cinnamon-control-center - en to ca translation catalogue (504 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
ca: Un altre perfil…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
ca: Predeterminat:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
ca: Espai de color:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
ca: Perfil de comprovació:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
ca: Estableix-ho per a tots els usuaris

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
ca: Crea un dispositiu virtual

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
ca: Selecciona un fitxer de perfil ICC

en: _Import
ca: _Importa

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
ca: Perfils ICC compatibles

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ca: Tots els fitxers

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
ca: Dispositius disponibles per a les pantalles

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
ca: Dispositius disponibles per als escànners

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
ca: Dispositius disponibles per a les impressores

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
ca: Dispositius disponibles per a les càmeres

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
ca: Dispositius disponibles per a les càmeres web

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
ca: Dispositius disponibles

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
ca: Dispositiu

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
ca: Calibratge

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
ca: No es pot suprimir el perfil afegit automàticament

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
ca: Sense perfil

en: %i year | %i years
ca[0]: %i any
ca[1]: %i anys

en: %i month | %i months
ca[0]: %i mes
ca[1]: %i mesos

en: %i week | %i weeks
ca[0]: %i setmana
ca[1]: %i setmanes

note: fallback
en: Less than 1 week
ca: Menys d'una setmana

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ca: RGB per defecte

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ca: CMYK per defecte

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ca: Gris per defecte

en: Uncalibrated
ca: Sense calibrar

en: This device is not color managed.
ca: El dispositiu no té gestió de color.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
ca: Aquest dispositiu està utilitzant les dades de calibratge de fabricació.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
ca: Aquest dispositiu no té un perfil apte per a la correcció de color de tota la pantalla.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
ca: Aquest dispositiu té un perfil antic que potser ja no és precís.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
ca: Sense especificar

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
ca: No s'ha detectat cap dispositiu que admeti la gestió del color

[ctx: Device kind]
en: Display
ca: Monitor

[ctx: Device kind]
en: Scanner
ca: Escàner

[ctx: Device kind]
en: Printer
ca: Impressora

[ctx: Device kind]
en: Camera
ca: Càmera

[ctx: Device kind]
en: Webcam
ca: Càmera web

note: Add some common languages first
en: English
ca: Anglès

en: British English
ca: Anglès britànic

en: German
ca: Alemany

en: French
ca: Francès

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Chinese (simplified)
ca: Xinès (simplificat)

en: Russian
ca: Rus

en: Arabic
ca: Àrab

note: Add some common regions
en: United States
ca: Estats Units

en: Germany
ca: Alemanya

en: France
ca: França

en: Spain
ca: Espanya

en: China
ca: Xina

en: Select a region
ca: Seleccioneu una regió

en: Unspecified
ca: Sense especificar

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
ca: Pantalles duplicades

en: Confirm reset to defaults
ca: Confirmeu el restabliment dels valors predeterminats

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Continue
ca: Continua

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
ca: Això eliminarà totes les configuracions de visualització existents i restablirà el disseny actual.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
ca: Apaïsat

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
ca: Vertical dreta

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
ca: Vertical esquerra

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
ca: Apaïsat (capgirat)

en: Monitor scale
ca: Escala del monitor

en: User interface scale
ca: Escala d’interfície d’usuari

en: Network proxy
ca: Servidor intermediari de xarxa

note: Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
ca: VPN %s

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
ca: Alguna cosa ha anat malament. Contacteu amb el vostre proveïdor de programari.

en: NetworkManager needs to be running.
ca: NetworkManager ha d'estar en execució.

en: never
ca: mai

en: today
ca: avui

en: yesterday
ca: ahir

en: %i day ago | %i days ago
ca[0]: fa %i dia
ca[1]: fa %i dies

en: IPv4 Address
ca: Adreça IPv4

en: IPv6 Address
ca: Adreça IPv6

en: IP Address
ca: Adreça IP

en: Hardware Address
ca: Adreça del maquinari

en: Default Route
ca: Ruta predeterminada

en: Last used
ca: Utilitzada per últim cop

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
ca: Amb fil

en: Options…
ca: Opcions…

en: Add new connection
ca: Afegeix una connexió nova

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
ca: Corporativa

[ctx: Wifi security]
en: None
ca: Cap

[ctx: Signal strength]
en: None
ca: Cap

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ca: Feble

[ctx: Signal strength]
en: Ok
ca: Correcta

[ctx: Signal strength]
en: Good
ca: Bona

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ca: Excel·lent

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
ca: Si teniu una connexió a Internet que no sigui la xarxa sense fil, podeu establir un punt d'accés sense fil per compartir-la amb els altres.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
ca: Si activeu el punt d'accés sense fil, us desconnectareu de <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
ca: No es pot accedir a Internet a través de la xarxa sense fil mentre el punt d'accés està actiu.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
ca: Voleu aturar el punt d'accés i desconnectar els usuaris?

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Stop Hotspot
ca: _Atura el punt d'accés

en: System policy prohibits use as a Hotspot
ca: La política del sistema prohibeix la utilització com a punt d'accés

en: Wireless device does not support Hotspot mode
ca: El dispositiu sense fil no admet el mode punt d'accés

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
ca: Es perdran els detalls de xarxa per a les xarxes seleccionades, incloent-hi les contrasenyes i la configuració personalitzada.

en: _Forget
ca: _Oblida

en: History
ca: Historial

en: _Close
ca: Tan_ca

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
ca: _Oblida-la

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
ca: El descobriment automàtic de servidors intermediaris web s'utilitza quan no es proporciona un URL de configuració.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
ca: No és recomanable en xarxes públiques sense confiança.

en: Proxy
ca: Servidor intermediari

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
ca: Desconegut

note: TRANSLATORS: AP type
en: Ad-hoc
ca: Ad hoc

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
ca: Infraestructura

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
ca: Estat desconegut

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
ca: No gestionat

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
ca: No disponible

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
ca: S'està connectant

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
ca: Cal autenticació

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
ca: Connectat

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
ca: S'està desconnectant

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
ca: Estat desconegut (manca)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
ca: Sense connectar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
ca: Ha fallat la configuració

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
ca: Ha fallat la configuració de la IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
ca: Ha expirat la configuració de la IP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
ca: Calen secrets, però no s'han proporcionat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
ca: S'ha desconnectat el suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
ca: Ha fallat la configuració del suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
ca: Ha fallat el suplicant de 802.1x

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
ca: El suplicant de 802.1x ha tardat massa a autenticar

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
ca: Ha fallat l'inici del servei PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
ca: S'ha desconnectat el servei PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
ca: Ha fallat el PPP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
ca: Ha fallat l'inici del client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
ca: Error del client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
ca: Ha fallat el client DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
ca: Ha fallat l'inici del servei de connexió compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
ca: Ha fallat el servei de connexió compartida

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el servei AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
ca: Error del servei AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
ca: Ha fallat el servei AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
ca: Línia ocupada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
ca: No hi ha to de trucada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
ca: No s'ha pogut establir cap portadora

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
ca: Ha finalitzat el temps d'espera de la sol·licitud de trucada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
ca: Ha fallat l'intent de trucada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
ca: Ha fallat la inicialització del mòdem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
ca: Ha fallat la selecció de l'APN especificat

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
ca: No s'estan cercant xarxes

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
ca: S'ha denegat el registre de la xarxa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
ca: Ha finalitzat el temps d'espera del registre de la xarxa

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
ca: Ha fallat el registre amb la xarxa sol·licitada

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
ca: Ha fallat la comprovació del PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
ca: Pot ser que falti el microprograma del dispositiu

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
ca: Ha desaparegut la connexió

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
ca: S'havia assumit una connexió existent

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
ca: No s'ha trobat el mòdem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
ca: Ha fallat la connexió Bluetooth

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
ca: No s'ha inserit la targeta SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
ca: Cal el PIN de la SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
ca: Cal el PUK de la SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
ca: SIM incorrecta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
ca: Ha fallat la dependència de la connexió

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
ca: manca el microprogramari

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
ca: Cable desconnectat

[ctx: Online Account]
en: Other
ca: Altres

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
ca: Compte de %s

en: Error removing account
ca: Error en suprimir el compte

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: <b>%s</b> removed
ca: <b>%s</b> suprimit

en: Layout
ca: Disposició

en: Default
ca: Per defecte

en: Button %d
ca: Botó %d

en: Output:
ca: Sortida:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
ca: Mantén la relació d'aspecte (bústia):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
ca: Assigna a un sol monitor

en: %d of %d
ca: %d de %d

en: Display Mapping
ca: Assignació de les pantalles

en: Stylus
ca: Llapis

en: Tablet
ca: Tauleta

en: Button
ca: Botó

en: New shortcut…
ca: Drecera de teclat nova…

en: Security
ca: Seguretat

en: automatic
ca: automàtic

en: Profile %d
ca: Perfil %d

en: Never
ca: Mai

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Details
ca: Detalls

en: Identity
ca: Identitat

en: Address
ca: Adreça

en: Netmask
ca: Màscara de xarxa

en: Gateway
ca: Passarel·la

en: Delete Address
ca: Esborra l'adreça

en: Add
ca: Afegeix

en: Server
ca: Servidor

en: Delete DNS Server
ca: Esborra el servidor DNS

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
ca: Mètric

en: Delete Route
ca: Esborra la ruta

en: Automatic (DHCP)
ca: Automàtica (DHCP)

en: Link-Local Only
ca: Només enllaç local

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic, DHCP only
ca: Automàtic, només DHCP

en: Reset
ca: Reinicia

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ca: Cap

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
ca: Clau WEP 40/128-bit (Hex o ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
ca: Contrasenya WEP 128-bit

en: Dynamic WEP (802.1x)
ca: WEP dinàmic (802.1X)

en: WPA & WPA2 Personal
ca: WPA i WPA2 Personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ca: WPA i WPA2 Enterprise

[ctx: Firewall zone]
en: Default
ca: Predeterminat

en: The zone defines the trust level of the connection
ca: La zona defineix el nivell de confiança en la connexió

en: Unable to open connection editor
ca: No s'ha pogut obrir l'editor de connexions

en: New Profile
ca: Perfil nou

en: _Add
ca: _Afegeix

en: Import from file…
ca: Importa des d'un fitxer…

en: Add VPN
ca: Afegeix VPN

en: Cannot import VPN connection
ca: No es pot importar la connexió VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer «%s» o no conté informació reconeixible d'una connexió VPN
    
    Error: %s.

en: Select file to import
ca: Seleccioneu el fitxer per importar

en: _Open
ca: _Obre

en: A file named “%s” already exists.
ca: Ja existeix un fitxer anomenat «%s».

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
ca: Voleu substituir %s amb la connexió VPN que esteu desant?

en: Cannot export VPN connection
ca: No es pot exportar la connexió VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
ca: No s'ha pogut exportar la connexió VPN «%s» a %s.
    
    Error: %s.

en: Export VPN connection
ca: Exporta la connexió VPN

en: _Save
ca: De_sa

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
ca: error no definit de seguretat 802.1x (wpa-eap)

en: no file selected
ca: no s'ha seleccionat cap fitxer

en: unspecified error validating eap-method file
ca: s'ha produït un error no especificat en validar el fitxer eap-method

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
ca: Claus privades DER, PEM o PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
ca: Certificats DER o PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
ca: falta el fitxer EAP-FAST PAC

en: Choose a PAC file
ca: Trieu un fitxer PAC

en: PAC files (*.pac)
ca: Fitxers PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
ca: falta el nom d'usuari EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
ca: falta la contrasenya EAP-LEAP

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
ca: certificat CA EAP-PEAP no vàlid: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
ca: certificat CA EAP-PEAP no vàlid: no s'ha especificat un certificat

en: Choose a Certificate Authority certificate
ca: Trieu un certificat d'autoritat de certificació

en: missing EAP username
ca: falta el nom d'usuari EAP

en: missing EAP password
ca: falta la contrasenya EAP

en: missing EAP-TLS identity
ca: falta la identitat EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
ca: certificat CA EAP-TLS invàlid: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
ca: certificat CA EAP-TLS invàlid: no s'ha especificat un certificat

en: invalid EAP-TLS password: missing
ca: contrasenya EAP-TLS no vàlida: falta

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
ca: clau privada EAP-TLS no vàlida: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
ca: certificat d'usuari EAP-TLS no vàlid: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
ca: Les claus privades sense xifrar no són segures

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
ca: La clau privada seleccionada no està protegida per una contrasenya i les vostres credencials de seguretat podrien veure's compromeses.  Seleccioneu una clau privada protegida per contrasenya.
    
    (Podeu utilitzar l'OpenSSL per protegir la vostra clau privada)

en: Choose your personal certificate
ca: Trieu el vostre certificat personal

en: Choose your private key
ca: Trieu la vostra clau privada

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
ca: certificat CA EAP-TTLS no vàlid: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
ca: certificat CA EAP-TTLS no vàlid: no s'ha especificat un certificat

en: Unknown error validating 802.1x security
ca: error desconegut en validar la seguretat 802.1x

en: Tunneled TLS
ca: TLS per túnel

en: Protected EAP (PEAP)
ca: EAP protegit (PEAP)

en: missing leap-username
ca: falta el nom d'usuari leap

en: missing leap-password
ca: falta la contrasenya leap

en: missing wep-key
ca: falta la clau wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
ca: clau wep no vàlida: una clau amb longitud %zu només pot contenir dígits hexadecimals

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
ca: clau wep no vàlida: una clau amb longitud %zu només pot contenir caràcters ascii

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
ca: clau wep invàlida: la longitud de clau %zu és errònia. Una clau ha de tenir una longitud de 5/13 (ascii) o bé 10/26 (hex)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
ca: clau wep invàlida: la contrasenya no pot ser buida

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
ca: clau wep invàlida: la contrasenya ha de tenir menys de 64 caràcters

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
ca: wpa-psk no vàlid: longitud de clau %zu no vàlida. Ha de tenir [8,63] bytes o 64 dígits hex

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
ca: wpa-psk no vàlid: no es pot interpretar la clau de 64 bytes com a hex

en: _All Settings
ca: Tots els _ajusts

en: Enable verbose mode
ca: Habilita el mode detallat

en: Show the overview
ca: Mostra la visió general

en: Show help options
ca: Mostra les opcions d'ajuda

en: Panel to display
ca: Tauler a mostrar

en: - System Settings
ca: - Ajusts del sistema

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: %s
    Executeu «%s --help» per veure una llista completa d'opcions disponibles a la línia d'ordres.

en: Help
ca: Ajuda

en: Quit
ca: Surt

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
ca: Punt d'accés

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
ca: Cada dispositiu necessita un perfil de color actualitzat per poder gestionar el color.

en: Add device
ca: Afegeix un dispositiu

en: Add a virtual device
ca: Afegeix un dispositiu virtual

en: Delete device
ca: Suprimeix el dispositiu

en: Remove a device
ca: Suprimeix un dispositiu

en: Set this profile for all users on this computer
ca: Estableix aquest perfil per a tots els usuaris d'aquest ordinador

en: Add profile
ca: Afegeix un perfil

en: Remove profile
ca: Esborra el perfil

en: View details
ca: Mostra els detalls

en: Device type:
ca: Tipus de dispositiu:

en: Manufacturer:
ca: Fabricant:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
ca: Els fitxers d'imatges es poden arrossegar a aquesta finestra per completar automàticament els camps de sobre.

en: Select a language
ca: Selecciona un idioma

en: _Select
ca: _Selecciona

en: _Region:
ca: _Regió:

en: _City:
ca: _Ciutat:

en: _Network Time
ca: _Hora de la xarxa

en: Set the time one hour ahead.
ca: Avança el rellotge una hora.

en: Set the time one hour back.
ca: Endarrereix el rellotge una hora.

en: Set the time one minute ahead.
ca: Avança el rellotge un minut.

en: Set the time one minute back.
ca: Endarrereix el rellotge un minut.

en: Month
ca: Mes

en: Day
ca: Dia

en: Year
ca: Any

en: January
ca: Gener

en: February
ca: Febrer

en: March
ca: Març

en: April
ca: Abril

en: May
ca: Maig

en: June
ca: Juny

en: July
ca: Juliol

en: August
ca: Agost

en: September
ca: Setembre

en: October
ca: Octubre

en: November
ca: Novembre

en: December
ca: Desembre

en: Display Arrangement
ca: Disposició de les pantalles

en: Set as Primary
ca: Estableix com a primari

en: Display Configuration
ca: Configuració de pantalles

en: Join Displays
ca: Uneix pantalles

en: Mirror
ca: Mirall

en: Displays
ca: Pantalles

en: Reset to Defaults
ca: Reinicia els valors

en: Cancel changes
ca: Cancel·la els canvis

en: Apply
ca: Aplica

en: Resolution
ca: Resolució

en: Refresh Rate
ca: Freqüència d'actualització

en: Rotation
ca: Rotació

en: Adjust for TV
ca: Ajusta per a TV

en: _Add Profile…
ca: _Afegeix un perfil…

en: Provider
ca: Proveïdor

en: Network
ca: Xarxa

[ctx: proxy method]
en: None
ca: Cap

[ctx: proxy method]
en: Automatic
ca: Automàtic

en: _Method
ca: _Mètode

en: _Configuration URL
ca: URL de _configuració

en: _HTTP Proxy
ca: Servidor intermediari d'_HTTP

en: H_TTPS Proxy
ca: Servidor intermediari d'H_TTPS

en: _FTP Proxy
ca: Servidor intermediari d'_FTP

en: _Socks Host
ca: _Servidor de sòcols

en: _Ignore Hosts
ca: _Ignora els amfitrions

en: HTTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'HTTP

en: HTTPS proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'HTTPS

en: FTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'FTP

en: Socks proxy port
ca: Port del servidor intermediari de sòcols

en: Turn device off
ca: Apaga el dispositiu

en: Add Device
ca: Afegeix un dispositiu

en: Remove Device
ca: Suprimeix el dispositiu

en: VPN Type
ca: Tipus de VPN

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group Password
ca: Contrasenya del grup

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Turn VPN connection off
ca: Apaga la connexió VPN

en: _Apply
ca: _Aplica

en: Automatic _Connect
ca: _Connecta automàticament

en: Signal Strength
ca: Potència del senyal

en: Link speed
ca: Velocitat de l'enllaç

en: details
ca: detalls

en: S_ecurity
ca: S_eguretat

en: _Password
ca: _Contrasenya

en: My Home Network
ca: La meva xarxa

en: None
ca: Sense

en: Show P_assword
ca: Mostr_a la contrasenya

en: Make available to other users
ca: Fes-la disponible a altres usuaris

en: identity
ca: identitat

en: _Addresses
ca: _Adreces

en: Automatic (DHCP) addresses only
ca: Només adreces automàtiques (DHCP)

en: Link-local only
ca: Només enllaç local

en: Shared with other computers
ca: Compartit amb altres ordinadors

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Routes
ca: Rutes

en: _Ignore automatically obtained routes
ca: _Ignora les rutes obtingudes automàticament

en: Use this connection _only for resources on its network
ca: Utilitza aquesta connexió n_omés per als recursos en aquesta xarxa

en: _MAC Address
ca: Adreça _MAC

en: _Cloned MAC Address
ca: Adreça MAC _clonada

en: hardware
ca: maquinari

en: _Reset
ca: _Restableix

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
ca: Restableix els ajusts per aquesta connexió als valors predeterminats, però recorda-la com una connexió preferida.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
ca: Suprimeix totes les dades relacionades amb aquesta xarxa i no intentis connectar-t'hi automàticament.

en: reset
ca: restableix

en: Hardware
ca: Maquinari

[ctx: tab]
en: Reset
ca: Restableix

en: Wi-Fi Hotspot
ca: Punt d'accés Wi-Fi

en: _Turn On
ca: _Activa

en: Turn Wi-Fi off
ca: Apaga el Wi-Fi

en: _Use as Hotspot…
ca: _Utilitza com a punt d'accés…

en: _Connect to Hidden Network…
ca: _Connecta't a una xarxa oculta…

en: _History
ca: _Historial

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
ca: Desactiva-ho per connectar-se a una xarxa Wi-Fi

en: Network Name
ca: Nom de la xarxa

en: Connected Devices
ca: Dispositius connectats

en: Security type
ca: Tipus de seguretat

en: Password
ca: Contrasenya

en: Undo
ca: Desfés

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
ca: No hi ha connexió a Internet. Connecteu-vos per configurar nous comptes en línia.

en: Add an account
ca: Afegeix un compte

en: Remove Account
ca: Elimina el compte

en: Choose a Layout
ca: Seleccioneu una disposició

en: Preview
ca: Vista prèvia

en: Select an input source to add
ca: Seleccioneu una font d'entrada per afegir

en: Keyboard Layout Options
ca: Opcions de la disposició del teclat

en: Region and Language
ca: Regió i idioma

en: Add Layout
ca: Afegeix una disposició

en: Remove Layout
ca: Suprimeix la disposició

en: Move Up
ca: Mou amunt

en: Move Down
ca: Mou avall

en: Preview Layout
ca: Vista prèvia de la disposició

en: Include less-common layouts in the selection list
ca: Inclou les disposicions menys comunes a la llista de selecció

en: Use the same layout for all windows
ca: Utilitza la mateixa disposició per a totes les finestres

en: Allow different layouts for individual windows
ca: Permet diferents disposicions per a finestres concretes

en: New windows use the default layout
ca: Les finestres noves utilitzen la disposició predeterminada

en: New windows use the previous window's layout
ca: Les finestres noves utilitzen la disposició de la finestra anterior

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
ca: Utilitza la bandera del país, si està disponible, per representar les disposicions de teclat

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
ca: Mostra el nom de la disposició en lloc del nom de grup, quan es representi una disposició mitjançant text

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
ca: Utilitza preferentment majúscules per representar una disposició mitjançant text

en: _Options...
ca: _Opcions...

en: View and edit keyboard layout options
ca: Visualitzeu i editeu les opcions de la disposició del teclat

en: Reset to De_faults
ca: _Restableix als valors predeterminats

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
ca: Substitueix els ajusts de la disposició de teclat
    actual amb els ajusts predeterminats

en: Map Buttons
ca: Assigna els botons

en: Map buttons to functions
ca: Assigna els botons a funcions

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
ca: Per a editar una drecera, feu clic a l'acció «Envia una pulsació de tecla», premeu el botó de drecera de teclat i premeu la combinació de tecles nova, o premeu la tecla de retrocés per a esborrar-la.

en: No tablet detected
ca: No s'ha detectat cap tauleta gràfica

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
ca: Connecteu o engegueu la tauleta Wacom

en: Bluetooth Settings
ca: Ajusts del Bluetooth

en: Wacom Tablet
ca: Tauleta Wacom

en: Tracking Mode
ca: Mode de seguiment

en: Left-Handed Orientation
ca: Orientació per esquerrans

en: Map to Monitor…
ca: Assigna al monitor...

en: Map Buttons…
ca: Assigna els botons…

en: Calibrate…
ca: Calibra…

en: Adjust mouse settings
ca: Ajusta els paràmetres del ratolí

en: Adjust display resolution
ca: Ajusta la resolució de la pantalla

en: Decouple Display
ca: Desacobla la pantalla

en: Tablet (absolute)
ca: Tauleta gràfica (absolut)

en: Touchpad (relative)
ca: Ratolí tàctil (relatiu)

en: Middle Mouse Button Click
ca: Clic del botó central del ratolí

en: Right Mouse Button Click
ca: Clic del botó dret del ratolí

en: Back
ca: Enrere

en: Forward
ca: Endavant

en: No stylus found
ca: No s'ha trobat cap llapis òptic

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
ca: Moveu el llapis òptic a prop de la tauleta per a configurar-lo

en: Eraser Pressure Feel
ca: Sensibilitat de pressió de l'esborrador

en: Soft
ca: Suau

en: Firm
ca: Ferma

en: Top Button
ca: Botó superior

en: Lower Button
ca: Botó inferior

en: Lowest Button
ca: Botó inferior

en: Tip Pressure Feel
ca: Sensibilitat de pressió del llapis

en: Test Your _Settings
ca: _Comprova els paràmetres

en: 802.1x _Security
ca: _Seguretat 802.1x

en: page 1
ca: pàgina 1

en: Anony_mous identity
ca: Identitat _anònima

en: Inner _authentication
ca: _Autenticació interna

en: page 2
ca: pàgina 2

en: Last Used
ca: Utilitzada per últim cop

en: Twisted Pair (TP)
ca: Parells trenats (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
ca: Interfície d'unitat d'acoblament (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
ca: Interfície independent de medis (MII)

en: _Name
ca: _Nom

en: _Cloned Address
ca: Adreça _clonada

en: Make available to other _users
ca: Fes-la disponible als altres _usuaris

en: Connect _automatically
ca: Connecta _automàticament

en: Firewall _Zone
ca: _Zona del tallafoc

en: Automatic DNS
ca: DNS automàtic

en: Automatic Routes
ca: Rutes automàtiques

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
ca: Restableix els ajusts per a aquesta xarxa, incloent-hi les contrasenyes, però recorda-la com una xarxa preferida

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
ca: Suprimeix totes les dades relacionades amb aquesta xarxa i no intentis connectar-t'hi automàticament

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
ca: (Error: no s'ha pogut carregar l'editor de connexió VPN)

en: Make available to _other users
ca: Fes-la disponible als _altres usuaris

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Authenticated
ca: S'ha autenticat

en: Both
ca: Tots dos

en: PAC _file
ca: _Fitxer PAC

en: _Inner authentication
ca: Autenticació _interna

en: Allow automatic PAC pro_visioning
ca: Permet la pro_visió automàtica PAC

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: Sho_w password
ca: Mostr_a la contrasenya

en: Version 0
ca: Versió 0

en: Version 1
ca: Versió 1

en: C_A certificate
ca: Certificat de l'_AC

en: No CA certificate is _required
ca: No es _requereix cap certificat d'AC

en: PEAP _version
ca: _Versió de PEAP

en: I_dentity
ca: I_dentitat

en: _User certificate
ca: Certificat d'_usuari

en: Private _key
ca: _Clau privada

en: _Private key password
ca: Contrasenya de la clau _privada

en: Au_thentication
ca: Au_tenticació

en: 1 (Default)
ca: 1 (per defecte)

en: Open System
ca: Sistema obert

en: Shared Key
ca: Clau compartida

en: _Key
ca: _Clau

en: Sho_w key
ca: Mostr_a la clau

en: WEP inde_x
ca: Índe_x WEP

en: _Type
ca: _Tipus

en: Screen Calibration
ca: Calibració de la pantalla

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
ca: Feu un toc als marcadors a mesura que apareguin a la pantalla per calibrar la tauleta gràfica.

en: Mis-click detected, restarting…
ca: S'ha detectat una pulsació incorrecta, s'està reiniciant...

en: Color management settings
ca: Ajusts de gestió del color

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
ca: Color, ICC, Perfil, Calibrar, Impressora, Pantalla

en: Region & Language
ca: Regió i idioma

en: Change your region and language settings
ca: Canvieu els ajusts de la regió i de l'idioma

en: Display
ca: Pantalla

en: Change resolution and position of monitors and projectors
ca: Canvieu la resolució i la posició dels monitors i projectors

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
ca: Panell, Projector, Xrandr, Pantalla, Resolució, Actualitzar

en: Network settings
ca: Ajusts de la xarxa

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
ca: Xarxa, Sense fil, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi

en: Graphics Tablet
ca: Tauleta gràfica

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
ca: Establiu l'assignació dels botons i ajusteu la sensitivitat del llapis per a les tauletes gràfiques

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
ca: Tauleta, Wacom, Llapis òptic, goma d'esborrar, Ratolí
