linuxmint - en to ie translation catalogue (35 entries)

en: Log out
ie: Cluder li session

en: Power off
ie: Extinter

en: Don't prompt for user confirmation
ie: Ne demandar li confirmation per li usator

en: Log out of this system now?
ie: Cluder li session sur ti-ci sistema nu?

en: Shut down this system now?
ie: Extinter ti-ci sistema nu?

en: Restart this system now?
ie: Restartar ti-ci sistema nu?

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
ie[0]: Li session va cluder se pos %d seconde.
ie[1]: Li session va cluder se pos %d secondes.

en: This system will be automatically shut down in %d second. | This system will be shut down in %d seconds.
ie[0]: Ti-ci sistema va extincter se automaticmen pos %d seconde.
ie[1]: Ti-ci sistema va extincter se automaticmen pos %d secondes.

en: This system will be automatically restarted in %d second. | This system will be restarted in %d seconds.
ie[0]: Ti-ci sistema va restartar se automaticmen pos %d seconde.
ie[1]: Ti-ci sistema va restartar se automaticmen pos %d secondes.

en: Not responding
ie: Ínresponsiv

en: Exited with code %d
ie: Complet con code %d

en: Killed by signal %d
ie: Terminat per signal %d

en: Stopped by signal %d
ie: Stoppat per signal %d

en: Remembered Application
ie: Memorisat application

en: This program is blocking logout.
ie: Ti-ci programma impedi clusion del session.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ie: Refusante un nov conexion de client pro que li session bentost ea terminat

en: Could not create ICE listening socket: %s
ie: Ne successat crear un socket ICE por escutar: %s

en: Unknown
ie: Ínconosset

en: Override standard autostart directories
ie: Redefinir standard directorias de auto-lansament

en: Session to use
ie: Session por usar

en: SESSION_NAME
ie: SESSION-NOMINE

en: Enable debugging code
ie: Activar li code de debug

en: Do not load user-specified applications
ie: Ne lansar applicationes providet per usator

en: Version of this application
ie: Version del application

en: Show the fail whale dialog for testing
ie: Monstrar li dialog de dessuccesse por provation

en:  - the Cinnamon session manager
ie:  - gerente de session de Cinnamon

en: S_uspend
ie: S_uspender

en: _Hibernate
ie: _Hivernar

en: _Switch User
ie: _Cambiar li usator

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: _Restart
ie: _Restartar

en: _Log Out
ie: C_luder li session

en: _Shut Down
ie: E_xtinter

en: Some programs are still running:
ie: Alcun programmas ancor es lansat:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ie: Atendente fine del programmas. Si on interrupte it, vor labores posse esser perdit.
