linuxmint - en to ia translation catalogue (250 entries)

en: Screen reader not found.
ia: Lector de schermo non trovate

en: Please install the 'orca' package.
ia: Per favor installa le pacchetto 'orca'.

en: Open accessibility settings
ia: Aperir le configurationes de accessibilitate

en: Unable to mount %s
ia: Incapace a montar %s

en: Unable to open a folder for %s
ia: Incapace a aperir un dossier pro %s

en: Ask what to do
ia: Demandar que facer

en: Do Nothing
ia: Facer nihil

en: Open Folder
ia: Aperir dossier

en: Unable to eject %p
ia: Incapace a ejectar %p

en: Unable to unmount %p
ia: Incapace a dismontar %p

en: You have just inserted an Audio CD.
ia: Tu ha justo inserite un CD audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ia: Tu ha justo inserite un DVD audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
ia: Tu ha justo inserite un DVD video.

en: You have just inserted a Video CD.
ia: Tu ha justo inserite un CD video.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ia: Tu ha justo inserite un CD super video.

en: You have just inserted a blank CD.
ia: Tu ha justo inserite un CD vacue.

en: You have just inserted a blank DVD.
ia: Tu ha justo inserite un DVD vacue.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ia: Tu ha justo inserite un disco Blu-Ray vacue.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ia: Tu ha justo inserite un HD DVD vacue.

en: You have just inserted a Photo CD.
ia: Tu ha justo inserite un CD photo.

en: You have just inserted a Picture CD.
ia: Tu ha justo inserite un CD de imagines.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ia: Tu ha justo inserite un medio con photos digital.

en: You have just inserted a digital audio player.
ia: Tu ha justo inserite un reproductor audio digital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ia: Tu ha justo inserite un medio con software designate pro fluer automaticamente.

en: You have just inserted a medium.
ia: Tu ha justo inserite un medio.

en: Choose what application to launch.
ia: Eliger qual application lancear.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ia: Seliger como aperir "%s" e si exequer iste action in le futuro pro altere medios de typo "%s".

en: _Always perform this action
ia: Exequer sempre iste _action

en: _Cancel
ia: _Cancellar

en: _Eject
ia: _Ejectar

en: _Unmount
ia: Dismontar (_U)

en: Recalibrate now
ia: Recalibrar ora

en: Recalibration required
ia: Recalibration necesse

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ia: Le visualisation '%s' deberea esser recalibrate tosto.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ia: Le impressor '%s' deberea esser recalibrate tosto.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
ia: Extension de color del demone de configuration de Cinnamon

en: Color calibration device added
ia: Dispositivo de calibration del color addite

en: Color calibration device removed
ia: Dispositivo de calibration del color removite

en: Low Disk Space on "%s"
ia: Poc spatio libere sur le disco "%s"

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ia: Le volumine "%s" ha solmente %s de spatio disco restante.  Tu pote liberar qualque spatio per le vacuation del immunditia.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ia: Le volumine "%s" ha solmente %s de spatio disco restante.

en: Low Disk Space
ia: Spatio de disco basse

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ia: Le computator ha solmente %s de spatio de disco restante.  Tu pote liberar qualque spatio per le vacuation del immunditia.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ia: Iste computator ha solmente %s de spatio disco restante.

en: Disk space
ia: Spatio del disco

en: Examine
ia: Examinar

en: Empty Trash
ia: Vacuar le immunditia

en: Ignore
ia: Ignorar

en: Don't show any warnings again for this file system
ia: Non monstrar plus ulle advertimento pro iste systema del files

en: Don't show any warnings again
ia: Non monstrar plus ulle advertimentos

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ia: Tu pote liberar spatio del disco per le vacuation del immunditia, le remotion de programmas o files inutilisate, o le displaciamento de files verso un altere disco o partition.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ia: Tu pote liberar spatio del disco per le remotion de programmas o files inutilisate, o le displaciamento de files verso un altere disco o partition.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ia: Tu pote liberar spatio del disco per le vacuation del immunditia, le remotion de programmas o files inutilisate, o le displaciamento de files verso un disco externe

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ia: Tu pote liberar spatio del disco per le vacuation del immunditia, le remotion de programmas o files inutilisate, o le displaciamento de files verso un disco externe

en: Examine...
ia: Examinar...

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
ia: Error durante le activation del configuration de XKB.
    Il pote haber varie rationes pro illo.
    
    Si tu reporta iste situation como un defecto, include le resultatos de
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
ia: Dispositiones (_L)

en: Show _Keyboard Layout...
ia: Monstrar le Disposition de claviero (_K)...

en: Region and Language Settings
ia: Configuration de region e de lingua

en: UPS Discharging
ia: UPS discargante

en: %s of UPS backup power remaining
ia: %s del carga del UPS restante

en: Power
ia: Energia

en: Battery low
ia: Batteria in basse carga

en: Laptop battery low
ia: Batteria del portabile in basse carga

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ia: Approximativemente  %s restante (%.0f%%)

en: UPS low
ia: UPS in basse carga

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ia: Approximativemente  %s del energia de reserva del UPS restante (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ia: Batteria del mus in basse carga

en: Wireless mouse is low in power
ia: Le mus sin filos es carente de energia

en: Keyboard battery low
ia: Batteria del claviero in basse carga

en: Wireless keyboard is low in power
ia: Le claviero sin filos es carente de energia

en: PDA battery low
ia: Batteria del PDA in basse carga

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ia: Le PDA es in in basse carga (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ia: Le batteria del telephono cellular es in basse carga

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ia: Le telephono cellular es in basse carga (%.0f%%)

en: Media player battery low
ia: Le batteria del reproductor de medios es in basse carga

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ia: Le reproductor de medios es in basse carga (%.0f%%)

en: Tablet battery low
ia: Batteria del tabletta in basse carga

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ia: Le tabletta es in basse carga (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ia: Le batteria del computator connectite es in basse carga

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ia: Le computator connectite es in basse carga (%.0f%%)

en: Battery is low
ia: Le batteria es in basse carga

en: Battery critically low
ia: Le batteria es criticamente discargate

en: Laptop battery critically low
ia: Le batteria del portabile es criticamente discargate

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ia: Insere tu adaptator AC pro evitar le perdita de datos.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ia: Le computator se suspendera ben tosto si illo non essera connectite al energia de rete.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ia: Le computator se hibernara ben tosto si illo non es connectite al energia de rete.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ia: Le computator se arrestara ben tosto si illo non es connectite al energia de rete.

en: UPS critically low
ia: Le UPS es criticamente discargate

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ia: Approximativemente  %s del energia del UPS restante (%.0f%%). Restaura le energia AC pro evitar le perdita de datos.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ia: Le mus sin filos es multo carente de energia. Iste dispositivo cessara tosto de functionar sinon cargate.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ia: Le claviero sin filos es multo carente de energia. Iste dispositivo cessara tosto de functionar sinon cargate.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ia: Le PDA es multo carente de energia (%.0f%%). Iste apparato cessara tosto de functionar sinon cargate.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ia: Le telephono cellular es multo carente de energia (%.0f%%). Iste apparato cessara tosto de functionar sinon cargate.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ia: Le reproductor multimedial es multo carente de energia (%.0f%%). Iste apparato cessara tosto de functionar sinon cargate.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ia: Le tabletta es multo carente de energia (%.0f%%). Iste apparato cessara tosto de functionar sinon cargate.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ia: Le carga del computator connectite es multo basse (%.0f%%). Le dispositivo tosto cessara de functionar sinon cargate.

en: Battery is critically low
ia: Le batteria es criticamente discargate

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ia: Le batteria es infra le nivello critic e iste computator se <b>extinguera</b> quando le batteria devenira completemente discargate.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ia: Le batteria es infra le nivello critic e iste computator va a suspender se.
    <b>NOTA:</b> Un parve quantitate de energia necessita pro servar tu computer in un stato de suspension.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ia: Le batteria es infra le nivello critic e iste computator va a hibernar se.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ia: Le batteria es infra le nivello critic e iste computator va a arrestar se.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ia: Le UPS es infra le nivello critic e iste computator se <b>extinguera</b> quando le UPS devenira completemente discargate.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ia: Le UPS es infra le nivello critic e iste computator va a hibernar se.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ia: Le UPS es infra le nivello critic e iste computator va a arrestar se.

en: Lid has been opened
ia: Le coperculo ha essite aperte

en: Lid has been closed
ia: Le coperculo ha essite claudite

en: Power Manager
ia: Gestor de energia

en: Unknown time
ia: Tempore incognite

en: %i minute | %i minutes
ia[0]: %i minuta
ia[1]: %i minutas

en: %i hour | %i hours
ia[0]: %i hora
ia[1]: %i horas

en: hour | hours
ia[0]: hora
ia[1]: horas

en: minute | minutes
ia[0]: minuta
ia[1]: minutas

en: provides %s laptop runtime
ia: provide %s de tempore de functionamento del portabile

en: %s %s remaining
ia: %s %s restante

en: %s %s until charged
ia: %s %s dum cargate

en: provides %s battery runtime
ia: provide %s de tempore de functionamento del batteria

en: Product:
ia: Producto:

en: Status:
ia: Stato:

en: Missing
ia: Mancante

en: Charged
ia: Cargate

en: Charging
ia: Cargante

en: Discharging
ia: Discargante

en: Percentage charge:
ia: Percentage de carga:

en: Vendor:
ia: Venditor:

en: Technology:
ia: Technologia:

en: Serial number:
ia: Numero serial:

en: Model:
ia: Modello:

en: Charge time:
ia: Tempore de carga:

en: Discharge time:
ia: Tempore de discarga:

en: Excellent
ia: Excellente

en: Good
ia: Bon

en: Fair
ia: Eque

en: Poor
ia: Povre

en: Capacity:
ia: Capacitate:

en: Current charge:
ia: Carga actual:

en: Last full charge:
ia: Ultime carga complete:

en: Design charge:
ia: Carga de projecto:

en: Charge rate:
ia: Celeritate del carga:

en: AC adapter | AC adapters
ia[0]: Adaptator CA
ia[1]: Adaptatores CA

en: Laptop battery | Laptop batteries
ia[0]: Batteria de portabile
ia[1]: Batterias de portabile

en: Monitor | Monitors
ia[0]: Monitor
ia[1]: Monitores

en: Mouse | Mice
ia[0]: Mus
ia[1]: Muses

en: Keyboard | Keyboards
ia[0]: Claviero
ia[1]: Clavieros

en: Cell phone | Cell phones
ia[0]: Telephono cellular
ia[1]: Telephonos cellular

en: Media player | Media players
ia[0]: Reproductor de medios
ia[1]: Reproductores de medios

en: Tablet | Tablets
ia[0]: Tabletta
ia[1]: Tablettas

en: Computer | Computers
ia[0]: Computator
ia[1]: Computatores

en: Game controller | Game controllers
ia[0]: Controlator del joco
ia[1]: Controlatores del joco

en: Unknown device | Unknown devices
ia[0]: Apparato incognite
ia[1]: Apparatos incognite

en: Lithium Ion
ia: Iones de Lithium

en: Lithium Polymer
ia: Polymero de lithium

en: Lithium Iron Phosphate
ia: Phosphato de ferro e lithium

en: Lead acid
ia: Plumbo acido

en: Nickel Cadmium
ia: Nickel cadmium

en: Nickel metal hydride
ia: Nickel hydrido de metallo

en: Unknown technology
ia: Technologia incognite

en: Empty
ia: Vacue

en: Waiting to charge
ia: Attendente le carga

en: Waiting to discharge
ia: Attendente le discarga

en: Unknown
ia: Incognite

en: Laptop battery not present
ia: Batteria del portabile non presente

en: Laptop battery is charging
ia: Le batteria del portabile es in carga

en: Laptop battery is discharging
ia: Le batteria del portabile es discargante

en: Laptop battery is empty
ia: Le batteria del portabile es vacue

en: Laptop battery is charged
ia: Le batteria del portabile es cargate

en: Laptop battery is waiting to charge
ia: Le batteria del portabile es attendente le carga

en: Laptop battery is waiting to discharge
ia: Le batteria del portabile es attendente le discarga

en: UPS is charging
ia: Le UPS es in carga

en: UPS is discharging
ia: Le UPS es discargante

en: UPS is empty
ia: Le UPS es discargate

en: UPS is charged
ia: Le UPS es cargate

en: Mouse is charging
ia: Le mus es in carga

en: Mouse is discharging
ia: Le mus es discargante

en: Mouse is empty
ia: Le mus es discargate

en: Mouse is charged
ia: Le mus es cargate

en: Keyboard is charging
ia: Le claviero es in carga

en: Keyboard is discharging
ia: Le claviero es discargante

en: Keyboard is empty
ia: Le claviero es discargate

en: Keyboard is charged
ia: Le claviero es cargate

en: PDA is charging
ia: Le PDA es in carga

en: PDA is discharging
ia: Le PDA es discargante

en: PDA is empty
ia: Le PDA es discargate

en: PDA is charged
ia: Le PDA es cargate

en: Cell phone is charging
ia: Le telephono cellular es in carga

en: Cell phone is discharging
ia: Le telephono cellular es discargante

en: Cell phone is empty
ia: Le telephono cellular es discargate

en: Cell phone is charged
ia: Le telephono cellular es cargate

en: Media player is charging
ia: Le reproductor de medios es in carga

en: Media player is discharging
ia: Le reproductor de medios es discargante

en: Media player is empty
ia: Le reproductor de medios es discargate

en: Media player is charged
ia: Le reproductor de medios es cargate

en: Tablet is charging
ia: Le tabletta es in carga

en: Tablet is discharging
ia: Le tabletta es discargante

en: Tablet is empty
ia: Le tabletta es discargate

en: Tablet is charged
ia: Le tabletta es cargate

en: Computer is charging
ia: Le computator es in carga

en: Computer is discharging
ia: Le computator es discargante

en: Computer is empty
ia: Le computator es discargate

en: Computer is charged
ia: Le computator es cargate

en: Game controller is charging
ia: Le controlator del joco es in cargamento

en: Game controller is discharging
ia: Le controlator del joco es in discargamento

en: Game controller is empty
ia: Le controlator del joco es vacue

en: Game controller is charged
ia: Le controlator del joco es cargate

en: Configuring new printer
ia: Configurar un nove impressor

en: Please wait...
ia: Attende per favor...

en: Missing printer driver
ia: Controlator del impressor mancante

en: No printer driver for %s.
ia: Necun controlator de impressor pro %s.

en: No driver for this printer.
ia: Necun controlator pro iste impressor.

en: Printers
ia: Imprimitores

en: Printer '%s' is low on toner.
ia: Basse nivello del toner del imprimitor '%s'

en: Printer '%s' has no toner left.
ia: Le toner del imprimitor '%s' es exhaurite.

en: Printer '%s' may not be connected.
ia: Le impressor '%s' non pote esser connectite

en: The cover is open on printer '%s'.
ia: Le coperculo del imprimitor '%s' es aperte.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ia: Il ha un filtro de stampa mancante pro le impressor '%s'.

en: The door is open on printer '%s'.
ia: Le porta del imprimitor '%s' es aperte.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ia: Le impressor '%s' ha le carga de un color basse.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ia: Le impressor '%s' es exhaurite de un color.

en: Printer '%s' is low on paper.
ia: Basse nivello de papiro del imprimitor '%s'

en: Printer '%s' is out of paper.
ia: Le papiro in le impressor '%s' es exhaurite.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ia: Le impressor '%s' es actualmente disconnectite.

en: There is a problem on printer '%s'.
ia: Il ha un problema in le impressor '%s'.

en: Toner low
ia: Toner in basse carga

en: Toner empty
ia: Toner vacue

en: Not connected?
ia: Non connexe?

en: Cover open
ia: Coperculo aperte

en: Printer configuration error
ia: Error de configuration del impressor

en: Door open
ia: Porta aperte

en: Marker supply low
ia: Carga de un color basse

en: Out of a marker supply
ia: Absentia de un carga de color

en: Paper low
ia: Carga del papiro basse

en: Out of paper
ia: Absentia de papiro

en: Printer off-line
ia: Impressor foras de linea

en: Printer error
ia: Error del impressor

en: Printer added
ia: Impressor addite

en: Printing stopped
ia: Impression stoppate

en: '%s' on %s
ia: '%s' sur %s

en: Printing canceled
ia: Impression cancellate

en: Printing aborted
ia: Impression abortate

en: Printing completed
ia: Impression complete

en: Printing
ia: Impression

en: Printer report
ia: Reporto del impressor

en: Printer warning
ia: Advertentia del impressor

en: Printer '%s': '%s'.
ia: Impressor '%s': '%s'.

en: received error or hang up from event source
ia: recipite error o suspension per le fonte de evento

en: NSS security system could not be initialized
ia: Le systema de securitate NSS non pote esser initialisate

en: no suitable smartcard driver could be found
ia: nulle controlator convenibile de Smartcard trovate

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ia: le controlator del smartcard '%s' non pote ser cargate

en: could not watch for incoming card events - %s
ia: impossibile vigilar pro eventos  - %s proveniente del carta

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ia: incontrate error impreviste attendente pro le occurrentias del smartcard
