cinnamon-screensaver 0.0.21 - en to th translation catalogue (19 entries)

en: Causes the screensaver to exit gracefully
th: ทำให้ภาพพักหน้าจอจบอย่างนุ่มนวล

en: Query the state of the screensaver
th: สอบถามสถานะของภาพพักหน้าจอ

en: Query the length of time the screensaver has been active
th: สอบถามระยะเวลาที่ภาพพักหน้าจอได้ทำงานมา

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
th: บอกโปรเซสภาพพักหน้าจอที่กำลังทำงานอยู่ให้ล็อกหน้าจอทันที

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
th: เปิดภาพพักหน้าจอ (ทำให้หน้าจอว่างเปล่า)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
th: ถ้าภาพพักหน้าจอทำงานอยู่ ให้หยุดทำงาน (เลิกการทำให้หน้าจอว่างเปล่า)

en: Version of this application
th: รุ่นของโปรแกรมนี้

en: Message to be displayed in lock screen
th: ข้อความที่ต้องการแสดงผลในหน้าจอล็อก

en: The screensaver is active
th: ภาพพักหน้าจอกำลังทำงาน

en: The screensaver is inactive
th: ภาพพักหน้าจอกำลังหลับ

en: The screensaver is not currently active.
th: ภาพพักหน้าจอไม่ได้ทำงานอยู่

en: The screensaver has been active for %d second.
     | The screensaver has been active for %d seconds.
th[0]: ภาพพักหน้าจอทำงานมาแล้ว %d วินาที

en: Cinnamon Screensaver has experienced an error
th: ภาพพักหน้าจอ Cinnamon พบข้อผิดพลาด

en: Please enter your password...
th: โปรดป้อนรหัสผ่านของคุณ...

en: Unlock
th: ปลดล็อก

en: Switch User
th: สลับผู้ใช้

en: Incorrect password
th: รหัสผ่านไม่ถูกต้อง

en: Checking...
th: กำลังตรวจสอบ...

en: You have the Caps Lock key on.
th: ปุ่ม Caps Lock ถูกกดอยู่
