linuxmint - en to ur translation catalogue (9 entries)

en: Log out of this system now?
ur: اس سسٹم سے ابھی لاگ آؤٹ ہوجائیں؟

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
ur[0]: آپ %d سیکنڈ بعد خودبخود لاگ آؤٹ ہوجائیں گے۔
ur[1]: آپ %d سیکنڈ بعد لاگ آؤٹ ہوجائیں گے۔

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be shut down in %d seconds.
ur[0]: یہ سسٹم %d سیکنڈ میں خودبخود بند ہوجائیگا۔
ur[1]: یہ سسٹم %d سیکنڈوں میں بند کرڈالا جائیگا۔

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be restarted in %d seconds.
ur[0]: یہ سسٹم %d سیکنڈ میں خودبخود ری اسٹارٹ ہوجائیگا۔
ur[1]: یہ سسٹم %d سیکنڈ میں ری اسٹارٹ ہوجائیگا۔

en: Unknown
ur: نامعلوم

en: Version of this application
ur: اطلاقیے کا ورژن

en: Session
ur: دورانیہ

en: Some programs are still running:
ur: کچھ پروکرام ابھی چالو ہیں۔

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ur: پروگرام کے بند ہونے کا انتزار۔ پروگرام چھیڈنے پر آپ اپنی کام کھو سکتے ہیں۔
