ciborium - en to lo translation catalogue (28 entries)

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of success when addding a storage device.
en: Storage device detected
lo: ກວດພົບອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນ

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content being scanned when addding a storage device.
en: This device will be scanned for new content
lo: ອຸປະກອນນີ້ຈະຖືກກວດສອບເພື່ອຫາເນື້ອຫາໃໝ່

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of failure when adding a storage device.
en: Failed to add storage device
lo: ເພີ່ມອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນບໍ່ສຳເລັດ

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message with hints with regards to the failure when adding a storage device.
en: Make sure the storage device is correctly formated
lo: ກະລຸນາກວດສອບໃຫ້ແນ່ໃຈວ່າ ອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນຖືກຟໍແມັດຢ່າງຖືກຕ້ອງ

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of a storage device being removed
en: Storage device has been removed
lo: ອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນຖືກຖອດອອກແລ້ວ

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content from the removed device no longer being available
en: Content previously available on this device will no longer be accessible
lo: ເນື້ອຫາທີ່ມີຢູ່ໃນອຸປະກອນນີ້ກ່ອນໜ້ານີ້ ຈະບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງໄດ້ອີກຕໍ່ໄປ

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message warning on low space
en: Low on disk space
lo: ພື້ນທີ່ວ່າງໃນດິດເຫຼືອໜ້ອຍ

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on internal storage
en: Only %d%% is available on the internal storage device
lo: ເຫຼືອພື້ນທີ່ພຽງ %d%% ໃນອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນພາຍໃນ

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on a given external storage device
en: Only %d%% is available on the external storage device
lo: ເຫຼືອພື້ນທີ່ພຽງ %d%% ໃນອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນພາຍນອກ

en: External Storage
lo: ອຸປະກອນເກັບຂໍ້ມູນພາຍນອກ

en: Continue with format
lo: ດຳເນີນການຟໍແມັດຕໍ່

en: Cancel
lo: ຍົກເລີກ

en: Format
lo: ຟໍແມັດ

en: This action will wipe the content from the device
lo: ການດຳເນີນການນີ້ຈະລຶບຂໍ້ມູນທັງໝົດອອກຈາກອຸປະກອນ

en: Formatting
lo: ກຳລັງຟໍແມັດ

en: Format Complete
lo: ການຟໍແມັດສຳເລັດແລ້ວ

en: Ok
lo: ຕົກລົງ

en: Format Error
lo: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດໃນການຟໍແມັດ

en: There was an error when formatting the device
lo: ມີຂໍ້ຜິດພາດເກີດຂຶ້ນໃນຂະນະທີ່ກຳລັງຟໍແມັດອຸປະກອນ

en: Continue
lo: ດຳເນີນການຕໍ່

en: Confirm remove
lo: ຢືນຢັນການຖອດອອກ

en: Files on the device can't be accessed after removing
lo: ໄຟລ໌ໃນອຸປະກອນຈະບໍ່ສາມາດເຂົ້າເຖິງໄດ້ ຫຼັງຈາກຖອດອອກແລ້ວ

en: Unmounting
lo: ກຳລັງຖອດການເຊື່ອມຕໍ່

en: Safe to remove
lo: ສາມາດຖອດອອກໄດ້ຢ່າງປອດໄພ

en: You can now safely remove the device
lo: ດຽວນີ້ທ່ານສາມາດຖອດອຸປະກອນອອກໄດ້ຢ່າງປອດໄພແລ້ວ

en: Unmount Error
lo: ຂໍ້ຜິດພາດໃນການຖອດການເຊື່ອມຕໍ່

en: The device could not be unmounted because it is busy
lo: ບໍ່ສາມາດຖອດການເຊື່ອມຕໍ່ອຸປະກອນໄດ້ ເນື່ອງຈາກກຳລັງຖືກໃຊ້ງານຢູ່

en: Safely Remove
lo: ຖອດອອກຢ່າງປອດໄພ
