cinnamon-settings-daemon - en to eo translation catalogue (163 entries)

en: Screen reader not found.
eo: Ekranlegilo ne trovita.

en: Please install the 'orca' package.
eo: Bonvolu instali la 'orca'-pakaĵon.

en: Open accessibility settings
eo: Malfermi la agordojn pri alireblo

en: Unable to mount %s
eo: Ne eblas surmeti %s

en: Unable to open a folder for %s
eo: Ne eblas malfermi dosierujon por %s

en: Ask what to do
eo: Demandi kion fari

en: Do Nothing
eo: Fari nenion

en: Open Folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Unable to eject %p
eo: Ne eblis elĵeti %p

en: Unable to unmount %p
eo: Ne eblas demeti %p

en: You have just inserted an Audio CD.
eo: Vi ĵus enmetis son-KD-n.

en: You have just inserted an Audio DVD.
eo: Vi ĵus enmetis son-DVD-n.

en: You have just inserted a Video DVD.
eo: Vi ĵus enmetis video-DVD-n.

en: You have just inserted a Video CD.
eo: Vi ĵus enmetis video-KD-n.

en: You have just inserted a Super Video CD.
eo: Vi ĵus enmetis super-video-KD-n.

en: You have just inserted a blank CD.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan KD-n.

en: You have just inserted a blank DVD.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan DVD-n.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan blu-radian diskon.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
eo: Vi ĵus enmetis malplenan alt-densan DVD-n.

en: You have just inserted a Photo CD.
eo: Vi ĵus enmetis foto-KD-n.

en: You have just inserted a Picture CD.
eo: Vi ĵus enmetis KD-n kun bildoj.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
eo: Vi ĵus enmetis datumportilon kun ciferecaj fotoj.

en: You have just inserted a digital audio player.
eo: Vi ĵus enmetis ciferecan sonludilon.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
eo: Vi ĵus enmetis datumportilon kun programaro kun aŭtomata lanĉ-intenco.

en: You have just inserted a medium.
eo: Vi ĵus enmetis datumportilon.

en: Choose what application to launch.
eo: Elektu aplikaĵon por lanĉi.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
eo: Elektu kiel malfermi "%s" kaj ĉu plenumi ĉi-tiun agon estonte por aliaj datenportiloj de la tipo "%s".

en: _Always perform this action
eo: Ĉi_am plenumi ĉi tiun agon

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Ok
eo: _Bone

en: _Eject
eo: _Elĵeti

en: _Unmount
eo: _Demeti

en: Color
eo: Koloro

en: Recalibrate now
eo: Kalibrigi nun

en: Recalibration required
eo: Kalibrigo postulata

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
eo: La ekrano '%s' baldaŭ devos esti kalibrigita.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
eo: La presilo '%s' baldaŭ devos esti kalibrigita.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
eo: Kolora kromprogramo por la fona servo pri Cinnamon-agordoj

en: Color calibration device added
eo: Kolorkalibriga aparato aldonita

en: Color calibration device removed
eo: Kolorkalibriga aparato forigita

en: Low Disk Space on "%s"
eo: Malmulte da libera diskospaco je "%s"

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
eo: La datumportilo "%s" havas nur %s da restanta diskospaco. Vi povus liberigi iom da spaco malplenigante la rubujon.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
eo: La datumportilo "%s" havas nur %s da restanta diskospaco.

en: Low Disk Space
eo: Malmulte da libera diskospaco

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
eo: Ĉi tiu komputilo havas nur %s da restanta diskospaco. Vi povus liberigi iom da spaco malplenigante la rubujon.

en: This computer has only %s disk space remaining.
eo: En la komputilo restas nur %s da diska spaco.

en: Disk space
eo: Diskospaco

en: Examine
eo: Testi...

en: Empty Trash
eo: Malplenigi la rubujon

en: Ignore
eo: Ignori

en: Don't show any warnings again for this file system
eo: Ne plu montri avertojn pri ĉi tiu dosiersistemo

en: Don't show any warnings again
eo: Ne plu montri avertojn

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
eo: Vi povas liberigi diskospacon malplenigante la rubujon, forigante neuzitajn programojn aŭ dosierojn, aŭ movante dosierojn al alia disko aŭ subdisko.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
eo: Vi povas liberigi diskospacon forigante neuzitajn programojn aŭ dosierojn, aŭ movante dosierojn al alia disko aŭ subdisko.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
eo: Vi povas liberigi diskospacon malplenigante la rubujon, forigante neuzitajn programojn aŭ dosierojn, aŭ movante dosierojn al ekstera disko.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
eo: Vi povas liberigi diskospacon forigante neuzitajn programojn aŭ dosierojn, aŭ movante dosierojn al ekstera disko.

en: Examine...
eo: Ekzameni...

en: Eject
eo: Elĵeti

en: Enabled
eo: Ŝaltite

en: Disabled
eo: Malŝaltite

en: Unavailable
eo: Nedisponeble

en: Rotation Locked
eo: Turno ŝlosita

en: Rotation Allowed
eo: Turno permesita

en: UPS Discharging
eo: Malŝarĝante la NEP-on

en: %s of UPS backup power remaining
eo: %s da daŭra kurentprovizo restas

en: Power
eo: Energio

en: Battery low
eo: Akumulatoro estas preskaŭ malplena

en: Laptop battery low
eo: Akumulatoro de la tekkomputilo estas preskaŭ malplena

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
eo: Proksimume %s restas (%.0f%%)

en: UPS low
eo: NEP estas preskaŭ malplena

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
eo: Proksimume %s da daŭra kurentprovizo restas (%.0f%%)

en: Mouse battery low
eo: Akumulatoro de la muso estas preskaŭ malplena

en: Wireless mouse is low in power
eo: Sendrata muso havas malmultan kurenton

en: Keyboard battery low
eo: Akumulatoro de la klavaro estas preskaŭ malplena

en: Wireless keyboard is low in power
eo: Sendrata klavaro havas malmultan kurenton

en: PDA battery low
eo: Akumulatoro de la poŝkomputilo estas preskaŭ malplena

en: PDA is low in power (%.0f%%)
eo: Poŝkomputilo havas malmultan kurenton (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
eo: Akumulatoro de la poŝtelefono estas preskaŭ malplena

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
eo: Poŝtelefono havas malmultan kurenton (%.0f%%)

en: Media player battery low
eo: Akumulatoro de la medioludlio estas preskaŭ malplena

en: Media player is low in power (%.0f%%)
eo: Plurmedia ludilo havas malmultan kurenton (%.0f%%)

en: Tablet battery low
eo: Akumulatoro de la tabulkomputilo estas preskaŭ malplena

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
eo: Tabulkomputilo havas malmultan kurenton (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
eo: Baterio de ligita komputilo estas preskaŭ malplena

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
eo: Ligita komputilo havas malmultan kurenton (%.0f%%)

en: Battery is low
eo: Akumulatoro estas preskaŭ malplena

en: Battery critically low
eo: Ŝargstato de la akumulatoro estas danĝere malalta

en: Laptop battery critically low
eo: Ŝargstato de la tekkomputila akumulatoro estas danĝere malalta

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
eo: Konektu vian kurentadaptilon por eviti perdon de datumo.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
eo: La komputilo prokrastos tre baldaŭ krom, se ĝi estas konektita.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
eo: La komputilo pasivumiĝos tre baldaŭ krom, se ĝi estas konektita.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
eo: La komputilo malŝaltos tre baldaŭ krom, se ĝi estas konektita.

en: UPS critically low
eo: Ŝargstato de la NEP estas danĝere malalta

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
eo: Proksimume %s da daŭra kurentprovizo restas (%.0f%%). Restaŭru alternan kurenton al via komputilo por eviti perdon de datumoj.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Sendrata muso havas tre malmultan kurenton. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii, se ne ŝargita.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Sendrata klavaro havas tre malmultan kurenton. Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii, se ne ŝargita.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Poŝkomputilo havas tre malmultan kurenton (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii, se ne ŝargita.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Poŝtelefono havas tre malmultan kurenton (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii, se ne ŝargita.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Aŭdvidludilo havas tre malmultan kurenton (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii, se ne ŝargita.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
eo: Tabulkomputilo havas tre malmultan kurenton (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ ĉesos funkcii, se ne ŝargita.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
eo: Ligita komputilo havas tre malmultan kurenton (%.0f%%). Ĉi tiu aparato baldaŭ malŝaltos, se ne ŝargita.

en: Battery is critically low
eo: Baterio estas kritike malplena

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
eo: La ŝargstato de la akumulatoro estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo estos <b>elŝaltata</b> kiam la akumulatoro tute malpleniĝos.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
eo: La baterio estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo estas sur la punkto prokrasti.
    <b>ATENTU:</b> Iom da kurento postulatas por teni vian komputilon en prokrastita stato.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
eo: La ŝargstato de la akumulatoro estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo estas pasivumigota.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
eo: La ŝargstato de la akumulatoro estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo estas elŝaltonta.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
eo: Daŭra kurentprovizo estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo <b>kurentmalŝaltos</b>, kiam la daŭra kurentprovizo tute malpleniĝos.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
eo: Daŭra kurentprovizo estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo estas sur la punkto pasivumiĝi.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
eo: Daŭra kurentprovizo estas sub la kritika nivelo kaj ĉi tiu komputilo estas sur la punkto malŝalti.

en: Lid has been opened
eo: Kovrilo malfermiĝis

en: Lid has been closed
eo: Kovrilo fermiĝis

en: Unknown time
eo: Nekonata tempo

en: %i minute | %i minutes
eo[0]: %i minuto
eo[1]: %i minutoj

en: %i hour | %i hours
eo[0]: %i horo
eo[1]: %i horoj

en: %i %s %i %s
eo: %i %s kaj %i %s

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

en: Configuring new printer
eo: Agordanta novan presilon

en: Please wait...
eo: Bonvole atendu...

en: Missing printer driver
eo: Mankanta presilpelilo

en: No printer driver for %s.
eo: Neniu presilpelilo por %s.

en: No driver for this printer.
eo: Neniu presilpelilo por tiu presilo.

en: Printers
eo: Presiloj

en: Printer '%s' is low on toner.
eo: Presilo '%s' havas malmulte da inko.

en: Printer '%s' has no toner left.
eo: Presilo '%s' ne plu havas inkon.

en: Printer '%s' may not be connected.
eo: Eble presilo '%s' estas nekonektita.

en: The cover is open on printer '%s'.
eo: La kovrilo de presilo '%s' estas malfermita.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
eo: Presfiltrilo por presilo '%s' mankas.

en: The door is open on printer '%s'.
eo: La pordo de presilo '%s' estas malfermita.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
eo: Presilo '%s' havas malmultan inkon en kartoĉo.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
eo: Presilo '%s' ne plu havas inkon en kartoĉo.

en: Printer '%s' is low on paper.
eo: Presilo '%s' havas malmulte da papero.

en: Printer '%s' is out of paper.
eo: Presilo '%s' ne plu havas paperon.

en: Printer '%s' is currently off-line.
eo: Presilo '%s' estas aktuale malkonektita.

en: There is a problem on printer '%s'.
eo: Estas problemo rilate al presilo '%s'.

en: Toner low
eo: Malmulta inko

en: Toner empty
eo: Neniu inko

en: Not connected?
eo: Ĉu ne konektita?

en: Cover open
eo: Kovrilo malfermita

en: Printer configuration error
eo: Presilagorda eraro

en: Door open
eo: Pordo malfermita

en: Marker supply low
eo: Malmulta inko en kartoĉo

en: Out of a marker supply
eo: Neniu inko en kartoĉo

en: Paper low
eo: Malmulta papero

en: Out of paper
eo: Neniu papero

en: Printer off-line
eo: Malkonektita presilo

en: Printer error
eo: Presileraro

en: Printer added
eo: Presilo aldonita

en: Printing stopped
eo: Presado haltigita

en: '%s' on %s
eo: '%s' sur %s

en: Printing canceled
eo: Presado nuligita

en: Printing aborted
eo: Presado ĉesigita

en: Printing completed
eo: Presado plenumita

en: Printing
eo: Presado

en: Printer report
eo: Presila raporto

en: Printer warning
eo: Presila averto

en: Printer '%s': '%s'.
eo: Presilo '%s': '%s'.

en: received error or hang up from event source
eo: ricevis eraron aŭ nevolan halton ekde eventofonto

en: NSS security system could not be initialized
eo: Ne eblis pravalorizi NSS-sekurecan sistemon

en: no suitable smartcard driver could be found
eo: ne eblis trovi taŭgan pelilon por inteligenta memorkarto

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
eo: ne eblis ŝargi pelilon '%s' por inteligenta memorkarto

en: could not watch for incoming card events - %s
eo: ne eblis gvati envenajn karto-eventojn - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
eo: renkontis neatenditan eraron, atendante eventojn de inteligenta memorkarto
