cinnamon-settings-daemon master - en to bg translation catalogue (254 entries)

en: Screen reader not found.
bg: Не е намерен екранен четец

en: Please install the 'orca' package.
bg: Моля инсталирайте пакета 'orca'

en: Open accessibility settings
bg: Отвори настройките за улеснен достъп

en: Unable to mount %s
bg: „%s“ не може да се монтира

en: Unable to open a folder for %s
bg: Не може да се отвори папка за „%s“

en: Ask what to do
bg: Да се пита за действие

en: Do Nothing
bg: Нищо да не се прави

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Unable to eject %p
bg: „%p“ не може да се извади

en: Unable to unmount %p
bg: „%p“ не може да се демонтира

en: You have just inserted an Audio CD.
bg: Поставихте аудио CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
bg: Поставихте аудио DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
bg: Поставихте видео DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
bg: Поставихте видео CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
bg: Поставихте супер видео CD.

en: You have just inserted a blank CD.
bg: Поставихте празно CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
bg: Поставихте празно DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
bg: Поставихте празен диск Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
bg: Поставихте празно HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
bg: Поставихте CD за фотографии.

en: You have just inserted a Picture CD.
bg: Поставихте CD за снимки.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
bg: Поставихте носител с цифрови снимки.

en: You have just inserted a digital audio player.
bg: Поставихте цифров аудио плеър.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
bg: Поставихте носител със софтуер за автоматично стартиране.

en: You have just inserted a medium.
bg: Поставихте цифров носител.

en: Choose what application to launch.
bg: Изберете програмата, която да се стартира.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
bg: Изберете как „%s“ да се отвори и дали същото действие да се прилага за другите носители от вида „%s“.

en: _Always perform this action
bg: _Винаги да се извършва това действие

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Eject
bg: _Изваждане

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: Color
bg: Цветове

en: Recalibrate now
bg: Калибриране на цвета

en: Recalibration required
bg: Необходимо е да калибрирате цветовете

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
bg: Дисплеят „%s“ скоро ще трябва да бъде калибриран наново.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
bg: Принтерът „%s“ скоро ще трябва да бъде калибриран наново.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
bg: Приставка за цветове към сървъра за настройките на Cinnamon

en: Color calibration device added
bg: Добавено е устройство за калибриране по цвят

en: Color calibration device removed
bg: Махнато е устройство за калибриране по цвят

en: Low Disk Space on "%s"
bg: Дисковото пространство на „%s“ привършва

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s. Пробвайте да изчистите кошчето.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
bg: В „%s“ са останали свободни само %s.

en: Low Disk Space
bg: Дисковото пространство привършва

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
bg: На компютъра са останали свободни само %s. Пробвайте да изчистите кошчето.

en: This computer has only %s disk space remaining.
bg: На компютъра са останали свободни само %s.

en: Disk space
bg: Дисково пространство

en: Examine
bg: Проверка

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Ignore
bg: Игнориране

en: Don't show any warnings again for this file system
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения за тази файлова система

en: Don't show any warnings again
bg: Повече да не се показват никакви предупреждения

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на друг диск или дял.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изчистите кошчето, като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
bg: Можете да освободите място като изтриете неизползваните програми и файлове или като преместите част от нещата на външен диск.

en: Examine...
bg: Проверка…

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
bg: Грешка при активиране на XKB конфигурацията.
    Има различни причини за това.
    
    Ако докладвате ситуацията като бъг, включете резултатите от
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
bg: _Подредби

en: Show _Keyboard Layout...
bg: Показване на _текущата подредба…

en: Region and Language Settings
bg: Настройки на региона и езика

en: UPS Discharging
bg: Разреждане на непрекъсваемото токозахранване

en: %s of UPS backup power remaining
bg: Остават %s работа от непрекъсваемо токозахранване

en: Power
bg: Заряд

en: Battery low
bg: Зарядът на батерията е нисък

en: Laptop battery low
bg: Зарядът на батерията на компютъра е нисък

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
bg: Остават приблизително %s (%.0f%%)

en: UPS low
bg: Зарядът на непрекъсваемото токозахранване е нисък

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
bg: Оставят приблизително %s работа с непрекъсваемото токозахранване (%.0f%%)

en: Mouse battery low
bg: Зарядът на мишката е нисък

en: Wireless mouse is low in power
bg: Батерията на безжичната мишка е слаба

en: Keyboard battery low
bg: Зарядът на клавиатурата е нисък

en: Wireless keyboard is low in power
bg: Батерията на безжичната клавиатура е слаба

en: PDA battery low
bg: Зарядът на цифровия помощник е нисък

en: PDA is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на цифровия помощник е нисък (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
bg: Зарядът на мобилния телефон е нисък

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на мобилния телефон е нисък (%.0f%%)

en: Media player battery low
bg: Зарядът на плеъра е нисък

en: Media player is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на плеъра е нисък (%.0f%%)

en: Tablet battery low
bg: Зарядът на таблета е нисък

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на таблета е нисък (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
bg: Ниско ниво на батерията на свързания компютър

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на свързания компютър е нисък (%.0f %%)

en: Battery is low
bg: Ниско ниво на батерията

en: Battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

en: Laptop battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията на преносимия компютър

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
bg: Включете адаптера за електрическата мрежа, за да не загубите данни.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде приспан, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде дълбоко приспан, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде изключен, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: UPS critically low
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
bg: Остава приблизително %s живот на непрекъсваемото токозахранване (%.0f %%). Включете компютъра към електрическата мрежа, за да избегнете загуба на данни.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Батерията на безжичната мишка е изключително слаба. Устройството ще спре да работи ако не бъде заредено.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Батерията на безжичната клавиатура е изключително слаба. Устройството ще спре да работи ако не бъде заредено.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Цифровият помощник е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Мобилният телефон е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Музикалното устройство е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Таблетът е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Свързаният компютър е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Battery is critically low
bg: Зарядът на батерията е критично нисък

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато батерията напълно се изчерпи.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан.
    <b>БЕЛЕЖКА:</b> За поддържането на компютъра в това състояние е необходим малък заряд на батерията.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато непрекъсваемото токозахранване се разреди.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Непрекъсваемото токозахранване е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

en: Lid has been opened
bg: Екранът е отворен

en: Lid has been closed
bg: Екранът е затворен

en: Power Manager
bg: Управление на захранването

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: provides %s laptop runtime
bg: осигурява %s работа на компютъра

en: %s %s remaining
bg: %s: остават %s работа

en: %s %s until charged
bg: %s: остават %s до разреждане

en: provides %s battery runtime
bg: осигурява %s работа с батерии

en: Product:
bg: Продукт:

en: Status:
bg: Състояние:

en: Missing
bg: Липсва

en: Charged
bg: Заредени

en: Charging
bg: Зареждане

en: Discharging
bg: Разреждане

en: Percentage charge:
bg: Процент заряд:

en: Vendor:
bg: Производител:

en: Technology:
bg: Технология:

en: Serial number:
bg: Сериен номер:

en: Model:
bg: Модел:

en: Charge time:
bg: Време за зареждане:

en: Discharge time:
bg: Време за разреждане:

en: Excellent
bg: Отличен

en: Good
bg: Добър

en: Fair
bg: Среден

en: Poor
bg: Лош

en: Capacity:
bg: Капацитет:

en: Current charge:
bg: Текущ заряд:

en: Last full charge:
bg: Последно пълно зареждане:

en: Design charge:
bg: Проектен заряд:

en: Charge rate:
bg: Скорост на зареждане:

en: AC adapter | AC adapters
bg[0]: Адаптер за ел. мрежа
bg[1]: Адаптери за ел. мрежа

en: Laptop battery | Laptop batteries
bg[0]: Батерия на преносим компютър
bg[1]: Батерии на преносим компютър

en: UPS | UPSs
bg[0]: Непрекъсваемо токозахранване
bg[1]: Непрекъсваеми токозахранвания

en: Monitor | Monitors
bg[0]: Монитор
bg[1]: Монитори

en: Mouse | Mice
bg[0]: Мишка
bg[1]: Мишки

en: Keyboard | Keyboards
bg[0]: Клавиатура
bg[1]: Клавиатури

en: PDA | PDAs
bg[0]: Цифрово помощник
bg[1]: Цифрови помощници

en: Cell phone | Cell phones
bg[0]: Мобилен телефон
bg[1]: Мобилни телефони

en: Media player | Media players
bg[0]: Музикално устройство
bg[1]: Музикално устройство

en: Tablet | Tablets
bg[0]: Таблет
bg[1]: Таблети

en: Computer | Computers
bg[0]: Компютър
bg[1]: Компютри

en: Game controller | Game controllers
bg[0]: Игрови контролер
bg[1]: Игрови контролери

en: Unknown device | Unknown devices
bg[0]: Неизвестно устройство
bg[1]: Неизвестни устройства

en: Lithium Ion
bg: Литиево-йонна

en: Lithium Polymer
bg: Литиево-полимерна

en: Lithium Iron Phosphate
bg: Литиево-желязно-фосфатна

en: Lead acid
bg: Оловна

en: Nickel Cadmium
bg: Никелово-кадмиева

en: Nickel metal hydride
bg: Никелово-метално-хидридна

en: Unknown technology
bg: Неизвестна технология

en: Empty
bg: Разредена

en: Waiting to charge
bg: Изчаква зареждане

en: Waiting to discharge
bg: Изчаква разреждане

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Laptop battery not present
bg: Липсва батерия на преносимия компютър

en: Laptop battery is charging
bg: Зареждане на батерията на преносимия компютър

en: Laptop battery is discharging
bg: Разреждане на батерията на преносимия компютър

en: Laptop battery is empty
bg: Батерията на преносимия компютър е разредена

en: Laptop battery is charged
bg: Батерията на преносимия компютър е заредена

en: Laptop battery is waiting to charge
bg: Батерията на преносимия компютър изчаква зареждане

en: Laptop battery is waiting to discharge
bg: Батерията на преносимия компютър изчаква разреждане

en: UPS is charging
bg: Непрекъсваемото токозахранване се зарежда

en: UPS is discharging
bg: Непрекъсваемото токозахранване се разрежда

en: UPS is empty
bg: Непрекъсваемото токозахранване е разредено

en: UPS is charged
bg: Непрекъсваемото токозахранване е заредено

en: Mouse is charging
bg: Мишката се зарежда

en: Mouse is discharging
bg: Мишката се разрежда

en: Mouse is empty
bg: Мишката е разредена

en: Mouse is charged
bg: Мишката е заредена

en: Keyboard is charging
bg: Клавиатурата се зарежда

en: Keyboard is discharging
bg: Клавиатурата се разрежда

en: Keyboard is empty
bg: Клавиатурата е разредена

en: Keyboard is charged
bg: Клавиатурата е заредена

en: PDA is charging
bg: Цифровият помощник се зарежда

en: PDA is discharging
bg: Цифровият помощник се разрежда

en: PDA is empty
bg: Цифровият помощник е разреден

en: PDA is charged
bg: Цифровият помощник е зареден

en: Cell phone is charging
bg: Мобилният телефон се зарежда

en: Cell phone is discharging
bg: Мобилният телефон се разрежда

en: Cell phone is empty
bg: Мобилният телефон е разреден

en: Cell phone is charged
bg: Мобилният телефон е зареден

en: Media player is charging
bg: Музикалното устройство се зарежда

en: Media player is discharging
bg: Музикалното устройство се разрежда

en: Media player is empty
bg: Музикалното устройство е разредено

en: Media player is charged
bg: Музикалното устройство е заредено

en: Tablet is charging
bg: Таблетът се зарежда

en: Tablet is discharging
bg: Таблетът се разрежда

en: Tablet is empty
bg: Таблетът е разреден

en: Tablet is charged
bg: Таблетът е зареден

en: Computer is charging
bg: Компютърът се зарежда

en: Computer is discharging
bg: Компютърът се разрежда

en: Computer is empty
bg: Компютърът е разреден

en: Computer is charged
bg: Компютърът е зареден

en: Game controller is charging
bg: Игровата конзола се зарежда

en: Game controller is discharging
bg: Игровата конзола се разрежда

en: Game controller is empty
bg: Игровата конзола е изтощен

en: Game controller is charged
bg: Игровата конзола е заредена

en: Configuring new printer
bg: Настройване на нов принтер

en: Please wait...
bg: Изчакайте…

en: Missing printer driver
bg: Драйверът за принтера липсва

en: No printer driver for %s.
bg: Драйверът за принтера „%s“ липсва.

en: No driver for this printer.
bg: Драйверът за този принтер липсва.

en: Printers
bg: Принтери

en: Printer '%s' is low on toner.
bg: Тонерът на принтера „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' has no toner left.
bg: Тонерът на принтера „%s“ свърши.

en: Printer '%s' may not be connected.
bg: Принтерът „%s“ вероятно не е свързан.

en: The cover is open on printer '%s'.
bg: Капакът на принтера „%s“ не е затворен.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
bg: Липсва филтър за печат на принтера „%s“.

en: The door is open on printer '%s'.
bg: Някоя вратичка на принтера „%s“ не е затворена.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
bg: Мастилото на принтера „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
bg: Мастилото на принтера „%s“ свърши.

en: Printer '%s' is low on paper.
bg: Хартията на принтера „%s“ е на привършване.

en: Printer '%s' is out of paper.
bg: Хартията на принтера „%s“ свърши.

en: Printer '%s' is currently off-line.
bg: Принтерът „%s“ е недостъпен.

en: There is a problem on printer '%s'.
bg: Проблеми с печата на „%s“.

en: Toner low
bg: Тонерът е на привършване

en: Toner empty
bg: Тонерът свърши

en: Not connected?
bg: Дали няма връзка?

en: Cover open
bg: Отворен капак

en: Printer configuration error
bg: Грешка в настройките на принтера

en: Door open
bg: Отворена вратичка

en: Marker supply low
bg: Мастилото е на привършване

en: Out of a marker supply
bg: Мастилото свърши

en: Paper low
bg: Хартията е на привършване

en: Out of paper
bg: Хартията свърши

en: Printer off-line
bg: Принтерът е недостъпен

en: Printer error
bg: Грешка при печат

en: Printer added
bg: Добавен е принтер

en: Printing stopped
bg: Печатането е спряно

en: '%s' on %s
bg: '%s' на %s

en: Printing canceled
bg: Печатането е отказано

en: Printing aborted
bg: Печатането е преустановено

en: Printing completed
bg: Печатането завърши

en: Printing
bg: Отпечатване

en: Printer report
bg: Доклад за печат

en: Printer warning
bg: Предупреждение за печат

en: Printer '%s': '%s'.
bg: Принтерът „%s“: „%s“.

en: received error or hang up from event source
bg: получена е грешка или прекъсване при комуникация с чип-картата

en: NSS security system could not be initialized
bg: Неуспех при инициализиране на системата за сигурност NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
bg: не е намерен подходящ драйвер за чип-картата

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
bg: неуспех при зареждане на драйвера за чип-карти „%s“

en: could not watch for incoming card events - %s
bg: неуспех при получаване на данни от картата – %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
bg: неочаквана грешка при изчакване на информация от чип-картата
