cinnamon-control-center 0 - en to hr translation catalogue (503 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
hr: Drugi profil…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
hr: Uobičajeno:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
hr: Spektar boja:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
hr: Probni profil:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
hr: Postavi za sve korisnike

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
hr: Napravi virtualni uređaj

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
hr: Odaberi ICC datoteku profila

en: _Import
hr: _Uvezi

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
hr: Podržani ICC profili

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
hr: Sve datoteke

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
hr: Dostupni profili za zaslone

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
hr: Dostupni profili za skenere

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
hr: Dostupni profili za pisače

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
hr: Dostupni profili za kamere

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
hr: Dostupni profili za web kamere

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
hr: Dostupni profili

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
hr: Uređaj

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
hr: Kalibracija

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
hr: Nemoguće je ukloniti automatski dodani profil

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
hr: Nema profila

en: %i year | %i years
hr[0]: %i godina
hr[1]: %i godine
hr[2]: %i godina

en: %i month | %i months
hr[0]: %i mjesec
hr[1]: %i mjeseca
hr[2]: %i mjeseci

en: %i week | %i weeks
hr[0]: %i tjedan
hr[1]: %i tjedna
hr[2]: %i tjedana

note: fallback
en: Less than 1 week
hr: Manje od jednog tjedna

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
hr: Uobičajeni RGB

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
hr: Uobičajeni CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
hr: Uobičajeno sivo

en: Uncalibrated
hr: Nekalibrirano

en: This device is not color managed.
hr: Na ovom uređaju se ne upravljaju boje.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
hr: Ovaj uređaj koristi tvornički kalibrirane podatke.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
hr: Ovaj uređaj ne posjeduje odgovarajući profil za popravljanje boje cijelog zaslona.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
hr: Ovaj uređaj ima stari profil koji više nije točan.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
hr: Nije određeno

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
hr: Nisu pronađeni uređaji koji podržavaju upravljanje bojama.

[ctx: Device kind]
en: Display
hr: Zaslon

[ctx: Device kind]
en: Scanner
hr: Skener

[ctx: Device kind]
en: Printer
hr: Pisač

[ctx: Device kind]
en: Camera
hr: Kamera

[ctx: Device kind]
en: Webcam
hr: Web kamera

note: Add some common languages first
en: English
hr: Engleski

en: British English
hr: Britanski engleski

en: German
hr: Njemački

en: French
hr: Francuski

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Chinese (simplified)
hr: Kineski (pojednostavljeni)

en: Russian
hr: Ruski

en: Arabic
hr: Arapski

note: Add some common regions
en: United States
hr: Sjedinjene Države

en: Germany
hr: Njemački

en: France
hr: Francuski

en: Spain
hr: Španjolski

en: China
hr: Kineski

en: Select a region
hr: Odaberite regiju

en: Unspecified
hr: Neodređeno

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
hr: Zrcalni zasloni

en: Confirm reset to defaults
hr: Potvrdi vraćanje izvornog izgleda

en: Cancel
hr: Odustani

en: Continue
hr: Nastavi

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
hr: Ovo će ukloniti sva postojeća podešavanja zaslona i vratiti izvorni izgled.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
hr: Položeno

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
hr: Uspravno desno

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
hr: Uspravno lijevo

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
hr: Obrnuto položeno

en: Monitor scale
hr: Razmjer zaslona

en: User interface scale
hr: Promjena veličine korisničkog sučelja

en: Network proxy
hr: Mrežni proxy

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
hr: Ups, nešto je pošlo po krivu. Kontaktirajte svojeg dobavljača softvera.

en: NetworkManager needs to be running.
hr: Mrežni upravitelj mora biti pokrenut.

en: never
hr: nikada

en: today
hr: danas

en: yesterday
hr: jučer

en: %i day ago | %i days ago
hr[0]: prije %i dan
hr[1]: prije %i dana
hr[2]: prije %i dana

en: IPv4 Address
hr: IPv4 adresa

en: IPv6 Address
hr: IPv6 adresa

en: IP Address
hr: IP adresa

en: Hardware Address
hr: Hardverska adresa

en: Default Route
hr: Uobičajena ruta

en: Last used
hr: Zadnje korištena

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
hr: Žična mrežna

en: Options…
hr: Mogućnosti…

en: Add new connection
hr: Dodaj novu mrežu

[ctx: Wifi security]
en: None
hr: Nikakva

[ctx: Signal strength]
en: None
hr: Nepoznato

[ctx: Signal strength]
en: Weak
hr: Slaba

[ctx: Signal strength]
en: Ok
hr: Zadovoljavajuća

[ctx: Signal strength]
en: Good
hr: Dobra

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
hr: Izvrsna

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
hr: Ako niste povezani na internet bežičnim putem, možete postaviti bežičnu pristupnu točku za dijeljenje povezivanja s ostalim korisnicima.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
hr: Prebacivanje na bežičnu pristupnu točku odspojiti će vas s <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
hr: Pristup Internetu nije moguć putem vašeg bežičnog povezivanja dok je pristupna točka aktivna.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
hr: Zaustaviti pristupnu točku i odspojiti sve korisnike?

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Stop Hotspot
hr: _Zaustavi pristupnu točku

en: System policy prohibits use as a Hotspot
hr: Pravila sustava ne dopuštaju korištenje kao pristupne točke

en: Wireless device does not support Hotspot mode
hr: Bežični uređaj ne podržava način pristupne točke

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
hr: Mrežne pojedinosti za odabrane mreže, uključujući lozinke i sve prilagođene postavke će biti izgubljene.

en: _Forget
hr: _Zaboravi

en: History
hr: Povijest

en: _Close
hr: _Zatvori

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
hr: _Zaboravi

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
hr: Automatsko otkrivanje web proxyja se koristi kada URL podešavanja nije omogućen.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
hr: Ovo nije preporučljivo za javne mreže kojima se ne vjeruje.

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
hr: Nepoznato

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
hr: Infrastruktura

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
hr: Nepoznato stanje

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
hr: Neupravljano

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
hr: Nedostupno

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
hr: Povezivanje

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
hr: Potrebna je ovjera

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
hr: Povezano

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
hr: Odspajanje

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
hr: Neuspješno povezivanje

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
hr: Nepoznato stanje (nedostaje)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
hr: Nije povezano

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
hr: Neuspjelo podešavanja

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
hr: IP podešavanje neuspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
hr: IP podešavanje isteklo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
hr: Tajne su zahtijevane, ali ne i pružane

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
hr: 802.1x opskrbitelj odspojen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
hr: 802.1x opskrbitelj neuspjelo podešavanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
hr: 802.1x opskrbitelj neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
hr: 802.1x opskrbitelj predugo trajanje ovjere

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
hr: PPP usluga se nije uspjela pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
hr: PPP usluga je prekinula povezivanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
hr: PPP neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
hr: DHCP klijent se nije uspio pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
hr: Greška DHCP klijenta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
hr: DHCP kijent nije uspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
hr: Usluga dijeljenja povezivanja se nije uspjela pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
hr: Usluga dijeljenja povezivanja neuspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
hr: AutoIP usluga se nije uspjela pokrenuti

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
hr: Greška AutoIP usluge

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
hr: AutoIP usluga neuspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
hr: Linija zauzeta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
hr: Nema tona biranja

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
hr: Nije uspostavljen nijedan prijenosnik

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
hr: Biranje zahtijeva čekanje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
hr: Pokušaj biranja neuspio

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
hr: Pokretanje modema nije uspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
hr: Odabir određenog APN-a nije uspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
hr: Mreže se ne traže

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
hr: Mrežna registracija odbijena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
hr: Isteklo vrijeme mrežne registacije

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
hr: Registracija s traženom mrežom nije uspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
hr: Provjera PIN-a nije uspjela

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
hr: Firmver uređaja možda nedostaje

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
hr: Mreža je nestala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
hr: Postojeća mreža je predpostavljena

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
hr: Modem nije pronađen

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
hr: Bluetooth povezivanje neuspjelo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
hr: SIM kartica nije umetnuta

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
hr: SIM Pin potreban

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
hr: SIM Puk potreban

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
hr: Pogrešan SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
hr: Neuspjelo povezivanje zavisnosti

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
hr: Nedostaje firmver

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
hr: Kabel je odspojen

[ctx: Online Account]
en: Other
hr: Ostalo

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
hr: %s račun

en: Error removing account
hr: Greška pri uklanjanju računa

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: <b>%s</b> removed
hr: <b>%s</b> je uklonjen

en: Layout
hr: Izgled

en: Default
hr: Uobičajeno

en: Button %d
hr: Tipka %d

en: Output:
hr: Izlaz:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
hr: Zadrži omjer slike (letterbox):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
hr: Mapiraj na jedan zaslon

en: %d of %d
hr: %d od %d

en: Display Mapping
hr: Prikaži mapiranje

en: Stylus
hr: Olovka

en: Button
hr: Tipka

en: New shortcut…
hr: Novi prečac…

en: Security
hr: Sigurnost

en: automatic
hr: automatski

en: Profile %d
hr: Profil %d

en: Never
hr: Nikada

en: Today
hr: Danas

en: Yesterday
hr: Jučer

en: Details
hr: Pojedinosti

en: Identity
hr: Identitet

en: Address
hr: Adresa

en: Netmask
hr: Mrežna maska

en: Gateway
hr: Pristupnik

en: Delete Address
hr: Obriši adrese

en: Add
hr: Dodaj

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Delete DNS Server
hr: Obriši DNS poslužitelja

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
hr: Metrički

en: Delete Route
hr: Obriši rutu

en: Automatic (DHCP)
hr: Automatski (DHCP)

en: Manual
hr: Ručno

en: Link-Local Only
hr: Samo Lokalno-povezivanje

en: Prefix
hr: Prefiks

en: Automatic
hr: Automatski

en: Automatic, DHCP only
hr: Automatski, samo DHCP

en: Reset
hr: Vrati izvorno

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
hr: Nijedna

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
hr: WEP 40/128-bitni ključ (heksadecimalni ili ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
hr: WEP 128-bitna lozinka

en: Dynamic WEP (802.1x)
hr: Promjenjivi WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
hr: WPA i WPA2 osobni

en: WPA & WPA2 Enterprise
hr: WPA i WPA2 poslovni

[ctx: Firewall zone]
en: Default
hr: Zadano

en: The zone defines the trust level of the connection
hr: Zona određuje pouzdanu razinu povezivanja

en: Unable to open connection editor
hr: Nemoguće otvaranje uređivača povezivanja

en: New Profile
hr: Novi profil

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Import from file…
hr: Uvezi iz datoteke…

en: Add VPN
hr: Dodaj VPN

en: Cannot import VPN connection
hr: Nemoguć uvoz VPN povezivanja

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
hr: Datoteka ”%s” nije mogla biti pročitana ili ne sadrži poznate informacije VPN povezivanja
    
    Greška: %s.

en: Select file to import
hr: Odaberite datoteku za uvoz

en: _Open
hr: _Otvori

en: A file named “%s” already exists.
hr: Datoteka naziva "%s" već postoji.

en: _Replace
hr: _Zamijeni

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
hr: Želite li zamijeniti %s s VPN povezivanjem kojeg spremate?

en: Cannot export VPN connection
hr: Nemoguć izvoz VPN povezivanja

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
hr: VPN povezivanje "%s" nije moglo biti izvezeno u %s.
    
    Greška: %s.

en: Export VPN connection
hr: Izvezi VPN povezivanje

en: _Save
hr: _Spremi

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
hr: neodređena greška u 802.1x sigurnosti (wpa-eap)

en: no file selected
hr: nema odabrane datoteke

en: unspecified error validating eap-method file
hr: neodređena greška provjeravanja datoteke eap-načina

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
hr: DER, PEM ili PKCS#12 privatni ključevi (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
hr: DER ili PEM vjerodajnice (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
hr: nedostaje EAP-FAST PAC datoteka

en: Choose a PAC file
hr: Odaberite PAC datoteku

en: PAC files (*.pac)
hr: PAC datoteke (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
hr: nedostaje EAP-LEAP korisničko ime

en: missing EAP-LEAP password
hr: nedostaje EAP-LEAP lozinka

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
hr: nevaljana EAP-PEAP CA vjerodajnica: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
hr: nevaljana EAP-PEAP CA vjerodajnica: vjerodajnica nije određena

en: Choose a Certificate Authority certificate
hr: Odaberite vjerodajnicu izdavatelja vjerodajnice

en: missing EAP username
hr: nedostaje EAP korisničko ime

en: missing EAP password
hr: nedostaje EAP lozinka

en: missing EAP-TLS identity
hr: nedostaje EAP-TLS identitet

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
hr: nevaljana EAP-TLS CA vjerodajnica: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
hr: nevaljana EAP-TLS CA vjerodajnica: vjerodajnica nije određena

en: invalid EAP-TLS password: missing
hr: nevaljana EAP-TLS lozinka: nedostaje

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
hr: nevaljani EAP-TLS privatni ključ: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
hr: nevaljana EAP-TLS CA korisnička-vjerodajnica: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
hr: Nešifriani privatni ključevi su nesigurni

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
hr: Čini se da odabrani privatni ključ nije zaštićen lozinkom.  Ovo može dopustiti kompromitiranje vaših sigurnosnih podataka. Odaberite lozinkom zaštićeni privatni ključ.
    
    (Svoj privatni ključ možete zaštititi lozinkom pomoću openssla)

en: Choose your personal certificate
hr: Odaberite svoju osobnu vjerodajnicu

en: Choose your private key
hr: Odaberite svoj privatni ključ

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
hr: nevaljana EAP-TTLS CA vjerodajnica: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
hr: nevaljana EAP-TTLS CA vjerodajnica: vjerodajnica nije određena

en: Unknown error validating 802.1x security
hr: Nepoznata greška ovjeravanja 802.1x sigurnosti

en: FAST
hr: BRZO

en: Tunneled TLS
hr: Tunelirani TLS

en: Protected EAP (PEAP)
hr: Zaštićeni EAP (PEAP)

en: missing leap-username
hr: nedostaje leap-korisničko_ime

en: missing leap-password
hr: nedostaje leap-lozinka

en: missing wep-key
hr: nedostaje wep-ključ

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
hr: nevaljani wep-ključ: ključ duljine %zu može sadržavati samo heksadecimalne znamenke

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
hr: nevaljani wep-ključ: ključ duljine %zu može sadržavati samo ascii znamenke

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
hr: nevaljani wep-ključ: pogrešna duljina ključa %zu. Ključ može sadržavati samo ili 5/13 (ascii) ili 10/26 (heks) duljinu

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
hr: nevaljani wep-ključ: lozinka ne smije biti prazna

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
hr: nevaljani wep-ključ: lozinka mora biti kraća od 64 znamenke

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
hr: nevaljani wpa-psk: neispravna duljina-ključa %zu. Mora biti [8,63] bajta ili 64 heksadecimalnih znamenki

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
hr: nevaljani wpa-psk: nemoguće protumačiti ključ od 64 bajta kao heksadecimalni

en: _All Settings
hr: _Sve postavke

en: Enable verbose mode
hr: Omogući opširni opisni način rada

en: Show the overview
hr: Prikaži pregled

en: Show help options
hr: Prikaži opcije pomoći

en: Panel to display
hr: Panel za prikaz

en: - System Settings
hr: - Postavke sustava

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hr: %s
    Pokrenite '%s --help' za popis svih mogućih naredbi naredbenog retka.

en: Help
hr: Pomoć

en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
hr: Pristupna točka

en: Color
hr: Boja

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
hr: Svaki uređaj posebno mora imati ažurirani profil boja kako bi se upravljalo bojama na tim uređajima.

en: Add device
hr: Dodaj uređaj

en: Add a virtual device
hr: Dodaj virtualni uređaj

en: Delete device
hr: Obriši uređaj

en: Remove a device
hr: Ukloni uređaj

en: Set this profile for all users on this computer
hr: Postavi ovaj profil za sve korisnike na ovom računalu

en: Add profile
hr: Dodaj profil

en: Remove profile
hr: Ukloni profil

en: View details
hr: Prikaži pojedinosti

en: Device type:
hr: Vrsta uređaja:

en: Manufacturer:
hr: Proizvođač:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
hr: Datoteke slika se mogu povući na ovaj prozor kako bi se ispunila gornja polja.

en: Select a language
hr: Odaberite jezik

en: _Select
hr: _Odaberi

en: _Region:
hr: _Regija:

en: _City:
hr: _Grad:

en: _Network Time
hr: _Mrežno vrijeme

en: Set the time one hour ahead.
hr: Postavi vrijeme jedan sat unaprijed.

en: Set the time one hour back.
hr: Postavi vrijeme jedan sat unazad.

en: Set the time one minute ahead.
hr: Postavi vrijeme jednu minutu unaprijed.

en: Set the time one minute back.
hr: Postavi vrijeme jednu minutu unazad.

en: Month
hr: Mjesec

en: Day
hr: Dan

en: Year
hr: Godina

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: May
hr: Svibanj

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: Display Arrangement
hr: Razmještaj zaslona

en: Set as Primary
hr: Postavi kao glavni zaslon

en: Display Configuration
hr: Podešavanje zaslona

en: Join Displays
hr: Spoji zaslone

en: Mirror
hr: Zrcali

en: Displays
hr: Zasloni

en: Reset to Defaults
hr: Vrati na izvorno

en: Cancel changes
hr: Poništi promjene

en: Apply
hr: Primijeni

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Refresh Rate
hr: Frekvencija

en: Rotation
hr: Zakretanje

en: Adjust for TV
hr: Prilagodi za TV

en: _Add Profile…
hr: _Dodaj profil…

en: Provider
hr: Pružatelj usluge

en: Network
hr: Mreža

[ctx: proxy method]
en: None
hr: Nijedan

[ctx: proxy method]
en: Manual
hr: Ručno

[ctx: proxy method]
en: Automatic
hr: Automatski

en: _Method
hr: _Način

en: _Configuration URL
hr: _URL podešavanja

en: _Socks Host
hr: _Socks računalo

en: _Ignore Hosts
hr: _Zanemari računala

en: HTTP proxy port
hr: HTTP proxy ulaz

en: HTTPS proxy port
hr: HTTPS proxy ulaz

en: FTP proxy port
hr: FTP proxy ulaz

en: Socks proxy port
hr: Socks proxy ulaz

en: Turn device off
hr: Isključi uređaj

en: Add Device
hr: Dodaj uređaj

en: Remove Device
hr: Ukloni uređaj

en: VPN Type
hr: VPN vrsta

en: Group Name
hr: Naziv grupe

en: Group Password
hr: Lozinka grupe

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Turn VPN connection off
hr: Isključi VPN podešavanje

en: _Apply
hr: _Primijeni

en: Automatic _Connect
hr: Automatsko _povezivanje

en: Signal Strength
hr: Jačina signala

en: Link speed
hr: Brzina povezivanja

en: details
hr: pojedinosti

en: S_ecurity
hr: S_igurnost

en: _Password
hr: _Lozinka

en: My Home Network
hr: Moja kućna mreža

en: None
hr: Nikakvo

en: Show P_assword
hr: Prikaži l_ozinku

en: Make available to other users
hr: Učini dostupnim ostalim korisnicima

en: identity
hr: identitet

en: _Addresses
hr: _Adrese

en: Automatic (DHCP) addresses only
hr: Samo automatske (DHCP) adrese

en: Link-local only
hr: Samo poveži lokalno

en: Shared with other computers
hr: Podijeli s ostalim računalima

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Routes
hr: Rute

en: _Ignore automatically obtained routes
hr: _Zanemari automatski dobivene rute

en: Use this connection _only for resources on its network
hr: Koristi ovo povezivanje _samo za resurse na svojoj mreži

en: _MAC Address
hr: _MAC adresa

en: _Cloned MAC Address
hr: _Klonirana MAC adresa

en: hardware
hr: hardver

en: _Reset
hr: _Vrati izvorno

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
hr: Vraćanje postavki za ovu mrežu na izvorne vrijednosti, ali kao prioritetnu mrežu.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
hr: Uklanjanje svih pojedinosti povezanih s ovom mrežom i nemojte se pokušati automatski povezati s njom.

en: reset
hr: vrati izvorno

en: Hardware
hr: Hardver

[ctx: tab]
en: Reset
hr: Vrati izvorno

en: Wi-Fi Hotspot
hr: Bežična pristupna točka

en: _Turn On
hr: _Uključi

en: Wi-Fi
hr: Bežična mreža

en: Turn Wi-Fi off
hr: Isključi bežičnu mrežu

en: _Use as Hotspot…
hr: _Koristi kao pristupnu točku…

en: _Connect to Hidden Network…
hr: _Poveži se na skrivenu mrežu…

en: _History
hr: _Povijest

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
hr: Isključi povezivanje s bežičnom mrežom

en: Network Name
hr: Naziv mreže

en: Connected Devices
hr: Povezani uređaji

en: Security type
hr: Vrsta sigurnosti

en: Password
hr: Lozinka

en: Undo
hr: Vrati

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
hr: Nema pristupa internetu — povežite se za postavljanje novog mrežnog računa

en: Add an account
hr: Dodaj račun

en: Remove Account
hr: Ukloni račun

en: Choose a Layout
hr: Odaberite raspored

en: Preview
hr: Pregled

en: Select an input source to add
hr: Odaberite izvor ulaza za dodati

en: Keyboard Layout Options
hr: Mogućnosti rasporeda tipkovnice

en: Region and Language
hr: Regija i jezik

en: Add Layout
hr: Dodaj raspored

en: Remove Layout
hr: Ukloni raspored

en: Move Up
hr: Pomakni gore

en: Move Down
hr: Pomakni dolje

en: Preview Layout
hr: Pretpregled rasporeda

en: Include less-common layouts in the selection list
hr: Uključi manje uobičajene rasporede u popis odabira

en: Use the same layout for all windows
hr: Korisit isti raspored za sve prozore

en: Allow different layouts for individual windows
hr: Dopusti različite rasporede za pojedine prozore

en: New windows use the default layout
hr: Novi prozori koriste uobičajeni raspored

en: New windows use the previous window's layout
hr: Novi prozori koriste prethodni raspored prethodnog prozora

en: Display options
hr: Mogućnosti prikaza

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
hr: Koristi zastavu zemlje ako je dostupna za prikaz rasporeda tipkovnice

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
hr: Prikaži naziv rasporeda umjesto naziva grupe kada se koristi tekst za prikaz rasporeda

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
hr: Preferiraj velika slova kada se korsiti tekst za prikaz rasporeda

en: _Options...
hr: _Mogućnosti...

en: View and edit keyboard layout options
hr: Pogledaj i uredi mogućnosti rasporeda tipkovnice

en: Reset to De_faults
hr: Vrati na _zadano

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
hr: Zamjeni trenutni raspored tipkovnice s
    uobičajenim postavkama

en: Map Buttons
hr: Mapiraj tipke

en: Map buttons to functions
hr: Mapiraj tipke na funkcije

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
hr: Kako bi uredili prečac, odaberite "Pošalji pritisak tipke" radnju, pritisnite tipku prečaca i držite pritisnutim nove tipke ili pritisnite Backspace za uklanjanje tipke prečaca.

en: No tablet detected
hr: Nema prepoznatog tableta

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
hr: Priključite ili upalite vaš Wacom tablet

en: Bluetooth Settings
hr: Bluetooth postavke

en: Wacom Tablet
hr: Wacom tablet

en: Tracking Mode
hr: Način praćenja

en: Left-Handed Orientation
hr: Lijeva orijentacija

en: Map to Monitor…
hr: Mapiraj na zaslon...

en: Map Buttons…
hr: Mapiraj tipke...

en: Calibrate…
hr: Kalibriraj...

en: Adjust mouse settings
hr: Prilagodi postavke miša

en: Adjust display resolution
hr: Prilagodi razlučivost zaslona

en: Decouple Display
hr: Odvojivi zaslon

en: Tablet (absolute)
hr: Tablet (apsolutno)

en: Touchpad (relative)
hr: Touchpad (relativno)

en: Middle Mouse Button Click
hr: Klik srednjom tipkom miša

en: Right Mouse Button Click
hr: Klik desnom tipkom miša

en: Back
hr: Natrag

en: Forward
hr: Naprijed

en: No stylus found
hr: Nema pronađenih pisaljka

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
hr: Pomičite svoju pisaljku u blizini vašeg tableta kako bi ju podesili

en: Eraser Pressure Feel
hr: Osjet pritiska brisaljke

en: Soft
hr: Mekano

en: Firm
hr: Čvrsto

en: Top Button
hr: Gornja tipka

en: Lower Button
hr: Donja tipka

en: Lowest Button
hr: Najniža tipka

en: Tip Pressure Feel
hr: Osjet pritiska vrha

en: Test Your _Settings
hr: Testirajte svoje _postavke

en: 802.1x _Security
hr: 802.1x _sigurnost

en: page 1
hr: stranica 1

en: Anony_mous identity
hr: Anoni_man identitet

en: Inner _authentication
hr: Unutrašnja _ovjera

en: page 2
hr: stranica 2

en: Last Used
hr: Zadnje korišteno

en: Twisted Pair (TP)
hr: Upleteni par (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
hr: Dodatna jedinica sučelja (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
hr: Medijski nezavisno sučelje (MII)

en: _Name
hr: _Naziv

en: _Cloned Address
hr: _Klonirana adresa

en: bytes
hr: bajta

en: Make available to other _users
hr: Učini dostupnim ostalim _korisnicima

en: Connect _automatically
hr: Poveži se _automatski

en: Firewall _Zone
hr: Vatrozid _zona

en: Automatic DNS
hr: Automatski DNS

en: Automatic Routes
hr: Automatske rute

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
hr: Vraćanje izvornih postavki za ovu mrežu, uključujući lozinke, ali kao prioritetnu mrežu.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
hr: Ukloni sve pojedinosti ove mreže i nemoj se povezati automatski

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
hr: (Greška: nemoguće učitavanje uređivača VPN povezivanja)

en: Make available to _other users
hr: Učini dostupnim _ostalim korisnicima

en: Anonymous
hr: Anonimno

en: Authenticated
hr: Ovjereno

en: Both
hr: Oboje

en: PAC _file
hr: PAC _datoteka

en: _Inner authentication
hr: _Unutrašnja ovjera

en: Allow automatic PAC pro_visioning
hr: Dopusti automatsko PAC dod_jeljivanje

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: Sho_w password
hr: Pri_kaži lozinku

en: Version 0
hr: Inačica 0

en: Version 1
hr: Inačica 1

en: C_A certificate
hr: C_A vjerodajnica

en: No CA certificate is _required
hr: CA vjerodajnica nije _potrebna

en: PEAP _version
hr: PEAP _inačica

en: I_dentity
hr: I_dentitet

en: _User certificate
hr: _Korisnikova vjerodajnica

en: Private _key
hr: Privatni _ključ

en: _Private key password
hr: _Lozinka privatnog ključa

en: Au_thentication
hr: Ov_jera

en: 1 (Default)
hr: 1 (Uobičajeno)

en: Open System
hr: Otvoreni sustav

en: Shared Key
hr: Dijeljeni ključ

en: _Key
hr: _Ključ

en: Sho_w key
hr: Prika_ži ključ

en: WEP inde_x
hr: WEP sadr_žaj

en: _Type
hr: _Vrsta

en: Screen Calibration
hr: Kalibracija zaslona

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
hr: Dodirnite ciljne markere kako se oni pojavljuju na zaslonu za kalibraciju tableta.

en: Mis-click detected, restarting…
hr: Loš klik otkriven, ponovno pokretanje…

en: Color management settings
hr: Postavke upravljanja bojom

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
hr: Boja, ICC, Profil, Kalibracija, Pisač, Zaslon

en: Region & Language
hr: Regija i Jezik

en: Change your region and language settings
hr: Promijenite vašu regiju i jezične postavke

en: Display
hr: Zaslon

en: Change resolution and position of monitors and projectors
hr: Promijenite razlučivost i položaj zaslona i projektora

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
hr: Panel, Projektor, xrandr, Zaslon, Razlučivost, Osvježavanje

en: Network settings
hr: Mrežne postavke

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
hr: Mreža, Bežična mreža, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi

en: Graphics Tablet
hr: Grafički tablet

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
hr: Postavi tipke mapiranja i prilagodi osjetljivost igle grafičkih tableta

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
hr: Tablet, Wacom, Pisaljak, Brisaljka, Miš
