linuxmint - en to om translation catalogue (31 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
om: Danuu biroolee...

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile has been auto-generated for this hardware
en: Default:
om: Durtii:

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile his a standard space like AdobeRGB
en: Colorspace:
om: Iddoohaalluu(colorspace)

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
om: Yaalii danuu:

note: TRANSLATORS: this is when the profile should be set for all users
en: Set for all users
om: Fayyadamtoota hundaaf qindeessi

note: TRANSLATORS: an ICC profile is a file containing colorspace data
en: Select ICC Profile File
om: fayilii ICC profile filadhu

en: _Import
om: _alaaFidi

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: Supported ICC profiles
om: ICC profile deeggaraman

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
om: Fayiloota hunda

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
om: Meeshaa

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Calibration
om: Qajeelchuu

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
om: Danuu hinjiru

en: %i year | %i years
om[0]: waggaa %i
om[1]: waggoota %i

en: %i month | %i months
om[0]: ji'a %i
om[1]: ji'oota %i

en: %i week | %i weeks
om[0]: torban %i
om[1]: torbanoota %i

note: fallback
en: Less than 1 week
om: torban 1 gadi

en: Uncalibrated
om: kan hinqajeelfamin

en: never
om: abadan

en: today
om: Har'a

en: yesterday
om: Kaleessa

en: %i day ago | %i days ago
om[0]: guyya %i dura

note: Translators: This is used as the title of the connection * details window for ethernet, if there is only a single * profile. It is also used to display ethernet in the * device list.
en: Wired
om: Shiboodhaan

en: Add new connection
om: Qunnamtii haaraa dhuumi

en: Proxy
om: Proksii

note: TRANSLATORS: AP type
en: Unknown
om: Hinbeekamne

note: TRANSLATORS: device status
en: Unavailable
om: Hinjiru

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connecting
om: Quunnamuurra

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Connected
om: quunnameera

note: TRANSLATORS: device status TRANSLATORS: VPN status
en: Status unknown (missing)
om: Haali hinbeekkamin (dhabamaa)

note: TRANSLATORS: VPN status
en: Not connected
om: wal hinqabanne

note: TRANSLATORS: device status reason
en: Configuration failed
om: Qindeessuun hinmilkoofne
