ciborium - en to sv translation catalogue (26 entries)

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of success when addding a storage device.
en: Storage device detected
sv: Lagringsenhet hittad

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content being scanned when addding a storage device.
en: This device will be scanned for new content
sv: Enheten kommer att genomsökas efter nytt innehåll

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of failure when adding a storage device.
en: Failed to add storage device
sv: Kunde inte ansluta lagringsenhet

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message with hints with regards to the failure when adding a storage device.
en: Make sure the storage device is correctly formated
sv: Kontrollera att lagringsenheten är korrekt formaterad

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of a storage device being removed
en: Storage device has been removed
sv: Lagringsenheten har blivit borttagen

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content from the removed device no longer being available
en: Content previously available on this device will no longer be accessible
sv: Tidigare tillgängligt innehåll på den här enheten är inte åtkomstbart

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message warning on low space
en: Low on disk space
sv: Dåligt med diskutrymme

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on internal storage
en: Only %d%% is available on the internal storage device
sv: Endast %d%% är tillgängligt på den interna lagringsenheten

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on a given external storage device
en: Only %d%% is available on the external storage device
sv: Endast %d%% är tillgängligt på den externa lagringsenheten

en: External Storage
sv: Extern lagring

en: Continue with format
sv: Fortsätt med formatering

en: Cancel
sv: Avbryt

en: This action will wipe the content from the device
sv: Denna åtgärd kommer att radera innehållet på enheten

en: Formatting
sv: Formaterar

en: Format Complete
sv: Formatering slutförd

en: Format Error
sv: Formateringsfel

en: There was an error when formatting the device
sv: Det uppstod ett fel vid formatering av enheten

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Confirm remove
sv: Bekräfta borttagning

en: Files on the device can't be accessed after removing
sv: Filer på enheten kan inte kommas åt efter borttagning

en: Unmounting
sv: Avmonterar

en: Safe to remove
sv: Säkert att ta bort

en: You can now safely remove the device
sv: Du kan nu ta säkert ta bort enheten

en: Unmount Error
sv: Avmonteringsfel

en: The device could not be unmounted because it is busy
sv: Enheten kunde inte avmonteras eftersom den är upptagen

en: Safely Remove
sv: Säker borttagning
