Gnome-control-center 2.14 - en to br translation catalogue (32 entries)

en: Please install the 'orca' package.
br: Stalit ar pakad 'orca' mar plij.

en: Open accessibility settings
br: Digeriñ arventennoù an haezadusted

en: Unable to mount %s
br: N'haller ket sevel %s

en: Unable to open a folder for %s
br: N'haller digeriñ un teuliad evit %s

en: Ask what to do
br: Goulenn petra ober

en: Do Nothing
br: Na ober tra

en: Open Folder
br: Digeriñ un teuliad

en: Unable to eject %p
br: N'haller ket kas %p er-maez

en: Unable to unmount %p
br: N'haller ket disevel %p

en: You have just inserted an Audio CD.
br: O paouez enlakaat ur CD aodio emaoc'h.

en: You have just inserted an Audio DVD.
br: O paouez enlakaat un DVD aodio emaoc'h.

en: You have just inserted a Video DVD.
br: O paouez enlakaat un DVD video emaoc'h.

en: You have just inserted a Video CD.
br: O paouez enlakaat ur CD video emaoc'h.

en: You have just inserted a Super Video CD.
br: O paouez enlakaat ur super video CD emaoc'h.

en: You have just inserted a blank CD.
br: O paouez enlakaat ur CD gwerc'h emaoc'h.

en: You have just inserted a blank DVD.
br: O paouez enlakaat un DVD gwrec'h emaoc'h.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
br: O paouez enlakaat ur Blu-Ray gwrec'h emaoc'h.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
br: O paouez enlakaat un DVD HD gwrec'h emaoc'h.

en: You have just inserted a Photo CD.
br: O paouez enlakaat ur CDad luc'hskeudennoù emaoc'h.

en: You have just inserted a Picture CD.
br: O paouez enlakaat ur CDad skeudennoù emaoc'h.

en: Choose what application to launch.
br: Dibab peseurt arload da loc'hañ.

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Ok
br: _Mat

en: _Eject
br: _Kas er maez

en: _Unmount
br: _Disevel

en: Color
br: Livioù

en: Disk space
br: Egor ar bladenn

en: Examine
br: Ensellout

en: Empty Trash
br: Goullonderiñ al lastez

en: Ignore
br: Leuskel a-gostez

en: Examine...
br: Ensellout...

en: Power
br: Tredan
