ciborium - en to ia translation catalogue (24 entries)

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of success when addding a storage device.
en: Storage device detected
ia: Dispositivo de immagazinage disvelate

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content being scanned when addding a storage device.
en: This device will be scanned for new content
ia: Iste dispositivo essera scandite pro contentos nove

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of failure when adding a storage device.
en: Failed to add storage device
ia: Fallite addition de dispositivo de immagazinage

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message with hints with regards to the failure when adding a storage device.
en: Make sure the storage device is correctly formated
ia: Assecura te que le dispositivo de immagazinage es correctemente formattate

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of a storage device being removed
en: Storage device has been removed
ia: Le dispositivo de immagazinage ha essite removite

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content from the removed device no longer being available
en: Content previously available on this device will no longer be accessible
ia: Le contento antea disponibile sur iste dispositivo non essera plus accessibile

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message warning on low space
en: Low on disk space
ia: Pauc spatio sur le disco

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on internal storage
en: Only %d%% is available on the internal storage device
ia: Sol le %d%% es disponibile sur le dispositivo de immagazinage interne

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on a given external storage device
en: Only %d%% is available on the external storage device
ia: Sol le %d%% es disponibile sur le dispositivo de immagazinage externe

en: Continue with format
ia: Continuar a formattar

en: Cancel
ia: Deler

en: Format
ia: Formattar

en: This action will wipe the content from the device
ia: Iste action essugara le contento del dispositivo

en: Formatting
ia: Formattante

en: Ok
ia: OK

en: There was an error when formatting the device
ia: Il ha habite un error durante le formatation del dispositivo

en: Continue
ia: Continuar

en: Confirm remove
ia: Confirmar le remotion

en: Files on the device can't be accessed after removing
ia: Le files del dispositivo non potera ser accedite post le remotion

en: Unmounting
ia: Dis-montar

en: Safe to remove
ia: Remotion secur

en: You can now safely remove the device
ia: Tu pote ora remover securmente le dispositivo

en: Unmount Error
ia: Error de dismontage

en: Safely Remove
ia: Remove con securitate
