cinnamon-session - en to th translation catalogue (36 entries)

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: Power off
th: ปิดเครื่อง

en: Ignoring any existing inhibitors
th: ไม่สนใจการระงับต่างๆ ที่มีอยู่

en: Don't prompt for user confirmation
th: ไม่ต้องถามการยืนยันจากผู้ใช้

en: Log out of this system now?
th: ออกจากระบบเดี๋ยวนี้เลยหรือไม่?

en: Shut down this system now?
th: ปิดเครื่องเดี๋ยวนี้เลยหรือไม่?

en: Restart this system now?
th: เริ่มเปิดเครื่องใหม่เดี๋ยวนี้เลยหรือไม่?

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
th[0]: คุณจะออกจากระบบโดยอัตโนมัติภายใน %d วินาที

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be shut down in %d seconds.
th[0]: ระบบจะปิดโดยอัตโนมัติภายใน %d วินาที

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be restarted in %d seconds.
th[0]: ระบบจะเริ่มเปิดใหม่โดยอัตโนมัติภายใน %d วินาที

en: Not responding
th: ไม่ตอบสนอง

en: Exited with code %d
th: จบการทำงานด้วยรหัส %d

en: Killed by signal %d
th: ถูกฆ่าด้วยสัญญาณ %d

en: Stopped by signal %d
th: ถูกหยุดด้วยสัญญาณ %d

en: Remembered Application
th: โปรแกรมที่จำไว้

en: This program is blocking logout.
th: โปรแกรมนี้ขัดขวางการออกจากระบบอยู่

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
th: ไม่รับการเชื่อมต่อใหม่จากลูกข่าย เพราะวาระกำลังปิดตัว

en: Could not create ICE listening socket: %s
th: ไม่สามารถสร้างซ็อกเก็ตรอรับการเชื่อมต่อ ICE: %s

en: Unknown
th: ไม่ทราบ

en: Override standard autostart directories
th: กำหนดค่าไดเรกทอรีเริ่มต้นอัตโนมัติทับค่ามาตรฐาน

en: Session to use
th: วาระที่จะใช้

en: Enable debugging code
th: เปิดใช้โค้ดส่วนดีบั๊ก

en: Do not load user-specified applications
th: ไม่ต้องโหลดโปรแกรมที่ผู้ใช้ระบุไว้

en: Version of this application
th: รุ่นของโปรแกรมนี้

en: Show the fail whale dialog for testing
th: แสดงกล่องแจ้งพังเพื่อทดสอบ

en:  - the Cinnamon session manager
th:  - ตัวจัดการวาระของ Cinnamon

en: Session
th: วาระ

en: S_uspend
th: _พักเครื่อง

en: _Hibernate
th: _จำศีลเครื่อง

en: _Switch User
th: _สลับผู้ใช้

en: _Cancel
th: _ยกเลิก

en: _Restart
th: _เปิดเครื่องใหม่

en: _Log Out
th: _ออกจากระบบ

en: _Shut Down
th: ปิ_ดเครื่อง

en: Some programs are still running:
th: ยังมีบางโปรแกรมทำงานอยู่:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
th: จะรอให้โปรแกรมเหล่านี้ทำงานจบ การขัดจังหวะโปรแกรมอาจทำให้เสียงานบางอย่างของคุณไป
