cinnamon-session - en to fi translation catalogue (39 entries)

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Power off
fi: Sammuta

en: Ignoring any existing inhibitors. Implies --no-prompt
fi: Ohittaa kaikki olemassa olevat estäjät. Tarkoittaa ei --no-prompt

en: Don't prompt for user confirmation
fi: Älä kysy käyttäjän vahvistusta

en: Log out of this system now?
fi: Haluatko kirjautua ulos?

en: Shut down this system now?
fi: Haluatko sammuttaa tietokoneen?

en: Restart this system now?
fi: Käynnistetäänkö tietokone uudelleen?

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
fi[0]: Sinut kirjataan ulos %d sekunnin kuluttua.
fi[1]: Sinut kirjataan ulos %d sekunnin kuluttua.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be shut down in %d seconds.
fi[0]: Tietokone sammuu %d sekunnin kuluttua.
fi[1]: Järjestelmä sammuu %d sekunnin kuluttua.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be restarted in %d seconds.
fi[0]: Tietokone käynnistetään uudelleen %d sekunnin kuluttua.
fi[1]: Tietokone käynnistetään uudelleen %d sekunnin kuluttua.

en: Not responding
fi: Ei vastaa

en: Exited with code %d
fi: Päättyi koodilla %d

en: Killed by signal %d
fi: Tapettu signaalilla %d

en: Stopped by signal %d
fi: Pysäytetty signaalilla %d

en: Remembered Application
fi: Muistettu sovellus

en: This program is blocking logout.
fi: Tämä ohjelma estää kirjautumisen ulos.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
fi: Uudet istunnot hylätään, koska istuntoa ollaan parhaillaan sulkemassa

en: Could not create ICE listening socket: %s
fi: ICE-kuuntelun porttia ei voi luoda: %s

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Override standard autostart directories
fi: Ohita automaattisen käynnistyksen oletuskansiot

en: AUTOSTART_DIR
fi: AUTOKÄYN_HAK

en: Session to use
fi: Käytettävä istunto

en: SESSION_NAME
fi: ISTUNTONIMI

en: Enable debugging code
fi: Käytä vianetsintäkoodia

en: Do not load user-specified applications
fi: Älä lataa käyttäjän määrittelemiä sovelluksia

en: Version of this application
fi: Tämän sovelluksen versio

en: Show the fail whale dialog for testing
fi: Näytä musta virheikkuna testausta varten

en:  - the Cinnamon session manager
fi:  - Cinnamon–istunnon hallinta

en: Session
fi: Istunto

en: S_uspend
fi: Valmi_ustila

en: _Hibernate
fi: _Lepotila

en: _Switch User
fi: _Vaihda käyttäjää

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Restart
fi: Käynnistä _uudelleen

en: _Log Out
fi: Kirjaudu _ulos

en: _Shut Down
fi: _Sammuta

en: _Ignore and continue
fi: _Ohita ja jatka

en: Some programs are still running:
fi: Ohjelmia on vielä käynnissä:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
fi: Odotetaan ohjelmien sulkeutumista. Ohjelman keskeyttäminen saattaa kadottaa tekemäsi työn.
