cinnamon-settings-daemon - en to ug translation catalogue (136 entries)

en: Unable to mount %s
ug: %s نى ئېگەرلىگىلى بولمىدى

en: Unable to open a folder for %s
ug: %s ئۈچۈن قىسقۇچ ئاچالمايدۇ

en: Ask what to do
ug: مەشغۇلاتنى سورا

en: Do Nothing
ug: ھېچقانداق قىلما

en: Open Folder
ug: قىسقۇچ ئاچ

en: Unable to eject %p
ug: %p نى چىقارغىلى بولمىدى

en: Unable to unmount %p
ug: %p نى ئېگەرسىزلىگىلى بولمىدى

en: You have just inserted an Audio CD.
ug: سىز بايا ئۈن CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted an Audio DVD.
ug: سىز بايا ئۈن DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Video DVD.
ug: سىز بايا سىن DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Video CD.
ug: سىز بايا VCD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Super Video CD.
ug: سىز بايا ئالىي VCD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank CD.
ug: سىز بايا بوش CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank DVD.
ug: سىز بايا بوش DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
ug: سىز بايا بوش كۆك نۇر دىسكىدىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
ug: سىز بايا بوش HD DVD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Photo CD.
ug: سىز بايا سۈرەت CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a Picture CD.
ug: سىز بايا رەسىم CD دىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
ug: سىز بايا ئوتتۇراھال رەقەملىك سۈرەت ۋاسىتىسى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a digital audio player.
ug: سىز بايا رەقەملىك ئۈنقويغۇدىن بىرنى قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
ug: سىز بايا ئۆزلۈكىدىن يۇمشاق دېتال قوزغىتىدىغان ۋاسىتە قىستۇردىڭىز.

en: You have just inserted a medium.
ug: سىز بايا ۋاسىتە قىستۇردىڭىز.

en: Choose what application to launch.
ug: ئىجرا قىلىدىغان پروگراممىنى تاللاڭ.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
ug: «%s» قانداق ئېچىشنى تاللاڭ، ھەمدە بۇندىن كېيىن باشقا «%s» مۇ بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلالامدۇ يوق.

en: _Always perform this action
ug: ھەمىشە بۇ مەشغۇلاتنى ئىجرا قىل(_A)

en: _Eject
ug: دىسكىنى چىقىرىش(_E)

en: _Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(_U)

en: Color
ug: رەڭ

en: Recalibrate now
ug: ھازىرلا قايتا تەڭشە

en: Recalibration required
ug: قايتا تەڭشەش زۆرۈر

en: The display '%s' should be recalibrated soon.
ug: كۆرسەتكۈچ ‹%s› پات ئارىدا قايتا تەڭشىلىشى كېرەك.

en: The printer '%s' should be recalibrated soon.
ug: پرىنتېر ‹%s› پات ئارىدا قايتا تەڭشىلىشى كېرەك.

en: Cinnamon Settings Daemon Color Plugin
ug: Cinnamon تەڭشەك مۇئەككىلى رەڭ قىستۇرمىسى

en: Color calibration device added
ug: رەڭ تەڭشەش ئۈسكۈنىسى قوشۇلدى

en: Color calibration device removed
ug: رەڭ تەڭشەش ئۈسكۈنىسى چىقىرىۋېتىلدى

en: Low Disk Space on "%s"
ug: «%s» دا دىسكا بوشلۇقى ئاز

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ug: دىسكا «%s» دا ئاران %s بوشلۇق قالدى. ئەخلەتخانىنى تازىلاڭ.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ug: دىسكا «%s» دا ئاران %s بوشلۇق قالدى.

en: Low Disk Space
ug: دىسكىدىكى بوشلۇق ئاز

en: This computer has only %s disk space remaining.  You may free up some space by emptying the trash.
ug: كومپيۇتېردا ئاران %s بوشلۇق قالدى. ئەخلەتخانىنى تازىلاڭ

en: This computer has only %s disk space remaining.
ug: كومپيۇتېردا ئاران %s بوشلۇق قالدى.

en: Disk space
ug: دىسكا بوشلۇقى

en: Examine
ug: تەكشۈر

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

en: Ignore
ug: پەرۋا قىلما

en: Don't show any warnings again for this file system
ug: بۇ ھۆججەت سىستېمىسىغا نىسبەتەن، ئەمدى ھېچقانداق ئاگاھلاندۇرۇش چىقارما

en: Don't show any warnings again
ug: ئەمدى ھېچقانداق ئاگاھلاندۇرۇش چىقارما

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش، ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى باشقا دىسكا ياكى رايونغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ug: ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى باشقا دىسكا ياكى رايونغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش، ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى سىرتقى دىسكىغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ug: ئىشلەتمەيدىغان پروگرامما ۋە ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتىش ياكى ئۇلارنى سىرتقى دىسكىغا يۆتكەش ئارقىلىق بوشلۇقنى كۆپەيتىڭ.

en: UPS Discharging
ug: UPS توكسىزلىنىۋاتىدۇ

en: %s of UPS backup power remaining
ug: UPS دا يەنە %s زاپاس توك بار

en: Power
ug: توك مەنبە

en: Battery low
ug: توكداننىڭ توكى ئاز

en: Laptop battery low
ug: يان كومپيۇتېرنىڭ توكى ئاز

en: Approximately %s remaining (%.0f%%)
ug: قالغىنى تەخمىنەن %s  (%.0f%%)

en: UPS low
ug: UPS توكى ئاز

en: Approximately %s of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ug: UPS زاپاس توكداندىكى قالغان توك تەخمىنەن %s يېتىدۇ، ئومۇمىي توك (%.0f%%)

en: Mouse battery low
ug: چاشقىنەك توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Keyboard battery low
ug: ھەرپتاختا توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: PDA battery low
ug: PDA توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ug: PDA نىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
ug: يانفون توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ug: يانفون توكى ئاز (%.0f%%)

en: Media player battery low
ug: ۋاسىتە قويغۇ توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ug: ۋاسىتە قويغۇنىڭ توكى ئاز(%.0f%%)

en: Tablet battery low
ug: سەزگۈر تاختا توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ug: سەزگۈر تاختىنىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Attached computer battery low
ug: ئۇلانغان كومپيۇتېرنىڭ توكدانىنىڭ توكى ئاز

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ug: ئۇلانغان كومپيۇتېرنىڭ توكى ئاز (%.0f%%)

en: Battery is low
ug: توكداننىڭ توكى ئاز

en: Battery critically low
ug: توكداندا توك تۈگەي دېدى

en: Laptop battery critically low
ug: يان كومپيۇتېر توكدانىدىكى توك تۈگەي دېدى

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ug: ئۆزگىرىشچان توك مەنبەسىنى چېتىپ سانلىق-مەلۇماتلىرىڭىزنىڭ يوقاپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىڭ.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ug: توك مەنبەسىگە ئۇلانمىسا كومپيۇتېر ناھايىتى تېزلا ئېسىپ قويۇش ھالىتىگە كىرىدۇ.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ug: توك مەنبەسىگە ئۇلانمىسا كومپيۇتېر ناھايىتى تېزلا ئۈچەك ھالىتىگە كىرىدۇ.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ug: توك مەنبەسىگە ئۇلانمىسا كومپيۇتېر ناھايىتى تېزلا تاقىلىدۇ.

en: UPS critically low
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى

en: Approximately %s of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ug: UPS زاپاس توكداندىكى قالغان توك تەخمىنەن %s يېتىدۇ، ئومۇمىي توك (%.0f%%). سانلىق-مەلۇماتلارنىڭ يوقاپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن ئۆزگىرىشچان توك مەنبەسىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈڭ.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ug: ئۇلانغان كومپيۇتېرنىڭ توكى بەك ئاز (%.0f%%). ئەگەر توكلانمىسا بۇ ئۈسكۈنە ناھايىتى تېزلا خىزمەتتىن توختايدۇ.

en: Battery is critically low
ug: توكداننىڭ توكى بەكلا ئاز

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ug: توكداننىڭ توكى تۈگەي دېدى، توكداننىڭ توكى پۈتۈنلەي تۈگىگەندە كومپيۇتېر <b>تاقا</b>لىدۇ.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.
    <b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ug: توكدان توك مىقدارى خەتەرلىك ھالەتتىن تۆۋەن بولغاچقا، كومپيۇتېر ۋاقىتلىق توختىتىلماقچى. <b>ئىزاھات:</b> كومپيۇتېر ۋاقىتلىق توختاش ھالىتىدە بولۇش ئۈچۈن توكداندا ئاز مىقداردا توك بولۇشى كېرەك.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ug: توكداننىڭ توكى تۈگەي دېدى، كومپيۇتېر ئۈچەككە كىرىدۇ.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ug: توكداننىڭ توكى تۈگەي دېدى، كومپيۇتېر تاقىلىدۇ.

en: UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى، UPS توكى پۈتۈنلەي تۈگىگەندە كومپيۇتېر <b>تاقا</b>لىدۇ.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى،  كومپيۇتېر ئۈچەككە كىرىدۇ.

en: UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ug: UPS نىڭ توكى تۈگەي دېدى،  كومپيۇتېر تاقىلىدۇ.

en: Lid has been opened
ug: كومپيۇتېر ئېچىلدى(تۇۋىقى)

en: Lid has been closed
ug: كومپيۇتېر قاتلاندى(تۇۋىقى)

en: Unknown time
ug: نامەلۇم

en: %i minute | %i minutes
ug[0]: %i مىنۇت

en: %i hour | %i hours
ug[0]: %i سائەت

en: hour | hours
ug[0]: سائەت

en: minute | minutes
ug[0]: مىنۇت

en: Configuring new printer
ug: يېڭى پرىنتېرنى سەپلەش

en: Please wait...
ug: ساقلاپ تۇرۇڭ…

en: Missing printer driver
ug: پرىنتېر قوزغاتقۇسى يوق

en: No printer driver for %s.
ug: «%s» نىڭ پرىنتېر قوزغاتقۇسى يوق.

en: No driver for this printer.
ug: بۇ پرىنتېرنىڭ قوزغاتقۇسى يوق.

en: Printers
ug: پرىنتېرلار

en: Printer '%s' is low on toner.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ كۇكۇنى ئاز.

en: Printer '%s' has no toner left.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ كۇكۇنى قالمىغان.

en: Printer '%s' may not be connected.
ug: پرىنتېر «%s» باغلانمىغاندەك قىلىدۇ.

en: The cover is open on printer '%s'.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ قاپقىقى ئوچۇق.

en: There is a missing print filter for printer '%s'.
ug: پرىنتېر «%s» نىڭ بېسىش سۈزگۈچى يوق.

en: The door is open on printer '%s'.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ ئىشىكى ئوچۇق.

en: Printer '%s' is low on a marker supply.
ug: پرىنتېر «%s» نىڭ سىياھى ئاز قالدى.

en: Printer '%s' is out of a marker supply.
ug: پرىنتېر «%s» نىڭ سىياھى تۈگەپ كەتتى.

en: Printer '%s' is low on paper.
ug: ‹%s› پرىنتېرنىڭ قەغىزى قالمىغان.

en: Printer '%s' is out of paper.
ug: ‹%s› پرىنتېردا قەغەز كەم.

en: Printer '%s' is currently off-line.
ug: پرىنتېر «%s» توكقا چېتىلمىغان.

en: There is a problem on printer '%s'.
ug: ‹%s› پرىنتېردا مەسىلە بار.

en: Toner low
ug: كۇكۇن ئاز

en: Toner empty
ug: كۇكۇن قۇتىسى بوش

en: Not connected?
ug: باغلانمىدىمۇ؟

en: Cover open
ug: قاپنى ئاچ

en: Printer configuration error
ug: پرىنتېر سەپلىمىسى خاتالىقى

en: Door open
ug: ئىشىك ئوچۇق

en: Marker supply low
ug: رەڭ ئاز

en: Out of a marker supply
ug: بەلگە سىياھ تەمىنلەش تۈگەپ قالدى

en: Paper low
ug: قەغەز ئاز

en: Out of paper
ug: قەغەز يېتىشمىدى

en: Printer off-line
ug: پرىنتېر ئۆچۈرۈلگەن

en: Printer error
ug: پرىنتېردا خاتالىق بار

en: Printer added
ug: پرىنتېر قوشۇلدى

en: Printer report
ug: پرىنتېر مەلۇماتى

en: Printer warning
ug: پرىنتېر ئاگاھلاندۇرۇشى

en: Printer '%s': '%s'.
ug: پرىنتېر ‹%s› : ‹%s›

en: received error or hang up from event source
ug: ھادىسە مەنبەسىدىن خاتالىق ياكى ئېسىپ قويۇشنى تاپشۇرۇۋالدى

en: NSS security system could not be initialized
ug: NSS بىخەتەرلىك سىستېمىسىنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى

en: no suitable smartcard driver could be found
ug: مۇۋاپىق smartcard قوزغاتقۇسى تېپىلمىدى

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
ug: smartcard قوزغاتقۇسى «%s» نى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: could not watch for incoming card events - %s
ug: كىرگەن كارتا ھادىسىسىنى كۆزىتەلمەيدۇ - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
ug: ئىدراكلىق كارتا ھادىسىسىنى كۈتۈۋاتقاندا تاسادىپىي خاتالىققا يولۇقتى
