cinnamon-control-center - en to sk translation catalogue (502 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
sk: Iný profil…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
sk: Predvolený:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
sk: Farebný priestor:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
sk: Skúšobný profil:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
sk: Nastaviť pre všetkých používateľov

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
sk: Vytvoriť virtuálne zariadenie

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
sk: Výber súboru s ICC profilom

en: _Import
sk: _Importovať

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
sk: Podporované ICC profily

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
sk: Všetky súbory

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
sk: Dostupné profily pre monitory

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
sk: Dostupné profily pre skenery

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
sk: Dostupné profily pre tlačiarne

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
sk: Dostupné profily pre fotoaparáty

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
sk: Dostupné profily pre webové kamery

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
sk: Dostupné profily

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
sk: Zariadenie

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
sk: Kalibrácia

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
sk: Nie je možné odstrániť automaticky pridaný profil

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
sk: Žiaden profil

en: %i year | %i years
sk[0]: %i rokov
sk[1]: %i rok
sk[2]: %i roky

en: %i month | %i months
sk[0]: %i mesiacov
sk[1]: %i mesiac
sk[2]: %i mesiace

en: %i week | %i weeks
sk[0]: %i týždňov
sk[1]: %i týždeň
sk[2]: %i týždne

note: fallback
en: Less than 1 week
sk: Menej ako týždeň

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
sk: Predvolený RGB

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
sk: Predvolený CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
sk: Predvolený v odtieňoch sivej

en: Uncalibrated
sk: Nekalibrované

en: This device is not color managed.
sk: Zariadenie nepoužíva správu farieb.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
sk: Toto zariadenie používa kalibračné údaje už od výroby.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
sk: Toto zariadenie nemá profil vhodný na celoobrazovkovú korekciu farieb.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
sk: Toto zariadenie má starý profil, ktorý už nemusí byť správny.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
sk: Nezadaný

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
sk: Nebolo rozpoznané žiadne zariadenie podporujúce správu farieb

[ctx: Device kind]
en: Display
sk: Displej

[ctx: Device kind]
en: Scanner
sk: Skener

[ctx: Device kind]
en: Printer
sk: Tlačiareň

[ctx: Device kind]
en: Camera
sk: Kamera

[ctx: Device kind]
en: Webcam
sk: Webová kamera

note: Add some common languages first
en: English
sk: angličtina

en: British English
sk: britská angličtina

en: German
sk: nemčina

en: French
sk: francúzština

en: Spanish
sk: španielčina

en: Chinese (simplified)
sk: čínština (zjednodušená)

en: Russian
sk: ruština

en: Arabic
sk: arabčina

note: Add some common regions
en: United States
sk: Spojené Štáty

en: Germany
sk: Nemecko

en: France
sk: Francúzsko

en: Spain
sk: Španielsko

en: China
sk: Čína

en: Select a region
sk: Vyberte oblasť

en: Unspecified
sk: Neurčený

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
sk: Zrkadlené displeje

en: Confirm reset to defaults
sk: Potvrdiť vynulovanie do predvoleného nastavenia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Continue
sk: Pokračovať

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
sk: Toto odstráni všetky existujúce konfigurácie displeja a  vynuluje súčasné rozloženie.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
sk: Na šírku

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
sk: Na výšku doprava

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
sk: Na výšku doľava

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
sk: Na šírku (obrátene)

en: Monitor scale
sk: Zmena mierky monitora

en: User interface scale
sk: Zmena mierky používateľského rozhrania

en: Network proxy
sk: Sieťový poskytovateľ proxy

note: Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
sk: VPN %s

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
sk: Ale nie. Niekde sa vyskytla chyba. Prosím, kontaktujte dodávateľa vášho softvéru.

en: NetworkManager needs to be running.
sk: Program NetworkManager musí byť spustený.

en: never
sk: nikdy

en: today
sk: dnes

en: yesterday
sk: včera

en: %i day ago | %i days ago
sk[0]: pred %i dňami
sk[1]: pred %i dňom
sk[2]: pred %i dňami

en: IPv4 Address
sk: Adresa IPv4

en: IPv6 Address
sk: Adresa IPv6

en: IP Address
sk: Adresa IP

en: Hardware Address
sk: Hardvérová adresa

en: Default Route
sk: Predvolené smerovanie

en: Last used
sk: Naposledy použité

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
sk: Drôtová

en: Options…
sk: Voľby…

en: Add new connection
sk: Pridať nové pripojenie

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
sk: Podnikové

[ctx: Wifi security]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Signal strength]
en: None
sk: Žiadne

[ctx: Signal strength]
en: Weak
sk: Slabý

[ctx: Signal strength]
en: Good
sk: Dobrý

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
sk: Vynikajúci

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
sk: Ak ste pripojený k internetu bez použitia bezdrôtovej siete, tak môžete vytvoriť bezdrôtový prístupový bod na zdieľanie pripojenia s ostatnými.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
sk: Zapnutie bezdrôtového prístupového bodu vás odpojí od siete <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
sk: Ak je prístupový bod aktívny, nie je možné pristupovať k internetu pomocou bezdrôtovej siete.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
sk: Zastaviť prístupový bod a odpojiť všetkých používateľov?

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Stop Hotspot
sk: _Zastaviť prístupový bod

en: System policy prohibits use as a Hotspot
sk: Systémové pravidlá zakazujú použitie prístupového bodu

en: Wireless device does not support Hotspot mode
sk: Bezdrôtové zariadenie nepodporuje režim prístupového bodu

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
sk: Podrobnosti o vybraných sieťach, vrátane hesla a vlastných nastavení, budú stratené.

en: _Forget
sk: _Zabudnúť

en: History
sk: História

en: _Close
sk: Za_vrieť

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
sk: _Zabudnúť

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
sk: Ak nezadáte URL konfigurácie, použije sa automatické zistenie proxy.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
sk: Toto sa neodporúča pre nedôveryhodné verejné siete.

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
sk: Neznámy

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
sk: Infraštruktúra

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
sk: Neznámy stav

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
sk: Nespravované

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
sk: Nedostupné

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
sk: Pripája sa

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
sk: Vyžadované je overenie totožnosti

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
sk: Pripojené

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
sk: Odpája sa

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
sk: Pripojenie zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
sk: Stav neznámy (chýba)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
sk: Nepripojené

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
sk: Nastavenie zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
sk: Nastavenie IP zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
sk: Nastavenie IP vypršalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
sk: Heslá boli požadované, ale neboli poskytnuté

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
sk: Žiadateľ 802.1x odpojený

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
sk: Konfigurácia žiadateľa 802.1x zlyhala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
sk: Žiadateľ 802.1x zlyhal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
sk: Žiadateľovi 802.1x trvalo overenie príliš dlho

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
sk: Služba PPP zlyhala pri štarte

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
sk: Služba PPP bola odpojená

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
sk: PPP zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
sk: Klient DHCP zlyhal pri štarte

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
sk: Chyba klienta DHCP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
sk: Klient DHCP zlyhal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
sk: Spúšťanie služby zdieľaného pripojenia zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
sk: Služba zdielaného pripojenia zlyhala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
sk: Spúšťanieí služby AutoIP zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
sk: Chyba služby AutoIP

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
sk: Služba AutoIP zlyhala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
sk: Linka obsadená

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
sk: Žiadny vyzváňací tón

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
sk: Nedá sa naviazať spojenie

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
sk: Požiadavka na vytáčanie vypršala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
sk: Pokus o vytáčanie zlyhal

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
sk: Inicializácia modemu zlyhala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
sk: Zlyhalo vybratie určeného APN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
sk: Nevyhľádavajú sa siete

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
sk: Registrácia do siete bola zamietnutá

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
sk: Registrácia do siete vypršala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
sk: Registrácia do požadovanej siete zlyhala

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
sk: Zlyhala kontrola kódu PIN

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
sk: Firmvér pre toto zariadenie môže chýbať

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
sk: Pripojenie sa stratilo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
sk: Existujúce spojenie bolo prevzaté

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
sk: Nenájdený modem

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
sk: Bluetooth pripojenie zlyhalo

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
sk: Karta SIM nie je vložená

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
sk: Vyžadovaný kód Pin pre kartu SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
sk: Vyžadovaný kód Puk pre kartu SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
sk: Zlá karta SIM

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
sk: Závislosť pripojenia zlyhala

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
sk: Chýba firmvér

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
sk: Kábel odpojený

[ctx: Online Account]
en: Other
sk: Iný

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
sk: Účet služby %s

en: Error removing account
sk: Chyba počas odstraňovania účtu

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: <b>%s</b> removed
sk: Účet <b>%s</b> bol odstránený

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Default
sk: Predvolený

en: Button %d
sk: Tlačidlo č. %d

en: Output:
sk: Výstup:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
sk: Udržať pomer strán (písmen):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
sk: Priradiť jednému monitoru

en: %d of %d
sk: %d z %d

en: Display Mapping
sk: Zobraziť priradenie

en: Button
sk: Tlačidlo

en: New shortcut…
sk: Nová skratka…

en: Security
sk: Bezpečnosť

en: automatic
sk: automatické

en: Profile %d
sk: Profil č. %d

en: Never
sk: Nikdy

en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

en: Details
sk: Detaily

en: Identity
sk: Totožnosť

en: Address
sk: Adresa

en: Netmask
sk: Maska siete

en: Gateway
sk: Brána

en: Delete Address
sk: Odstrániť adresu

en: Add
sk: Pridať

en: Delete DNS Server
sk: Odstrániť server DNS

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
sk: Metrika

en: Delete Route
sk: Odstrániť trasu

en: Automatic (DHCP)
sk: Zistiť automaticky (DHCP)

en: Manual
sk: Ručné

en: Link-Local Only
sk: Len lokálne pripojenie

en: Prefix
sk: Predpona

en: Automatic
sk: Automatická

en: Automatic, DHCP only
sk: Automatické, len DHCP

en: Reset
sk: Obnoviť

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sk: Žiadne

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sk: WEP 40/128-bitový kľúč (Hex alebo ASCII)

en: WEP 128-bit Passphrase
sk: WEP 128-bitové heslo

en: Dynamic WEP (802.1x)
sk: Dynamické WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
sk: WPA a osobné WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
sk: WPA a firemné WPA2

[ctx: Firewall zone]
en: Default
sk: Predvolená

en: The zone defines the trust level of the connection
sk: Zóna určuje úroveň dôvery pripojenia

en: Unable to open connection editor
sk: Nie je možné otvoriť editor pripojení

en: New Profile
sk: Nový profil

en: _Add
sk: _Pridať

en: Import from file…
sk: Importovať zo súboru…

en: Add VPN
sk: Pridať pripojenie VPN

en: Cannot import VPN connection
sk: Nedá sa importovať pripojenie VPN

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
sk: Súbor „%s“ sa nepodarilo prečítať alebo neobsahuje rozpoznané informácie o pripojení VPN
    
    Chyba: %s.

en: Select file to import
sk: Výber súboru na import

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: A file named “%s” already exists.
sk: Súbor s názvom „%s“ už existuje.

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
sk: Chcete nahradiť %s pripojením VPN, ktoré ukladáte?

en: Cannot export VPN connection
sk: Nie je možné exportovať pripojenie VPN

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
sk: Pripojenie VPN “%s” nebolo možné exportovať do %s.
    
    Chyba: %s.

en: Export VPN connection
sk: Exportovať pripojenie VPN

en: _Save
sk: _Uložiť

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
sk: neurčená chyba v zabezpečení 802.1x (wpa-eap)

en: no file selected
sk: Nie je vybraný žiadny súbor

en: unspecified error validating eap-method file
sk: Nešpecifikovaná chyba pri overovaní súboru protokolu metódy eap

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
sk: DER, PEM, alebo súkromné kľúče PKCS#12 (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
sk: DER alebo certifikáty PEM (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
sk: chýba súbor EAP-FAST PAC

en: Choose a PAC file
sk: Zvoľte súbor PAC

en: PAC files (*.pac)
sk: Súbory PAC (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
sk: chýba používateľské meno EAP-LEAP

en: missing EAP-LEAP password
sk: chýba heslo EAP-LEAP

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
sk: neplatný certifikát EAP-PEAP CA: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
sk: neplatný certifikát EAP-PEAP CA: nie je zadaný žiadny certifikát

en: Choose a Certificate Authority certificate
sk: Vyberte certifikát certifikačnej autority

en: missing EAP username
sk: chýba používateľské meno EAP

en: missing EAP password
sk: chýba heslo EAP

en: missing EAP-TLS identity
sk: chýba identita EAP-TLS

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
sk: neplatný certifikát EAP-TLS CA: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
sk: neplatný certifikát EAP-TLS CA: nie je zadaný žiadny certifikát

en: invalid EAP-TLS password: missing
sk: neplatné heslo EAP-TLS: chýba

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
sk: neplatný súkromný kľúč EAP-TLS: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
sk: neplatný užívateľský certifikát EAP-TLS: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
sk: Nezašifrované súkromné kľúče nie sú bezpečné

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
sk: Zdá sa, že vybratý súkromný kľúč nie je chránený heslom. Mohlo by to umožniť ohrozenie vašich bezpečnostných poverení. Vyberte súkromný kľúč chránený heslom.
    
    (Svoj súkromný kľúč môžete chrániť heslom pomocou openssl)

en: Choose your personal certificate
sk: Zvoľte váš osobný certifikát

en: Choose your private key
sk: Zvoľte váš súkromný kľúč

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
sk: neplatný certifikát EAP-TTLS CA: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
sk: neplatný certifikát EAP-TTLS CA: nie je určený žiadny certifikát

en: Unknown error validating 802.1x security
sk: Neznáma chyba pri overovaní zabezpečenia 802.1x

en: Tunneled TLS
sk: Tunelované TLS

en: Protected EAP (PEAP)
sk: Chránené EAP (PEAP)

en: missing leap-username
sk: chýba leap - používateľské meno

en: missing leap-password
sk: chýba leap - heslo

en: missing wep-key
sk: chýba kľúč wep

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
sk: neplatný kľúč wep: kľúč s dĺžkou %zu musí obsahovať iba hexadecimálne číslice

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
sk: neplatný kľúč wep: kľúč s dĺžkou %zu musí obsahovať iba znaky ASCII

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
sk: neplatný kľúč wep: nesprávna dĺžka kľúča %zu. Kľúč musí mať dĺžku 5/13 (ascii) alebo 10/26 (hexadecimálne)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
sk: neplatný kľúč wep: prístupová fráza nesmie byť prázdna

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
sk: neplatný kľúč wep: prístupová fráza musí byť kratšia ako 64 znakov

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
sk: neplatný wpa-psk: neplatná dĺžka kľúča %zu. Musí byť [8,63] bajtov alebo 64 hexadecimálnych číslic

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
sk: neplatný wpa-psk: nie je možné interpretovať kľúč so 64 bajtmi ako hex

en: _All Settings
sk: _Všetky nastavenia

en: Enable verbose mode
sk: Povolí podrobné výpisy

en: Show the overview
sk: Zobrazí prehľad

en: Show help options
sk: Zobrazí voľby pomocníka

en: Panel to display
sk: Panel na zobrazenie

en: - System Settings
sk: - nastavenia systému

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sk: %s
    Úplný zoznam dostupných volieb príkazového riadka zobrazíte spustením „%s --help“

en: Help
sk: Pomocník

en: Quit
sk: Ukončiť

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
sk: Prístupový bod

en: Color
sk: Farba

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
sk: Každé zariadenie potrebuje na správu farieb aktuálny profil farieb.

en: Add device
sk: Pridať zariadenie

en: Add a virtual device
sk: Pridať virtuálne zariadenie

en: Delete device
sk: Odstrániť zariadenie

en: Remove a device
sk: Odstrániť zariadenie

en: Set this profile for all users on this computer
sk: Nastaviť tento profil pre všetkých uživateľov na tomto počítači

en: Add profile
sk: Pridať profil

en: Remove profile
sk: Odstrániť profil

en: View details
sk: Zobraziť podrobnosti

en: Device type:
sk: Typ zariadenia:

en: Manufacturer:
sk: Výrobca:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
sk: Na automatické doplnenie údajov môžu byť na toto okno pretiahnuté súbory obrázkov.

en: Select a language
sk: Zvoľte jazyk

en: _Select
sk: _Vybrať

en: _Region:
sk: O_blasť:

en: _City:
sk: _Mesto:

en: _Network Time
sk: _Sieťový čas

en: Set the time one hour ahead.
sk: Posunúť čas o hodinu vpred.

en: Set the time one hour back.
sk: Posunúť čas o hodinu dozadu.

en: Set the time one minute ahead.
sk: Posunúť čas o minútu vpred.

en: Set the time one minute back.
sk: Posunúť čas o minútu vzad.

en: Month
sk: Mesiac

en: Day
sk: Deň

en: Year
sk: Rok

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: Display Arrangement
sk: Usporiadanie monitorov

en: Set as Primary
sk: Nastaviť ako hlavnú

en: Display Configuration
sk: Konfigurácia monitorov

en: Join Displays
sk: Zlúčiť monitory

en: Mirror
sk: Zrkadliť

en: Displays
sk: Monitory

en: Reset to Defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Cancel changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Apply
sk: Použiť

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Refresh Rate
sk: Obnovovacia frekvencia

en: Rotation
sk: Otočenie

en: Adjust for TV
sk: Upraviť pre televíziu

en: _Add Profile…
sk: _Pridať profil…

en: Provider
sk: Poskytovateľ

en: Network
sk: Sieť

[ctx: proxy method]
en: None
sk: Žiadna

[ctx: proxy method]
en: Manual
sk: Ručná

[ctx: proxy method]
en: Automatic
sk: Automatická

en: _Method
sk: _Metóda

en: _Configuration URL
sk: _URL s nastavením

en: _HTTP Proxy
sk: _HTTP proxy

en: H_TTPS Proxy
sk: H_TTPS proxy

en: _FTP Proxy
sk: _FTP proxy

en: _Socks Host
sk: Hostiteľ _Socks

en: _Ignore Hosts
sk: _Ignorovať hostiteľov

en: HTTP proxy port
sk: Port sprostredkovateľa HTTP

en: HTTPS proxy port
sk: Port sprostredkovateľa HTTPS

en: FTP proxy port
sk: Port sprostredkovateľa FTP

en: Socks proxy port
sk: Port sprostredkovateľa Socks

en: Turn device off
sk: Vypnúť zariadenie

en: Add Device
sk: Pridať zariadenie

en: Remove Device
sk: Odstrániť zariadenie

en: VPN Type
sk: Typ VPN

en: Group Name
sk: Názov skupiny

en: Group Password
sk: Skupinové heslo

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Turn VPN connection off
sk: Vypnúť pripojenie VPN

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Automatic _Connect
sk: Automaticky _pripojiť

en: Signal Strength
sk: Sila signálu

en: Link speed
sk: Rýchlosť pripojenia

en: details
sk: podrobnosti

en: _SSID
sk: Identifikátor obsluhy (_SSID)

en: _BSSID
sk: Identifikátor základnej obsluhy (_BSSID)

en: S_ecurity
sk: Z_abezpečenie

en: _Password
sk: _Heslo

en: My Home Network
sk: Moja domáca sieť

en: None
sk: Žiadne

en: Show P_assword
sk: _Zobraziť heslo

en: Make available to other users
sk: Sprístupniť ostatným používateľom

en: identity
sk: identita

en: _Addresses
sk: _Adresy

en: Automatic (DHCP) addresses only
sk: Len adresy zistené automaticky (DHCP)

en: Link-local only
sk: Len lokálne pripojenie

en: Shared with other computers
sk: Sprístupnené ostatným počítačom

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Routes
sk: Smerovania

en: _Ignore automatically obtained routes
sk: _Ignorovať automaticky získané smerovania

en: Use this connection _only for resources on its network
sk: Použiť toto pripojenie _iba na zdroje v jeho sieti

en: _MAC Address
sk: Adresa _MAC

en: _Cloned MAC Address
sk: _Klonovaná adresa MAC

en: hardware
sk: hardvér

en: _Reset
sk: _Vrátiť predvolené

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
sk: Vrátiť pôvodné nastavenia pre toto pripojenie vrátane hesiel, ale zapamätať si ho ako prednostné.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
sk: Odstrániť všetky podrobnosti týkajúce sa tejto siete a automaticky sa k nej nepripájať.

en: reset
sk: obnovenie

en: Hardware
sk: Hardvér

[ctx: tab]
en: Reset
sk: Obnoviť

en: Wi-Fi Hotspot
sk: Prístupový bod siete Wi-Fi

en: _Turn On
sk: _Zapnúť

en: Turn Wi-Fi off
sk: Vypnúť Wi-Fi

en: _Use as Hotspot…
sk: _Použiť ako prístupový bod…

en: _Connect to Hidden Network…
sk: P_ripojiť sa k skrytej sieti…

en: _History
sk: _História

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
sk: Vypnutím sa pripojíte k sieti Wi-Fi

en: Network Name
sk: Názov siete

en: Connected Devices
sk: Pripojené zariadenia

en: Security type
sk: Typ zabezpečenia

en: Password
sk: Heslo

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
sk: Bez pripojenia k internetu — pripojte sa pre nastavenie nového účtu služieb

en: Add an account
sk: Pridať účet

en: Remove Account
sk: Odstrániť účet

en: Choose a Layout
sk: Zvoľte rozloženie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Select an input source to add
sk: Vyberte zdroj vstupu, ktorý chcete pridať

en: Keyboard Layout Options
sk: Voľby rozloženia klávesnice

en: Region and Language
sk: Oblasť a jazyk

en: Add Layout
sk: Pridať rozloženie

en: Remove Layout
sk: Odstrániť rozloženie

en: Move Up
sk: Presunúť hore

en: Move Down
sk: Posunúť nižšie

en: Preview Layout
sk: Náhľad rozloženia

en: Include less-common layouts in the selection list
sk: Zahrnúť neobvyklé rozloženia do výberového zoznamu

en: Use the same layout for all windows
sk: Používať rovnaké rozloženie pre všetky okná

en: Allow different layouts for individual windows
sk: Povoliť rozdielne rozloženia pre jednotlivé okná

en: New windows use the default layout
sk: V nových oknách použiť predvolené rozloženie

en: New windows use the previous window's layout
sk: V nových oknách použiť rozloženie predošlého okna

en: Display options
sk: Voľby zobrazenia

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
sk: Použiť národnú vlajku, ak je dostupná, na znázornenie rozložení klávesnice

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
sk: Zobraziť názov rozloženia namiesto názvu skupiny, pri použití textu na znázornenie rozloženia

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
sk: Uprednostniť veľké písmená, pri použití textu na znázornenie rozloženia

en: _Options...
sk: _Voľby…

en: View and edit keyboard layout options
sk: Zobraziť a upraviť voľby rozloženia klávesnice

en: Reset to De_faults
sk: _Obnoviť predvolené

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
sk: Nahradiť aktuálne nastavenia rozloženia klávesnice
    predvolenými nastaveniami

en: Map Buttons
sk: Priradenie tlačidiel

en: Map buttons to functions
sk: Priradiť tlačidlá funkciám

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
sk: Ak chcete upraviť skratku, vyberte akciu “Odoslať stlačenie klávesu“, stlačte tlačidlo klávesovej skratky a podržte nové klávesy alebo stlačením klávesu Backspace vymažte.

en: No tablet detected
sk: Nebol nájdený žiadny tablet

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
sk: Prosím, pripojte alebo zapnite váš tablet Wacom

en: Bluetooth Settings
sk: Nastavenia Bluetooth

en: Wacom Tablet
sk: Tablet Wacom

en: Tracking Mode
sk: Režim sledovania

en: Left-Handed Orientation
sk: Orientácia pre ľavákov

en: Map to Monitor…
sk: Priradiť monitoru…

en: Map Buttons…
sk: Priradiť tlačidlá…

en: Calibrate…
sk: Kalibrovať…

en: Adjust mouse settings
sk: Upravte nastavenia myši

en: Adjust display resolution
sk: Prispôsobiť rozlíšenie monitora

en: Decouple Display
sk: Oddeliť displej

en: Tablet (absolute)
sk: Tablet (absolútny)

en: Touchpad (relative)
sk: Touchpad (relatívny)

en: Middle Mouse Button Click
sk: Kliknutie stredným tlačidlom myši

en: Right Mouse Button Click
sk: Kliknutie pravým tlačidlom myši

en: Back
sk: Späť

en: Forward
sk: Dopredu

en: No stylus found
sk: Nenašlo sa žiadne pero

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
sk: Presuňte dotykové pero do blízkosti tabletu, aby ste ho nakonfigurovali

en: Eraser Pressure Feel
sk: Pocit tlaku gumy

en: Soft
sk: Jemný

en: Firm
sk: Pevný

en: Top Button
sk: Horné tlačidlo

en: Lower Button
sk: Spodné tlačidlo

en: Lowest Button
sk: Najspodnejšie tlačidlo

en: Tip Pressure Feel
sk: Pocit tlaku špičky

en: Test Your _Settings
sk: Otestujte svoje _Nastavenia

en: 802.1x _Security
sk: _Zabezpečenie 802.1x

en: page 1
sk: strana č. 1

en: Anony_mous identity
sk: Anony_mná identita

en: Inner _authentication
sk: Vnútorné _overenie totožnosti

en: page 2
sk: strana č. 2

en: Last Used
sk: Naposledy použitá

en: Twisted Pair (TP)
sk: Krútená dvojlinka (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
sk: Rozhranie pripájacej jednotky (AUI)

en: BNC
sk: Konektor BNC

en: Media Independent Interface (MII)
sk: Rozhranie nezávislé od nosiča (MII)

en: _Name
sk: _Názov

en: M_TU
sk: M_aximálna prenosová jednotka (MTU)

en: _Cloned Address
sk: _Klonovaná adresa

en: bytes
sk: bajtov

en: Make available to other _users
sk: Sprístupniť ostatným _používateľom

en: Connect _automatically
sk: Pripojiť _automaticky

en: Firewall _Zone
sk: _Zóna brány Firewall

en: Automatic DNS
sk: Automatické zistenie adresy DNS

en: Automatic Routes
sk: Automatické zistenie smerovania

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
sk: Vrátiť pôvodné nastavenia pre túto sieť vrátane hesiel, ale zapamätať si ju ako prednostnú

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
sk: Odstrániť všetky podrobnosti týkajúce sa tejto siete a automaticky sa k nej nepripájať

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
sk: (Chyba: nepodarilo sa načítať program na úpravu pripojenia VPN)

en: Make available to _other users
sk: Sprístupniť _ostatným používateľom

en: Anonymous
sk: Anonymné

en: Authenticated
sk: Overením totožnosti

en: Both
sk: Oba spôsoby

en: PAC _file
sk: _Súbor PAC

en: _Inner authentication
sk: _Vnútorné overenie totožnosti

en: Allow automatic PAC pro_visioning
sk: U_možniť automatické zaobstarávanie PAC

en: _Username
sk: _Používateľské meno

en: Sho_w password
sk: _Zobraziť heslo

en: Version 0
sk: Verzia 0

en: Version 1
sk: Verzia 1

en: C_A certificate
sk: _Certifikát certifikačnej autority (CA)

en: No CA certificate is _required
sk: Nepožaduje sa žiadny cer_tifikát CA

en: PEAP _version
sk: _Verzia PEAP

en: I_dentity
sk: I_dentita

en: _User certificate
sk: _Používateľský certifikát

en: Private _key
sk: Súkromný _kľúč

en: _Private key password
sk: _Heslo súkromného kľúča

en: Au_thentication
sk: _Overenie totožnosti

en: 1 (Default)
sk: 1 (predvolený)

en: Open System
sk: Otvorený systém

en: Shared Key
sk: Zdieľaný kľúč

en: _Key
sk: _Kľúč

en: Sho_w key
sk: _Zobraziť kľúč

en: _Type
sk: _Typ

en: Screen Calibration
sk: Kalibrácia obrazovky

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
sk: Na kalibráciu tabletu, prosím, ťuknite na cieľové značky, ktoré sa budú objavovať na obrazovke.

en: Mis-click detected, restarting…
sk: Zistilo sa nesprávne kliknutie, reštartuje sa…

en: Color management settings
sk: Nastavenia správy farieb

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
sk: Farba, ICC, Profil, Kalibrácia, Tlačiareň, Displej

en: Region & Language
sk: Oblasť a jazyk

en: Change your region and language settings
sk: Zmeniť regionálne a jazykové nastavenia

en: Display
sk: Obrazovka

en: Change resolution and position of monitors and projectors
sk: Zmeniť rozlíšenie a pozíciu monitorov a projektorov

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
sk: Panel, Projektor, xrandr, Obrazovka, Rozlíšenie, Obnoviť

en: Network settings
sk: Nastavenie siete

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
sk: Sieť, Bezdrôtové pripojenie, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi

en: Graphics Tablet
sk: Grafický tablet

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
sk: Nastavuje priradenie tlačidiel a upravuje citlivosť pera grafických tabletov

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
sk: Tablet, Wacom, stylus, guma, myš
