gnome-control-center - en to sr translation catalogue (252 entries)

en: Screen reader not found.
sr: Čitač ekrana nije pronađen.

en: Please install the 'orca' package.
sr: Instalirajte programski paket 'orca'.

en: Open accessibility settings
sr: Otvori podešavanja pristupačnosti

en: Unable to mount %s
sr: Ne mogu da montiram %s

en: Unable to open a folder for %s
sr: Ne mogu da otvorim direktorijum za %s

en: Ask what to do
sr: Pitaj šta da radiš

en: Do Nothing
sr: Ne radi ništa

en: Open Folder
sr: Otvori direktorijum

en: Unable to eject %p
sr: Ne mogu da izbacim %p

en: Unable to unmount %p
sr: Ne mogu da demontiram %p

en: You have just inserted an Audio CD.
sr: Upravo ste umetnuli audio CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr: Upravo ste umetnuli audio DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr: Upravo ste umetnuli video DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
sr: Upravo ste umetnuli video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr: Upravo ste umetnuli Super video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
sr: Upravo ste umetnuli prazan CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr: Upravo ste umetnuli prazan DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr: Upravo ste umetnuli prazan Blu-Rej disk.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr: Upravo ste umetnuli prazan HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr: Upravo ste umetnuli Foto CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr: Upravo ste umetnuli Slikovni CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr: Upravo ste umetnuli medij sa digitalnim fotografijama.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr: Upravo ste umetnuli digitalni audio plejer.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr: Upravo ste umetnuli medij sa softverom osmišljenim da bude automatski pokrenut.

en: You have just inserted a medium.
sr: Upravo ste umetnuli medij.

en: Choose what application to launch.
sr: Izaberite program koji će biti pokrenut.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr: Izaberite kako će biti otvoren "%s" i da li će ova radnja biti izvršavana u budućnosti za druge medije vrste "%s".

en: _Always perform this action
sr: _Uvek izvrši ovu radnju

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _Eject
sr: _Izbaci

en: _Unmount
sr: _Demontiraj

en: Color
sr: Boja

en: Recalibrate now
sr: Ponovo kalibriši odmah

en: Recalibration required
sr: Potrebna je ponovna kalibracija

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
sr: Ekran '%s' bi uskoro trebo biti ponovo kalibrisan.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
sr: Štampač '%s' bi uskoro trebo biti ponovo kalibrisan.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
sr: Dodatak boje uslužnog programa podešavanja Cinnamona

en: Color calibration device added
sr: Uređaj za kalibraciju boje je dodat

en: Color calibration device removed
sr: Uređaj za kalibraciju boje je uklonjen

en: Low Disk Space on "%s"
sr: Malo prostora na disku "%s"

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Volumen "%s" ima samo %s preostalog prostora na disku. Možete da oslobodite nešto prostora pražnjenjem korpe.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sr: Volumen "%s" ima samo %s preostalog prostora.

en: Low Disk Space
sr: Malo prostora na disku

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Ovaj računar ima samo %s preostalog prostora na disku.  Možete da oslobodite nešto prostora pražnjenjem korpe.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sr: Ovaj računar ima samo %s preostalog prostora na disku.

en: Disk space
sr: Prostor na disku

en: Examine
sr: Ispitaj

en: Empty Trash
sr: Isprazni korpu

en: Ignore
sr: Zanemari

en: Don't show any warnings again for this file system
sr: Nemoj opet prikazati upozorenja za ovaj sistem datoteka

en: Don't show any warnings again
sr: Nemoj opet prikazati nikakva upozorenja

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sr: Možete osloboditi prostor na disku pražnjenjem korpe, uklanjanjem nekorišćenih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na drugi disk ili particiju.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sr: Možete osloboditi prostor na disku uklanjanjem nekorišćenih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na drugi disk ili particiju.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sr: Možete osloboditi prostor na disku pražnjenjem korpe, uklanjanjem nekorišćenih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na spoljni disk.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sr: Možete osloboditi prostor na disku uklanjanjem nekorišćenih programa ili datoteka ili premeštanjem datoteka na spoljni disk.

en: Examine...
sr: Ispitaj...

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
sr: Greška aktiviranja XKB konfiguracije.
    Za to postoje različiti razlozi.
    
    Ako prijavite ovu situaciju kao grešku, uključite rezultate
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
sr: _Rasporedi

en: Show _Keyboard Layout...
sr: Prikaži raspored _tastature...

en: Region and Language Settings
sr: Podešavanja regiona i jezika

en: UPS Discharging
sr: Pražnjenje rezervnog napajanja

en: %s of UPS backup power remaining
sr: Preostalo je još %s rezervnog napajanja

en: Power
sr: Napajanje

en: Battery low
sr: Baterija je skoro prazna

en: Laptop battery low
sr: Baterija prenosnog računara je skoro prazna

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
sr: Preostaje vam približno još %s (%.0f%%)

en: UPS low
sr: Rezervno napajanje je skoro prazno

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sr: Preostaje vam približno još %s kapaciteta rezervnog napajanja (%.0f%%)

en: Mouse battery low
sr: Baterija miša je skoro prazna

en: Wireless mouse is low in power
sr: Bežični miš ima nizak nivo napunjenosti energijom

en: Keyboard battery low
sr: Baterija tastature je skoro prazna

en: Wireless keyboard is low in power
sr: Bežična tastatura ima nizak nivo napunjenosti energijom

en: PDA battery low
sr: Baterija PDA uređaja je skoro prazna

en: PDA is low in power (%.0f%%)
sr: PDA uređaju su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
sr: Baterija mobilnog telefona je skoro prazna

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
sr: Mobilnom telefonu su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Media player battery low
sr: Baterija medija plejera je skoro prazna

en: Media player is low in power (%.0f%%)
sr: Medija plejeru su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Tablet battery low
sr: Baterija na tabli za crtanje je skoro prazna

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
sr: Tabli za crtanje su oslabile baterije (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
sr: Baterija prikačenog računara je skoro prazna

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
sr: Priključenom računaru je oslabila baterija (%.0f%%)

en: Battery is low
sr: Baterija je skoro prazna

en: Battery critically low
sr: Baterija je kritično prazna

en: Laptop battery critically low
sr: Baterija prenosnog računara je skoro prazna

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
sr: Priključite mrežno napajanje da izbegnete gubitak podataka.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
sr: Računar će ubrzo obustaviti rad ukoliko ga ne priključite na mrežno napajanje.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
sr: Računar će ubrzo ući u stanje hibernacije ukoliko ga ne priključite na mrežno napajanje.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
sr: Računar će se ubrzo ugasiti ukoliko ga ne priključite na mrežno napajanje.

en: UPS critically low
sr: Rezervno napajanje je kritično prazno

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sr: Preostaje vam približno još %s kapaciteta rezervnog napajanja (%.0f%%). Uključite računar na mrežno napajanje da izbegnete gubitak podataka.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Bežični miš ima veoma nizak nivo napunjenosti energijom. Ovaj uređaj če uskoro prestati da funkcioniše ukoliko se ne napuni energijom.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Bežična tastatura ima veoma nizak nivo napunjenosti energijom. Ovaj uređaj če uskoro prestati da funkcioniše ukoliko se ne napuni energijom.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: PDA uređaj ima veoma nizak nivo napunjenosti energijom (%.0f%%). Ovaj uređaj če uskoro prestati da funkcioniše ukoliko se ne napuni energijom.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Mobilni telefon ima veoma nizak nivo napunjenosti energijom (%.0f%%). Ovaj uređaj če uskoro prestati da funkcioniše ukoliko se ne napuni energijom.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Medija plejer ima veoma nizak nivo napunjenosti energijom (%.0f%%). Ovaj uređaj če uskoro prestati da funkcioniše ukoliko se ne napuni energijom.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Tablа za crtanje ima veoma nizak nivo napunjenosti energijom (%.0f%%). Ovaj uređaj če uskoro prestati da funkcioniše ukoliko se ne napuni energijom.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Priključenom računaru su kritično oslabile baterije (%.0f%%). On će uskoro ugasiti ako mu ne dopunite baterije.

en: Battery is critically low
sr: Baterija je kritično prazna

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
sr: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i računar će biti <b>ugašen</b> kada se baterija u potpunosti isprazni.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
sr: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i računar se priprema da obustavi rad.
    <b>NAPOMENA:</b> Potrebna je mala količina energije za održavanje računara u stanju obustave.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i računar samo što nije ušao u stanje hibernacije.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Stanje baterije je ispod kritičnog nivoa i zato će računar biti ugašen.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
sr: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa i računar će biti <b>ugašen</b> kada se rezervno napajanje potpuno isprazni.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa i računar samo što nije ušao u stanje hibernacije.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Stanje rezervnog napajanja je ispod kritičnog nivoa i zato će računar biti ugašen.

en: Lid has been opened
sr: Poklopac je podignut

en: Lid has been closed
sr: Poklopac je spušten

en: Power Manager
sr: Upravljanje energijom

en: Unknown time
sr: Nepoznato vreme

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i minut
sr[1]: %i minuta
sr[2]: %i minuta

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i sat
sr[1]: %i sata
sr[2]: %i sati

en: hour | hours
sr[0]: čas
sr[1]: časa
sr[2]: časova

en: minute | minutes
sr[0]: minut
sr[1]: minuta
sr[2]: minuta

en: provides %s laptop runtime
sr: obezbeđuje %s rada prenosnog računara

en: %s %s remaining
sr: Preostalo vreme rada %s %s

en: %s %s until charged
sr: Vreme punjenja %s %s

en: provides %s battery runtime
sr: obezbeđuje %s rada baterije

en: Product:
sr: Proizvod:

en: Status:
sr: Stanje:

en: Missing
sr: Nedostaje

en: Charged
sr: Napunjena

en: Charging
sr: Punjenje u toku

en: Discharging
sr: Prazni se

en: Percentage charge:
sr: Procenat napunjenosti:

en: Vendor:
sr: Prodavac:

en: Technology:
sr: Tehnologija:

en: Serial number:
sr: Serijski broj:

en: Charge time:
sr: Vreme punjenja:

en: Discharge time:
sr: Vreme pražnjenja:

en: Excellent
sr: Odlično

en: Good
sr: Dobro

en: Fair
sr: Solidno

en: Poor
sr: Slabo

en: Capacity:
sr: Kapacitet:

en: Current charge:
sr: Trenutna napunjenost:

en: Last full charge:
sr: Poslednja potpuna napunjenost:

en: Design charge:
sr: Fabrički kapacitet:

en: Charge rate:
sr: Stopa punjenja:

en: AC adapter | AC adapters
sr[0]: Mrežni ispravljač
sr[1]: Mnežni ispravljači
sr[2]: Mrežnih ispravljača

en: Laptop battery | Laptop batteries
sr[0]: Baterija prenosnog računara
sr[1]: Baterije prenosnog računara
sr[2]: Baterija prenosnog računara

en: UPS | UPSs
sr[0]: Rezervno napajanje (UPS)
sr[1]: Rezervna napajanja
sr[2]: Rezervna napajanja

en: Monitor | Monitors
sr[0]: Monitora
sr[1]: Monitori
sr[2]: Monitora

en: Mouse | Mice
sr[0]: Miš
sr[1]: Miša
sr[2]: Miševa

en: Keyboard | Keyboards
sr[0]: Tastatura
sr[1]: Tastature
sr[2]: Tastatura

en: PDA | PDAs
sr[0]: Lični digitalni asistent (PDA)
sr[1]: PDA
sr[2]: PDA

en: Cell phone | Cell phones
sr[0]: Mobilni telefon
sr[1]: Mobilni telefoni
sr[2]: Mobilni telefoni

en: Media player | Media players
sr[0]: Medija plejer
sr[1]: Medija plejeri
sr[2]: Medija plejera

en: Tablet | Tablets
sr[0]: Tabla za crtanje
sr[1]: Table za crtanje
sr[2]: Tabli za crtanje

en: Computer | Computers
sr[0]: Računar
sr[1]: Računari
sr[2]: Računara

en: Game controller | Game controllers
sr[0]: Kontroler za igrice
sr[1]: Kontroleri za igrice
sr[2]: Kontroleri za igrice

en: Unknown device | Unknown devices
sr[0]: Nepoznat uređaj
sr[1]: Nepoznati uređaji
sr[2]: Nepoznati uređaji

en: Lithium Ion
sr: Litijum jonska

en: Lithium Polymer
sr: Litijum polimerna

en: Lithium Iron Phosphate
sr: Litijum fero-fosfatna

en: Lead acid
sr: Olovni akumulator

en: Nickel Cadmium
sr: Nikal kadmijumska

en: Nickel metal hydride
sr: Nikal metal-hidridna

en: Unknown technology
sr: Nepoznata tehnologija

en: Empty
sr: Prazna

en: Waiting to charge
sr: Čekam da se napuni

en: Waiting to discharge
sr: Čekam da se isprazni

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Laptop battery not present
sr: Baterija prenosnog računara nije prisutna

en: Laptop battery is charging
sr: Baterija prenosnog računara se puni

en: Laptop battery is discharging
sr: Baterija prenosnog računara se prazni

en: Laptop battery is empty
sr: Baterija prenosnog računara je prazna

en: Laptop battery is charged
sr: Baterija prenosnog računara je napunjena

en: Laptop battery is waiting to charge
sr: Baterija prenosnog računara čeka da se napuni

en: Laptop battery is waiting to discharge
sr: Baterija prenosnog računara čeka da se isprazni

en: UPS is charging
sr: Rezervno napajanje se puni

en: UPS is discharging
sr: Rezervno napajanje se prazni

en: UPS is empty
sr: Rezervno napajanje je prazno

en: UPS is charged
sr: Rezervno napajanje je napunjeno

en: Mouse is charging
sr: Miš se puni

en: Mouse is discharging
sr: Miš se prazni

en: Mouse is empty
sr: Miš je prazan

en: Mouse is charged
sr: Miš je napunjen

en: Keyboard is charging
sr: Tastatura se puni

en: Keyboard is discharging
sr: Tastatura se prazni

en: Keyboard is empty
sr: Tastatura je prazna

en: Keyboard is charged
sr: Tastatura je napunjena

en: PDA is charging
sr: PDA se puni

en: PDA is discharging
sr: PDA se prazni

en: PDA is empty
sr: PDA je prazan

en: PDA is charged
sr: PDA je napunjen

en: Cell phone is charging
sr: Mobilni telefon se puni

en: Cell phone is discharging
sr: Mobilni telefon se prazni

en: Cell phone is empty
sr: Mobilni telefon je prazan

en: Cell phone is charged
sr: Mobilni telefon je napunjen

en: Media player is charging
sr: Medija plejer se puni

en: Media player is discharging
sr: Medija plejer se prazni

en: Media player is empty
sr: Medija plejer je prazan

en: Media player is charged
sr: Medija plejer je napunjen

en: Tablet is charging
sr: Tabla za crtanje se puni

en: Tablet is discharging
sr: Tabla za crtanje se prazni

en: Tablet is empty
sr: Tabla za crtanje je prazna

en: Tablet is charged
sr: Tabla za crtanje je napunjena

en: Computer is charging
sr: Računar se puni

en: Computer is discharging
sr: Računar se prazni

en: Computer is empty
sr: Računar je prazan

en: Computer is charged
sr: Računar je napunjen

en: Game controller is charging
sr: Kontroler za igrice se puni

en: Game controller is discharging
sr: Kontroler za igrice se prazni

en: Game controller is empty
sr: Kontroler za igrice je prazan

en: Game controller is charged
sr: Kontroler za igrice je napunjen

en: Configuring new printer
sr: Podešavam nov štampač

en: Please wait...
sr: Molim sačekajte...

en: Missing printer driver
sr: Nedostaje upravljački program štampača

en: No printer driver for %s.
sr: Nedostaje upravljački program za %s.

en: No driver for this printer.
sr: Nedostaje upravljački program za ovaj štampač.

en: Printers
sr: Štampači

en: Printer '%s' is low on toner.
sr: Štampaču '%s'  je toner skoro prazan.

en: Printer '%s' has no toner left.
sr: Štampač '%s' je ostao bez tonera.

en: Printer '%s' may not be connected.
sr: Štampač '%s' možda nije povezan.

en: The cover is open on printer '%s'.
sr: Otvoren je poklopac na štampaču '%s'.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
sr: Nedostaje filter štampe za štampač '%s'.

en: The door is open on printer '%s'.
sr: Vratanca su otvorena na štampaču '%s'.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
sr: Preostalo je malo mastila u štampaču '%s'.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
sr: Nema više mastila u štampaču '%s'.

en: Printer '%s' is low on paper.
sr: Štampaču '%s' je ostalo veoma malo papira.

en: Printer '%s' is out of paper.
sr: Štampač '%s' je ostao bez papira.

en: Printer '%s' is currently off-line.
sr: Štampač '%s' je trenutno van mreže.

en: There is a problem on printer '%s'.
sr: Došlo je do problema na štampaču '%s'.

en: Toner low
sr: Toner je skoro prazan

en: Toner empty
sr: Toner je prazan

en: Not connected?
sr: Nije povezan?

en: Cover open
sr: Otvoren je poklopac

en: Printer configuration error
sr: Greška u podešavanju štampača

en: Door open
sr: Otvorena su vratanca

en: Marker supply low
sr: Ponestaje mastila

en: Out of a marker supply
sr: Nema više mastila

en: Paper low
sr: Ponestaje papira

en: Out of paper
sr: Nema više papira

en: Printer off-line
sr: Štampač je van mreže

en: Printer error
sr: Greška štampača

en: Printer added
sr: Dodat je štampač

en: Printing stopped
sr: Štampanje je zaustavljeno

en: '%s' on %s
sr: '%s' na %s

en: Printing canceled
sr: Štampanje je otkazano

en: Printing aborted
sr: Štampanje je prekinuto

en: Printing completed
sr: Štampanje je završeno

en: Printing
sr: Štampam

en: Printer report
sr: Izveštaj štampača

en: Printer warning
sr: Upozorenje štampača

en: Printer '%s': '%s'.
sr: Štampač '%s': '%s'.

en: received error or hang up from event source
sr: primljena greška ili prekid veze od strane izvora događaja

en: NSS security system could not be initialized
sr: Ne mogu da pokrenem NSS sigurnosni sistem

en: no suitable smartcard driver could be found
sr: ne postoji odgovarajući upravljački program za pametne kartice

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sr: ne mogu da učitam upravljački program '%s' za pametne kartice

en: could not watch for incoming card events - %s
sr: ne mogu da nadgledam nadolazeće događaje kartice - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sr: neočekivana greška pri čekanju na događaje pametne kartice
