cinnamon-control-center master - en to bg translation catalogue (505 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
bg: Друг профил…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
bg: Стандартен:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
bg: Цветово пространство:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
bg: Пробен профил:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
bg: Задаване за всички потребители

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
bg: Създаване на виртуално устройство

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
bg: Избиране на файл с цветови (ICC) профил

en: _Import
bg: _Внасяне

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
bg: Поддържани цветови профили (ICC)

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
bg: Всички файлове

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
bg: Налични профили за екрани

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
bg: Налични профили за скенери

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
bg: Налични профили за принтери

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
bg: Налични профили за цифрови фотоапарати

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
bg: Налични профили за уеб камери

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
bg: Налични профили

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
bg: Устройство

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
bg: Калибриране

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
bg: Автоматично добавени профили не могат да бъдат премахвани

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
bg: Не е наличен профил

en: %i year | %i years
bg[0]: %i година
bg[1]: %i години

en: %i month | %i months
bg[0]: %i месец
bg[1]: %i месеци

en: %i week | %i weeks
bg[0]: %i седмица
bg[1]: %i седмици

note: fallback
en: Less than 1 week
bg: По-малко от 1 седмица

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
bg: Стандартно ЧЗС (RGB)

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
bg: Стандартно ЦМЖК (CMYK)

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
bg: Стандартно сиво

en: Uncalibrated
bg: Без калибриране

en: This device is not color managed.
bg: Цветовете на устройството не се управляват.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
bg: Устройството използва данни за калибриране зададени при производство.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
bg: За устройството няма наличен профил, необходим за цветова корекция на целия екран.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
bg: Устройството има профил, който е стар и може да не е точен.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
bg: Не e указано

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
bg: Не са открити устройства, които поддържат управление на цветовете

[ctx: Device kind]
en: Display
bg: Екран

[ctx: Device kind]
en: Scanner
bg: Скенер

[ctx: Device kind]
en: Printer
bg: Принтер

[ctx: Device kind]
en: Camera
bg: Камера

[ctx: Device kind]
en: Webcam
bg: Уеб камера

note: Add some common languages first
en: English
bg: Английски

en: British English
bg: Британски английски

en: German
bg: Немски

en: French
bg: Френски

en: Spanish
bg: Испански

en: Chinese (simplified)
bg: Китайски (опростен)

en: Russian
bg: Руски

en: Arabic
bg: Арабски

note: Add some common regions
en: United States
bg: САЩ

en: Germany
bg: Германия

en: France
bg: Франция

en: Spain
bg: Испания

en: China
bg: Китай

en: Select a region
bg: Избор на регион

en: Unspecified
bg: Неуказан

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
bg: Еднакво изображение на екраните

en: Confirm reset to defaults
bg: Потвърдете връщането по подразбиране

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Continue
bg: Продължаване

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
bg: Това ще премахне всички настройки на екрана и ще възстанови текущия облик по подразбиране

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
bg: Пейзажно

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
bg: Вертикално

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
bg: Вертикално отлява

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
bg: Хоризонтално обрърнато

en: %.2lf Hz
bg: %.2lf Hz

en: Monitor scale
bg: Мащабиране на екрана

en: User interface scale
bg: Мащабиране на потребителския интерфейс

en: Network proxy
bg: Мрежов прокси сървър

note: Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
bg: ВЧМ „%s“

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
bg: Възникна грешка, свържете се с доставчика на софтуера.

en: NetworkManager needs to be running.
bg: NetworkManager трябва да е стартиран.

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
bg: %d Mb/s

en: never
bg: никога

en: today
bg: днес

en: yesterday
bg: вчера

en: %i day ago | %i days ago
bg[0]: преди %i ден
bg[1]: преди %i дни

en: IPv4 Address
bg: Адрес (IPv4)

en: IPv6 Address
bg: Адрес (IPv6)

en: IP Address
bg: Адрес по IP

en: Hardware Address
bg: Хардуерен адрес

en: Default Route
bg: Стандартен маршрут

en: DNS
bg: Система от имена (DNS)

en: Last used
bg: Последно използван

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
bg: Жична мрежа

en: Options…
bg: Настройки…

en: Add new connection
bg: Добавяне на нова връзка

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
bg: Корпоративна

[ctx: Wifi security]
en: None
bg: Няма

[ctx: Signal strength]
en: None
bg: Никаква

[ctx: Signal strength]
en: Weak
bg: Слаб

[ctx: Signal strength]
en: Good
bg: Добро

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
bg: Отлично

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
bg: Ако имате друга връзка към Интернет освен безжична мрежа, можете да настроите точка за безжичен достъп и да я използвате за споделяне на Интернет с други хора.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
bg: Ако включите точката за безжичен достъп, връзката ви към <b>%s</b> ще бъде прекъсната.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
bg: Не е възможно да ползвате Интернет през безжична мрежа докато точката за безжичен достъп е включена.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
bg: Спиране на точката за безжичен достъп и изключване на всички потребители?

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Stop Hotspot
bg: _Спиране на точката за безжичен достъп

en: System policy prohibits use as a Hotspot
bg: Системните правила забраняват използването на точка за безжичен достъп

en: Wireless device does not support Hotspot mode
bg: Безжичното устройство не поддържа режим за точка за безжичен достъп

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
bg: Данните за посочените мрежи, включително пароли и потребителски настройки ще бъдат изгубени.

en: _Forget
bg: _Забравяне

en: History
bg: История

en: _Close
bg: _Затваряне

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
bg: _Забравяне

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
bg: Автоматичното откриване на уеб сървър-посредник се използва, когато не е зададен адрес за настройка.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
bg: Не се препоръчва за недоверени общодостъпни мрежи.

en: Proxy
bg: Сървър-посредник

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
bg: Неизвестен

note: TRANSLATORS: AP type
en: Ad-hoc
bg: Децентрализирана мрежа (Ad-hoc)

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
bg: Инфраструктура

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
bg: Неизвестно състояние

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
bg: Без управление

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
bg: Недостъпна

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
bg: Свързване

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
bg: Изисква се удостоверяване

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
bg: Връзката е осъществена

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
bg: Прекъсване на връзката

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
bg: Връзката е неуспешна

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
bg: Състоянието на връзката е неизвестно (липсва информация)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
bg: Без връзка

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
bg: Неуспешно настройване

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
bg: Неуспешно настройване на IP адреса

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
bg: Изтече времето за настройката на IP адреса

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
bg: Не бяха предоставени задължителните данни за установяване на връзката

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
bg: Връзката (802.1x) беше прекъсната от програмата за удостоверяване (supplicant)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
bg: Неуспех при настройка на програмата за удостоверяване (supplicant) на връзката (802.1x)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
bg: Програмата за удостоверяване (supplicant) на връзката (802.1x) приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
bg: Удостоверяването на връзката (802.1x) отне на програмата (supplicant) повече време от стандартното

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
bg: Неуспешно стартиране на услугата за връзка чрез PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
bg: Услугата за връзка чрез PPP е прекъсната

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
bg: Услугата за връзка чрез PPP приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
bg: Неуспешно стартиране на клиента за автоматична настройка на връзката (DHCP)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
bg: Грешка на клиента за автоматична настройка на връзката (DHCP)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
bg: Клиентът за автоматична настройка на връзката (DHCP) приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
bg: Неуспешно стартиране на услугата за споделяне на връзката

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
bg: Услугата за споделяне на връзката приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
bg: Неуспешно стартиране на услугата за локална връзка (AutoIP, 169.254.0.0/16, fe80::/10)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
bg: Грешка в услугата за локална връзка (AutoIP, 169.254.0.0/16, fe80::/10)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
bg: Услугата за локална връзка (AutoIP, 169.254.0.0/16, fe80::/10) приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
bg: Линията е заета

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
bg: Няма сигнал

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
bg: Неуспешно установяване на носещата честота

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
bg: Времето на заявката за набиране изтече

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
bg: Опитът за набиране приключи неуспешно

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
bg: Неуспешно инициализиране на модема

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
bg: Неуспешно избиране на зададената точка за достъп (APN)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
bg: Да не се търсят мрежи

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
bg: Регистрацията в мрежата е отхвърлена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
bg: Времето на заявката за регистрация в мрежата изтече

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
bg: Неуспешна регистрация в заявената мрежа

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
bg: Неуспешна проверка на кода (PIN)

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
bg: Възможно е фърмуерът за устройството да липсва

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
bg: Връзката пропадна

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
bg: Предполагаше се съществуваща връзка

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
bg: Не е открит модем

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
bg: Неуспешна връзка чрез Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
bg: SIM картата не е поставена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
bg: Необходим е код (PIN) за  SIM картата

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
bg: Необходим е код (PUK) за SIM картата

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
bg: Грешна SIM карта

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
bg: Неуспешно активиране на зависимост за връзката

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
bg: Липсва фърмуер

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
bg: Кабелът е изваден

[ctx: Online Account]
en: Other
bg: Други

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
bg: %s акаунт

en: Error removing account
bg: Грешка при премахване на акаунт

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: <b>%s</b> removed
bg: <b>%s</b> — изтрит

en: Layout
bg: Оформление

en: Default
bg: По подразбиране

en: Button %d
bg: Бутон %d

en: Output:
bg: Изход:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
bg: Запазване на пропорцията (портрет):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
bg: Карта на един монитор

en: %d of %d
bg: %d от %d

en: Display Mapping
bg: Показване на карта

en: Stylus
bg: Писалка

en: Tablet
bg: Таблет

en: Button
bg: Бутон

en: New shortcut…
bg: Нов пряк път

en: Security
bg: Сигурност

en: automatic
bg: автоматично

en: Profile %d
bg: Профил %d

en: Never
bg: Никога

en: Today
bg: Днес

en: Yesterday
bg: Вчера

en: Details
bg: Подробности

en: Identity
bg: Идентичност

en: Address
bg: Адрес

en: Netmask
bg: Мрежова маска

en: Gateway
bg: Шлюз

en: Delete Address
bg: Изтриване на адрес

en: Add
bg: Добавяне

en: Server
bg: Сървър

en: Delete DNS Server
bg: Изтриване на DNS сървър

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
bg: Метрична

en: Delete Route
bg: Изтриване на маршрут

en: Automatic (DHCP)
bg: Автоматично (DHCP)

en: Manual
bg: Ръчно

en: Prefix
bg: Префикс

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic, DHCP only
bg: Автоматично – само DHCP

en: Reset
bg: Нулиране

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
bg: Без

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
bg: 40/128 битов ключ за WEP (шестнадесетичен или ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
bg: 128 битова парола за WEP

en: Dynamic WEP (802.1x)
bg: Динамичен WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
bg: Частна WPA & WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
bg: Корпоративна WPA & WPA2

[ctx: Firewall zone]
en: Default
bg: Стандартно

en: The zone defines the trust level of the connection
bg: Зоната определя нивото на доверие към връзката

en: Unable to open connection editor
bg: Неуспешно отваряне на редактора на адреси

en: New Profile
bg: Нов профил

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Import from file…
bg: Внасяне от файл…

en: Add VPN
bg: Нова ВЧМ

en: Cannot import VPN connection
bg: Настройките за ВЧМ не могат да бъдат внесени

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
bg: Файлът „%s“ не може да бъде прочетен или не съдържа позната информация за ВЧМ.
    
    Грешка: %s.

en: Select file to import
bg: Избор на файл за внасяне

en: _Open
bg: _Отваряне

en: A file named “%s” already exists.
bg: Вече съществува файл с име „%s“.

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
bg: Искате ли да замените „%s“ с връзката към ВЧМ, която запазвате?

en: Cannot export VPN connection
bg: Настройките за ВЧМ не могат да бъдат изнесени

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
bg: Настройките за ВЧМ „%s“ не могат да бъдат изнесени в „%s“.
    
    Грешка: %s.

en: Export VPN connection
bg: Изнасяне на настройките за ВЧМ

en: _Save
bg: _Запазване

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
bg: неопределена грешка в 802.1x (wpa-eap)

en: no file selected
bg: не е избран файл

en: unspecified error validating eap-method file
bg: грешка при проверката на файла за eap

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
bg: Частни ключове, формат DER, PEM или PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
bg: Сертификати във формат DER или PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
bg: липсващ файл за EAP-FAST PAC

en: Choose a PAC file
bg: Избор на файл PAC

en: PAC files (*.pac)
bg: Файлове във формат PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
bg: липсва потребителско име за EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
bg: липсва парола за EAP-LEAP

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
bg: невалиден сертификат на удостовереряване за EAP-PEAP: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
bg: невалиден сертификат на удостовереряване за EAP-PEAP: не е указан сертификат

en: Choose a Certificate Authority certificate
bg: Избор на сертификат на доставчик на удостоверителски услуги

en: missing EAP username
bg: липсва потребителско име за EAP

en: missing EAP password
bg: липсва парола за EAP

en: missing EAP-TLS identity
bg: липсва идентичност за EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
bg: невалиден сертификат на удостовереряване за EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
bg: невалиден сертификат на удостовереряване за EAP-TLS: не е указан сертификат

en: invalid EAP-TLS password: missing
bg: невалидна EAP-TLS парола

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
bg: невалиден частен ключ за EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
bg: невалиден потребителски сертификат за EAP-TLS: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
bg: Нешифрираните частни ключове са несигурни

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
bg: Въведеният частен ключ изглежда не е защитен с парола. Поради тази причина някой може да проникне във вашата мрежа. Изберете частен ключ защитен с парола.
    
    (Можете да защитите частния си ключ с openssl)

en: Choose your personal certificate
bg: Изберете личния си сертификат

en: Choose your private key
bg: Изберете частния си ключ

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-TTLS: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
bg: неправилен сертификат на удостоверител за EAP-TTLS: не е указан сертификат

en: Unknown error validating 802.1x security
bg: Неизвестна грешка при потвърждаването на 802.1x

en: Tunneled TLS
bg: Тунелен TLS

en: Protected EAP (PEAP)
bg: Защитен EAP (PEAP)

en: missing leap-username
bg: липсва потребителско име за leap

en: missing leap-password
bg: липсва парола за leap

en: missing wep-key
bg: липсва ключ за wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
bg: неправилен ключ за wep: ключ с дължина от %zu знака трябва да съдържа само шестнадесетични цифри

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
bg: неправилен ключ за wep: ключ с дължина от %zu знака трябва да съдържа само ASCII

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
bg: неправилен ключ за wep: неправилна дължина на ключа — %zu. Той трябва да е дълъг или 5/13 знака за ASCII, или 10/26 знака за шестнадесетични цифри

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
bg: неправилен ключ за wep: празна парола

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
bg: неправилен ключ за wep: паролата трябва да е под 64 знака

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
bg: неправилен ключ за wpa-psk: дължината на ключа е %zu. Трябва да е от 8 до 63 байта или 64 шестнадесетични цифри

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
bg: неправилен ключ за wpa-psk: ключът е дълъг 64 байта, но не се състои само от шестнадесетични цифри

en: _All Settings
bg: _Всички настройки

en: Enable verbose mode
bg: Включване на подробен режим

en: Show the overview
bg: Преглед

en: Show help options
bg: Показване на настройките на помощта

en: Panel to display
bg: Панел за показване

en: - System Settings
bg: — системни настройки

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
bg: %s
    Използвайте „%s --help“, за да видите пълен списък с валидните опции от командния ред.

en: Help
bg: Помощ

en: Quit
bg: Спиране на програмата

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
bg: Точка за достъп

en: Color
bg: Цвят

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
bg: Всяко устройство трябва да има актуализиран профил за да бъде настроено

en: Add device
bg: Добавяне на устройство

en: Add a virtual device
bg: Добавяне на виртуално устройство

en: Delete device
bg: Изтриване на устройството

en: Remove a device
bg: Премахване на устройството

en: Set this profile for all users on this computer
bg: Този профил да се приложи за всички потребители на този компютър

en: Add profile
bg: Добавяне на профил

en: Remove profile
bg: Премахване на профил

en: View details
bg: Детайлен преглед

en: Device type:
bg: Вид на устройството:

en: Manufacturer:
bg: Производител:

en: Model:
bg: Модел:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
bg: Файлове с изображения могат да бъдат влачени в този прозорец, за да бъдат автоматично попълнени горните полета.

en: Select a language
bg: Избор на език

en: _Select
bg: _Избор

en: _Region:
bg: _Регион:

en: _City:
bg: _Град:

en: _Network Time
bg: _Мрежово време

en: Set the time one hour ahead.
bg: Настрой времето с един час напред.

en: Set the time one hour back.
bg: Настрой времето с един час назад.

en: Set the time one minute ahead.
bg: Настрой времето с една минута напред.

en: Set the time one minute back.
bg: Настрой времето с една минута назад.

en: Month
bg: Месец

en: Day
bg: Ден

en: Year
bg: Година

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: Display Arrangement
bg: Подредба на екраните

en: Set as Primary
bg: Задаване като основен

en: Display Configuration
bg: Настройки на екрана

en: Join Displays
bg: Обединяване на екраните

en: Mirror
bg: Огледало

en: Displays
bg: Екрани

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване на стандартните настройки

en: Cancel changes
bg: Отмяна на промените

en: Apply
bg: Прилагане

en: Resolution
bg: Разделителна способност

en: Refresh Rate
bg: Честота на опресняване

en: Rotation
bg: Завъртане

en: Adjust for TV
bg: За телевизор

en: _Add Profile…
bg: _Добавяне на профил…

en: IMEI
bg: Международен идентификатор за мобилни устройства (IMEI)

en: Provider
bg: Доставчик

en: Network
bg: Мрежа

[ctx: proxy method]
en: None
bg: Няма

[ctx: proxy method]
en: Manual
bg: Ръчно

[ctx: proxy method]
en: Automatic
bg: Автоматично

en: _Method
bg: _Метод

en: _Configuration URL
bg: Адрес за _настройка

en: _HTTP Proxy
bg: _Сървър-посредник за HTTP

en: H_TTPS Proxy
bg: _HTTPS сървър-посредник

en: _FTP Proxy
bg: Сървър-_посредник за FTP

en: _Socks Host
bg: _Хост за Socks:

en: _Ignore Hosts
bg: _Игнориране на хостове

en: HTTP proxy port
bg: Порт на сървър посредник за HTTP

en: HTTPS proxy port
bg: Порт на сървъра посредник за HTTPS

en: FTP proxy port
bg: Порт на сървъра посредник за FTP

en: Socks proxy port
bg: Порт на сървъра посредник за Socks

en: Turn device off
bg: Изключване на устройството

en: Add Device
bg: Добавяне на устройство

en: Remove Device
bg: Премахване на устройството

en: VPN Type
bg: Вид на ВЧМ

en: Group Name
bg: Име на групата

en: Group Password
bg: Парола на групата

en: Username
bg: Потребителско име

en: Turn VPN connection off
bg: Изключване на връзката към ВЧМ

en: _Apply
bg: _Прилагане

en: Automatic _Connect
bg: Автоматично _свързване

en: Signal Strength
bg: Сила на сигнала

en: Link speed
bg: Скорост на връзката

en: details
bg: детайли

en: S_ecurity
bg: С_игурност

en: _Password
bg: _Парола

en: My Home Network
bg: Моята домашна мрежа

en: None
bg: Няма

en: Show P_assword
bg: Показване на п_аролата

en: Make available to other users
bg: Да е достъпно за други потребители

en: identity
bg: идентичност

en: _Addresses
bg: _Адреси

en: Automatic (DHCP) addresses only
bg: Автоматично (DHCP), само адреси

en: Link-local only
bg: Само локално за връзката

en: Shared with other computers
bg: Споделена с други компютри

en: Disabled
bg: изключен

en: Routes
bg: Маршрути

en: _Ignore automatically obtained routes
bg: _Пренебрегване на автоматично настроените маршрути

en: Use this connection _only for resources on its network
bg: Използване на тази връзка _само за ресурси на нейната мрежа

en: _MAC Address
bg: _MAC адрес

en: _Cloned MAC Address
bg: _Дублиране на адрес (MAC)

en: hardware
bg: хардуер

en: _Reset
bg: _Възстановяване

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
bg: Възстановява настройките на тази връзка до началните, но ще бъде запомнена като предпочитана.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
bg: Премахване на всички детайли, свързани с тази мрежа и няма да се опитва автоматично свързване.

en: reset
bg: връщане

en: Hardware
bg: Хардуер

[ctx: tab]
en: Reset
bg: Нулиране

en: Wi-Fi Hotspot
bg: Точка за безжичен достъп

en: _Turn On
bg: _Включване

en: Wi-Fi
bg: Безжична мрежа

en: Turn Wi-Fi off
bg: Изключване на безжичната мрежа

en: _Use as Hotspot…
bg: _Използване като точка за безжичен достъп…

en: _Connect to Hidden Network…
bg: _Свързване към скрита мрежа…

en: _History
bg: _История

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
bg: Изключете, за да се свържете към безжична мрежа

en: Network Name
bg: Име на мрежата

en: Connected Devices
bg: Свързани устройства

en: Security type
bg: Вид сигурност

en: Password
bg: Парола

en: Undo
bg: Върни

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
bg: Няма интернет връзка — свържете се, за да настроите нови онлайн акаунти

en: Add an account
bg: Добавяне на акаунт

en: Remove Account
bg: Премахване на акаунт

en: Choose a Layout
bg: Избиране на клавиатурна подредба

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Select an input source to add
bg: Изберете източник за добавяне

en: Keyboard Layout Options
bg: Настройки на клавиатурната подредба

en: Region and Language
bg: Регион и език

en: Add Layout
bg: Добавяне на оформление

en: Remove Layout
bg: Премахване на оформление

en: Move Up
bg: Преместване нагоре

en: Move Down
bg: Преместване надолу

en: Preview Layout
bg: Предишно оформление

en: Include less-common layouts in the selection list
bg: Включване на по-малко използваните подредби в списъка за избор

en: Use the same layout for all windows
bg: Използване на това оформление за всички прозорци

en: Allow different layouts for individual windows
bg: Отделна подредба за всеки прозорец

en: New windows use the default layout
bg: Новите прозорци да използват оформлението по подразбиране

en: New windows use the previous window's layout
bg: Новите прозорци да наследяват оформлението си от предхождащия ги

en: Display options
bg: Опции на показването

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
bg: Използване на държавен флаг, ако е наличен, за показване на клавиатурната подредба

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
bg: Показвай името на подредбата, вместо името на групата, когато се използва текст за показване на подредба

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
bg: Предпочитам главни букви, когато се използва текст за показване на подредба

en: _Options...
bg: Настро_йки…

en: View and edit keyboard layout options
bg: Преглед и редактиране на клавиатурната подредба

en: Reset to De_faults
bg: Въ_зстанови по подразбиране

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
bg: Замени текущите клавиaтурни настройки с 
    тези по подразбиране

en: Map Buttons
bg: Функции на бутоните

en: Map buttons to functions
bg: Настройване на функциите на бутоните

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
bg: За да редактирате клавишната комбинация, изберете „Натискане на клавиш“, въведете новата комбинация и задръжте новите клавиши. За изчистване натиснете Backspace.

en: No tablet detected
bg: Не е открит таблет

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
bg: Моля, включете или свържете графичния си таблет

en: Bluetooth Settings
bg: Блутут настройки

en: Wacom Tablet
bg: Графичен таблет

en: Tracking Mode
bg: Режим на следене

en: Left-Handed Orientation
bg: Ориентация за лява ръка

en: Map to Monitor…
bg: Настройки на монитора...

en: Map Buttons…
bg: Настройка на бутоните...

en: Calibrate…
bg: Калибриране...

en: Adjust mouse settings
bg: Настройки на мишката

en: Adjust display resolution
bg: Задаване на разделителната способност на екрана

en: Tablet (absolute)
bg: Таблет (абсолютни координати)

en: Touchpad (relative)
bg: Сензорен панел (относителни координати)

en: Middle Mouse Button Click
bg: Натискане на среден бутон на мишката

en: Right Mouse Button Click
bg: Натискане на десен бутон на мишката

en: Back
bg: Назад

en: Forward
bg: Напред

en: Eraser Pressure Feel
bg: Усещане на натиска на гумата

en: Soft
bg: Меко

en: Firm
bg: Твърдо

en: Top Button
bg: Горен бутон

en: Lower Button
bg: Долен бутон

en: Lowest Button
bg: Най-долния бутон

en: Tip Pressure Feel
bg: Усещане на натиска на писеца

en: 802.1x _Security
bg: _Сигурност – 802.1x

en: page 1
bg: страница 1

en: Anony_mous identity
bg: Анони_мна идентичност

en: Inner _authentication
bg: Вътрешно _удостоверяване

en: page 2
bg: страница 2

en: Last Used
bg: Последно използвано

en: Twisted Pair (TP)
bg: Усукана двойка (TP)

en: 10 Mb/s
bg: 10 Mб/с

en: 100 Mb/s
bg: 100 Mб/с

en: 1 Gb/s
bg: 1 Гб/с

en: 10 Gb/s
bg: 10 Гб/с

en: _Name
bg: _Име

en: _Cloned Address
bg: _Дублиран адрес

en: bytes
bg: байта

en: Make available to other _users
bg: Достъпна за всички _потребители

en: Connect _automatically
bg: Автоматично _свързване

en: Firewall _Zone
bg: _Зона на защитната стена

en: Automatic DNS
bg: Автоматични настройки за DNS

en: Automatic Routes
bg: Автоматични настройки за маршрути

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
bg: Възстановяване настройките на мрежата, включително паролите, но запомняне като предпочитана мрежа

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
bg: Премахване на всички детайли, свързани с мрежата и няма да се опитва автоматична връзка

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
bg: (Грешка: Не може да се зареди редактора на VPN връзки)

en: Make available to _other users
bg: Направете достъпна за _други потребители

en: Anonymous
bg: Анонимно

en: Authenticated
bg: Удостоверяване

en: Both
bg: И двете

en: PAC _file
bg: _Файл за PAC

en: _Inner authentication
bg: _Вътрешно удостоверяване

en: Allow automatic PAC pro_visioning
bg: Разреши автоматично PAC pro_visioning

en: _Username
bg: _Потребителско име

en: Sho_w password
bg: Показ_ване на паролата

en: Version 0
bg: Версия 0

en: Version 1
bg: Версия 1

en: C_A certificate
bg: C_A сертификат

en: No CA certificate is _required
bg: Не се изисква CA сертификат

en: PEAP _version
bg: PEAP _версия

en: I_dentity
bg: И_дентичност

en: _User certificate
bg: _Потребителски сертификат

en: Private _key
bg: Частен _ключ

en: _Private key password
bg: Парола за _частния ключ

en: Au_thentication
bg: _Удостоверяване

en: 1 (Default)
bg: 1 (стандартно)

en: Open System
bg: Отворена система

en: Shared Key
bg: Споделен ключ

en: _Key
bg: _Ключ

en: Sho_w key
bg: Пок_азване на ключа

en: WEP inde_x
bg: Индек_с в WEP

en: _Type
bg: _Вид

en: Screen Calibration
bg: Калибриране на екрана

en: Color management settings
bg: Настройка на цвета

en: Region & Language
bg: Регион и език

en: Change your region and language settings
bg: Променете своите регионални и езикови настройки

en: Display
bg: Екран

en: Change resolution and position of monitors and projectors
bg: Промяна на разделителната способност и положението на екраните и проекторите

en: Network settings
bg: Мрежови настройки

en: Graphics Tablet
bg: Графичен таблет

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
bg: Настройка на бутоните и чувствителността на стилуса чувствителност за графичните таблети
