cinnamon-settings-daemon - en to ca-XV translation catalogue (137 entries)

en: Unable to mount %s
ca-XV: No s'ha pogut muntar %s

en: Unable to open a folder for %s
ca-XV: No s'ha pogut obrir una carpeta per a %s

en: Ask what to do
ca-XV: Pregunta què fer

en: Do Nothing
ca-XV: No faces res

en: Open Folder
ca-XV: Obri la carpeta

en: Unable to eject %p
ca-XV: No s'ha pogut expulsar %p

en: Unable to unmount %p
ca-XV: No s'ha pogut desmuntar %p

en: You have just inserted an Audio CD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un CD d'àudio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un DVD d'àudio.

en: You have just inserted a Video DVD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un DVD de vídeo.

en: You have just inserted a Video CD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un Vídeo CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un Super Vídeo CD.

en: You have just inserted a blank CD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un CD en blanc.

en: You have just inserted a blank DVD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un DVD en blanc.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ca-XV: Acabeu d'inserir un disc Blu-Ray en blanc.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un HD DVD en blanc.

en: You have just inserted a Photo CD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
ca-XV: Acabeu d'inserir un Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ca-XV: Acabeu d'inserir un suport amb fotografies digitals.

en: You have just inserted a digital audio player.
ca-XV: Acabeu d'inserir un reproductor d'àudio digital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ca-XV: Acabeu d'inserir un suport amb programari previst per iniciar-se automàticament.

en: You have just inserted a medium.
ca-XV: Acabeu d'inserir un suport.

en: Choose what application to launch.
ca-XV: Trieu quina aplicació executar.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ca-XV: Seleccioneu com obrir «%s» i si en el futur es realitzarà esta acció en altres suports de tipus «%s».

en: _Always perform this action
ca-XV: Realitza _sempre esta acció

en: _Cancel
ca-XV: _Cancel·lar

en: _Eject
ca-XV: _Expulsa

en: _Unmount
ca-XV: _Desmunta

en: Recalibrate now
ca-XV: Torna a calibrar-ho ara

en: Recalibration required
ca-XV: Cal tornar a calibrar

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ca-XV: S'hauria de tornar a calibrar la pantalla «%s» el més prompte possible.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ca-XV: S'hauria de tornar a calibrar la impressora «%s» el més prompte possible.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
ca-XV: Connector de color del dimoni de paràmetres del Cinnamon

en: Color calibration device added
ca-XV: S'ha afegit el dispositiu de calibratge del color

en: Color calibration device removed
ca-XV: S'ha suprimit el dispositiu de calibratge del color

en: Low Disk Space on "%s"
ca-XV: Poc espai de disc lliure a «%s»

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ca-XV: Al volum «%s» només li resta %s d'espai de disc. Podeu alliberar espai buidant la paperera.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ca-XV: El volum «%s» només li resta %s d'espai de disc.

en: Low Disk Space
ca-XV: Espai del disc baix

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ca-XV: Este ordinador només li resta %s d'espai de disc. Podeu alliberar espai buidant la paperera.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ca-XV: Este ordinador només li resta %s d'espai de disc.

en: Disk space
ca-XV: Espai del disc

en: Examine
ca-XV: Examina

en: Empty Trash
ca-XV: Buida la paperera

en: Ignore
ca-XV: Ignora

en: Don't show any warnings again for this file system
ca-XV: No tornes a mostrar més avisos per a este sistema de fitxers

en: Don't show any warnings again
ca-XV: No tornes a mostrar més avisos

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc buidant la paperera, suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un altre disc o partició.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un altre disc o partició.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc buidant la paperera, suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un disc extern.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ca-XV: Podeu alliberar espai de disc suprimint programes o fitxers que no utilitzeu o movent fitxers a un disc extern.

en: UPS Discharging
ca-XV: S'està descarregant el SAI

en: %s of UPS backup power remaining
ca-XV: Queden %s d'energia de reserva del SAI

en: Power
ca-XV: Energia

en: Battery low
ca-XV: Bateria baixa

en: Laptop battery low
ca-XV: Bateria del portàtil baixa

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ca-XV: Queden aproximadament %s (%.0f%%)

en: UPS low
ca-XV: SAI baix

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ca-XV: Queden aproximadament %s d'energia de reserva del SAI (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ca-XV: Bateria del ratolí baixa

en: Keyboard battery low
ca-XV: Bateria del teclat baixa

en: PDA battery low
ca-XV: Bateria de la PDA baixa

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ca-XV: La PDA té poca bateria (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ca-XV: Bateria del telèfon mòbil baixa

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ca-XV: El telèfon mòbil té poca bateria (%.0f%%)

en: Media player battery low
ca-XV: Bateria del reproductor multimèdia baixa

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ca-XV: El reproductor multimèdia té poca bateria (%.0f%%)

en: Tablet battery low
ca-XV: Bateria de la tauleta gràfica baixa

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ca-XV: La tauleta gràfica té poca bateria (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ca-XV: Bateria de l'ordinador adjunt baixa

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ca-XV: L'ordinador adjunt té poca bateria (%.0f%%)

en: Battery is low
ca-XV: Bateria baixa

en: Battery critically low
ca-XV: Bateria críticament baixa

en: Laptop battery critically low
ca-XV: Bateria del portàtil críticament baixa

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ca-XV: Connecteu l'adaptador de la xarxa elèctrica per evitar la pèrdua de dades.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ca-XV: L'ordinador es pararà temporalment d'ací poc si no el connecteu.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ca-XV: L'ordinador hibernarà d'ací poc si no el connecteu.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ca-XV: L'ordinador es pararà d'ací poc si no el connecteu.

en: UPS critically low
ca-XV: SAI críticament baix

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ca-XV: Queden aproximadament %s d'energia del SAI (%.0f%%). Connecteu l'ordinador a la xarxa elèctrica per evitar la pèrdua de dades.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca-XV: L'ordinador adjunt té molt poca bateria (%.0f%%). Este dispositiu deixarà de funcionar d'ací poc si no es carrega.

en: Battery is critically low
ca-XV: Bateria críticament baixa

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador <b>s'apagarà</b> quan la bateria estiga completament buida.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'parar-se temporalment.
    <b>ATENCIÓ:</b> Cal una porció petita d'energia per mantindre l'ordinador en estat d'parada temporal.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'hibernar.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'parar-se.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ca-XV: El SAI està per sota del nivell crític i l'ordinador <b>s'apagarà</b> quan el SAI estiga completament buit.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca-XV: El SAI està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'hibernar.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca-XV: La bateria està per sota del nivell crític i l'ordinador està a punt d'parar-se.

en: Lid has been opened
ca-XV: S'ha obert la tapa

en: Lid has been closed
ca-XV: S'ha tancat la tapa

en: Unknown time
ca-XV: Temps desconegut

en: %i minute | %i minutes
ca-XV[0]: %i minut
ca-XV[1]: %i minuts

en: %i hour | %i hours
ca-XV[0]: %i hora
ca-XV[1]: %i hores

en: %i %s %i %s
ca-XV: %i %s i %i %s

en: hour | hours
ca-XV[0]: hora
ca-XV[1]: hores

en: minute | minutes
ca-XV[0]: minut
ca-XV[1]: minuts

en: Configuring new printer
ca-XV: S'està configurant la impressora nova

en: Please wait...
ca-XV: Espereu...

en: Missing printer driver
ca-XV: Manca el controlador de la impressora

en: No printer driver for %s.
ca-XV: No hi ha cap controlador per a %s.

en: No driver for this printer.
ca-XV: No hi ha cap controlador per esta impressora.

en: Printers
ca-XV: Impressores

en: Printer '%s' is low on toner.
ca-XV: La impressora «%s» té poc tòner.

en: Printer '%s' has no toner left.
ca-XV: La impressora «%s» no té tòner.

en: Printer '%s' may not be connected.
ca-XV: Pot ser que la impressora «%s» no estiga connectada.

en: The cover is open on printer '%s'.
ca-XV: La impressora «%s» té la tapa oberta.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ca-XV: Manca un filtre d'impressió per a la impressora «%s».

en: The door is open on printer '%s'.
ca-XV: La impressora «%s» té la porta oberta.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ca-XV: La impressora «%s» té poc subministrament en un marcador.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ca-XV: La impressora «%s» no té subministrament en un marcador.

en: Printer '%s' is low on paper.
ca-XV: La impressora «%s» té poc paper.

en: Printer '%s' is out of paper.
ca-XV: La impressora «%s» no té paper.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ca-XV: La impressora «%s» està fora de línia.

en: There is a problem on printer '%s'.
ca-XV: Hi ha un problema amb la impressora «%s».

en: Toner low
ca-XV: Poc tòner

en: Toner empty
ca-XV: Tòner buit

en: Not connected?
ca-XV: Sense connectar?

en: Cover open
ca-XV: Tapa oberta

en: Printer configuration error
ca-XV: S'ha produït un error en la configuració de la impressora

en: Door open
ca-XV: Porta oberta

en: Marker supply low
ca-XV: Nivell baix del subministrament d'un marcador

en: Out of a marker supply
ca-XV: Sense subministrament d'un marcador

en: Paper low
ca-XV: Poc paper

en: Out of paper
ca-XV: Sense paper

en: Printer off-line
ca-XV: La impressora està fora de línia

en: Printer error
ca-XV: S'ha produït un error en la impressora

en: Printer added
ca-XV: S'ha afegit la impressora

en: Printer report
ca-XV: Informe de la impressora

en: Printer warning
ca-XV: Avís de la impressora

en: Printer '%s': '%s'.
ca-XV: Impressora «%s»: «%s».

en: received error or hang up from event source
ca-XV: s'ha rebut un error o s'ha penjat des de la font d'esdeveniments

en: NSS security system could not be initialized
ca-XV: no s'ha pogut inicialitzar el sistema de seguretat NSS

en: no suitable smartcard driver could be found
ca-XV: no s'ha pogut trobar cap controlador de targetes intel·ligents adequat

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ca-XV: no s'ha pogut carregar el controlador de targetes intel·ligents «%s»

en: could not watch for incoming card events - %s
ca-XV: no s'han pogut vigilar els esdeveniments d'entrada de la targeta - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ca-XV: s'ha produït un error inesperat mentre s'esperaven esdeveniments de la targeta intel·ligent
