cinnamon-desktop 2.6-branch - en to af translation catalogue (26 entries)

[ctx: Monitor vendor]
note: Translators: "Unknown" here is used to identify a monitor for which * we don't know the vendor. When a vendor is known, the name of the * vendor is used.
en: Unknown
af: Onbekend

en: Cannot find a terminal, using xterm, even if it may not work
af: Kan nie 'n terminaal vind nie. Gaan xterm gebruik, selfs al werk dit moontlik nie.

note: Translators: a CRTC is a CRT Controller (this is X terminology).
en: could not get the screen resources (CRTCs, outputs, modes)
af: kon nie die skermhulpbronne kry nie (CRTC's, afvoere, modusse)

en: unhandled X error while getting the range of screen sizes
af: niehanteerde X-fout tydens verkryging van die omvang van skermgroottes

en: could not get the range of screen sizes
af: kon nie die omvang van skermgroottes kry nie

en: RANDR extension is not present
af: RANDR-uitbreiding is nie teenwoordig nie

en: could not get information about output %d
af: kon nie inligting aangaande afvoer %d kry nie

note: Translators: the "position", "size", and "maximum" * words here are not keywords; please translate them * as usual.  A CRTC is a CRT Controller (this is X terminology)
en: requested position/size for CRTC %d is outside the allowed limit: position=(%d, %d), size=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
af: aangevraagde posisie/grootte vir CRTC %d is buite die toegelate limiet: posisie=(%d, %d), grootte=(%d, %d), maksimum=(%d, %d)

en: could not set the configuration for CRTC %d
af: kon nie die opstelling vir CRTC %d instel nie

en: could not get information about CRTC %d
af: kon nie inligting aangaande CRTC %d kry nie

en: Laptop
af: Skootrekenaar

en: none of the saved display configurations matched the active configuration
af: geen van die gestoorde vertoonopstellings het met die aktiewe opstelling ooreengekom nie

en: CRTC %d cannot drive output %s
af: CRTC %d kan nie afvoer %s aandryf nie

en: output %s does not support mode %dx%d@%dHz
af: afvoer %s ondersteun nie modus %dx%d@%dHz nie

en: CRTC %d does not support rotation=%s
af: CRTC %d ondersteun nie rotasie=%s nie

en: output %s does not have the same parameters as another cloned output:
    existing mode = %d, new mode = %d
    existing coordinates = (%d, %d), new coordinates = (%d, %d)
    existing rotation = %s, new rotation = %s
af: afvoer %s het nie dieselfde parameters as ander gekloonde afvoere nie:
    bestaande modus = %d, nuwe modus = %d
    bestaande koördinate = (%d, %d), nuwe koördinate = (%d, %d)
    bestaande rotasie = %s nuwe rotasie = %s

en: cannot clone to output %s
af: kan nie kloon na afvoer %s nie

en: Trying modes for CRTC %d
af: Probeer tans modusse vir CRTC %d

en: CRTC %d: trying mode %dx%d@%dHz with output at %dx%d@%dHz (pass %d)
af: CRTC %d: probeer modus %dx%d@%dHz met afvoer by %dx%d@%dHz (deurgang %d)

en: could not assign CRTCs to outputs:
    %s
af: kon nie CRTC's aan afvoere toeken nie:
    %s

en: none of the selected modes were compatible with the possible modes:
    %s
af: geen van die gekose modusse was versoenbaar met die moontlike modusse nie:
    %s

note: Translators: the "requested", "minimum", and * "maximum" words here are not keywords; please * translate them as usual.
en: required virtual size does not fit available size: requested=(%d, %d), minimum=(%d, %d), maximum=(%d, %d)
af: aangevraagde virtuele grootte pas nie in die beskikbare grootte nie: aangevra=(%d, %d), minimum=(%d, %d),maksimum=(%d, %d)

note: Translators: This is the time format with full date used in 24-hour mode.
en: %A %B %e, %R:%S
af: %A %e %B %R:%S

en: %A %B %e, %R
af: %A %e %B %R

note: Translators: This is a time format with full date used for AM/PM.
en: %A %B %e, %l:%M:%S %p
af: %A %e %B %l:%M:%S %p

en: %A %B %e, %l:%M %p
af: %A %e %B %l:%M %p
