cinnamon-session master - en to nds translation catalogue (16 entries)

en: Log out
nds: Avmellen

en: Log out of this system now?
nds: Nu Avmellen?

en: Shut down this system now?
nds: System nu daalfahren?

en: You will be automatically logged out in %d second. | You will be logged out in %d seconds.
nds[0]: Sie werden automatisch abgemeldet in %d Sekunde
nds[1]: Sie werden automatisch abgemeldet in %d Sekunden

en: Not responding
nds: Antert nich

en: Unknown
nds: Unbekannt

en: Version of this application
nds: Version dieser Anwendung

en:  - the Cinnamon session manager
nds:  Cinnamon Törnoppasser

en: S_uspend
nds: S_lopengahn

en: _Hibernate
nds: _Överwintern

en: _Switch User
nds: Bruker we_sseln

en: _Restart
nds: _Nejstart

en: _Log Out
nds: _Avmellen

en: _Shut Down
nds: _Daalfahrt

en: Some programs are still running:
nds: Einige Programme laufen

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
nds: Warten Sie auf das Beenden der Programme. Unterbrechen Sie den Vorgang nicht ansonsten droht Datenverlust.
