ciborium - en to nb translation catalogue (27 entries)

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of success when addding a storage device.
en: Storage device detected
nb: Oppdaget lagringsenhet

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content being scanned when addding a storage device.
en: This device will be scanned for new content
nb: Denne enheten blir gjennomsøkt etter nytt innhold

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of failure when adding a storage device.
en: Failed to add storage device
nb: Klarte ikke å legge til lagringsenhet

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message with hints with regards to the failure when adding a storage device.
en: Make sure the storage device is correctly formated
nb: Kontroller at lagringsenheten er formatert korrekt

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message of a storage device being removed
en: Storage device has been removed
nb: Lagringsenhet fjernet

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content from the removed device no longer being available
en: Content previously available on this device will no longer be accessible
nb: Du har ikke lenger tilgang til innholdet på denne enheten

note: TRANSLATORS: This is the summary of a notification bubble with a short message warning on low space
en: Low on disk space
nb: Disken er nesten full

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on internal storage
en: Only %d%% is available on the internal storage device
nb: Det er bare %d%% ledig plass på intern lagringsenhet

note: TRANSLATORS: This is the body of a notification bubble with a short message about content reamining available space, %d is the remaining percentage of space available on a given external storage device
en: Only %d%% is available on the external storage device
nb: Det er bare %d%% ledig plass på ekstern lagringsenhet

en: External Storage
nb: Eksternlagring

en: Continue with format
nb: Fortsett med formatering

en: Cancel
nb: Avbryt

en: This action will wipe the content from the device
nb: Dette sletter innholdet fra enheten

en: Formatting
nb: Formatering

en: Format Complete
nb: Formatering fullført

en: Ok
nb: OK

en: Format Error
nb: Formateringsfeil

en: There was an error when formatting the device
nb: Det oppstod en feil under formatering av enheten

en: Continue
nb: Fortsett

en: Confirm remove
nb: Bekreft fjerning

en: Files on the device can't be accessed after removing
nb: Du har ikke tilgang til filer på enheten når du fjerner den

en: Unmounting
nb: Avmonterer

en: Safe to remove
nb: Klart for fjerning

en: You can now safely remove the device
nb: Du kan nå fjerne enheten

en: Unmount Error
nb: Avmonteringsfeil

en: The device could not be unmounted because it is busy
nb: Enheten kunne ikke avmonteres fordi den er opptatt

en: Safely Remove
nb: Trygg fjerning
