linuxmint - en to uz translation catalogue (248 entries)

en: Screen reader not found.
uz: Ekran o‘quvchisi topilmadi.

en: Please install the 'orca' package.
uz: 'Orca' paketini o‘rnating.

en: Open accessibility settings
uz: Maxsus imkoniyatlar sozlamalarini ochish

en: Unable to mount %s
uz: %sni ulab bo‘lmadi

en: Unable to open a folder for %s
uz: %s uchun jildni ochib bo‘lmadi

en: Ask what to do
uz: Nima qilish kerakligi so‘rash

en: Do Nothing
uz: Hech narsa qilinmasin

en: Open Folder
uz: Jildni ochish

en: Unable to eject %p
uz: %p ni chiqarib bo‘lmadi

en: Unable to unmount %p
uz: %p ni uzib bo‘lmadi

en: You have just inserted an Audio CD.
uz: Siz hozir Audio CD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted an Audio DVD.
uz: Siz hozir Audio DVD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a Video DVD.
uz: Siz hozir Video DVD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a Video CD.
uz: Siz hozir Video CD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a Super Video CD.
uz: Siz hozir Super Video CD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a blank CD.
uz: Siz hozir bo‘sh CD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a blank DVD.
uz: Siz hozir bo‘sh DVD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
uz: Siz hozir bo‘sh Blu-Ray diskini qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
uz: Siz hozir bo‘sh HD DVD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a Photo CD.
uz: Siz hozir Photo CD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a Picture CD.
uz: Siz hozir Picture CD qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
uz: Siz hozir raqamli suratlar bilan diskni qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a digital audio player.
uz: Siz hozir raqamli audio pleyerni qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
uz: Siz hozir avtomatik ravishda ishga tushirish uchun mo‘ljallangan dasturiy ta'minot bilan diskni qo‘ydingiz.

en: You have just inserted a medium.
uz: Siz hozir diskni qo‘ydingiz.

en: Choose what application to launch.
uz: Qaysi dasturni ishga tushirishni tanlang.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
uz: “%s”ni qanday ochish va kelajakda “%s” tipidagi boshqa media uchun bu amalni bajarish kerakligini tanlang.

en: _Always perform this action
uz: _Har doim ushbu amalni bajarish

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Ok
uz: _OK

en: _Eject
uz: _Chiqarish

en: _Unmount
uz: _Uzish

en: Color
uz: Rang

en: Recalibrate now
uz: Hozir qayta kalibrlash

en: Recalibration required
uz: Qayta kalibrlash talab qilinadi

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
uz: “%s” ekrani tez orada qayta kalibrlanishi kerak.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
uz: “%s” printeri tez orada qayta kalibrlanishi kerak.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
uz: Cinnamon Settings Daemon Color plagini

en: Color calibration device added
uz: Rangni kalibrlash qurilmasi qo‘shildi

en: Color calibration device removed
uz: Rangni kalibrlash moslamasi olib tashlandi

en: Low Disk Space on "%s"
uz: "%s"da kam disk maydoni

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
uz: “%s” diskida faqat %s maydoni qolgan. Chiqindini bo‘shatish orqali biroz joy bo‘shatish mumkin.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
uz: “%s” diskida faqat %s maydoni qolgan.

en: Low Disk Space
uz: Kam disk maydoni

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
uz: Bu kompyuterda faqat %s disk maydoni qolgan. Chiqindini bo‘shatish orqali biroz joy bo‘shatish mumkin.

en: This computer has only %s disk space remaining.
uz: Bu kompyuterda faqat %s disk maydoni qolgan.

en: Disk space
uz: Disk maydoni

en: Examine
uz: Tekshirish

en: Empty Trash
uz: Chiqindini bo‘shatish

en: Ignore
uz: E'tibor bermaslik

en: Don't show any warnings again for this file system
uz: Ushbu fayl tizimi uchun boshqa ogohlantirishlar ko‘rsatilmasin

en: Don't show any warnings again
uz: Hech qanday ogohlantirish qayta ko‘rsatilmasin

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
uz: Chiqindini bo‘shatish, foydalanilmagan dasturlar yoki fayllarni o‘chirish yoki fayllarni boshqa disk yoki bo‘limga ko‘chirish orqali diskdagi bo‘sh joyni bo‘shatish mumkin.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
uz: Foydalanilmayotgan dasturlar yoki fayllarni oʻchirish yoki fayllarni boshqa disk yoki boʻlimga koʻchirish orqali diskdagi boʻsh joyni boʻshatish mumkin.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
uz: Chiqindini bo‘shatish, foydalanilmagan dasturlar yoki fayllarni o‘chirish yoki fayllarni tashqi diskka ko‘chirish orqali diskdagi joyni bo‘shatish mumkin.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
uz: Foydalanilmayotgan dasturlar yoki fayllarni o‘chirish yoki fayllarni tashqi diskka ko‘chirish orqali diskda bo‘sh joy bo‘shatish mumkin.

en: Examine...
uz: Tekshirish...

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
uz: XKB konfiguratsiyasini faollashtirishda xatolik yuz berdi.
    Buning turli sabablari bo‘lishi mumkin.
    
    Agar siz ushbu vaziyatni xato deb xabar qilsangiz, natijalarini kiriting 
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
uz: _Tartiblar

en: Show _Keyboard Layout...
uz: _Klaviatura tartibini ko‘rsatish...

en: Region and Language Settings
uz: Mintaqa va til sozlamalari

en: UPS Discharging
uz: UPS zaryadsizlanmoqda

en: %s of UPS backup power remaining
uz: %s UPS zaxira quvvati qoldi

en: Power
uz: Quvvat

en: Battery low
uz: Batareya quvvati past

en: Laptop battery low
uz: Noutbuk batareyasi quvvati past

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
uz: Taxminan %s qoldi (%.0f%%)

en: UPS low
uz: UPS quvvati past

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
uz: Taxminan %s qolgan UPS zaxira quvvati (%.0f%%)

en: Mouse battery low
uz: Sichqoncha batareya quvvati past

en: Wireless mouse is low in power
uz: Simsiz sichqonchaning quvvati past

en: Keyboard battery low
uz: Klaviatura batareyasi quvvati past

en: Wireless keyboard is low in power
uz: Simsiz klaviatura quvvati past

en: PDA battery low
uz: PDA batareya quvvati past

en: PDA is low in power (%.0f%%)
uz: PDA quvvati past (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
uz: Uyali telefon batareya quvvati past

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
uz: Uyali telefon quvvati past (%.0f%%)

en: Media player battery low
uz: Media pleyer batareya quvvati past

en: Media player is low in power (%.0f%%)
uz: Media pleyer quvvati past (%.0f%%)

en: Tablet battery low
uz: Planshet batareya quvvati past

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
uz: Planshet quvvati past (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
uz: Ulangan kompyuter batareya quvvati past

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
uz: Ulangan kompyuterning quvvati past (%.0f%%)

en: Battery is low
uz: Batareya quvvati past

en: Battery critically low
uz: Batareya quvvati juda past

en: Laptop battery critically low
uz: Noutbuk batareya quvvati juda past

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
uz: Ma'lumotlarni yo‘qotmaslik uchun AC adapterni ulang.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
uz: Agar u quvvat manbaiga ulanmasa, kompyuter tez orada to‘xtatiladi.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
uz: Agar u quvvat manbaiga ulanmasa, kompyuter tezda kutish rejimiga o‘tadi.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
uz: Agar u quvvat manbaiga ulanmasa, kompyuter tez orada o‘chadi.

en: UPS critically low
uz: UPS quvvati juda past

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
uz: Qolgan UPS quvvatining taxminan %s (%.0f%%). Ma'lumotlarni yo‘qotmaslik uchun kompyuteringizga AC quvvatini tiklang.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
uz: Simsiz sichqonchaning quvvati juda past. Agar quvvatlanmasa, bu qurilma tez orada ishlamay qoladi.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
uz: Simsiz klaviatura quvvati juda past. Agar quvvatlanmasa, bu qurilma tez orada ishlamay qoladi.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
uz: PDA quvvati juda past (%.0f%%). Agar quvvatlanmasa, bu qurilma tez orada ishlamay qoladi.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
uz: Uyali telefonning quvvati juda past (%.0f%%). Agar quvvatlanmasa, bu qurilma tez orada ishlamay qoladi.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
uz: Media pleyer quvvati juda past (%.0f%%). Agar quvvatlanmasa, bu qurilma tez orada ishlamay qoladi.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
uz: Planshetning quvvati juda past (%.0f%%). Agar quvvatlanmasa, bu qurilma tez orada ishlamay qoladi.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
uz: Ulangan kompyuterning quvvati juda past (%.0f%%). Agar quvvatlanmasa, qurilma tez orada o‘chadi.

en: Battery is critically low
uz: Batareya quvvati juda past

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
uz: Batareya quvvati kritik darajadan past va batareya toʻliq boʻshab qolganda bu kompyuter <b>oʻchadi</b>.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
uz: Batareya quvvati kritik darajadan past va bu kompyuter to‘xtatib qo‘yish arafasida.
    <b>DIQQAT:</b> Kompyuteringizni to‘xtatilgan holatda ushlab turish uchun oz miqdorda quvvat talab qilinadi.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
uz: Batareya quvvati kritik darajadan past va bu kompyuter kutish rejimiga o‘tish arafasida.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
uz: Batareya quvvati kritik darajadan past va bu kompyuter o‘chmoqchi.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
uz: UPS kritik darajadan past va UPS butunlay bo‘shab qolganda, bu kompyuter <b>o‘chadi</b>.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
uz: UPS kritik darajadan past va bu kompyuter kutish rejimiga o‘tadi.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
uz: UPS kritik darajadan past va bu kompyuter o‘chmoqchi.

en: Lid has been opened
uz: Qopqoq ochilgan

en: Lid has been closed
uz: Qopqoq yopilgan

en: Power Manager
uz: Quvvat menejeri

en: Unknown time
uz: Noma'lum vaqt

en: %i minute | %i minutes
uz[0]: %i daqiqa

en: %i hour | %i hours
uz[0]: %i soat

en: hour | hours
uz[0]: soat

en: minute | minutes
uz[0]: daqiqa

en: provides %s laptop runtime
uz: %s noutbukning ish vaqtini taqdim etadi

en: %s %s remaining
uz: %s %s qoldi

en: %s %s until charged
uz: %s %s quvvatlanmaguncha

en: provides %s battery runtime
uz: %s batareyaning ishlash muddatini taʼminlaydi

en: Product:
uz: Mahsulot:

en: Status:
uz: Holat:

en: Missing
uz: Yetishmayotgan

en: Charged
uz: Zaryadlangan

en: Charging
uz: Zaryadlanmoqda

en: Discharging
uz: Zaryadsizlanmoqda

en: Percentage charge:
uz: Zaryad foizi:

en: Vendor:
uz: Ishlab chiqaruvchi:

en: Technology:
uz: Texnologiya:

en: Serial number:
uz: Seriya raqami:

en: Charge time:
uz: Zaryadlash vaqti:

en: Discharge time:
uz: Zaryadsizlanish vaqti:

en: Excellent
uz: Zo‘r

en: Good
uz: Yaxshi

en: Fair
uz: Durust

en: Poor
uz: Past

en: Capacity:
uz: Sig‘imi:

en: Current charge:
uz: Joriy zaryad:

en: Last full charge:
uz: Oxirgi toʻliq zaryad:

en: Design charge:
uz: Zaryadni belgilash:

en: Charge rate:
uz: Zaryad darajasi:

en: Laptop battery | Laptop batteries
uz[0]: Noutbuk batareyasi

en: Mouse | Mice
uz[0]: Sichqoncha

en: Keyboard | Keyboards
uz[0]: Klaviatura

en: Cell phone | Cell phones
uz[0]: Uyali telefon

en: Media player | Media players
uz[0]: Media pleyer

en: Tablet | Tablets
uz[0]: Planshet

en: Computer | Computers
uz[0]: Kompyuter

en: Game controller | Game controllers
uz[0]: O‘yin boshqaruvchisi

en: Unknown device | Unknown devices
uz[0]: Noma'lum qurilma(lar)

en: Lithium Ion
uz: Litiy ion

en: Lithium Polymer
uz: Litiy polimer

en: Lithium Iron Phosphate
uz: Litiy temir fosfat

en: Lead acid
uz: Qo‘rg‘oshin kislota

en: Nickel Cadmium
uz: Nikel kadmiy

en: Nickel metal hydride
uz: Nikel metall gidrid

en: Unknown technology
uz: Noma'lum texnologiya

en: Empty
uz: Bo‘sh

en: Waiting to charge
uz: Zaryad qilish kutilmoqda

en: Waiting to discharge
uz: Zaryadsizlanish kutilmoqda

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: Laptop battery not present
uz: Noutbuk batareyasi mavjud emas

en: Laptop battery is charging
uz: Noutbuk batareyasi zaryadlanmoqda

en: Laptop battery is discharging
uz: Noutbuk batareyasi  zaryadsizlanmoqda

en: Laptop battery is empty
uz: Noutbukning batareyasi bo‘sh

en: Laptop battery is charged
uz: Noutbuk batareyasi zaryadlangan

en: Laptop battery is waiting to charge
uz: Noutbuk batareyasi zaryadlashni kutmoqda

en: Laptop battery is waiting to discharge
uz: Noutbuk batareyasi zaryadsizlanishini kutmoqda

en: UPS is charging
uz: UPS zaryadlanmoqda

en: UPS is discharging
uz: UPS zaryadsizlanmoqda

en: UPS is empty
uz: UPS bo‘sh

en: UPS is charged
uz: UPS zaryadlangan

en: Mouse is charging
uz: Sichqoncha zaryadlanmoqda

en: Mouse is discharging
uz: Sichqoncha zaryadsizlanmoqda

en: Mouse is empty
uz: Sichqoncha bo‘sh

en: Mouse is charged
uz: Sichqoncha zaryadlangan

en: Keyboard is charging
uz: Klaviatura zaryadlanmoqda

en: Keyboard is discharging
uz: Klaviatura zaryadsizlanmoqda

en: Keyboard is empty
uz: Klaviatura bo‘sh

en: Keyboard is charged
uz: Klaviatura zaryadlangan

en: PDA is charging
uz: PDA zaryadlanmoqda

en: PDA is discharging
uz: PDA zaryadsizlanmoqda

en: PDA is empty
uz: PDA bo‘sh

en: PDA is charged
uz: PDA zaryadlangan

en: Cell phone is charging
uz: Uyali telefon zaryadlanmoqda

en: Cell phone is discharging
uz: Uyali telefon zaryadsizlanmoqda

en: Cell phone is empty
uz: Uyali telefon bo‘sh

en: Cell phone is charged
uz: Uyali telefon zaryadlangan

en: Media player is charging
uz: Media pleyer zaryadlanmoqda

en: Media player is discharging
uz: Media pleyer zaryadsizlanmoqda

en: Media player is empty
uz: Media pleyer bo‘sh

en: Media player is charged
uz: Media pleyer zaryadlangan

en: Tablet is charging
uz: Planshet zaryadlanmoqda

en: Tablet is discharging
uz: Planshet zaryadsizlanmoqda

en: Tablet is empty
uz: Planshet bo‘sh

en: Tablet is charged
uz: Planshet bo‘sh

en: Computer is charging
uz: Kompyuter zaryadlanmoqda

en: Computer is discharging
uz: Kompyuter zaryadsizlanmoqda

en: Computer is empty
uz: Kompyuter bo‘sh

en: Computer is charged
uz: Kompyuter zaryadlangan

en: Game controller is charging
uz: O‘yin boshqaruvchisi zaryadlanmoqda

en: Game controller is discharging
uz: O‘yin boshqaruvchisi zaryadsizlanmoqda

en: Game controller is empty
uz: O‘yin boshqaruvchisi bo‘sh

en: Game controller is charged
uz: O‘yin boshqaruvchisi zaryadlangan

en: Configuring new printer
uz: Yangi printer sozlanmoqda

en: Please wait...
uz: Kuting...

en: Missing printer driver
uz: Printer drayveri yetishmayapti

en: No printer driver for %s.
uz: %s uchun printer drayveri yo‘q.

en: No driver for this printer.
uz: Usbu printer uchun drayver yo‘q.

en: Printers
uz: Printerlar

en: Printer '%s' is low on toner.
uz: “%s” printerida toner kam.

en: Printer '%s' has no toner left.
uz: “%s” printerida toner qolmagan.

en: Printer '%s' may not be connected.
uz: “%s” printeri ulanmagan bo‘lishi mumkin.

en: The cover is open on printer '%s'.
uz: “%s” printerida qopqoq ochiq.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
uz: “%s” printeri uchun chop etish filtri yetishmayapti.

en: The door is open on printer '%s'.
uz: “%s” printerida eshik ochiq.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
uz: “%s” printerida marker yetarli emas.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
uz: Printer “%s” marker ta’minotidan tashqarida.

en: Printer '%s' is low on paper.
uz: “%s” printerida qog‘oz kam.

en: Printer '%s' is out of paper.
uz: “%s” printerida qog‘oz tugadi.

en: Printer '%s' is currently off-line.
uz: “%s” printeri hozirda oflayn.

en: There is a problem on printer '%s'.
uz: “%s” printerida muammo bor.

en: Toner low
uz: Toner kam

en: Toner empty
uz: Toner qolmagan

en: Not connected?
uz: Ulanmaganmi?

en: Cover open
uz: Qopqoq ochiq

en: Printer configuration error
uz: Printerni sozlash xatosi

en: Door open
uz: Eshik ochiq

en: Marker supply low
uz: Marker ta'minoti kam

en: Out of a marker supply
uz: Marker ta'minotidan tashqari

en: Paper low
uz: Qog‘oz kam

en: Out of paper
uz: Qog‘oz tugadi

en: Printer off-line
uz: Printer oflayn

en: Printer error
uz: Printer xatosi

en: Printer added
uz: Printer qo‘shildi

en: Printing stopped
uz: Chop etish toʻxtatildi

en: '%s' on %s
uz: '%s' %s da

en: Printing canceled
uz: Chop etish bekor qilindi

en: Printing aborted
uz: Chop etish to‘xtatildi

en: Printing completed
uz: Chop etish tugallandi

en: Printing
uz: Chop etish

en: Printer report
uz: Printer hisoboti

en: Printer warning
uz: Printer ogohlantirishi

en: received error or hang up from event source
uz: xatolik qabul qilindi yoki hodisa manbasidan o‘chirildi

en: NSS security system could not be initialized
uz: NSS xavfsizlik tizimini ishga tushirib bo‘lmadi

en: no suitable smartcard driver could be found
uz: mos smart-karta drayveri topilmadi

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
uz: “%s” smart-karta drayverini yuklab bo‘lmadi

en: could not watch for incoming card events - %s
uz: kiruvchi karta hodisalarini kuzata olmadi - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
uz: smart-karta hodisalarini kutishda kutilmagan xatolik yuz berdi
