cinnamon-settings-daemon - en to tr translation catalogue (253 entries)

en: Screen reader not found.
tr: Ekran okuyucu bulunamadı.

en: Please install the 'orca' package.
tr: Lütfen 'orca' paketini yükleyin.

en: Open accessibility settings
tr: Erişebilirlik ayarlarını aç

en: Unable to mount %s
tr: %s bağlanamıyor

en: Unable to open a folder for %s
tr: %s için bir klasör açılamıyor

en: Ask what to do
tr: Ne yapılacağını sor

en: Do Nothing
tr: Hiç Birşey Yapma

en: Open Folder
tr: Klasör Aç

en: Unable to eject %p
tr: %p çıkartılamıyor

en: Unable to unmount %p
tr: %p çıkartılamıyor

en: You have just inserted an Audio CD.
tr: Şu anda bir Ses CDsi taktınız.

en: You have just inserted an Audio DVD.
tr: Şu anda bir Ses DVDsi taktınız.

en: You have just inserted a Video DVD.
tr: Şu anda bir Video DVDsi taktınız.

en: You have just inserted a Video CD.
tr: Şu anda bir Vidyo CDsi taktınız.

en: You have just inserted a Super Video CD.
tr: Şu anda bir Süper Vidyo CDsi taktınız.

en: You have just inserted a blank CD.
tr: Şu anda boş bir CD taktınız.

en: You have just inserted a blank DVD.
tr: Şu anda boş bir DVD taktınız.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
tr: Şu anda boş bir Blu-Ray disk taktınız.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
tr: Şu anda boş bir HD DVD taktınız.

en: You have just inserted a Photo CD.
tr: Şu anda bir Fotoğraf CDsi taktınız.

en: You have just inserted a Picture CD.
tr: Şu anda bir Resim CDsi taktınız.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
tr: Şu anda içinde dijital fotoğraflar olan bir ortam taktınız.

en: You have just inserted a digital audio player.
tr: Şu anda bir dijital ses çalıcısı taktınız.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
tr: Şu anda içinde otomatik çalışmaya ayarlı bir yazılım olan bir ortam taktınız.

en: You have just inserted a medium.
tr: Şu anda bir ortam taktınız.

en: Choose what application to launch.
tr: Hangi uygulamanın başlatılacağını seçin.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
tr: "%s"in nasıl açılacağını seçin ve %s tipindeki diğer ortamlar için de aynı şeyin yapılıp yapılmayacağını belirleyin.

en: _Always perform this action
tr: _Her zaman bu eylemi uygula.

en: _Cancel
tr: _İptal

en: _Ok
tr: _Tamam

en: _Eject
tr: _Çıkart

en: _Unmount
tr: _Çıkart

en: Color
tr: Renk

en: Recalibrate now
tr: Şimdi yeniden düzelt

en: Recalibration required
tr: Yeniden düzeltme gerekiyor

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
tr: '%s' ekranının yakında yeniden düzeltilmesi gerekiyor.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
tr: '%s' yazıcısının yakında yeniden düzeltilmesi gerekiyor.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
tr: Cinnamon Ayarlar Servisi Renk Eklentisi

en: Color calibration device added
tr: Renk düzeltme aygıtı eklendi

en: Color calibration device removed
tr: Renk düzeltme aygıtı kaldırıldı

en: Low Disk Space on "%s"
tr: "%s" üzerinde Düşük Disk Alanı

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
tr: Birim "%s" üzerinde sadece %s disk alanı kaldı.  Çöpü boşaltarak biraz yer açabilirsiniz.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
tr: Birim "%s" üzerinde sadece %s disk alanı kaldı.

en: Low Disk Space
tr: Düşük Disk Alanı

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
tr: Bu bilgisayarda sadece %s disk alanı kaldı.  Çöpü boşaltarak biraz yer açabilirsiniz.

en: This computer has only %s disk space remaining.
tr: Bu bilgisayarda sadece %s disk alanı kaldı.

en: Disk space
tr: Disk alanı

en: Examine
tr: İncele

en: Empty Trash
tr: Çöpü Boşalt

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Don't show any warnings again for this file system
tr: Bu dosya sistemi için bir daha uyarı gösterme

en: Don't show any warnings again
tr: _Bir daha hiçbir uyarı gösterme

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
tr: Çöp'ü boşaltarak, kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir diske veya bölümlemeye taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
tr: Kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir diske veya bölümlemeye taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
tr: Çöp'ü boşaltarak, kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir harici diske taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
tr: Kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir harici diske taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: Examine...
tr: İncele...

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
tr: XKB yapılandırması etkinleştirme hatası.
    Bunun çeşitli nedenleri olabilir.
    
    Bu durumu bhata olarak rapor edecekseniz, aşağıdaki sonuçları ekleyin.
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
tr: _Düzenler

en: Show _Keyboard Layout...
tr: _Klavye Düzenini Göster...

en: Region and Language Settings
tr: Bölge ve Dil Ayarları

en: UPS Discharging
tr: UPS Boşalıyor

en: %s of UPS backup power remaining
tr: UPS yedek gücü %s kaldı

en: Power
tr: Güç

en: Battery low
tr: Pil zayıf

en: Laptop battery low
tr: Dizüstü pili zayıf

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
tr: Yaklaşık %s kaldı (%.0f%%)

en: UPS low
tr: UPS zayıf

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
tr: UPS yedek gücü yaklaşık %s kaldı (%.0f%%)

en: Mouse battery low
tr: Fare pili zayıf

en: Wireless mouse is low in power
tr: Kablosuz farenin güç seviyesi düşük

en: Keyboard battery low
tr: Klavye pili zayıf

en: Wireless keyboard is low in power
tr: Kablosuz klavyenin güç seviyesi düşük

en: PDA battery low
tr: PDA pili zayıf

en: PDA is low in power (%.0f%%)
tr: PDA'nın güç seviyesi düşük (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
tr: Cep telefonu pili zayıf

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
tr: Cep telefonunun güç seviyesi düşük (%.0f%%)

en: Media player battery low
tr: Ortam oynatıcısı pili zayıf

en: Media player is low in power (%.0f%%)
tr: Ortam yürütücünün güç seviyesi düşük (%.0f%%)

en: Tablet battery low
tr: Tablet pili zayıf

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
tr: Tablet'in güç seviyesi düşük (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
tr: Bağlanmış bilgisayar pili zayıf

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
tr: Bağlanmış bilgisayarın güç seviyesi düşük (%.0f%%)

en: Battery is low
tr: Pil seviyesi düşük

en: Battery critically low
tr: Pil gücü tehlikeli biçimde düşük

en: Laptop battery critically low
tr: Dizüstü pil gücü tehlikeli biçimde düşük

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
tr: Veri kaybı yaşamamak için AC adaptörünüzü fişe takın.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
tr: Bilgisayarınız fişe takılmadığı taktirde çok kısa bir süre içinde askıya alınacak.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
tr: Bilgisayarınız fişe takılmadığı taktirde çok kısa bir süre içinde uyku kipine alınacak.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
tr: Bilgisayarınız fişe takılmadığı taktirde çok kısa bir süre içinde kapanacak.

en: UPS critically low
tr: UPS tehlikeli biçimde zayıf

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
tr: UPS gücü yaklaşık %s kaldı (%.0f%%). Veri kaybı olmaması için bilgisayarınızı yeniden fişe takın.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Kablosuz farenin güç seviyesi düşük. Bu aygıt şarj edilmezse, yakında çalışmayı durduracak.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Kablosuz klavyenin güç seviyesi düşük. Bu aygıt şarj edilmezse, yakında çalışmayı durduracak.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: PDA aygıtının güç seviyesi düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse, yakında çalışmayı durduracak.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Cep telefonunun güç seviyesi düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse, yakında çalışmayı durduracak.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Ortam oynatıcının güç seviyesi düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse, yakında çalışmayı durduracak.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
tr: Tablet bilgisayarın güç seviyesi düşük (%%%.0f). Bu aygıt şarj edilmezse, yakında çalışmayı durduracak.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
tr: Bağlanmış bilgisayarın güç seviyesi çok düşük (%.0f%%). Eğer şarj edilmezse, bu aygıt yakında işlevselliğini yitirecek.

en: Battery is critically low
tr: Pil gücü tehlikeli biçimde düşük

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
tr: Pil gücü tehlikeli sınırın altında ve pil tamamen boşaldığında bu bilgisayarın <b>gücü kesilecek</b>.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
tr: Pil gücü kritik düzeyin altında ve bu bilgisayar askıya alınmak üzere.
    <b>NOT:</b> Bilgisayarınızı askıda tutmak için az miktarda bir güç gereklidir.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
tr: Pil gücü tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar uyku kipine geçmek üzere.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
tr: Pil gücü tehlikeli seviyenin altında ve bu bilgisayar kapatılmak üzere.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
tr: UPS gücü tehlikeli sınırın altında ve UPS tamamen boşaldığında bu bilgisayarın <b>gücü kesilecek</b>.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
tr: UPS gücü tehlikeli sınırın altında ve bu bilgisayar uyku kipine alınmak üzere.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
tr: UPS gücü tehlikeli sınırın altında ve bu bilgisayar kapatılmak üzere.

en: Lid has been opened
tr: Kapak açıldı

en: Lid has been closed
tr: Kapak kapatıldı

en: Power Manager
tr: Güç Yöneticisi

en: Unknown time
tr: Bilinmeyen süre

en: %i minute | %i minutes
tr[0]: %i dakika
tr[1]: %i dakika

en: %i hour | %i hours
tr[0]: %i saat
tr[1]: %i saat

en: hour | hours
tr[0]: saat
tr[1]: saat

en: minute | minutes
tr[0]: dakika
tr[1]: dakika

en: provides %s laptop runtime
tr: dizüstünün %s boyunca çalışmasını sağlar

en: %s %s remaining
tr: %s %s kaldı

en: %s %s until charged
tr: dolum süresi: %s %s

en: provides %s battery runtime
tr: Pil %s boyunca çalışmayı sağlar

en: Product:
tr: Ürün:

en: Status:
tr: Durum:

en: Missing
tr: Eksik

en: Charged
tr: Tam Dolu

en: Charging
tr: Şarj ediliyor

en: Discharging
tr: Şarj tüketiliyor

en: Percentage charge:
tr: Doluluk yüzdesi:

en: Vendor:
tr: Satıcı:

en: Technology:
tr: Teknoloji:

en: Serial number:
tr: Seri numarası:

en: Charge time:
tr: Dolum süresi:

en: Discharge time:
tr: Boşalım süresi:

en: Excellent
tr: Mükemmel

en: Good
tr: İyi

en: Fair
tr: Orta

en: Poor
tr: Zayıf

en: Capacity:
tr: Kapasite:

en: Current charge:
tr: Şu anki doluluk:

en: Last full charge:
tr: Son tam doluluk:

en: Design charge:
tr: Tasarım doluluğu:

en: Charge rate:
tr: Doluluk oranı:

en: AC adapter | AC adapters
tr[0]: AC (güç) adaptörü
tr[1]: AC (güç) adaptörleri

en: Laptop battery | Laptop batteries
tr[0]: Dizüstü pili
tr[1]: Dizüstü pilleri

en: UPS | UPSs
tr[0]: UPS
tr[1]: UPS'ler

en: Monitor | Monitors
tr[0]: Ekran
tr[1]: Ekranlar

en: Mouse | Mice
tr[0]: Fare
tr[1]: Fareler

en: Keyboard | Keyboards
tr[0]: Klavye
tr[1]: Klavyeler

en: PDA | PDAs
tr[0]: PDA
tr[1]: PDA'lar

en: Cell phone | Cell phones
tr[0]: Cep telefonu
tr[1]: Cep telefonları

en: Media player | Media players
tr[0]: Ortam oynatıcı
tr[1]: Ortam oynatıcıları

en: Tablet | Tablets
tr[0]: Tablet
tr[1]: Tabletler

en: Computer | Computers
tr[0]: Bilgisayar
tr[1]: Bilgisayarlar

en: Game controller | Game controllers
tr[0]: Oyun denetleyicisi
tr[1]: Oyun denetleyicileri

en: Unknown device | Unknown devices
tr[0]: Bilinmeyen aygıt
tr[1]: Bilinmeyen aygıtlar

en: Lithium Ion
tr: Lityum İyon

en: Lithium Polymer
tr: Lityum Polimer

en: Lithium Iron Phosphate
tr: Lityum Demir Fosfat

en: Lead acid
tr: Kurşun Asit

en: Nickel Cadmium
tr: Nikel Kadmiyum

en: Nickel metal hydride
tr: Nikel Metal Hidrit

en: Unknown technology
tr: Bilinmeyen teknoloji

en: Empty
tr: Boş

en: Waiting to charge
tr: Dolum bekleniyor

en: Waiting to discharge
tr: Boşalma bekleniyor

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Laptop battery not present
tr: Dizüstü pili hazır değil

en: Laptop battery is charging
tr: Dizüstü pili doluyor

en: Laptop battery is discharging
tr: Dizüstü pili boşalıyor

en: Laptop battery is empty
tr: Dizüstü pili boş

en: Laptop battery is charged
tr: Dizüstü pili dolu

en: Laptop battery is waiting to charge
tr: Dizüstü pili dolmayı bekliyor

en: Laptop battery is waiting to discharge
tr: Dizüstü pili boşalmayı bekliyor

en: UPS is charging
tr: UPS doluyor

en: UPS is discharging
tr: UPS boşalıyor

en: UPS is empty
tr: UPS boş

en: UPS is charged
tr: UPS dolu

en: Mouse is charging
tr: Fare pili doluyor

en: Mouse is discharging
tr: Fare pili boşalıyor

en: Mouse is empty
tr: Fare pili boş

en: Mouse is charged
tr: Fare pili dolu

en: Keyboard is charging
tr: Klavye pili doluyor

en: Keyboard is discharging
tr: Klavye pili boşalıyor

en: Keyboard is empty
tr: Klavye pili boş

en: Keyboard is charged
tr: Klavye pili dolu

en: PDA is charging
tr: PDA pili doluyor

en: PDA is discharging
tr: PDA pili boşalıyor

en: PDA is empty
tr: PDA pili boş

en: PDA is charged
tr: PDA pili dolu

en: Cell phone is charging
tr: Cep telefonu pili doluyor

en: Cell phone is discharging
tr: Cep telefonu pili boşalıyor

en: Cell phone is empty
tr: Cep telefonu pili boş

en: Cell phone is charged
tr: Cep telefonu pili dolu

en: Media player is charging
tr: Ortam oynatıcı pili doluyor

en: Media player is discharging
tr: Ortam oynatıcı pili boşalıyor

en: Media player is empty
tr: Ortam oynatıcı pili boş

en: Media player is charged
tr: Ortam oynatıcı pili dolu

en: Tablet is charging
tr: Tablet pili doluyor

en: Tablet is discharging
tr: Tablet pili boşalıyor

en: Tablet is empty
tr: Tablet pili boş

en: Tablet is charged
tr: Tablet pili dolu

en: Computer is charging
tr: Bilgisayar pili doluyor

en: Computer is discharging
tr: Bilgisayar pili boşalıyor

en: Computer is empty
tr: Bilgisayar pili boş

en: Computer is charged
tr: Bilgisayar pili dolu

en: Game controller is charging
tr: Oyun denetleyicisi şarj oluyor

en: Game controller is discharging
tr: Oyun denetleyicisi boşalıyor

en: Game controller is empty
tr: Oyun denetleyicisi boş

en: Game controller is charged
tr: Oyun denetleyicisi dolu

en: Configuring new printer
tr: Yeni yazıcı yapılandırılıyor

en: Please wait...
tr: Lütfen bekleyiniz...

en: Missing printer driver
tr: Yazıcı sürücüsü bulunamadı

en: No printer driver for %s.
tr: %s için yazıcı sürücüsü yok.

en: No driver for this printer.
tr: Bu yazıcı için yazıcı sürücüsü yok.

en: Printers
tr: Yazıcılar

en: Printer '%s' is low on toner.
tr: Yazıcı '%s' de toner az kalmış.

en: Printer '%s' has no toner left.
tr: '%s' yazıcısının toneri tükenmiş.

en: Printer '%s' may not be connected.
tr: Yazıcı '%s' bağlı olmayabilir.

en: The cover is open on printer '%s'.
tr: '%s' yazıcısının kapağı açık.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
tr: '%s' yazıcısı için bir yazdırma filitresi eksik.

en: The door is open on printer '%s'.
tr: '%s' yazıcısının kapısı açık.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
tr: '%s' yazıcısının marker kaynaklarından biri azalmış.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
tr: '%s' yazıcısının marker kaynaklarından biri tükenmiş.

en: Printer '%s' is low on paper.
tr: '%s' yazıcısında kağıt azalmış.

en: Printer '%s' is out of paper.
tr: '%s' yazıcısında kağıt tükenmiş

en: Printer '%s' is currently off-line.
tr: '%s' yazıcısı şu anda çevrim dışı.

en: There is a problem on printer '%s'.
tr: '%s' yazıcısında bir problem var.

en: Toner low
tr: Düşük toner

en: Toner empty
tr: Toner boş

en: Not connected?
tr: Bağlanmadı mı?

en: Cover open
tr: Kapak açık

en: Printer configuration error
tr: Yazıcı yapılandırma hatası

en: Door open
tr: Kapı açık

en: Marker supply low
tr: Marker kaynağı az

en: Out of a marker supply
tr: Marker kaynağı tükenmiş

en: Paper low
tr: Kağıt az

en: Out of paper
tr: Kağıt tükenmiş

en: Printer off-line
tr: Yazıcı çevrimdışı

en: Printer error
tr: Yazıcı hatası

en: Printer added
tr: Yazıcı eklendi

en: Printing stopped
tr: Yazdırma durduruldu

en: '%s' on %s
tr: '%s' %s üstündeki

en: Printing canceled
tr: Yazdırma iptal edildi

en: Printing aborted
tr: Yazdırma sonlandırıldı

en: Printing completed
tr: Yazdırma tamamlandı

en: Printing
tr: Yazdırılıyor

en: Printer report
tr: Yazıcı raporu

en: Printer warning
tr: Yazıcı uyarısı

en: Printer '%s': '%s'.
tr: Yazıcı '%s': '%s'.

en: received error or hang up from event source
tr: olay kaynağından, hata alındı veya olay kaynağı kapattı

en: NSS security system could not be initialized
tr: NSS güvenlik sistemi başlatılamadı

en: no suitable smartcard driver could be found
tr: uygun akıllı kart sürücüsü bulunamadı

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
tr: '%s' akıllı kart sürücüsü yüklenemedi

en: could not watch for incoming card events - %s
tr: gelen kart olayları izlenemedi - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
tr: akıllı kart olayları için bekleniyorken, beklenmeyen bir hata ile karşılaşıldı
