cinnamon-screensaver master - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
de: Schaltet den Bildschirmschoner ein

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
de: Falls der Bildschirmschoner aktiv ist, dann deaktivieren Sie ihn bitte

en: Version of this application
de: Version dieses Programms

en: Message to be displayed in lock screen
de: Meldung welche im gesperrten Bildschirm angezeigt wird

en: The screensaver is active
de: Der Bildschirmschoner ist aktiv

en: The screensaver is inactive
de: Der Bildschirmschoner ist inaktiv

en: The screensaver is not currently active.
de: De Billschirmschoner is grade nich aktiv.

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
de[0]: Der Bildschirmschoner ist für %d Sekunde aktiv gewesen.
de[1]: Der Bildschirmschoner ist für %d Sekunden aktiv gewesen.

en: Please enter your password...
de: Bitte geben Sie ihr Passwort ein...

en: Unlock
de: Entsperren

en: Switch User
de: Benutzer wechseln

en: Incorrect password
de: Passwort falsch

en: You have the Caps Lock key on.
de: De CapsLock-Knopp is an.
