linuxmint - en to tt translation catalogue (7 entries)

note: TRANSLATORS: this is where the user can click and import a profile
en: Other profile…
tt: Башка профиль…

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
tt: Җиһаз

en: %i year | %i years
tt[0]: %i ел

en: %i month | %i months
tt[0]: %i ай

en: %i week | %i weeks
tt[0]: %i атна

[ctx: Device kind]
en: Display
tt: Дисплей

[ctx: Device kind]
en: Scanner
tt: Сканер
