cinnamon-settings-daemon - en to ay translation catalogue (156 entries)

en: Screen reader not found.
ay: Pantall ulliri, naktayaña janiw jikiskiti.

en: Please install the 'orca' package.
ay: Q'ipicha «orca» uchantt'ama.

en: Open accessibility settings
ay: Uqaranakatakimpi juykhunakatakimpi mayjachaw jist'araña

en: Unable to mount %s
ay: Janiw %s apnaqañ(montar) atkiti

en: Unable to open a folder for %s
ay: %s ukataki, janiw q'ipi jist'arañ atkiti

en: Ask what to do
ay: Kunas luraña uk jiskht'aña

en: Do Nothing
ay: Janiw kuns lurañakiti

en: Open Folder
ay: Q'ipi jist'araña

en: Unable to eject %p
ay: Janiw %p jaqsuñ atkiti

en: Unable to unmount %p
ay: %p janiw apsuñ(desmontar) atkiti

en: You have just inserted an Audio CD.
ay: Ist'aw CD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ay: Ist'aw DVD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a Video DVD.
ay: Video DVD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a Video CD.
ay: Video CD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ay: Super Video CD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a blank CD.
ay: Ch'usa CD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a blank DVD.
ay: Ch'usa DVD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ay: Ch'usa Blu-Ray tisku(disco) anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ay: Ch'usa HD DVD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a Photo CD.
ay: Phutunakamp CD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a Picture CD.
ay: Jamuqanakamp CD anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ay: Digital jamuqanakamp amta uk anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a digital audio player.
ay: Digital ist'aw kirkiyiri anchhitaw uchantta.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ay: Jichhak mä amta (medio) uchantta, mä prukramampi justupak qalltañapataki.

en: You have just inserted a medium.
ay: Amta (medio) uk anchhitaw uchantta.

en: Choose what application to launch.
ay: Kawknir aplikasiyuna qalltañ munta uk ajllim.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ay: Kunjams jist'araña «%s» uk ajllim, ukhamarak «%s» kast ukan yaqha wayaqanakatak, ak lurani.

en: _Always perform this action
ay: Lurayaña _aka lurawipuni

en: _Cancel
ay: Janiw _saña

en: _Ok
ay: Ji_sa saña

en: _Eject
ay: _Jaqsuyaña

en: _Unmount
ay: _Apsuña

en: Color
ay: Sami

en: Recalibrate now
ay: Jichhax mayamp walichaña

en: Recalibration required
ay: Mayamp walichaw munasi

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ay: «%s» pantallax jank'akiw walichasiñapa.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ay: «%s» laphi-liq'surix jank'akiw walichasiñapa.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
ay: Cinnamon mayjachawin jithitatayawi saminak irpañataki

en: Color calibration device added
ay: Mä dispositivo samin samichawimpi yapxatasi

en: Color calibration device removed
ay: Mä dispositivo samin samichawimpi chhaqtayasi

en: Low Disk Space on "%s"
ay: "%s" tiskux (disco) ukan juk'a ch'usawjaniwa

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ay: «%s» tiskux (disco) %s ch'usawja ukjanikiwa. T'una uchaw ch'usachasa, ukjaw ch'usawj antutasma.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ay: «%s» tiskux (disco) %s ch'usawja ukjanikiwa.

en: Low Disk Space
ay: Tiskun (disco) juk'a ch'usawjaniwa

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ay: Aka kumputaturax %s tisku (disco) ch'usawja ukjanikiwa. T'una uchaw ch'usachasa, ukjaw ch'usawj antutasma.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ay: Aka kumputaturax %s tisku(disco) ch'usawjanikiwa.

en: Disk space
ay: Tiskun (disco) ch'usawja

en: Examine
ay: Uñakipaña

en: Empty Trash
ay: T'una ch'usachaña

en: Ignore
ay: Jani yatiña

en: Don't show any warnings again for this file system
ay: Aka sistema wayaqanakatakixa, janiw juk'amp yatiyawinak uñacht'ayañakiti

en: Don't show any warnings again
ay: Janiw juk'amp yatiyawinak uñacht'ayañakiti

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ay: T'una uchaw ch'usachasa, prukramanak jan ukjax wayaqanak chhaqhtayasa, jan ukjax yaqha tisku (disco) jan ukjax partición ukar wayaqanak unjtayasa, ukjaw tisku ch'usawj antutasma.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ay: Prukramanak jan ukjax wayaqanak chhaqhtayasa, jan ukjax yaqha tisku (disco) jan ukjax partición ukar wayaqanak unjtayasa, ukjaw tisku ch'usawj antutasma.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ay: T'una uchaw ch'usachasa, prukramanak jan ukjax wayaqanak chhaqhtayasa, jan ukjax anqaxa tisku (disco) ukar wayaqanak unjtayasa, ukjaw tisku ch'usawj antutasma.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ay: Prukramanak jan ukjax wayaqanak chhaqhtayasa, jan ukjax anqaxa tisku (disco) ukar wayaqanak unjtayasa, ukjaw tisku ch'usawj antutasma.

en: Examine...
ay: Uñakipaña...

en: UPS Discharging
ay: UPS juk'aptaskiwa

en: %s of UPS backup power remaining
ay: Utjaskiwa  %s UPS ch'ama

en: Power
ay: Ch'ama

en: Battery low
ay: Ch'ama - pirwax juk'anikiwa

en: Laptop battery low
ay: Laptop ukan ch'ama - pirwax juk'akiwa

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ay: Utjaskiwa niya %s (%.0f%%)

en: UPS low
ay: UPS juk'akiwa

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ay: Utjaskiwa niya %s UPS ch'ama (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ay: Achakun ch'ama - pirwax juk'anikiwa

en: Wireless mouse is low in power
ay: Jan jiru ch'ankhamp achakux juk'a ch'ama-pirwanikiwa

en: Keyboard battery low
ay: Tiklarun ch'ama - pirwax juk'aptatawa

en: Wireless keyboard is low in power
ay: Jan jiru ch'akhamp tiklarux juk'a ch'ama-pirwanikiwa

en: PDA battery low
ay: PDA ch'ama - pirwax juk'akiwa

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ay: PDA juk'a ch'ama - pirwanikiwa (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ay: Silularan ch'ama - pirwax juk'anikiwa

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ay: Silularan ch'ama-pirwax juk'anikiwa (%.0f%%)

en: Media player battery low
ay: Ist'awi/video lurayiri ukan ch'ama - pirwax juk'akiwa

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ay: Ist'awi/video lurayiri ukan juk'a ch'ama - pirwaniwa (%.0f%%)

en: Tablet battery low
ay: Tableta ukan ch'ama-pirwax juk'akiwa

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ay: Tabletax juk'a ch'ama - pirwanikiwa (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ay: Ch'ama-pirwax (batería) juk'akixiwa tukusiñapataki

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ay: Ch'ama-pirwax (batería) juk'akixiwa tukusiñapataki (%.0f%%)

en: Battery is low
ay: Ch'ama - pirwax juk'anikiwa

en: Battery critically low
ay: Ch'ama - pirwax sinti juk'anikiwa

en: Laptop battery critically low
ay: Laptop ukan ch'ama - pirwax wali juk'awa

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ay: Jani yatiyawinak chhaqhtayañatakix electricidad ukar chikasim.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ay: Kumputarurax jank'aki suyt'ani, jan ukjax electricidad ukar chikaskani.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ay: Kumputarurax juyphi pachana jank'aki ikini, jan ukjax electricidad ukar chikaskani.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ay: Kumputarurax jank'aki jiwt'ani, jan ukjax electricidad ukar chikaskani.

en: UPS critically low
ay: Jan khuchhuqat ch'ama-pirwax (UPS) wali juk'awa

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ay: Utjaskiwa niya %s UPS ch'ama (%.0f%%). Chikasim eléctricidad ukaru, jan yatiyawinak chhaqtayañataki.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ay: Jan jiru ch'ankhamp achakux sinti juk'a ch'ama-pirwanikiwa. Aka achakux jan ch'ama-pirwa phuqhaskanix ukjaxa, jank'ak jiwt'ani.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ay: Jan jiru ch'ankhamp tiklaruzx sinti juk'a ch'ama-pirwanikiwa. Aka tiklarux jan ch'ama-pirwa phuqhaskanix ukjaxa, jank'ak jiwt'ani.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ay: PDA ukan ch'ama-pirwax wali juk'anikiwa (%.0f%%). Dispositivo ukax jan phuqhaskani, jank'ak jiwt'aniwa.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ay: Silularan ch'ama-pirwax wali juk'anikiwa (%.0f%%). Dispositivo ukax jan phuqhatakinix, jank'ak jiwt'aniwa.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ay: Ist'awi/video lurayiri ukan juk'a ch'ama - pirwaniwa (%.0f%%). Jan phuqhaskani ukjax, dispositivo ukax jank'ak jiwt'jani.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ay: Tabletan ch'ama-pirwax wali juk'anikiwa (%.0f%%). Dispositivo ukax jan phuqhatakinix, jank'ak jiwt'aniwa.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ay: Ch'ama-pirwax (batería) juk'akixiwa tukusiñapataki (%.0f%%). Dispositivo ukax jan phuqhatakinix, jank'ak jiwt'aniwa.

en: Battery is critically low
ay: Ch'ama - pirwax sinti juk'anikiwa

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ay: Ch'ama-pirwax sinti juk'akixiwa. Ch'ama pirwax ch'usakani ukjax, kumputaturax jiwt'aniwa.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ay: Ch'ama-pirwax sinti juk'akixiwa. Aka kumputarurax anchhitaw suyt'ani.
    <b>YATIYAWI:</b> kumputarurax juk'a ch'ama-pirwa munasi suyt'asiñapataki.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ay: Ch'ama-pirwax sinti juk'akiwa. Kumputarurax juyphi pachan ikiñjamakiwa.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ay: Ch'ama-pirwax sinti juk'akiwa. Kumputarurax jiwt'añjamak muni.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ay: UPS Ch'ama-pirwax sinti juk'akixiwa. Ch'ama pirwax ch'usakani ukjax, kumputaturax <b>jiwt'aniwa</b>.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ay: UPS ch'ama-pirwax sinti juk'akiwa. Kumputarurax juyphi pachan ikiñjamakiwa.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ay: UPS ch'ama-pirwax sinti juk'akiwa. Kumputarurax jiwt'irjamawa.

en: Lid has been opened
ay: Qhuphiñax jist'arasiwa

en: Lid has been closed
ay: Qhuphiñax jist'antasiwa

en: Unknown time
ay: Jan uñt'at pacha

en: %i minute | %i minutes
ay[0]: %i k'ata
ay[1]: %i k'atanaka

en: %i hour | %i hours
ay[0]: %i ura
ay[1]: %i uranaka

en: hour | hours
ay[0]: ura
ay[1]: uranaka

en: minute | minutes
ay[0]: k'ata
ay[1]: k'atanaka

en: Configuring new printer
ay: Machaq laphi liqsuri mayjachasiskiwa

en: Please wait...
ay: Suyt'am...

en: Missing printer driver
ay: Laphi-liq'surin controlador ukax janiw utjkiti

en: No printer driver for %s.
ay: Laphi-liq'surin controlador ukax janiw utjkiti %s ukataki.

en: No driver for this printer.
ay: Aka laphi liq'suritakix controlador ukax janiw utjkiti.

en: Printers
ay: Laphi-liq'surinaka

en: Printer '%s' is low on toner.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukanx juk'a tóner ukanikiwa.

en: Printer '%s' has no toner left.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukan janiw tóner ukanikiti.

en: Printer '%s' may not be connected.
ay: Laphi-liq'suri «%s» janjamakiw chikasitakiti.

en: The cover is open on printer '%s'.
ay: Laphi liq'suri «%s» qhupiratawa.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ay: «%s» laphi-liq'suritakix janiw laphi-liq'suw susuñanikiti.

en: The door is open on printer '%s'.
ay: «%s» laphi liq'surinx punkuw jist'arata.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukanx mä kajan samichaw umax juk'akiwa.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukanx mä kajan samichaw umax ch'usawa.

en: Printer '%s' is low on paper.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukanx juk'a laphinikiwa.

en: Printer '%s' is out of paper.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukanx janiw laphinikiti.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ay: Laphi-liq'suri «%s» ukax janiw chikaskiti.

en: There is a problem on printer '%s'.
ay: «%s» laphi-liq'sur ukanj, mä jan walt'awiw utji.

en: Toner low
ay: Tóner ukax juk'akiwa

en: Toner empty
ay: Tóner ukax ch'usakiwa

en: Not connected?
ay: Janiw chikaskiti?

en: Cover open
ay: Qhuphiñ jist'arata

en: Printer configuration error
ay: Laphi-liq'suri ukan mayjachawix pantjatawa

en: Door open
ay: Jist'arat punku

en: Marker supply low
ay: Samichaw uma kaja ukanx juk'akiwa

en: Out of a marker supply
ay: Samichaw uma kaja ukax ch'usawa

en: Paper low
ay: Laphix juk'akiwa

en: Out of paper
ay: Laphix janiw utjkiti

en: Printer off-line
ay: Laphi-liq'surix janiw chikasitakiti

en: Printer error
ay: Laphi-liq'suri ukan pantjawiw utji

en: Printer added
ay: Laphi-liq'sur yapata

en: Printing stopped
ay: Laphi liq'suwi suyt'ata

en: '%s' on %s
ay: '%s' ukan %s

en: Printing canceled
ay: Laphi-liq'suw chhaqtayata

en: Printing aborted
ay: Laphi-liq'suw sayt'ata

en: Printing completed
ay: Laphi liq'suwi tukuta

en: Printing
ay: Laphi liq'suskiwa

en: Printer report
ay: Laphi-liq'surin juk'amp yatiyawi

en: Printer warning
ay: Laphi-liq'surin yatiyawi

en: Printer '%s': '%s'.
ay: Laphi-liq'suri '%s': '%s'.

en: received error or hang up from event source
ay: jalsut lurawinak pantjasiwa, jan ukjax janiw chikaskiti

en: NSS security system could not be initialized
ay: Sistem jark'awi NSS janiw qalltañ atkiti

en: no suitable smartcard driver could be found
ay: ch'ikhi tarjita ukatakix janiw aski controlador utjkiti

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ay: ch'ikhi tarjita «%s» ukan controlador ukax janiw sarachañ atkiti

en: could not watch for incoming card events - %s
ay: tarjita ukat mantat lurawinak janiw uñch'ukiñ atkiti: %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ay: mä pantjawiw uñstani, ch'ikhi tarjitan lurawinakap suykawiru
