cinnamon-settings-daemon master - en to hu translation catalogue (255 entries)

en: Screen reader not found.
hu: Képernyőolvasó nem található.

en: Please install the 'orca' package.
hu: Telepítse az „orca” csomagot.

en: Open accessibility settings
hu: Az Akadálymentesítés beállítások megnyitása

en: Unable to mount %s
hu: A(z) %s nem csatolható

en: Unable to open a folder for %s
hu: Nem nyitható meg mappa ehhez: %s

en: Ask what to do
hu: Kérdezze meg, mi a teendő

en: Do Nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Unable to eject %p
hu: %p nem adható ki

en: Unable to unmount %p
hu: %p nem választható le

en: You have just inserted an Audio CD.
hu: Hang CD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted an Audio DVD.
hu: Hang DVD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a Video DVD.
hu: Videó DVD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a Video CD.
hu: Egy videó CD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a Super Video CD.
hu: SVCD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a blank CD.
hu: Üres CD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a blank DVD.
hu: Üres DVD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
hu: Üres Blu-ray lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
hu: Üres HD DVD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a Photo CD.
hu: Fotó CD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a Picture CD.
hu: Kép CD lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
hu: Digitális fényképeket tartalmazó adathordozót helyezett be.

en: You have just inserted a digital audio player.
hu: Digitális zenelejátszót csatlakoztatott.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
hu: Automatikus futtatásra tervezett szoftvert tartalmazó adathordozót helyezett be.

en: You have just inserted a medium.
hu: Adathordozót helyezett be.

en: Choose what application to launch.
hu: Válassza ki az elindítandó alkalmazást.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
hu: Válassza ki „%s” megnyitási módját és hogy végre kívánja-e hajtani ezt a műveletet a jövőben más „%s” típusú adathordozókon.

en: _Always perform this action
hu: Mindig ezen művelet végreh_ajtása

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Ok
hu: _OK

en: _Eject
hu: _Kiadás

en: _Unmount
hu: _Leválasztás

en: Color
hu: Színek

en: Recalibrate now
hu: Újrakalibrálás most

en: Recalibration required
hu: Újrakalibrálás szükséges

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
hu: A(z) „%s” kijelzőt hamarosan újra kell kalibrálni.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
hu: A(z) „%s” nyomtatót hamarosan újra kell kalibrálni.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
hu: Cinnamon beállításdémon színbővítmény

en: Color calibration device added
hu: Színkalibrációs eszköz hozzáadva

en: Color calibration device removed
hu: Színkalibrációs eszköz eltávolítva

en: Low Disk Space on "%s"
hu: Kevés a lemezterület ezen: „%s”

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
hu: A(z) „%s” köteten már csak %s lemezhely maradt. A Kuka kiürítésével felszabadíthat némi lemezhelyet.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
hu: A(z) „%s” köteten már csak %s lemezhely maradt.

en: Low Disk Space
hu: Kevés a lemezterület

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
hu: A számítógépen már csak %s lemezhely maradt. A Kuka kiürítésével felszabadíthat némi lemezhelyet.

en: This computer has only %s disk space remaining.
hu: A számítógépen már csak %s lemezhely maradt.

en: Disk space
hu: Lemezterület

en: Examine
hu: Vizsgálat

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: Ignore
hu: Mellőzés

en: Don't show any warnings again for this file system
hu: Ne jelenítsen meg figyelmeztetéseket ehhez a fájlrendszerhez

en: Don't show any warnings again
hu: Ne jelenjen meg több figyelmeztetés

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
hu: Lemezterületet szabadíthat fel a Kuka ürítésével, használaton kívüli programok vagy fájlok törlésével, vagy fájlok másik lemezre vagy partícióra mozgatásával.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
hu: Lemezterületet szabadíthat fel a használaton kívüli programok vagy fájlok törlésével, vagy fájlok másik lemezre vagy partícióra mozgatásával.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
hu: Lemezterületet szabadíthat fel a Kuka ürítésével, használaton kívüli programok vagy fájlok törlésével, vagy fájlok külső lemezre mozgatásával.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
hu: Lemezterületet szabadíthat fel a használaton kívüli programok vagy fájlok törlésével, vagy fájlok külső lemezre mozgatásával.

en: Examine...
hu: Vizsgálat…

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
hu: Hiba lépett fel a XKB beállítások alkalmazása során.
    Számos oka lehet ennek a problémának.
    
    Amennyiben hibajelentést küld be erről a problémáról, mellékelje a következő eredményeket is:
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
hu: _Kiosztások

en: Show _Keyboard Layout...
hu: Billentyűzet_kiosztás megjelenítése…

en: Region and Language Settings
hu: Területi és nyelvi beállítások

en: UPS Discharging
hu: A szünetmentes tápegység kisül

en: %s of UPS backup power remaining
hu: %s szünetmentes tápellátás van hátra

en: Power
hu: Energiagazdálkodás

en: Battery low
hu: Az akkumulátor alacsony töltöttségű

en: Laptop battery low
hu: A noteszgép-akkumulátor alacsony töltöttségű

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
hu: Megközelítőleg %s van hátra (%.0f%%)

en: UPS low
hu: A szünetmentes tápegység alacsony töltöttségű

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
hu: A szünetmentes tápegység áthidalási idejéből még megközelítőleg %s van hátra (%.0f%%)

en: Mouse battery low
hu: Az egér akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Wireless mouse is low in power
hu: A vezeték nélküli egér akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Keyboard battery low
hu: A billentyűzet akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Wireless keyboard is low in power
hu: A vezeték nélküli billentyűzet akkumulátora alacsony töltöttségű

en: PDA battery low
hu: A PDA akkumulátora alacsony töltöttségű

en: PDA is low in power (%.0f%%)
hu: A PDA akkumulátora alacsony töltöttségű (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
hu: A mobiltelefon akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
hu: A mobiltelefon akkumulátora alacsony töltöttségű (%.0f%%)

en: Media player battery low
hu: A médialejátszó akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Media player is low in power (%.0f%%)
hu: A médialejátszó akkumulátora alacsony töltöttségű (%.0f%%)

en: Tablet battery low
hu: A táblagép akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
hu: A táblagép akkumulátora alacsony töltöttségű (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora alacsony töltöttségű

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora alacsony töltöttségű (%.0f%%)

en: Battery is low
hu: Az akkumulátor alacsony töltöttségű

en: Battery critically low
hu: Az akkumulátor kritikusan alacsony töltöttségű

en: Laptop battery critically low
hu: A noteszgép akkumulátora kritikusan alacsony töltöttségű

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
hu: Az adatvesztés elkerülése érdekében csatlakoztassa a hálózati csatlakozót.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
hu: A számítógép hamarosan fel lesz függesztve, ha nem csatlakoztatja.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
hu: A számítógép hamarosan hibernálva lesz, ha nem csatlakoztatja.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
hu: A számítógép hamarosan leáll, ha nem csatlakoztatja.

en: UPS critically low
hu: A szünetmentes tápegység kritikusan alacsony töltöttségű

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
hu: A szünetmentes tápegység áthidalási idejéből még megközelítőleg %s van hátra (%.0f%%). Az adatvesztés elkerülése érdekében állítsa vissza a hálózati tápellátást.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A vezeték nélküli egér akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A vezeték nélküli billentyűzet akkumulátora nagyon gyenge. Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A PDA akkumulátora nagyon alacsony töltöttségű (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A mobiltelefon akkumulátora nagyon alacsony töltöttségű (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A médialejátszó akkumulátora nagyon alacsony töltöttségű (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
hu: A táblagép akkumulátora nagyon alacsony töltöttségű (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
hu: A csatlakozó számítógép akkumulátora nagyon alacsony töltöttségű (%.0f%%). Ha nem tölti fel, az eszköz le fog állni.

en: Battery is critically low
hu: Az akkumulátor kritikusan alacsony töltöttségű

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
hu: Az akkumulátor töltöttsége a kritikus szint alatt van, és ez a számítógép <b>ki fog kapcsolni</b>, amint az akkumulátor teljesen lemerül.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
hu: Az akkumulátor töltöttsége a kritikus szint alá esett, és a gép felfüggesztésre készül.
    <b>Megjegyzés:</b> Minimális mértékben a számítógép felfüggesztett állapotban is fogyaszt áramot.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hu: Az akkumulátor töltöttsége a kritikus szint alá esett, és a gép hibernálásra készül.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hu: Az akkumulátor töltöttsége a kritikus szint alá esett, és a gép leállni készül.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
hu: A szünetmentes táp töltöttsége a kritikus szint alá esett, és teljes lemerülésekor a számítógép <b>ki fog kapcsolni</b>.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
hu: A szünetmentes táp töltöttsége a kritikus szint alá esett, és a gép hibernálásra készül.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
hu: A szünetmentes táp töltöttsége a kritikus szint alá esett, és a gép leállni készül.

en: Lid has been opened
hu: Fedél kinyitva

en: Lid has been closed
hu: Fedél lezárva

en: Power Manager
hu: Energiakezelő

en: Unknown time
hu: Ismeretlen idő

en: %i minute | %i minutes
hu[0]: %i perc
hu[1]: %i perc

en: %i hour | %i hours
hu[0]: %i óra
hu[1]: %i óra

en: %i %s %i %s
hu: %i %s, %i %s

en: hour | hours
hu[0]: óra
hu[1]: óra

en: minute | minutes
hu[0]: perc
hu[1]: perc

en: provides %s laptop runtime
hu: a noteszgép várható működési ideje: %s

en: %s %s remaining
hu: %s: %s van hátra

en: %s %s until charged
hu: %s: %s a feltöltésig

en: provides %s battery runtime
hu: várható működési idő akkumulátorról: %s

en: Product:
hu: Termék:

en: Status:
hu: Állapot:

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Charged
hu: Feltöltve

en: Charging
hu: Töltődik

en: Discharging
hu: Kisül

en: Percentage charge:
hu: Százalékos töltöttség:

en: Vendor:
hu: Gyártó:

en: Technology:
hu: Technológia:

en: Serial number:
hu: Sorozatszám:

en: Model:
hu: Modell:

en: Charge time:
hu: Töltési idő:

en: Discharge time:
hu: Kisülési idő:

en: Excellent
hu: Kitűnő

en: Good
hu: Jó

en: Fair
hu: Elfogadható

en: Poor
hu: Gyenge

en: Capacity:
hu: Kapacitás:

en: Current charge:
hu: Jelenlegi töltés:

en: Last full charge:
hu: Utolsó teljes töltés:

en: Design charge:
hu: Tervezett töltés:

en: Charge rate:
hu: Töltés sebessége:

en: AC adapter | AC adapters
hu[0]: Hálózati csatlakozó
hu[1]: Hálózati csatlakozók

en: Laptop battery | Laptop batteries
hu[0]: Noteszgép-akkumulátor
hu[1]: Noteszgép-akkumulátorok

en: UPS | UPSs
hu[0]: Szünetmentes táp
hu[1]: Szünetmentes tápok

en: Monitor | Monitors
hu[0]: Kijelző
hu[1]: Kijelzők

en: Mouse | Mice
hu[0]: Egér
hu[1]: Egerek

en: Keyboard | Keyboards
hu[0]: Billentyűzet
hu[1]: Billentyűzetek

en: PDA | PDAs
hu[0]: PDA
hu[1]: PDA-k

en: Cell phone | Cell phones
hu[0]: Mobiltelefon
hu[1]: Mobiltelefonok

en: Media player | Media players
hu[0]: Médialejátszó
hu[1]: Médialejátszók

en: Tablet | Tablets
hu[0]: Táblagép
hu[1]: Táblagépek

en: Computer | Computers
hu[0]: Számítógép
hu[1]: Számítógépek

en: Game controller | Game controllers
hu[0]: Játékvezérlő
hu[1]: Játékvezérlők

en: Unknown device | Unknown devices
hu[0]: Ismeretlen eszköz
hu[1]: Ismeretlen eszközök

en: Lithium Ion
hu: Lítiumion

en: Lithium Polymer
hu: Lítiumpolimer

en: Lithium Iron Phosphate
hu: Lítium-vasfoszfát

en: Lead acid
hu: Ólmos-savas

en: Nickel Cadmium
hu: Nikkel-kadmium

en: Nickel metal hydride
hu: Nikkel-fém hidrid

en: Unknown technology
hu: Ismeretlen technológia

en: Empty
hu: Lemerült

en: Waiting to charge
hu: Várakozás töltésre

en: Waiting to discharge
hu: Várakozás kisülésre

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Laptop battery not present
hu: A noteszgép akkumulátora nincs jelen

en: Laptop battery is charging
hu: A noteszgép akkumulátora töltődik

en: Laptop battery is discharging
hu: A noteszgép akkumulátora kisül

en: Laptop battery is empty
hu: A noteszgép akkumulátora lemerült

en: Laptop battery is charged
hu: A noteszgép akkumulátora feltöltve

en: Laptop battery is waiting to charge
hu: A noteszgép akkumulátora feltöltésre vár

en: Laptop battery is waiting to discharge
hu: A noteszgép akkumulátora kisülésre vár

en: UPS is charging
hu: A szünetmentes táp töltődik

en: UPS is discharging
hu: A szünetmentes táp kisül

en: UPS is empty
hu: A szünetmentes táp lemerült

en: UPS is charged
hu: A szünetmentes táp feltöltve

en: Mouse is charging
hu: Az egér töltődik

en: Mouse is discharging
hu: Az egér kisül

en: Mouse is empty
hu: Az egér lemerült

en: Mouse is charged
hu: Az egér feltöltve

en: Keyboard is charging
hu: A billentyűzet töltődik

en: Keyboard is discharging
hu: A billentyűzet kisül

en: Keyboard is empty
hu: A billentyűzet lemerült

en: Keyboard is charged
hu: A billentyűzet feltöltve

en: PDA is charging
hu: A PDA töltődik

en: PDA is discharging
hu: A PDA kisül

en: PDA is empty
hu: A PDA lemerült

en: PDA is charged
hu: A PDA feltöltve

en: Cell phone is charging
hu: A mobiltelefon töltődik

en: Cell phone is discharging
hu: A mobiltelefon kisül

en: Cell phone is empty
hu: A mobiltelefon lemerült

en: Cell phone is charged
hu: A mobiltelefon feltöltve

en: Media player is charging
hu: A médialejátszó töltődik

en: Media player is discharging
hu: A médialejátszó kisül

en: Media player is empty
hu: A médialejátszó lemerült

en: Media player is charged
hu: A médialejátszó feltöltve

en: Tablet is charging
hu: A táblagép töltődik

en: Tablet is discharging
hu: A táblagép kisül

en: Tablet is empty
hu: A táblagép lemerült

en: Tablet is charged
hu: A táblagép feltöltve

en: Computer is charging
hu: A számítógép töltődik

en: Computer is discharging
hu: A számítógép kisül

en: Computer is empty
hu: A számítógép lemerült

en: Computer is charged
hu: A számítógép feltöltve

en: Game controller is charging
hu: A játékvezérlő töltődik

en: Game controller is discharging
hu: A játékvezérlő kisül

en: Game controller is empty
hu: A játékvezérlő lemerült

en: Game controller is charged
hu: A játékvezérlő feltöltve

en: Configuring new printer
hu: Új nyomtató beállítása

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Missing printer driver
hu: Hiányzó nyomtató-illesztőprogram

en: No printer driver for %s.
hu: Nincs nyomtató-illesztőprogram a(z) „%s” nyomtatóhoz.

en: No driver for this printer.
hu: Nincs nyomtató-illesztőprogram ehhez nyomtatóhoz.

en: Printers
hu: Nyomtatók

en: Printer '%s' is low on toner.
hu: A nyomtatóban („%s”) kevés a festék.

en: Printer '%s' has no toner left.
hu: A nyomtatóból („%s”) kifogyott a festék.

en: Printer '%s' may not be connected.
hu: Lehet, hogy a nyomtató („%s”) nincs csatlakoztatva.

en: The cover is open on printer '%s'.
hu: A nyomtató („%s”) fedele nyitva van.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
hu: Hiányzik a nyomtatószűrő a következő nyomtatóhoz: „%s”.

en: The door is open on printer '%s'.
hu: A nyomtató („%s”) ajtaja nyitva van.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
hu: A nyomtató („%s”) tintapatronja kifogyóban van.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
hu: A nyomtató („%s”) tintapatronja kifogyott.

en: Printer '%s' is low on paper.
hu: A nyomtatóban („%s”) kevés a papír.

en: Printer '%s' is out of paper.
hu: A nyomtatóból („%s”) kifogyott a papír.

en: Printer '%s' is currently off-line.
hu: A nyomtató („%s”) nem érhető el.

en: There is a problem on printer '%s'.
hu: A nyomtató („%s”) problémát észlelt.

en: Toner low
hu: A festékkazetta kimerülőben

en: Toner empty
hu: A festékkazetta kiürült

en: Not connected?
hu: Nincs csatlakoztatva?

en: Cover open
hu: Nyitva a nyomtatófedél

en: Printer configuration error
hu: Nyomtatóbeállítási hiba

en: Door open
hu: Az ajtó nyitva van

en: Marker supply low
hu: A tintapatron kifogyóban

en: Out of a marker supply
hu: A tintapatron kifogyott

en: Paper low
hu: Kevés a papír

en: Out of paper
hu: Kifogyott a papír

en: Printer off-line
hu: A nyomtató nem érhető el

en: Printer error
hu: Nyomtatóhiba

en: Printer added
hu: Nyomtató felvéve

en: Printing stopped
hu: Nyomtatás megállítva

en: '%s' on %s
hu: „%s” itt: %s

en: Printing canceled
hu: Nyomtatás megszakítva

en: Printing aborted
hu: Nyomtatás megszakadt

en: Printing completed
hu: Nyomtatás befejezve

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: Printer report
hu: Nyomtatójelentés

en: Printer warning
hu: Nyomtatófigyelmeztetés

en: Printer '%s': '%s'.
hu: „%s” nyomtató: „%s”.

en: received error or hang up from event source
hu: Hiba vagy bontás érkezett az eseményforrásból

en: NSS security system could not be initialized
hu: Az NSS biztonsági rendszer nem készíthető elő

en: no suitable smartcard driver could be found
hu: Nem található megfelelő intelligenskártya-illesztőprogram

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
hu: A(z) „%s” intelligenskártya-illesztőprogram nem tölthető be

en: could not watch for incoming card events - %s
hu: Nem figyelhetők a bejövő kártyaeseményeket - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
hu: Váratlan hiba történt az intelligenskártya-eseményekre várakozás közben
