gnome-control-center - en to fi translation catalogue (161 entries)

en: Screen reader not found.
fi: Puhesyntetisaattoria ei löydy

en: Please install the 'orca' package.
fi: Asenna paketti ”orca”.

en: Open accessibility settings
fi: Avaa esteettömyys

en: Unable to mount %s
fi: Kohdetta %s ei voi liittää

en: Unable to open a folder for %s
fi: Kohteelle %s ei voi avata kansiota

en: Ask what to do
fi: Kysy mitä tehdään

en: Do Nothing
fi: Älä tee mitään

en: Open Folder
fi: Avaa kansio

en: Unable to eject %p
fi: Ei voida poistaa %p

en: Unable to unmount %p
fi: Kohteen %p irrottaminen ei onnistu

en: You have just inserted an Audio CD.
fi: Asetit Audio-CD:n asemaan.

en: You have just inserted an Audio DVD.
fi: Asetit Audio-DVD:n asemaan.

en: You have just inserted a Video DVD.
fi: Asetit Video-DVD:n asemaan.

en: You have just inserted a Video CD.
fi: Asetit Video-CD:n asemaan.

en: You have just inserted a Super Video CD.
fi: Asetit Super Video-CD:n asemaan.

en: You have just inserted a blank CD.
fi: Asetit tyhjän CD:n asemaan.

en: You have just inserted a blank DVD.
fi: Asetit tyhjän DVD:n asemaan.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
fi: Asetit tyhjän Blu-Ray:n asemaan.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
fi: Asetit tyhjän HD-DVD:n asemaan.

en: You have just inserted a Photo CD.
fi: Asetit Kodak Photo-CD:n asemaan.

en: You have just inserted a Picture CD.
fi: Asetit Kodak Picture-CD:n asemaan.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
fi: Liitit valokuvia sisältävän median.

en: You have just inserted a digital audio player.
fi: Liitit tietokoneeseen musiikkisoittimen.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
fi: Liitit median, joka sisältää automaattisesti käynnistyvän ohjelman.

en: You have just inserted a medium.
fi: Liitit tietokoneeseen uuden median.

en: Choose what application to launch.
fi: Valitse käynnistettävä ohjelma.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
fi: Valitse, kuinka "%s" avataan ja suoritetaanko tämä jatkossa muille "%s" sisältävälle medialle.

en: _Always perform this action
fi: _Suorita aina tämä toiminto

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Eject
fi: Poista _asemasta

en: _Unmount
fi: _Irrota

en: Color
fi: Väri

en: Recalibrate now
fi: Kalibroi uudelleen nyt

en: Recalibration required
fi: Vaaditaan uudelleenkalibrointi

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
fi: Näyttö ”%s” tulisi kalibroida pian uudelleen.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
fi: Tulostin ”%s” tulisi kalibroida uudelleen pian.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
fi: Cinnamon-asetuspalvelun väriliitännäinen

en: Color calibration device added
fi: Värien kalibrointilaite lisätty

en: Color calibration device removed
fi: Värien kalibrointilaite poistettu

en: Low Disk Space on "%s"
fi: Levytila on vähissä levyllä "%s"

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
fi: Taltiolla "%s" on vapaata levytilaa vain %s. Voit vapauttaa levytilaa tyhjentämällä roskakorin.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
fi: Taltiolla ”%s” on vain %s levytilaa jäljellä.

en: Low Disk Space
fi: Levytila vähissä

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
fi: Tietokoneella on enää %s vapaata levytilaa. Voit vapauttaa levytilaa tyhjentämällä roskakorin.

en: This computer has only %s disk space remaining.
fi: Tällä tietokoneella on vain %s levytilaa jäljellä.

en: Disk space
fi: Levytila

en: Examine
fi: Tutki

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä roskakori

en: Ignore
fi: Älä huomioi

en: Don't show any warnings again for this file system
fi: Älä näytä tätä tiedostojärjestelmää koskevia varoituksia jatkossa

en: Don't show any warnings again
fi: Älä näytä tätä varoitusta uudestaan

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
fi: Levytilaa voi vapauttaa tyhjentämällä roskakorin, poistamalla käyttämättömiä ohjelmia tai tiedostoja tai siirtämällä tiedostoja eri levyille tai osioille.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
fi: Levytilaa voi vapauttaa poistamalla käyttämättömiä ohjelmia ja tiedostoja tai siirtämällä tiedostoja eri levyille tai osioille.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
fi: Levytilaa voi vapauttaa tyhjentämällä roskakorin, poistamalla käyttämättömiä ohjelmia tai tiedostoja tai siirtämällä tiedostoja ulkoiselle levylle.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
fi: Levytilaa voi vapauttaa poistamalla käyttämättömiä ohjelmia tai tiedostoja tai siirtämällä tiedostoja ulkoiselle levylle.

en: Examine...
fi: Tutki...

en: Eject
fi: Poista media

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Rotation Locked
fi: Kierto lukittu

en: Rotation Allowed
fi: Kierto sallittu

en: UPS Discharging
fi: UPS purkautuu

en: %s of UPS backup power remaining
fi: %s jäljellä UPS-varavirtaa

en: Power
fi: Virransäästö

en: Battery low
fi: Akku lähes tyhjä

en: Laptop battery low
fi: Akku lähes tyhjä

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
fi: Arviolta %s jäljellä (%.0f%%)

en: UPS low
fi: UPS:n virta vähissä

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
fi: Arviolta %s UPS-varavirtaa jäljellä (%.0f% %)

en: Mouse battery low
fi: Hiiren akku lähes tyhjä

en: Wireless mouse is low in power
fi: Langattomassa hiiressä on vähän virtaa

en: Keyboard battery low
fi: Näppäimistön akku lähes tyhjä

en: Wireless keyboard is low in power
fi: Langattomassa näppäimistössä on vähän virtaa

en: PDA battery low
fi: Kämmentietokoneen akku lähes tyhjä

en: PDA is low in power (%.0f%%)
fi: Kämmentietokoneessa vain vähän virtaa jäljellä (%.0f %%)

en: Cell phone battery low
fi: Puhelimen akku lähes tyhjä

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
fi: Matkapuhelimen virta on vähissä (%.0f %%)

en: Media player battery low
fi: Mediasoittimen akku lähes tyhjä

en: Media player is low in power (%.0f%%)
fi: Mediasoittimen virta on vähissä (%.0f %%)

en: Tablet battery low
fi: Tabletin akku lähes tyhjä

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
fi: Tabletin virta on vähissä (%.0f %%)

en: Attached computer battery low
fi: Lisävirta on lähes tyhjä

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
fi: Liitetyn tietokoneen virta on vähissä (%.0f %%)

en: Battery is low
fi: Akku on lähes tyhjä

en: Battery critically low
fi: Akku erittäin vähissä

en: Laptop battery critically low
fi: Akku erittäin vähissä

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
fi: Liitä verkkovirta, jottet menetä tietoja.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
fi: Tietokone siirtyy valmiustilaan hyvin pian, ellei virtajohtoa kytketä.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
fi: Tietokone siirtyy lepotilaan hyvin pian, ellei virtajohtoa kytketä.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
fi: Tietokone sammutetaan hyvin pian, ellei virtajohtoa kytketä.

en: UPS critically low
fi: UPSin lataus on lähes loppu

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
fi: Noin %s jäljellä UPS-virtaa (%.0f %%). Liitä tietokone verkkovirtaan välttääksesi tietojen menetyksen.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
fi: Langattomassa hiiressä on erittäin vähän virtaa. Laite lakkaa pian toimimasta, jos sitä ei ladata.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
fi: Langattomassa näppäimistössä on erittäin vähän virtaa. Laite lakkaa pian toimimasta, jos sitä ei ladata.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fi: Kämmentietokoneessa on erittäin vähän virtaa (%.0f%%). Laite lakkaa pian toimimasta, jos sitä ei ladata.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fi: Puhelimessa on erittäin vähän virtaa (%.0f%%). Laite lakkaa pian toimimasta, jos sitä ei ladata.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fi: Soittimessa on erittäin vähän virtaa (%.0f%%). Laite lakkaa pian toimimasta, jos sitä ei ladata.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
fi: Tablettissa on erittäin vähän virtaa (%.0f%%). Laite lakkaa pian toimimasta, jos sitä ei ladata.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
fi: Liitetyn tietokoneen virta on lähes lopussa (%.0f %%). Laite sammuu pian, ellei sitä aseteta lataukseen.

en: Battery is critically low
fi: Akku on erittäin vähissä

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
fi: Akku on alle kriittisen arvon ja <b>tietokone sammuu </b>, kun akku tyhjenee.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
fi: Akku on alle kriittisen arvon ja tietokone asetetaan valmiustilaan. 
    <br><b>HUOMAUTUS:</b> Valmiustila vaatii myös hieman vitaa.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
fi: Akku on alle kriittisen arvon ja tietokone asetetaan lepotilaan.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
fi: Akku on alle kriittisen arvon ja tietokone sammutetaan.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
fi: UPS:n lataus on alle kriittisen arvon ja siksi tietokone <b>sammutetaan</b>, kun UPS tyhjenee kokonaan.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
fi: UPS-varaus on alle kriittisen arvon ja tietokone siirtyy pian lepotilaan.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
fi: UPS-varaus on alle kriittisen arvon ja tietokone sammutetaan pian.

en: Lid has been opened
fi: Kansi on avattu

en: Lid has been closed
fi: Kansi on suljettu

en: Unknown time
fi: Tuntematon aika

en: %i minute | %i minutes
fi[0]: %i minuutti
fi[1]: %i minuuttia

en: %i hour | %i hours
fi[0]: %i tunti
fi[1]: %i tuntia

en: hour | hours
fi[0]: tunti
fi[1]: tuntia

en: minute | minutes
fi[0]: minuutti
fi[1]: minuuttia

en: Configuring new printer
fi: Tehdään uuden tulostimen asetuksia

en: Please wait...
fi: Odota...

en: Missing printer driver
fi: Tulostinajuri puuttuu

en: No printer driver for %s.
fi: Tulostimelle ”%s” ei ole ajuria.

en: No driver for this printer.
fi: Tälle tulostimelle ei ole ajuria.

en: Printers
fi: Tulostimet

en: Printer '%s' is low on toner.
fi: Tulostimesta ”%s” on väri vähissä.

en: Printer '%s' has no toner left.
fi: Tulostimesta ”%s” on väri loppu.

en: Printer '%s' may not be connected.
fi: Tulostimesta ”%s” on väri loppu.

en: The cover is open on printer '%s'.
fi: Tulostimen ”%s” kansi on auki.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
fi: Tulostimelta ”%s” puuttuu tulostussuodin.

en: The door is open on printer '%s'.
fi: Tulostimen ”%s” luukku on auki.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
fi: Tulostimen '%s' värikasetti on vähissä.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
fi: Tulostimen '%s' värikasetti on loppu.

en: Printer '%s' is low on paper.
fi: Tulostimesta ”%s” on paperi vähissä.

en: Printer '%s' is out of paper.
fi: Tulostimesta ”%s” on paperi loppu.

en: Printer '%s' is currently off-line.
fi: Tulostin ”%s” ei ole päällä.

en: There is a problem on printer '%s'.
fi: Tulostimella ”%s” on ongelma.

en: Toner low
fi: Väriaine vähissä

en: Toner empty
fi: Väriaine lopussa

en: Not connected?
fi: Ei yhteyttä?

en: Cover open
fi: Kansi auki

en: Printer configuration error
fi: Tulostimen asetusvirhe

en: Door open
fi: Luukku auki

en: Marker supply low
fi: Värikasetti on vähissä

en: Out of a marker supply
fi: Väriaine on loppu

en: Paper low
fi: Paperi vähissä

en: Out of paper
fi: Paperi on loppu

en: Printer off-line
fi: Tulostin yhteydettömässä tilassa

en: Printer error
fi: Tulostinvirhe

en: Printer added
fi: Tulostin lisätty

en: Printing stopped
fi: Tulostus pysäytetty

en: '%s' on %s
fi: '%s' kohteessa %s

en: Printing canceled
fi: Tulostus peruttiin

en: Printing aborted
fi: Tulostus keskeytettiin

en: Printing completed
fi: Tulostus valmistui

en: Printing
fi: Tulostus

en: Printer report
fi: Tulostinraportti

en: Printer warning
fi: Tulostinvaroitus

en: Printer '%s': '%s'.
fi: Tulostin ”%s”: ”%s”.

en: received error or hang up from event source
fi: vastaanotettiin virhe tai yhteys tapahtumalähteeseen katkesi

en: NSS security system could not be initialized
fi: NSS-turvajärjestelmää ei voitu alustaa

en: no suitable smartcard driver could be found
fi: sopivaa älykorttiajuria ei löytynyt

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
fi: älykorttiajuria '%s' ei voitu ladata

en: could not watch for incoming card events - %s
fi: ei voitu valvoa saapuvia älykorttitapahtumia - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
fi: tapahtui odottamaton virhe odotettaessa älykottitapahtumia
