gnome-control-center - en to ro translation catalogue (162 entries)

en: Screen reader not found.
ro: Cititorul de ecran nu a fost găsit.

en: Please install the 'orca' package.
ro: E necesară instalarea pachetului 'orca'.

en: Open accessibility settings
ro: Deschide setările de accesibilitate

en: Unable to mount %s
ro: Nu s-a putut monta %s

en: Unable to open a folder for %s
ro: Nu s-a putut deschide un dosar pentru %s

en: Ask what to do
ro: Întreabă ce e de făcut

en: Do Nothing
ro: Nicio acțiune

en: Open Folder
ro: Deschide director

en: Unable to eject %p
ro: Nu s-a putut scoate %p

en: Unable to unmount %p
ro: Nu s-a putut demonta %p

en: You have just inserted an Audio CD.
ro: Tocmai ați introdus un CD Audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ro: Tocmai ați introdus un DVD Audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
ro: Tocmai ați introdus un DVD Video.

en: You have just inserted a Video CD.
ro: Tocmai ați introdus un CD Video.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ro: Tocmai ați introdus un CD Super Video.

en: You have just inserted a blank CD.
ro: Tocmai ați introdus un CD gol.

en: You have just inserted a blank DVD.
ro: Tocmai ați introdus un DVD gol.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ro: Tocmai ați introdus un disc Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ro: Tocmai ați introdus un HD DVD gol.

en: You have just inserted a Photo CD.
ro: Tocmai ai introdus un CD foto.

en: You have just inserted a Picture CD.
ro: Tocmai ai introdus un Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ro: Tocmai ai introdus un mediu de stocare cu fotografii digitale.

en: You have just inserted a digital audio player.
ro: Tocmai ai introdus un player audio digital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ro: Tocmai ai introdus un mediu de stocare cu programe ce intenționează să pornească automat.

en: You have just inserted a medium.
ro: Tocmai introdus un mediu de stocare de date.

en: Choose what application to launch.
ro: Alege aplicația de executat.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ro: Alege cum să fie deschis „%s” și dacă această acțiune să fie efectuată în viitor pentru medii de stocare de tipul „%s”.

en: _Always perform this action
ro: Efectuează întotdeauna această _acțiune

en: _Cancel
ro: _Anulare

en: _Ok
ro: _OK

en: _Eject
ro: Scoat_e

en: _Unmount
ro: _Demontează

en: Color
ro: Culoare

en: Recalibrate now
ro: Recalibrează acum

en: Recalibration required
ro: Este necesară recalibrarea

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ro: Ecranul „%s” trebuie recalibrat în curând.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ro: Imprimanta „%s” trebuie recalibrată în curând.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
ro: Modul culoare la serviciul de configurări Cinnamon

en: Color calibration device added
ro: S-a adăugat un dispozitiv de calibrare a culorii

en: Color calibration device removed
ro: S-a eliminat un dispozitiv de calibrare a culorii

en: Low Disk Space on "%s"
ro: Spațiu redus pe „%s”

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ro: Volumul „%s” mai are doar %s spațiu liber pe disc. Puteți elibera niște spațiu golind coșul de gunoi.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ro: Volumul „%s” mai are doar %s spațiu liber pe disc.

en: Low Disk Space
ro: Spațiu redus pe disc

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ro: Acest calculator mai are doar %s spațiu liber pe disc. Puteți elibera niște spațiu golind coșul de  gunoi.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ro: Acest calculator mai are doar %s spațiu liber pe disc.

en: Disk space
ro: Spațiu pe disc

en: Examine
ro: Examinează

en: Empty Trash
ro: Golește coșul de gunoi

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Don't show any warnings again for this file system
ro: Nu mai arăta nicio avertizare pentru acest sistem de fișiere

en: Don't show any warnings again
ro: Nu mai arăta nicio avertizare

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ro: Puteți obține mai mult spațiu liber prin golirea coșului de gunoi, ștergerea programelor sau fișierelor nefolosite sau prin mutarea fișierelor pe un alt disc sau partiție.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ro: Puteți obține mai mult spațiu liber prin ștergerea programelor sau fișierelor nefolosite sau prin mutarea fișierelor pe un alt disc sau partiție.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ro: Puteți obține mai mult spațiu liber prin golirea coșului de gunoi, ștergerea programelor sau fișierelor nefolosite sau prin mutarea fișierelor pe un disc extern.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ro: Puteți obține mai mult spațiu liber prin ștergerea programelor sau fișierelor nefolosite sau prin mutarea fișierelor pe un disc extern.

en: Examine...
ro: Examinează...

en: Eject
ro: Scoate

en: Enabled
ro: Activat

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Unavailable
ro: Indisponibil

en: Rotation Locked
ro: Rotație Blocată

en: Rotation Allowed
ro: Rotație Permisă

en: UPS Discharging
ro: UPS-ul se descarcă

en: %s of UPS backup power remaining
ro: A mai rămas %s din energia de rezervă a UPS-ului

en: Power
ro: Alimentare

en: Battery low
ro: Acumulatorul este la un nivel scăzut

en: Laptop battery low
ro: Acumulatorul laptopului este la un nivel scăzut

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ro: A mai rămas aproximativ %s (%.0f%%)

en: UPS low
ro: UPS-ul este la un nivel scăzut

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ro: Timp rămas  din energia de rezerva a UPS-ului: aproximativ %s (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ro: Acumulatorul mausului este la un nivel scăzut

en: Wireless mouse is low in power
ro: Mausul fără fir mai are puțină energie

en: Keyboard battery low
ro: Acumulatorul tastaturii este la un nivel scăzut

en: Wireless keyboard is low in power
ro: Tastatura fără fir mai are puțină energie

en: PDA battery low
ro: Acumulatorul PDA-ului este la un nivel scăzut

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ro: PDA-ul mai are puțină energie (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ro: Acumulatorul celularului este la un nivel scăzut

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ro: Celularul mai are puțină energie (%.0f%%)

en: Media player battery low
ro: Acumulatorul dispozitivului de redare media este la un nivel scăzut

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ro: Dispozitivul de redare media mai are puțină energie (%.0f%%)

en: Tablet battery low
ro: Acumulatorul tabletei este la un nivel scăzut

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ro: Tableta mai are puțină energie (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ro: Acumulatorul calculatorului atașat este la un nivel scăzut

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ro: Calculatorul atașat mai are puțină energie (%.0f%%)

en: Battery is low
ro: Acumulatorul este la un nivel scăzut

en: Battery critically low
ro: Acumulatorul este la un nivel scăzut critic

en: Laptop battery critically low
ro: Acumulatorul laptopului este la un nivel scăzut critic

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ro: Conectați-vă adaptorul AC pentru a evita pierderea de date.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ro: Calculatorul se va suspenda foarte curând dacă nu este alimentat.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ro: Calculatorul va hiberna foarte curând dacă nu este alimentat.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ro: Calculatorul se va închide foarte curând dacă nu este alimentat.

en: UPS critically low
ro: UPS-ul este la un nivel scăzut critic

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ro: Timp rămas din energia UPS-ului: aproximativ %s (%.0f%%). Alimentați calculatorul la curent alternativ pentru a evita pierderile de date.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Mausul fără fir mai are foarte puțină energie și se va opri în curând dacă nu este încărcat.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Tastatura fără fir mai are foarte puțină energie și se va opri în curând dacă nu este încărcată.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: PDA-ul mai are foarte puțină energie (%.0f%%) și se va opri în curând dacă nu este încărcat.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Telefonul mobil mai are foarte puțină energie (%.0f%%) și se va opri în curând dacă nu este încărcat.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Playerul media mai are foarte puțină energie (%.0f%%) și se va opri în curând dacă nu este încărcat.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ro: Tableta mai are foarte puțină energie (%.0f%%) și se va opri în curând dacă nu este încărcată.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ro: Calculatorul atașat mai are foarte puțină energie (%.0f%%). Dispozitivul se va opri curând dacă nu este încărcat.

en: Battery is critically low
ro: Acumulatorul este la un nivel scăzut critic

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ro: Acumulatorul este sub nivelul critic și acest calculator se va <b>închide</b> când se va descărca complet.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ro: Nivelul energiei din baterie este sub cel critic și acest calculator poate intra în suspendare oricând.
    <b>NOTĂ:</b> Pentru păstraera calculatorului în starea de suspendare mai e necesară o cantitate mică de energie electrică.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ro: Acumulatorul este sub nivelul critic și acest calculator este pe punctul de a hiberna.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ro: Acumulatorul este sub nivelul critic și acest calculator este pe punctul de a se închide.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ro: UPS-ul este sub nivelul critic și acest calculator se va <b>închide</b> când se va descărca complet.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ro: UPS-ul este sub nivelul critic și acest calculator este pe punctul de a hiberna.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ro: UPS-ul este sub nivelul critic și acest calculator este pe punctul de a se închide.

en: Lid has been opened
ro: Capacul a fost deschis

en: Lid has been closed
ro: Capacul a fost închis

en: Unknown time
ro: Timp necunoscut

en: %i minute | %i minutes
ro[0]: %i minut
ro[1]: %i minute
ro[2]: %i de minute

en: %i hour | %i hours
ro[0]: %i oră
ro[1]: %i ore
ro[2]: %i de ore

en: hour | hours
ro[0]: oră
ro[1]: ore
ro[2]: ore

en: minute | minutes
ro[0]: minut
ro[1]: minute
ro[2]: minute

en: Configuring new printer
ro: Configurarea imprimantei noi

en: Please wait...
ro: Așteptați...

en: Missing printer driver
ro: Lipsește driverul de imprimantă

en: No printer driver for %s.
ro: Nu s-a găsit niciun driver pentru imprimanta %s.

en: No driver for this printer.
ro: Nu s-a găsit niciun driver pentru imprimanta aceasta.

en: Printers
ro: Imprimante

en: Printer '%s' is low on toner.
ro: Imprimanta „%s” are puțin toner.

en: Printer '%s' has no toner left.
ro: Imprimanta „%s” nu mai are toner.

en: Printer '%s' may not be connected.
ro: S-ar putea ca imprimanta „%s” să nu fie conectată.

en: The cover is open on printer '%s'.
ro: Capacul imprimantei „%s” este deschis.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ro: Lipsește un filtru de tipărire pentru imprimanta „%s”.

en: The door is open on printer '%s'.
ro: Ușa imprimantei „%s” este deschisă.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ro: Imprimanta „%s” are un recipient de culoare la un nivel scăzut.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ro: Imprimanta „%s” are un recipient de culoare epuizat.

en: Printer '%s' is low on paper.
ro: Imprimanta „%s” are puțină hârtie.

en: Printer '%s' is out of paper.
ro: Imprimanta „%s” nu mai are hârtie.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ro: Imprimanta „%s” este în deconectată de la rețea.

en: There is a problem on printer '%s'.
ro: Există o problemă la imprimanta „%s”.

en: Toner low
ro: Toner scăzut

en: Toner empty
ro: Toner descărcat complet

en: Not connected?
ro: Neconectat?

en: Cover open
ro: Capac deschis

en: Printer configuration error
ro: Eroare de configurare a imprimantei

en: Door open
ro: Ușă deschisă

en: Marker supply low
ro: Un recipient de culoare este la un nivel scăzut

en: Out of a marker supply
ro: Un recipient de culoare a fost epuizat

en: Paper low
ro: Puțină hârtie

en: Out of paper
ro: Lipsă hârtie

en: Printer off-line
ro: Imprimantă deconectată de la rețea

en: Printer error
ro: Eroare de imprimantă

en: Printer added
ro: Imprimantă adăugată

en: Printing stopped
ro: Tipărire oprită

en: '%s' on %s
ro: '%s' pe %s

en: Printing canceled
ro: Tipărire anulată

en: Printing aborted
ro: Tipărire eșuată

en: Printing completed
ro: Tipărire completă

en: Printing
ro: Tipărire

en: Printer report
ro: Raport de imprimantă

en: Printer warning
ro: Avertizare imprimantă

en: Printer '%s': '%s'.
ro: Imprimanta '%s': '%s'.

en: received error or hang up from event source
ro: primit eroare sau închidere de la sursa de evenimente

en: NSS security system could not be initialized
ro: Sistemul de securitate NSS nu a putut fi inițializat

en: no suitable smartcard driver could be found
ro: nu s-a găsit niciun driver de smartcard potrivit

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ro: driverul de smartcard „%s” nu a putut fi încărcat

en: could not watch for incoming card events - %s
ro: nu se pot urmări evenimentele inițiate de card - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ro: s-a întâlnit o eroare neașteptată în timp ce se așteptau evenimente de la smartcard
