cinnamon-control-center-2.0 trunk - en to uz translation catalogue (500 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
uz: Boshqa profil…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
uz: Standart:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
uz: Rang sohasi:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
uz: Sinov profili:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
uz: Barcha foydalanuvchilar uchun qo‘llash

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
uz: Virtual qurilma yaratish

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
uz: ICC profil faylini tanlash

en: _Import
uz: _Import qilish

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
uz: Qo‘llash mumkin bo‘lgan ICC profillar

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
uz: Barcha fayllar

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
uz: Ekranlar uchun mavjud profillar

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
uz: Skanerlar uchun mavjud profillar

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
uz: Printerlar uchun mavjud profillar

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
uz: Kameralar uchun mavjud profillar

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
uz: Vebkameralar uchun mavjud profillar

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
uz: Mavjud profillar

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
uz: Qurilma

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
uz: Kalibrlash

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
uz: Avtomatik ravishda qo‘shilgan profilni olib tashlab bo‘lmadi

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
uz: Profil yo‘q

en: %i year | %i years
uz[0]: %i yil

en: %i month | %i months
uz[0]: %i oy

en: %i week | %i weeks
uz[0]: %i hafta

note: fallback
en: Less than 1 week
uz: 1 haftadan kamroq

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
uz: Andoza RGB

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
uz: Andoza CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
uz: Andoza Kulrang

en: Uncalibrated
uz: Kalibrlash bekor qilingan

en: This device is not color managed.
uz: Ushbu qurilmada rang boshqarilmaydi.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
uz: Ushbu qurilma u yaratilganda o‘rnatilgan kalibrlash ma'lumotini qo‘llamoqda.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
uz: Ushbu qurilmada butun ekran ranglarini to‘g‘rilash uchun mos profil mavjud emas.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
uz: Ushbu qurilma, ayni paytda unchalik yaxshi bo‘lmagan, eski profilga ega.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
uz: Ko‘rsatilmagan

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
uz: Ranglarni boshqarishni qo‘llay oladigan birorta ham qurilma aniqlanmadi

[ctx: Device kind]
en: Display
uz: Ekran

[ctx: Device kind]
en: Scanner
uz: Skaner

[ctx: Device kind]
en: Camera
uz: Kamera

[ctx: Device kind]
en: Webcam
uz: Veb kamera

note: Add some common languages first
en: English
uz: Ingliz

en: British English
uz: Britaniya ingliz

en: German
uz: Nemis

en: French
uz: Fransuzc

en: Spanish
uz: Ispan

en: Chinese (simplified)
uz: Xitoycha (soddalashtirilgan)

en: Russian
uz: Rus

en: Arabic
uz: Arab

note: Add some common regions
en: United States
uz: Qo‘shma Shtatlar

en: Germany
uz: Germaniya

en: France
uz: Fransiya

en: Spain
uz: Ispaniya

en: China
uz: Xitoy

en: Select a region
uz: Hududni tanlang

en: Unspecified
uz: Ko‘rsatilmagan

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
uz: Aks ettirilgan ekranlar

en: Confirm reset to defaults
uz: Standart sozlamalarni tiklashni tasdiqlash

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: Continue
uz: Davom etish

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
uz: Bu barcha mavjud displey konfiguratsiyalarini olib tashlaydi va joriy tartibni tiklaydi.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
uz: Eniga

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
uz: O‘ng tomondan bo‘yiga

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
uz: Chapdan eniga

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
uz: Eniga (burilgan)

en: %.2lf Hz
uz: %.2lf Gts

en: Monitor scale
uz: Monitor shkalasi

en: User interface scale
uz: Foydalanuvchi interfeysi o‘lchovi

en: Network proxy
uz: Tarmoq proksi

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
uz: Voy, nimadir xato ketdi. Iltimos, dasturiy ta'minot sotuvchingizga murojaat qiling.

en: NetworkManager needs to be running.
uz: NetworkManager ishga tushirilgan bo‘lishi kerak.

en: never
uz: hech qachon

en: today
uz: bugun

en: yesterday
uz: kecha

en: %i day ago | %i days ago
uz[0]: %i kun oldin

en: IPv4 Address
uz: IPv4 manzili

en: IPv6 Address
uz: IPv6 manzili

en: IP Address
uz: IP manzil

en: Hardware Address
uz: Uskuna manzili

en: Default Route
uz: Standart marshrut

en: Last used
uz: Oxirgi marta ishlatilgan

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
uz: Simli

en: Options…
uz: Variantlar…

en: Add new connection
uz: Tarmoqqa yangi ulanish qo‘shish

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
uz: Korxona

[ctx: Wifi security]
en: None
uz: Hech biri

[ctx: Signal strength]
en: None
uz: Yo‘q

[ctx: Signal strength]
en: Weak
uz: Kuchsiz

[ctx: Signal strength]
en: Ok
uz: Ha

[ctx: Signal strength]
en: Good
uz: Yaxshi

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
uz: Zo‘r

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
uz: Agar siz internetga simsiz ulanish usulidan farqlanuvchi usulda ulangan bo‘lsangiz, boshqlar uchun internetga simsiz ulanish nuqtasini o‘rnatishingiz mumkin.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
uz: Simsiz ulanish nuqtasiga ulansangiz <b>%s</b> dan uzilish sodir bo‘ladi.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
uz: Ulanish nuqtasi faol bo‘lgan paytda internetga simsiz yo‘l bilan ulanish imkoni yo‘q.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
uz: Ulanish nuqtasi uzilib, foydalanuvchilar aloqadan uzilsinmi?

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Stop Hotspot
uz: Ulanish nuqtasini _olib tashlash

en: System policy prohibits use as a Hotspot
uz: Tizimning xavfsizlik parametrlari kompyuterni ulanish nuqtasi sifatida ishlatishni taqiqlaydi

en: Wireless device does not support Hotspot mode
uz: Simsiz ulanish qurilmasi ulanish nuqtasi bilan ishlashga mo‘ljallanmagan

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
uz: Tanlangan tarmoqlar uchun tafsilotlar, parol va boshqa maxsus sozlamalar yo‘qotiladi.

en: _Forget
uz: _Unutish

en: History
uz: Tarix

en: _Close
uz: _Yopish

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
uz: _Unutish

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
uz: Sozlash uchun URL mavjud bo‘lmaganda proksi serverni avtomatik izlash usuli qo‘llaniladi.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
uz: Ishonchli bo‘lmagan ijtimoiy tarmoqlar uchun maslahat berilmaydi.

en: Proxy
uz: Proksi server

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
uz: Nomaʼlum

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
uz: Infrastruktura

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
uz: Statusi aniq emas

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
uz: Boshqarilmagan

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
uz: Mavjud emas

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
uz: Ulanmoqda

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
uz: Tasdiqlash talab qilinadi

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
uz: Ulangan

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
uz: Uzilmoqda

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
uz: Ulanishda xatolik

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
uz: Statusi aniq emas (mavjud emas)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
uz: Ulanmagan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
uz: Sozlash amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
uz: IP ni sozlab bo‘lmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
uz: IP parametrlari eskirgan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
uz: Mahfiylik talab qilingan, lekin u ta'minlanmagan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
uz: 802.1x so‘rov o‘zib qo‘yildi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
uz: 802.1x so‘rov konfigurasiyasi amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
uz: 802.1x so‘rov amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
uz: 802.1x so‘rovning tasdiqdan o‘tishi juda ko‘p vaqtni oldi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
uz: PPP servis ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
uz: PPP servis uzildi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
uz: PPP amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
uz: DHCP klient ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
uz: DHCP klientda xato sodir bo‘ldi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
uz: DHCP klient rad qilindi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
uz: Boshqalar bilan ulashish mumkin bo‘lgan ulanish ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
uz: Boshqalar bilan ulashish imkonini beruvchi servis rad qilindi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
uz: Avtomtik ravishda IP tarqatish servisi ishga tushmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
uz: Avtomtik ravishda IP tarqatish servisida xato sodir bo‘ldi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
uz: Avtomtik ravishda IP tarqatish servisi rad qilindi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
uz: Liniya band

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
uz: Gudok tovushi mavjud emas

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
uz: Birorta ham ma'lumot tashuvchini o‘rnatib bo‘lmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
uz: Qo‘ng‘iroq qilish uchun ajratilgan vaqt tugab qoldi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
uz: Qo‘ng‘iroq qilish uchun bajarilgan harakat amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
uz: Modemni inisializasiya qilib bo‘lmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
uz: Kerakli APN ni tanlab bo‘lmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
uz: Tarmoqlarda qidirilmasin

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
uz: Tarmoqda orqali ro‘yxatdan o‘tish taqiqlangan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
uz: Tarmoq orqali ro‘yxatdan o‘tish uchun ajratilgan vaqt tugadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
uz: Talab qilingan tarmoq bilan ro‘yxatdan o‘tish amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
uz: PIN bo‘yicha tekshirish amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
uz: Ushbu qurilma uchun drayver o‘rnatilmagan bo‘lishi mumkin

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
uz: Ulanish yo‘qolib qoldi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
uz: Mavjud ulanish nazarda tutilgan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
uz: Modem topilmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
uz: Bluetooth orqali ulanish amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
uz: SIM karta qo‘yilmagan

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
uz: SIM ga Pin talab qilinadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
uz: SIM ga Puk talab qilinadi

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
uz: SIM xato

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
uz: Ulanishga bog‘liqlik amalga oshmadi

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
uz: Drayver o‘rnatilmagan

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
uz: Sim uzilgan

[ctx: Online Account]
en: Other
uz: Boshqa

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
uz: %s hisobi

en: Error removing account
uz: Hisobni olib tashlashda xatolik yuz berdi

note: Translators: The %s is the username (eg., debarshi.ray@gmail.com * or rishi).
en: <b>%s</b> removed
uz: <b>%s</b> olib tashlandi

en: Layout
uz: Tugmalar tartibi

en: Default
uz: Andoza

en: Button %d
uz: %d tugmasi

en: Output:
uz: CHiqishda:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
uz: Tomonlar nisbatini saqlang (letterbox):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
uz: YOlg‘iz monitorga moslash

en: %d of %d
uz: %d ning %d

en: Display Mapping
uz: Ekranni joylashtirish

en: Stylus
uz: Pero

en: Tablet
uz: Planshet

en: Button
uz: Tugma

en: New shortcut…
uz: Yangi yorliq…

en: Security
uz: Xavfsizlik

en: automatic
uz: avtomatik

en: Profile %d
uz: Profil %d

en: Never
uz: Hech qachon

en: Today
uz: Bugun

en: Yesterday
uz: Kecha

en: Details
uz: Tafsilotlar

en: Identity
uz: Identifikator

en: Address
uz: Manzil

en: Delete Address
uz: Manzilni o‘chirish

en: Add
uz: Qo‘shish

en: Delete DNS Server
uz: DNS serverni o‘chirish

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
uz: Metrik

en: Delete Route
uz: Marshrutni o‘chirish

en: Automatic (DHCP)
uz: Avtomatik (DHCP)

en: Manual
uz: Qo‘llanma

en: Link-Local Only
uz: Faqat Link-Lokal

en: Prefix
uz: Prefiks

en: Automatic
uz: Avtomatik

en: Automatic, DHCP only
uz: Avtomatik, faqat DHCP

en: Reset
uz: Qayta o‘rnatish

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
uz: Hech qaysi

en: WEP 128-bit Passphrase
uz: WEP 18-bit kalit

en: Dynamic WEP (802.1x)
uz: Dinamik WEP (802.1x)

en: WPA & WPA2 Personal
uz: WPA $ WPA2 Personal

[ctx: Firewall zone]
en: Default
uz: Birlamchi

en: The zone defines the trust level of the connection
uz: Zona ulanishning ishonch darajasini belgilaydi

en: Unable to open connection editor
uz: Ulanish tahrirlovchisini ochishga qodir emas

en: New Profile
uz: Yangi profil

en: _Add
uz: _Qoʼshish

en: Import from file…
uz: Fayldan import qilish…

en: Add VPN
uz: VPN qo‘shish

en: Cannot import VPN connection
uz: VPN ulanishni qabul qilib bo‘lmadi

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
uz: “%s” faylini o‘qib bo‘lmadi yoki tan olingan VPN ulanish ma’lumotlarini o‘z ichiga olmaydi
    
    Xato: %s.

en: Select file to import
uz: Import uchun faylni tanlang

en: _Open
uz: _Ochish

en: A file named “%s” already exists.
uz: “%s” nomli fayl allaqachon mavjud.

en: _Replace
uz: _Almashtirish

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
uz: %s ni saqlayotgan VPN ulanishi bilan almashtirmoqchimisiz?

en: Cannot export VPN connection
uz: VPN ulanishini eksport qilib boʼlmaydi

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
uz: “%s” VPN ulanishini %sga eksport qilib bo‘lmadi.
    
    Xato: %s.

en: Export VPN connection
uz: VPN ulanishni eksport qilish

en: _Save
uz: _Saqlash

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
uz: 802.1x xavfsizligida aniqlanmagan xatolik (wpa-eap)

en: no file selected
uz: hech qanday fayl tanlanmagan

en: unspecified error validating eap-method file
uz: eap-metod faylini tekshirishda aniqlanmagan xato

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
uz: DER, PEM, yoki PKCS#12 shaxsiy kalitlari (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
uz: DER yoki PEM sertifikatlari (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
uz: EAP-FAST PAC fayli etishmayapti

en: Choose a PAC file
uz: PAC faylni tanlang

en: PAC files (*.pac)
uz: PAC fayllar (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
uz: EAP-LEAP foydalanuvchi nomi fayli etishmayapti

en: missing EAP-LEAP password
uz: EAP-LEAP paroli fayli etishmayapti

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
uz: noto‘g'ri EAP-PEAP CA sertifikati: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
uz: yaroqsiz EAP-PEAP CA sertifikati: sertifikat ko‘rsatilmagan

en: Choose a Certificate Authority certificate
uz: Sertifikat organi sertifikatini tanlang

en: missing EAP username
uz: EAP foydalanuvchi nomi fayli etishmayapti

en: missing EAP password
uz: EAP paroli fayli etishmayapti

en: missing EAP-TLS identity
uz: EAP-TLS identifikatsiyasi fayli etishmayapti

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
uz: yaroqsiz EAP-TLS CA sertifikati: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
uz: yaroqsiz EAP-TLS CA sertifikati: sertifikat ko‘rsatilmagan

en: invalid EAP-TLS password: missing
uz: yaroqsiz EAP-TLS paroli: etishmayotgan

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
uz: noto‘gri EAP-TLS maxfiy kaliti: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
uz: noto‘g'ri EAP-TLS foydalanuvchi sertifikati: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
uz: Ximoyalanmagan maxfiy kalitlar xafvsiz emas

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
uz: Tanlangan maxfiy kalit parol bilan ximoyalanmagan. Bu sizning maxfiy ma'lumotlaringizni buzilishiga olib kelishi mumkin. Iltimos parol bilan ximoyalangan maxfiy kalit tanlang.
    
    (o‘zingizning maxfiy kalitingizni openssl yordamida parol bilan ximoyalay olasiz)

en: Choose your personal certificate
uz: O‘zingizning shaxsiy sertifikatingizni tanlang

en: Choose your private key
uz: O‘zingizning maxfiy kalitingizni tanlang

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
uz: yaroqsiz EAP-TTLS CA sertifikati: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
uz: yaroqsiz EAP-TTLS CA sertifikati: sertifikat ko‘rsatilmagan

en: Unknown error validating 802.1x security
uz: 802.1x xavfsizligi teskshirishda xatolik

en: Tunneled TLS
uz: Ximoyalangan TLS

en: Protected EAP (PEAP)
uz: Ximoyalangan EAP (PEAP)

en: missing leap-username
uz: leap-username kiritilmagan

en: missing leap-password
uz: leap parol kiritilmagan

en: missing wep-key
uz: wep kaliti kiritilmagan

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
uz: noto‘gri wep kaliti: kalit %zu uzunlikda va faqat 16lik raqamlardan (hex-digits) tashkil topishi mumkin

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
uz: noto‘gri wep kaliti: kalit %zu uzunlikda va faqat ascii belgilaridan tashkil topishi mumkin

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
uz: noto‘g'ri wep kalit: noto‘g'ri kalit uzunligi %zu. Kalit 5/13 (ascii) yoki 10/26 (hex) uzunlikda bo‘lishi mumkin

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
uz: noto‘gri wep kalit: maxfiy jumla bo‘sh bo‘lmasligi lozim

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
uz: noto‘g'ri wep kalit: maxfiy jumla 64 belgidan kam bo‘lishi lozim

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
uz: noto‘g'ri wpa-psk kaliti: noto‘g'ri kalit uzunligi %zu. 8-63 bayt yoki 64 ta 16lik raqam (hex digits) bo‘lishi lozim

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
uz: noto‘gri wpa-psk: 64 baytli kalitni hex sifatida talqin qilib bo‘lmaydi

en: _All Settings
uz: _Barcha Parametrlar

en: Enable verbose mode
uz: To‘liq tafsilot rejimini yoqish

en: Show the overview
uz: Tafsilotlarni ko‘rsatish

en: Show help options
uz: YOrdam berish opsiyalarini ko‘rsatish

en: Panel to display
uz: Ko‘rsatish uchun panel

en: - System Settings
uz: - Tizim parametrlari

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
uz: %s
    Buyruqlar satri uchun mumkin bo‘lgan barcha opsiyalar ro‘yxatini ko‘rish uchun '%s --help' ni bajaring.

en: Help
uz: Yordam

en: Quit
uz: CHiqish

en: Color
uz: Rang

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
uz: Rang bo‘yicha sozlash uchun har bir qurilma yangi rang profiliga ega bo‘lishi lozim.

en: Add device
uz: Qurilma qo‘shish

en: Add a virtual device
uz: Virtual qurilma qo‘shish

en: Delete device
uz: Qurilmani butunlay olib tashlash

en: Remove a device
uz: Qurilmani olib tashlash

en: Set this profile for all users on this computer
uz: Ushbu profilni kompyuterdagi barcha foydalanuvchilar uchun o‘rnatish

en: Add profile
uz: Profil qo‘shish

en: Remove profile
uz: Profilni olib tashlash

en: View details
uz: Tafsilotlarni ko‘rish

en: Device type:
uz: Qurilma turi:

en: Manufacturer:
uz: Ishlab chiqaruvchi:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
uz: YUqoridagi bo‘sh joylarni avtomatik to‘ldirish uchun ushbu oynadagi rasm fayllar tashilishi mumkin.

en: Select a language
uz: Tilni tanlash

en: _Select
uz: _Tanlash

en: _Region:
uz: _Viloyat:

en: _City:
uz: _Shahar:

en: _Network Time
uz: _Tarmoqdagi vaqt

en: Set the time one hour ahead.
uz: Vaqtni bir soat oldinga qo‘yish.

en: Set the time one hour back.
uz: Vaqtni bir soat orqaga qo‘yish.

en: Set the time one minute ahead.
uz: Vaqtni bir minut oldinga qo‘yish.

en: Set the time one minute back.
uz: Vaqtni bir minut orqaga qo‘yish.

en: Month
uz: Oy

en: Day
uz: Kun

en: Year
uz: Yil

en: January
uz: YAnvar

en: February
uz: Fevral

en: March
uz: Mart

en: April
uz: Aprel

en: June
uz: Iyun

en: July
uz: Iyul

en: August
uz: Avgust

en: September
uz: Sentyabr

en: October
uz: Oktyabr

en: November
uz: Noyabr

en: December
uz: Dekabr

en: Display Arrangement
uz: Ekran tartibi

en: Set as Primary
uz: Birlamchi sifatida belgilash

en: Display Configuration
uz: Ekran konfiguratsiyasi

en: Join Displays
uz: Ekranlarni qoʻshish

en: Mirror
uz: Ko‘zgu

en: Displays
uz: Ekranlar

en: Reset to Defaults
uz: Asl holatiga qaytarish

en: Cancel changes
uz: O‘zgarishlarni bekor qilish

en: Apply
uz: Qo‘llash

en: Resolution
uz: O‘lcham

en: Refresh Rate
uz: Yangilanish tezligi

en: Rotation
uz: Aylanish

en: Adjust for TV
uz: TV uchun sozlash

en: _Add Profile…
uz: _Profil qo‘shish…

en: Provider
uz: Provayder

en: Network
uz: Tarmoq

[ctx: proxy method]
en: None
uz: Yo‘q

[ctx: proxy method]
en: Manual
uz: Qo‘lda

[ctx: proxy method]
en: Automatic
uz: Avtomatik

en: _Method
uz: _Usul

en: _Configuration URL
uz: _Konfigurasiya uchun URL

en: _HTTP Proxy
uz: _HTTP proksi

en: H_TTPS Proxy
uz: H_TTPS proksi

en: _FTP Proxy
uz: _FTP proksi

en: _Socks Host
uz: _Yo‘naltiruvchi Kompyuter

en: _Ignore Hosts
uz: _Kompyuterlar e'tiborga olinmasin

en: HTTP proxy port
uz: HTTP proksi uchun prot

en: HTTPS proxy port
uz: HTTPS proksi uchun prot

en: FTP proxy port
uz: FTP uchun port

en: Socks proxy port
uz: Yo‘naltiruvchi proksi uchun prot

en: Turn device off
uz: Qurilmani o‘chiring

en: Add Device
uz: Qurilma qo‘shish

en: Remove Device
uz: Qurilmani olib tashlash

en: VPN Type
uz: VPN turi

en: Group Name
uz: Guruh nomi

en: Group Password
uz: Guruh paroli

en: Username
uz: Foydalanuvchi nomi

en: Turn VPN connection off
uz: VPN ulanishini o‘chiring

en: _Apply
uz: _Qo‘llash

en: Automatic _Connect
uz: Avtomatik _Ulanish

en: Signal Strength
uz: Signal Quvvati

en: Link speed
uz: Ulanish tezligi

en: details
uz: tafsilotlar

en: S_ecurity
uz: X_avfsizlik

en: _Password
uz: _Parol

en: My Home Network
uz: Asosiy Tarmoq

en: None
uz: Yo‘q

en: Show P_assword
uz: P_arolni ko‘rsatish

en: Make available to other users
uz: Boshqa foydalanuvchilar uchun ham ruxsat berish

en: identity
uz: identifikator

en: _Addresses
uz: _Manzil

en: Automatic (DHCP) addresses only
uz: Avtomatik (DHCP) faqat manzillar

en: Link-local only
uz: Faqat mahalliy-ulanish

en: Shared with other computers
uz: Boshqa kompyuterlar bilan ulashilgan

en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

en: Routes
uz: Yo‘nalishlar

en: _Ignore automatically obtained routes
uz: _Avtomatik olingan yo‘nalishlar e'tiborga olinmasin

en: Use this connection _only for resources on its network
uz: Bu ulanish _faqat ushbu ulanish o‘rnatilgan tarmoqdagina ishlatilsin

en: _MAC Address
uz: _MAC Adres

en: _Cloned MAC Address
uz: _Klonlangan MAC Adreslar

en: hardware
uz: kompyuter qurilmalari

en: _Reset
uz: _Qayta sozlash

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
uz: Bu ulanish uchun parametrlarni ularning andozasiga qaytarish va uni tanlangan ulanish sifatida eslab qolish.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
uz: Ushbu tarmoq tafsilotlarini barchasini olib tashlash va unga avtomatik ulanishni bekor qilish.

en: reset
uz: yangilash

en: Hardware
uz: Kompyuter qurilmalari

[ctx: tab]
en: Reset
uz: Qayta sozlash

en: Wi-Fi Hotspot
uz: Wi-Fi ulanish nuqtasi

en: _Turn On
uz: _Yoqish

en: Turn Wi-Fi off
uz: Wi-Fini o‘chiring

en: _Use as Hotspot…
uz: _Hotspot sifatida foydalanish…

en: _Connect to Hidden Network…
uz: _Yashirin tarmoqqa ulanish…

en: _History
uz: _Tarix

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
uz: Wi-Fi tarmoqqa ulanishni o‘chirib qo‘yish

en: Network Name
uz: Tarmoq Nomi

en: Connected Devices
uz: Ulangan Qurilmalar

en: Security type
uz: Xavfsizlik turi

en: Password
uz: Parol

en: Undo
uz: Ortga qaytarish

en: No internet connection — connect to set up new online accounts
uz: Internetga ulanish yo‘q — yangi onlayn hisoblarni o‘rnatish uchun ulaning

en: Add an account
uz: Hisob qo‘shish

en: Remove Account
uz: Hisobni o‘chirish

en: Choose a Layout
uz: Sxema tanlang

en: Preview
uz: Ko‘rib chiqish

en: Select an input source to add
uz: Qo‘shish uchun kiritish manbaini tanlang

en: Keyboard Layout Options
uz: Klaviatura tili parametrlari

en: Region and Language
uz: Region va Til

en: Add Layout
uz: Harflar sxemasini qo‘shish

en: Remove Layout
uz: Harflar sxemasini olib tashlash

en: Move Up
uz: Yuqoriga ko‘chirish

en: Move Down
uz: Pastga ko‘chirish

en: Preview Layout
uz: Harflar sxemasini ko‘rib chiqish

en: Include less-common layouts in the selection list
uz: Tanlov ro‘yxatiga kamroq tarqalgan joylashuvlarni qo‘shing

en: Use the same layout for all windows
uz: Barcha oynalarda bir xil sxemadan foydalanish

en: Allow different layouts for individual windows
uz: Indvidual oynada alohida o‘zi uchun sxema tanlash imkoni

en: New windows use the default layout
uz: YAngi oynada andoza sxema ishlatilsin

en: New windows use the previous window's layout
uz: YAngi oynalar avvalgi oynalardagi sxemani ishlatsin

en: Display options
uz: Ekran parametrlari

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
uz: Klaviatura uchun tilni tasvirlashda, agar imkon bo‘lsa, davlat bayrog‘i rasmini qo‘llash

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
uz: Klaviatura uchun tilni tasvirlashda matn ishlatilganda guruh nomi o‘rniga til nomi ko‘rsatilsin

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
uz: Klaviatura tilini matn orqali tasvirlashda katta harflar ishlatilsin

en: _Options...
uz: _Variantlar...

en: View and edit keyboard layout options
uz: Klaviatura tili opsiyalarini ko‘rish va tahrirlash

en: Reset to De_faults
uz: An_doza parametrlarga qaytarish

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
uz: Joriy klaviatura tili uchun parametrlarni
    andoza parametrlarga almashtirish

en: Map Buttons
uz: Tugmalar xaritasi

en: Map buttons to functions
uz: Tugmalarni funksiyalarga moslash

en: To edit a shortcut, choose the “Send Keystroke” action, press the keyboard shortcut button and hold down the new keys or press Backspace to clear.
uz: Yorliqni tahrirlash uchun “Klaviaturani yuborish” amalini tanlang, klaviatura yorliq tugmasini bosing va yangi tugmachalarni bosib turing yoki tozalash uchun Backspace tugmasini bosing.

en: No tablet detected
uz: Birorta ham planshet topilmadi

en: Please plug in or turn on your Wacom tablet
uz: Wacom planshetingizni ulang yoki yoqing

en: Bluetooth Settings
uz: Bluetooth parametrlari

en: Wacom Tablet
uz: Wacom plansheti

en: Tracking Mode
uz: Kuzatuv rejimi

en: Left-Handed Orientation
uz: CHap-Qo‘l Orientasiya

en: Map to Monitor…
uz: Monitorga moslash…

en: Map Buttons…
uz: Tugmalarni joylash…

en: Calibrate…
uz: Kalibrlash…

en: Adjust mouse settings
uz: Sichqoncha parametrlarini sozlash

en: Adjust display resolution
uz: Ekranning ruxsat berilgan imkoniyatini sozlash

en: Decouple Display
uz: Displeyni ajratish

en: Tablet (absolute)
uz: Planshet (mutlaqo)

en: Touchpad (relative)
uz: Tachpad (nisbiy)

en: Middle Mouse Button Click
uz: Sichqonchaning o‘rta tugmasini bosish

en: Right Mouse Button Click
uz: Sichqonchaning o‘ng tugmasini bosish

en: Back
uz: Orqaga

en: Forward
uz: Oldinga

en: No stylus found
uz: Stylus topilmadi

en: Please move your stylus to the proximity of the tablet to configure it
uz: Stilusni sozlash uchun uni planshetga yaqin joyga olib boring

en: Eraser Pressure Feel
uz: O‘chirg‘ich bosimi sezgisi

en: Soft
uz: Programma

en: Firm
uz: Drayver

en: Top Button
uz: YUqori Tugma

en: Lower Button
uz: Pastki Tugma

en: Lowest Button
uz: Eng past tugma

en: Tip Pressure Feel
uz: Kesgich Bosimi Sezgisi

en: Test Your _Settings
uz: _Sozlamalarni tekshirib ko‘ring

en: 802.1x _Security
uz: 802.1x _Xavfsizlik

en: page 1
uz: 1-sahifa

en: Anony_mous identity
uz: Anoni_m identifikasiya

en: Inner _authentication
uz: Ichki _tasdiqlanish

en: page 2
uz: 2- sahifa

en: Last Used
uz: Oxirgi marta Foydalanilgan

en: Twisted Pair (TP)
uz: O‘ralgan Juft (TP)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
uz: YOpishtirilgan Qurilma Interfeysi (AUI)

en: Media Independent Interface (MII)
uz: Muhitga bog‘liq bo‘lmagan Interfeys (MII)

en: _Name
uz: _Nomi

en: _Cloned Address
uz: _Klonlangan Adres

en: bytes
uz: baytlar

en: Make available to other _users
uz: Boshqa _foydalanuvchilarga ham ruxsat berilsin

en: Connect _automatically
uz: _Avtomatik ravishda ulanish

en: Firewall _Zone
uz: _Xavfsizlik devori zonasi

en: Automatic DNS
uz: Avtomatik DNS

en: Automatic Routes
uz: Avtomatik Yo‘naltirishlar

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
uz: Ushbu tarmoq uchun parametrlarni, parollarni ham qayta o‘rnatish, lekin uni tanlangan tarmoq sifatida eslab qolish

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
uz: Ushbu tarmoq bilan bog‘liq barcha tafsilotlarni olib tashlash va unga avtomatik ulanishga harakat qilinmasin

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
uz: (Xato: VPN ulanishni tahrirlovchi programmani ishga tushirib bo‘lmadi)

en: Make available to _other users
uz: _Boshqa foydalanuvchilar uchun ham ruxsat berilsin

en: Anonymous
uz: Anonim ravishda

en: Authenticated
uz: Tasdiqdan o‘tdi

en: Both
uz: Ikkalasi ham

en: PAC _file
uz: PAC _fayl

en: _Inner authentication
uz: _Ichki tasdiqlanish

en: Allow automatic PAC pro_visioning
uz: _Avtomatik PAC ta'minotiga ruxsat berish

en: _Username
uz: _Foydalanuvchi nomi

en: Sho_w password
uz: Parolni ko‘r_satish

en: Version 0
uz: 0- versiya

en: Version 1
uz: 1- versiya

en: C_A certificate
uz: C_A sertifikat

en: No CA certificate is _required
uz: _CA sertifikati talab qilinmaydi

en: PEAP _version
uz: PEAP _versiya

en: I_dentity
uz: SH_axsi

en: _User certificate
uz: _Foydalanuvchi sertifikati

en: Private _key
uz: YOpiq _kalit

en: _Private key password
uz: _YOpiq kalit parol

en: Au_thentication
uz: Ta_sdiqdan o‘tish

en: 1 (Default)
uz: 1 (andoza)

en: Open System
uz: Ochiq Tizim

en: Shared Key
uz: Ulashilgan Kalit

en: _Key
uz: _Kalit

en: Sho_w key
uz: Kalitni ko‘r_ish

en: WEP inde_x
uz: WEP inde_ks

en: _Type
uz: _Turi

en: Screen Calibration
uz: Ekranni kalibrlash/sozlash

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
uz: Ekranni kalibrlash (sozlash) uchun ekranda chiqqan belgilarni bosing.

en: Mis-click detected, restarting…
uz: Noto‘g‘ri bosish aniqlandi, qayta ishga tushirilmoqda…

en: Color management settings
uz: Ranglarni boshqarish moslamalari

en: Color, ICC, Profile, Calibrate, Printer, Display
uz: Rang, ICC, Profil, Kalibrlash, Printer, Displey

en: Region & Language
uz: Regeon & Til

en: Change your region and language settings
uz: Region va til moslamalarini o‘zgartirish

en: Display
uz: Ekran

en: Change resolution and position of monitors and projectors
uz: Monitorlar va proektorlar uchun ruxsat berilgan parametrlar (resolution) va ularning joyini o‘zgartirish

en: Panel, Projector, xrandr, Screen, Resolution, Refresh
uz: Panel, Proyektor, xrandr, Ekran, Ruxsat, Yangilash

en: Network settings
uz: Tarmoq moslamalari

en: Network, Wireless, IP, LAN, Proxy, Internet, WiFi
uz: Tarmoq, Simsiz, IP, LAN, Proksi, Internet, WiFi

en: Graphics Tablet
uz: Grafik Planshet

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
uz: Grafik planshet uchun tugma joylarini o‘rnatish va pero sezgirligini moslash

en: Tablet, Wacom, Stylus, Eraser, Mouse
uz: Planshet, Wacom, Stylus, Eraser, Sichqoncha
