cinnamon-screensaver - en to br translation catalogue (15 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
br: Lakaat a raio an damanter skramm da guitaat ent dereat

en: Query the state of the screensaver
br: Goulenn stad an damanter skramm

en: Version of this application
br: Handelv an arload-mañ

en: Message to be displayed in lock screen
br: Kemennadenn a vo diskouezet war ar skramm prennañ

en: The screensaver is active
br: Oberiant eo an damanter skramm

en: The screensaver is inactive
br: Dioberiant eo an damanter skramm

en: The screensaver is not currently active.
br: N'eo ket an damanter skramm oberiant evit poent.

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
br[0]: Oberiant eo bet an damanter skramm e-pad: %d eilenn.
br[1]: Oberiant eo bet an damanter skramm e-pad: %d eilenn.

en: Cinnamon Screensaver has experienced an error
br: C'hoarvezet ez eus bet ur fazi gant damanter skramm Cinnamon.

en: Please enter your password...
br: Roit ho ker-tremen mar plij...

en: Unlock
br: Dibrennañ

en: Switch User
br: Cheñch arveriad

en: Incorrect password
br: Ger-tremen direizh

en: Checking...
br: O wiriañ...

note: This is the first line of text for the backup-locker, explaining how to switch to tty and run 'cinnamon-unlock-desktop' command.  This appears if the screensaver crashes.
en: Something went wrong with the screensaver.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi gant an damanter skramm.
