gnome-control-center - en to sr translation catalogue (254 entries)

en: Screen reader not found.
sr: Читач екрана није пронађен.

en: Please install the 'orca' package.
sr: Молимо вас да инсталирате 'orca' пакет

en: Open accessibility settings
sr: Отворите поставке приступачности

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикачим „%s“

en: Unable to open a folder for %s
sr: Не могу да отворим фасциклу за „%s“

en: Ask what to do
sr: Питаће шта да ради

en: Do Nothing
sr: Не ради ништа

en: Open Folder
sr: Отвори фасциклу

en: Unable to eject %p
sr: Не могу да избацим „%p“

en: Unable to unmount %p
sr: Не могу да откачим „%p“

en: You have just inserted an Audio CD.
sr: Убацили сте звучни ЦД.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr: Убацили сте звучни ДВД.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr: Убацили сте видео ДВД.

en: You have just inserted a Video CD.
sr: Убацили сте видео ЦД.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr: Убацили сте супер видео ЦД.

en: You have just inserted a blank CD.
sr: Убацили сте празан ЦД.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr: Убацили сте празан ДВД.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr: Убацили сте празан Блу-реј диск.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr: Убацили сте празан ХД ДВД.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr: Убацили сте ЦД са фотографијама.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr: Убацили сте ЦД са сликама.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr: Убацили сте медијум са дигиталним фотографијама.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr: Убацили сте музички уређај.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr: Убацили сте медијум са програмима који се сами покрећу.

en: You have just inserted a medium.
sr: Управо сте уметнули медиј.

en: Choose what application to launch.
sr: Изаберите програм који ће бити покренут.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr: Изаберите како ће бити отворен „%s“ и да ли ће ова радња бити извршавана у будућности за друге медије врсте „%s“.

en: _Always perform this action
sr: _Увек изврши ову радњу

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Ok
sr: У _реду

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Unmount
sr: _Откачи

en: Color
sr: Боја

en: Recalibrate now
sr: Поново подеси сада

en: Recalibration required
sr: Потребно је поновно подешавање

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
sr: Екран „%s“ треба бити ускоро поново подешен.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
sr: Штампач „%s“ треба бити ускоро поново подешен.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
sr: Додатак боје услужног програма подешавања Гнома

en: Color calibration device added
sr: Уређај подешавања боје је додат

en: Color calibration device removed
sr: Уређај подешавања боје је уклоњен

en: Low Disk Space on "%s"
sr: Мало простора на диску „%s“

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Волумен „%s“ има само %s преосталог простора на диску.  Можете да ослободите нешто простора пражњењем корпе.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sr: Диск „%s“ има само %s преосталог простора.

en: Low Disk Space
sr: Мало простора на диску

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sr: Овај рачунар има само %s преосталог простора на диску.  Можете да ослободите нешто простора пражњењем корпе.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sr: Овај рачунар има само %s преосталог простора.

en: Disk space
sr: Простор на диску

en: Examine
sr: Испитај

en: Empty Trash
sr: Испразни корпу

en: Ignore
sr: Занемари

en: Don't show any warnings again for this file system
sr: Немој опет приказати упозорења за овај систем датотека

en: Don't show any warnings again
sr: Немој опет приказати никаква упозорења

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sr: Можете ослободити простор на диску пражњењем корпе, уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на други диск или партицију.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sr: Можете ослободити простор на диску уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на други диск или партицију.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sr: Можете ослободити простор на диску пражњењем корпе, уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на спољни диск.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sr: Можете ослободити простор на диску уклањањем некоришћених програма или датотека или премештањем датотека на спољни диск.

en: Examine...
sr: Испитајте...

en: Error activating XKB configuration.
    There can be various reasons for that.
    
    If you report this situation as a bug, include the results of
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
sr: Грешка активирања XKB конфигурације.
    За то постоје различити разлози.
    
    Ако пријавите ову ситуацију као грешку, укључите резултате
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>
     <b>%s</b>

en: _Layouts
sr: _Распоред

en: Show _Keyboard Layout...
sr: Прикажи _распоред _тастатуре...

en: Region and Language Settings
sr: Подешавања региона и језика

en: UPS Discharging
sr: Пражњење резервног напајања

en: %s of UPS backup power remaining
sr: Преостало је још %s резервног напајања

en: Power
sr: Напајање

en: Battery low
sr: Батерија је скоро празна

en: Laptop battery low
sr: Батерија преносног рачунара је скоро празна

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
sr: Преостаје вам приближно још %s (%.0f%%)

en: UPS low
sr: Резервно напајање је скоро празно

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sr: Преостаје вам приближно још %s капацитета резервног напајања (%.0f%%)

en: Mouse battery low
sr: Батерија миша је скоро празна

en: Wireless mouse is low in power
sr: Бежичном мишу су ослабиле батерије

en: Keyboard battery low
sr: Батерија тастатуре је скоро празна

en: Wireless keyboard is low in power
sr: Бежичној тастатури су ослабиле батерије

en: PDA battery low
sr: Батерија ПДА уређаја је скоро празна

en: PDA is low in power (%.0f%%)
sr: ПДА уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
sr: Батерија мобилног телефона је скоро празна

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
sr: Мобилном телефону су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Media player battery low
sr: Батерија медијског уређаја је скоро празна

en: Media player is low in power (%.0f%%)
sr: Медијском уређају су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Tablet battery low
sr: Батерија таблице је скоро празна

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
sr: Таблици су ослабиле батерије (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
sr: Батерија прикљученог рачунара је скоро празна

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
sr: Прикљученом рачунару је ослабила батерија (%.0f%%)

en: Battery is low
sr: Батерија је скоро празна

en: Battery critically low
sr: Батерија је критично празна

en: Laptop battery critically low
sr: Батерија преносног рачунара је скоро празна

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
sr: Прикључите мрежно напајање да избегнете губитак података.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
sr: Рачунар ће убрзо обуставити рад уколико га не прикључите на мрежно напајање.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
sr: Рачунар ће се убрзо замрзнути уколико га не прикључите на мрежно напајање.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
sr: Рачунар ће се убрзо угасити уколико га не прикључите на мрежно напајање.

en: UPS critically low
sr: Резервно напајање је критично празно

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sr: Преостаје вам приближно још %s капацитета резервног напајања (%.0f%%). Укључите рачунар на мрежно напајање да избегнете губитак података.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичном мишу су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Бежичној тастатури су критично ослабиле батерије. Ускоро ће престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: ПДА уређају су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Мобилном телефону су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Медијском уређају су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Ускоро ће престати да ради ако му не допуните батерије.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sr: Табли за цртање су критично ослабиле батерије (%.0f%%). Она ће ускоро престати да ради ако јој не допуните батерије.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sr: Прикљученом рачунару је остало врло мало напајања (%.0f%%). Ускоро ће се угасити ако не допуните батерије.

en: Battery is critically low
sr: Батерија је критично празна

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и рачунар ће бити <b>угашен</b> када се батерија у потпуности испразни.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и рачунар се припрема да обустави рад.
    <b>НАПОМЕНА:</b> Потребна је мала количина енергије за одржавање рачунара у стању обуставе.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити замрзнут.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Стање батерије је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити угашен.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа и рачунар ће бити <b>угашен</b> када се резервно напајање потпуно испразни.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити замрзнут.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sr: Стање резервног напајања је испод критичног нивоа и зато ће рачунар бити угашен.

en: Lid has been opened
sr: Поклопац је подигнут

en: Lid has been closed
sr: Поклопац је спуштен

en: Power Manager
sr: Управник напајања

en: Unknown time
sr: Непознато време

en: %i minute | %i minutes
sr[0]: %i минут
sr[1]: %i минута
sr[2]: %i минута

en: %i hour | %i hours
sr[0]: %i сат
sr[1]: %i сата
sr[2]: %i сати

en: hour | hours
sr[0]: сат
sr[1]: сата
sr[2]: сати

en: minute | minutes
sr[0]: минут
sr[1]: минута
sr[2]: минута

en: provides %s laptop runtime
sr: обезбеђује %s рада рачунара

en: %s %s remaining
sr: Преостало време рада %s: %s

en: %s %s until charged
sr: Време пуњења %s: %s

en: provides %s battery runtime
sr: обезбеђује %s рада батерије

en: Product:
sr: Производ:

en: Status:
sr: Стање:

en: Missing
sr: Недостаје

en: Charged
sr: Напуњена

en: Charging
sr: Пуни се

en: Discharging
sr: Празни се

en: Percentage charge:
sr: Проценат напуњености:

en: Vendor:
sr: Продавац:

en: Technology:
sr: Технологија:

en: Serial number:
sr: Серијски број:

en: Model:
sr: Модел:

en: Charge time:
sr: Време пуњења:

en: Discharge time:
sr: Време пражњења:

en: Excellent
sr: Одлична

en: Good
sr: Добра

en: Fair
sr: Солидна

en: Poor
sr: Оскудна

en: Capacity:
sr: Капацитет:

en: Current charge:
sr: Тренутна напуњеност:

en: Last full charge:
sr: Последња потпуна напуњеност:

en: Design charge:
sr: Фабричка напуњеност:

en: Charge rate:
sr: Стопа пуњења:

en: AC adapter | AC adapters
sr[0]: Напајање из електричне мреже
sr[1]: Напајања из електричне мреже
sr[2]: Напајања из електричне мреже

en: Laptop battery | Laptop batteries
sr[0]: Батерија рачунара
sr[1]: Батерије рачунара
sr[2]: Батерије рачунара

en: UPS | UPSs
sr[0]: Резервно напајање
sr[1]: Резервна напајања
sr[2]: Резервна напајања

en: Monitor | Monitors
sr[0]: Монитор
sr[1]: Монитори
sr[2]: Монитори

en: Mouse | Mice
sr[0]: Миш
sr[1]: Миша
sr[2]: Мишева

en: Keyboard | Keyboards
sr[0]: Тастатура
sr[1]: Тастатуре
sr[2]: Тастатуре

en: PDA | PDAs
sr[0]: ПДА
sr[1]: ПДА
sr[2]: ПДА

en: Cell phone | Cell phones
sr[0]: Мобилни телефон
sr[1]: Мобилни телефони
sr[2]: Мобилни телефони

en: Media player | Media players
sr[0]: Медијски уређај
sr[1]: Медијски уређаји
sr[2]: Медијски уређаји

en: Tablet | Tablets
sr[0]: Таблица
sr[1]: Таблице
sr[2]: Таблице

en: Computer | Computers
sr[0]: Рачунар
sr[1]: Рачунари
sr[2]: Рачунари

en: Game controller | Game controllers
sr[0]: Контролер игре
sr[1]: Контролери играма
sr[2]: Контролери играма

en: Unknown device | Unknown devices
sr[0]: Непознат уређај
sr[1]: Непознати уређаји
sr[2]: Непознати уређаји

en: Lithium Ion
sr: Литијум јонска

en: Lithium Polymer
sr: Литијум полимерна

en: Lithium Iron Phosphate
sr: Литијум феро-фосфатна

en: Lead acid
sr: Оловни акумулатор

en: Nickel Cadmium
sr: Никал кадмијумска

en: Nickel metal hydride
sr: Никал метал-хидридна

en: Unknown technology
sr: Непозната технологија

en: Empty
sr: Празна

en: Waiting to charge
sr: Чекам да се напуни

en: Waiting to discharge
sr: Чекам да се испразни

en: Unknown
sr: Непознато

en: Laptop battery not present
sr: Батерија преносног рачунара није присутна

en: Laptop battery is charging
sr: Батерија преносног рачунара се пуни

en: Laptop battery is discharging
sr: Батерија преносног рачунара се празни

en: Laptop battery is empty
sr: Батерија преносног рачунара је празна

en: Laptop battery is charged
sr: Батерија преносног рачунара је напуњена

en: Laptop battery is waiting to charge
sr: Батерија преносног рачунара чека да се напуни

en: Laptop battery is waiting to discharge
sr: Батерија преносног рачунара чека да се испразни

en: UPS is charging
sr: Резервно напајање се пуни

en: UPS is discharging
sr: Резервно напајање се празни

en: UPS is empty
sr: Резервно напајање је празно

en: UPS is charged
sr: Резервно напајање је напуњено

en: Mouse is charging
sr: Миш се пуни

en: Mouse is discharging
sr: Миш се празни

en: Mouse is empty
sr: Миш је празан

en: Mouse is charged
sr: Миш је напуњен

en: Keyboard is charging
sr: Тастатура се пуни

en: Keyboard is discharging
sr: Тастатура се празни

en: Keyboard is empty
sr: Тастатура је празна

en: Keyboard is charged
sr: Тастатура је напуњена

en: PDA is charging
sr: ПДА се пуни

en: PDA is discharging
sr: ПДА се празни

en: PDA is empty
sr: ПДА је празан

en: PDA is charged
sr: ПДА је напуњен

en: Cell phone is charging
sr: Мобилни телефон се пуни

en: Cell phone is discharging
sr: Мобилни телефон се празни

en: Cell phone is empty
sr: Мобилни телефон је празан

en: Cell phone is charged
sr: Мобилни телефон је напуњен

en: Media player is charging
sr: Медијски уређај се пуни

en: Media player is discharging
sr: Медијски уређај се празни

en: Media player is empty
sr: Медијски уређај је празан

en: Media player is charged
sr: Медијски уређај је напуњен

en: Tablet is charging
sr: Таблица се пуни

en: Tablet is discharging
sr: Таблица се празни

en: Tablet is empty
sr: Таблица је празна

en: Tablet is charged
sr: Таблица је напуњена

en: Computer is charging
sr: Рачунар се пуни

en: Computer is discharging
sr: Рачунар се празни

en: Computer is empty
sr: Рачунар је празан

en: Computer is charged
sr: Рачунар је напуњен

en: Game controller is charging
sr: Контролер играма се пуни

en: Game controller is discharging
sr: Контролер играма се празни

en: Game controller is empty
sr: Контролер играма се испразни

en: Game controller is charged
sr: Контролер играма је пун

en: Configuring new printer
sr: Подешавам нов штампач

en: Please wait...
sr: Молим сачекајте...

en: Missing printer driver
sr: Недостаје управљачки програм штампача

en: No printer driver for %s.
sr: Нема управљачког програма за „%s“.

en: No driver for this printer.
sr: Нема управљачког програма за овај штампач.

en: Printers
sr: Штампачи

en: Printer '%s' is low on toner.
sr: Тонер је скоро празан у штампачу „%s“.

en: Printer '%s' has no toner left.
sr: Нема више тонера у штампачу „%s“.

en: Printer '%s' may not be connected.
sr: Штампач „%s“ можда није повезан.

en: The cover is open on printer '%s'.
sr: Отворен је поклопац на штампачу „%s“.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
sr: Недостаје филтер штампе за штампач „%s“.

en: The door is open on printer '%s'.
sr: Вратанца су отворена на штампачу „%s“.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
sr: Преостало је мало мастила у штампачу „%s“.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
sr: Нема више мастила у штампачу „%s“.

en: Printer '%s' is low on paper.
sr: Преостало је мало папира у штампачу „%s“.

en: Printer '%s' is out of paper.
sr: Нема више папира у штампачу „%s“.

en: Printer '%s' is currently off-line.
sr: Штампач „%s“ је тренутно ван мреже.

en: There is a problem on printer '%s'.
sr: Дошло је до проблема на штампачу „%s“.

en: Toner low
sr: Тонер је скоро празан

en: Toner empty
sr: Нема више тонера

en: Not connected?
sr: Није повезан?

en: Cover open
sr: Отворен је поклопац

en: Printer configuration error
sr: Грешка у подешавању штампача

en: Door open
sr: Отворена су вратанца

en: Marker supply low
sr: Понестаје мастила

en: Out of a marker supply
sr: Нема више мастила

en: Paper low
sr: Понестаје папира

en: Out of paper
sr: Нема више папира

en: Printer off-line
sr: Штампач је ван мреже

en: Printer error
sr: Грешка штампача

en: Printer added
sr: Штампач је додат

en: Printing stopped
sr: Штампање је заустављено

en: '%s' on %s
sr: „%s“ на %s

en: Printing canceled
sr: Штампање је отказано

en: Printing aborted
sr: Штампање је прекинуто

en: Printing completed
sr: Штампање је завршено

en: Printing
sr: Штампање

en: Printer report
sr: Извештај штампача

en: Printer warning
sr: Упозорење штампача

en: Printer '%s': '%s'.
sr: Штампач „%s“: „%s“.

en: received error or hang up from event source
sr: примио сам грешку или прекид са извором догађаја

en: NSS security system could not be initialized
sr: Не могу да покренем НСС сигурносни систем

en: no suitable smartcard driver could be found
sr: не постоји одговарајући управљачки програм за паметне картице

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sr: не могу да учитам управљачки програм „%s“ за паметне картице

en: could not watch for incoming card events - %s
sr: не могу да надгледам надолазеће догађаје картице — %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sr: неочекивана грешка при чекању на прикључивање паметне картице
