودېلى

en: Specify how resize events are handled
ug: چوڭلۇقى ئۆزگەرگەن ھادىسە قانداق بىر تەرەپ قىلىنىدىغانلىقى بەلگىلىنىدۇ

en: Border width
ug: گىرۋەك كەڭلىكى

en: The width of the empty border outside the containers children
ug: تارماق بۆلەكنىڭ سىرتىدىكى بوش گىرۋىكىنىڭ كەڭلىكى

en: Child
ug: تارماق بۆلەك

en: Can be used to add a new child to the container
ug: قاچىغا تارماق بۆلەك قوشۇشقا ئىشلىتىلىدۇ

en: Subproperties
ug: تارماق خاسلىقى

en: The list of subproperties
ug: تارماق خاسلىقلارنىڭ تىزىمى

en: Animated
ug: ھەرىكەتچان

en: Set if the value can be animated
ug: قىممەت ھەرىكەتچان بولسا بەلگىلىسۇن

en: Affects size
ug: چوڭلۇقىغا تەسىر قىلسۇن

en: Set if the value affects the sizing of elements
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، ئېلېمېنتلارنىڭ چوڭلۇقىغا تەسىر قىلىدۇ

en: Affects font
ug: خەت نۇسخىسىغا تەسىر قىلسۇن

en: Set if the value affects the font
ug: ئەگەر بەلگىلەنسە، خەت نۇسخىسىغا تەسىر قىلىدۇ

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: The numeric id for quick access
ug: رەقەملىك كىملىك

en: Inherit
ug: ۋارىس

en: Set if the value is inherited by default
ug: قىممەت ۋارىسلىق قىلىنغان بولسا كۆڭۈلدىكىگە تەڭشە

en: Initial value
ug: دەسلەپكى قىممەت

en: The initial specified value used for this property
ug: مەزكۇر خاسلىقنىڭ دەسلەپكى قىممىتى

en: Content area border
ug: مەزمۇن دائىرە گىرۋىكى

en: Width of border around the main dialog area
ug: ئاساسىي سۆزلەشكۈ ئەتراپىدىكى گىرۋەك كەڭلىكى

en: Content area spacing
ug: مەزمۇن دائىرىسىنىڭ بوشلۇقى

en: Spacing between elements of the main dialog area
ug: ئاساسىي سۆزلەشكۈ دائىرىسىدىكى ئېلېمېنتلار ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Button spacing
ug: توپچا ئارىلىقى

en: Spacing between buttons
ug: توپچىلار ئارىسىدىكى ئارىلىق

en: Action area border
ug: مەشغۇلات دائىرىسىنىڭ گىرۋىكى

en: Width of border around the button area at the bottom of the dialog
ug: سۆزلەشكۈ ئاستىدىكى توپچا رايونىنىڭ ئەتراپىدىكى گىرۋەك كەڭلىكى

en: The contents of the buffer
ug: يىغلەك مەزمۇنى

en: Text length
ug: تېكىست ئۇزۇنلۇقى

en: Length of the text currently in the buffer
ug: نۆۋەتتىكى يىغلەكتىكى تېكىستنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Maximum length
ug: ئەڭ چوڭ ئۇزۇنلۇق

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ug: بۇ تۈرگە كىرگۈزگىلى بولىدىغان ئەڭ كۆپ ھەرپ سانى. نۆل چەكلىمەسلىكنى بىلدۈرىدۇ

en: Text Buffer
ug: تېكىست يىغلەكى

en: Text buffer object which actually stores entry text
ug: تېكىست يىغلەك نەڭ، ئەمەلىيەتتە ساقلىنىدىغان تۈرنىڭ تېكىستى

en: Cursor Position
ug: نۇربەلگە ئورنى

en: The current position of the insertion cursor in chars
ug: ھەرپ بىلەن ھېسابلىنىدىغان نۇربەلگە قىستۇرىدىغان نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Selection Bound
ug: تاللاش دائىرىسى

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars
ug: ھەرپ بىلەن ھېسابلىنىدىغان تاللىغان دائىرىنىڭ يەنە بىر تەرىپى بىلەن نۇربەلگىسى ئورنىنىڭ ئارىلىقى

en: Whether the entry contents can be edited
ug: تۈر مەزمۇنىنى تەھرىرلىگىلى بولامدۇ يوق

en: Visibility
ug: كۆرۈشچانلىقى

en: FALSE displays the "invisible char" instead of the actual text (password mode)
ug: FALSE ئەمەلىي تېكىستنى كۆرسەتمەستىن «كۆرۈنمەيدىغان ھەرپ» كۆرسىتىشنى ئىپادىلەيدۇ(ئىم ھالىتى)

en: FALSE removes outside bevel from entry
ug: FALSE تۈرنىڭ سىرتىدىكى يانتۇلۇقنى چىقىرىۋېتىدۇ

en: Border between text and frame. Overrides the inner-border style property
ug: تېكىست ۋە كاندۇك ئارىسىدىكى گىرۋەك. ئىچكى گىرۋەكنىڭ ئۇسلۇب خاسلىقى

en: Invisible character
ug: كۆرۈنمەيدىغان ھەرپ

en: The character to use when masking entry contents (in "password mode")
ug: كىرگۈزگەن مەزمۇننى ماسكىلايدىغان ھەرپ («ئىم ھالىتى» دە)

en: Activates default
ug: كۆڭۈلدىكىنى ئاكتىپلا

en: Whether to activate the default widget (such as the default button in a dialog) when Enter is pressed
ug: Enter كۇنۇپكىسىنى كىرگۈزگەندە، كۆڭۈلدىكى ۋىجېتنى قوزغىتامدۇ يوق (سۆزلەشكۈدىكى كۆڭۈلدىكى توپچا)

en: Width in chars
ug: ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان كەڭلىكى

en: Number of characters to leave space for in the entry
ug: كىرگۈزۈشتە قالدۇرۇلىدىغان بوشلۇقنىڭ ھەرپ سانى

en: Scroll offset
ug: سىيرىش ئېغىش قىممىتى

en: Number of pixels of the entry scrolled off the screen to the left
ug: ئېكراندىكى تۈرنى سولغا سىيرىغاندىكى پىكسېل سانى

en: The contents of the entry
ug: تۈر مەزمۇنى

en: X align
ug: X يۆنىلىشتە توغرىلا

en: The horizontal alignment, from 0 (left) to 1 (right). Reversed for RTL layouts.
ug: توغرىسىغا توغرىلاش ئۇسۇلى، 0 (سول) دىن 1 (ئوڭ) غا توغرىلىنىدۇ. RTL ئورۇنلاشتۇرۇشنى ساقلاپ قالىدۇ.

en: Truncate multiline
ug: كۆپ قۇرنى بىرلەشتۈر

en: Whether to truncate multiline pastes to one line.
ug: كۆپ قۇرنى چاپلىغاندا ئۇنى بىر قۇرغا بىرلەشتۈرەمدۇ يوق

en: Which kind of shadow to draw around the entry when has-frame is set
ug: كاندۇك بار قىلىپ تەڭشىگەندە، تۈرنىڭ ئەتراپىغا قانداق خىلدىكى سايە سىزىلىدۇ

en: Overwrite mode
ug: قاپلاش مودېلى

en: Whether new text overwrites existing text
ug: يېڭى كىرگۈزگەن تېكىست مەۋجۇت تېكىستنى قاپلىۋېتەمدۇ يوق

en: Length of the text currently in the entry
ug: نۆۋەتتە كىرگۈزگەن تۈردىكى تېكىستنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Invisible character set
ug: كۆرۈنمەيدىغان ھەرپ توپلىمى

en: Whether the invisible character has been set
ug: كۆرۈنمەيدىغان ھەرپ توپلىمى تەڭشىلەمدۇ يوق

en: Caps Lock warning
ug: Caps Lock ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Whether password entries will show a warning when Caps Lock is on
ug: چوڭ ھەرپ قۇلۇپ(Caps Lock)لاش ئېچىلغاندا ئىم تۈرى كىرگۈزگەندە ئاگاھلاندۇرۇش كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Progress Fraction
ug: جەريان قىسمى

en: The current fraction of the task that's been completed
ug: ۋەزىپىنىڭ تاماملانغان نۆۋەتتىكى قىسمى

en: Progress Pulse Step
ug: جەريان ئىمپۇلس قەدىمى

en: The fraction of total entry width to move the progress bouncing block for each call to gtk_entry_progress_pulse()
ug: تۈرنىڭ ئومۇمىي كەڭلىكىدىكى ھەر قېتىم gtk_entry_progress_pulse() چاقىرغاندا جەريان ئىمپۇلس قەدىمىنىڭ كەڭلىكى

en: Show text in the entry when it's empty and unfocused
ug: كىرگۈزۈش كۆزنىكى قۇرۇق ياكى فوكۇسلانمىغاندا كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Primary pixbuf
ug: ئاساسىي pixbuf

en: Primary pixbuf for the entry
ug: تۈرنىڭ ئاساسىي pixbuf

en: Secondary pixbuf
ug: ئىككىنچى pixbuf

en: Secondary pixbuf for the entry
ug: تۈرنىڭ ئىككىنچى pixbuf

en: Primary stock ID
ug: ئاساسىي قالدۇرۇلغان كىملىك

en: Stock ID for primary icon
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنىڭ قالدۇرۇلغان كىملىكى

en: Secondary stock ID
ug: ئىككىنچى قالدۇرۇلغان كىملىك

en: Stock ID for secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنىڭ قالدۇرۇلغان كىملىكى

en: Primary icon name
ug: ئاساسىي سىنبەلگە ئاتى

en: Icon name for primary icon
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنىڭ سىنبەلگە ئاتى

en: Secondary icon name
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە ئاتى

en: Icon name for secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنىڭ سىنبەلگە ئاتى

en: Primary GIcon
ug: ئاساسىي GIcon

en: GIcon for primary icon
ug: ئاساسىي سىنبەلگە ئۈچۈن GIcon

en: Secondary GIcon
ug: ئىككىنچى GIcon

en: GIcon for secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە ئۈچۈن GIcon

en: Primary storage type
ug: ئاساسىي ساقلاش تىپى

en: The representation being used for primary icon
ug: ئاساسىي سىنبەلگىگە ئىشلىتىلىدىغان ئىپادىلەش ئۇسۇلى

en: Secondary storage type
ug: ئىككىنچى ساقلاش تىپى

en: The representation being used for secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىگە ئىشلىتىلىدىغان ئىپادىلەش ئۇسۇلى

en: Primary icon activatable
ug: ئاساسىي سىنبەلگە ئاكتىپلاشچان

en: Whether the primary icon is activatable
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنى ئاكتىپلىغىلى بولامدۇ يوق

en: Secondary icon activatable
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە ئاكتىپلاشچان

en: Whether the secondary icon is activatable
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنى ئاكتىپلىغىلى بولامدۇ يوق

en: Primary icon sensitive
ug: ئاساسىي سىنبەلگە سەزگۈر

en: Whether the primary icon is sensitive
ug: ئاساسىي سىنبەلگە سەزگۈرمۇ يوق

en: Secondary icon sensitive
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە سەزگۈر

en: Whether the secondary icon is sensitive
ug: ئىككىنچى سىنبەلگە سەزگۈرمۇ يوق

en: Primary icon tooltip text
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە تېكىستى

en: The contents of the tooltip on the primary icon
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە مەزمۇنى

en: Secondary icon tooltip text
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە تېكىستى

en: The contents of the tooltip on the secondary icon
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە مەزمۇنى

en: Primary icon tooltip markup
ug: ئاساسىي سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە بەلگىسى

en: Secondary icon tooltip markup
ug: ئىككىنچى سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمە بەلگىسى

en: IM module
ug: كىرگۈزگۈچ بۆلىكى

en: Which IM module should be used
ug: قايسى كىرگۈزگۈچ بۆلىكى ئىشلىتىلىدۇ

en: Completion
ug: تاماملاش

en: The auxiliary completion object
ug: قوشۇمچە تاماملايدىغان نەڭ

en: Purpose
ug: ئىشلىتىلىشى

en: Purpose of the text field
ug: تېكىست كۆزنەكچىنىڭ ئىشلىتىلىش ئورنى

en: hints
ug: ئەسكەرتىشلەر

en: Hints for the text field behaviour
ug: تېكىست سوز بۆلىكىنىڭ خىزمىتى ھەققىدىكى ئەسكەرتىشلەر(Hints)

en: A list of style attributes to apply to the text of the label
ug: ئەن تېكىستىگە ئىشلىتىدىغان ئۇسلۇب خاسلىقىنىڭ تىزىمى

en: Icon Prelight
ug: سىنبەلگە يورۇتۇش

en: Whether activatable icons should prelight when hovered
ug: چاشقىنەك ئاكتىپلاشچان سىنبەلگە ئۈستىدىن ئۆتكەندە يورۇتامدۇ يوق

en: Progress Border
ug: سۈرئەت بالداق گىرۋىكى

en: Border around the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقنىڭ چۆرىسىدىكى گىرۋىكى

en: Border between text and frame.
ug: تېكىست ۋە كاندۇك ئارىسىدىكى گىرۋەك

en: Completion Model
ug: تاماملاش مودېلى

en: The model to find matches in
ug: ماس كېلىدىغان تۈرنىڭ مودېلى

en: Minimum Key Length
ug: ئەڭ قىسقا كۇنۇپكا ئۇزۇنلۇقى

en: Minimum length of the search key in order to look up matches
ug: ماس كەلگەن تۈرنى كۆرگەندە ئىزدەيدىغان ھالقىلىق سۆزنىڭ ئەڭ قىسقا ئۇزۇنلۇقى

en: Text column
ug: تېكىست ئىستونى

en: The column of the model containing the strings.
ug: تېكىستنى ئۆز ئىچىگە ئالغان مودېلنىڭ ئىستونى

en: Inline completion
ug: سىڭدۈرمە تاماملاش

en: Whether the common prefix should be inserted automatically
ug: ئاممىۋى ئالدى قوشۇلغۇچىنى ئۆزلۈكىدىن قىستۇرامدۇ يوق

en: Popup completion
ug: قاڭقىش تاماملاش

en: Whether the completions should be shown in a popup window
ug: تاماملاش قاڭقىش كۆزنىكىدە كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Popup set width
ug: قاڭقىش كۆزنەك تەڭشەك كەڭلىكى

en: If TRUE, the popup window will have the same size as the entry
ug: ئەگەر TRUE بولسا، قاڭقىش كۆزنىكى كىرگۈزۈش كۆزنىكى بىلەن ئوخشاش چوڭلۇقتا بولىدۇ

en: Popup single match
ug: قاڭقىش كۆزنىكى ئايرىم ماسلىشىدۇ

en: If TRUE, the popup window will appear for a single match.
ug: ئەگەر TRUE بولسا، قاڭقىش كۆزنىكى كىرگۈزۈش كۆزنىكى ئايرىم ماسلىشىش بولۇپ كۆرۈنىدۇ.

en: Inline selection
ug: سىڭدۈرمە تاللاش

en: Your description here
ug: بۇ يەرگە چۈشەندۈرۈشنى كىرگۈزۈڭ

en: Visible Window
ug: كۆرۈنۈشچان كۆزنەك

en: Whether the event box is visible, as opposed to invisible and only used to trap events.
ug: ھادىسە رامكىسى كۆرۈنەمدۇ يوق، كۆرۈنۈشچانلىققا نىسبەتەن ئېيتىلىدۇ ھەمدە تۇزاق ھادىسىگىلا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Above child
ug: تارماق كۆزنەك ئۈستىدە

en: Whether the event-trapping window of the eventbox is above the window of the child widget as opposed to below it.
ug: ھادىسە رامكىسىنىڭ ھادىسە تۇزاق كۆزنىكى تارماق ۋىجېتنىڭ كۆزنىكى ئۈستىدە تۇرامدۇ ياكى ئاستىدىمۇ.

en: Expanded
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Whether the expander has been opened to reveal the child widget
ug: كېڭەيتكۈچ كېڭەيتىلىپ تارماق ۋىجېتنى كۆرسەتتىمۇ يوق

en: Text of the expander's label
ug: كېڭەيتكۈچ ئەنىنىڭ تېكىستى

en: Use markup
ug: بەلگە ئىشلەت

en: The text of the label includes XML markup. See pango_parse_markup()
ug: ئەن تېكىستى XML بەلگە تىلىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان. pango_parse_markup() دىن كۆرۈڭ

en: Space to put between the label and the child
ug: ئەن ۋە تارماق بۆلەك ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Label widget
ug: ئەن ۋىجېت

en: A widget to display in place of the usual expander label
ug: ئادەتتىكى كېڭەيتكۈچ ئەنىنىڭ ئورنىدا كۆرسىتىدىغان ۋىجېت

en: Label fill
ug: ئەن تولدۇر

en: Whether the label widget should fill all available horizontal space
ug: ئەن ۋىجېتى ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھەممە توغرا يۆنىلىشتىكى بوشلۇقنى تولدۇرامدۇ يوق

en: Resize toplevel
ug: ئەڭ ئۈستى كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Whether the expander will resize the toplevel window upon expanding and collapsing
ug: كېڭەيتكۈچ يېيىلغان ياكى قاتلانغاندا ئەڭ ئۈستىدىكى كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقىنى تەڭشەمدۇ يوق

en: Expander Size
ug: كېڭەيتكۈچ چوڭلۇقى

en: Size of the expander arrow
ug: كېڭەيتكۈچ يا ئوقىنىڭ چوڭلۇقى

en: Spacing around expander arrow
ug: كېڭەيتكۈچ يا ئوقىنىڭ ئەتراپىدىكى بوشلۇق

en: Dialog
ug: سۆزلەشكۈ

en: The file chooser dialog to use.
ug: ئىشلىتىدىغان تېكىست تاللىغۇچ سۆزلەشكۈ.

en: The title of the file chooser dialog.
ug: ھۆججەت تاللىغۇچ سۆزلەشكۈنىڭ ماۋزۇسى.

en: The desired width of the button widget, in characters.
ug: ھەرپ بىلەن ئىپادىلىنىدىغان توپچا ۋىجېتنىڭ نىشان كەڭلىكى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: The type of operation that the file selector is performing
ug: ھۆججەت تاللىغۇچ ئىجرا قىلغان مەشغۇلات تىپى

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: The current filter for selecting which files are displayed
ug: قايسى ھۆججەتنى كۆرسىتىشتە تاللانغان نۆۋەتتىكى سۈزگۈچ

en: Local Only
ug: يەرلىكلا

en: Whether the selected file(s) should be limited to local file: URLs
ug: تاللانغان ھۆججەت يەرلىكتىكى ھۆججەت بىلەنلا چەكلىنەمدۇ يوق: URL

en: Preview widget
ug: ۋىجېتنى ئالدىن كۆزىتىش

en: Application supplied widget for custom previews.
ug: ئىختىيارى ئالدىن كۆزىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان پروگرامما تەمىنلىگەن ۋىجېت

en: Preview Widget Active
ug: ئالدىن كۆزىتىش ۋىجېتى ئاكتىپ

en: Whether the application supplied widget for custom previews should be shown.
ug: ئىختىيارى ئالدىن كۆزىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان پروگرامما تەمىنلىگەن ۋىجېت كۆرسىتىلەمدۇ يوق

en: Use Preview Label
ug: ئالدىن كۆزىتىش ئەنى ئىشلەت

en: Whether to display a stock label with the name of the previewed file.
ug: ئالدىن كۆزەتكەن ھۆججەت ئاتىنىڭ ساقلاپ قالغان ئەنىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Extra widget
ug: قوشۇمچە ۋىجېت

en: Application supplied widget for extra options.
ug: قوشۇمچە تاللانما ئۈچۈن ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان پروگرامما تەمىنلىگەن ۋىجېت

en: Select Multiple
ug: كۆپ تاللاش

en: Whether to allow multiple files to be selected
ug: كۆپ ھۆججەت تاللاشقا يول قويامدۇ يوق

en: Show Hidden
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسەت

en: Whether the hidden files and folders should be displayed
ug: يوشۇرۇن ھۆججەت ياكى قىسقۇچنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Do overwrite confirmation
ug: قاپلىۋېتىش جەزملەشنى ئىجرا قىل

en: Whether a file chooser in save mode will present an overwrite confirmation dialog if necessary.
ug: ساقلاش ھالىتىدىكى ھۆججەت تاللىغۇچ ئىشلەتكۈچى مەۋجۇت ھۆججەت ئاتىنى تاللىغاندا قاپلىۋېتىشنى جەزملەش سۆزلەشكۈنى كۆرسىتەمدۇ يوق.

en: Allow folder creation
ug: قىسقۇچ قۇرۇشقا يول قوي

en: Whether a file chooser not in open mode will offer the user to create new folders.
ug: ھۆججەت تاللىغۇچ ئوچۇق ھالەتتە بولمىغاندا ئىشلەتكۈچى يېڭى قىسقۇچ قۇرالامدۇ يوق.

en: X position
ug: X ئورنى

en: X position of child widget
ug: تارماق ۋىجېتنىڭ X ئورنى

en: Y position
ug: Y ئورنى

en: Y position of child widget
ug: تارماق ۋىجېتنىڭ Y ئورنى

en: The title of the font chooser dialog
ug: خەت نۇسخا تاللاش سۆزلەشكۈسىنىڭ ماۋزۇسى

en: The name of the selected font
ug: تاللانغان خەت نۇسخا ئاتى

en: Sans 12
ug: UKIJ Tuz Tom 10

en: Use font in label
ug: ئەنگە ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا

en: Whether the label is drawn in the selected font
ug: ئەن تاللانغان خەت نۇسخىسىدا سىزىلامدۇ يوق

en: Use size in label
ug: ئەندە ئىشلىتىدىغان چوڭلۇقى

en: Whether the label is drawn with the selected font size
ug: ئەن تاللانغان خەت نۇسخىسى چوڭلۇقىدا سىزىلامدۇ يوق

en: Show style
ug: ئۇسلۇب كۆرسەت

en: Whether the selected font style is shown in the label
ug: ئەندە تاللانغان خەت نۇسخا ئۇسلۇبىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show size
ug: چوڭلۇقىنى كۆرسەت

en: Whether selected font size is shown in the label
ug: ئەندە تاللانغان خەت نۇسخا چوڭلۇقىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Font description
ug: خەت نۇسخىسىنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Show preview text entry
ug: ئالدىن كۆرۈش تېكىستىنى كۆرسىتىش

en: Whether the preview text entry is shown or not
ug: ئالدىن كۆرۈش تېكىستى كۆرسىتىلەمدۇ يوق

en: Text of the frame's label
ug: كاندۇك ئەنىنىڭ تېكىستى

en: Label xalign
ug: ئەننى توغرىسىغا توغرىلىنىشى

en: The horizontal alignment of the label
ug: ئەننىڭ  توغرا يۆنىلىشتىكى توغرىلىنىشى

en: Label yalign
ug: ئەننىڭ تىك توغرىلىنىشى

en: The vertical alignment of the label
ug: ئەننىڭ  تىك يۆنىلىشتىكى توغرىلىنىشى

en: Frame shadow
ug: كاندۇك سايە

en: Appearance of the frame border
ug: كاندۇك گىرۋىكىنىڭ قىياپىتى

en: A widget to display in place of the usual frame label
ug: ئادەتتە كاندۇك ئەنى ئورنىدا كۆرۈنىدىغان ۋىجېت

en: Row Homogeneous
ug: قۇر ئوخشاش

en: If TRUE, the rows are all the same height
ug: ئەگەر TRUE بولسا، قۇرنىڭ ھەممىسى ئوخشاش ئېگىزلىكتە بولىدۇ.

en: Column Homogeneous
ug: ئىستون ئوخشاش

en: If TRUE, the columns are all the same width
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ئىستوننىڭ ھەممىسى ئوخشاش كەڭلىكتە بولىدۇ.

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ug: تارماق ۋىجېتنىڭ ئۈستى تەرىپىنى قايسى قۇرغا قوشىدۇ

en: Width
ug: كەڭلىك

en: The number of columns that a child spans
ug: بىرىكىدىغان بالا ئىستونلارنىڭ سانى

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: The number of rows that a child spans
ug: بىرىكىدىغان بالا قۇرلارنىڭ سانى

en: Selection mode
ug: تاللاش مودېلى

en: The selection mode
ug: تاللاش مودېلى

en: Pixbuf column
ug: Pixbuf ئىستونى

en: Model column used to retrieve the icon pixbuf from
ug: pixbup سىنبەلگە پىكسېل غەملەك ئىستونىغا ئېرىشىشتە ئىشلىتىدىغان مودېل ئىستونى

en: Model column used to retrieve the text from
ug: تېكىستكە ئېرىشىشتە ئىشلىتىدىغان مودېل ئىستونى

en: Markup column
ug: Markup ئىستونى

en: Model column used to retrieve the text if using Pango markup
ug: Pango markup ئىشلىتىلگەن ۋاقىتتا تېكىستتىن ئىزدەشتە ئىشلىتىلىدىغان مودېل ئىستونى

en: Icon View Model
ug: سىنبەلگىنىڭ كۆرۈنۈش مودېلى

en: The model for the icon view
ug: سىنبەلگە كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان مودېل

en: Number of columns
ug: ئىستون سانى

en: Number of columns to display
ug: كۆرسىتىدىغان ئىستون سانى

en: Width for each item
ug: ھەر بىر تۈرنىڭ كەڭلىكى

en: The width used for each item
ug: ھەر بىر تۈرنىڭ ئىشلەتكەن كەڭلىكى

en: Space which is inserted between cells of an item
ug: ھەر بىر كاتەكچە ئارىسىغا قىستۇرۇلغان بوشلۇق

en: Row Spacing
ug: قۇر بوشلۇقى

en: Space which is inserted between grid rows
ug: سېتكا قۇرى ئارىسىغا قىستۇرۇلغان بوشلۇق

en: Column Spacing
ug: ئىستون بوشلۇقى

en: Space which is inserted between grid columns
ug: سېتكا ئىستونى ئارىسىغا قىستۇرۇلغان بوشلۇق

en: Margin
ug: گىرۋەك بوشلۇقى

en: Space which is inserted at the edges of the icon view
ug: كۆرۈنۈش سىنبەلگىسىنىڭ گىرۋىكىگە قىستۇرۇلغان بوشلۇق

en: Item Orientation
ug: تۈر يۆنىلىشى

en: How the text and icon of each item are positioned relative to each other
ug: ھەر بىر تۈرلۈك تېكىست ۋە سىنبەلگىنىڭ نىسپىي ئورنى

en: Reorderable
ug: قايتا تەرتىپلىنىشچان

en: View is reorderable
ug: كۆرۈنۈشنى قايتا تەرتىپلەشكە بولىدۇ

en: Tooltip Column
ug: كۆرسەتمە ئىستونى

en: The column in the model containing the tooltip texts for the items
ug: تۈرلەرنىڭ كۆرسەتمە تېكىستىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان مودېلنىڭ ئىستونى

en: Item Padding
ug: تۈر تولدۇرمىسى

en: Padding around icon view items
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش تۈرلىرىنىڭ ئەتراپىدىكى تولدۇرما

en: Selection Box Color
ug: تاللاش رامكىسىنىڭ رەڭگى

en: Color of the selection box
ug: تاللاش رامكىسىنىڭ رەڭگى

en: Selection Box Alpha
ug: تاللاش رامكىسىنىڭ ئالفا قىممىتى

en: Opacity of the selection box
ug: تاللاش رامكىسىنىڭ سۈزۈكلۈكىنى بەلگىلەيدۇ

en: A GdkPixbuf to display
ug: كۆرسىتىدىغان GdkPixbuf

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Filename to load and display
ug: يۈكلەپ كۆرسىتىدىغان ھۆججەت ئاتى

en: Stock ID for a stock image to display
ug: كۆرسىتىدىغان زاپاس سۈرەتنىڭ زاپاس كىملىكى

en: Icon set
ug: سىنبەلگە توپلىمى

en: Icon set to display
ug: كۆرسىتىلىدىغان سىنبەلگە توپلىمى

en: Icon size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Symbolic size to use for stock icon, icon set or named icon
ug: زاپاس سىنبەلگە، سىنبەلگە توپلىمى ياكى سىنبەلگە ئاتاشتا ئىشلىتىدىغان بەلگە چوڭلۇقى

en: Pixel size
ug: پىكسېل چوڭلۇقى

en: Pixel size to use for named icon
ug: سىنبەلگە ئاتاشتا ئىشلىتىدىغان پىكسېل چوڭلۇقى

en: Animation
ug: جانلاندۇرۇم

en: GdkPixbufAnimation to display
ug: كۆرسىتىدىغان GdkPixbufAnimation

en: Storage type
ug: ساقلاش تىپى

en: The representation being used for image data
ug: سۈرەت سانلىق-مەلۇماتقا ئىشلىتىلىدىغان ئىپادىلەش ئۇسۇلى

en: Use Fallback
ug: Fallback ئىشلەت

en: Whether to use icon names fallback
ug: قايتۇرۇش ھالىتىدە سىنبەلگە ئاتى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Child widget to appear next to the menu text
ug: تىزىملىكنىڭ يېنىدا كۆرۈنىدىغان تارماق ۋىجېت

en: Whether to use the label text to create a stock menu item
ug: ئەندىكى تېكىستنى ئىشلىتىپ قالدۇرۇلغان تىزىملىك تۈرى قۇرامدۇ يوق

en: Accel Group
ug: Accel گۇرۇپپىسى

en: The Accel Group to use for stock accelerator keys
ug: قالدۇرۇلغان تېزلىتىش كۇنۇپكىسىغا ئىشلىتىدىغان تېزلىتىش گۇرۇپپىسى

en: Message Type
ug: ئۇچۇر تىپى

en: The type of message
ug: ئۇچۇرنىڭ تىپى

en: Width of border around the content area
ug: مەزمۇن دائىرىسى ئەتراپىنىڭ گىرۋەك كەڭلىكى

en: Spacing between elements of the area
ug: دائىرىدىكى ئېلېمېنتلار ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Width of border around the action area
ug: مەشغۇلات دائىرىسىنىڭ ئەتراپىدىكى گىرۋەك كەڭلىكى

en: Screen
ug: ئېكران

en: The screen where this window will be displayed
ug: بۇ كۆزنەك كۆرسىتىدىغان ئېكران

en: The text of the label
ug: ئەن تېكىستى

en: Justification
ug: تەڭشە

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that
ug: ئەن ئۈستىدىكى تېكىستلەرنىڭ ئوخشاش بولمىغان قۇردىكى توغرىلىنىش ئۇسۇلى. بۇ تەڭشەك ئەننىڭ ئۆزىنىڭ توغرىلىنىشىغا تەسىر كۆرسەتمەيدۇ. GtkMisc::xalign دىكى چۈشەندۈرۈشنى كۆرۈڭ.

en: A string with _ characters in positions correspond to characters in the text to underline
ug: تېكىستتە كۆرۈنىدىغان «_» بەلگە تېكىستتىكى كېيىنكى ھەرپكە ئاستى سىزىق قوشىدىغانلىقىغا ۋەكىللىك قىلىدۇ.

en: Line wrap
ug: قۇر قاتلا

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide
ug: بۇ تاللانما تەڭشەلسە، تېكىست بەك كەڭ بولغاندا ئۆزلۈكىدىن قۇر قاتلايدۇ

en: Line wrap mode
ug: قۇر قاتلاش ھالىتى

en: If wrap is set, controls how linewrapping is done
ug: ئەگەر قۇر قاتلاش تەڭشەلسە، ئۇنداقتا بۇ جايدا قۇرنى قانداق ئالماشتۇرۇش تەڭشىلىدۇ

en: Whether the label text can be selected with the mouse
ug: ئەن تېكىستنى چاشقىنەكتە تاللاشقا بولامدۇ يوق

en: Mnemonic key
ug: Mnemonic كۇنۇپكىسى

en: The mnemonic accelerator key for this label
ug: بۇ ئەننىڭ Mnemonic تېزلەتمە كۇنۇپكىسى

en: Mnemonic widget
ug: Mnemonic ۋىجېت

en: The widget to be activated when the label's mnemonic key is pressed
ug: ئەن mnemonic كۇنۇپكىسى بېسىلسا ئاكتىپلايدىغان ۋىجېت

en: The preferred place to ellipsize the string, if the label does not have enough room to display the entire string
ug: ئەگەر ئەندە پۈتكۈل تېكىستنى كۆرسەتكۈدەك بوشلۇق بولمىسا بۇ جايدا ھەرپ تىزىقىنى قىسقارتىدىغان ئورۇن بەلگىلىنىدۇ.

en: Single Line Mode
ug: يەككە قۇر ھالىتى

en: Whether the label is in single line mode
ug: ئەن يەككە قۇر ھالىتىدىمۇ يوق

en: Angle
ug: بۇلۇڭ

en: Angle at which the label is rotated
ug: ئەن ئايلاندۇرۇش بۇلۇڭى

en: The desired maximum width of the label, in characters
ug: ھەرپ بىلەن ئىپادىلىنىدىغان ئەن نىشانىنىڭ ئەڭ چوڭ كەڭلىكى

en: Track visited links
ug: زىيارەت قىلغان ئۇلانمىنى ئىزلا

en: Whether visited links should be tracked
ug: زىيارەت قىلىنغان ئۇلانما ئىزلىنامدۇ يوق

en: The width of the layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش كەڭلىكى

en: The height of the layout
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش ئېگىزلىكى

en: Currently filled value level
ug: نۆۋەتتە تولدۇرۇلغان قىممەتنىڭ دەرىجىسى

en: Currently filled value level of the level bar
ug: دەرىجە بالدىقىدىكى نۆۋەتتە تولدۇرۇلغان قىممەتنىڭ دەرىجىسى

en: Minimum value level for the bar
ug: بالداقنىڭ ئەڭ كىچىك قىممەت دەرىجىسى

en: Minimum value level that can be displayed by the bar
ug: بالداق كۆرسىتەلەيدىغان ئەڭ كىچىك قىممەت دەرىجىسى

en: Maximum value level for the bar
ug: بالداقنىڭ ئەڭ چوڭ قىممەت دەرىجىسى

en: Maximum value level that can be displayed by the bar
ug: بالداق كۆرسىتەلەيدىغان ئەڭ چوڭ قىممەت دەرىجىسى

en: The mode of the value indicator
ug: قىممەت كۆرسەتكۈچنىڭ ھالىتى(mode)

en: The mode of the value indicator displayed by the bar
ug: بالداق كۆرسىتىدىغان قىممەت كۆرسەتكۈچنىڭ ھالىتى(mode)

en: Invert the direction in which the level bar grows
ug: دەرىجە بالدىقىنىڭ ئېشىش يۆنىلىشىنى تەتۈر قىلىش

en: Minimum height for filling blocks
ug: تولدۇرىدىغان بۆلەكنىڭ ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: Minimum height for blocks that fill the bar
ug: بالداق تولدۇرىدىغان بۆلەكنىڭ ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: Minimum width for filling blocks
ug: تولدۇرىدىغان بۆلەكنىڭ ئەڭ چوڭ ئېگىزلىكى

en: Minimum width for blocks that fill the bar
ug: بالداق تولدۇرىدىغان بۆلەكنىڭ ئەڭ چوڭ ئېگىزلىكى

en: The URI bound to this button
ug: بۇ توپچىغا باغلانغان URI

en: Visited
ug: زىيارەت قىلىنغان

en: Whether this link has been visited.
ug: بۇ ئۇلانما زىيارەت قىلىنغانمۇ يوق

en: Permission
ug: ھوقۇقلار

en: The GPermission object controlling this button
ug: مەزكۇر توپچىنى تىزگىنلەيدىغان GPermission نەڭى

en: Lock Text
ug: قۇلۇپلاش تېكىستى

en: The text to display when prompting the user to lock
ug: قۇلۇپلايدىغان چاغدا ئىشلەتكۈچىگە كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Unlock Text
ug: قۇلۇپسىزلاش تېكىستى

en: The text to display when prompting the user to unlock
ug: قۇلۇپسىزلايدىغان چاغدا ئىشلەتكۈچىگە كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Lock Tooltip
ug: قۇلۇپلاش كۆرسەتمىسى

en: The tooltip to display when prompting the user to lock
ug: قۇلۇپلايدىغان چاغدا ئىشلەتكۈچىگە كۆرسىتىدىغان كۆرسەتمە

en: Unlock Tooltip
ug: قۇلۇپسىزلاش كۆرسەتمىسى

en: The tooltip to display when prompting the user to unlock
ug: قۇلۇپسىزلايدىغان چاغدا ئىشلەتكۈچىگە كۆرسىتىدىغان كۆرسەتمە

en: Not Authorized Tooltip
ug: دەلىللەنمىگەن كۆرسەتمە

en: The tooltip to display when prompting the user cannot obtain authorization
ug: ئىشلەتكۈچى دەلىللەنمىگەن چاغدا كۆرسىتىدىغان كۆرسەتمە

en: Pack direction
ug: قاتلاش يۆنىلىشى

en: The pack direction of the menubar
ug: تىزىملىك بالداقنىڭ قاتلاش يۆنىلىشى

en: Child Pack direction
ug: تارماق قاتلاش يۆنىلىشى

en: The child pack direction of the menubar
ug: تىزىملىك بالداقنىڭ تارماق قاتلاش يۆنىلىشى

en: Style of bevel around the menubar
ug: تىزىملىك بالداق ئەتراپىنىڭ يانتۇلۇق ئۇسلۇبى

en: Internal padding
ug: ئىچكى تولدۇرما

en: Amount of border space between the menubar shadow and the menu items
ug: تىزىملىك بالداق سايە ۋە تىزىملىك تۈرى ئارىسىدىكى گىرۋەك بوشلۇقىنىڭ ئومۇمى مىقدارى

en: popup
ug: سەكرىمە

en: The dropdown menu.
ug: تارتما تىزىملىك.

en: menu-model
ug: تىزىملىك-مودېل

en: The dropdown menu's model.
ug: تارتما تىزىملىكنىڭ مودېلى.

en: direction
ug: يۆنىلىش

en: The direction the arrow should point.
ug: يا ئوق كۆرسىتىدىغان يۆنىلىش.

en: The currently selected menu item
ug: نۆۋەتتە تاللانغان تىزىملىك تۈرى

en: The accel group holding accelerators for the menu
ug: قالدۇرۇلغان تىزىملىك تېزلىتىش كۇنۇپكىسىغا ئىشلىتىدىغان تېزلىتىش گۇرۇپپىسى

en: Accel Path
ug: تېزلىتىش يولى

en: An accel path used to conveniently construct accel paths of child items
ug: تېزلىتىش يولى تارماق تۈر قۇرۇشتا قۇلايلىق يارىتىدىغان تېزلىتىش يولىدۇر

en: Attach Widget
ug: ۋىجېت قوشۇش

en: The widget the menu is attached to
ug: تىزىملىككە قوشۇلغان ۋىجېت

en: A title that may be displayed by the window manager when this menu is torn-off
ug: بۇ تىزىملىك قاتلانغاندا كۆزنەك باشقۇرغۇچقا تەمىنلىنىدىغان كۆرسىتىدىغان ماۋزۇ

en: Tearoff State
ug: يىرتىش ھالىتى

en: A boolean that indicates whether the menu is torn-off
ug: تىزىملىك يىرتىلغان بولىن قىممىتىنى ئىپادىلىدىمۇ يوق

en: Monitor
ug: ئېكران

en: The monitor the menu will be popped up on
ug: قاڭقىش تىزىملىكىدىكى كۆزەتكۈچ

en: Reserve Toggle Size
ug: ئالماشتۇرۇش چوڭلۇقىنى ساقلاپ قال

en: A boolean that indicates whether the menu reserves space for toggles and icons
ug: بىر كۆرۈنۈش ئالماشتۇرۇش ۋە سىنبەلگىگە تىزىملىك بوشلۇقىنىڭ بولىن قىممىتىنى قالدۇردىمۇ يوق

en: Horizontal Padding
ug: توغرا تولدۇرما

en: Extra space at the left and right edges of the menu
ug: تىزىملىكنىڭ ئوڭ سول ئىككى تەرىپىدىكى زىيادە بوشلۇق

en: Vertical Padding
ug: تىك تولدۇرما

en: Extra space at the top and bottom of the menu
ug: تىزىملىكنىڭ ئاستى ئۈستىدىكى زىيادە بوشلۇق

en: Vertical Offset
ug: تىك ئېغىش

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset vertically
ug: تىزىملىك تارماق تىزىملىك بولغاندا، تىك يۆنىلىشتە پىكسېل ئېغىش ئورنىنىڭ سانى

en: Horizontal Offset
ug: توغرىسىغا ئېغىش

en: When the menu is a submenu, position it this number of pixels offset horizontally
ug: تىزىملىك تارماق تىزىملىك بولغاندا، توغرىسىغا يۆنىلىشتە پىكسېل ئېغىش ئورنىنىڭ سانى

en: Double Arrows
ug: قوش يا ئوق

en: When scrolling, always show both arrows.
ug: سىيرىغاندا ھەمىشە ئىككىلا يا ئوقنى كۆرسىتىدۇ.

en: Arrow Placement
ug: يا ئوق ئورنى

en: Indicates where scroll arrows should be placed
ug: سىيرىش يا ئوقنى ئورۇنلاشتۇرىدىغان ئورۇننى كۆرسىتىدۇ

en: Left Attach
ug: سولغا قوشۇش

en: Right Attach
ug: ئوڭغا قوشۇش

en: The column number to attach the right side of the child to
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئوڭ تەرىپىگە قوشىدىغان ئىستون نومۇرى

en: Top Attach
ug: ئۈستىگە قوشۇش

en: The row number to attach the top of the child to
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئۇستى تەرىپىگە قوشىدىغان قۇر نومۇرى

en: Bottom Attach
ug: ئاستىغا قوشۇش

en: Arbitrary constant to scale down the size of the scroll arrow
ug: خالىغان تۇراقلىق مىقدار نىسبەت بويىچە سىيرىش يا ئوقنىڭ چوڭلۇقىنى تەڭشەشكە ئىشلىتىلىدۇ

en: Right Justified
ug: ئوڭغا توغرىلا

en: Sets whether the menu item appears justified at the right side of a menu bar
ug: تىزىملىك تۈرلىرىنى تىزىملىك بالداقنىڭ ئوڭ تەرىپىگە توغرىلىنىش توغرىلانماسلىقى تەڭشىلىدۇ

en: Submenu
ug: تارماق تىزىملىك

en: The submenu attached to the menu item, or NULL if it has none
ug: تارماق تىزىملىك تىزىملىك تۈرىگە تەۋە بولىدۇ، بولمىسا NULL بولىدۇ

en: Sets the accelerator path of the menu item
ug: تىزىملىك تۈرىنىڭ تېزلىتىش يولى تەڭشىلىدۇ

en: The text for the child label
ug: تارماق ئەننىڭ تېكىستى

en: Amount of space used up by arrow, relative to the menu item's font size
ug: يا ئوق ئىگىلىگەن بوشلۇقنىڭ چوڭلۇقى، تىزىملىك تۈرىدىكى خەتنىڭ چوڭلۇقىغا مۇناسىۋەتلىك

en: Width in Characters
ug: ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان كەڭلىكى

en: The minimum desired width of the menu item in characters
ug: تىزىملىكنىڭ ھەرپ بىلەن ئۆلچىنىدىغان ئەڭ قىسقا كەڭلىكى

en: Take Focus
ug: فوكۇسقا ئېرىشىش

en: A boolean that determines whether the menu grabs the keyboard focus
ug: تىزىملىكنىڭ ھەرپتاختا فوكۇسىغا ئېرىشكەن-ئېرىشمىگەنلىكىنى ئىپادىلەيدىغان boolean قىممىتى

en: Menu
ug: تىزىملىك

en: The dropdown menu
ug: تارتما تىزىملىك

en: Image/label border
ug: سۈرەت/ئەن گىرۋىكى

en: Width of border around the label and image in the message dialog
ug: ئۇچۇر سۆزلەشكۈسىدىكى ئەن ۋە سۈرەت ئەتراپىنىڭ گىرۋەك كەڭلىكى

en: Message Buttons
ug: ئۇچۇر توپچىسى

en: The buttons shown in the message dialog
ug: ئۇچۇر سۆزلەشكۈدە كۆرۈنىدىغان توپچىلار

en: The primary text of the message dialog
ug: ئۇچۇر سۆزلەشكۈنىڭ ئاساسىي تېكىستى

en: Use Markup
ug: بەلگە ئىشلەت

en: The primary text of the title includes Pango markup.
ug: ماۋزۇنىڭ ئاساسىي تېكىستى Pango بەلگىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Secondary Text
ug: ئىككىنچى تېكىست

en: The secondary text of the message dialog
ug: ئۇچۇر سۆزلەشكۈنىڭ ئىككىنچى تېكىستى

en: Use Markup in secondary
ug: ئىككىنچى تېكىستتە بەلگە ئىشلىتىش

en: The secondary text includes Pango markup.
ug: ئىككىنچى تېكىست Pango بەلگىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Image
ug: سۈرەت

en: The image
ug: سۈرەت

en: Message area
ug: ئۇچۇر رايونى

en: GtkVBox that holds the dialog's primary and secondary labels
ug: سۆزلەشكۈنىڭ ئاساسىي ئەنى ۋە ئىككىنچى ئەنىنىڭ GtkVBox نى ساقلاپ قالىدۇ

en: Y align
ug: تىك يۆنىلىشتە توغرىلا

en: The vertical alignment, from 0 (top) to 1 (bottom)
ug: تىك يۆنىلىشتە توغرىلاش ئۇسۇلى، 0 (ئۈستى) دىن 1 (ئاستى)غا

en: X pad
ug: X تولدۇرما

en: The amount of space to add on the left and right of the widget, in pixels
ug: ۋىجېتنىڭ ئوڭ سول ئىككى تەرەپتىن قالدۇرۇلغان پىكسېل بىلەن ئۆلچىنىدىغان زىيادە بوشلۇق

en: Y pad
ug: Y تولدۇرما

en: The amount of space to add on the top and bottom of the widget, in pixels
ug: ۋىجېتنىڭ ئۈستى ئاستى ئىككى تەرەپتىن قالدۇرۇلغان پىكسېل بىلەن ئۆلچىنىدىغان زىيادە بوشلۇق

en: Parent
ug: ئاتا

en: The parent window
ug: ئاتا كۆزنەك

en: Is Showing
ug: كۆرسىتىلىدۇ

en: Are we showing a dialog
ug: سۆزلەشكۈنى كۆرسىتەمدۇق

en: The screen where this window will be displayed.
ug: بۇ كۆزنەكنى كۆرسىتىدىغان ئېكران.

en: Page
ug: بەت

en: The index of the current page
ug: ھازىرقى بەتنىڭ ئىندىكىسى

en: Tab Position
ug: بەتكۈچ ئورنى

en: Which side of the notebook holds the tabs
ug: بەلگە خاتىرە دەپتەرنىڭ قايسى تەرىپىدە

en: Show Tabs
ug: بەتكۈچ كۆرسەت

en: Whether tabs should be shown
ug: بەتكۈچ كۆرسىتىلەمدۇ يوق

en: Show Border
ug: گىرۋەكنى كۆرسەت

en: Whether the border should be shown
ug: گىرۋەكنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Scrollable
ug: سىيرىلىشچان

en: If TRUE, scroll arrows are added if there are too many tabs to fit
ug: ئەگەر TRUE بولسا، بەلگە بەك كۆپ بولۇپ ھەممىسى كۆرۈنمىسە، ئۇنداقتا يان تەرەپتە يا ئوق قوشۇلۇپ دومىلىتىپ كۆرسىتىدۇ

en: Enable Popup
ug: قاڭقىش تىزىملىكىنى قوزغات

en: If TRUE, pressing the right mouse button on the notebook pops up a menu that you can use to go to a page
ug: ئەگەر TRUE بولسا، خاتىرە دەپتەردە چاشقىنەك ئوڭ كۇنۇپكىسى بېسىلسا قاڭقىش تىزىملىكى كۆرۈنۈپ، ئۇنىڭدىن پايدىلىنىپ مەلۇم بەتكە يۆتكەلگىلى بولىدۇ

en: Group Name
ug: گۇرۇپپا ئاتى

en: Group name for tab drag and drop
ug: بەتكۈچ سۆرەپ تاشلاش گۇرۇپپا ئاتى

en: Tab label
ug: بەتكۈچ ئەنى

en: The string displayed on the child's tab label
ug: تارماق بەتكۈچ ئەنىدە كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Menu label
ug: تىزىملىك ئەنى

en: The string displayed in the child's menu entry
ug: تارماق تىزىملىك تۈرىدە كۆرسىتىدىغان تېكىست

en: Tab expand
ug: بەتكۈچنى كېڭەيتىش

en: Whether to expand the child's tab
ug: تارماق بەتكۈچنى كېڭەيتەمدۇ يوق

en: Tab fill
ug: بەتكۈچ تولدۇر

en: Whether the child's tab should fill the allocated area
ug: تارماق بەتكۈچ پۈتكۈل تەقسىملەنگەن دائىرىگە تولدۇرۇلامدۇ يوق

en: Tab reorderable
ug: بەتكۈچ قايتا رەتلەشچان

en: Whether the tab is reorderable by user action
ug: ئىشلەتكۈچى مەشغۇلاتى بەتكۈچنى قايتا رەتلىيەلەمدۇ يوق

en: Tab detachable
ug: بەتكۈچ پارچىلىنىشچان

en: Whether the tab is detachable
ug: بەتكۈچنى پارچىلىغىلى بولامدۇ يوق

en: Secondary backward stepper
ug: ئىككىنچى تەتۈر Stepper

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the tab area
ug: بەتكۈچ دائىرىسىنىڭ يەنە بىر تەرىپىدە ئىككىنچى تەتۈر يا ئوقنى كۆرسىتىدۇ

en: Secondary forward stepper
ug: ئىككىنچى ئوڭ Stepper

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the tab area
ug: بەتكۈچ دائىرىسىنىڭ يەنە بىر تەرىپىدە ئىككىنچى ئوڭ يا ئوقنى كۆرسىتىدۇ

en: Backward stepper
ug: تەتۈر Stepper

en: Display the standard backward arrow button
ug: ئۆلچەملىك تەتۈر يا ئوق توپچىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Forward stepper
ug: ئوڭ Stepper

en: Display the standard forward arrow button
ug: ئۆلچەملىك ئوڭ يا ئوق توپچىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Tab overlap
ug: بەتكۈچ دەستىلەش

en: Size of tab overlap area
ug: بەتكۈچ دەستىلەش دائىرىسىنىڭ چوڭلۇقى

en: Tab curvature
ug: بەتكۈچنىڭ ئەگرىلىكى

en: Size of tab curvature
ug: بەتكۈچ ئەگرىلىكىنىڭ چوڭلۇقى

en: Arrow spacing
ug: يا ئوق بوشلۇقى

en: Scroll arrow spacing
ug: سىيرىش يا ئوق بوشلۇقى

en: Initial gap
ug: باشلىنىش ئارىلىقى

en: Initial gap before the first tab
ug: تۇنجى بەتكۈچنىڭ باشلىنىش ئارىلىقى

en: Icon's count
ug: سىنبەلگە سانى

en: The count of the emblem currently displayed
ug: نۆۋەتتە كۆرسىتىدىغان كاكار سانى

en: Icon's label
ug: سىنبەلگە ئەنى

en: The label to be displayed over the icon
ug: سىنبەلگىنىڭ ئۈستىدە كۆرسىتىلىدىغان ئەن

en: Icon's style context
ug: سىنبەلگىنىڭ ئۇسلۇب مەزمۇنى

en: The style context to theme the icon appearance
ug: تېما تەگلىك ئۇسلۇبىدا كۆرۈنىدىغان سىنبەلگە

en: Background icon
ug: تەگلىك سىنبەلگىسى

en: The icon for the number emblem background
ug: تەرتىپ نومۇر تەگلىكىنىڭ سىنبەلگىسى

en: Background icon name
ug: تەگلىك سىنبەلگە ئاتى

en: The icon name for the number emblem background
ug: تەرتىپ نومۇر تەگلىكىنىڭ سىنبەلگە ئاتى

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: The orientation of the orientable
ug: بەلگىلەنگەن يۆنىلىش

en: Position of paned separator in pixels (0 means all the way to the left/top)
ug: پىكسېل (0 ھەمىشە سول/ئۈستى تەرەپتە تۇرىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ) بىلەن ئۆلچىنىدىغان تاختا ئايرىغۇچ ئورنى

en: Position Set
ug: ئورۇن تەڭشىكى

en: TRUE if the Position property should be used
ug: TRUE بولسا ئورۇن خاسلىقىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Handle Size
ug: تۇتقۇ چوڭلۇقى

en: Width of handle
ug: تۇتقۇ كەڭلىكى

en: Minimal Position
ug: ئەڭ كىچىك ئورنى

en: Smallest possible value for the "position" property
ug: "position" خاسلىقىنىڭ مۇمكىن بولغان ئەڭ كىچىك قىممىتى

en: Maximal Position
ug: ئەڭ چوڭ ئورنى

en: Largest possible value for the "position" property
ug: "position" خاسلىقىنىڭ مۇمكىن بولغان ئەڭ چوڭ قىممىتى

en: Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: If TRUE, the child expands and shrinks along with the paned widget
ug: ئەگەر TRUE بولسا، تارماق بۆلەك تاختا ۋىجېتىغا ئەگىشىپ كېڭىيىپ تارىيىدۇ

en: Shrink
ug: كىچىكلەت

en: If TRUE, the child can be made smaller than its requisition
ug: ئەگەر TRUE بولسا، تارماق بۆلەكنى ئىلتىماس قىلغان چوڭلۇقىدىنمۇ كىچىك قىلىشقا بولىدۇ.

en: Embedded
ug: سىڭدۈرۈلگەن

en: Whether the plug is embedded
ug: قىستۇرما سىڭدۈرۈلگەنمۇ يوق

en: Socket Window
ug: ئوقۇر كۆزنىكى

en: The window of the socket the plug is embedded in
ug: قىستۇرغان تۈر سىڭدۈرۈلگەن ئوقۇر كۆزنىكى

en: Hold Time
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى

en: Hold Time (in milliseconds)
ug: داۋاملىشىش ۋاقتى (مىللىسېكۇنت)

en: Drag Threshold
ug: سۆرەشنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: Drag Threshold (in pixels)
ug: سۆرەشنىڭ بوسۇغا قىممىتى (پىكسېل)

en: Name of the printer
ug: پرىنتېرنىڭ ئاتى

en: Backend
ug: ئارقا ئۇچ

en: Backend for the printer
ug: پرىنتېرنىڭ ئارقا ئۇچى

en: Is Virtual
ug: مەۋھۇم

en: FALSE if this represents a real hardware printer
ug: ئەگەر بۇ پرىنتېر ھەقىقىي قاتتىق دېتال پرىنتېرغا ۋەكىللىك قىلسا ئۇنداقتا FALSE بولىدۇ

en: Accepts PDF
ug: PDF قوبۇل قىلىش

en: TRUE if this printer can accept PDF
ug: ئەگەر بۇ پرىنتېر PDF قوبۇل قىلسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ

en: Accepts PostScript
ug: PostScript قوبۇل قىلىش

en: TRUE if this printer can accept PostScript
ug: ئەگەر بۇ پرىنتېر PostScript قوبۇل قىلسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ

en: State Message
ug: ھالەت ئۇچۇرى

en: String giving the current state of the printer
ug: نۆۋەتتىكى پرىنتېرنىڭ ھالىتىگە بېرىلگەن تېكىست

en: Location
ug: ئورنى

en: The location of the printer
ug: پرىنتېرنىڭ ئورنى

en: The icon name to use for the printer
ug: پرىنتېرنىڭ سىنبەلگە ئاتى

en: Job Count
ug: ۋەزىپە سانى

en: Number of jobs queued in the printer
ug: پرىنتېر ئۆچىرىتىدىكى ۋەزىپە سانى

en: Paused Printer
ug: ۋاقىتلىق توختىغان پرىنتېر

en: TRUE if this printer is paused
ug: ئەگەر بۇ پرىنتېر ۋاقىتلىق توختىغان بولسا TRUE بولىدۇ

en: Accepting Jobs
ug: ۋەزىپىلەرنى قوبۇل قىلىش

en: TRUE if this printer is accepting new jobs
ug: ئەگەر بۇ پرىنتېر يېڭى ۋەزىپىلەرنى قوبۇل قىلسا TRUE بولىدۇ

en: Option Value
ug: تاللانما قىممىتى

en: Value of the option
ug: تاللانمىنىڭ قىممىتى

en: Source option
ug: مەنبە تاللانما

en: The PrinterOption backing this widget
ug: بۇ ۋىجېتنى قوللايدىغان PrinterOption

en: Title of the print job
ug: بېسىش ۋەزىپىسىنىڭ ماۋزۇسى

en: Printer
ug: پرىنتېر

en: Printer to print the job to
ug: بېسىش ۋەزىپىسىنى ئىجرا قىلىدىغان پرىنتېر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Printer settings
ug: پرىنتېر تەڭشەك

en: Page Setup
ug: بەت تەڭشەك

en: Track Print Status
ug: بېسىش ھالىتىنى ئىزلا

en: TRUE if the print job will continue to emit status-changed signals after the print data has been sent to the printer or print server.
ug: ئەگەر بېسىش سانلىق-مەلۇماتىنى پرىنتېر ياكى بېسىش مۇلازىمېتىرىغا يوللاپ بولغاندىن كېيىن، بېسىش ۋەزىپىسى ھالەت ئۆزگىرىش سىگنالىنى داۋاملاشتۇرسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ.

en: Default Page Setup
ug: كۆڭۈلدىكى بەت تەڭشىكى

en: The GtkPageSetup used by default
ug: ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى GtkPageSetup

en: Print Settings
ug: بېسىش تەڭشىكى

en: The GtkPrintSettings used for initializing the dialog
ug: سۆزلەشكۈنىڭ GtkPrintSettings نى دەسلەپلەشتۈرۈۋاتىدۇ

en: Job Name
ug: ۋەزىپە ئاتى

en: A string used for identifying the print job.
ug: بېسىش ۋەزىپىسىنى ئىپادىلەيدىغان تېكىست.

en: Number of Pages
ug: بەت سانى

en: The number of pages in the document.
ug: پۈتۈكتىكى بەت سانى.

en: Current Page
ug: نۆۋەتتىكى بەت

en: The current page in the document
ug: پۈتۈكتىكى نۆۋەتتىكى بەت

en: Use full page
ug: پۈتكۈل بەتنى ئىشلەت

en: TRUE if the origin of the context should be at the corner of the page and not the corner of the imageable area
ug: ئەگەر ئەسلى مەزمۇن بەت ھاسىل قىلىدىغان دائىرە بۇلۇڭىدا بولماي، بەت يۈزىنىڭ بۇلۇڭىدا بولسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ

en: TRUE if the print operation will continue to report on the print job status after the print data has been sent to the printer or print server.
ug: ئەگەر بېسىش سانلىق-مەلۇماتىنى پرىنتېر ياكى بېسىش مۇلازىمېتىرىغا يوللاپ بولغاندىن كېيىن، بېسىش مەشغۇلاتى ھالەت ئۆزگىرىشنى دوكلات قىلىشنى داۋاملاشتۇرسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ.

en: Unit
ug: بىرلىك

en: The unit in which distances can be measured in the context
ug: مەزمۇندىكى ئۆلچىگىلى بولىدىغان ئارىلىق بىرلىكى

en: Show Dialog
ug: سۆزلەشكۈ كۆرسەت

en: TRUE if a progress dialog is shown while printing.
ug: ئەگەر بېسىۋاتقاندا جەريان سۆزلەشكۈنى كۆرسەتكەن بولسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ.

en: Allow Async
ug: بىقەدەمداشقا يول قوي

en: TRUE if print process may run asynchronous.
ug: ئەگەر بېسىش جەريانى بىقەدەمداش ئىجرا قىلىنسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ.

en: Export filename
ug: چىقىرىدىغان ھۆججەت ئاتى

en: Status
ug: ھالىتى

en: The status of the print operation
ug: بېسىش مەشغۇلاتىنىڭ ھالىتى

en: Status String
ug: ھالەت تېكىستى

en: A human-readable description of the status
ug: ئىنسانلار ئوقۇيالايدىغان ھالەت چۈشەندۈرۈشى

en: Custom tab label
ug: ئىختىيارى بەتكۈچ ئەنى

en: Label for the tab containing custom widgets.
ug: ئىختىيارى ۋىجېتنى ئۆز ئىچىگە ئالغان بەتكۈچ ئەنى.

en: Support Selection
ug: تاللاشنى قوللاش

en: TRUE if the print operation will support print of selection.
ug: ئەگەر پرىنتېر مەشغۇلاتى تاللىغان دائىرىنى بېسىشنى قوللىسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ.

en: Has Selection
ug: تاللانما بار

en: TRUE if a selection exists.
ug: ئەگەر تاللانغان دائىرىدىن بىرى مەۋجۇت بولسا ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ.

en: Embed Page Setup
ug: سىڭدۈرمە بەت تەڭشەك

en: TRUE if page setup combos are embedded in GtkPrintUnixDialog
ug: ئەگەر بەت تەڭشەك بىرىكمىسى GtkPrintUnixDialog غا سىڭدۈرۈلسە ئۇنداقتا TRUE بولىدۇ

en: Number of Pages To Print
ug: باسىدىغان بەت سانى

en: The number of pages that will be printed.
ug: باسىدىغان بەت سانى.

en: The GtkPageSetup to use
ug: ئىشلىتىدىغان GtkPageSetup

en: Selected Printer
ug: تاللانغان پرىنتېر

en: The GtkPrinter which is selected
ug: تاللانغان GtkPrinter

en: Manual Capabilities
ug: ئىقتىدارى

en: Capabilities the application can handle
ug: پروگرامما بىر تەرەپ قىلالايدىغان ئىقتىدار

en: Whether the dialog supports selection
ug: سۆزلەشكۈ تاللاشنى قوللامدۇ يوق

en: Whether the application has a selection
ug: پروگراممىدا تاللاشتىن بىرى بارمۇ يوق

en: Fraction
ug: كەسىر

en: The fraction of total work that has been completed
ug: تاماملانغان قىسمىنىڭ ئومۇمىي خىزمەتتە ئىگىلىگەن نىسبىتى

en: Pulse Step
ug: ئىمپۇلس قەدىمى

en: The fraction of total progress to move the bouncing block when pulsed
ug: جەريان ئاشقاندا سۈرئەت بالدىقىنىڭ يۆتكىلىدىغان ئارىلىقى، ئومۇمىي جەرياننىڭ نىسبىتى بويىچە ھېسابلىنىدۇ

en: Text to be displayed in the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقتا كۆرۈنىدىغان تېكىست

en: Show text
ug: تېكىست كۆرسەت

en: Whether the progress is shown as text.
ug: سۈرئەت تېكىست شەكلىدە كۆرۈنەمدۇ يوق.

en: The preferred place to ellipsize the string, if the progress bar does not have enough room to display the entire string, if at all.
ug: ئەگەر سۈرئەت بالداقتا پۈتكۈل تېكىستنى كۆرسىتىدىغان بوشلۇق بولمىسا، ھەرپ تىزمىسىنى قىسقارتىدىغان ئالدىن بەلگىلەنگەن ئورۇن بېرىلىدۇ.

en: X spacing
ug: X بوشلۇق

en: Extra spacing applied to the width of a progress bar.
ug: سۈرئەت بالداق كەڭلىكىگە قوللىنىدىغان ئارتۇق بوشلۇق.

en: Y spacing
ug: Y بوشلۇق

en: Extra spacing applied to the height of a progress bar.
ug: سۈرئەت بالداق ئېگىزلىكىگە قوللىنىدىغان ئارتۇق بوشلۇق.

en: Minimum horizontal bar width
ug: توغرا بالداقنىڭ ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: The minimum horizontal width of the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقنىڭ توغرا يۆنىلىشتىكى ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Minimum horizontal bar height
ug: توغرا بالداقنىڭ ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: Minimum horizontal height of the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقنىڭ توغرا يۆنىلىشتىكى ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: Minimum vertical bar width
ug: تىك بالداقنىڭ ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: The minimum vertical width of the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقنىڭ تىك يۆنىلىشتىكى ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Minimum vertical bar height
ug: تىك بالداقنىڭ ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: The minimum vertical height of the progress bar
ug: سۈرئەت بالداقنىڭ تىك يۆنىلىشتىكى ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: The value
ug: قىممىتى

en: The value returned by gtk_radio_action_get_current_value() when this action is the current action of its group.
ug: بۇ مەشغۇلات مەشغۇلات گۇرۇپپىسىنىڭ نۆۋەتتىكى ھەرىكىتى بولغاندا gtk_radio_action_get_current_value() قايتۇرغان قىممەت.

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: The radio action whose group this action belongs to.
ug: بۇ مەشغۇلات تەۋە بولغان گۇرۇپپىنىڭ تاق تاللاش مەشغۇلات گۇرۇپپىسى.

en: The current value
ug: ھازىرقى قىممەت

en: The value property of the currently active member of the group to which this action belongs.
ug: نۆۋەتتە ئاكتىپلىغان ئەزانىڭ خاسلىق قىممىتى،  بۇ ئەزا بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالايدىغان گۇرۇپپىغا تەۋە.

en: The radio button whose group this widget belongs to.
ug: بۇ ۋىجېت تەۋە گۇرۇپپىنىڭ تاق تاللاش مەشغۇلات گۇرۇپپىسى.

en: The radio menu item whose group this widget belongs to.
ug: بۇ ۋىجېت تەۋە گۇرۇپپىنىڭ تاق تاللاش تىزىملىك  تۈرى.

en: The radio tool button whose group this button belongs to.
ug: تاق تاللاش قورال توپچىسى تۇرۇشلۇق گۇرۇپپا.

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this range object
ug: بۇ دائىرىدىكى نەڭ نۆۋەتتىكى قىممىتىنىڭ GtkAdjustmen

en: Invert direction slider moves to increase range value
ug: ئەكسى يۆنىلىشتىكى سۈرگۈچنىڭ ئاشىدىغان قىممەت دائىرىسى

en: Lower stepper sensitivity
ug: ئاستى Stepper سەزگۈرلۈكى

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's lower side
ug: بۆلەك ئاستىدىكى Stepper نىڭ سەزگۈرلۈك تاكتىكىسى كۆرسىتىلىدۇ

en: Upper stepper sensitivity
ug: ئاستى سۈرگۈچ سەزگۈرلۈكى

en: The sensitivity policy for the stepper that points to the adjustment's upper side
ug: بۆلەك ئۈستىدىكى سۈرگۈچنىڭ سەزگۈرلۈك تاكتىكىسى كۆرسىتىلىدۇ

en: Show Fill Level
ug: تولدۇرۇش دەرىجىسىنى كۆرسەت

en: Whether to display a fill level indicator graphics on trough.
ug: سۈرگۈچ ئوقۇردا تولدۇرۇش دەرىجىسىنى كۆرسىتىدىغان گرافىكنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Restrict to Fill Level
ug: تولدۇرۇش دەرىجىسىگە چەك قوي

en: Whether to restrict the upper boundary to the fill level.
ug: تولدۇرۇش دەرىجىسىنىڭ يۇقىرى چېكى بارمۇ يوق

en: Fill Level
ug: تولدۇرۇش دەرىجىسى

en: The fill level.
ug: تولدۇرۇش دەرىجىسى.

en: Round Digits
ug: خانە سانى

en: The number of digits to round the value to.
ug: كەسىر چېكىتىدىن كېيىن پۈتۈنلەيدىغان قىممەت.

en: Slider Width
ug: سۈرگۈچ كەڭلىكى

en: Width of scrollbar or scale thumb
ug: سىيرىغۇچ ياكى شكالا بۆلىكىنىڭ كەڭلىكى

en: Trough Border
ug: ئوقۇرىنىڭ گىرۋىكى

en: Spacing between thumb/steppers and outer trough bevel
ug: شكالا/باسقۇچ ۋە سىرتقى سۈرگۈچ ئوقۇرى ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Stepper Size
ug: Stepper چوڭلۇقى

en: Length of step buttons at ends
ug: باسقۇچ توپچىسىنىڭ ئەڭ ئاخىرقى ئۇزۇنلۇقى

en: Stepper Spacing
ug: Stepper بوشلۇقى

en: Spacing between step buttons and thumb
ug: باسقۇچ توپچىسى ۋە شكالا ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Arrow X Displacement
ug: يا ئوقنىڭ X يۆنىلىشتىكى يۆتكىلىشى

en: How far in the x direction to move the arrow when the button is depressed
ug: توپچا بېسىلغاندا، يا ئوقنىڭ تىك يۆنىلىشتە يۆتكىلىدىغان ئارىلىقى

en: Arrow Y Displacement
ug: يا ئوقنىڭ Y يۆنىلىشتىكى يۆتكىلىشى

en: How far in the y direction to move the arrow when the button is depressed
ug: توپچا بېسىلغاندا، يا ئوقنىڭ تىك يۆنىلىشتە يۆتكىلىدىغان ئارىلىقى

en: Trough Under Steppers
ug: Stepper ئاستىدىكى ئوقۇر

en: Whether to draw trough for full length of range or exclude the steppers and spacing
ug: تولۇق ئۇزۇنلۇقتىكى سۈرگۈچ قانىلى سىزامدۇ ياكى Stepper ۋە ئارىلىق چىقىرىۋېتىلەمدۇ

en: Arrow scaling
ug: يا ئوق چوڭايتىش

en: Arrow scaling with regard to scroll button size
ug: سىيرىش توپچىسىنىڭ چوڭلۇقىغا ئاساسەن يا ئوقنىڭ چوڭىيىش ياكى كىچىكلىشى

en: Show Numbers
ug: نومۇرىنى كۆرسەت

en: Whether the items should be displayed with a number
ug: تۈرلەرگە سانلارنى قوشۇپ كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Recent Manager
ug: يېقىنقى باشقۇرغۇچ

en: The RecentManager object to use
ug: ئىشلىتىدىغان RecentManager

en: Show Private
ug: شەخسىي تۈرنى كۆرسەت

en: Whether the private items should be displayed
ug: شەخسىي تۈرلەرنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show Tooltips
ug: كۆرسەتمىنى كۆرسەت

en: Whether there should be a tooltip on the item
ug: تۈرنىڭ كۆرسەتمىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show Icons
ug: سىنبەلگە كۆرسەت

en: Whether there should be an icon near the item
ug: تۈرنىڭ يېنىدا سىنبەلگە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Show Not Found
ug: كۆرسىتىش تېپىلمىدى

en: Whether the items pointing to unavailable resources should be displayed
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدىغان مەنبەگە قارىتىلغان تۈرنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to allow multiple items to be selected
ug: كۆپ تۈر تاللاشقا يول قويامدۇ يوق

en: Local only
ug: يەرلىكلا

en: Whether the selected resource(s) should be limited to local file: URIs
ug: تاللانغان مەنبە يەرلىك ھۆججەتتىلا چەكلىنەمدۇ يوق: URI لار

en: Limit
ug: چېكى

en: The maximum number of items to be displayed
ug: كۆرسىتىدىغان ئەڭ كۆپ تۈر سانى

en: Sort Type
ug: تەرتىپلەش تىپى

en: The sorting order of the items displayed
ug: كۆرسىتىدىغان تۈرنىڭ تەرتىپلەش تەرتىپى

en: The current filter for selecting which resources are displayed
ug: قايسى مەنبەلەرنىڭ نۆۋەتتىكى سۈزگۈچىنى كۆرسىتىدىغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: The full path to the file to be used to store and read the list
ug: تىزىمنى ساقلاش ۋە ئوقۇشقا ئىشلىتىدىغان ھۆججەتنىڭ تولۇق يولى

en: The size of the recently used resources list
ug: نۆۋەتتە ئىشلىتىۋاتقان مەنبە تىزىمىنىڭ چوڭلۇقى

en: The value of the scale
ug: ئۆلچەكنىڭ نىسبەت قىممىتى

en: The icon size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: The GtkAdjustment that contains the current value of this scale button object
ug: بۇ نىسبەتتىكى توپچا نەڭنىڭ نۆۋەتتىكى قىممىتىنىڭ GtkAdjustment

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: List of icon names
ug: سىنبەلگە ئات تىزىمى

en: The number of decimal places that are displayed in the value
ug: كۆرسىتىدىغان قىممەتتىكى رەقەم خانىسى

en: Draw Value
ug: سىزىش قىممىتى

en: Whether the current value is displayed as a string next to the slider
ug: سۈرگۈچ يېنىدا نۆۋەتتىكى قىممەتنى تېكىست شەكلىدە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Has Origin
ug: مەنبەسى بار

en: Whether the scale has an origin
ug: كۆلىمىنىڭ باشلىنىشى بارمۇ يوق

en: Value Position
ug: قىممەت ئورنى

en: The position in which the current value is displayed
ug: نۆۋەتتىكى قىممەتنى كۆرسىتىدىغان ئورۇن

en: Slider Length
ug: سۈرگۈچ ئۇزۇنلۇقى

en: Length of scale's slider
ug: شكالا سۈرگۈچنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Value spacing
ug: قىممەت بوشلۇقى

en: Space between value text and the slider/trough area
ug: قىممەت تېكىستى ۋە سۈرگۈچ/ئوقۇر دائىرىسى ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Horizontal adjustment
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى تەڭشىلىشى

en: Horizontal adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ug: توغرىسىغا تەڭشەش بۆلەكلەر ئارىسىدىكى دومىلىتىش ۋە تىزگىنلىگۈچلەر بىلەن ھەمبەھىرلىنىدۇ

en: Vertical adjustment
ug: تىك يۆنىلىشتىكى تەڭشىلىشى

en: Vertical adjustment that is shared between the scrollable widget and its controller
ug: بويىغا تەڭشەش بۆلەكلەر ئارىسىدىكى دومىلىتىش ۋە تىزگىنلىگۈچلەر بىلەن ھەمبەھىرلىنىدۇ

en: Horizontal Scrollable Policy
ug: توغرا يۆنىلىشتە سىيرىلىش تاكتىكىسى

en: How the size of the content should be determined
ug: مەزمۇننىڭ چوڭلۇقنى قانداق بەلگىلىنىدۇ

en: Vertical Scrollable Policy
ug: تىك يۆنىلىشتە سىيرىلىش تاكتىكىسى

en: Minimum Slider Length
ug: ئەڭ قىسقا سۈرگۈچ ئۇزۇنلۇقى

en: Minimum length of scrollbar slider
ug: سۈرگۈچنىڭ ئەڭ كىچىك ئۇزۇنلۇقى

en: Fixed slider size
ug: سۈرگۈچنىڭ مۇقىم چوڭلۇقى

en: Don't change slider size, just lock it to the minimum length
ug: سۈرگۈچ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتمەي، ئۇنى ئەڭ كىچىك چوڭلۇققا قۇلۇپلايدۇ

en: Display a second backward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ug: سىيرىغۇچنىڭ يەنە بىر تەرىپىدە ئىككىنچى تەتۈر يا ئوقنى كۆرسىتىدۇ

en: Display a second forward arrow button on the opposite end of the scrollbar
ug: سىيرىغۇچنىڭ يەنە بىر تەرىپىدە ئىككىنچى ئوڭ يا ئوقنى كۆرسىتىدۇ

en: Horizontal Adjustment
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى تەڭشىلىشى

en: The GtkAdjustment for the horizontal position
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى GtkAdjustment

en: Vertical Adjustment
ug: تىك يۆنىلىشتىكى تەڭشىلىشى

en: The GtkAdjustment for the vertical position
ug: تىك يۆنىلىشتىكى GtkAdjustment

en: Horizontal Scrollbar Policy
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى سىيرىغۇچنىڭ تاكتىكىسى

en: When the horizontal scrollbar is displayed
ug: توغرا يۆنىلىشتىكى سىيرىغۇچ كۆرسىتىلەمدۇ

en: Vertical Scrollbar Policy
ug: تىك يۆنىلىشتىكى سىيرىغۇچنىڭ تاكتىكىسى

en: When the vertical scrollbar is displayed
ug: تىك يۆنىلىشتىكى سىيرىغۇچنىڭ كۆرسىتىلەمدۇ

en: Window Placement
ug: كۆزنەك ئورۇنلاشتۇرۇش

en: Where the contents are located with respect to the scrollbars. This property only takes effect if "window-placement-set" is TRUE.
ug: سىيرىغۇچقا ماسلاشتۇرۇپ مەزمۇننىڭ ئورنى بېكىتىلىدۇ. بۇ خاسلىق پەقەت "window-placement-set" نىڭ قىممىتى TRUE بولغاندا كۈچكە ئىگە.

en: Window Placement Set
ug: كۆزنەك ئورۇنلاشتۇرۇش تەڭشىكى

en: Whether "window-placement" should be used to determine the location of the contents with respect to the scrollbars.
ug: مەزمۇننىڭ ئورنى  بىلەن سىيرىغۇچنى ماسلاشتۇرۇشتا "window-placement" ئىشلىتەمدۇ يوق.

en: Shadow Type
ug: سايە تىپى

en: Style of bevel around the contents
ug: مەزمۇن ئەتراپىنىڭ يانتۇلۇق ئۇسلۇبى

en: Scrollbars within bevel
ug: يانتۇلۇقتىكى سىيرىغۇچ

en: Place scrollbars within the scrolled window's bevel
ug: سىيرىغۇچنى سىيرىلىدىغان كۆزنەكنىڭ يانتۇلۇقىغا جايلاشتۇرىدۇ

en: Scrollbar spacing
ug: سىيرىغۇچ بوشلۇقى

en: Number of pixels between the scrollbars and the scrolled window
ug: سىيرىغۇچلار بىلەن سىيرىلىدىغان كۆزنەك ئارىسىدىكى پىكسېل سانى

en: Minimum Content Width
ug: ئەڭ كىچىك مەزمۇن كەڭلىكى

en: The minimum width that the scrolled window will allocate to its content
ug: دومىلايدىغان كۆزنەك ئىچىدىكى مەزمۇنغا تەقسىملىگەن ئەڭ تار كەڭلىك

en: Minimum Content Height
ug: ئەڭ كىچىك مەزمۇن ئېگىزلىكى

en: The minimum height that the scrolled window will allocate to its content
ug: دومىلايدىغان كۆزنەك ئىچىدىكى مەزمۇنغا تەقسىملىگەن ئەڭ پاكار ئېگىزلىك

en: Kinetic Scrolling
ug: Kinetic دومىلىتىش

en: Kinetic scrolling mode.
ug: Kinetic دومىلىتىش ھالىتى

en: Draw
ug: سىز

en: Whether the separator is drawn, or just blank
ug: ئايرىش سىزىقى سىزامدۇ ياكى بوش قالدۇرامدۇ

en: Double Click Time
ug: قوش چېكىشنىڭ ۋاقتى

en: Maximum time allowed between two clicks for them to be considered a double click (in milliseconds)
ug: چاشقىنەكنى قوش چېكىلدى دەپ قاراشقا ئىشلىتىلىدىغان، ئىككى چېكىلىش ئارىسىدىكى ئەڭ چوڭ ۋاقىت(مىللىسېكۇنت بىلەن ھېسابلىنىدۇ)

en: Double Click Distance
ug: قوش چېكىش ئارىلىقى

en: Maximum distance allowed between two clicks for them to be considered a double click (in pixels)
ug: چاشقىنەكنى قوش چېكىلدى دەپ قاراشقا ئىشلىتىلىدىغان، ئىككى چېكىلىش ئارىسىدىكى ئەڭ چوڭ ئارىلىق(پىكسېل بىلەن ھېسابلىنىدۇ)

en: Cursor Blink
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلدىشى

en: Whether the cursor should blink
ug: نۇربەلگە لىپىلدامدۇ يوق

en: Cursor Blink Time
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلداش ۋاقتى

en: Length of the cursor blink cycle, in milliseconds
ug: نۇربەلگە لىپىلداش دەۋرىيلىكىنىڭ ئۇزۇنلۇقى، بىرلىكى مىللىسېكۇنت

en: Cursor Blink Timeout
ug: نۇربەلگىسىنىڭ لىپىلداش مۆھلىتى

en: Time after which the cursor stops blinking, in seconds
ug: نۇربەلگە لىپىلداشتىن توختىغاندىن كېيىنكى ۋاقىت، بىرلىكى سېكۇنت

en: Split Cursor
ug: نۇربەلگە پارچىلا

en: Whether two cursors should be displayed for mixed left-to-right and right-to-left text
ug: سولدىن ئوڭغا ۋە ئوڭدىن سولغا تېكىست ئارىلاش كۆرۈلگەندە ئىككى نۇربەلگە كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Theme Name
ug: تېما ئاتى

en: Name of theme to load
ug: يۈكلەيدىغان تېما ئاتى

en: Icon Theme Name
ug: سىنبەلگە تېما ئاتى

en: Name of icon theme to use
ug: ئىشلىتىدىغان سىنبەلگە تېمىسىنىڭ ئاتى

en: Fallback Icon Theme Name
ug: ئىلگىرىكى سىنبەلگە تېما ئاتى

en: Name of a icon theme to fall back to
ug: ئۆزگەرتىشتىن ئاۋۋالقى سىنبەلگە تېمىسىنىڭ ئاتى

en: Key Theme Name
ug: ئاچقۇچلۇق تېما ئاتى

en: Name of key theme to load
ug: ئوقۇيدىغان ئاچقۇچلۇق تېما ئاتى

en: Menu bar accelerator
ug: تىزىملىك بالداق تېزلەتكۈچ

en: Keybinding to activate the menu bar
ug: تىزىملىك بالداقنى ئاكتىپلايدىغان ھەرپتاختا باغلىنىشى

en: Drag threshold
ug: سۆرەشنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: Number of pixels the cursor can move before dragging
ug: سىنبەلگىنى سۆرەشتىن ئىلگىرىكى يۆتكەيدىغان پىكسېل سانى

en: Font Name
ug: خەت نۇسخا ئاتى

en: Name of default font to use
ug: ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىنىڭ ئاتى

en: Icon Sizes
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: List of icon sizes (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...
ug: سىنبەلگە چوڭلۇق تىزىمى (gtk-menu=16,16:gtk-button=20,20...

en: GTK Modules
ug: GTK بۆلەكلىرى

en: List of currently active GTK modules
ug: نۆۋەتتە ئاكتىپلانغان GTK بۆلەكلىرىنىڭ تىزىمى

en: Xft Antialias
ug: Xft يۇمشاتمىسى

en: Whether to antialias Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ug: Xft خەت نۇسخىسىنى يۇمشىتامدۇ يوق؛ 0=ياق، 1=ھەئە، -1=كۆڭۈلدىكى

en: Xft Hinting
ug: Xft ئىنچىكە تەڭشەش

en: Whether to hint Xft fonts; 0=no, 1=yes, -1=default
ug: Xft خەت نۇسخىسىنى ئىنچىكە تەڭشەمدۇ يوق؛ 0=ياق، 1=ھەئە، -1=كۆڭۈلدىكى

en: Xft Hint Style
ug: Xft ئىنچىكە تەڭشەش ئۇسلۇبى

en: What degree of hinting to use; hintnone, hintslight, hintmedium, or hintfull
ug: ئىشلىتىدىغان ئىنچىكە تەڭشەش دەرىجىسى؛ hintnone(يوق)، hintslight(سۇس)، hintmedium(ئوتتۇراھال) ياكى hintfull(تولۇق)

en: Type of subpixel antialiasing; none, rgb, bgr, vrgb, vbgr
ug: تارماق پىكسېل يۇمشاتمىسى؛ يوق، rgb, bgr, vrgb, vbgr

en: Resolution for Xft, in 1024 * dots/inch. -1 to use default value
ug: Xft نىڭ ئېنىقلىقى، 1024 * نۇقتا/دىيۇيم. -1 كۆڭۈلدىكى قىممەت ئىشلىتىشنى بىلدۈرىدۇ

en: Cursor theme name
ug: نۇربەلگە تېما ئاتى

en: Name of the cursor theme to use, or NULL to use the default theme
ug: ئىشلىتىدىغان نۇربەلگە تېما ئاتى،  NULL بولسا كۆڭۈلدىكى تېما ئىشلىتىلىدۇ

en: Cursor theme size
ug: نۇربەلگە تېما چوڭلۇقى

en: Size to use for cursors, or 0 to use the default size
ug: ئىشلىتىدىغان نۇربەلگە چوڭلۇقى، 0 بولسا كۆڭۈلدىكى چوڭلۇقى ئىشلىتىلىدۇ

en: Alternative button order
ug: زاپاس توپچا تەرتىپى

en: Whether buttons in dialogs should use the alternative button order
ug: سۆزلەشكۈدىكى توپچا زاپاس توپچا تەرتىپىنى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Alternative sort indicator direction
ug: زاپاس تەرتىپلەش كۆرسەتكۈچ يۆنىلىشى

en: Whether the direction of the sort indicators in list and tree views is inverted compared to the default (where down means ascending)
ug: تىزىم ۋە شاخسىمان كۆرۈنۈشتىكى تەرتىپ كۆرسەتكۈچىنىڭ يۆنىلىشىنى كۆڭۈلدىكى ئەھۋال بىلەن ئەكسىچە بولامدۇ يوق(بۇ جايدا تۆۋەنگە بولسا ئۆسكۈچى بولىدۇ)

en: Show the 'Input Methods' menu
ug: 'كىرگۈزگۈچ' تىزىملىكىنى كۆرسەت

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ug: كىرگۈزۈش رامكىسى ۋە تېكىست كۆرۈنۈشىدىكى تىل مۇھىت تىزىملىكىدە كىرگۈزگۈچنىڭ تاللانمىسىنى ئۆزگەرتەلەمدۇ يوق

en: Show the 'Insert Unicode Control Character' menu
ug: «يۇنىكود تىزگىن ھەرپلىرىنى قىستۇر» تىزىملىكىنى كۆرسەت

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to insert control characters
ug: كىرگۈزۈش رامكىسى ۋە تېكىست كۆرۈنۈشىدىكى تىل مۇھىت تىزىملىكىدە تىزگىن بەلگىسى قىستۇرۇش تاللانمىسىنى تەمىنلەمدۇ يوق

en: Start timeout
ug: مۆھلەتنى باشلا

en: Starting value for timeouts, when button is pressed
ug: توپچا بېسىلغاندا ئىشلىتىدىغان مۆھلەتنىڭ باشلىنىش قىممىتى

en: Repeat timeout
ug: مۆھلەتنى تەكرارلا

en: Repeat value for timeouts, when button is pressed
ug: توپچا بېسىلغاندا ئىشلىتىدىغان مۆھلەتنىڭ تەكرارلىنىش قىممىتى

en: Expand timeout
ug: كېڭەيتىش مۆھلىتى

en: Expand value for timeouts, when a widget is expanding a new region
ug: ۋىجېت يېڭى رايوننى كېڭەيتكەندە ئىشلىتىدىغان يېيىش مۆھلىتىنىڭ كېڭەيتىلگەن قىممىتى

en: Color scheme
ug: رەڭ نۇسخىسى

en: A palette of named colors for use in themes
ug: تېمىدا ئىشلىتىلگەن ئاتى بار رەڭ تاختىسى

en: Enable Animations
ug: جانلاندۇرۇمنى قوزغات

en: Whether to enable toolkit-wide animations.
ug: قورال ساندۇقى دەرىجىسىدىكى جانلاندۇرۇمنى قوزغىتامدۇ يوق.

en: Enable Touchscreen Mode
ug: سېزىمچان ئېكران ھالىتىنى قوزغات

en: When TRUE, there are no motion notify events delivered on this screen
ug: TRUE بولسا، بۇ ئېكراندا ھەرىكەت ئۇقتۇرۇشى ھادىسىسىنى كۆرسەتمەيدۇ

en: Tooltip timeout
ug: كۆرسەتمە مۆھلىتى

en: Timeout before tooltip is shown
ug: كۆرسەتمە كۆرسىتىشكىچە بولغان مۆھلەت

en: Tooltip browse timeout
ug: كۆرسەتمە كۆرۈش مۆھلىتى

en: Timeout before tooltip is shown when browse mode is enabled
ug: كۆرۈش ھالىتىنى قوزغاتقاندا كۆرسەتمە كۆرسىتىش مۆھلىتى

en: Tooltip browse mode timeout
ug: كۆرسەتمە كۆرۈش ھالىتىنىڭ مۆھلىتى

en: Timeout after which browse mode is disabled
ug: كۆرۈش ھالىتىنى چەكلىگەندىن كېيىنكى مۆھلىتى

en: Keynav Cursor Only
ug: Keynav نۇربەلگىلا

en: When TRUE, there are only cursor keys available to navigate widgets
ug: TRUE بولسا، پەقەت نۇربەلگە كۇنۇپكىسىلا ۋىجېت يولباشچىغا ئىشلىتىلىدۇ

en: Keynav Wrap Around
ug: Keynav باشتىن قۇر ئالماشتۇر

en: Whether to wrap around when keyboard-navigating widgets
ug: ھەرپتاختا يولباشچى ۋىجېت ئىشلەتكەندە قۇر ئالماشتۇرامدۇ يوق

en: Error Bell
ug: خاتالىق زىلى

en: When TRUE, keyboard navigation and other errors will cause a beep
ug: TRUE بولسا، ھەرپتاختا يولباشچى ۋە باشقا خاتالىق كۆرۈلگەندە زىل چېلىنىدۇ

en: Color Hash
ug: رەڭ Hash

en: A hash table representation of the color scheme.
ug: رەڭ لايىھىسىنىڭ hash جەدۋىلىنى ئىپادىلەيدۇ.

en: Default file chooser backend
ug: كۆڭۈلدىكى ھۆججەت تاللىغۇچ ئارقا ئۇچى

en: Name of the GtkFileChooser backend to use by default
ug: ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى GtkFileChooser ئارقا ئۇچ ئاتى

en: Default print backend
ug: كۆڭۈلدىكى بېسىش ئارقا ئۇچى

en: List of the GtkPrintBackend backends to use by default
ug: ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى GtkPrintBackend ئارقا ئۇچ تىزىمى

en: Default command to run when displaying a print preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسەتكەندە ئىجرا قىلىنىدىغان كۆڭۈلدىكى بۇيرۇق

en: Command to run when displaying a print preview
ug: بېسىشنى ئالدىن كۆزىتىشنى كۆرسەتكەندە بۇ بۇيرۇق ئىجرا قىلىنىدۇ

en: Enable Mnemonics
ug: ئەستە ساقلاش بەلگىسىنى قوزغات

en: Whether labels should have mnemonics
ug: ئەننىڭ mnemonics كۇنۇپكىسى بارمۇ يوق

en: Enable Accelerators
ug: تېزلەتكۈچنى قوزغات

en: Whether menu items should have accelerators
ug: تىزىملىك تۈرىنىڭ تېزلەتكۈچى بارمۇ يوق

en: Recent Files Limit
ug: يېقىنقى ھۆججەت سانى چەكلىمىسى

en: Number of recently used files
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەن ھۆججەت سانى

en: Default IM module
ug: كۆڭۈلدىكى كىرگۈزگۈچ بۆلىكى

en: Which IM module should be used by default
ug: قايسى كىرگۈزگۈچ بۆلىكى كۆڭۈلدىكى قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ

en: Recent Files Max Age
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن ھۆججەتلەرنىڭ ئەڭ ئۇزۇن ۋاقتى

en: Maximum age of recently used files, in days
ug: يېقىندا ئىشلىتىلگەن ھۆججەتنىڭ ئەڭ ئۇزۇن ۋاقتى، بىرلىكى كۈن

en: Fontconfig configuration timestamp
ug: Fontconfig سەپلىمە ۋاقتى

en: Timestamp of current fontconfig configuration
ug: نۆۋەتتىكى fontconfig سەپلىمىنىڭ ۋاقتى

en: Sound Theme Name
ug: ئاۋاز تېمىسىنىڭ ئاتى

en: XDG sound theme name
ug: XDG ئاۋاز تېمىسىنىڭ ئاتى

note: Translators: this means sounds that are played as feedback to user input
en: Audible Input Feedback
ug: كىرگۈزۈش ئاۋاز قايتۇرما ئىنكاسى

en: Whether to play event sounds as feedback to user input
ug: ئاۋاز چىقىرىش ئارقىلىق ئىشلەتكۈچى كىرگۈزۈشىگە ئىنكاس قايتۇرامدۇ يوق

en: Enable Event Sounds
ug: ھادىسە ئاۋاز چىقىرىشنى قوزغات

en: Whether to play any event sounds at all
ug: ھەر قانداق ھادىسە ئاۋاز چىقىرامدۇ يوق

en: Enable Tooltips
ug: كۆرسەتمىنى قوزغات

en: Whether tooltips should be shown on widgets
ug: ۋىجېت ئۈستىدە كۆرسەتمىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Toolbar style
ug: قورال بالداق ئۇسلۇبى

en: Whether default toolbars have text only, text and icons, icons only, etc.
ug: قورال بالداقتا تېكىستلا، تېكىست ۋە سىنبەلگە، سىنبەلگىلا بولامدۇ يوق، قاتارلىقلار

en: Toolbar Icon Size
ug: قورال بالداقتىكى سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: The size of icons in default toolbars.
ug: كۆڭۈلدىكى قورال بالداقتىكى سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Auto Mnemonics
ug: ئاپتوماتىك Mnemonics

en: Whether mnemonics should be automatically shown and hidden when the user presses the mnemonic activator.
ug: ئىشلەتكۈچى Mnemonics قوزغاتقۇچنى چەككەندە Mnemonics ئۆزلۈكىدىن كۆرۈنۈپ ياكى يوشۇرۇنامدۇ يوق.

en: Visible Focus
ug: كۆرۈنىدىغان فوكۇس

en: Whether 'focus rectangles' should be hidden until the user starts to use the keyboard.
ug: ئىشلەتكۈچى ھەرپتاختىنى ئىشلەتمىگۈچە «فوكۇس تىك تۆتبۇلۇڭ»نى يوشۇرامدۇ يوق،

en: Application prefers a dark theme
ug: پروگرامما قارامتۇل تېمىغا ئامراق

en: Whether the application prefers to have a dark theme.
ug: پروگرامما قارامتۇل تېمىغا ئامراقمۇ ئەمەسمۇ

en: Show button images
ug: توپچىدا سۈرەت كۆرسەت

en: Whether images should be shown on buttons
ug: توپچىدا سۈرەت كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Select on focus
ug: فوكۇسلانغاندا تاللا

en: Whether to select the contents of an entry when it is focused
ug: بىر تۈر فوكۇسلانغاندا ئۇنىڭ مەزمۇنىنى تاللامدۇ يوق

en: Password Hint Timeout
ug: ئىم بېشارەت مۆھلىتى

en: How long to show the last input character in hidden entries
ug: يوشۇرۇن كىرگۈزۈش رامكىسىدا ئاخىرقى قېتىم كىرگۈزگەن ھەرپنى قانچىلىك ۋاقىت كۆرسىتىدۇ

en: Show menu images
ug: تىزىملىكتە سۈرەت كۆرسەت

en: Whether images should be shown in menus
ug: تىزىملىكتە سۈرەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Delay before drop down menus appear
ug: تارتما تىزىملىك كۆرۈنۈشتىن ئىلگىرىكى كېچىكىشى

en: Delay before the submenus of a menu bar appear
ug: تىزىملىك بالداقنىڭ تارماق تىزىملىكى كۆرۈنۈشتىن ئىلگىرىكى كېچىكىشى

en: Scrolled Window Placement
ug: سىيرىلىدىغان كۆزنەك ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Where the contents of scrolled windows are located with respect to the scrollbars, if not overridden by the scrolled window's own placement.
ug: ئەگەر سىيرىلىدىغان كۆزنەك ئۆزى قاپلىمىسا، سىيرىلىدىغان كۆزنەك مەزمۇنى قانداق قىلىپ سىيرىغۇچ بىلەن ماسلىشىپ تەرتىپلىنىدۇ.

en: Can change accelerators
ug: تېزلەتمىسىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: Whether menu accelerators can be changed by pressing a key over the menu item
ug: تىزىملىك تۈرىدە كۇنۇپكا بېسىش ئارقىلىق تىزىملىك تېزلەتمە كۇنۇپكىسىنى ئۆزگەرتىشكە بولامدۇ يوق

en: Delay before submenus appear
ug: تارماق تىزىملىك كۆرۈنۈشتىن ئىلگىرىكى كېچىكىشى

en: Minimum time the pointer must stay over a menu item before the submenu appear
ug: تارماق تىزىملىك كۆرۈنۈشتىن ئىلگىرى چاشقىنەك كۆرسەتكۈچى چوقۇم تىزىملىك تۈرىنى كۆرسىتىپ تۇرۇشنىڭ ئەڭ قىسقا ۋاقتى

en: Delay before hiding a submenu
ug: تارماق تىزىملىكنى يوشۇرۇشنىڭ كېچىكىشى

en: The time before hiding a submenu when the pointer is moving towards the submenu
ug: تارماق تىزىملىكنى يوشۇرۇشتىن ئىلگىرى چاشقىنەك كۆرسەتكۈچى چوقۇم تارماق تىزىملىكتىن ئايرىلىپ تۇرىدىغان ئەڭ قىسقا ۋاقىت

en: Whether to select the contents of a selectable label when it is focused
ug: فوكۇسلانغاندا تاللىنىشچان ئەن مەزمۇنى تاللىنامدۇ يوق

en: Custom palette
ug: ئىختىيارى رەڭ تاختىسى

en: Palette to use in the color selector
ug: رەڭ تاللىغۇچ ئىشلىتىدىغان رەڭ تاختا

en: IM Preedit style
ug: كىرگۈزگۈچ نامزات تېكىست ئۇسلۇبى

en: How to draw the input method preedit string
ug: كىرگۈزگۈچ نامزات تېكىستى قانداق سىزىلىدۇ

en: IM Status style
ug: كىرگۈزگۈچ ھالەت ئۇسلۇبى

en: How to draw the input method statusbar
ug: كىرگۈزگۈچ ھالەت بالداق قانداق سىزىلىدۇ

en: Desktop shell shows app menu
ug: ئۈستەلئۈستى shell  ئەپ تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the app menu, FALSE if the app should display it itself.
ug: ئۈستەلئۈستى ئەپ تىزىملىكىنى كۆرسەتسۇن دېسىڭىز TRUE  قىلىپ بەلگىلەڭ. FALSE بولسا ئەپ ئۆزى كۆرسىتىشى كېرەك.

en: Desktop shell shows the menubar
ug: ئۈستەلئۈستى گىرۋىكىدە تىزىملىك رامكىسى كۆرسەت

en: Set to TRUE if the desktop environment is displaying the menubar, FALSE if the app should display it itself.
ug: ئۈستەلئۈستى تىزىملىك بالدىقىنى كۆرسەتسۇن دېسىڭىز TRUE  قىلىپ بەلگىلەڭ. FALSE بولسا ئەپ ئۆزى كۆرسىتىشى كېرەك.

en: Mode
ug: ھالىتى

en: The directions in which the size group affects the requested sizes of its component widgets
ug: چوڭ كىچىك تۈر ئۇنى تەشكىل قىلىدىغان ۋىجېت ئىلتىماسىنىڭ چوڭلۇقىنىڭ يۆنىلىشنىڭ تەسىرىگە ئۇچرايدۇ

en: Ignore hidden
ug: يوشۇرۇنغا پەرۋا قىلما

en: If TRUE, unmapped widgets are ignored when determining the size of the group
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ئۇنداقتا گۇرۇپپا چوڭلۇقىنى جەزملەشتە تېخى خەرىتىلەنمىگەن ۋىجېتقا پەرۋا قىلمايدۇ

en: Climb Rate
ug: ئۆرلەش نىسبىتى

en: Snap to Ticks
ug: Ticks قا توغرىلا

en: Whether erroneous values are automatically changed to a spin button's nearest step increment
ug: خاتا كىرگۈزۈش ئۆزلۈكىدىن تەڭشەش توپچىسىغا ئۆزگىرىپ ئەڭ يېقىن تارايتىش مىقدارىغا ئۆزگىرەمدۇ يوق

en: Numeric
ug: سان

en: Whether non-numeric characters should be ignored
ug: سان بولمىغان ھەرپلەرگە پەرۋا قىلامدۇ يوق

en: Wrap
ug: قۇر يۆتكەش

en: Whether a spin button should wrap upon reaching its limits
ug: چىغ توپچا قىممىتى چەكلىمىدىن ئېشىپ كەتكەندە قەۋەتلەمدۇ يوق

en: Update Policy
ug: يېڭىلاش تاكتىكىسى

en: Whether the spin button should update always, or only when the value is legal
ug: چىغ توپچا ھەمىشە يېڭىلىنامدۇ ياكى قىممىتى قانۇنلۇق بولغاندا يېڭىلىنامدۇ

en: Reads the current value, or sets a new value
ug: نۆۋەتتىكى قىممەتنى ئوقۇيدۇ ياكى يېڭى قىممەت تەڭشەيدۇ

en: Style of bevel around the spin button
ug: چىغ توپچىنىڭ ئەتراپىنىڭ يانتۇلۇق ئۇسلۇبى

en: Whether the spinner is active
ug: چىغ توپچىنى ئاكتىپلامدۇ يوق

en: Style of bevel around the statusbar text
ug: ھالەت بالداق تېكىستىنىڭ ئەتراپىنىڭ يانتۇلۇق ئۇسلۇبى

en: The size of the icon
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: The screen where this status icon will be displayed
ug: ھالەت سىنبەلگىسى كۆرۈنىدىغان ئېكران

en: Whether the status icon is visible
ug: ھالەت سىنبەلگىسى كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Whether the status icon is embedded
ug: ھالەت سىنبەلگىسى سىڭدۈرۈلەمدۇ يوق

en: The orientation of the tray
ug: قوندۇرمىنىڭ يۆنىلىشى

en: Has tooltip
ug: كۆرسەتمىسى بار

en: Whether this tray icon has a tooltip
ug: قوندۇرما سىنبەلگىسىنىڭ كۆرسەتمىسى بارمۇ يوق

en: Tooltip Text
ug: كۆرسەتمە تېكىستى

en: The contents of the tooltip for this widget
ug: ۋىجېتنىڭ كۆرسەتمىسىنىڭ مەزمۇنى

en: Tooltip markup
ug: كۆرسەتمە بەلگىسى

en: The contents of the tooltip for this tray icon
ug: بۇ قوندۇرما سىنبەلگىنىڭ كۆرسەتمىسىنىڭ مەزمۇنى

en: The title of this tray icon
ug: بۇ قوندۇرما سىنبەلگىنىڭ ماۋزۇسى

en: The associated GdkScreen
ug: مۇناسىۋەتلىك GdkScreen

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Text direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

en: The parent style context
ug: ئاتا ئۇسلۇب تىل مۇھىتى

en: Property name
ug: خاسلىق ئاتى

en: The name of the property
ug: خاسلىقنىڭ ئاتى

en: Value type
ug: قىممەت تىپى

en: The value type returned by GtkStyleContext
ug: قىممەتنىڭ تىپى(GtkStyleContext قايتۇرغان)

en: Whether the switch is on or off
ug: ئۈزچات ئوچۇقمۇ ياكى تاقاقمۇ

en: The minimum width of the handle
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچنىڭ ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Tag Table
ug: بەلگە جەدۋەل

en: Text Tag Table
ug: تېكىست بەلگە جەدۋەل

en: Current text of the buffer
ug: يىغلەكنىڭ نۆۋەتتىكى تېكىستى

en: Has selection
ug: تاللاش بار

en: Whether the buffer has some text currently selected
ug: يىغلەكتە تاللانغان تېكىست بارمۇ يوق

en: Cursor position
ug: نۇربەلگىسىنىڭ ئورنى

en: The position of the insert mark (as offset from the beginning of the buffer)
ug: قىستۇرۇش بەلگىسىنىڭ ئورنى(يىغلەكتىكى باشلىنىش ئادرېسىدىن ئېغىش مىقدارى)

en: Copy target list
ug: نىشان تىزىمىنى كۆچۈر

en: The list of targets this buffer supports for clipboard copying and DND source
ug: بۇ يىغلەك قوللايدىغان چاپلاش تاختىسى كۆچۈرۈش ۋە DND مەنبەنىڭ نىشان تىزىمى

en: Paste target list
ug: نىشان تىزىمىنى چاپلا

en: The list of targets this buffer supports for clipboard pasting and DND destination
ug: بۇ يىغلەك قوللايدىغان چاپلاش تاختىسىدىن چاپلاش ۋە  DND نىشاننىڭ تىزىمى

en: Parent widget
ug: ئاتا ۋىجېت

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Mark name
ug: بەلگە ئاتى

en: Left gravity
ug: سول ئېغىرلىق كۈچى

en: Whether the mark has left gravity
ug: بۇ بەلگىنىڭ سول ئېغىرلىق كۈچى بارمۇ يوق

en: Tag name
ug: خەتكۈش ئاتى

en: Name used to refer to the text tag. NULL for anonymous tags
ug: تېكىست خەتكۈچنىڭ نەقىلىگە ئىشلىتىدىغان ئات. NULL ئاتسىز خەتكۈشنى ئىپادىلەيدۇ

en: Background RGBA
ug: تەگلىكنىڭ RGBA ئى

en: Background full height
ug: تەگلىكنىڭ تولۇق ئېگىزلىكى

en: Whether the background color fills the entire line height or only the height of the tagged characters
ug: تەگلىك رەڭگى پۈتۈن قۇر ئېگىزلىكىگە تولدۇرۇلامدۇ ياكى بەلگە قويۇلغان تېكىست ئېگىزلىكىگىمۇ

en: Foreground RGBA
ug: ئالدى كۆرۈنۈشنىڭ RGBA ئى

en: Text direction, e.g. right-to-left or left-to-right
ug: تېكىست يۆنىلىشى، مەسىلەن، ئوڭدىن سولغا ياكى سولدىن ئوڭغا

en: Font style as a PangoStyle, e.g. PANGO_STYLE_ITALIC
ug: PangoStyle دا ئىپادىلەنگەن خەت نۇسخا ئۇسلۇبى، مەسىلەن، PANGO_STYLE_ITALIC

en: Font variant as a PangoVariant, e.g. PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS
ug: PangoVariant دا ئىپادىلەنگەن خەت نۇسخا ئۆزگىرىشى، مەسىلەن، PANGO_VARIANT_SMALL_CAPS

en: Font weight as an integer, see predefined values in PangoWeight; for example, PANGO_WEIGHT_BOLD
ug: PangoWeight دا ئالدىن بەلگىلەنگەن قىممەت؛ مەسىلەن، PANGO_WEIGHT_BOLD

en: Font stretch as a PangoStretch, e.g. PANGO_STRETCH_CONDENSED
ug: PangoStretch دا ئىپادىلەنگەن خەت نۇسخا سوزۇش، مەسىلەن، PANGO_STRETCH_CONDENSED

en: Font size in Pango units
ug: Pango بىرلىكىدە ئىپادىلەنگەن خەت چوڭلۇقى

en: Font size as a scale factor relative to the default font size. This properly adapts to theme changes etc. so is recommended. Pango predefines some scales such as PANGO_SCALE_X_LARGE
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا چوڭلۇقىنىڭ چوڭايتىش كىچىكلىتىش نىسبىتى بويىچە ئىپادىلەنگەن خەت نۇسخا چوڭلۇقى. بۇ تېما ئۆزگەرتىلگەن ئەھۋالغا ماس كېلىدۇ، شۇڭا ئىشلىتىش تەۋسىيە قىلىدۇ. Pango بىر قىسىم چوڭايتىش كىچىكلىتىش نىسبىتىنى ئالدىن بەلگىلىگەن.

en: Left, right, or center justification
ug: سول، ئوڭ ياكى ئوتتۇرىغا توغرىلاش

en: The language this text is in, as an ISO code. Pango can use this as a hint when rendering the text. If not set, an appropriate default will be used.
ug: بۇ تېكىست ئىشلىتىدىغان تىل، ISO كودى بىلەن ئىپادىلىنىدۇ. Pango بۇ تەڭشەكنى ئىشلىتىپ تېكىست رەڭلەشتىكى ئەسكەرتىش سۈپىتىدە قوللىنىدۇ. ئەگەر تەڭشەلمىسە ئۇنداقتا مۇناسىپ كۆڭۈلدىكى قىممەت ئىشلىتىلىدۇ.

en: Left margin
ug: سول گىرۋەك بوشلۇقى

en: Width of the left margin in pixels
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن سول گىرۋەك بوشلۇقى كەڭلىكى

en: Right margin
ug: ئوڭ گىرۋەك بوشلۇقى

en: Width of the right margin in pixels
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن ئوڭ گىرۋەك بوشلۇقى كەڭلىكى

en: Indent
ug: تارتىلىش

en: Amount to indent the paragraph, in pixels
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن تارتىلىش چوڭلۇقى

en: Offset of text above the baseline (below the baseline if rise is negative) in Pango units
ug: Pango بىرلىكىدە ئىپادىلەنگەن تېكىست بىلەن ئاساسىي (مەنپىي بولسا ئاساسىي سىزىقنىڭ ئاستىدا بولىدۇ) سىزىق ئوتتۇرىسىدىكى ئېغىش قىممىتى

en: Pixels above lines
ug: قۇر ئۈستىدىكى پىكسېل

en: Pixels of blank space above paragraphs
ug: ئابزاس ئۈستى بوش ئارىلىقىنىڭ پىكسېل سانى

en: Pixels below lines
ug: قۇر ئاستىدىكى پىكسېل

en: Pixels of blank space below paragraphs
ug: ئابزاس ئاستى بوش ئارىلىقىنىڭ پىكسېل سانى

en: Pixels inside wrap
ug: قۇر ئالماشقاندىكى پىكسېل

en: Pixels of blank space between wrapped lines in a paragraph
ug: ئابزاس ئىچىدە قۇر ئالماشقان قۇرلار ئارىسىدىكى بوش ئارىلىقنىڭ پىكسېل سانى

en: Whether to wrap lines never, at word boundaries, or at character boundaries
ug: ھەرگىز قۇر ئالماشتۇرما، سۆز چېگراسىدا قۇر ئالماشتۇر ياكى ھەرپ چېگراسىدا قۇر ئالماشتۇرامدۇ يوق

en: Tabs
ug: بەتكۈچلەر

en: Custom tabs for this text
ug: تېكىستنىڭ ئىختىيارى بەتكۈچلىرى

en: Invisible
ug: يوشۇرۇن

en: Whether this text is hidden.
ug: بۇ تېكىستنى يوشۇرامدۇ يوق.

en: Paragraph background color name
ug: ئابزاس تەگلىك رەڭگىنىڭ ئاتى

en: Paragraph background color as a string
ug: تېكىست شەكلىدە ئىپادىلەنگەن ئابزاس تەگلىك رەڭگى

en: Paragraph background color
ug: ئابزاس تەگلىك رەڭگى

en: Paragraph background color as a GdkColor
ug: ئابزاس رەڭگىنى GdkColor بىلەن ئىپادىلەش

en: Paragraph background RGBA
ug: ئابزاس رەڭگىنىڭ  RGBA ئى

en: Paragraph background RGBA as a GdkRGBA
ug: GdkRGBA دا ئىپادىلەنگەن پاراگراف RGBA ئى

en: Margin Accumulates
ug: گىرۋەك بوشلۇقى جۇغلانمىسى

en: Whether left and right margins accumulate.
ug: ئوڭ سول گىرۋەك بوشلۇقى جۇغلىنامدۇ يوق.

en: Background full height set
ug: تەگلىكنىڭ تولۇق ئېگىزلىك تەڭشىكى

en: Whether this tag affects background height
ug: بۇ بەلگە تەگلىك ئېگىزلىكىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Justification set
ug: توغرىلاش تەڭشىكى

en: Whether this tag affects paragraph justification
ug: بۇ بەلگە ئابزاسنىڭ توغرىلىنىش شەكلىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Left margin set
ug: سول گىرۋەك بوشلۇق تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the left margin
ug: بۇ بەلگە سول گىرۋەك بوشلۇقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Indent set
ug: تارتىلىش تەڭشىكى

en: Whether this tag affects indentation
ug: بۇ بەلگە تارتىلىشقا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Pixels above lines set
ug: قۇر ئۈستىدىكى پىكسېل تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the number of pixels above lines
ug: بۇ بەلگە قۇر ئۈستىدىكى پىكسېل سانىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Pixels below lines set
ug: قۇر ئاستىدىكى پىكسېل تەڭشىكى

en: Pixels inside wrap set
ug: قۇر ئالماشقاندىكى پىكسېل تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the number of pixels between wrapped lines
ug: بۇ بەلگە قۇر قۇر ئالماشقاندا قۇرلار ئارىسىدىكى پىكسېل سانىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Right margin set
ug: ئوڭ گىرۋەك بوشلۇق تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the right margin
ug: بۇ بەلگە ئوڭ گىرۋەك بوشلۇقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Wrap mode set
ug: قۇر قاتلاش ھالەت تەڭشىكى

en: Whether this tag affects line wrap mode
ug: بۇ بەلگە قۇر قاتلاش ھالىتىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Tabs set
ug: بەتكۈچ تەڭشىكى

en: Whether this tag affects tabs
ug: بۇ بەلگە بەتكۈچكە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Invisible set
ug: كۆرۈنمەيدىغانلىق تەڭشىكى

en: Whether this tag affects text visibility
ug: بۇ بەلگە تېكىستنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىغا تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Paragraph background set
ug: ئابزاس تەگلىك تەڭشىكى

en: Whether this tag affects the paragraph background color
ug: بۇ بەلگە ئابزاسنىڭ تەگلىك رەڭگىگە تەسىر كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Pixels Above Lines
ug: قۇر ئۈستىدىكى پىكسېل

en: Pixels Below Lines
ug: قۇر ئاستىدىكى پىكسېل

en: Pixels Inside Wrap
ug: قاتلاق ئىچىدىكى پىكسېل

en: Wrap Mode
ug: قاتلاش ھالىتى

en: Left Margin
ug: سول گىرۋەك بوشلۇقى

en: Right Margin
ug: ئوڭ گىرۋەك بوشلۇقى

en: Cursor Visible
ug: نۇربەلگىسىنى كۆرسىتىش

en: If the insertion cursor is shown
ug: قىستۇرغان نۇربەلگىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Buffer
ug: يىغلەك

en: The buffer which is displayed
ug: كۆرسىتىدىغان يىغلەك

en: Whether entered text overwrites existing contents
ug: كىرگۈزگەن تېكىست مەۋجۇت تېكىستنى قاپلىۋېتەمدۇ يوق

en: Accepts tab
ug: Tab كۇنۇپكىسىغا يول قوي

en: Whether Tab will result in a tab character being entered
ug: Tab (كاتەكچە ئاتلاش كۇنۇپكىسى) بېسىلسا جەدۋەل بەلگىسى كىرگۈزۈلەمدۇ يوق

en: Error underline color
ug: خاتا ئاستى سىزىق رەڭگى

en: Color with which to draw error-indication underlines
ug: خاتالىقنى ئىپادىلەيدىغان ئاستى سىزىقنى سىزغاندا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Theming engine name
ug: تېما ماتورى ئاتى

en: Create the same proxies as a radio action
ug: ئوخشاش ۋاكالەتچىنى تاق تاللاش مەشغۇلاتى سۈپىتىدە قۇرىدۇ

en: Whether the proxies for this action look like radio action proxies
ug: بۇ مەشغۇلاتنىڭ ۋاكالەتچىسى تاق تاللاش ۋاكالەتچىسىگە ئوخشامدۇ يوق

en: Whether the toggle action should be active
ug: ئالماشتۇرۇش مەشغۇلاتى ئاكتىپلاندىمۇ يوق

en: If the toggle button should be pressed in
ug: ئالماشتۇرۇش توپچىسى بېسىلدىمۇ يوق

en: If the toggle button is in an "in between" state
ug: ئالماشتۇرۇش توپچىسى «ئوتتۇرىسىدا» ھالەتتىمۇ ئەمەسمۇ

en: Draw Indicator
ug: سىزىش كۆرسەتكۈچى

en: If the toggle part of the button is displayed
ug: توپچىنىڭ ئالماشتۇرۇش بەلگىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Toolbar Style
ug: قورال بالداق ئۇسلۇبى

en: How to draw the toolbar
ug: قورال بالداقنى قانداق سىزىدۇ

en: Show Arrow
ug: يا ئوق كۆرسەت

en: If an arrow should be shown if the toolbar doesn't fit
ug: قورال بالداقنى تولۇق كۆرسىتەلمىگەندە يا ئوق كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Size of icons in this toolbar
ug: بۇ قورال بالداقتىكى سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Icon size set
ug: سىنبەلگە چوڭلۇق تەڭشىكى

en: Whether the icon-size property has been set
ug: سىنبەلگە چوڭلۇق خاسلىقى تەڭشەلدىمۇ يوق

en: Whether the item should receive extra space when the toolbar grows
ug: تارماق تۈر قورال بالداق چوڭايغاندا زىيادە بوشلۇققا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Whether the item should be the same size as other homogeneous items
ug: ئوخشاش خىلدىكى تۈرلەرنىڭ چوڭلۇقى ئوخشاش بولامدۇ يوق

en: Spacer size
ug: بوشلۇق چوڭلۇقى

en: Size of spacers
ug: بوشلۇقنىڭ چوڭلۇقى

en: Amount of border space between the toolbar shadow and the buttons
ug: قورال بالداق سايىسى بىلەن توپچا ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Maximum child expand
ug: تارماق بۆلەكنىڭ ئەڭ چوڭ كېڭىيىشى

en: Maximum amount of space an expandable item will be given
ug: كېڭىيەلەيدىغان تۈرنىڭ ئېرىشەلەيدىغان ئەڭ چوڭ بوشلۇقى

en: Space style
ug: بوشلۇق ئۇسلۇبى

en: Whether spacers are vertical lines or just blank
ug: ئارىلىق تىك سىزىقمۇ ياكى بوش قالدۇرۇلامدۇ

en: Button relief
ug: توپچا قاپارتمىسى

en: Type of bevel around toolbar buttons
ug: قورال بالداقتىكى توپچا ئەتراپىنىڭ يانتۇلۇق ئۈنۈمىنىڭ تىپى

en: Style of bevel around the toolbar
ug: قورال بالداق يانتۇلۇق ئۇسلۇبى

en: Text to show in the item.
ug: تۈردە كۆرسىتىلىدىغان تېكىست.

en: If set, an underline in the label property indicates that the next character should be used for the mnemonic accelerator key in the overflow menu
ug: ئەگەر تەڭشەلسە، ئەن خاسلىقىدىكى ئاستى سىزىقنىڭ ئارقىسىدىكى ھەرپ mnemonic كۇنۇپكا قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ، بۇ تېزلەتمە كۇنۇپكا دېيىلىدۇ

en: Widget to use as the item label
ug: تۈر ئەنى ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان ۋىجېت

en: Stock Id
ug: stock Id

en: The stock icon displayed on the item
ug: تۈردە كۆرسىتىدىغان stock سىنبەلگە

en: Icon name
ug: سىنبەلگە ئاتى

en: The name of the themed icon displayed on the item
ug: تۈردە كۆرسىتىدىغان ئۆرنەكلىك سىنبەلگە ئاتى

en: Icon widget
ug: سىنبەلگە ۋىجېتى

en: Icon widget to display in the item
ug: تۈردە كۆرسىتىدىغان سىنبەلگە ۋىجېتى

en: Icon spacing
ug: سىنبەلگە ئارىلىقى

en: Spacing in pixels between the icon and label
ug: سىنبەلگە ۋە ئەن ئارىسىدىكى پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن بوشلۇق

en: Whether the toolbar item is considered important. When TRUE, toolbar buttons show text in GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ mode
ug: GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ ھالىتىدە قورال بالداق تۈرى مۇھىممۇ ئەمەسمۇ. ئەگەر TRUE بولسا ئۇنداقتا قورال بالداقتىكى توپچا تېكىستنى GTK_TOOLBAR_BOTH_HORIZ ھالىتىدە كۆرسىتىدۇ.

en: The human-readable title of this item group
ug: بۇ تۈر گۇرۇپپىسىنىڭ ئوقۇشچان ماۋزۇسى

en: A widget to display in place of the usual label
ug: ئادەتتىكى ئەننىڭ ئورنىدا كۆرسىتىدىغان ۋىجېت

en: Collapsed
ug: قاتلاندى

en: Whether the group has been collapsed and items are hidden
ug: گۇرۇپپا قاتلىنىپ تۈرلەرنى يوشۇردىمۇ يوق

en: ellipsize
ug: قىسقارتىلما

en: Ellipsize for item group headers
ug: تۈر گۇرۇپپا بېشىنىڭ قىسقارتىلمىسى

en: Header Relief
ug: باش قاپارتمىسى

en: Relief of the group header button
ug: گۇرۇپپا بېشى توپچىسىنىڭ قاپارتمىسى

en: Header Spacing
ug: بېشىنىڭ بوشلۇقى

en: Spacing between expander arrow and caption
ug: كېڭەيتكۈچ يا ئوق بىلەن ماۋزۇ ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Whether the item should receive extra space when the group grows
ug: گۇرۇپپا چوڭايغاندا تارماق تۈر زىيادە بوشلۇققا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Whether the item should fill the available space
ug: تۈر ئىشلىتىلىشچان بوشلۇقنى تولدۇرامدۇ يوق

en: New Row
ug: يېڭى قۇر

en: Whether the item should start a new row
ug: تۈر يېڭى قۇر ئىشلىتىشنى باشلامدۇ يوق

en: Position of the item within this group
ug: تۈرنىڭ بۇ گۇرۇپپىدىكى ئورنى

en: Size of icons in this tool palette
ug: بۇ قورال بالداقتىكى سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Style of items in the tool palette
ug: بۇ قورال بالداقتىكى تۇرنىڭ ئۇسلۇبى

en: Exclusive
ug: يالغۇز ئۆزى

en: Whether the item group should be the only expanded at a given time
ug: تۈر گۇرۇپپىسى بېرىلگەن ۋاقىتتا كېڭىيەمدۇ يوق

en: Whether the item group should receive extra space when the palette grows
ug: تۈر گۇرۇپپا قورال تاختىسى چوڭايغاندا زىيادە بوشلۇققا ئېرىشەمدۇ يوق

en: Foreground color for symbolic icons
ug: سىمۋوللۇق سىنبەلگىنىڭ ئالدى كۆرۈنۈش رەڭگى

en: Error color
ug: خاتالىق رېڭى

en: Error color for symbolic icons
ug: سىمۋوللۇق سىنبەلگىنىڭ خاتالىق چىققاندا ئىشلىتىدىغان رەڭگى

en: Warning color
ug: ئاگاھلاندۇرۇش رەڭگى

en: Warning color for symbolic icons
ug: سىمۋوللۇق سىنبەلگىنىڭ ئاگاھلاندۇرۇش رەڭگى

en: Success color
ug: مۇۋەپپەقىيەت رەڭ

en: Success color for symbolic icons
ug: سىمۋوللۇق سىنبەلگىنىڭ مۇۋەپپەقىيەت رەڭگى

en: Padding that should be put around icons in the tray
ug: قوندۇرمىدىكى سىنبەلگىنىڭ ئېتىراپىغا قويىدىغان تولدۇرما

en: Icon Size
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: The pixel size that icons should be forced to, or zero
ug: مەجبۇرىي بەلگىلەيدىغان سىنبەلگە پىكسېل چوڭلۇقى ياكى نۆلگە تەڭشەلسە مەجبۇرىي ئەمەس

en: TreeMenu model
ug: شاخسىمان تىزىملىك مودېلى

en: The model for the tree menu
ug: شاخسىمان تىزىملىكنىڭ مودېلى

en: TreeMenu root row
ug: شاخسىمان تىزىملىكنىڭ غول مۇندەرىجە قۇرى

en: The TreeMenu will display children of the specified root
ug: شاخسىمان تىزىملىك بەلگىلەنگەن غول مۇندەرىجە تارماقلىرىنى كۆرسىتىدۇ

en: Whether the menu has a tearoff item
ug: تىزىملىكتە tearoff تۇرى بارمۇ يوق

en: Wrap Width
ug: قاتلاش كەڭلىكى

en: Wrap width for laying out items in a grid
ug: سېتكىدا تۈرلەرنى تىزغاندىكى قاتلاش كەڭلىكى

en: TreeModelSort Model
ug: TreeModelSort مودېلى

en: The model for the TreeModelSort to sort
ug: TreeModelSort تەرتىپلەش مودېلى

en: TreeView Model
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈش مودېلى

en: The model for the tree view
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈشنىڭ مودېلى

en: Headers Visible
ug: باشلار كۆرۈنۈشچان

en: Show the column header buttons
ug: ئىستون بېشى كۆرۈنىدىغان بولىدۇ

en: Headers Clickable
ug: ئىستون بېشى چېكىلىشچان

en: Column headers respond to click events
ug: ئىستون بېشى چېكىلىشكە ئىنكاس قايتۇرىدۇ

en: Expander Column
ug: كېڭەيتكۈچ ئىستونى

en: Set the column for the expander column
ug: كېڭەيتكۈچ ئىستونىنىڭ تەڭشىكى

en: Rules Hint
ug: قائىدە بېشارىتى

en: Set a hint to the theme engine to draw rows in alternating colors
ug: تېما ماتورىغا ئوخشاش بولمىغان رەڭدىكى ئەسكەرتىش ئۇچۇرى تەڭشەش

en: Enable Search
ug: ئىزدەشنى قوزغات

en: View allows user to search through columns interactively
ug: كۆرۈنۈش ئىشلەتكۈچىنىڭ ئىستوندا ئۆز ئارا تەسىر قىلىشچان ھالدا ئىزدىشىگە يول قويىدۇ

en: Search Column
ug: ئىزدەش ئىستونى

en: Model column to search through during interactive search
ug: ئۆز ئارا تەسىر قىلىشچان ھالدا ئىزدىگەندە ئىزدەش مودېلىنىڭ ئىستونى

en: Fixed Height Mode
ug: مۇقىم ئېگىزلىك ھالىتى

en: Speeds up GtkTreeView by assuming that all rows have the same height
ug: ھەممە قۇرنىڭ ئېگىزلىكى ئوخشاش بولغاندا GtkTreeView تېزلىشىدۇ

en: Hover Selection
ug: لەيلىتىپ تاللاش

en: Whether the selection should follow the pointer
ug: تاللاش كۆرسەتكۈچكە ئەگىشەمدۇ يوق

en: Hover Expand
ug: لەيلىتىپ كېڭەيتىش

en: Whether rows should be expanded/collapsed when the pointer moves over them
ug: چاشقىنەك قۇرنىڭ ئۈستىگە كەلگەندە قۇر كېڭىيىپ/قاتلىنامدۇ يوق

en: Show Expanders
ug: كېڭەيتكۈچنى كۆرسەت

en: View has expanders
ug: كۆرۈنۈشتە كېڭەيتكۈچ بار

en: Level Indentation
ug: تارتىلىش دەرىجىسى

en: Extra indentation for each level
ug: ھەر بىر دەرىجىنىڭ زىيادە تارتىلىشى

en: Rubber Banding
ug: ئېلاستىكلىق چەكلىمە

en: Whether to enable selection of multiple items by dragging the mouse pointer
ug: چاشقىنەك كۆرسەتكۈچىنى سۆرەپ كۆپ تۈر تاللاشقا بولامدۇ يوق

en: Enable Grid Lines
ug: سېتكىنى قوزغات

en: Whether grid lines should be drawn in the tree view
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈشتە سېتكا سىزامدۇ يوق

en: Enable Tree Lines
ug: شاخسىمان سىزىقنى قوزغات

en: Whether tree lines should be drawn in the tree view
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈشتە شاخسىمان سىزىق سىزامدۇ يوق

en: The column in the model containing the tooltip texts for the rows
ug: مودېلدا قۇرنىڭ قورال ئەسكەرتىش تېكىستىنىڭ ئىستونى

en: Vertical Separator Width
ug: تىك ئايرىغۇچ كەڭلىكى

en: Vertical space between cells.  Must be an even number
ug: كاتەكچە ئارىسىدىكى تىك ئارىلىق. چوقۇم جۈپ سان بولىدۇ.

en: Horizontal Separator Width
ug: توغرا ئايرىغۇچ كەڭلىكى

en: Horizontal space between cells.  Must be an even number
ug: كاتەكچە ئارىسىدىكى توغرا ئارىلىق. چوقۇم تاق سان بولىدۇ.

en: Allow Rules
ug: قائىدىگە يول قوي

en: Allow drawing of alternating color rows
ug: رەڭ كېسىشىپ ئۆزگىرىدىغان قۇرنى سىزىشقا يول قوي

en: Indent Expanders
ug: تارتىلىش(Indent) كېڭەيتكۈچ

en: Make the expanders indented
ug: كېڭەيتكۈچنى تارتىلىدىغان(indented) قىلىدۇ

en: Even Row Color
ug: جۈپ قۇر رەڭگى

en: Color to use for even rows
ug: جۈپ قۇرغا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Odd Row Color
ug: تاق قۇرنىڭ رەڭگى

en: Color to use for odd rows
ug: تاق قۇرغا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Grid line width
ug: سېتكا سىزىق كەڭلىكى

en: Width, in pixels, of the tree view grid lines
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن شاخسىمان كۆرۈنۈشنىڭ سېتكا كەڭلىكى

en: Tree line width
ug: شاخسىمان سىزىق كەڭلىكى

en: Width, in pixels, of the tree view lines
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن شاخسىمان كۆرۈنۈشنىڭ سىزىق كەڭلىكى

en: Grid line pattern
ug: سېتكا سىزىق نۇسخىسى

en: Dash pattern used to draw the tree view grid lines
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈشنىڭ سېتكا سىزىقىنى سىزىشقا ئىشلىتىدىغان ئۈزۈك سىزىق نۇسخىسى

en: Tree line pattern
ug: شاخسىمان سىزىق نۇسخىسى

en: Dash pattern used to draw the tree view lines
ug: شاخسىمان كۆرۈنۈشنىڭ سىزىقىنى سىزىشقا ئىشلىتىدىغان ئۈزۈك سىزىق نۇسخىسى

en: Whether to display the column
ug: ئىستوننى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Resizable
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدۇ

en: Column is user-resizable
ug: ئىشلەتكۈچى ئىستون چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: Current X position of the column
ug: نۆۋەتتىكى ئىستوننىڭ X كوئوردېناتى

en: Current width of the column
ug: ئىستوننىڭ ھازىرقى كەڭلىكى

en: Sizing
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش

en: Resize mode of the column
ug: ئىستون كەڭلىك ھالىتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Fixed Width
ug: مۇقىم كەڭلىك

en: Current fixed width of the column
ug: نۆۋەتتىكى ئىستوننىڭ مۇقىم كەڭلىكى

en: Minimum allowed width of the column
ug: ئىستوننىڭ يول قويىدىغان ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Maximum Width
ug: ئەڭ چوڭ كەڭلىك

en: Maximum allowed width of the column
ug: ئىستوننىڭ يول قويىدىغان ئەڭ چوڭ كەڭلىكى

en: Title to appear in column header
ug: ئىستون بېشىدا كۆرسىتىلىدىغان ماۋزۇ

en: Column gets share of extra width allocated to the widget
ug: ئىستون ۋىجېتقا تەقسىملەنگەن ئارتۇقچە كەڭلىكنى ھەمبەھىر قىلىدۇ

en: Clickable
ug: چېكىلىشچان

en: Whether the header can be clicked
ug: ئىستون بېشىنى چەككىلى بولامدۇ يوق

en: Widget to put in column header button instead of column title
ug: ئىستون ماۋزۇسىنىڭ ئورنىغا قويۇلىدىغان ۋىجېت

en: X Alignment of the column header text or widget
ug: ئىستون بېشى تېكىستى ياكى ۋىجېتنى توغرىسىغا توغرىلا

en: Whether the column can be reordered around the headers
ug: ئىستون بېشىغا ئاساسەن قايتىدىن تەرتىپلىنەمدۇ يوق

en: Sort indicator
ug: تەرتىپلەش كۆرسەتكۈچى

en: Whether to show a sort indicator
ug: تەرتىپلەش كۆرسەتكۈچىنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Sort order
ug: تەرتىپلەش تەرتىپى

en: Sort direction the sort indicator should indicate
ug: تەرتىپلەش كۆرسەتكۈچ كۆرسىتىدىغان تەرتىپلەش يۆنىلىشى

en: Sort column ID
ug: تەرتىپلىنىدىغان ئىستوننىڭ كىملىكى

en: Logical sort column ID this column sorts on when selected for sorting
ug: لوگىكىلىق تەرتىپلەش ئىستون كىملىكى، بۇ ئىستون تاللانسا تەرتىپلىنىدۇ

en: Whether tearoff menu items should be added to menus
ug: يىرتىلغان تىزىملىك تۈرى تىزىملىككە قوشۇلامدۇ يوق

en: Merged UI definition
ug: بىرلەشتۈرۈلگەن ئارايۈز ئېنىقلىمىسى

en: An XML string describing the merged UI
ug: بىرلەشتۈرۈلگەن ئارايۈزنىڭ XML تېكىستلىك چۈشەندۈرۈشى

en: Determines how the shadowed box around the viewport is drawn
ug: كۆرۈنۈش دائىرىسىنىڭ ئەتراپىدىكى سايىنى قانداق سىزىشنى بەلگىلەيدۇ

en: Use symbolic icons
ug: سىمۋوللۇق سىنبەلگە ئىشلەت

en: Whether to use symbolic icons
ug: سىمۋوللۇق سىنبەلگە ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Widget name
ug: ۋىجېت ئاتى

en: The name of the widget
ug: كىچىك ئەپنىڭ ئاتى

en: The parent widget of this widget. Must be a Container widget
ug: بۇ ۋىجېتنىڭ ئاتا ۋىجېتى. ئۇ چوقۇم بىر قاچا ۋىجېت بولۇشى لازىم

en: Width request
ug: كەڭلىك ئىلتىماسى

en: Override for width request of the widget, or -1 if natural request should be used
ug: ۋىجېتنىڭ كەڭلىك ئىلتىماسىنى قاپلاش، -1 قىلىپ تەڭشەلسە ئادەتتىكىدەك ئىلتىماس ئىشلىتىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ

en: Height request
ug: ئېگىزلىك ئىلتىماسى

en: Override for height request of the widget, or -1 if natural request should be used
ug: ۋىجېتنىڭ ئېگىزلىك ئىلتىماسىنى قاپلاش، -1 قىلىپ تەڭشەلسە ئادەتتىكىدەك ئىلتىماس ئىشلىتىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ

en: Whether the widget is visible
ug: ۋىجېت كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Whether the widget responds to input
ug: ۋىجېت كىرگۈزۈشىگە ئىنكاس قايتۇرامدۇ يوق

en: Application paintable
ug: پروگرامما سىزالايدۇ

en: Whether the application will paint directly on the widget
ug: پروگرامما بۇ ۋىجېتنىڭ ئۈستىدە بىۋاسىتە سىزالامدۇ يوق

en: Can focus
ug: فوكۇسلىنالايدۇ

en: Whether the widget can accept the input focus
ug: ۋىجېت كىرگۈزۈش فوكۇسىنى قوبۇل قىلامدۇ يوق

en: Has focus
ug: فوكۇسى بار

en: Whether the widget has the input focus
ug: ۋىجېتنىڭ كىرگۈزۈش فوكۇسى بارمۇ يوق

en: Is focus
ug: فوكۇسمۇ

en: Whether the widget is the focus widget within the toplevel
ug: ۋىجېت يۇقىرى دەرىجىدىكى فوكۇسى بار ۋىجېتمۇ ئەمەسمۇ

en: Can default
ug: كۆڭۈلدىكى بولالايدۇ

en: Whether the widget can be the default widget
ug: ۋىجېت كۆڭۈلدىكى ۋىجېت بولالامدۇ يوق

en: Has default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Whether the widget is the default widget
ug: ۋىجېت كۆڭۈلدىكى ۋىجېتمۇ ئەمەسمۇ

en: Receives default
ug: كۆڭۈلدىكى مەشغۇلاتنى قوبۇللا

en: If TRUE, the widget will receive the default action when it is focused
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ۋىجېت فوكۇسلانغاندا كۆڭۈلدىكى مەشغۇلاتنى قوبۇل قىلىدۇ

en: Composite child
ug: بىرىكمە تارماق ۋىجېت

en: Whether the widget is part of a composite widget
ug: بۇ ۋىجېت بىرىكمە ۋىجېتنىڭ بىر قىسمىمۇ ئەمەسمۇ

en: Style
ug: ئۇسلۇب

en: The style of the widget, which contains information about how it will look (colors etc)
ug: ۋىجېتنىڭ ئۇسلۇبى، يەنى قانداق كۆرۈنىدۇ دېگەندەك ئۇچۇرلار(رەڭ قاتارلىق)لارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Events
ug: ھادىسە

en: The event mask that decides what kind of GdkEvents this widget gets
ug: بۇ ۋىجېتنىڭ قايسى خىل GdkEvents ھادىسە ماسكىسىنى قوبۇل قىلىشنى جەزملەشكە ئىشلىتىلىدۇ

en: No show all
ug: ھەممىسىنى كۆرسەتمە

en: Whether gtk_widget_show_all() should not affect this widget
ug: gtk_widget_show_all() بۇ ۋىجېتقا تەسىر كۆرسەتمەمدۇ يوق

en: Whether this widget has a tooltip
ug: ۋىجېتنىڭ كۆرسەتمىسى بارمۇ يوق

en: The widget's window if it is realized
ug: ئەگەر مىساللاشتۇرۇلغان بولسا ئۇنداقتا كىچىك ئەپ كۆزنىكى

en: Double Buffered
ug: قوش يىغلەكلىك

en: Whether the widget is double buffered
ug: ۋىجېت قوش يىغلەكلىكمۇ ئەمەسمۇ

en: How to position in extra horizontal space
ug: زىيادە توغرا بوشلۇق قانداق ئورۇن بېكىتىدۇ

en: How to position in extra vertical space
ug: زىيادە تىك بوشلۇق قانداق ئورۇن بېكىتىدۇ

en: Margin on Left
ug: سولدىكى گىرۋەك بوشلۇقى

en: Pixels of extra space on the left side
ug: سولدىكى زىيادە بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: Margin on Right
ug: ئوڭدىكى گىرۋەك بوشلۇقى

en: Pixels of extra space on the right side
ug: ئوڭدىكى زىيادە بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: Margin on Top
ug: ئۈستىدىكى گىرۋەك بوشلۇقى

en: Pixels of extra space on the top side
ug: ئۈستىدىكى زىيادە بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: Margin on Bottom
ug: ئاستىدىكى گىرۋەك بوشلۇقى

en: Pixels of extra space on the bottom side
ug: ئاستىدىكى زىيادە بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: All Margins
ug: ھەممە گىرۋەك بوشلۇقى

en: Pixels of extra space on all four sides
ug: تۆت ئەتراپتىكى زىيادە بوشلۇقنىڭ پىكسېل سانى

en: Horizontal Expand
ug: توغرا يۆنىلىشتە كېڭىيىش

en: Whether widget wants more horizontal space
ug: ۋىجېت تېخىمۇ كۆپ توغرا بوشلۇققا ئېھتىياجلىقمۇ يوق

en: Horizontal Expand Set
ug: توغرا كېڭىيىش تەڭشىكى

en: Whether to use the hexpand property
ug: hexpand خاسلىقى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Vertical Expand
ug: تىك يۆنىلىشتە كېڭىيىش

en: Whether widget wants more vertical space
ug: ۋىجېت تېخىمۇ كۆپ تىك بوشلۇققا ئېھتىياجلىقمۇ يوق

en: Vertical Expand Set
ug: تىك يۆنىلىشتە كېڭىيىش تەڭشىكى

en: Whether to use the vexpand property
ug: vexpand خاسلىقى ئىشلىتەمدۇ يوق

en: Expand Both
ug: ئىككىلا يۆنىلىشتە كېڭەيت

en: Whether widget wants to expand in both directions
ug: ۋىجېت ئىككىلا يۆنىلىشتە كېڭىيىشكە ئېھتىياجلىقمۇ يوق

en: Interior Focus
ug: ئىچكى فوكۇس

en: Whether to draw the focus indicator inside widgets
ug: ۋىجېت ئىچىگە فوكۇس كۆرسەتكۈچنى سىزامدۇ يوق

en: Focus linewidth
ug: فوكۇس سىزىق كەڭلىكى

en: Width, in pixels, of the focus indicator line
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن فوكۇس كۆرسەتكۈچ سىزىقنىڭ كەڭلىكى

en: Focus line dash pattern
ug: فوكۇس سىزىقنىڭ ئۈزۈك سىزىق نۇسخىسى

en: Dash pattern used to draw the focus indicator
ug: فوكۇس كۆرسەتكۈچىنى سىزىشتا ئىشلىتىدىغان سىزىقنىڭ نۇسخىسى

en: Focus padding
ug: فوكۇس تولدۇرمىسى

en: Width, in pixels, between focus indicator and the widget 'box'
ug: پىكسېل بىلەن ئىپادىلەنگەن فوكۇس كۆرسەتكۈچى بىلەن ۋىجېت «قۇتا»نىڭ كەڭلىكى

en: Cursor color
ug: نۇربەلگىسىنىڭ رەڭگى

en: Color with which to draw insertion cursor
ug: قىستۇرۇش نۇربەلگىسىنى سىزغاندا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Secondary cursor color
ug: ئىككىنچى نۇربەلگىنىڭ رەڭگى

en: Color with which to draw the secondary insertion cursor when editing mixed right-to-left and left-to-right text
ug: ئارىلاش تەھرىر سولدىن ئوڭغا ۋە ئوڭدىن سولغا تېكىست بولغاندا قوشۇمچە نۇربەلگىنى قىستۇرۇشقا ئىشلىتىدىغان رەڭ

en: Cursor line aspect ratio
ug: نۇربەلگە سىزىقى كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتى

en: Aspect ratio with which to draw insertion cursor
ug: قىستۇرۇش نۇربەلگىسىنى سىزغاندا ئىشلىتىدىغان كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتى

en: Window dragging
ug: كۆزنەك سۆرەش

en: Whether windows can be dragged by clicking on empty areas
ug: بوش رايوننى چېكىش ئارقىلىق كۆزنەكلەرنى سۆرىگىلى بولامدۇ يوق

en: Unvisited Link Color
ug: زىيارەت قىلىنمىغان ئۇلانما رەڭگى

en: Color of unvisited links
ug: زىيارەت قىلىنمىغان ئۇلانمىلارنىڭ رەڭگى

en: Visited Link Color
ug: زىيارەت قىلىنغان ئۇلانما رەڭگى

en: Color of visited links
ug: زىيارەت قىلىنغان ئۇلانمىلارنىڭ رەڭگى

en: Wide Separators
ug: كەڭ ئايرىغۇچ

en: Whether separators have configurable width and should be drawn using a box instead of a line
ug: ئايرىغۇچنىڭ سەپلىنىدىغان كەڭلىكى بارمۇ يوق، بىر قۇتا ئارقىلىق سىزىقنى ئالماشتۇرۇپ سىزامدۇ يوق

en: Separator Width
ug: ئايرىغۇچ كەڭلىكى

en: The width of separators if wide-separators is TRUE
ug: wide-separators نىڭ قىممىتى TRUE بولغاندىكى ئايرىغۇچنىڭ كەڭلىكى

en: Separator Height
ug: ئايرىغۇچ ئېگىزلىكى

en: The height of separators if "wide-separators" is TRUE
ug: wide-separators نىڭ قىممىتى TRUE بولغاندىكى ئايرىغۇچنىڭ ئېگىزلىكى

en: Horizontal Scroll Arrow Length
ug: توغرا سىيرىيدىغان يا ئوقنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: The length of horizontal scroll arrows
ug: توغرا سىيرىيدىغان يا ئوقنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Vertical Scroll Arrow Length
ug: تىك سىيرىيدىغان يا ئوقنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: The length of vertical scroll arrows
ug: تىك سىيرىيدىغان يا ئوقنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Width of text selection handles
ug: تېكىست تاللاش تۇتقۇسىنىڭ كەڭلىكى

en: Height of text selection handles
ug: تېكىست تاللاش تۇتقۇسىنىڭ ئېگىزلىكى

en: Window Type
ug: كۆزنەك تىپى

en: The type of the window
ug: كۆزنەكنىڭ تىپى

en: Window Title
ug: كۆزنەك ماۋزۇسى

en: The title of the window
ug: كۆزنەكنىڭ ماۋزۇسى

en: Window Role
ug: كۆزنەك رولى

en: Unique identifier for the window to be used when restoring a session
ug: ئەڭگىمە ئەسلىگە كەلتۈرگەندە ئىشلىتىدىغان كۆزنەكنىڭ بىردىنبىر پەرقلەندۈرۈش بەلگىسى(كىملىكى)

en: Startup ID
ug: قوزغىتىش كىملىكى

en: Unique startup identifier for the window used by startup-notification
ug: startup-notification ئىشلىتىدىغان كۆزنەكنىڭ بىردىنبىر پەرقلەندۈرۈش بەلگىسى(كىملىكى)

en: If TRUE, users can resize the window
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ئىشلەتكۈچى كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتەلەيدۇ

en: If TRUE, the window is modal (other windows are not usable while this one is up)
ug: ئەگەر TRUE بولسا، كۆزنەك modal ھالەتتە(بۇ كۆزنەك كۆرۈنگەندە باشقا كۆزنەكلەرنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ) بولىدۇ

en: Window Position
ug: كۆزنەك ئورنى

en: The initial position of the window
ug: كۆزنەكنىڭ دەسلەپكى ئورنى

en: Default Width
ug: كۆڭۈلدىكى كەڭلىك

en: The default width of the window, used when initially showing the window
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك كەڭلىكى، كۆزنەك دەسلەپ كۆرسىتىلگەندە ئىشلىتىلىدۇ

en: Default Height
ug: كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىك

en: The default height of the window, used when initially showing the window
ug: كۆڭۈلدىكى كۆزنەك ئېگىزلىكى، كۆزنەك دەسلەپ كۆرسىتىلگەندە ئىشلىتىلىدۇ

en: Destroy with Parent
ug: ئاتا كۆزنەك بىلەن بىرگە يوقات

en: If this window should be destroyed when the parent is destroyed
ug: ئاتا كۆزنەك يوقىتىلغاندا بۇ كۆزنەكمۇ بىرگە يوقىتىلامدۇ

en: Hide the titlebar during maximization
ug: ئەڭ چوڭ قىلىنغاندا ماۋزۇ بالدىقى يوشۇرۇنسۇن

en: If this window's titlebar should be hidden when the window is maximized
ug: ئەڭ چوڭ قىلىنغاندا ماۋزۇ بالدىقى يوشۇرۇنامدۇ يوق بەلگىلەيدۇ

en: Icon for this window
ug: كۆزنەكنىڭ سىنبەلگىسى

en: Mnemonics Visible
ug: mnemonics كۆرۈنۈشچان

en: Whether mnemonics are currently visible in this window
ug: بۇ كۆزنەكتە mnemonics كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Focus Visible
ug: فوكۇس كۆرۈنۈشچان

en: Whether focus rectangles are currently visible in this window
ug: بۇ كۆزنەكتىكى فوكۇس تىك تۆتبۇلۇڭى نۆۋەتتە كۆرۈنەمدۇ يوق

en: Name of the themed icon for this window
ug: بۇ كۆزنەكنىڭ تېمىلىق سىنبەلگىسىنىڭ ئاتى

en: Is Active
ug: ئاكتىپ

en: Whether the toplevel is the current active window
ug: يۇقىرى قەۋەتتىكى كۆزنەك نۆۋەتتىكى ئاكتىپ كۆزنەكمۇ ئەمەسمۇ

en: Focus in Toplevel
ug: يۇقىرى قەۋەت كۆزنەكتىكى فوكۇس

en: Whether the input focus is within this GtkWindow
ug: فوكۇس GtkWindow كۆزنەكتىمۇ ئەمەسمۇ

en: Type hint
ug: بېشارەت كىرگۈزۈش

en: Hint to help the desktop environment understand what kind of window this is and how to treat it.
ug: بۇ قايسى تۈردىكى كۆزنەك، ئۇنىڭغا قانداق مۇئامىلە قىلىش كېرەك دېگەندەك ئۈستەلئۈستى مۇھىتىنى چۈشىنىشكە ياردەم قىلىدىغان بېشارەت.

en: Skip taskbar
ug: ۋەزىپە بالداقتىن ئاتلا

en: TRUE if the window should not be in the task bar.
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ۋەزىپە بالداقتا كۆرۈنمەيدۇ.

en: Skip pager
ug: بەت بۆلگۈچتىن ئاتلا

en: TRUE if the window should not be in the pager.
ug: ئەگەر TRUE بولسا، كۆزنەك ئۈستەلئۈستى بەت بۆلگۈچتە كۆرۈنمەيدۇ.

en: Urgent
ug: جىددىي

en: TRUE if the window should be brought to the user's attention.
ug: ئەگەر TRUE بولسا، كۆزنەك ئىشلەتكۈچىنىڭ دىققىتىنى تارتىدۇ.

en: Accept focus
ug: فوكۇس قوبۇل قىل

en: TRUE if the window should receive the input focus.
ug: ئەگەر TRUE بولسا، كۆزنەك كىرگۈزۈش كىرگۈزۈش فوكۇسى قوبۇل قىلىدۇ.

en: Focus on map
ug: خەرىتىلەنگەندە فوكۇسلان

en: TRUE if the window should receive the input focus when mapped.
ug: ئەگەر TRUE بولسا، كۆزنەك خەرىتىلەنگەندە(mapped) كىرگۈزۈش فوكۇسى قوبۇل قىلىدۇ.

en: Decorated
ug: زىننەتلىدى

en: Whether the window should be decorated by the window manager
ug: كۆزنەكنى كۆزنەك باشقۇرغۇچ زىننەتلىدىمۇ يوق

en: Deletable
ug: ئۆچۈرۈلۈشچان

en: Whether the window frame should have a close button
ug: كۆزنەك كاندۇكىدا يېپىش توپچىسى بارمۇ يوق

en: Resize grip
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش تۇتقۇسى

en: Specifies whether the window should have a resize grip
ug: كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش تۇتقۇسى بار يوقلۇقى بەلگىلىنىدۇ

en: Resize grip is visible
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش تۇتقۇسى كۆرۈنۈشچان

en: Specifies whether the window's resize grip is visible.
ug: كۆزنەكنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش تۇتقۇسىنىڭ كۆرۈنۈش ياكى كۆرۈنمەسلىكى بەلگىلىنىدۇ

en: Gravity
ug: ئېغىرلىق كۈچى

en: The window gravity of the window
ug: كۆزنەكنىڭ كۆزنەك ئېغىرلىق كۈچى

en: Transient for Window
ug: ۋاقىتلىق كۆزنەك

en: The transient parent of the dialog
ug: سۆزلەشكۈنىڭ ۋاقىتلىق ئاتا سۆزلەشكۈسى

en: Attached to Widget
ug: كىچىك ئەپكە قېتىلىش

en: The widget where the window is attached
ug: كىچىك ئەپ قېتىلىدىغان كۆزنەك

en: Opacity for Window
ug: كۆزنەك تۇتۇقلۇقى

en: The opacity of the window, from 0 to 1
ug: كۆزنەكنىڭ تۇتۇقلۇقى، 0 دىن 1 گىچە

en: Width of resize grip
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش تۇتقۇسىنىڭ كەڭلىكى

en: Height of resize grip
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش تۇتقۇسىنىڭ ئېگىزلىكى

en: The GtkApplication for the window
ug: كۆزنەكنىڭ GtkApplication

en: Color Profile Title
ug: رەڭ Profile ماۋزۇسى

en: The title of the color profile to use
ug: ئىشلىتىدىغان رەڭ Profile نىڭ ماۋزۇسى
