linuxmint - en to am translation catalogue (19 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
am: የ መመልከቻ ማዳኛ በ ሰላም እንዲወጣ ይረዳዋል

en: Query the state of the screensaver
am: የ መመልከቻ ማዳኛ ሁኔታ መጠየቂያ

en: Query the length of time the screensaver has been active
am: የ መመልከቻ ማዳኛ ሁኔታ መጠየቂያ ምን ያህል ጊዜ ንቁ እንደሆነ

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
am: እየሄደ ያለውን የ መመልከቻ ማዳኛ ሁኔታ ወዲያውኑ እንዲቆለፍ መጠየቂያ

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
am: የ መመልከቻ ማዳኛ ማብሪያ (ባዶ መመልከቻ)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
am: የ መመልከቻ ማዳኛ ሁኔታ ንቁ ከሆነ ማቦዘኛ (መመልከቻውን ባዶ ማድረግ መተው)

en: Version of this application
am: የዚህ መተግበሪያ እትም

en: Message to be displayed in lock screen
am: መመልከቻው በሚቆለፍ ጊዜ የሚታየው መልእክት

en: The screensaver is active
am: መመልከቻ ማዳኛ ንቁ ነው

en: The screensaver is inactive
am: መመልከቻ ማዳኛ ንቁ አይደለም

en: The screensaver is not currently active.
am: መመልከቻ ማዳኛው አሁን ንቁ አይደለም

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
am[0]: መመልከቻ ማዳኛው ንቁ ነው ከ %d ሰከንድ ጀምሮ
am[1]: መመልከቻ ማዳኛው ንቁ ነው ከ %d ሰከንዶች ጀምሮ.

en: Cinnamon Screensaver has experienced an error
am: የ ሲናሞን መመልከቻ ማዳኛ ችግር ገጥሞታል

en: Please enter your password...
am: እባክዎን የ መግቢያ ቃል ያስገቡ...

en: Unlock
am: መክፈቻ

en: Switch User
am: ተጠቃሚ መቀየሪያ

en: Incorrect password
am: የ ተሳሳተ የ መግቢያ ቃል

en: Checking...
am: በ መመርመር ላይ...

en: You have the Caps Lock key on.
am: የ እርስዎ Caps Lock ቁልፍ በርቷል
