gnome-control-center HEAD - en to sq translation catalogue (156 entries)

en: Screen reader not found.
sq: Lexuesi i ekranit nuk u gjet.

en: Please install the 'orca' package.
sq: Ju lutem instaloni paketën 'orca'.

en: Open accessibility settings
sq: Hap cilësimet e aksesueshmërisë

en: Unable to mount %s
sq: Nuk mund të montohet%s

en: Unable to open a folder for %s
sq: Nuk mund të hapet një dosje për%s

en: Ask what to do
sq: Pyet çfarë të bësh

en: Do Nothing
sq: Mos bëj asgjë

en: Open Folder
sq: Hap dosjen

en: Unable to eject %p
sq: Nuk mund të nxirret%p

en: Unable to unmount %p
sq: Nuk mund të çmontohet%p

en: You have just inserted an Audio CD.
sq: Sapo keni futur një CD audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sq: Sapo keni futur një DVD audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
sq: Sapo keni futur një DVD video.

en: You have just inserted a Video CD.
sq: Sapo keni futur një CD video.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sq: Sapo keni futur një Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
sq: Sapo keni futur një CD bosh.

en: You have just inserted a blank DVD.
sq: Sapo keni futur një DVD bosh.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sq: Sapo keni futur një disk Blu-Ray bosh.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sq: Sapo keni futur një DVD HD bosh.

en: You have just inserted a Photo CD.
sq: Sapo keni futur një CD me foto.

en: You have just inserted a Picture CD.
sq: Sapo keni futur një CD me figura.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sq: Sapo keni futur një medium me foto dixhitale.

en: You have just inserted a digital audio player.
sq: Sapo keni futur një lexues audio dixhital.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sq: Sapo keni futur një medium me softuer që synon të niset automatikisht.

en: You have just inserted a medium.
sq: Sapo keni të ardhme një medium.

en: Choose what application to launch.
sq: Zgjidhni aplikacionin që do të hapni.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sq: Zgjidhni si të hapni " %s" dhe nëse do ta kryeni këtë veprim në të ardhmen për media të tjera të tipit " %s".

en: _Always perform this action
sq: _Kryej gjithmonë këtë veprim

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Ok
sq: _Në rregull

en: _Eject
sq: _Nxirr

en: _Unmount
sq: _Çmonto

en: Color
sq: Ngjyra

en: Recalibrate now
sq: Rikalibroje tani

en: Recalibration required
sq: Kërkohet rikalibrim

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
sq: Ekrani ' %s' duhet të rikalibrohet së shpejti.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
sq: Printeri ' %s' duhet të rikalibrohet së shpejti.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
sq: Shtojca e Ngjyrave të Daemon-it të Cilësimeve të Cinnamon-it

en: Color calibration device added
sq: Pajisja e kalibrimit të ngjyrave u shtua

en: Color calibration device removed
sq: Pajisja e kalibrimit të ngjyrave u hoq

en: Low Disk Space on "%s"
sq: Hapësirë ​​e pakët në disk në " %s"

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sq: Vëllimi " %s" ka vetëm %shapësirë ​​të mbetur në disk. Mund të lironi pak hapësirë ​​duke zbrazur koshin e mbeturinave.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
sq: Vëllimi " %s" ka vetëm %shapësirë ​​të mbetur në disk.

en: Low Disk Space
sq: Hapësirë ​​e ulët në disk

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
sq: Këtij kompjuteri i ka %smbetur vetëm hapësirë ​​disku. Mund të lirosh pak hapësirë ​​duke zbrazur koshin e mbeturinave.

en: This computer has only %s disk space remaining.
sq: Këtij kompjuteri i ka %smbetur vetëm hapësirë ​​disku.

en: Disk space
sq: Hapësira e diskut

en: Examine
sq: Shqyrto

en: Empty Trash
sq: Zbrazni Koshin e Plehrave

en: Ignore
sq: Injoro

en: Don't show any warnings again for this file system
sq: Mos shfaq asnjë paralajmërim për këtë sistem skedarësh

en: Don't show any warnings again
sq: Mos shfaq më asnjë paralajmërim

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
sq: Mund të lironi hapësirë ​​në disk duke zbrazur Koshin e Plehrave, duke hequr programet ose skedarët e papërdorur ose duke zhvendosur skedarët në një disk ose ndarje tjetër.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
sq: Mund të lironi hapësirë ​​në disk duke hequr programe ose skedarë të papërdorur, ose duke zhvendosur skedarë në një disk ose ndarje tjetër.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
sq: Mund të lironi hapësirë ​​në disk duke zbrazur Koshin e Plehrave, duke hequr programet ose skedarët e papërdorur ose duke zhvendosur skedarët në një disk të jashtëm.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
sq: Mund të lironi hapësirë ​​në disk duke hequr programe ose skedarë të papërdorur ose duke zhvendosur skedarë në një disk të jashtëm.

en: Examine...
sq: Shqyrtoni...

en: UPS Discharging
sq: UPS duke shkarkuar

en: %s of UPS backup power remaining
sq: %se energjisë rezervë të mbetur të UPS-it

en: Power
sq: Fuqia

en: Battery low
sq: Bateria është e ulët

en: Laptop battery low
sq: Bateria e laptopit është e ulët

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
sq: Përafërsisht %se mbetur ( %.0f%%)

en: UPS low
sq: UPS i ulët

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
sq: Përafërsisht %se energjisë rezervë të mbetur të UPS-it ( %.0f%%)

en: Mouse battery low
sq: Bateria e mausit është e ulët

en: Wireless mouse is low in power
sq: Mausi pa tel ka pak energji

en: Keyboard battery low
sq: Bateria e shijshme është e ulët

en: Wireless keyboard is low in power
sq: Tastiera pa tel ka pak energji

en: PDA battery low
sq: Bateria e PDA-së është e ulët

en: PDA is low in power (%.0f%%)
sq: PDA ka baterinë të ulët (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
sq: Bateria e celularit është e ulët

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
sq: Telefoni celular ka pak energji ( %.0f%%)

en: Media player battery low
sq: Bateria e ulët e luajtësit të medias

en: Media player is low in power (%.0f%%)
sq: Media player ka pak energji ( %.0f%%)

en: Tablet battery low
sq: Bateria e tabletit është e ulët

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
sq: Tableti ka pak energji ( %.0f%%)

en: Attached computer battery low
sq: Bateria e kompjuterit të lidhur është e ulët

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
sq: Kompjuteri i lidhur ka pak energji ( %.0f%%)

en: Battery is low
sq: Bateria është e ulët

en: Battery critically low
sq: Bateria është e ulët

en: Laptop battery critically low
sq: Bateria e laptopit është shumë e ulët

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
sq: Lidhni adaptorin tuaj AC për të shmangur humbjen e të dhënave.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
sq: Kompjuteri do të ndalojë së punuari shumë shpejt nëse nuk është i lidhur në prizë.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
sq: Kompjuteri do të kalojë në letargji shumë shpejt nëse nuk është i lidhur në prizë.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
sq: Kompjuteri do të fiket shumë shpejt nëse nuk është i lidhur në prizë.

en: UPS critically low
sq: UPS kritikisht i ulët

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
sq: Përafërsisht %se energjisë së mbetur të UPS-it ( %.0f%%). Rivendosni energjinë AC në kompjuterin tuaj për të shmangur humbjen e të dhënave.

en: Wireless mouse is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
sq: Mausi pa tel ka shumë pak energji. Kjo pajisje do të ndalojë së funksionuari së shpejti nëse nuk karikohet.

en: Wireless keyboard is very low in power. This device will soon stop functioning if not charged.
sq: Tastiera pa tel ka shumë pak energji. Kjo pajisje së shpejti do të ndalojë së funksionuari nëse nuk karikohet.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sq: PDA ka pak bateri të ngelur (%.0f%%). Kjo pajisje shumë shpejt do pushojë së funksionuari nëse nuk karikohet.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sq: Niveli i baterisë së celularit është shumë i ulët (%.0f%%). Kjo pajisje do të fiket vetë së shpejti nëse nuk lidhet me energji.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sq: Luajtësi i mediave ka pak bateri të ngelur (%.0f%%). Kjo pajisje shumë shpejt do pushojë së funksionuari nëse nuk karikohet.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
sq: Tableta ka pak bateri të ngelur (%.0f%%). Kjo pajisje shumë shpejt do pushojë së funksionuari nëse nuk karikohet.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
sq: Karikimi i kompjuterit të lidhur është shumë i ulët (%.0f%%). Pajisja do të fiket nëse nuk karikohet.

en: Battery is critically low
sq: Bateria është jashtëzakonisht e ulët

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
sq: Bateria është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter do të <b>fiket</b> kur bateria të shkarkohet plotësisht.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
sq: Bateria është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter është gati të pezullohet. 
    <b>SHËNIM:</b> Një sasi e vogël energjie kërkohet për ta mbajtur kompjuterin tuaj në gjendje pezullimi.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sq: Bateria është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter është gati të kalojë në gjendje letargjie.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sq: Bateria është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter është gati të fiket.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
sq: UPS është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter do të <b>fiket</b> kur UPS të zbrazet plotësisht.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
sq: UPS është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter është gati të kalojë në letargji.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
sq: UPS është nën nivelin kritik dhe ky kompjuter është gati të fiket.

en: Lid has been opened
sq: Kapaku është hapur

en: Lid has been closed
sq: Kapaku është mbyllur

en: Unknown time
sq: Kohë e panjohur

en: %i minute | %i minutes
sq[0]: %iminutë
sq[1]: %iminuta

en: %i hour | %i hours
sq[0]: %iorë
sq[1]: %iorë

en: hour | hours
sq[0]: orë
sq[1]: orë

en: minute | minutes
sq[0]: minutë
sq[1]: minutë

en: Configuring new printer
sq: Konfigurimi i një printeri të ri

en: Please wait...
sq: Ju lutem prisni...

en: Missing printer driver
sq: Mungon drajveri i printerit

en: No printer driver for %s.
sq: Nuk ka drajver printeri për %s.

en: No driver for this printer.
sq: Nuk ka shofer për këtë printer.

en: Printers
sq: Printë

en: Printer '%s' is low on toner.
sq: Printeri '%s' ka pak toner.

en: Printer '%s' has no toner left.
sq: Printerit ' %s' nuk i ka mbetur më toner.

en: Printer '%s' may not be connected.
sq: Printeri ' %s' mund të mos jetë i lidhur.

en: The cover is open on printer '%s'.
sq: Mbulesa është e hapur në printer ' %s'.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
sq: Mungon një filtër printimi për printerin ' %s'.

en: The door is open on printer '%s'.
sq: Dera është e hapur në printer ' %s'.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
sq: Printeri ' %s' ka pak furnizim me shënues.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
sq: Printerit ' %s' i mbaron furnizimi me shënues.

en: Printer '%s' is low on paper.
sq: Printeri ' %s' ka pak letër.

en: Printer '%s' is out of paper.
sq: Printeri ' %s' dhe mbaron letra.

en: Printer '%s' is currently off-line.
sq: Printeri ' %s' është funksion jashtë linje.

en: There is a problem on printer '%s'.
sq: Ka një problem me printerin ' %s'.

en: Toner low
sq: Toneri i ulët

en: Toner empty
sq: Toneri është bosh

en: Not connected?
sq: Nuk je i lidhur?

en: Cover open
sq: Mbulesa e hapur

en: Printer configuration error
sq: Gabim në konfigurimin e printerit

en: Door open
sq: Dera e hapur

en: Marker supply low
sq: Furnizim i ulët i shënuesit

en: Out of a marker supply
sq: Jashtë një vlerëi shënues

en: Paper low
sq: Pak letër

en: Out of paper
sq: Nuk ka më letër

en: Printer off-line
sq: Printeri jashtë linjës

en: Printer error
sq: Gabim i printit

en: Printer added
sq: Printeri u shtua

en: Printing stopped
sq: Printimi u ndal

en: '%s' on %s
sq: ' ' %snë%s

en: Printing canceled
sq: Printimi u anulua

en: Printing aborted
sq: Printimi u ndërpre

en: Printing completed
sq: Printimi përfundoi

en: Printing
sq: Printim

en: Printer report
sq: Raportet e printimit

en: Printer warning
sq: Paralajmërim për printerin

en: Printer '%s': '%s'.
sq: Printer ' %s': ' %s'.

en: received error or hang up from event source
sq: mori gabim ose ndërprerje nga burimi i ngjarjes

en: NSS security system could not be initialized
sq: Sistemi i Sigurisë NSS nuk mund të inicializohej

en: no suitable smartcard driver could be found
sq: Nuk u gjet asnjë drajver i përshtatshëm i kartës inteligjente

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
sq: drejtuesi i kartës inteligjente ' %s' nuk mund të ngarkohej

en: could not watch for incoming card events - %s
sq: nuk mund të shikoja për ngjarje hyrëse të kartave -%s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
sq: hasa një gabim të papritur gjatë pritjes për ngjarjet e kartës inteligjente
