ciborium - en to eu translation catalogue (25 entries)

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of success when addding a storage device.
en: Storage device detected
eu: Biltegiratze-gailua antzeman da

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content being scanned when addding a storage device.
en: This device will be scanned for new content
eu: Gailua eskaneatuko da eduki berrien bila

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of failure when adding a storage device.
en: Failed to add storage device
eu: Huts egin du biltegiratze-gailua gehitzeak

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message with hints with regards to the failure when adding a storage device.
en: Make sure the storage device is correctly formated
eu: Ziurtatu biltegiratze-gailuak formatu egokia duela

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of a storage device being removed
en: Storage device has been removed
eu: Biltegiratze-gailua kendu da

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content from the removed device no longer being available
en: Content previously available on this device will no longer be accessible
eu: Gailu honetan zegoen eduki erabilgarria dagoeneko ez da eskuragarri izango

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message warning on low space
en: Low on disk space
eu: Leku gutxi diskoan

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on internal storage
en: Only %d%% is available on the internal storage device
eu: Barneko biltegiratze-gailuak %%%da soilik du libre

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on a given external storage device
en: Only %d%% is available on the external storage device
eu: Kanpoko biltegiratze-gailuak %%%da soilik du libre

en: External Storage
eu: Kanpoko Biltegiratzea

en: Continue with format
eu: Jarraitu eta formateatu

en: Cancel
eu: Utzi

en: Format
eu: Formateatu

en: This action will wipe the content from the device
eu: Ekintza honek gailuko eduki guztia ezabatuko du

en: Formatting
eu: Formateatzen

en: Ok
eu: Ados

en: There was an error when formatting the device
eu: Errore bat gertatu da gailua formateatzean

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Confirm remove
eu: Berretsi kentzea

en: Files on the device can't be accessed after removing
eu: Kendu ondoren, gailuko fitxategiak ezingo dira atzitu

en: Unmounting
eu: Desmuntatzen

en: Safe to remove
eu: Modu seguruan ken dezakezu

en: You can now safely remove the device
eu: Orain gailua modu seguruan ken dezakezu

en: Unmount Error
eu: Desmuntatze-errorea

en: Safely Remove
eu: Kendu modu seguruan
