cinnamon-control-center - en to sr translation catalogue (518 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
sr: Остали профили…

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
sr: Основно:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
sr: Простор боја:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
sr: Пробни профил:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
sr: Подесите за све кориснике

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Create virtual device
sr: Направи нестварни уређај

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
sr: Изаберите датотеку ИЦЦ профила

en: _Import
sr: _Увези

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
sr: Подржани ИЦЦ профили

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
sr: Све датотеке

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Displays
sr: Доступни профили за екране

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Scanners
sr: Доступни профили за скенере

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Printers
sr: Доступни профили за штампаче

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Cameras
sr: Доступни профили за фотоапарате

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI
en: Available Profiles for Webcams
sr: Доступни профили за веб камерице

note: TRANSLATORS: this is the dialog title in the 'Add profile' UI * where the device type is not recognised Profiles that can be added to the device
en: Available Profiles
sr: Доступни профили

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
sr: Уређај

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
sr: Баждарење

note: TRANSLATORS: this is when an auto-added profile cannot be removed
en: Cannot remove automatically added profile
sr: Не могу да уклоним самостално додати профил

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
sr: Нема профила

en: %i year | %i years
sr[0]: %i година
sr[1]: %i године
sr[2]: %i година

en: %i month | %i months
sr[0]: %i месец
sr[1]: %i месеца
sr[2]: %i месеци

en: %i week | %i weeks
sr[0]: %i седмица
sr[1]: %i седмице
sr[2]: %i седмица

note: fallback
en: Less than 1 week
sr: Мање од једне седмице

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default RGB
sr: Подразумевано ЦЗП

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default CMYK
sr: Подразумевано CMYK

[ctx: Colorspace fallback]
en: Default Gray
sr: Подразумевано сиво

en: Uncalibrated
sr: Неподешено

en: This device is not color managed.
sr: Овај уређај није управљан бојом.

en: This device is using manufacturing calibrated data.
sr: Овај уређај користи фабрички подешене податке.

en: This device does not have a profile suitable for whole-screen color correction.
sr: Овај уређај нема одговарајући профил за поправку боје преко целог екрана.

en: This device has an old profile that may no longer be accurate.
sr: Овај уређај поседује стари профил који можда више неће бити тачан.

note: TRANSLATORS: this is when the calibration profile age is not * specified as it has been autogenerated from the hardware
en: Not specified
sr: Није наведено

note: add the 'No devices detected' entry
en: No devices supporting color management detected
sr: Нису откривени уређаји који подржавају управљање бојама

[ctx: Device kind]
en: Display
sr: Приказ

[ctx: Device kind]
en: Scanner
sr: Скенер

[ctx: Device kind]
en: Printer
sr: Штампач

[ctx: Device kind]
en: Camera
sr: Камера

[ctx: Device kind]
en: Webcam
sr: Веб камера

note: Add some common languages first
en: English
sr: Енглески

en: British English
sr: Британски енглески

en: German
sr: Немачки

en: French
sr: Француски

en: Spanish
sr: Шпански

en: Chinese (simplified)
sr: Кинески (поједностављен)

en: Russian
sr: Руски

en: Arabic
sr: Арапски

note: Add some common regions
en: United States
sr: Сједињене Америчке Државе

en: Germany
sr: Немачка

en: France
sr: Француска

en: Spain
sr: Шпанија

en: China
sr: Кина

en: Select a region
sr: Изаберите област

en: Unspecified
sr: Неодређено

note: Translators:  this is the feature where what you see on your * laptop's screen is the same as your external projector. * Here, "Mirrored" is being used as an adjective.  For example, * the Spanish translation could be "Pantallas en Espejo".
en: Mirrored Displays
sr: Пресликани прикази

en: Confirm reset to defaults
sr: Потврди враћање на основности

en: Cancel
sr: Откажи

en: Continue
sr: Настави

en: This will remove all existing display configurations and reset the current layout.
sr: Ово ће уклонити сва постојећа подешавања екрана и вратити поставку текућег распореда.

[ctx: Display rotation]
en: Landscape
sr: Положено

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Right
sr: Усправно десно

[ctx: Display rotation]
en: Portrait Left
sr: Усправно лево

[ctx: Display rotation]
en: Landscape (flipped)
sr: Положено (изврнуто)

en: Monitor scale
sr: Сразмера екрана

en: User interface scale
sr: Размера корисничког сучеља

en: Network proxy
sr: Мрежни посредник

note: Translators: this is the title of the connection details * window for vpn connections, it is also used to display * vpn connections in the device list.
en: %s VPN
sr: %s ВПН

en: Oops, something has gone wrong. Please contact your software vendor.
sr: Упс, нешто је пошло наопако. Обратите се вашем продавцу софтвера.

en: NetworkManager needs to be running.
sr: Управљач мрежом треба бити покренут.

en: never
sr: никад

en: today
sr: данас

en: yesterday
sr: јуче

en: %i day ago | %i days ago
sr[0]: Пре %i дан
sr[1]: Пре %i дана
sr[2]: Пре %i дана

en: IPv4 Address
sr: ИПв4 адреса

en: IPv6 Address
sr: ИПв6 адреса

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: Hardware Address
sr: Адреса уређаја

en: Default Route
sr: Подразумевана путања

en: DNS4
sr: ДНС4

en: DNS6
sr: ДНС6

en: DNS
sr: ДНС

en: Last used
sr: Последње коришћени

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
sr: Жичана

en: Options…
sr: Опције…

en: Add new connection
sr: Додајте нову везу

note: TRANSLATORS: this WEP WiFi security
en: WEP
sr: ВЕП

note: TRANSLATORS: this WPA WiFi security
en: WPA
sr: ВПА

note: TRANSLATORS: this WPA WiFi security
en: WPA2
sr: ВПА2

note: TRANSLATORS: this Enterprise WiFi security
en: Enterprise
sr: Пословно

[ctx: Wifi security]
en: None
sr: Нема

[ctx: Signal strength]
en: None
sr: Ништа

[ctx: Signal strength]
en: Weak
sr: Слаба

[ctx: Signal strength]
en: Ok
sr: У реду

[ctx: Signal strength]
en: Good
sr: Добра

[ctx: Signal strength]
en: Excellent
sr: Одлична

en: If you have a connection to the Internet other than wireless, you can set up a wireless hotspot to share the connection with others.
sr: Ако имате другачију везу са Интернетом од бежичне, можете да поставите бежичну приступну тачку ради дељења мрежног споја са другима.

en: Switching on the wireless hotspot will disconnect you from <b>%s</b>.
sr: Укључивањем бежичне приступне тачке прекинућете везу са <b>%s</b>.

en: It is not possible to access the Internet through your wireless while the hotspot is active.
sr: Није могуће да се приступи Интернету бежичним спојем док је приступна тачка у погону.

en: Stop hotspot and disconnect any users?
sr: Да зауставим приступну тачку и да искључим све кориснике?

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Stop Hotspot
sr: _Заустави приступну тачку

en: System policy prohibits use as a Hotspot
sr: Смернице безбедности не дозвољавају коришћење за приступну тачку

en: Wireless device does not support Hotspot mode
sr: Бежични уређај не подржава рад као приступна тачка

en: Network details for the selected networks, including passwords and any custom configuration will be lost.
sr: Појединости о изабраним мрежним спојевима, укључујући лозинке и прилагођене поставке ће бити изгубљене.

en: _Forget
sr: _Заборави

en: History
sr: Историја

en: _Close
sr: _Затвори

[ctx: Wi-Fi Network]
note: translators: This is the label for the "Forget wireless network" functionality
en: _Forget
sr: _Заборави

note: TRANSLATORS: this is when the use leaves the PAC textbox blank
en: Web Proxy Autodiscovery is used when a Configuration URL is not provided.
sr: Самостално налажење веб посредника се користи када није дата адреса за подешавање.

note: TRANSLATORS: WPAD is bad: if you enable it on an untrusted * network, then anyone else on that network can tell your * machine that it should proxy all of your web traffic * through them.
en: This is not recommended for untrusted public networks.
sr: Ово није препоручљиво за небезбедне, јавне мреже.

en: Proxy
sr: Прокси

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
sr: Непознато

note: TRANSLATORS: AP type
en: Ad-hoc
sr: Ад-хок

note: TRANSLATORS: AP type
en: Infrastructure
sr: Инфраструктурно

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown
sr: Непознато стање

note: TRANSLATORS: device status
en: Unmanaged
sr: Неуправљано

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
sr: Недоступно

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
sr: Повезујем се

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Authentication required
sr: Потребно је потврђивање овлашћења

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
sr: Повезани сте

note: TRANSLATORS: device status
en: Disconnecting
sr: Искључујем

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connection failed
sr: Повезивање није успело

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
sr: Стање је непознато (недостаје)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
sr: Није повезано

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
sr: Није успело подешавање

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration failed
sr: Није успело подешавање ИП-а

note: TRANSLATORS: device status reason
en: IP configuration expired
sr: Истекло је подешавање ИП-а

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Secrets were required, but not provided
sr: Затражене су тајне, али нису достављене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant disconnected
sr: Прекинута је веза са 802.1x молиоцем

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant configuration failed
sr: Није успело подешавање 802.1x молиоца

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant failed
sr: 802.1x молилац није успео

note: TRANSLATORS: device status reason
en: 802.1x supplicant took too long to authenticate
sr: Потврђивање овлашћења 802.1x молиоца је трајало предуго

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service failed to start
sr: ППП услуга није успела да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP service disconnected
sr: ППП услуга је искључена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PPP failed
sr: ППП није успело

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed to start
sr: ДХЦП клијент није успео да е покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client error
sr: Грешка ДХЦП клијента

note: TRANSLATORS: device status reason
en: DHCP client failed
sr: ДХЦП клијент није успео

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed to start
sr: Услуга дељене везе није успела да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Shared connection service failed
sr: Услуга дељене везе није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed to start
sr: Услуга самосталног ИП-а није успела да се покрене

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service error
sr: Грешка услуге самосталног ИП-а

note: TRANSLATORS: device status reason
en: AutoIP service failed
sr: Услуга самосталног ИП-а није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Line busy
sr: Линија је заузета

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No dial tone
sr: Нема тона позивања

note: TRANSLATORS: device status reason
en: No carrier could be established
sr: Ниједан носач не може бити успостављен

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing request timed out
sr: Истекло је време захтева позивања

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Dialing attempt failed
sr: Покушај позивања није успео

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem initialization failed
sr: Није успело покретање модема

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to select the specified APN
sr: Нисам успео да изаберем наведени НТП

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Not searching for networks
sr: Не тражим мреже

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration denied
sr: Завођење мреже је одбијено

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Network registration timed out
sr: Истекло је време за завођење мреже

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Failed to register with the requested network
sr: Нисам успео да заведем са захтеваном мрежом

note: TRANSLATORS: device status reason
en: PIN check failed
sr: Провера ПИН-а није успела

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Firmware for the device may be missing
sr: Можда недостаје фирмвер за уређај

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection disappeared
sr: Веза је нестала

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Existing connection was assumed
sr: Постојећа веза биће присвојена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Modem not found
sr: Није пронађен модем

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Bluetooth connection failed
sr: Блутут повезивање неуспело

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Card not inserted
sr: СИМ картица није убачена

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Pin required
sr: Потребан је СИМ ПИН

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM Puk required
sr: Потребан је СИМ ПУК

note: TRANSLATORS: device status reason
en: SIM wrong
sr: Погрешна СИМ

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Connection dependency failed
sr: Није успела зависност везе

note: TRANSLATORS: device status
en: Firmware missing
sr: Недостаје фирмвер

note: TRANSLATORS: device status
en: Cable unplugged
sr: Кабал је извучен

en: Layout
sr: Изглед

en: Default
sr: Основно

en: Output:
sr: Излаз:

note: Keep ratio switch
en: Keep aspect ratio (letterbox):
sr: Задржи сразмеру (кућица за унос):

note: Whole-desktop checkbox
en: Map to single monitor
sr: Подеси на један екран

en: %d of %d
sr: %d од %d

en: Display Mapping
sr: Подешавање приказа

en: Stylus
sr: Писаљка

en: Button
sr: Дугме

en: Security
sr: Безбедност

en: automatic
sr: самостално

en: Profile %d
sr: Профил „%d“

en: Never
sr: Никад

en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

en: Details
sr: Појединости

en: Identity
sr: Личност

en: Address
sr: Адреса

en: Netmask
sr: Мрежна маска

en: Gateway
sr: Мрежни пролаз

en: Delete Address
sr: Обриши адресу

en: Add
sr: Додај

en: Server
sr: Сервер

en: Delete DNS Server
sr: Обриши ДНС сервер

[ctx: network parameters]
note: Translators: Please see https://en.wikipedia.org/wiki/Metrics_(networking)
en: Metric
sr: Мера

en: Delete Route
sr: Обриши руту

en: Automatic (DHCP)
sr: Самостално (ДХЦП)

en: Manual
sr: Ручно

en: Link-Local Only
sr: Вежи само локално

en: IPv4
sr: ИПв4

en: Prefix
sr: Префикс

en: Automatic
sr: Самостално

en: Automatic, DHCP only
sr: Самостално, само ДХЦП

en: IPv6
sr: ИПв6

en: Reset
sr: Поврати

[ctx: Wi-Fi/Ethernet security]
en: None
sr: Ништа

en: WEP 40/128-bit Key (Hex or ASCII)
sr: ВЕП 40/128-битни кључ (Хекс или АСКРИ)

en: WEP 128-bit Passphrase
sr: ВЕП 128-битна лозинка

en: LEAP
sr: ЛЕАП

en: Dynamic WEP (802.1x)
sr: Динамички ВЕП (802.1х)

en: WPA & WPA2 Personal
sr: Лични ВПА & ВПА2

en: WPA & WPA2 Enterprise
sr: Пословни ВПА & ВПА2

[ctx: Firewall zone]
en: Default
sr: Основно

en: The zone defines the trust level of the connection
sr: Област одређује ниво поверења везе

en: Unable to open connection editor
sr: Не могу да отворим уређивача везе

en: New Profile
sr: Нови профил

en: _Add
sr: _Додај

en: VPN
sr: ВПН

en: Import from file…
sr: Увези из датотеке…

en: Add VPN
sr: Додај ВПН

en: Cannot import VPN connection
sr: Не могу да увезем ВПН везу

en: The file “%s” could not be read or does not contain recognized VPN connection information
    
    Error: %s.
sr: Не могу да прочитам датотеку „%s“ или не садржи познате податке о ВПН вези
    
    Грешка: %s.

en: Select file to import
sr: Изаберите датотеку за увоз

en: _Open
sr: _Отвори

en: A file named “%s” already exists.
sr: Датотека под називом „%s“ већ постоји.

en: _Replace
sr: _Замени

en: Do you want to replace %s with the VPN connection you are saving?
sr: Да ли желите да замените „%s“ ВПН везом коју сада чувате?

en: Cannot export VPN connection
sr: Не могу да извезем ВПН везу

en: The VPN connection “%s” could not be exported to %s.
    
    Error: %s.
sr: Не могу да извезем ВПН везу „%s“ у %s.
    
    Грешка: %s.

en: Export VPN connection
sr: Извези ВПН везу

en: _Save
sr: _Сачувај

en: undefined error in 802.1x security (wpa-eap)
sr: непозната грешка у 802.1x безбедности (впа-еап)

en: no file selected
sr: није изабрана датотека

en: unspecified error validating eap-method file
sr: неодређена грешка потврђивања датотеке еап-метода

en: DER, PEM, or PKCS#12 private keys (*.der, *.pem, *.p12, *.key)
sr: ДЕР, ПЕМ, или ПКЦС#12 лични кључеви (*.der, *.pem, *.p12, *.key)

en: DER or PEM certificates (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)
sr: ДЕР или ПЕМ уверења (*.der, *.pem, *.crt, *.cer)

en: missing EAP-FAST PAC file
sr: недостаје ЕАП-ФАСТ ПАЦ датотека

en: GTC
sr: ГТЦ

en: MSCHAPv2
sr: МСЦХАПв2

en: Choose a PAC file
sr: Изабери ПАЦ датотеку

en: PAC files (*.pac)
sr: ПАЦ датотеке (*.pac)

en: missing EAP-LEAP username
sr: недостаје ЕАП-ЛЕАП корисничко име

en: missing EAP-LEAP password
sr: недостаје ЕАП-ЛЕАП лозинка

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: %s
sr: неисправно ЕАП-ПЕАП уверење издавача уверења: %s

en: invalid EAP-PEAP CA certificate: no certificate specified
sr: неисправно ЕАП-ПЕАП уверење издавача уверења: није наведено никакво уверење

en: MD5
sr: МД5

en: Choose a Certificate Authority certificate
sr: Изаберите уверење издавача уверења

en: missing EAP username
sr: недостаје ЕАП корисничко име

en: missing EAP password
sr: недостаје ЕАП лозинка

en: missing EAP-TLS identity
sr: недостаје ЕАП-ТЛС идентитет

en: invalid EAP-TLS CA certificate: %s
sr: неисправно ЕАП-ТЛС уверење издавача уверења: %s

en: invalid EAP-TLS CA certificate: no certificate specified
sr: неисправно ЕАП-ТЛС уверење издавача уверења: није наведено никакво уверење

en: invalid EAP-TLS password: missing
sr: неисправна ЕАП-ТЛС лозинка: недостаје

en: invalid EAP-TLS private-key: %s
sr: неисправан ЕАП-ТЛС приватни кључ: %s

en: invalid EAP-TLS user-certificate: %s
sr: неисправно ЕАП-ТЛС уверење корисника: %s

en: Unencrypted private keys are insecure
sr: Нешифровани приватни кључеви нису сигурни

en: The selected private key does not appear to be protected by a password.  This could allow your security credentials to be compromised.  Please select a password-protected private key.
    
    (You can password-protect your private key with openssl)
sr: Изгледа да изабрани приватни кључ није заштићен лозинком.  Ово може угрозити ваша сигурносна пуномоћства.  Изаберите приватни кључ који је заштићен лозинком.
    
    (Можете заштитити приватне кључеве користећи „openssl“)

en: Choose your personal certificate
sr: Изаберите лично уверење

en: Choose your private key
sr: Изаберите лични кључ

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: %s
sr: неисправно ЕАП-ТТЛС уверење издавача уверења: %s

en: invalid EAP-TTLS CA certificate: no certificate specified
sr: неисправно ЕАП-ТТЛС уверење издавача уверења: није наведено никакво уверење

en: PAP
sr: ПАП

en: MSCHAP
sr: МСЦХАП

en: CHAP
sr: ЦХАП

en: Unknown error validating 802.1x security
sr: Непозната грешка проверавања 802.1x безбедности

en: TLS
sr: ТЛС

en: PWD
sr: ЛЗНК

en: FAST
sr: БРЗО

en: Tunneled TLS
sr: ТЛС кроз тунел

en: Protected EAP (PEAP)
sr: Заштићени ЕАП (ПЕАП)

en: missing leap-username
sr: недостаје леап корисничко име

en: missing leap-password
sr: недостаје леап лозинка

en: missing wep-key
sr: недостаје веп кључ

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only hex-digits
sr: неисправан веп кључ: кључ дужине %zu мора да садржи само хексадецималне цифре

en: invalid wep-key: key with a length of %zu must contain only ascii characters
sr: неисправан веп кључ: кључ дужине %zu мора да садржи само аскри знакове

en: invalid wep-key: wrong key length %zu. A key must be either of length 5/13 (ascii) or 10/26 (hex)
sr: неисправан веп кључ: погрешна дужина кључа %zu. Кључ мора бити или дужине 5/13 (аскри) или 10/26 (хекс)

en: invalid wep-key: passphrase must be non-empty
sr: неисправан веп-кључ: лозинка не сме бити празна

en: invalid wep-key: passphrase must be shorter than 64 characters
sr: неисправан веп кључ: пропусна реч мора бити краћа од 64 знакова

en: invalid wpa-psk: invalid key-length %zu. Must be [8,63] bytes or 64 hex digits
sr: неисправан впа-пск: неисправна дужина кључа %zu. Мора бити [8,63] бајта или 64 хексадецималних цифара

en: invalid wpa-psk: cannot interpret key with 64 bytes as hex
sr: неисправна впа лозинка: не могу да растумачим кључ од 64 бајта као хексадецимални

en: _All Settings
sr: _Све поставке

en: Enable verbose mode
sr: Омогући приказ појединости

en: Show the overview
sr: Прикажи преглед

en: Show help options
sr: Приказује могућности за помоћ

en: Panel to display
sr: Полица за приказ

en: - System Settings
sr: — Поставке система

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sr: %s
    Покрените „%s --help“ да ​​видите потпун списак доступних могућности линије наредби.

en: Help
sr: Помоћ

en: Quit
sr: Изађи

[ctx: hotspot]
note: translators: This is the default hotspot name, need to be less than 32-bytes
en: Hotspot
sr: Дељење интернета

en: Color
sr: Боја

en: Each device needs an up to date color profile to be color managed.
sr: Сваком уређају је потребан освежени профил боје да би био управљан бојом.

en: Add device
sr: Додајте уређај

en: Add a virtual device
sr: Додај нестварни уређај

en: Delete device
sr: Избриши уређај

en: Remove a device
sr: Уклони уређај

en: Set this profile for all users on this computer
sr: Подеси овај профил за све кориснике на овом рачунару

en: Add profile
sr: Додај профил

en: Remove profile
sr: Уклони профил

en: View details
sr: Преглед појединости

en: Device type:
sr: Врста уређаја:

en: Manufacturer:
sr: Произвођач:

en: Model:
sr: Модел:

en: Image files can be dragged on this window to auto-complete the above fields.
sr: Слике могу бити превучене на овај прозор да се самостално допуне одговарајућа поља.

en: Select a language
sr: Изаберите језик

en: _Select
sr: _Изабери

en: _Region:
sr: _Област:

en: _City:
sr: _Град:

en: _Network Time
sr: Мрежно време_

en: Set the time one hour ahead.
sr: Подеси време један сат унапред.

en: Set the time one hour back.
sr: Подеси време један сат уназад.

en: Set the time one minute ahead.
sr: Подеси време један минут унапред.

en: Set the time one minute back.
sr: Подеси време један минут уназад.

en: Month
sr: Месец

en: Day
sr: Дан

en: Year
sr: Година

en: January
sr: Јануар

en: February
sr: Фебруар

en: March
sr: Март

en: April
sr: Април

en: May
sr: Мај

en: June
sr: Јун

en: July
sr: Јул

en: August
sr: Август

en: September
sr: Септембар

en: October
sr: Октобар

en: November
sr: Новембар

en: December
sr: Децембар

en: Display Arrangement
sr: Ређање екрана

en: Set as Primary
sr: Постави као основну

en: Display Configuration
sr: Подешавање екрана

en: Join Displays
sr: Споји екране

en: Mirror
sr: Пресликај

en: Displays
sr: Екрани

en: Reset to Defaults
sr: Врати на основно

en: Cancel changes
sr: Откажи измене

en: Apply
sr: Примени

en: Resolution
sr: Резолуција

en: Refresh Rate
sr: Учестаност освежавања

en: Rotation
sr: Окренутост

en: Adjust for TV
sr: Дотеривање за ТВ

en: _Add Profile…
sr: _Додај профил…

en: Provider
sr: Достављач

en: Network
sr: Мрежа

[ctx: proxy method]
en: None
sr: Ништа

[ctx: proxy method]
en: Manual
sr: Ручно

[ctx: proxy method]
en: Automatic
sr: Самостално

en: _Method
sr: _Начин

en: _Configuration URL
sr: _Адреса подешавања

en: _HTTP Proxy
sr: _HTTP посредник

en: H_TTPS Proxy
sr: _ХТТПС посредник

en: _FTP Proxy
sr: _ФТП посредник

en: _Socks Host
sr: _Прикључци домаћина

en: _Ignore Hosts
sr: _Занемари домаћине

en: HTTP proxy port
sr: Прикључник ХТТП посредника

en: HTTPS proxy port
sr: Прикључник ХТТПС посредника

en: FTP proxy port
sr: Прикључник ФТП посредника

en: Socks proxy port
sr: Прикључник СОЦКС посредника

en: Turn device off
sr: Искључите уређај

en: Add Device
sr: Додај уређај

en: Remove Device
sr: Уклони уређај

en: VPN Type
sr: ВПН врста

en: Group Name
sr: Назив групе

en: Group Password
sr: Лозинка групе

en: Username
sr: Корисничко име

en: Turn VPN connection off
sr: Искључите ВПН везу

en: _Apply
sr: _Примени

en: Automatic _Connect
sr: Сам се _повежи

en: Signal Strength
sr: Јачина сигнала

en: Link speed
sr: Брзина везе

en: details
sr: појединости

en: _SSID
sr: _ССИД

en: _BSSID
sr: _БССИД

en: S_ecurity
sr: Б_езбедност

en: _Password
sr: _Лозинка

en: My Home Network
sr: Моја кућна мрежа

en: None
sr: Ништа

en: Show P_assword
sr: Прикажи лозинку_

en: Make available to other users
sr: Доступно осталим корисница

en: identity
sr: личност

en: IPv_4
sr: ИПв_4

en: _Addresses
sr: _Адресе

en: Automatic (DHCP) addresses only
sr: Само самосталне (ДХЦП) адресе

en: Link-local only
sr: Само месни спој

en: Shared with other computers
sr: Дељено са осталим рачунарима

en: Disabled
sr: Искључено

en: Routes
sr: Руте

en: _Ignore automatically obtained routes
sr: _Занемари самостално добијене руте

en: Use this connection _only for resources on its network
sr: _Користи ову везу само за изворе на сопственој мрежи

en: ipv4
sr: ипв4

en: IPv_6
sr: ИПв_6

en: ipv6
sr: ипв6

en: _MAC Address
sr: _МАК адреса

en: _Cloned MAC Address
sr: МАК адреса близанац

en: hardware
sr: уређај

en: _Reset
sr: _Врати на подразумевано

en: Reset the settings for this connection to their defaults, but remember as a preferred connection.
sr: Врати поставке ове везе на подразумевано, али запамти жељену везу.

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect to it.
sr: Уклони све појединости које се односе на везу и не покошавај да се сам повежеш на њу.

en: reset
sr: врати на подразумевано

en: Hardware
sr: Уређај

[ctx: tab]
en: Reset
sr: Ресетовати

en: Wi-Fi Hotspot
sr: Бежична приступна тачка

en: _Turn On
sr: _Укључи

en: Wi-Fi
sr: Бежична веза

en: Turn Wi-Fi off
sr: Искључи бежичну

en: _Use as Hotspot…
sr: _Користи као врућу тачку…

en: _Connect to Hidden Network…
sr: _Повежи се на скривену бежичну мрежу…

en: _History
sr: _Историја

en: Switch off to connect to a Wi-Fi network
sr: Искључите да се повежете на бежичну мрежу

en: Network Name
sr: Назив мреже

en: Connected Devices
sr: Прикључени уређаји

en: Security type
sr: Врста безбедности

en: Password
sr: Шифра

en: Choose a Layout
sr: Изаберите распоред

en: Preview
sr: Преглед

en: Select an input source to add
sr: Изаберите извор уноса за додавање

en: Keyboard Layout Options
sr: Опције распореда тастатуре

en: Region and Language
sr: Област и језик

en: Add Layout
sr: Додај распоред

en: Remove Layout
sr: Уклони распоред

en: Move Up
sr: Помери навише

en: Move Down
sr: Помери доле

en: Preview Layout
sr: Прикажи распоред

en: Include less-common layouts in the selection list
sr: У листи селекције укључите мање заједничке распореде

en: Use the same layout for all windows
sr: Користи исти распоред за све прозоре

en: Allow different layouts for individual windows
sr: Дозволи различите распореде за сваки прозор

en: New windows use the default layout
sr: Нови прозори користе подразумевани распоред

en: New windows use the previous window's layout
sr: Нови прозори користе распоред претходног прозора

en: Display options
sr: Могућности приказа

en: Use a country flag, if available,  to represent keyboard layouts
sr: Користи државну заставу, ако је доступна, за представљање распореда тастатуре

en: Show the layout name instead of the group name when using text to represent a layout
sr: Прикажи назив распореда уместо назива групе приликом коришћења текста за представљање распореда

en: Prefer upper-case when using text to represent a layout
sr: Дај предност великим словима приликом коришћења текста за представљање распореда

en: _Options...
sr: _Могућности...

en: View and edit keyboard layout options
sr: Прикажи и уреди могућности распореда тастатуре

en: Reset to De_faults
sr: Врати на _подразумевано

en: Replace the current keyboard layout settings with the
    default settings
sr: Постави основна подешавања уместо тренутног
    распореда тастатуре

en: Map Buttons
sr: Додели дугмад

en: Map buttons to functions
sr: Додели дугмад радњама

en: No tablet detected
sr: Таблица није откривена

en: Bluetooth Settings
sr: Подешавања Блутута

en: Tracking Mode
sr: Праћење

en: Left-Handed Orientation
sr: Леворуко усмерење

en: Map to Monitor…
sr: Додели екрану…

en: Map Buttons…
sr: Додели дугмадима…

en: Calibrate…
sr: Баждари…

en: Adjust display resolution
sr: Подесите размеру приказа

en: Tablet (absolute)
sr: Таблица (потпуно)

en: Touchpad (relative)
sr: Додирна табла (делимично)

en: Middle Mouse Button Click
sr: Клик средњег дугмета миша

en: Right Mouse Button Click
sr: Клик десног дугмета миша

en: Back
sr: Назад

en: Forward
sr: Напред

en: Eraser Pressure Feel
sr: Осећај притиска брисача

en: Soft
sr: Умекшан

en: Firm
sr: Оштро

en: Top Button
sr: Горње дугме

en: Lower Button
sr: Доње дугме

en: Lowest Button
sr: Најниже дугме

en: Tip Pressure Feel
sr: Осећај притиска врха

en: 802.1x _Security
sr: Безбедност_ 802.1x

en: page 1
sr: страница 1

en: Anony_mous identity
sr: Безимена пријава

en: Inner _authentication
sr: _Унутрашња пријава

en: page 2
sr: страница 2

en: Last Used
sr: Последње коришћено

en: Twisted Pair (TP)
sr: Уплетени пар (ТП)

en: Attachment Unit Interface (AUI)
sr: Сучеље јединице прикључка (АУИ)

en: BNC
sr: БНЦ

en: Media Independent Interface (MII)
sr: Сучеље независног уређаја (MII)

en: 10 Mb/s
sr: 10 MB/s

en: 100 Mb/s
sr: 100 MB/s

en: 1 Gb/s
sr: 1 GB/s

en: 10 Gb/s
sr: 10 GB/s

en: _Name
sr: _Име

en: M_TU
sr: М_ТУ

en: _Cloned Address
sr: Адреса _близанац

en: bytes
sr: бајта

en: Make available to other _users
sr: Нека буде доступна свим корисницима

en: Connect _automatically
sr: Повежи се самостално_

en: Firewall _Zone
sr: Заштитни зид _Зона

en: Automatic DNS
sr: Самостални ДНС

en: Automatic Routes
sr: Самосталне руте

en: Reset the settings for this network, including passwords, but remember it as a preferred network
sr: Врати поставке ове мреже на подразумевано, укључујући лозинке, али је запамти као жељену мрежну везу

en: Remove all details relating to this network and do not try to automatically connect
sr: Уклони све појединости у вези ове мрежне везе и немој да се повезујеш сам на њу

en: (Error: unable to load VPN connection editor)
sr: (Грешка: нисам успео да учитам уредника ВПН поввезивања)

en: Make available to _other users
sr: Нека буде доступно осталим корисницима

en: Anonymous
sr: Безимени

en: Authenticated
sr: Пријављено

en: Both
sr: Обоје

en: PAC _file
sr: ПАК _датотека

en: _Inner authentication
sr: _Унутрашња пријава

en: Allow automatic PAC pro_visioning
sr: Дозволи самостално ПАК _резервисање

en: _Username
sr: _Корисничко име

en: Sho_w password
sr: Прикажи _лозинку

en: Version 0
sr: Издање 0

en: Version 1
sr: Издање 1

en: C_A certificate
sr: Уверење _издавача уверења

en: No CA certificate is _required
sr: Није потребно  _уверење издавача уверења

en: PEAP _version
sr: ПЕАП _издање

en: I_dentity
sr: _Идентитет

en: _User certificate
sr: Ко_рисничко уверење

en: Private _key
sr: Лични _кључ

en: _Private key password
sr: Л_озинка личног кључа

en: Au_thentication
sr: Пријава_

en: 1 (Default)
sr: 1 (Основно)

en: Open System
sr: Отворени систем

en: Shared Key
sr: Дељени кључ

en: _Key
sr: _Кључ

en: Sho_w key
sr: П_рикажи кључ

en: WEP inde_x
sr: ВЕП и_ндекс

en: _Type
sr: _Врста

en: Screen Calibration
sr: Калибрација екрана

en: Please tap the target markers as they appear on screen to calibrate the tablet.
sr: Лупните знаке мете који ће се појавити на екрану да калибришете таблет.

en: Color management settings
sr: Подешавања управљања бојом

en: Region & Language
sr: Област и језик

en: Change your region and language settings
sr: Измените ваша подешавања региона и језика

en: Display
sr: Приказ

en: Change resolution and position of monitors and projectors
sr: Промените размеру и места екрана и пројектора

en: Network settings
sr: Подешавања мреже

en: Graphics Tablet
sr: Таблица за цртање

en: Set button mappings and adjust stylus sensitivity for graphics tablets
sr: Подеси пречице дугмади и осетљивост писаљке графичким таблицама
