linuxmint - en to kab translation catalogue (156 entries)

en: Screen reader not found.
kab: Imeɣri n ugdil ur yettwaf ara

en: Please install the 'orca' package.
kab: Ttxil-k sbedd akemmus 'orca'.

en: Open accessibility settings
kab: Ldi iɣewwaren n tettwadeft

en: Unable to mount %s
kab: D awezɣi aserkeb n %s

en: Unable to open a folder for %s
kab: Ur yezmir ara ad ildi akaram i %s

en: Ask what to do
kab: Steqsi d acu ara tgeḍ

en: Do Nothing
kab: Ur xeddem Acemma

en: Open Folder
kab: Ldi Akaram

en: Unable to eject %p
kab: Sireg aḍeqqer n %p

en: Unable to unmount %p
kab: Sireg tukksa n %p

en: You have just inserted an Audio CD.
kab: Tegreḍ aḍebsi ameslaw (CD).

en: You have just inserted an Audio DVD.
kab: Tegreḍ aDVD ameslaw

en: You have just inserted a Video DVD.
kab: Tegreḍ aDVD n uvidyu

en: You have just inserted a Video CD.
kab: Tegreḍ aḍebsi avidyu(CD).

en: You have just inserted a Super Video CD.
kab: Tegreḍ aḍebsi SVCD.

en: You have just inserted a blank CD.
kab: Tegreḍ aCD ilem

en: You have just inserted a blank DVD.
kab: Tegreḍ aDVD ilem

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
kab: Tegreḍ aḍebsi ilem Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
kab: Tegreḍ aḍebsi ilem HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
kab: Tegreḍ aḍebsi n tigniwin.

en: You have just inserted a Picture CD.
kab: Tegreḍ aḍebsi n tigniwin.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
kab: Tegreḍ amidya n tugniwin tumḍinin.

en: You have just inserted a digital audio player.
kab: Tegreḍ imeɣri umḍin n imesli

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
kab: Tegreḍ amidya s useɣẓan ittekkren s wudem awurman.

en: You have just inserted a medium.
kab: Tegreḍ amidya

en: Choose what application to launch.
kab: Fren anwa asnas ara tsekkereḍ

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
kab: Fren amek ara teldiḍ "%s" yerna ini-d ma yella tebɣiḍ ad tgeḍ tamhelt-agi akka ɣer sdat i imidyaten-nniḍen n wanaw "%s".

en: _Always perform this action
kab: Ya_llas tegg tigawt-agi

en: _Cancel
kab: _Sefsex

en: _Ok
kab: _Ih

en: _Eject
kab: _Kkes

en: _Unmount
kab: Kkes aser_keb

en: Color
kab: Ini

en: Recalibrate now
kab: Sizeɣ tura

en: Recalibration required
kab: Asizeɣ yettwasra

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
kab: Agdil '%s' isefk ur yettɛeḍḍil ara ad yettusizeɣ.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
kab: Tasaggazt '%s' isefk ur tettɛeḍḍil ara ad tettusizeɣ.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
kab: Asiɣzef n yini n umeẓlu n iɣewwaren Cinnamon

en: Color calibration device added
kab: Allal n usizeɣ n yini yettwarenna

en: Color calibration device removed
kab: Allal n usizeɣ n yini yettwakkes

en: Low Disk Space on "%s"
kab: Drus n tallunt n uḍebsi di "%s"

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
kab: Ableɣ "%s" yesɛa anagar %s n tallunt i d-yegran. Tzemeḍ ad teslulliḍ kra n tallunt ma tesneɣleḍ taqecwalt.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
kab: Ableɣ "%s" yesɛa anagar %s n tallunt i d-yegran.

en: Low Disk Space
kab: Tallunt n uḍebsi tmecṭuḥ

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
kab: Aselkim-agi  yesɛa anagar %s n tallunt i d-yegran. Tzemeḍ ad teslulliḍ kra n tallunt ma tesneɣleḍ taqecwalt.

en: This computer has only %s disk space remaining.
kab: Aselkim-agi  yesɛa anagar %s n tallunt i d-yegran.

en: Disk space
kab: Tallunt n uḍebsi

en: Examine
kab: Sekyed

en: Empty Trash
kab: Taqecwalt n iḍumman tilemt

en: Ignore
kab: Ttu

en: Don't show any warnings again for this file system
kab: Ur skan ara tikkelt-nniḍen ilɣa i unagraw-agi n ifuyla.

en: Don't show any warnings again
kab: Ur skan ara tikkelt-nniḍen ilɣa.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
kab: Tzemreḍ ad teslulliḍ tallunt n uḍebsi s usenɣel n tqecwalt, s tukksa n wahilen neɣ ifuyla ur nettwaseqdec ara, neɣ s usmutti n ifuyla ɣer uḍebsi-nniḍen neɣ ɣer uḥric-nniḍen.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
kab: Tzemreḍ ad teslulliḍ tallunt s tukksa n iseɣẓanen ur nettwaseqdac ara, neɣ s usmutti n ifuyla ɣer weḥric n uḍebsi nniḍen.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
kab: Tzemreḍ ad teslulliḍ tallunt n uḍebsi s usenɣel n tqecwalt, s tukksa n wahilen neɣ ifuyla ur nettwaseqdec ara, neɣ s usmutti n ifuyla ɣer uḍebsi uffiɣ.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
kab: Tzemreḍ ad teslulliḍ tallunt n uḍebsi s tukksa n wahilen neɣ ifuyla ur nettwaseqdec ara, neɣ s usmutti n ifuyla ɣer uḍebsi uffiɣ.

en: Examine...
kab: Sekyed...

en: UPS Discharging
kab: Amdeswal yettenɣas

en: %s of UPS backup power remaining
kab: Yegra-d %s n tfulmant i wemdeswal

en: Power
kab: Tanezmart

en: Battery low
kab: Tabatrit tenzef

en: Laptop battery low
kab: Tabartit n uselkim aziraz tenzef

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
kab: Yegra-d azal n %s  (%.0f%%)

en: UPS low
kab: Amdeswal yenzef

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
kab: Yegra-d azal n %s n tfulmant i wemdeswal (%.0f%%)

en: Mouse battery low
kab: Tabatrit n tɣerdayt tenzef

en: Wireless mouse is low in power
kab: Amumed war tinelli tuder tezmert-is

en: Keyboard battery low
kab: Tabatrit n unasiw tenzef

en: Wireless keyboard is low in power
kab: Anasiw war tinelli tuder tezmert-is

en: PDA battery low
kab: Tabatrit n umallal udmawan tenzef

en: PDA is low in power (%.0f%%)
kab: Drus n tfulmant i d-yegran i umallal udmawan (%.0f %%)

en: Cell phone battery low
kab: Tabatrit n usawal aziraz tenzef

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
kab: Drus n tfulmant i d-yegran i usawal aziraz (%.0f%%)

en: Media player battery low
kab: Tabatrit n imeɣri agetmidya tenzef

en: Media player is low in power (%.0f%%)
kab: Imeɣri n umidya tettenɣas tbatrit-ines  (%.0f%%)

en: Tablet battery low
kab: Tabatrit n tfelwit tudlift tenzef

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
kab: Tabatrit n tfelwit tudlift txuṣ (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
kab: Tabatrit n uselkim yeqqnen tenzef

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
kab: Drus n tfulmant i d-yegran i weselkim yeqqnen (%.0f%%)

en: Battery is low
kab: Tabatrit tenzef

en: Battery critically low
kab: Tabatrit tenzef aṭas

en: Laptop battery critically low
kab: Tabartit n uselkim aziraz tenzef aṭas

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
kab: Qqen aselkim ɣer tnezmart iwakken ur k-ttṛuḥun ara isefka.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
kab: Aselkim ur yettɛeṭṭil ara ad igen ma yella ur yettwaqqen ara ɣer tnezmart.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
kab: Aselkim ur ittɛeḍḍil ara ad igen ma yella ur yettwaqqen ara ɣer tnezmart.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
kab: Aselkim ur ittɛeṭṭil ara ad yexsi ma yella ur yettwaqqen ara ɣer tnezmart.

en: UPS critically low
kab: Amdeswal yenzef aṭas

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
kab: Yegra-d azal n %s n tfulmant i wemdeswal (%.0f %%). Qqen aselkim-inek ɣer uḍru amlellay iwakken ur k-ttṛuḥun ara isefka.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
kab: Amumed war tinelli tenqes aṭas tezmert-is. Ibenk-agi ur ittɛeṭṭil ara ad ixsi ma ur yettwaɛebba ara.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
kab: Anasiw war tinelli tenqes aṭas tezmert-is. Ibenk-agi ur ittɛeṭṭil ara ad ixsi ma ur yettwaɛebba ara.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
kab: PDA tuder aṭas tezmert-i (%.0f%%).  Ibenk-agi ur ittɛeṭṭil ara ad ixsi ma ur yettwaɛebba ara.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
kab: Asawal tuder aṭas tezmert-is (%.0f%%). Ibenk-agi ur ittɛeṭṭil ara ad ixsi ma ur yettwaɛebba ara.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
kab: Imeɣri n umidya tuder aṭas tezmart-is (%.0f%%).  Ma yella ur yettwaɛebba ara yibenk-agi ur yettɛeṭṭil ara ad yeḥbes.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
kab: tafelwit tudlift tuder aṭas tezmart-is (%.0f%%).  Ma yella ur yettwaɛebba ara yibenk-agi ur yettɛeṭṭil ara ad yeḥbes.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
kab: Drus n tfulmant i d-yegran i weselkim yeqqnen (%.0f %%). Ur yettɛeḍḍil ara ad yeḥbes ma yella ur tɛebbaḍ ara tabatrit.

en: Battery is critically low
kab: Tabatrit tenzef aṭas

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
kab: Tabatrit attan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim <b>ad yexsi</b> mi ara tfak maḍi tbatrit.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
kab: Tabatrit attan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim ad yeqqel ɣer uskar n uqaraɛ.
    <b>Tamawt :</b> Tasmekta tamecṭuḥt n tnezmart tettwasra iwakken ad yeqqim uselkim deg uskar n uqaraɛ.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
kab: Tabatrit attan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim ad ittusgen.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
kab: Tabatrit attan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim ad yexsi.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
kab: Amdeswal atan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim <b>ad yexsi</b> mi ara ifak maḍi umdeswal.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
kab: Amdeswal atan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim ad ittusgen.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
kab: Amdeswal atan ddaw n uswir-ines awaɛran, aselkim ad yexsi.

en: Lid has been opened
kab: Agdil n uselkim yeldi

en: Lid has been closed
kab: Agdil n uselkim yemdel

en: Unknown time
kab: Akud arussin

en: %i minute | %i minutes
kab[0]: %i n tsedidt
kab[1]: %i n tesdadin

en: %i hour | %i hours
kab[0]: %i n usrag
kab[1]: %i n isragen

en: hour | hours
kab[0]: asrag
kab[1]: isragen

en: minute | minutes
kab[0]: tasdidt
kab[1]: tisdidin

en: Configuring new printer
kab: Tawila n tsaggazt tamaynutt

en: Please wait...
kab: Ttxil-k arǧu...

en: Missing printer driver
kab: Anuḍaf n tsaggazt ixuṣṣ

en: No printer driver for %s.
kab: Ulac anuḍaf n usiggez i %s.

en: No driver for this printer.
kab: Ulac anuḍaf i tɣerdayt-agi.

en: Printers
kab: Tisaggazin

en: Printer '%s' is low on toner.
kab: Aṭunir n tsaggazt « %s » qrib ad ifak.

en: Printer '%s' has no toner left.
kab: Aṭunir n tsaggazt « %s » d ilem.

en: Printer '%s' may not be connected.
kab: Tasaggazt « %s » ahat ur tettwaqqen ara.

en: The cover is open on printer '%s'.
kab: Aɣumu n tsaggazt '%s' yeldi.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
kab: Txuṣ tgelmust n usiggez i tsaggazt '%s'.

en: The door is open on printer '%s'.
kab: Tawwurt n tsaggazt '%s' teldi.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
kab: Aswir n ssmex deg yiwet n tkarṭuct n tsaggazt « %s ».

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
kab: Ssmex ifuk deg yiwet n tkarṭuct n tsaggazt « %s ».

en: Printer '%s' is low on paper.
kab: Akaɣeḍ qrib ad ifak di tsaggazt « %s ».

en: Printer '%s' is out of paper.
kab: Tasaggazt « %s » ifuk-as ukaɣeḍ.

en: Printer '%s' is currently off-line.
kab: Tasaggazt '%s' attan tura ur tettwaqqen ara.

en: There is a problem on printer '%s'.
kab: Tasaggazt « %s » tesɛa ugur.

en: Toner low
kab: Aṭinir qrib ad ifak

en: Toner empty
kab: Aṭunir d ilem

en: Not connected?
kab: Ur yettwaqqen ara?

en: Cover open
kab: Aɣumu yeldi

en: Printer configuration error
kab: Tuccḍa di twila n tsaggazt

en: Door open
kab: Tawurt teldi

en: Marker supply low
kab: Aswir n ssmex yettfaka deg yiwet n tkarṭuct

en: Out of a marker supply
kab: Ssmex ifuk deg yiwet n tkarṭuct

en: Paper low
kab: Akaɣeḍ qrib ad ifak

en: Out of paper
kab: Ifuk ukaɣeḍ

en: Printer off-line
kab: Tasaggazt war tuqqna

en: Printer error
kab: Tuccḍa n tsaggazt

en: Printer added
kab: Tasaggazt tettwarna

en: Printing stopped
kab: Asiggez yeḥbes

en: '%s' on %s
kab: %s si %s

en: Printing canceled
kab: Ittwafsex usiggez

en: Printing aborted
kab: Ittwaḥbes usiggez

en: Printing completed
kab: Immed usiggez

en: Printing
kab: Asiggez

en: Printer report
kab: Aneqqis n tsaggazt

en: Printer warning
kab: Asmigel n tsaggazt

en: Printer '%s': '%s'.
kab: Tasaggazt « %s » : « %s ».

en: received error or hang up from event source
kab: tuṭṭfa n tuccḍa neɣ n uɣbalu n tedyant yensren

en: NSS security system could not be initialized
kab: Anagraw n tɣellist NSS yegguma ad yales awennez

en: no suitable smartcard driver could be found
kab: d awezɣi tifin n unuḍaf n tkarḍa n tcerrunt iwatan

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
kab: anuḍaf n tcerrunt '%s' ulamek ara yettwaɛebbi

en: could not watch for incoming card events - %s
kab: d awezɣi taɛessast n tedyanin ikeccmen n tkarḍa n tcerrunt - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
kab: tuccḍa ur netturaǧu ara deg uraǧu n tedyanin n tkarḍa n tcerrunt
