linuxmint - en to af translation catalogue (840 entries)

en: Unknown
af: Onbekend

en: Failed to launch '%s'
af: Misluk om '%s' te lanseer

en: Home
af: Tuiste

en: File System
af: Lêer Stelsel

en: Search
af: Vind

en: %1$s: %2$s
af: %2$s, %1$s

en: Print version
af: Druk weergawe

en: GNOME Online Accounts is a service which runs in the background and which you can authorize to access your online accounts. Applications can then use this service to interact with your online accounts.
af: GNOME-aanlynrekeninge is 'n diens wat in die agtergrond loop en wat u kan magtig om u aanlynrekeninge oop te maak. Toepassings kan dan ook die diens benut om met u aanlynrekeninge te handel.

en: The following accounts are supported in Cinnamon:
af: Die volgende rekeninge word deur Cinnamon ondersteun:

en: Allows Nemo to connect to Google Drive
af: Laat Nemo toe om te koppel met Google Drive

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
af: Laat Nemo to om te koppel met OwnCloud Server

en: The following accounts are supported in GNOME applications:
af: Die volgende rekeninge word ondersteun in GNOME toespassings:

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
af: Voorkoms

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
af: Kleur

en: Launcher Properties
af: Oopmaker-eienskappe

en: Name:
af: Naam:

en: Command:
af: Opdrag:

en: Comment:
af: Kommentaar:

en: Browse
af: Blaai

en: Launch in Terminal?
af: Maak oop in terminaal

en: Directory Properties
af: Gidseienskappe

en: Main Menu
af: Hoofkieslys

en: Restore System Configuration
af: Herstel Stelselsopset

en: Restore the default menu layout
af: Terug na verstekte kieslys

en: Close
af: Sluit

en: _New Menu
af: _Nuwe Kieslys

en: Ne_w Item
af: Nu_we Item

en: Copy
af: Kopie

en: Paste
af: Plak

en: Delete
af: Skrap

en: Add
af: Voeg by

en: Edit
af: Redigeer

en: Add/Edit Launcher
af: Voeg by / Wysig Oopmaker

en: Type:
af: Tipe:

en: Title:
af: Titel:

en: Icon Name
af: Ikoonnaam

en: Application
af: Toepassing

en: Custom Application
af: Aangepaste toepassing

en: Execution of '%s' failed:
af: Uitvoering van '%s' het misluk

en: Are you sure you want to remove '%s'?
af: Is jy seker dat jy '%s' wil werwyder?

en: Remove '%s'
af: Verwyder '%s'

en: About...
af: Omtrent...

en: Configure...
af: Konfigureer

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
af: Hierdie paneelprogram ondersteun nie daardie tipe panele nie. Dit kan visuele foute in die paneel veroorsaak.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
af: Wil u dit nogtans gebruik, verwyder of 'n ander paneel gebruik?

en: Leave it
af: Gebruik dit

en: Remove it
af: Verwyder dit

en: Move to another panel
af: Skuif na 'n ander paneel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
af: 'n Geskikte paneel kon nie gevind word nie. Die paneelprogram is verwyder.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
af: Sekere paneelprogramme laat nie meerdere gevalle toe nie, of was op hulle maksimale hoeveelheid en is daarom nie gekopieër nie.

en: Show Text
af: Vertoon Teks

en: Hide Text
af: Verskuil Teks

en: Remove this desklet
af: Verwyder hierdie lesenaartjie

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
af: Is u seker u wil werkspasie "%s" verwyder?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
af: Ongeldige oorsigopsies: foutiewe hoeveelheid hoeke

en: Execution time (ms):
af: Hardloop tyd (ms):

en: Loaded successfully
af: Suksesvol gelaai

en: Check your video drivers
af: Gaan u beelddrywers na

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
af: U stelsel werk tans sonder apparatuurversnelling vir beeld.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
af: U kan swak verrigting en hoë CPU gebruik ervaar

en: Launch Driver Manager
af: Begin drywerbestuurder

en: Problems during Cinnamon startup
af: Probleme tydens Cinnamon aanvang

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
af: Cinnamon het suksesvol begin, maar een of meer paneelprogramme, werkskermprogramme  of uitbreidings kon nie begin nie.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
af: Gaan u stelsellogboek en die Cinnamon LookingGlass logboek na vir enige probleme

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
af: U kan die problematiese uitbreidings uitskakel in die instellings van Cinnamon om te voorkom dat hierdie boodskap weer wys.

en: Please contact the developer.
af: Kontak asseblief die ontwikkelaar

en: Workspace
af: Werkspasie

en: System Information
af: Stelselinligting

en: No
af: Nee

en: Yes
af: Ja

en: OK
af: Goed

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
af: Kies die posisie van die nuwe paneel. Esc om te kanseleer.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
af: Kies die nuew posisie van die paneel. Esc om te kanseleer.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
af: U het geen panele bygesit nie. 
    Wil u paneelopsies oopmaak?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
af: Paneel instellings

en: Applets
af: Toepassingtjies

en: Panel edit mode
af: Aanpasmodus vir paneel

en: Move
af: Skuif

en: Remove
af: Skrap

en: Add a new panel
af: Voeg 'n nuwe paneel by

en: Troubleshoot
af: Probleemoplossing

en: Restart Cinnamon
af: Herbegin Cinnamon

en: Looking Glass
af: Vergrootglas

en: Restore all settings to default
af: Restoureer alle instellings na verstek

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
af: Is jy seker jy wil alle instellings herstel na verstek?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
af: Stelsel instellings

en: Retry
af: Probeer Weer

en: Do not remove or data loss may occur.
af: Moet nie verwyder nie of daar kan verlies van data plaasvind.

en: Connect to...
af: Verbind aan...

en: No open windows
af: Geen oop vensters

en: Restore
af: Herstel

en: Minimize
af: Verklein

en: Maximize
af: Vergroot

en: Move to left workspace
af: Skuif na die linker werkspasie

en: Move to right workspace
af: Skuif na die regter werkspasie

en: Visible on all workspaces
af: Sigbaar op alle werkspasies

en: Move to a new workspace
af: Skuif na 'n nuwe werkspasie

en: Move to monitor %d
af: Skuif na skerm %d

en: Only on this workspace
af: Slegs op hierdie werkspasie

en: Unmaximize
af: Onmaksimeer

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
af: Toeganklikheid

en: Zoom
af: Zoem

en: Screen Reader
af: Skermleser

en: Screen Keyboard
af: Skerm Sleutelbord

en: Sticky Keys
af: Kleef Sleutels

en: Slow Keys
af: Stadige Sleutels

en: Bounce Keys
af: Bons Sleutels

en: Mouse Keys
af: Muis Sleutels

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
af: Nagebootste tweede klik

note: Hover Click
en: Hover click
af: Sweefklik

en: Universal Access Settings
af: Universele Toegang Instellings

en: High Contrast
af: Hoë Kontras

en: Large Text
af: Groot Teks

en: Date and Time Settings
af: Datum en Tyd Instellings

en: Today
af: Vandag

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desktop
af: Wys die werkskerm

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
af: Blootstelling

en: Move to the other monitor
af: Skuif na die ander skerm

en: Move to monitor
af: Skuif na skerm

en: Move to another workspace
af: Skuif na 'n ander werkspasie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
af: Lys van gegroepeerde vensters

en: Places
af: Plekke

en: Recent
af: Onlangse

en: Unpin from Panel
af: Maak los van paneel

en: Pin to Panel
af: Koppel aan paneel

en: Remove from Autostart
af: Verwyder uit outobegin

en: Add to Autostart
af: Voeg by outobegin

en: Create Shortcut
af: Skep 'n Kortpad

en: Restore to full opacity
af: Herstel na volledige ondeursigtigheid

en: Close others
af: Sluit andere

en: Close all
af: Sluit alle

en: Power management
af: Energiebeheer

en: Power management: inhibited
af: Energiebeheer: geblokkeer

en: Power management: active
af: Energiebeheer: aktief

en: Power management is already inhibited by another program
af: Energiebeheer word reeds verhoed deur 'n ander program

en: Power management: inhibited by another program
af: Energiebeheer: verhoed deur 'n ander program

en: Apps inhibiting power management:
af: Toepassings wat energiebeheer verhoed:

en: Inhibit applet
af: Inhibeer paneelprogram

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
af: Kennisgewings

en: Show Keyboard Layout
af: Wys Sleutelbord Uitleg

en: Show Character Table
af: Wys Karakter Tabel

en: Keyboard Settings
af: Sleutelbordinstellings

en: Add to panel
af: Voeg by paneel

en: Add to desktop
af: Voeg by werkskerm

en: Remove from favorites
af: Verwyder van gunstelinge

en: Add to favorites
af: Voeg by gunstelinge

en: Uninstall
af: Vee uit

en: This file is no longer available
af: Hierdie lêer is nie meer beskikbaar nie

en: Open with
af: Maak oop met

en: Other application...
af: Ander toepassing...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
af: Kieslys

en: Recent Files
af: Onlangse Lêers

en: Clear list
af: Maak lys skoon

en: No recent documents
af: Geen onlangse dokumente nie

en: All Applications
af: Alle Toepassings

en: Lock screen
af: Sluit skerm

en: Lock the screen
af: Sluit die skerm

en: Logout
af: Meld Af

en: Leave the session
af: Verlaat die sessie

en: Quit
af: Bedank

en: Shut down the computer
af: Skakel die rekenaar af

en: <unknown>
af: <onbekend>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
af: gestremde

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
af: onbestuur

en: disconnecting...
af: breek verbinding...

en: connecting...
af: verbind...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
af: bevestiging vereis

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
af: firmware vermis

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
af: kabel uitgeprop

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
af: onbeskikbaar

en: connection failed
af: verbinding misluk

en: More
af: Meer

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
af: Verbind (privaat)

en: Bluetooth
af: Bloutand

en: Auto Ethernet
af: Outo-Ethernet

en: Auto broadband
af: Outo breëband

en: Auto dial-up
af: Outo inskakel

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
af: Outo %s

en: Auto bluetooth
af: Outo bloutand

en: Auto wireless
af: Outo draadloos

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
af: Netwerk Bestuurder

en: Enable networking
af: Stel netwerk in staat

en: Wired
af: Bedraad

en: Wireless
af: Draadloos

en: Mobile broadband
af: Beweegbare breëband

en: VPN Connections
af: VPN Verbindings

en: Network Settings
af: Netwerk Instellings

en: Network Connections
af: Netwerkverbindings

en: Connection failed
af: Verbinding misluk

en: Activation of network connection failed
af: Aktivering van netwerk verbinding misluk

en: Networking is disabled
af: Netwerk is verstrem

en: No connection
af: Geen verbinding

en: Connecting to the cellular network...
af: Verbind aan die sellulêre netwerk...

en: Connecting to the wireless network...
af: Verbind aan die draadlose netwerk

en: Connecting to the wired network...
af: Verbind aan die bedrade netwerk...

en: Connecting to the VPN...
af: Verbind aan die VPN...

en: Connecting to the network...
af: Verbind aan die netwerk

en: Connected to the wireless network
af: Verbind met die draadlose netwerk

en: Wireless connection
af: Draadlose verbinding

en: Connected to the wired network
af: Verbind met die bedrade netwerk

en: Connected to the cellular network
af: Verbind met die sellulêre netwerk

en: Connected to the VPN
af: Verbind met die VPN

en: Connected to the network
af: Verbind met die netwerk

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
af: Maak kennisgewings skoon

en: Notification Settings
af: Kennisgewingvoorkeure

en: No notifications
af: Geen kennisgewings

en: %d notification | %d notifications
af[0]: %d kennisgewing
af[1]: %d kennisgewings

en: just now
af: nou net

en: %d second ago | %d seconds ago
af[0]: %d sekonde gelede
af[1]: %d sekondes gelede

en: %d minute ago | %d minutes ago
af[0]: %d minuut gelede
af[1]: %d minute gelede

en: Click to toggle the on-screen keyboard
af: Klik om die skermsleutelbord om te skakel

en: Click to enable the on-screen keyboard
af: Klik om die skermsleutelbord te aktiveer

en: Launch
af: Lanseer

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
af: Paneelprogrambeginner

en: Battery full
af: Battery vol

en: Battery almost full
af: Battery amper vol

en: Battery good
af: Battery goed

en: Low battery
af: Battery amper leeg

en: Critically low battery
af: Battery kritiek leeg

en: AC adapter
af: WS passtuk

en: Laptop battery
af: Skootrekenaar battery

en: Monitor
af: Skerm

en: Mouse
af: Muis

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
af: Sleutelbord

en: Cell phone
af: Selfoon

en: Media player
af: Mediaspeler

en: Computer
af: Rekenaar

en: Brightness
af: Helderheid

en: Keyboard backlight
af: Agtergrondverligting van sleutelbord

en: Power Settings
af: Krag Instellings

en: Charging
af: Laai tans

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
af[0]: Besig om te laai - %d uur totdat vol gelaai
af[1]: Besig om te laai - %d ure totdat vol gelaai

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
af: Besig om te laai - %d %s %d %s tot vol gelaai

en: hour | hours
af[0]: uur
af[1]: ure

en: minute | minutes
af[0]: minuut
af[1]: minute

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
af[0]: Besig om te laai - %d minuut tot vol gelaai
af[1]: Besig om te laai - %d minute totdat volledig gelaai

en: Fully charged
af: Vol gelaai

en: Using battery power
af: Gebruik battery

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
af[0]: Gebruik battery - %d uur oor
af[1]: Gebruik battery - %d ure oor

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
af: Gebruik battery - %d %s %d %s oor

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
af[0]: Gebruik battery - %d minuut oor
af[1]: Gebruik battery - %d minute oor

note: Label                              Executable Icon                     Category          Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
af: Drukkers

en: Cancel all jobs
af: Kanselleer alle take

en: '%s' on %s
af: '%s' op %s

en: Send to front
af: Stuur na voorgrond

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
af: Onlangse dokumente

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
af: Verwyderbare aandrywers

en: Open file manager
af: Maak lêer bestuurder oop

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
af: Skaal

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
af: Instellings

en: Hi there!
af: Hallo!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
af: U het die knop gedruk!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
af: U het die snelsleutel gedruk!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
af: Klik om die werkblad te wys of middelklik om die werkskermprogramme te wys

en: Show Desklets
af: Wys Werkskermprogramme

en: Click to pause the slideshow
af: Klik om die skyfievertoning te laat wag

en: Click to resume the slideshow
af: Klik om die skyfievertoning te hervat

en: The slideshow is disabled
af: Die skyfievertoning is afgeskakel

en: Slideshow
af: Skyfievertoning

en: Next Background
af: Volgende agtergrond

en: Background Settings
af: Agtergrondverstellings

en: Current background:
af: Huidige agtergrond

en: Playing
af: Speel

en: Paused
af: In Pouse

en: Stopped
af: Gestop

en: Unknown Artist
af: Onbekende Kunstenaar

en: Unknown Album
af: Onbekende Album

en: Unknown Title
af: Onbekende Titel

en: Previous
af: Vorige

en: Play
af: Speel

en: Next
af: Volgende

en: Consecutive Playing
af: Speel opeenvolgend

en: No Shuffle
af: Moenie skommel

en: Open Player
af: Maak Speler Oop

en: Quit Player
af: Sluit Speler af

en: Pause
af: Wag

en: Repeat Single
af: Herhaal snit

en: Repeat All
af: Herhaal alles

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
af: Skommel

en: Mute output
af: Verdoof uitset

en: Mute input
af: Verdoof inset

en: Applications
af: Toepassings

en: Output device
af: Uitvoerapparaat

en: Microphone
af: Mikrofoon

en: Input device
af: Invoerapparaat

en: Launch player
af: Begin speler

en: Choose player controls
af: Kies kontroles vir speler

en: Sound Settings
af: Klank Instellings

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
af: Is u seker u wil al die items uit die asblik verwyder?

en: This operation cannot be undone.
af: Hierdie operasie kan nie ontdoen word nie.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
af: Asblik

en: Empty Trash
af: Maak Asblik Leeg

en: Open Trash
af: Maak Asblik Oop

en: Lock Screen
af: Sluit Skerm

en: Switch User
af: Wissel Gebruiker

en: Log Out...
af: Teken Af...

en: Power Off...
af: Skakel Af...

en: Remove 'Window list'
af: Verwyder 'Vensterlys'

en: All windows
af: Alle vensters

en: Manage workspaces (Expo)
af: Beheer werkspasies (Expo)

en: Add a new workspace
af: Voeg nuwe werkspasie by

en: Remove the current workspace
af: Verwyder die huidige werkspasie

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
af: Normaal

en: Left
af: Links

en: Right
af: Regs

en: Upside-down
af: Onderstebo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
af: Vertoon

en: Configure display settings...
af: Stel vertoon instellings in...

en: Clock
af: Horlosie

en: Edit launcher
af: Wysig beginner

en: Photo Frame
af: Fotoraam

en: Control Center
af: Kontrole sentrum

en: Users and Groups
af: Gebruikers en Groepe

en: Add or remove users and groups
af: Voeg of verwyder gebruikers en groepe

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
af: Virtuele sleutelbord

en: Turn on-screen keyboard on or off
af: Skakel die sleutelbord op die skerm aan of af

en: Valid name
af: Geldige naam

en: The name cannot be empty.
af: Die naam kan nie leeg wees nie

en: Valid executable
af: Geldige uitvoerbare lêer

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
af: Die uitvoerbare lêer is ongeldig. Dit kan nie leeg wees nie en die spasies in die pad moet ontsnap word met 'n trusolidus (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
af: Die beginner kan nie hier geskep word nie. Moet dit eerder op die werkskerm geplaas word?

en: Choose a command
af: Kies 'n opdrag

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
af: Wil u hierdie beginner ook in die kieslys plaas? Dit sal aanvanklik in die "Ander" kategorie geplaas word.

en: Screen Locker
af: Skermsluiter

en: Please type an away message for the lock screen
af: Tik asseblief 'n afwesigheidboodskap vir die sluitskerm

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Hardware
af: Apparatuur

en: Administration
af: Administrasie

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
af: Netwerk

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
af: netwerk, draadloos, wifi, ethernet, breëband, internet

en: Graphics Tablet
af: Grafiese Tablet

en: printers, laser, inkjet
af: drukkers, laser, inkjet

en: Firewall
af: Brandmuur

en: Languages
af: Tale

en: language, install, foreign
af: taal, installeer, vreemd

en: Input Method
af: Invoermetode

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
af: taal, installeer, vreemd, invoer, metode, chinees, koreaans, japanees, tik

en: Login Window
af: Aanmeldvenster

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
af: aanmeld, lightdm, mdm, gdm, beheer, gebruiker, wagwoord, begin, verwissel

en: Driver Manager
af: Drywerbestuurder

en: Nvidia Settings
af: Instellings vir Nvidia

en: Software Sources
af: Sagtewarebronne

en: Package Management
af: Pakketbestuur

en: update, install, repository, package, source, download
af: bywerk, installeer, pakketbron, pakket, bron, aflaai

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
af: gebruiker, gebruikers, rekening, rekeninge, groep, groepe, wagwoord

en: Manage Services and Units
af: Bestuur Dienste en Eenhede

en: Disks
af: Skywe

en: Back to all settings
af: Terug na alle instellings

en: Cancel
af: Kanselleer

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
af: Die groepnaam kan nie hoofletter of spasies bevat nie

en: Change Password
af: Verander Wagwoord

en: New password
af: Nuwe wagwoord

en: Confirm password
af: Bevestig wagwoord

en: Generate a password
af: Genereer 'n wagwoord

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
af: Die nuwe wagwoord moet uit ten minste 8 karakters bestaan

en: Show password
af: Wys wagwoord

en: An error occurred. Your password was not changed.
af: 'n Fout het voorgekom. Die wagwoord is nie verander nie.

en: Change
af: Verander

en: Passwords do not match
af: Wagwoorde stem nie ooreen nie

en: Too short
af: Te kort

en: Weak
af: Swak

en: Fair
af: Redelik

en: Good
af: Goed

en: Strong
af: Sterk

en: Standard
af: Standaard

en: Administrator
af: Administrateur

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
af: Die gebruikersnaam mag slegs bestaan uit:
        - klein letters (a-z)
        - syfers (0-9)
        - die tekens '.', '-', en '_'

en: Account Type
af: Rekeningtipe

en: Full Name
af: Volle naam

en: Username
af: Gebruikernaam

en: Invalid username
af: Ongeldige gebruikernaam

en: Users
af: Gebruikers

en: Groups
af: Groepe

en: Click to change the picture
af: Klik om die beeld te verander

en: Browse for more pictures...
af: Blaai vir meer prente...

en: Click to change the name
af: Klik om die naam te verander

en: Click to change the password
af: Klik om die wagwoord te verander

en: Click to change the groups
af: Klik om die groepe te verander

en: Picture
af: Prent

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
af: Naam

en: Password
af: Wagwoord

en: Open
af: Maak Oop

en: Images
af: Beelde

en: No password set
af: Geen wagwoord gestel

en: Set at login
af: Stel tydens intekening

en: This user is currently logged in
af: Die gebruiker is tans ingeteken

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
af: Die gebruiker se tuisgids is geënkripteer. Om toegang te behou moet slegs die gebruiker hierdie wagwoord verander.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
af: Is u seker dat u %s en alle lêers geassosieer met hierdie gebruiker permanent wil verwyder?

en: This group is set as %s's primary group
af: Hierdie groep is gestel as %s se hoofgroep

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
af: Is u seker u wil %s finaal uitwis?

en: Group Name
af: Groepnaam

en: More options
af: Meer opsies

en: Import from a file
af: Voer in vanaf 'n lêer

en: Export to a file
af: Voer uit na 'n lêer

en: Reset to defaults
af: Herstel na verstek

en: Reload %s
af: Herlaai %s

en: Settings for %s
af: Instellings vir %s

en: Select or enter file to export to
af: Kies of verskaf lêer om na uit te voer

en: JSON files
af: JSON-lêers

en: Select a JSON file to import
af: Kies 'n JSON-lêer om in te voer

en: Cancel Job
af: Kanselleer taak

en: Do you really want to cancel this job?
af: Wil u regtig hierdie taak kanselleer?

en: Keep Printing
af: Hou aan afdruk

en: Do you really want to cancel all jobs?
af: Wil u regtig alle take kanselleer?

en: Cancel All Jobs
af: Kanselleer Alle Take

en: Random
af: Willekeurig

en: Show
af: Wys

en: Select a date
af: Kies 'n datum

en: Select a time
af: Kies 'n tyd

en: Hour
af: Uur

en: Minute
af: Minuut

en: Second
af: Sekonde

en: This applet is currently enabled
af: Hierdie paneelprogram is tans geaktiveer

en: This desklet is currently enabled
af: Hierdie werkskermprogram is tans geaktiveer

en: This extension is currently enabled
af: Hierdie uitbreiding is tans geaktiveer

en: Configure
af: Stel op

en: This is a system applet. It cannot be removed.
af: Hierdie is 'n paneelprogram van die stelsel. Dit kan nie verwyder word nie.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
af: Hierdie is 'n werkskermprogram van die stelsel. Dit kan nie verwyder word nie.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
af: Hierdie is 'n stelseluitbreiding. Dit kan nie verwyder word nie.

en: About
af: Omtrent

en: Are you sure you want to completely remove %s?
af: Is u seker dat u %s volledig wil verwyder?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
af: Dit sal die verstekversameling van geaktiveerde paneelprogramme herstel. Is u seker u wil dit doen?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
af: Dit sal die verstekversameling van geaktiveerde werkskermprogramme herstel. Is u seker u wil dit doen?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
af: Dit sal alle aktiewe uitbreidings deaktiveer. Is u seker u wil dit doen?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
af: 'n Fout het voorgekom terwyl %s gelaai word. Maak asseblief seker u gebruik die nuutste weergawe en meld dan die probleem aan by die ontwikkelaar.

en: Installed
af: Geïnstalleer

en: Install
af: Installeer

en: Update
af: Bywerk

en: Sort by
af: Sorteer volgens

en: Popularity
af: Populariteit

en: Date
af: Datum

en: Upgradable
af: Opgradeerbaar

en: More info
af: Meer inligting

en: Refresh
af: Verfris

en: Update all
af: Werk alles by

en: %d update available | %d updates available
af[0]: %d bygewerkte pakket beskikbaar
af[1]: %d bygewerkte pakkette beskikbaar

en: No updates available
af: Geen bygewerkte pakkette beskikbaar

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
af: Klik die oogdrupper en klik dan op 'n kleur enige plek op die skerm om daardie kleur te kies

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
af: Druk 'Escape' of klik weer om die bewerking te kanselleer

en: unassigned
af: Nie toegeken

en: Checking dependencies
af: Besig om vereiste pakette te kontroleer

en: Please install: %s
af: Installeer asseblief: %s

en: _Cancel
af: Kanselleer

en: _Open
af: Maak oop

en: Sound files
af: Klanklêers

en: Downloading images:
af: Laai beelde af

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
af: 'n Fout het voorgekom tydens poging om toegang tot die bediener te verkry. Probeer asseblief binnekort weer.

en: Installing %s
af: %s word geïnstalleer

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
af: 'n Fout het voorgekom tydens die installering van %s. Meld die voorval asseblief aan by die ontwikkelaar daarvan.

en: Uninstalling %s
af: Besig om %s te verwyder

en: A problem occurred while removing %s.
af: 'n Probleem het voorgekom tydens die verwydering van %s.

en: 
    
    Details:  %s
af: 
    
    Besonderhede:  %s

en: Move selected entry down
af: Skuif gekose item af

en: Edit entry
af: Verander item

en: Visual
af: Visueel

note: Visual Aids
en: Visual Aids
af: Visuele hulpmiddele

en: High contrast
af: Hoë kontras

en: Large text
af: Groot letters

en: Screen reader
af: Skermleser

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
af: Vergrotingsfaktor vir die werkskerm

en: Enable zoom
af: Aktiveer vergroting

en: Magnification
af: Vergroting

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
af: Buite werking gestel

en: Mouse wheel modifier
af: Muiswielaanpasser

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
af: Wanneer hierdie aanpasser gedruk word, sal muiswielrol die vergroting verminder of vermeerder.

en: Cursor moves with contents
af: Muiswyser beweeg saam met die inhoud

en: Cursor pushes contents around
af: Muiswyser stoot inhoud rond

en: Mouse tracking mode
af: Muisvolgmodus

en: Lens mode
af: Lensmodus

en: Square
af: Vierkantig

en: Horizontal strip
af: Horisontale strook

en: Vertical strip
af: Vertikale strook

en: Lens shape
af: Lensvorm

en: Full screen
af: Volskerm

en: Screen position
af: Skermposisie

en: Enable the on-screen keyboard
af: Aktiveer die skermsleutelbord

en: Touch
af: Aanraak

en: Full scale
af: Volskaal

en: Scanning
af: Skandering

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
af: Sleutelborduitleg

en: At the bottom of the screen
af: Onderaan die skerm

en: At the top of the screen
af: Bo-aan die skerm

en: Keyboard position
af: Sleutelbordposisie

en: A quarter of the screen
af: 'n Kwart van die skerm

en: A third of the screen
af: 'n Derde van die skerm

en: Keyboard size
af: Sleutelbordgrootte

en: Show the keyboard any time something expects input
af: Wys die sleutelbord telkens wanneer invoer verwag word

en: Show keyboard only when the user activates it
af: Wys die sleutelbord slegs wanneer die gebruiker dit aktiveer

en: Activation mode
af: Aktiveringmodus

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
af: Sleutelbordaanwysers

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
af: Terugvoer vir gebeurtenisse (vereis vir tikbystandwaarskuwings)

en: Enable visual alerts
af: Aktiveer visuele waarskuwings

en: Visual style
af: Visuele styl

en: Enable audio alerts
af: Aktiveer geluidwaarskuwings

en: Sound to use for window alerts
af: Geluid om te gebruik vir skermwaarskuwings

en: Typing assistance
af: Tikhulp

note: Stickykeys
en: Sticky keys
af: Klewerige sleutels

note: Slowkeys
en: Slow keys
af: Stadige sleutels

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
af: Voeg 'n vertraging in tussen druk en aanvaarding van 'n sleutel

en: Alert when a key is pressed
af: Waarsku wanneer 'n sleutel gedruk word

en: Alert when a key is accepted
af: Waarsku wanneer 'n sleutel aanvaar word

en: Alert when a key is rejected
af: Waarsku wanneer 'n sleutel verwerp word

en: Acceptance delay
af: Aanvaardingsvertraging

en: Short
af: Kort

en: Long
af: Lank

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
af: Springende sleutels

en: Ignore fast duplicate keypresses
af: Ignoreer vinnige herhaling van slueteldrukke

note: Mousekeys
en: Mouse keys
af: Muissleutels

en: Control the pointer using the keypad
af: Beheer die muiswyser met die syfersleutels

en: Initial delay
af: Aanvanklike vertragings

en: Shorter
af: Korter

en: Longer
af: Langer

en: Acceleration time
af: Versnellingstyd

en: Maximum speed
af: Maksimum spoed

en: Slower
af: Stadiger

en: Faster
af: Vinniger

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
af: Veroorsaak 'n tweede klik deur die primêre knoppie in te hou

en: Trigger a click when the pointer hovers
af: Veroorsaak 'n klik deur die muiswyser te laat sweef

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
af: Vertraging

en: Motion threshold
af: Bewegingsdrempel

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
af: Klein

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
af: Groot

en: Manage
af: Bestuur

en: Download
af: Aflaai

en: Enable
af: Aktiveer

en: Disable
af: Deaktiveer

en: Remove all
af: Verwyder alles

en: Manage Cinnamon applets
af: Bestuur Cinnamon-paneelprogramme

en: applet
af: paneelprogram

en: Installed applets
af: Geïnstalleerde paneelprogramme

en: Reset all
af: Herstel alles na verstek

en: Previous Panel
af: Vorige paneel

en: Next Panel
af: Volgende paneel

en: Solid color
af: Soliede kleur

en: Horizontal gradient
af: Horisontale gradiënt

en: Vertical gradient
af: Vertikale gradiënt

en: No picture
af: Geen prentjie

en: Mosaic
af: Mosaïek

en: Centered
af: Gesentreer

en: Scaled
af: Skaleer

en: Stretched
af: Uitgerek

en: Spanned
af: Gespan

en: Background color
af: Agtergrondkleur

en: Change your desktop's background
af: Verander u werkskermagtergrond

en: Backgrounds
af: Agtergronde

en: Add Folder
af: Voeg omslag by

en: Add new folder
af: Voeg nuwe omslag by

en: Remove selected folder
af: Verwyder gekose omslag

en: Play backgrounds as a slideshow
af: Wys agtergronde as 'n skyfievertoning

en: minutes
af: minute

en: Play images in random order
af: Wys beelde in lukrake volgorde

en: Picture aspect
af: Prentverhouding

en: Manage date and time settings
af: Bestuur datum- en tydinstellings

en: time, date, calendar, format, network, sync
af: tyd, datum, kalender, formaat, netwerk, sinchroniseer

en: Date & Time
af: Datum en Tyd

en: Format
af: Formaat

en: Use 24h clock
af: Gebruik 24-uur horlosie

en: Display the date
af: Wys die datum

en: Display seconds
af: Wys sekondes

en: Use locale default
af: Gebruik standaard vir u streek

en: Sunday
af: Sondag

en: Monday
af: Maandag

en: First day of week
af: Eerste dag van die week

en: System
af: Stelsel

en: Source Code
af: Bronkode

en: File Manager
af: Lêerbestuurder

en: Plain Text
af: Gewone Teks

en: Select an application for audio CDs
af: Kies 'n toepassing vir klank-CD's

en: Select an application for video DVDs
af: Kies 'n toepassing vir video-DVD's

en: Select an application to run when a music player is connected
af: Kies 'n toepassing om te begin wanneer 'n musiekspeler gekonnekteer word

en: Select an application to run when a camera is connected
af: Kies 'n toepassing om te begin wanneer 'n kamera gekonnekteer word

en: Software
af: Sagteware

en: Select an application for software CDs
af: Kies 'n toepassing vir sagteware-CD's

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
af: klank-DVD

en: blank Blu-ray disc
af: skoon Blu-Ray-skyf

en: blank CD disc
af: skoon CD-skyf

en: blank DVD disc
af: skoon DVD-skyf

en: blank HD DVD disc
af: skoon HD-DVD-skyf

en: Blu-ray video disc
af: Blu-ray-videoskyf

en: e-book reader
af: e-boekleser

en: HD DVD video disc
af: HD-DVD-videoskyf

en: Picture CD
af: Prente-CD

en: Super Video CD
af: Super Video-CD

en: Video CD
af: Video-CD

en: Windows software
af: Windows-sagteware

en: Ask what to do
af: Vra wat om te doen

en: Open folder
af: Maak omslag oop

en: Do nothing
af: Doen niks

en: Other Media
af: Ander Media

en: Select how other media should be handled
af: Kies hoe ander media hanteer moet word

en: _Action:
af: _Aksie:

en: Preferred Applications
af: Voorkeurtoepassings

en: Preferred applications
af: Voorkeurtoepassings

en: Removable media
af: Verwyderbare media

en: Prompt or start programs on media insertion
af: Vra of begin programme wanneer media gekonnekteer word

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
af: _Ander media

en: Manage your Cinnamon desklets
af: Bestuur u Cinnamon-werkskermprogramme

en: desklet, desktop, slideshow
af: werkskermprogram, werkskerm, skyfievertoning

en: Desklets
af: Werkskermprogramme

en: General Settings
af: Algemene Instellings

en: General Desklets Settings
af: Algemene Instellings vir Werkskermprogramme

en: No decoration
af: Geen versiering

en: Border only
af: Slegs Rand

en: Border and header
af: Rand en Kop

en: Decoration of desklets
af: Versiering van werkskermprogramme

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
af: Let wel: Sommige werkskermprogramme vereis dat die rand/kop altyd teenwoordig is

en: Installed desklets
af: Geïnstalleerde werkskermprogramme

en: Manage your desktop icons
af: Bestuur u werkskermikone

en: desktop, home, button, trash
af: werkskerm, tuis, knop, vullis

en: Desktop
af: Werkskerm

en: Disable automatic screen rotation
af: Skakel outomatiese skermrotering af

en: Control Cinnamon visual effects.
af: Beheer Cinnamon se visuele effekte.

en: Effects
af: Effekte

en: Effects on dialog boxes
af: Effekte in dialoogvensters

en: Effects on menus
af: Effekte in kieslyste

en: Session startup animation
af: Beginanimasie vir sessie

en: Window effects
af: Venstereffekte

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
af: Niks

en: Traditional
af: Tradisioneel

en: Closing windows
af: Maak vensters toe

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
af: Vervaag

en: Minimizing windows
af: Minimaliseer vensters

en: Manage your Cinnamon extensions
af: Bestuur u Cinnamon-uitbreidings

en: Extensions
af: Uitbreidings

en: Installed extensions
af: Geïnstalleerde uitbreidings

en: Configure system fonts
af: Instellings vir stelsel-lettertipe

en: font, size, small, large
af: lettertipe, grootte, klein, groot

en: Font Selection
af: Kies lettertipe

en: Default font
af: Standaardlettertipe

en: Desktop font
af: Lettertipe vir werkskerm

en: Document font
af: Lettertipe vir dokumente

en: Monospace font
af: Vaste breedte-lettertipe

en: Window title font
af: Lettertipe vir venstertitel

en: Font Settings
af: Instellings vir lettertipe

en: Grayscale
af: Grysskaal

en: Slight
af: Lig

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
af: Gemiddeld

en: Full
af: Volledig

en: Vertical RGB
af: Vertikaal RGB

en: Vertical BGR
af: Vertikaal BGR

en: Text scaling factor
af: Teksskaalfaktor

en: RGBA Order
af: RGBA-volgorde

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
af: Diverse Cinnamon-voorkeure

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
af: Algemeen

en: Miscellaneous Options
af: Allerlei Opsies

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
af: sekondes

en: Switch to right workspace
af: Verwissel na regter-werkspasie

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
af: Verwissel na linker-werkspasie

en: Minimize window
af: Minimaliseer venster

note: Windows
en: Maximize window
af: Maksimeer venster

en: Close window
af: Maak venster toe

en: Move window to right workspace
af: Skuif venster na regter-werkspasie

en: Move window to left workspace
af: Skuif venster na linker-werkspasie

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
af: Wys werkskerm

en: Volume up
af: Volume harder

en: Volume down
af: Volume sagter

note: Sound and Media
en: Volume mute
af: Volume uitgedoof

en: Next track
af: Volgende snit

en: Previous track
af: Vorige snit

en: Run a command
af: Voer 'n opdrag uit

en: Show all workspaces
af: Wys alle werkspasies

note: Expo
en: Show all windows
af: Wys alle vensters

en: Enable this corner
af: Aktiveer hierdie hoek

en: Type a command...
af: Tik 'n opdrag...

en: Activation delay (ms)
af: Vertraag aktivering (ms)

en: Operating System
af: Bedryfstelsel

en: Cinnamon Version
af: Cinnamon-weergawe

en: Linux Kernel
af: Linux-stelselkern

en: Processor
af: Verwerker

en: Memory
af: Geheue

en: Hard Drives
af: Hardeskywe

en: Hard Drive
af: Hardeskyf

en: Graphics Card
af: Grafieke kard

en: Display system information
af: Wys stelselinligting

en: System Info
af: Stelselinligting

en: Upload system information
af: Laai stelselinligting op

en: No personal information included
af: Bevat geen persoonlike inligting nie

en: Troubleshooting
af: Probleemoplossing

en: Windows
af: Vensters

en: Positioning
af: posisiering

en: Workspaces
af: Werkspasies

en: Direct Navigation
af: Direkte navigasie

en: Sound and Media
af: Klank en Media

en: Universal Access
af: Universele Toegang

en: Custom Shortcuts
af: Eie kortpaaie

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
af: Wys die venster-seleksieskerm

en: Show the workspace selection screen
af: Wys die werkspasie-seleksieskerm

en: Cycle through open windows
af: Roteer deur oop vensters

en: Cycle backwards through open windows
af: Roteer agteruit deur oop vensters

en: Cycle through open windows of the same application
af: Roteer deur oop vensters van dieselfde toepassing

en: Cycle backwards through open windows of the same application
af: Roteer agteruit deur oop vensters van dieselfde toepassing

en: Unmaximize window
af: Ontmaksimeer venster

en: Activate window menu
af: Aktiveer vensterkieslys

en: Raise window
af: Venster na voorgrond

en: Lower window
af: Venster na agtergrond

en: Toggle maximization state
af: Verwissel maksimeringstoestand

en: Toggle fullscreen state
af: Verwissel volskermtoestand

en: Increase opacity
af: Vermeerder ondeursigtigheid

en: Decrease opacity
af: Verminder ondeursigtigheid

note: Windows - Positioning
en: Resize window
af: Verstel venster se grootte

en: Move window
af: Skuif venster

en: Center window in screen
af: Plaas venster in die middel van die skerm

en: Move window to upper-right
af: Skuif venster na regsbo

en: Move window to upper-left
af: Skuif vernster na linksbo

en: Move window to lower-right
af: Skuif venster na regsonder

en: Move window to lower-left
af: Skuif venster na linksonder

en: Move window to right edge
af: Skuif venster na regter-rand

en: Move window to top edge
af: Skuif venster na boonste rand

en: Move window to bottom edge
af: Skuif venster na onderste rand

en: Move window to left edge
af: Skuif venster na linkerrand

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
af: Skuif venster na nuwe werkspasie

en: Move window to workspace 1
af: Skuif venster na werkspasie 1

en: Move window to workspace 2
af: Skuif venster na werkspasie 2

en: Move window to workspace 3
af: Skuif venster na werkspasie 3

en: Move window to workspace 4
af: Skuif venster na werkspasie 4

en: Move window to workspace 5
af: Skuif venster na werkspasie 5

en: Move window to workspace 6
af: Skuif venster na werkspasie 6

en: Move window to workspace 7
af: Skuif venster na werkspasie 7

en: Move window to workspace 8
af: Skuif venster na werkspasie 8

en: Move window to workspace 9
af: Skuif venster na werkspasie 9

en: Move window to workspace 10
af: Skuif venster na werkspasie 10

en: Move window to workspace 11
af: Skuif venster na werkspasie 11

en: Move window to workspace 12
af: Skuif venster na werkspasie 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
af: Skuif venster na linkerskerm

en: Move window to right monitor
af: Skuif venster na regterskerm

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
af: Verwissel na werkspasie 1

en: Switch to workspace 2
af: Verwissel na werkspasie 2

en: Switch to workspace 3
af: Verwissel na werkspasie 3

en: Switch to workspace 4
af: Verwissel na werkspasie 4

en: Switch to workspace 5
af: Verwissel na werkspasie 5

en: Switch to workspace 6
af: Verwissel na werkspasie 6

en: Switch to workspace 7
af: Verwissel na werkspasie 7

en: Switch to workspace 8
af: Verwissel na werkspasie 8

en: Switch to workspace 9
af: Verwissel na werkspasie 9

en: Switch to workspace 10
af: Verwissel na werkspasie 10

en: Switch to workspace 11
af: Verwissel na werkspasie 11

en: Switch to workspace 12
af: Verwissel na werkspasie 1w

note: System
en: Log out
af: Meld af

en: Shut down
af: Skakel af

en: Suspend
af: Slaap

en: Hibernate
af: Hiberneer

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
af: Neem 'n skermafdruk van 'n area

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
af: Kopieer 'n skermafdruk van 'n area na die knipbord

en: Take a screenshot
af: Neem 'n skermafdruk

en: Copy a screenshot to clipboard
af: Kopieer 'n skermafdruk na die knipbord

en: Take a screenshot of a window
af: Neem 'n skermafdruk van 'n venster

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
af: Kopieer 'n skermafdruk van 'n venster na die knipbord

en: Rotate display
af: Roteer skerm

en: Increase screen brightness
af: Verhoog skermhelderheid

en: Decrease screen brightness
af: Verminder skermhelderheid

en: Show power statistics
af: Wys energiestatistiek

note: Launchers
en: Launch terminal
af: Begin terminaal

en: Launch help browser
af: Open hulpblaaier

en: Launch calculator
af: Open sakrekenaar

en: Launch email client
af: Open e-poskliënt

en: Launch web browser
af: Open webblaaier

en: Launch media player
af: Open mediaspeler

en: Pause playback
af: Onderbreek terugspeel

en: Stop playback
af: Stop terugspeel

en: Eject
af: Verwyder

en: Rewind
af: Terugdraai

en: Repeat
af: Herhaal

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
af: Volume uitgedoof (stil)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
af: Volume sagter (stil)

en: Volume up (Quiet)
af: Volume harder (stil)

en: Turn screen reader on or off
af: Skakel skermleser aan of af

en: Increase text size
af: Vergroot teks

en: Decrease text size
af: Verklein teks

en: Key repeat
af: sleutel herhaal

en: Typing
af: Besig om te tik

en: Repeat speed:
af: herhaal spoed

en: Slow
af: Stadig

en: Keyboard bindings
af: sleutelbord verbindings

en: Do you want to continue with this operation?
af: Wil jy met hierdie operasie aangaan?

en: Left handed (mouse buttons inverted)
af: linkerhandse (mouse knoppies omgeruil)

en: Smaller
af: kleiner

en: Larger
af: Groter

en: notifications
af: notifikasies

en: Information about GNOME Online Accounts
af: informasie oor GNOME aanlyn rekeninge

en: Panel height:
af: Paneel hoogte

en: Customize
af: Pas aan

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
af: Lettergrootte

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
af: Paneel

en: Previous panel
af: voorige paneel

en: Next panel
af: volgende paneel

en: Shut down immediately
af: skakel onmiddelik af

en: 60 seconds
af: 60 sekondes

en: 90 seconds
af: 90 sekondes

en: Manage power settings
af: Bestuur krag instellings

en: Power Management
af: Kragbestuur

en: On A/C power
af: Op W/S krag

en: When the power button is pressed
af: As die krag knoppie gedruk is

en: When the battery is critically low
af: As die battery krities laag is

en: Caution low UPS, %s remaining
af: Waarskuwing UPS krag laag, %s oorbly

en: Using UPS power - %s remaining
af: Op UPS krag, %s oorbly

en: Caution low UPS
af: Waarskuwing UPS krag laag

en: Empty
af: Leeg

en: Wireless Keyboard
af: draadlose sleutelbord

en: 2 seconds
af: 2 sekondes

en: Maximizing windows
af: Maksimaliseer vensters

en: Unmaximizing windows
af: Ontmaksimaliseer vensters

en: Softer
af: sagter

en: Test sound
af: Toets klank

en: Amplification
af: Amplifikasie

en: Unavailable
af: onbeskikbaar

en: Themes
af: Temas

en: Add/Remove
af: Voeg/ Verwyder

en: user, account, information, details, password
af: gebruiker, rekening, informasie, besonderhede, wagwoord

en: Workspace Options
af: werkruimte opsies

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
af: Ikoon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
af: Wys liedjie informasie op die paneel

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
af: Aplikasienaam

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
af: Hoof Cinnamon vensterlys

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
af: Aktiveer die skaal op sweef aksie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
af: My lys

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
af: Eerste Keuse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
af: Tweede Keuse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
af: Derde Keuse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
af: Vierde Keuse

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
af: Moet Nie Hierdie Knoppie Druk Nie!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
af: kies n klank

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
af: kies n skrif

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
af: kies n datum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
af: kies n tyd

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
af: identiteitsnommer

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
af: kortsnit sleutel

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
af: Wys inligting

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
af: Wys inligting #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
af: Wys inligting #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
af: Moenie inligting #1 of #2 wys nie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
af: Nommer waarde

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
af: Vertoon weeks nommers in kalender

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
af: Merk hier om weeksnommers in die kalender te wys

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
af: Kies self die datum se formaat

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
af: Wys kalender

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
af: Wys persentasie

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
af: Spesiale efekte

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
af: Tekskleur

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
af: Klik hier om 'n nuwe tekskleur te kies

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
af: Merk dit om u eie formaat te bepaal vir die tyd in die horlosie-werkskermprogram
