linuxmint - en to aa translation catalogue (20 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
aa: Alaalaq-taagise meqennal akah yewqeemik saba

en: Query the state of the screensaver
aa: Alaalaq-taagise esserih caalata

en: Query the length of time the screensaver has been active
aa: Alaalaq-taagise xer uddur taafitil sugeh gidek esseri

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
aa: Alaalaq-taagise gexsitiy yardek, alaalaq tawakaak kolfis ixxic

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
aa: Alaalaq-taagise fak (alaalaq faaxigis)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
aa: Alaalaq-taagise taafitit yenek, taafitik kaa kal (alaalaq ma faaxigisin)

en: Version of this application
aa: A abnissok afbaari

en: Message to be displayed in lock screen
aa: Kolfisen alaalaqal tambullu wayta farmo

en: The screensaver is active
aa: Alaalaq-taagise taafitil yan

en: The screensaver is inactive
aa: Alaalaq-taagise taafitil ma yan

en: The screensaver is not currently active.
aa: Alaalaq-taagise  away taafitil  ma yan.

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
aa[0]: Alaalaq-taagise taafitil  %d nammayeh yan.
aa[1]: Alaalaq-taagise taafitil  %d nammayeh yan.

en: Cinnamon Screensaver has experienced an error
aa: Cinnamon Alaalaq-taagiset soki boode

en: The 'cs-backup-locker' process terminated before the screensaver did. Please report this issue and try to describe any actions you may have performed prior to this occurring.
aa: 'cs-backup-locker' gexsit alaalaq-taagise aade kal yaade. Aysuk, tekkeh tanim gabbaaqaay, kaadu  nahal abteh tanim baxxaqissam gabbat.

en: Please enter your password...
aa: Ku cuumita culus...

en: Unlock
aa: Koflik kal

en: Switch User
aa: Xoqoysime ibiddil

en: Incorrect password
aa: Cuumiti makot yan

en: Checking...
aa: Afeegedeh...

en: You have the Caps Lock key on.
aa: Caps Lock maftah urat yan.
