cinnamon-control-center - en to ka translation catalogue (378 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
ka: სხვა პროფილი…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
ka: ნაგულისხმები:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
ka: ფერების სივრცე:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
ka: სატესტო პროფილი:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
ka: ყველა მომხმარებლისთვის

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
ka: ვირტუალური მოწყობილობის შექმნა

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
ka: აირჩიეთ ICC პროფილის ფაილი

en: _Import
ka: _შემოტანა

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
ka: მხარდაჭერილი ICC profilebi

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
ka: ყველა ფაილი

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
ka: ეკრანისთვის ხელმისაწვდომი პროფილები

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
ka: სკანერისთვის ხელმისაწვდომი პროფილები

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
ka: პრინტერისთვის ხელმისაწვდომი პროფილები

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
ka: კამერისთვის ხელმისაწვდომი პროფილები

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
ka: ვებკამერისთვის ხელმისაწვდომი პროფილები

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
ka: ხელმისაწვდომი პროფილები

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
ka: მოწყობილობა

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
ka: კალიბრაცია

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
ka: ავტომატურად დამატებული პროფილის წაშლის შეცდომა

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
ka: პროფილის გარეშე

en: %i year | %i years
ka[0]: %i წელი

en: %i month | %i months
ka[0]: %i თვე

en: %i week | %i weeks
ka[0]: %i კვირა

note: fallback
en: Less than 1 week
ka: 1 კვირაზე ნაკლები

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
ka: ნაგულისხმები RGB

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
ka: ნაგულისხმები CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
ka: ნაგულისხმები ნაცრისფერი

en: Uncalibrated
ka: კალბრაციის გარეშე

en: This device is not color managed.
ka: მოწყობილობა ფერ-მართული არაა.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
ka: მითითებული არაა

[ctx: Device kind]
en: Display
ka: დროის ჩვენება

[ctx: Device kind]
en: Scanner
ka: სკანერი

[ctx: Device kind]
en: Printer
ka: პრინტერი

[ctx: Device kind]
en: Camera
ka: კამერა

[ctx: Device kind]
en: Webcam
ka: ვებ-კამერა

note: Add some common languages first
en: English
ka: ინგლისური

en: British English
ka: ბრიტანული ინგლისური

en: German
ka: გერმანული

en: French
ka: ფრანგული

en: Spanish
ka: ესპანური

en: Chinese (simplified)
ka: ჩინური (გამარტივებული)

en: Russian
ka: რუსული

en: Arabic
ka: არაბული

note: Add some common regions
en: United States
ka: ამერიკის შეერთებული შტატები

en: Germany
ka: გერმანია

en: France
ka: საფრანგეთი

en: Spain
ka: ესპანეთი

en: China
ka: ჩინეთი

en: Select a region
ka: აირჩიეთ რეგიონი

en: Unspecified
ka: მიუთითებელი

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
ka: სარკისებური ეკრანები

en: Cancel
ka: _გაუქმება

en: Continue
ka: გაგრძელება

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
ka: ლანდშაფტი

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
ka: პორტრეტი მარჯვნივ

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
ka: პორტრეტი მარცხნივ

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
ka: ლანდშაფტი (გადაბრუნებული)

en: %.2lf Hz
ka: %.2lf ჰც

en: Monitor scale
ka: მონიტორის მასშტაბი

en: User interface scale
ka: მომხმარებლის ინტერფეისის მასშტაბი

en: Network proxy
ka: ქსელის პროქსი

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
ka: %d მბ/წმ

en: never
ka: არასოდეს

en: today
ka: დღეს

en: yesterday
ka: გუშინ

en: %i day ago | %i days ago
ka[0]: %i დღის წინ

en: IPv4 Address
ka: IPv4 მისამართი

en: IPv6 Address
ka: IPv6 მისამართი

en: IP Address
ka: IP მისამართი

en: Hardware Address
ka: აპარატურული მისამართი

en: Default Route
ka: ნაგულისხმები რაუტი

en: Last used
ka: ბოლოს გამოყენებული

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
ka: კაბელიანი

en: Options…
ka: პარამეტრები…

en: Add new connection
ka: ახალი შეერთების დამატება

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
ka: კომპანიის

[ctx: Wifi security]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Signal strength]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: Signal strength]
en: Weak
ka: სუსტი

[ctx: Signal strength]
en: Ok
ka: დიახ

[ctx: Signal strength]
en: Good
ka: კარგი

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
ka: გადასარევი

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Forget
ka: _დავიწყება

en: History
ka: ისტორია

en: _Close
ka: _დახურვა

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
ka: _დავიწყება

en: Proxy
ka: პროქსი

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
ka: უცნობი

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
ka: ინფრასტრუქტურა

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
ka: სტატუსი უცნობია

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
ka: უმართავი

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
ka: მიუწვდომელია

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
ka: საჭროა ავთენტიკაცია

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
ka: გათიშვა

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
ka: კავშირის შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
ka: სტატუსი უცნობია (აკლია)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
ka: დაკავშირებული არაა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
ka: კონფიგურაციის შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
ka: IP კონფიგურაციის შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
ka: IP კონფიგურაციის ვადა გასულია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
ka: PPP სერვისი გაითიშა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
ka: PPP-ის შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
ka: DHCP-ის კლიენტის შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
ka: DHCP-ის კლიენტის ავარია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
ka: ხაზი დაკავებულია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
ka: ზუმერის გარეშე

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
ka: ქსელში რეგისტრაცია უარყოფილია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
ka: PIN-ის შემოწმების შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
ka: მოდემის პოვნა შეუძლებელია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
ka: BT შეერთების შეცდომა

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
ka: SIM ბარათი არ დევს

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
ka: SIM Pin აუცილებელია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
ka: SIM Puk აუცილებელია

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
ka: SIM არასწორია

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
ka: მიკროკოდის გარეშე

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
ka: კაბელი გამოერთებულია

[ctx: Online Account]
en: Other
ka: სხვა

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
ka: %s ანგარიში

en: Error removing account
ka: ანგარიშის წაშლის შეცდომა

en: Layout
ka: განლაგება

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Button %d
ka: ღილაკი %d

en: Output:
ka: გამოტანა:

en: %d of %d
ka: %d-დან %d

en: Stylus
ka: სტილუსი

en: Tablet
ka: პლანშეტი

en: Button
ka: ღილაკი

en: New shortcut…
ka: ახალი მალსახმობი…

en: Security
ka: უსაფრთხოება

en: automatic
ka: ავტომატური

en: Profile %d
ka: პროფილი %d

en: Never
ka: არასდროს

en: Today
ka: დღეს

en: Yesterday
ka: გუშინ

en: Details
ka: დეტალები

en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

en: Address
ka: მისამართი

en: Netmask
ka: ქსელური ნიღაბი

en: Gateway
ka: ნაგულისხმები რაუტერი

en: Delete Address
ka: მისამართის წაშლა

en: Add
ka: დამატება

en: Server
ka: სერვერი

en: Delete DNS Server
ka: DNS სერვერის წაშლა

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
ka: მეტრული სისტემა

en: Delete Route
ka: რაუტის წაშლა

en: Automatic (DHCP)
ka: ავტომატური (მხოლოდ DHCP)

en: Manual
ka: ხელით

en: Link-Local Only
ka: Link-Local

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Automatic, DHCP only
ka: ავტომატური (მხოლოდ DHCP)

en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
ka: არაფერი

en: Dynamic WEP (802.1x)
ka: დინამიკური WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
ka: WPA & WPA2 პერსონალური

en: WPA & WPA2 Enterprise
ka: WPA & WPA2 საწარმოო

[ctx: Firewall zone]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Unable to open connection editor
ka: შეერთების ჩამსწორებლის გახსნის შეცდომა

en: New Profile
ka: ახალი პროფილი

en: _Add
ka: დამატება

en: Import from file…
ka: ფაილიდან შემოტანა…

en: Add VPN
ka: _VPN-ის დამატება

en: Cannot import VPN connection
ka: VPN შეერთების შემოტანის შეცდომა

en: Select file to import
ka: აირჩიეთ შემოსატანი ფაილი

en: _Open
ka: _გახსნა

en: A file named “%s” already exists.
ka: ფაილი სახელით %s უკვე არსებობს.

en: _Replace
ka: _ჩანაცვლება

en: Cannot export VPN connection
ka: VPN შეერთების გატანის შეცდომა

en: Export VPN connection
ka: VPN შეერთების გატანა

en: _Save
ka: _შენახვა

en: no file selected
ka: ფაილი არჩეული არაა

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
ka: DER, PEM, ან PKCS#12 პირადი გასაღებები (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: missing EAP-FAST PAC file
ka: ცარიელი EAP-FAST PAC ფაილი

en: Choose a PAC file
ka: აირჩიეთ PAC ფაილი

en: PAC files (*.pac)
ka: PAC ფაილები (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
ka: აკლია EAP-LEAP მომხმარებლის სახელი

en: missing EAP-LEAP password
ka: აკლია EAP-LEAP პაროლი

en: missing EAP username
ka: აკლია EAP მომხმარებლის სახელი

en: missing EAP password
ka: აკლია EAP-ის პაროლი

en: missing EAP-TLS identity
ka: აკლია EAP-TLS იდენტიფიკატორი

en: Choose your personal certificate
ka: აირჩიეთ პირადი სერტიფიკატი

en: Choose your private key
ka: აირჩეთ თქვენი პირადი გასაღები

en: Tunneled TLS
ka: TLS გვირაბი (TTLS)

en: Protected EAP (PEAP)
ka: დაცული EAP (PEAP)

en: missing leap-username
ka: აკლია leap-ის მომხმარებლის სახელი

en: missing leap-password
ka: აკლია LEAP-ის პაროლი

en: missing wep-key
ka: აკლია wep-key

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
ka: არასწორი wep-key: გასაღები სიგრძით %zu მხოლოდ თექვსმეტობით ციფრებს უნდა შეიცავდეს

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
ka: არასწორი wep-key: გასაღების სიგრძით %zu მხოლოდ ASCII სიმბოლოებს უნდა შეიცავდეს

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
ka: არასწორი wep-key: გასაღების არასწორი სიგრძე %zu. გასაღები ან სიგრძის 5/13 (ascii) უნდა იყოს, ან 10/26 (თექვსმეტობითი)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
ka: არასწორი wep-key: საიდუმლო ფრაზა ცარიელი ვერ იქნება

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
ka: არასწორი wep-key: საიდუმლო ფრაზა 64 სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
ka: არასწორი wpa-psk: გასაღების არასწორი სიგრძე %zu. უნდა იყოს [8,63] ბაიტი, ან 64 თექვსმეტობითი ციფრი

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
ka: არასწორი wpa-psk: 64 ბაიტიანი გასაღების, როგორც ტექვსმეტობითის აღქმა შეუძლებელია

en: _All Settings
ka: _ყველა პარამეტრი

en: Enable verbose mode
ka: დამატებითი შეტყობინებების ჩართვა

en: Show the overview
ka: გადახედვის ჩვენება

en: Show help options
ka: დახმარების პარამეტრების ჩვენება

en: Panel to display
ka: საჩვენებელი პანელი

en: - System Settings
ka: - სისტემის პარამეტრები

en: Help
ka: დახმარება

en: Quit
ka: &გასვლა

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
ka: ჰოტსპოტი

en: Color
ka: ფერი

en: Add device
ka: მოწყობილობის დამატება

en: Add a virtual device
ka: ვირტუალური მოწყობილობის დამატება

en: Delete device
ka: მოწყობილობის წაშლა

en: Remove a device
ka: მოწყობილობის წაშლა

en: Add profile
ka: პროფილის დამატება

en: Remove profile
ka: პროფილის წაშლა

en: View details
ka: დეტალების ნახვა

en: Device type:
ka: მოწყობილობის ტიპი:

en: Manufacturer:
ka: მწარმოებელი:

en: Model:
ka: მოდელი:

en: Select a language
ka: ენის არჩევა

en: _Select
ka: ყველას მონიშვნა

en: _Region:
ka: _რეგიონი:

en: _City:
ka: _ქალაქი:

en: _Network Time
ka: ქ_სელური დრო

en: Month
ka: თვე

en: Day
ka: დღე

en: Year
ka: წელი

en: January
ka: იანვარი

en: February
ka: თებერვალი

en: March
ka: მარტი

en: April
ka: აპრილი

en: May
ka: მაისი

en: June
ka: ივნისი

en: July
ka: ივლისი

en: August
ka: აგვისტო

en: September
ka: სექტემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: November
ka: ნოემბერი

en: December
ka: დეკემბერი

en: Display Arrangement
ka: ეკრანის განლაგება

en: Set as Primary
ka: ძირითადად დაყენება

en: Display Configuration
ka: ეკრანის მორგება

en: Join Displays
ka: ეკრანების შეერთება

en: Mirror
ka: სარკე

en: Displays
ka: ეკრანები

en: Reset to Defaults
ka: ნაგულისხმები პარამეტრების დაყენება

en: Cancel changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: Apply
ka: გადატარება

en: Resolution
ka: გარჩევადობა

en: Refresh Rate
ka: განახლების სიხშირე

en: Rotation
ka: შემობრუნება

en: Adjust for TV
ka: TV-სთვის მორგება

en: _Add Profile…
ka: _პროფილის დამატება…

en: Provider
ka: პროვაიდერი

en: Network
ka: ქსელი

[ctx: proxy method]
en: None
ka: არაფერი

[ctx: proxy method]
en: Manual
ka: ხელით

[ctx: proxy method]
en: Automatic
ka: ავტომატური

en: _Method
ka: _მეთოდი

en: _Configuration URL
ka: _კონფიგურაციის URL

en: _HTTP Proxy
ka: _HTTP პროქსი

en: H_TTPS Proxy
ka: H_TTP პროქსი

en: _FTP Proxy
ka: _FTP პროქსი

en: _Socks Host
ka: Socks _ჰოსტი

en: _Ignore Hosts
ka: _იგნორირებული ჰოსტები

en: HTTP proxy port
ka: H_TTP პროქსის პორტი

en: HTTPS proxy port
ka: H_TTPS პროქსის პორტი

en: FTP proxy port
ka: _FTP პროქსის პორტი

en: Socks proxy port
ka: SOCKS პროქსის პორტი

en: Turn device off
ka: მოწყობილობის გამორთვა

en: Add Device
ka: მოწყობილობის დამატება

en: Remove Device
ka: მოწყობილობის წაშლა

en: VPN Type
ka: VPN-ის ტიპი

en: Group Name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Group Password
ka: ჯგუფის პაროლი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Turn VPN connection off
ka: VPN შეერთებების გამორთვა

en: _Apply
ka: _გადატარება

en: Automatic _Connect
ka: _ავტომატური მიერთება

en: Signal Strength
ka: სიგნალის სიძლიერე

en: Link speed
ka: შეერთების სიჩქარე

en: details
ka: დეტალები

en: S_ecurity
ka: _უსაფრთხოება

en: _Password
ka: _პაროლი

en: My Home Network
ka: ჩემი სახლის ქსელი

en: None
ka: არაფერი

en: Show P_assword
ka: _პაროლის ჩვენება

en: identity
ka: იდენტიფიკაცია

en: _Addresses
ka: _მისამართები

en: Disabled
ka: გამორთული

en: Routes
ka: რაუტები

en: _MAC Address
ka: _MAC მისამართი

en: _Cloned MAC Address
ka: _კლონირებული MAC მისამართი

en: hardware
ka: აპარატურა

en: _Reset
ka: _საწყისი მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Hardware
ka: აპარატურა

[ctx: tab]
en: Reset
ka: საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Wi-Fi Hotspot
ka: Wi-Fi ჰოტსპოტი

en: _Turn On
ka: _ჩართვა

en: Turn Wi-Fi off
ka: Wi-Fi-ის გამორთვა

en: _Connect to Hidden Network…
ka: _დამალულ ქსელთან მიერთება…

en: _History
ka: _ისტორია

en: Network Name
ka: ქსელის სახელი

en: Connected Devices
ka: მიერთებული მოწყობილობები

en: Security type
ka: დაცვის ტიპი

en: Password
ka: პაროლი

en: Undo
ka: ბრძანების გაუქმება

en: Add an account
ka: ახალი ანგარიშის დამატება

en: Remove Account
ka: ანგარიშის წაშლა

en: Choose a Layout
ka: განლაგების არჩევა

en: Preview
ka: მინიატურა

en: Keyboard Layout Options
ka: კლავიატურის განლაგების მორგება

en: Region and Language
ka: რეგიონი და ენა

en: Add Layout
ka: განლაგების დამატება

en: Remove Layout
ka: განლაგების წაშლა

en: Move Up
ka: აწევა

en: Move Down
ka: ჩამოწევა

en: Preview Layout
ka: განლაგების გადახედვა

en: Display options
ka: ეკრანის მორგება

en: _Options...
ka: _მორგება...

en: Reset to De_faults
ka: ნა_გულისხმევზე დაყენება

en: Map Buttons
ka: ღილაკების მიმაგრება

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
ka: ახალი მალსახლობების დასაყენებლად დააწკაპუნეთ შესაბამის სტრიქონს და აკრიფეთ ახალი კომბინაცია. გასასუფთაებლად დააჭირეთ Backspace-ს.

en: No tablet detected
ka: ტაბლეტის ვერ ვიპოვე

en: Bluetooth Settings
ka: Bluetooth-ის მორგება

en: Wacom Tablet
ka: Wacom -ის ტაბლეტი

en: Calibrate…
ka: კალიბრაცია…

en: Adjust mouse settings
ka: თაგუნას პარამეტრების მორგება

en: Adjust display resolution
ka: ეკრანის გაფართოების მორგება

en: Middle Mouse Button Click
ka: თაგუნას შუა წკაპი

en: Right Mouse Button Click
ka: თაგუნას მარჯვენა წკაპი

en: Back
ka: უკან

en: Forward
ka: წინ

en: Soft
ka: რბილი

en: Firm
ka: მაგრად

en: Top Button
ka: ზედა ღილაკი

en: Lower Button
ka: ქვედა ღილაკი

en: Lowest Button
ka: ყველაზე ქვედა ღილაკი

en: Test Your _Settings
ka: პარამეტრების _შემოწმება

en: 802.1x _Security
ka: 802.1x _უსაფრთხოება

en: Anony_mous identity
ka: ანონიმური იდენტიფიკატორი

en: Last Used
ka: ბოლოს გამოყენებული

en: 10 Mb/s
ka: 10 მბ/წმ

en: 100 Mb/s
ka: 100 მბ/წმ

en: 1 Gb/s
ka: 1 გბ/წმ

en: 10 Gb/s
ka: 10 გბ/წმ

en: _Name
ka: სახელი

en: _Cloned Address
ka: _კლონირებული მისამართი

en: bytes
ka: ბაიტი

en: Connect _automatically
ka: _ავტომატურად დაკავშირება

en: Automatic DNS
ka: ავტომატური DNS

en: Automatic Routes
ka: ავტომატური რაუტები

en: Anonymous
ka: ანონიმურად

en: Authenticated
ka: ავთენტიფიცირებული

en: Both
ka: ორივე

en: PAC _file
ka: _PAC ფაილი

en: _Inner authentication
ka: _შიდა ავთენტიკაცია

en: Allow automatic PAC pro_visioning
ka: PAC-ით ავტომატური მორგების ჩართვა

en: _Username
ka: _მომხმარებელი

en: Sho_w password
ka: პაროლის _ჩვენება

en: Version 0
ka: ვერსია 0

en: Version 1
ka: ვერსია 1

en: C_A certificate
ka: _CA სერტიფიკატი

en: No CA certificate is _required
ka: CA სერტიფიკატი _საჭირო არაა

en: PEAP _version
ka: PEAP-ის ვერსია

en: I_dentity
ka: _იდენტიფიკატორი

en: _User certificate
ka: მომხმარებლის _სერტიფიკატი

en: Private _key
ka: პირადი _გასაღები

en: _Private key password
ka: _პირადი გასაღების პაროლი

en: Au_thentication
ka: _ავთენტიკაცია

en: 1 (Default)
ka: 1 (ნაგულისხმები)

en: Open System
ka: ღია სისტემა

en: Shared Key
ka: ზიარი გასაღები

en: _Key
ka: _გასაღები

en: Sho_w key
ka: გასაღების _ჩვენება

en: WEP inde_x
ka: WEP-ის ინდექსი

en: _Type
ka: _ტიპი

en: Screen Calibration
ka: ეკრანის კალიბრაცია

en: Region & Language
ka: რეგიონი და ენა

en: Display
ka: დროის ჩვენება

en: Network settings
ka: ქსელის მორგება

en: Graphics Tablet
ka: გრაფიკული ტაბლეტი
