linuxmint - en to bg translation catalogue (1643 entries)

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Failed to launch '%s'
bg: Проблем при стартирането на %s

en: Home
bg: Домашна папка

en: File System
bg: Файлова система

en: Search
bg: Търсене

en: Print version
bg: Отпечатване на версията

en: GNOME Online Accounts is a service which runs in the background and which you can authorize to access your online accounts. Applications can then use this service to interact with your online accounts.
bg: GNOME онлайн акаунти е услуга, която работи на заден фон и на която вие давате достъп до ваши онлайн акаунти. Приложенията могат да използват тази услуга за да взаимодействат с вашите онлайн акаунти.

en: The following accounts are supported in Cinnamon:
bg: В Cinnamon се поддържат следните акаунти:

en: Allows Nemo to connect to Google Drive
bg: Разрешава на Nemo да се свързва с Google Диск

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
bg: Разрешава на Nemo да се свързва с OwnCloud

en: The following accounts are supported in GNOME applications:
bg: Следните акаунти са поддържани от GNOME приложения:

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
bg: Външен вид

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
bg: Цветове

en: Mixed
bg: Смесен

en: Dark
bg: Тъмен

en: Light
bg: Светъл

en: Advanced settings...
bg: Разширени настройки...

en: Style
bg: Стил

en: Launcher Properties
bg: Свойства на страртера

en: Name:
bg: Име:

en: Command:
bg: Команда:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Browse
bg: Преглед

en: Launch in Terminal?
bg: Стартиране в терминал?

en: Directory Properties
bg: Настройки на папката

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Restore System Configuration
bg: Възстановяване на системната конфигурация

en: Restore the default menu layout
bg: Възстановяване на първоначалната подредба на менюто

en: Close
bg: Затвори

en: _New Menu
bg: _Ново меню

en: Ne_w Item
bg: Но_в елемент

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копирай

en: Paste
bg: Постави

en: Delete
bg: Изтриване

en: Properties
bg: Свойства

en: Edit Desktop File
bg: Редактиране на десктоп файл

en: Add
bg: Добави

en: Edit
bg: Редактиране

en: Add/Edit Launcher
bg: Добави/Редактирай стартер

en: Type:
bg: Вид:

en: Title:
bg: Име:

en: Program:
bg: Програма:

en: Icon Name
bg: Име на иконата

en: Application
bg: Приложение

en: Custom Application
bg: Потребителско приложение

en: Execution of '%s' failed:
bg: Изпълнението на '%s' се провали:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
bg: Наистина ли искаш да премахнеш „%s“?

en: Remove '%s'
bg: Премахване на '%s'

en: About...
bg: Относно...

en: Configure...
bg: Конфигуриране...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
bg: Този аплет не поддържа панели от този тип. Това може да предизвика визуални проблеми с панела.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
bg: Искате ли да продължите въпреки това, да го махнете от панела или ще опитате да го преместите в различен панел?

en: Leave it
bg: Остави го

en: Remove it
bg: Махни го

en: Move to another panel
bg: Премести в друг панел

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
bg: Няма намерен подходящ панел. Вместо това аплета беше премахнат.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
bg: Някои аплети не позволяват няколко екземпляра или са максималния брой екземпляри, така че не са копирани

en: Show Text
bg: Показване на текста

en: Hide Text
bg: Скриване на текста

en: Remove this desklet
bg: Премахване на този десклет

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
bg: Да се премахне ли работен плот "%s"

en: Initializing
bg: Инициализиране

en: Loaded
bg: Зареден

en: Error
bg: Грешка

en: Out of date
bg: Остаряло

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
bg: Невалидни опции при преглед: некоректен брой ъгли

en: Execution time (ms):
bg: Време на изпълнение (мс):

en: Loaded successfully
bg: Успешно заредено

en: Check your video drivers
bg: Проверете видео драйверите

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
bg: Вашата система в момента работи без ускорението на видео хардуера.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
bg: Може да изпитате по-слаба производителност и по-голямо натоварване на процесора.

en: Launch Driver Manager
bg: Стартиране на управлението на драйвери

en: Problems during Cinnamon startup
bg: Проблеми по време на стартирането на Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
bg: Cinnamon стартира успешно, но един или повече аплети, десклети или разширения не се заредиха.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
bg: Проверете системния отчет или отчета LookingGlass на Cinnamon, за проблеми.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
bg: Може да изключите засегнатите разширения в настройките на Cinnamon, за да предотвратите появата на това съобщение.

en: Please contact the developer.
bg: Моля свържете се с разработчика.

en: Workspace
bg: Работно пространство

en: Restarting Cinnamon...
bg: Рестартиране на Cinnamon...

en: System Information
bg: Информация за системата

en: Confirm
bg: Потвърждаване

en: No
bg: Не

en: Yes
bg: Да

en: OK
bg: ОК

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
bg: Изберете позиция на новия панел. Esc за отмяна.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
bg: Изберете нова позиция на панела. Esc за отмяна.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
bg: Нямате добавени никакви панели.
    Искате ли да отворите настройките за панели?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
bg: Настройки на панела

en: Applets
bg: Аплети

en: Panel edit mode
bg: Панел в режим на редакция

en: Move
bg: Движение

en: Remove
bg: Премахване

en: Are you sure you want to remove this panel?
bg: Сигурен ли сте, че искате да премахнете този панел

en: Add a new panel
bg: Добави нов панел

en: Troubleshoot
bg: Отстраняване на грешки

en: Restart Cinnamon
bg: Рестартирай Cinnamon

en: Looking Glass
bg: Изследвай

en: Restore all settings to default
bg: Възстанови настройките по подразбиране

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
bg: Сигурни ли сте че искате да върнете началните настройки?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
bg: Системни настройки

en: Retry
bg: Повторен опит

en: %s (%s) has just been stopped.
bg: %s (%s) току що спря.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
bg: Устройство %s може да бъде изключено, ако е нужно.

en: Device %s is busy, please wait.
bg: Устройство %s е заето, моля изчакайте.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
bg: Не може да се спре устройство %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
bg: %s (%s) може да бъде изключен/a безопасно.

en: Device %s can be removed.
bg: Устройство %s може да бъде премахнато.

en: %s (%s) has just been ejected.
bg: %s %s бе разкачен/а току-що.

en: Do not remove or data loss may occur.
bg: Не премахвай или може да се изгубят данни

en: Unable to eject the drive %s (%s)
bg: Не може да бъде премахнато устройство %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
bg: Проблем при разкачането на %s (%s)

en: Connect to...
bg: Свързване...

en: Enter a command
bg: Въведи команда

en: Press ESC to close
bg: Натиснете Esc за отмяна

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
bg: Ми_нимизиране

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
bg: Де_максимизиране

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
bg: _Максимизиране

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
bg: П_реместване

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
bg: _Преоразмеряване

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
bg: Преместване на лентата за заглавието по екрана

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
bg: Винаги _отгоре

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
bg: _Винаги на видимия работен плот

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
bg: _Само на този работен плот

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
bg: Преместване на друг _работен плот

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
bg: _Затваряне

en: No open windows
bg: Няма отворени прозорци

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Move to left workspace
bg: Премести към работния плот в ляво

en: Move to right workspace
bg: Премести към работния плот в дясно

en: Visible on all workspaces
bg: Да се вижда на всички работни плотове

en: Move to a new workspace
bg: Премести към нов работен плот

en: Move to monitor %d
bg: Премести към монитор %d

en: Only on this workspace
bg: Само в текущия работен плот

en: Unmaximize
bg: Демаксимизиране

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
bg: Достъпност

en: Zoom
bg: Увеличение

en: Screen Reader
bg: Екранен четец

en: Screen Keyboard
bg: Екранна клавиатура

en: Sticky Keys
bg: Лепкави клавиши

en: Slow Keys
bg: Бавни клавиши

en: Bounce Keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Mouse Keys
bg: Бутони на мишката

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
bg: Симулиране на втори клик

note: Hover Click
en: Hover click
bg: Клик при посочване

en: Universal Access Settings
bg: Настройки на универсален достъп

en: High Contrast
bg: Висок контраст

en: Large Text
bg: Увеличен текст

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
bg: %d %B %Y, %A

en: Date and Time Settings
bg: Настройка на час и дата

en: Starting in a few minutes
bg: Започва след няколко минути

en: Starting in %d minutes
bg: Започва след %d минути

en: This evening
bg: Тази вечер

en: Starting later today
bg: Започва по-късно тази вечер

en: In %d hour | In %d hours
bg[0]: След %d час
bg[1]: След %d часа

en: No Events
bg: Няма събития

en: In progress
bg: Обработва се

en: All day
bg: Целия ден

en: Today
bg: Днес

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desktop
bg: Показване на работния плот

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
bg: Експо

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
bg: Любими

en: Move to the other monitor
bg: Премести на другия монитор

en: Move to monitor
bg: Премести на монитор

en: Move to another workspace
bg: Премести на друго работно място

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
bg: Групиран списък с прозорци

en: Places
bg: Места

en: Recent
bg: Скорошни

en: Unpin from Panel
bg: Откачи от панела

en: Pin to Panel
bg: Закачи в панела

en: Remove from Autostart
bg: Премахни от автоматично стартиращите

en: Add to Autostart
bg: Добави към автоматично стартиращите

en: Create Shortcut
bg: Създаване на пряк път

en: Restore to full opacity
bg: Възстанови до непрозрачно

en: Close others
bg: Затваряне на останалите

en: Close all
bg: Затвори всички

en: Power management
bg: Управление на захранването

en: Power management: inhibited
bg: Управление на захранването: потиснато

en: Power management: active
bg: Управление на захранването: активно

en: Power management is already inhibited by another program
bg: Управлението на захранването е вече потиснато от друга програма

en: Power management: inhibited by another program
bg: Управление на захранването: потиснато от друга програма

en: Apps inhibiting power management:
bg: Приложения, подтискащи управлението на захранването:

en: Inhibit applet
bg: Аплет за потискане

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
bg: Известявания

en: Show Keyboard Layout
bg: Покажи клавиатурната подредба

en: Show Character Table
bg: Покажи таблица със символите

en: Keyboard Settings
bg: Настройки на клавиатурата

en: Add to panel
bg: Добавяне към панела

en: Add to desktop
bg: Добавяне към работния плот

en: Remove from favorites
bg: Премахване от предпочитани

en: Add to favorites
bg: Добави в предпочитани

en: Uninstall
bg: Деинсталиране

en: This file is no longer available
bg: Файла вече не съществува

en: Open with
bg: Отвори с

en: Other application...
bg: Друга програма…

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
bg: Меню

en: Recent Files
bg: Скорошни файлове

en: Clear list
bg: Изчистване на списъка

en: Clear all recent documents
bg: Изчисти последните документи

en: No recent documents
bg: Няма скорошни документи

en: All Applications
bg: Всички приложения

en: Lock screen
bg: Заключване на екрана

en: Lock the screen
bg: Заключване на екрана

en: Logout
bg: Изход

en: Leave the session
bg: Край на сесията

en: Quit
bg: Изход

en: Shut down the computer
bg: Изключи компютъра

en: <unknown>
bg: <неизвестно>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
bg: изключено

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
bg: не се управлява

en: disconnecting...
bg: прекъсване

en: connecting...
bg: Свързване...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
bg: изискване на удостоверяване

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
bg: липсва фърмуер

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
bg: кабела е изваден

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
bg: не е налично

en: connection failed
bg: неуспешно свързване

en: More
bg: Повече

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
bg: Свързан (частно)

en: Ethernet
bg: Локална мрежа

en: Modem
bg: Модем

en: Auto Ethernet
bg: Автоматичен ethernet

en: Auto broadband
bg: Автоматична широколентова връзка

en: Auto dial-up
bg: Авоматично набиране

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
bg: Автоматично %s

en: Auto bluetooth
bg: Автоматична връзка по bluetooth

en: Auto wireless
bg: Автоматична безжична връзка

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
bg: Мениджър на мрежи

en: Enable networking
bg: Включване на мрежата

en: Wired
bg: Жична мрежа

en: Wireless
bg: Безжична мрежа

en: Mobile broadband
bg: Мобилна широколентова мрежа

en: VPN Connections
bg: Връзки към ВЧМ

en: Network Settings
bg: Мрежови настройки

en: Network Connections
bg: Мрежови връзки

en: Connection failed
bg: Неуспешна връзка

en: Activation of network connection failed
bg: Активиране на мрежова връзка неуспешно.

en: Networking is disabled
bg: Мрежата е изключена.

en: No connection
bg: Няма връзка

en: Connecting to the cellular network...
bg: Свързване с мобилна мрежа...

en: Connecting to the wireless network...
bg: Свързване с безжична мрежа...

en: Connecting to the wired network...
bg: Свързване с жична мрежа...

en: Connecting to the VPN...
bg: Свързване с ВЧМ...

en: Connecting to the network...
bg: Свързване с мрежа...

en: Connected to the wireless network
bg: Свързан с безжична мрежа

en: Wireless connection
bg: Безжична връзка

en: Connected to the wired network
bg: Свързан с жична мрежа

en: Connected to the cellular network
bg: Свързан мобилна мрежа

en: Connected to the VPN
bg: Свързан с ВЧМ

en: Connected to the network
bg: Свързан с мрежа

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
bg: Изчисти известията

en: Notification Settings
bg: Настройки на известията

en: No notifications
bg: Няма известия

en: %d notification | %d notifications
bg[0]: %d известие
bg[1]: %d известия

en: just now
bg: току-що

en: %d second ago | %d seconds ago
bg[0]: преди %d секунда
bg[1]: преди %d секунди

en: %d minute ago | %d minutes ago
bg[0]: преди %d минута
bg[1]: преди %d минути

en: Click to toggle the on-screen keyboard
bg: Натиснете за превключване на екранната клавиатура

en: Click to enable the on-screen keyboard
bg: Натиснете за включване на екранната клавиатура

en: Launch
bg: Стартиране

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
bg: Стартери в панела

en: Battery full
bg: Батерията е заредена

en: Battery almost full
bg: Батерията е почти заредена

en: Battery good
bg: Батерията е добре

en: Low battery
bg: Слаба батерия

en: Critically low battery
bg: Много слаба батерия

en: AC adapter
bg: Адаптер за ел. мрежа

en: Laptop battery
bg: Батерия на преносим компютър

en: UPS
bg: Непрекъсваемо токозахранване

en: Monitor
bg: Монитор

en: Mouse
bg: Мишка

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: PDA
bg: Цифров помощник

en: Cell phone
bg: Мобилен телефон

en: Media player
bg: Медиен плеър

en: Tablet
bg: Таблет

en: Computer
bg: Компютър

en: Brightness
bg: Яркост

en: Keyboard backlight
bg: Подсветка на клавиатурата

en: Power Settings
bg: Настройки на захранването

en: Charging
bg: Зареждане

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
bg[0]: Зареждане - %d час до пълно зареждане
bg[1]: Зареждане - %d часа до пълно зареждане

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
bg: Зареждане - %d %s %d %s часа до пълно зареждане

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
bg[0]: Зареждане - %d минута до пълно зареждане
bg[1]: Зареждане - %d минути до пълно зареждане

en: Fully charged
bg: Напълно заредена

en: Using battery power
bg: На захранване от батерия

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
bg[0]: На захранване от батерия - остава %d час
bg[1]: На захранване от батерия - остават %d часа

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
bg: Използване на батерията: Остават %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
bg[0]: Използване на батерията: Остава %d минута
bg[1]: Използване на батерията: Остават %d минути

note: Label                              Executable Icon                     Category          Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
bg: Принтери

en: Cancel all jobs
bg: Прекрати всички задачи

en: '%s' on %s
bg: '%s' на %s

en: Send to front
bg: Изпрати най-отпред

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
bg: Последно отворени документи

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
bg: Преносими устройства

en: Open file manager
bg: Отвори файловия мениджър

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
bg: Мащабиране

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
bg: Настройки

en: Hi there!
bg: Здрасти!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
bg: НАТИСНАХТЕ БУТОН!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
bg: ИЗПОЛЗВАХТЕ БЪРЗ КЛАВИШ!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
bg: Кликни, за да се покаже десктопа, или среден клик за да се покажат десклетите

en: Show Desklets
bg: Показване на десклети

en: Click to pause the slideshow
bg: Кликнете за пауза на слйдшоуто

en: Click to resume the slideshow
bg: Кликнете за подновяване на слайдшоуто

en: The slideshow is disabled
bg: Слайдшоуто е изключено

en: Slideshow
bg: Слайдшоу

en: Next Background
bg: Следващ фон

en: Background Settings
bg: Настройки на фона

en: Current background:
bg: Текущ фон:

en: Playing
bg: Изпълнява

en: Paused
bg: Пауза

en: Stopped
bg: Спряно

en: Unknown Artist
bg: Неизвестен изпълнител

en: Unknown Album
bg: Неизвестен албум

en: Unknown Title
bg: Непознато заглавие

en: Previous
bg: Предишен

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Stop
bg: Стоп

en: Next
bg: Нататък

en: Consecutive Playing
bg: Последователно

en: No Shuffle
bg: Без разбъркване

en: Open Player
bg: Отвори плеър

en: Quit Player
bg: Затвори плеър

en: Pause
bg: Пауза

en: Repeat Single
bg: Повтори песента

en: Repeat All
bg: Повтори всичко

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
bg: Случайно

en: Mute output
bg: Заглушаване на изхода

en: Mute input
bg: Заглушаване на входа

en: Applications
bg: Приложения

en: Output device
bg: Изходно устройство

en: Microphone
bg: Микрофон

en: Input device
bg: Входно устройство

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Launch player
bg: Стартирай плеър

en: Choose player controls
bg: Избери контроли на плеъра

en: Sound Settings
bg: Настройки на звука

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете всички елементи от кошчето?

en: This operation cannot be undone.
bg: Тази операция не може да се отмени.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
bg: Кошче

en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Open Trash
bg: Покажи кошчето

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Switch User
bg: Смяна на потребител

en: Log Out...
bg: Изход...

en: Power Off...
bg: Изключване...

en: Remove 'Window list'
bg: Премахни 'Списък с прозорци'

en: All windows
bg: Всички прозорци

en: Manage workspaces (Expo)
bg: Управление на работни места (Expo)

en: Add a new workspace
bg: Добави ново работно място

en: Remove the current workspace
bg: Премахни това работно място

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
bg: Нормално

en: Left
bg: Ляво

en: Right
bg: Дясно

en: Upside-down
bg: Обърнато

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
bg: Екран

en: Configure display settings...
bg: Конфигуриране на настройките на екрана

en: Clock
bg: Часовник

en: Edit launcher
bg: Редактиране на стартер

en: Photo Frame
bg: Рамка на снимката

en: Control Center
bg: Контролен център

en: Users and Groups
bg: Потребители и Групи

en: Add or remove users and groups
bg: Добавяне или премахване на потребители и групи

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
bg: Виртуална клавиатура

en: Turn on-screen keyboard on or off
bg: Включване или изключване на екранната клавиатура

en: Valid name
bg: Валидно име

en: The name cannot be empty.
bg: Името не може да е празно

en: Valid executable
bg: Валиден изпълнение

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
bg: Изпълнението не е валидно. Не може да е празно и интервалите в пътя трябва да бъдат заменени с обратно наклонена черта (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
bg: Не може да бъде добавен стартер на това място. Да се добави ли на работния плот?

en: Choose a command
bg: Избор на команда

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
bg: Искате ли да добавите този стартер и в менюто?Той ще бъде поставен в категорията Други.

en: Screen Locker
bg: Заключване на екрана

en: Please type an away message for the lock screen
bg: Моля напишете съобщение за екрана за заключване

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Hardware
bg: Хардуер

en: Administration
bg: Администриране

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
bg: Мрежa

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
bg: мрежа, безжична мрежа, wifi, интернет, широколентова връзка

en: color, profile, display, printer, output
bg: цвят, профил, дисплей, принтер, изход

en: Graphics Tablet
bg: Графичен таблет

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
bg: дигитализиране, таблет, графика, калибриране, писалка, стилус

en: printers, laser, inkjet
bg: принтери, лазерни, мастилно-струйни

en: Firewall
bg: Защитна стена

en: firewall, block, filter, programs
bg: защитна стена, блокиране, филтър, програми

en: Languages
bg: Езици

en: language, install, foreign
bg: език ,инсталиране

en: Input Method
bg: Метод на въвеждане

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
bg: език, инсталиране, чужд, въвеждане, метод, китайски, корейски, японски, писане

en: Login Window
bg: Прозорец за влизане

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
bg: вписване, ightdm, mdm, gdm, мениджър, потребител, парола, стартиране, смяна

en: login, lightdm, manager, settings, editor
bg: вписване, lightdm, управление, настройки, редактор

en: Driver Manager
bg: Управление на драйвери

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
bg: видео, драйвер, wifi, карта, хардуер, патентни, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
bg: Настройки на Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
bg: видео, драйвер, затворен, nvidia, настройки

en: Software Sources
bg: Софтуерни източници

en: ppa, repository, package, source, download
bg: ppa, хранилище, пакет, изходен код, сваляне

en: Package Management
bg: Управление на пакети

en: update, install, repository, package, source, download
bg: обновяване, инсталиране, хранилище, пакет, източник, сваляне

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
bg: потребител, потребители, акаунт, група, групи, парола

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
bg: bluetooth, донгъл, обмен

en: Manage Services and Units
bg: Управление на услугите и елементите

en: systemd, units, services, systemctl, init
bg: systemd, елементи, услуги, systemctl, init

en: Disks
bg: Дискове

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
bg: дискове, управление, хадуер, мениджмънт, твърд, hdd, устройство, формат, изтриване, тест, създаване, ISO, диск, образ

en: Back to all settings
bg: Обратно към всички настройки

en: Cancel
bg: Отказ

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
bg: Името на групата не може да съдържа главни букви или интервал

en: Change Password
bg: Промени паролата

en: New password
bg: Нова парола

en: Confirm password
bg: Потвърждаване на паролата

en: Generate a password
bg: Създаване на парола

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
bg: Новата парола трябва да е от поне 8 символа

en: Show password
bg: Показване на паролата

en: An error occurred. Your password was not changed.
bg: Получи се грешка. Паролата ви не беше сменена.

en: Change
bg: Промени

en: Passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат

en: Too short
bg: Твърде къса

en: Weak
bg: Слаба

en: Fair
bg: Приемлива

en: Good
bg: Добра

en: Strong
bg: Силна

en: Standard
bg: Стандартен

en: Administrator
bg: Администратор

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
bg: Потребителското име може да съдържа само:
        - малки букви (а-я)
        - числа (0-9)
        - символите '.', '-' и  '_'

en: Account Type
bg: Тип акаунт

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Username
bg: Потребителско Име

en: Invalid username
bg: Невалидно потребителско име.

en: A user with the name '%s' already exists.
bg: Потребителското име %s вече е заето

en: Users
bg: Потребители

en: Groups
bg: Групи

en: Click to change the picture
bg: Щракнете за да смените изображението

en: Browse for more pictures...
bg: Преглед на други изображения

en: Click to change the name
bg: Натиснете за смяна на името

en: Click to change the password
bg: Натиснете за смяна на паролата

en: Click to change the groups
bg: Натиснете за да промените групата

en: Picture
bg: Изображение

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
bg: Име

en: Password
bg: Парола

en: Open
bg: Отваряне

en: Images
bg: Изображения

en: No password set
bg: Няма зададена парола

en: Set at login
bg: Задай за вход

en: This user is currently logged in
bg: Този потребител в момента е логнат

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
bg: Потретелската папка е криптирана. Няма достъп до криптираната директория, само потребителя може да смени паролата.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете %s и всички файлове асоциирани с потребителя

en: This group is set as %s's primary group
bg: Тази група е зададена като %s основна

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%s“?

en: Group Name
bg: Име на групата

en: Previous instance
bg: Предишен екземпляр

en: Next instance
bg: Следващ екземпляр

en: More options
bg: Още опции

en: Import from a file
bg: Внасяне от файл

en: Export to a file
bg: Изнасяне към файл

en: Reset to defaults
bg: Връщане до начални

en: Reload %s
bg: Презареди %s

en: Settings for %s
bg: Настройки за %s

en: Select or enter file to export to
bg: Изберете или въведете файл за изнасяне на

en: JSON files
bg: JSON файлове

en: Select a JSON file to import
bg: Избиране на JSON файл за внасяне

en: Cancel Job
bg: Прекрати задачата

en: Do you really want to cancel this job?
bg: Наистина ли искате да прекратите тази задача?

en: Keep Printing
bg: Продължи печата

en: Do you really want to cancel all jobs?
bg: Наистина ли искате да прекратите всички задачи?

en: Cancel All Jobs
bg: Прекрати всички задачи

en: Random
bg: Случайно

en: Show
bg: Показване

en: Item
bg: Елемент

en: Select a date
bg: Избери дата

en: Select a time
bg: Избор на час

en: Hour
bg: Час

en: Minute
bg: Минута

en: Second
bg: Секунди

en: This applet is currently enabled
bg: Този аплет е вече включен

en: This desklet is currently enabled
bg: Този десклет е вече включен

en: This extension is currently enabled
bg: Този разширение е вече включено

en: by %s
bg: автор %s

en: Configure
bg: Настройка

en: This is a system applet. It cannot be removed.
bg: Това е системен аплет. Не може да бъде премахнат.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
bg: Това е системен десклет. Не може да бъде премахнат.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
bg: Това е системно разширение. Не може да бъде премахнато.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
bg: Този аплет съдържа функции, които имат потенциала да накарат Cinnamon да се срине или да замръзне. Ако изпитате сривове и замръзвания, опитайте да го премахнете.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
bg: Този десклет съдържа функции, които имат потенциала да накарат Cinnamon да се срине или да замръзне. Ако изпитате сривове и замръзвания, опитайте да го премахнете.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
bg: Това разширение съдържа функции, които имат потенциала да накарат Cinnamon да се срине или да замръзне. Ако изпитате сривове и замръзвания, опитайте да го премахнете.

en: About
bg: Относно

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
bg: Разширението %s не е съвместимо с вашата версия на Cinnamon

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
bg: Има включени няколко инстанции. Сигурни ли сте че искате да премахнете всички от тях?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
bg: Наистина ли искате да премахнете всички %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
bg: Това ще възстанови началните настройки на включените аплети. Сигурни ли сте?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
bg: Това ще възстанови началните настройки на включените десклети. Сигурни ли сте?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
bg: Това ще изключи включи активни разширения. Искате ли да направите това?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
bg: При зареждането на %s нещо се обърка. Моля убедете се че използвате последната версия и докладвайте проблема на разработчик.

en: Installed
bg: Инсталирано

en: Install
bg: Инсталиране

en: Update
bg: Обновяване

en: Sort by
bg: Сортиране по

en: Popularity
bg: Популярност

en: Date
bg: Дата

en: Upgradable
bg: Надграждане

en: More info
bg: Повече информация

en: Refresh
bg: Опресни

en: Update all
bg: Актуализирай всички

en: %d update available | %d updates available
bg[0]: Налична е %d актуализация
bg[1]: Налични са %d актуализации

en: No updates available
bg: Няма налични актуализации

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
bg: Кликнете върху пипетката, след това кликнете на цвят върху екрана, за да го изберете

en: Click to set a new accelerator key.
bg: Кликнете за да настроите нов ускорител

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
bg: Нтиснете Enter, или клилнете отново, за да отмените операция

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
bg: Натиснете Backspace за да изчистите съществуващата комбинация

en: unassigned
bg: незададен

en: Pick an accelerator
bg: Избиране на ускорител

en: Continue
bg: Продължаване

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
bg: Продължете само ако сте убеден какво правите, иначе натиснете "отказ"

en: Checking dependencies
bg: Проверка на зависимостите

en: Please install: %s
bg: Моля инсталирайте %s

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Open
bg: _Отваряне

en: Sound files
bg: Звукови файлове

en: Downloading images:
bg: Сваляне на изображения:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
bg: Настъпи грешка при опита за връзка със сървъра. Моля опитайте малко по-късно.

en: Refreshing the cache
bg: Освежаване на кеша

en: Installing %s
bg: Инсталиране на %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
bg: По време на инсталацията на %s се получи грешка. Моля докладвайте за инцидента на разработчик.

en: Uninstalling %s
bg: Деинсталиране на %s

en: A problem occurred while removing %s.
bg: Имаше проблем при премахването на %s.

en: 
    
    Details:  %s
bg: 
    
    Детайли: %s

en: Add new entry
bg: Добави нов запис

en: Remove selected entry
bg: Премахни избрания запис

en: Edit selected entry
bg: Редактирай избрания запис

en: Move selected entry up
bg: Премести избрания запис нагоре

en: Move selected entry down
bg: Премести избрания запис надолу

en: Edit entry
bg: Редактирай запис

en: Configure accessibility features
bg: Конфигуриране на функциите за достъпност

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
bg: лупа, говор, достъп, мащаб, клавиши, контраст

en: Visual
bg: Видимост

note: Visual Aids
en: Visual Aids
bg: Нагледни помагала

en: High contrast
bg: Висок контраст

en: Large text
bg: Голям текст

en: Screen reader
bg: Екранен четец

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
bg: Увеличение на екрана

en: Enable zoom
bg: Включване на увеличението

en: Magnification
bg: Увеличение

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
bg: Изключен

en: Mouse wheel modifier
bg: Модифициране на колелцето на мишката

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
bg: Докато този модификатор е натиснат, с колелцето на мишката ще може да контролирате увеличението.

en: Scroll at screen edges
bg: Преместване към краищата на екрана

en: Keep cursor centered
bg: Дръж курсора в центъра

en: Cursor moves with contents
bg: Курсора се движи заедно със съдържанието

en: Cursor pushes contents around
bg: Курсора отблъсква съдържанието

en: Mouse tracking mode
bg: Режим на прихващане на мишката

en: Lens mode
bg: Режим на лещата

en: Square
bg: Квадрат

en: Horizontal strip
bg: Хоризонтална лента

en: Vertical strip
bg: Вертикална лента

en: Lens shape
bg: Форма на лещата

en: Full screen
bg: На цял екран

en: Top half
bg: Горната половина

en: Bottom half
bg: Долната половина

en: Left half
bg: Лявата половина

en: Right half
bg: Дясната половина

en: Screen position
bg: Позиция на екрана

en: Enable the on-screen keyboard
bg: Включване на екранната клавиатура

en: Touch
bg: Докосване

en: Full scale
bg: Пълен мащаб

en: Scanning
bg: Сканиране

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
bg: Клавиатурна подредба

en: At the bottom of the screen
bg: В дъното на екрана

en: At the top of the screen
bg: На върха на екрана

en: Keyboard position
bg: Позиция на клавиатурата

en: A quarter of the screen
bg: На една четвърт от екрана

en: A third of the screen
bg: На една трета от екрана

en: Half of the screen
bg: На половин екран

en: Keyboard size
bg: Размер на клавиатурата

en: Show the keyboard any time something expects input
bg: Показвай клавиатурата всеки път, когато се очаква въвеждане

en: Show keyboard only when the user activates it
bg: Показвай клавиатурата, когато се активира от протребител

en: Activation mode
bg: Метод на активиране

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
bg: Индикатори на клавиатурата

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
bg: Използване на виртуални индикатори на Caps и Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
bg: Използване на звуков индикатор за Caps и Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
bg: Звук при включване на Caps и Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
bg: Звук при изключване на Caps и Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
bg: Обратна връзка при събитие (изисква при писане със звукова асистенция)

en: Enable visual alerts
bg: Включване на звуци

en: Flash the entire monitor
bg: Осветяване на целия монитор

en: Flash the active window
bg: Осветяване на активния прозорец

en: Visual style
bg: Визуален стил

en: Enable audio alerts
bg: Включване на звукови известия

en: Sound to use for window alerts
bg: Звук за известяване на прозорец

en: Typing assistance
bg: Асистент при писане

note: Stickykeys
en: Sticky keys
bg: Лепкави клавиши

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
bg: Подредба на комбинациите от модифицирани клавиши

en: Disable if two modifiers are pressed together
bg: Изключване ако два модификатора са натиснати заедно

en: Alert when a modifier key is pressed
bg: Известие при натоскане на модификатор

note: Slowkeys
en: Slow keys
bg: Бавни клавиши

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
bg: Постави забавяне между натискането и приемането на клавиш

en: Alert when a key is pressed
bg: Известие при натискане на клавиш

en: Alert when a key is accepted
bg: Известие при приемане на клавиш

en: Alert when a key is rejected
bg: Известие при отхвърляне на клавиш

en: Acceptance delay
bg: Забавяне на приемането

en: Short
bg: Кратко

en: Long
bg: Дълго

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
bg: Подскачащи клавиши

en: Ignore fast duplicate keypresses
bg: Игнориране на бързо натискане на еднакви клавиши

note: Mousekeys
en: Mouse keys
bg: Клавиши за мишка

en: Control the pointer using the keypad
bg: Контролиране на курсора с помощта на клавиатурата

en: Initial delay
bg: Първоначално забавяне

en: Shorter
bg: По-кратко

en: Longer
bg: По-дълго

en: Acceleration time
bg: Време на ускорение

en: Maximum speed
bg: Максимална скорост

en: Slower
bg: По-бавно

en: Faster
bg: По-бързо

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
bg: Второ натискане при задържане на основния бутон

en: Trigger a click when the pointer hovers
bg: Изпълнява кликане при посочване с мишката

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
bg: Отлагане

en: Motion threshold
bg: Праг на движение

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
bg: Малък

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
bg: Голям

en: Actions
bg: Действия

en: Manage
bg: Управление

en: Download
bg: Изтегляне

en: Enable
bg: Включване

en: Disable
bg: Изключване

en: Remove all
bg: Премахване на всички

en: Manage Cinnamon applets
bg: Управление на аплетите за Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
bg: Можете да премахнете определени неща в режим на редактиране на панела от контекстното меню

en: applet
bg: аплет

en: Installed applets
bg: Инсталирани аплети

en: Reset all
bg: Изчисти всички

en: Previous Panel
bg: Предишен панел

en: Next Panel
bg: Следващ панел

en: Solid color
bg: Плътен цвят

en: Horizontal gradient
bg: Хоризонтална преливка

en: Vertical gradient
bg: Вертикална преливка

en: No picture
bg: Без изображение

en: Mosaic
bg: Мозайка

en: Centered
bg: Центрирано

en: Scaled
bg: Преоразмерено

en: Stretched
bg: Разтеглено

en: Spanned
bg: Калибриран

en: Background color
bg: Фонов цвят

en: Change your desktop's background
bg: Промяна на фона на работния плот

en: background, picture, slideshow
bg: фон, картина, слайдшоу

en: Backgrounds
bg: Фон

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Add new folder
bg: Добавяне на нова папка

en: Remove selected folder
bg: Премахване на избраните папки

en: Play backgrounds as a slideshow
bg: Сменяй фона като слайдшоу

en: minutes
bg: минути

en: Play images in random order
bg: Смянай изображенията в случаен ред

en: Picture aspect
bg: Страни на изображението

en: Manage date and time settings
bg: Управление на часа и датата

en: time, date, calendar, format, network, sync
bg: време, дата, календар, формат, мрежа, синхронизиране

en: Date & Time
bg: Дата и час

en: Date and Time
bg: Дата и час

en: Network time
bg: Час от мрежата

en: Manually set date and time
bg: Ръчно задаване на час и дата

en: Format
bg: Фoрмат

en: Use 24h clock
bg: Използвай 24-часов часовник

en: Display the date
bg: Показвай дата

en: Display seconds
bg: Показвай секунди

en: Use locale default
bg: Използвай местоположението по подразбиране

en: Sunday
bg: Неделя

en: Monday
bg: Понеделник

en: First day of week
bg: Начало на седмицата

en: Region
bg: Регион

en: City
bg: Град

en: Internet
bg: Мрежа

en: Multimedia
bg: Мултимедия

en: Office
bg: Офис

en: System
bg: Система

en: Mail
bg: E-поща

en: Music
bg: Музика

en: Video
bg: Видео:

en: Photos
bg: Снимки

en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

en: Source Code
bg: Изходен код

en: File Manager
bg: Файлов мениджър

en: Plain Text
bg: Обикновен текст

en: CD audio
bg: CD аудио

en: Select an application for audio CDs
bg: Изберете програма за отваряне на аудио дискове (CD)

en: DVD video
bg: DVD видео

en: Select an application for video DVDs
bg: Изберете програма за отваряне на видео дискове (DVD)

en: Music player
bg: Аудио player

en: Select an application to run when a music player is connected
bg: Изберете програма, която да се изпълнява при свързване на преносимо устройство за музика

en: Select an application to run when a camera is connected
bg: Изберете програма, която да се изпълнява при свързване на камера

en: Software
bg: Програми

en: Select an application for software CDs
bg: Изберете програма, с която да се отварят дискове с програми

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
bg: аудио диск – DVD

en: blank Blu-ray disc
bg: празен диск – Blu-ray

en: blank CD disc
bg: празен диск – CD

en: blank DVD disc
bg: празен диск – DVD

en: blank HD DVD disc
bg: празен диск – HD DVD

en: Blu-ray video disc
bg: видео диск – Blu-ray

en: e-book reader
bg: Четец на е-книги

en: HD DVD video disc
bg: видео диск – HD DVD

en: Picture CD
bg: диск с изображения – CD

en: Super Video CD
bg: видео диск – Super Video CD

en: Video CD
bg: видео диск – Video CD

en: Windows software
bg: Програми за Уиндоус

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
bg: Параметър в команден ред на вашия терминал, за изпълнение на команда

en: Ask what to do
bg: Да се пита за действие

en: Open folder
bg: Отваряне на директория

en: Do nothing
bg: Да не се прави нищо

en: Other Media
bg: Други носители

en: Select how other media should be handled
bg: Изберете как да се управляват другите видове носители

en: _Action:
bg: _Действие:

en: Preferred Applications
bg: Предпочитани програми

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
bg: медия, стандартни, приложения, програми, преносими, браузър, имейл, календар, музика, видео, снимки, изображения, cd, автоматично, л'бими, приложения

en: Preferred applications
bg: Предпочитани приложения

en: Calculator
bg: Калкулатор

en: Terminal
bg: Терминал

en: Arguments
bg: Параметри

en: Removable media
bg: Преносимо устройство

en: Prompt or start programs on media insertion
bg: Попитай или стартирай програма при поставяне на устройство

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
bg: _Други носители…

en: Manage your Cinnamon desklets
bg: Управлявайте Вашите Cinnamon десклети

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
bg: Можете да премахнете конкретни места от работния плот чрез контекстното меню на десклетите

en: desklet, desktop, slideshow
bg: десклет, работен плот, слайдшоу

en: Desklets
bg: Десклети

en: General Settings
bg: Общи настройки

en: General Desklets Settings
bg: Общи настройки на десклетите

en: No decoration
bg: Без декорация

en: Border only
bg: Само рамка

en: Border and header
bg: Рамка и заглавие

en: Decoration of desklets
bg: Декорация на десклетите

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
bg: Бележка: Някои десклети изискват рамката/заглавието винаги да се показват

en: Such requirements override the settings selected here
bg: Тези изисквания ще елиминират настройките, избрани тук

en: Snap desklets to grid
bg: Подравняване на десклетите

en: Width of desklet snap grid
bg: Подравняване по широчина

en: Installed desklets
bg: Инсталирани десклети

en: Manage your desktop icons
bg: Управлявайте Вашите иконки на работния плот

en: desktop, home, button, trash
bg: Работен плот, домашна папка, бутон, кошче

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Manage display settings
bg: Управление настройките на дисплея

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
bg: дисплей, екран, монитор, оформление, резолюция, двоен, lcd

en: Layout
bg: Подредба

en: Disable automatic screen rotation
bg: Изключи автоматичното завъртане на екрана

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
bg: Изберете тази опция за да изключите автоматичното завъртане на екрана, на устройства оборудвани с акселометър.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
bg: Разреши частично мащабируемите контроли (експериментално)

en: Control Cinnamon visual effects.
bg: Контролиране на визуалните ефекти на Cinnamon

en: effects, window
bg: ефекти, прозорец

en: Effects
bg: Ефекти

en: Effects on dialog boxes
bg: Ефекти на диалоговите прозорци

en: Effects on menus
bg: Ефекти на менютата

en: Session startup animation
bg: Анимация при начало на сесията

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
bg: Избледняващ ефект при скролиране (Като на списъка в менюто)

en: Window effects
bg: Ефекти на прозорците

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
bg: Няма

en: Traditional
bg: Традиционно

en: Closing windows
bg: Затваряне на прозорците

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
bg: Избледняване

en: Minimizing windows
bg: Минимизиране на прозорците

en: Manage your Cinnamon extensions
bg: Управление на Вашите разширения за Cinnamon

en: extension, addon
bg: разширение, добавка

en: Extensions
bg: Разширения

en: Installed extensions
bg: Инсталирани разширения

en: Disable all
bg: Изключи всички

en: Configure system fonts
bg: Конфигуриране на системни шрифтове

en: font, size, small, large
bg: шрифт, размер, малък, голям

en: Font Selection
bg: Избор на шрифт

en: Default font
bg: Стандартен шрифт

en: Desktop font
bg: Шрифт на работния плот

en: Document font
bg: Шрифт на документите

en: Monospace font
bg: Равноширок шрифт

en: Window title font
bg: Шрифт за заглавията на прозорците

en: Font Settings
bg: Настройки на шрифта

en: Grayscale
bg: Степени на сивото

en: Slight
bg: Леко

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
bg: Средно

en: Full
bg: Пълно

en: Vertical RGB
bg: Вертикална RGB

en: Vertical BGR
bg: Вертикална BGR

en: Text scaling factor
bg: Коефицент на мащабиране

en: Hinting
bg: Подсказки

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
bg: Подсказките Ви предоставят ясен и четлив текст на екрана.

en: Antialiasing
bg: Заглаждане

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
bg: Заглаждането прави екранния текст по-гладък и по-лесен за четене

en: RGBA Order
bg: Подредна на RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
bg: Подредба на подпикселни елементи на LCD екран, използва се само когато заглаждането е зададено на 'rgba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
bg: Други настройки на Cinnamon

en: logging, click
bg: вписване, клик

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
bg: Общи

en: Compositor Options
bg: Опции на композитора

en: Disable compositing for full-screen windows
bg: Изключване на подредбата за пълноекранни прозорци

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
bg: Изберете тази настройка, за да позволите на приложенията на цял екран да пропускат управлението на подредбата и да работят с пълна скорост. Не избирайте ако искате да имате ефекти и при приложенията на цял екран.

en: Miscellaneous Options
bg: Допълнителни настройки

en: Enable timer when logging out or shutting down
bg: Включване на таймер при отписване или изключване

en: Timer delay
bg: Забавяне на таймера

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
bg: секунди

en: Check frequency
bg: Проверяване на честота

en: Switch to right workspace
bg: Смени за дясното работно място

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
bg: Смени за лявото работно място

en: Minimize window
bg: Минимизиране на прозорец

note: Windows
en: Maximize window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Close window
bg: Затваряне на прозорец

en: Move window to right workspace
bg: Премести прозореца в дясното работно място

en: Move window to left workspace
bg: Премести прозореца в лявото работно място

en: Push tile up
bg: Натисни оразмеряването нагоре

en: Push tile down
bg: Натисни оразмеряването надолу

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
bg: Натисни оразмеряването вляво

en: Push tile right
bg: Натисни оразмеряването вдясно

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
bg: Покажи работния плот

en: Volume up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume down
bg: Намаляване на звука

note: Sound and Media
en: Volume mute
bg: Заглушаване на звука

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
bg: Превключване между Изпълнение/Пауза

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Run a command
bg: Изпълнение на команда

en: Manage hotcorner settings
bg: Управление на настройките на активните ъгли

en: hotcorner, overview, scale, expo
bg: Активен ъгъл, преглед, мащаб, експозиция

en: Hot Corners
bg: Активни ъгли

en: Show all workspaces
bg: Показване на всички работни места

note: Expo
en: Show all windows
bg: Показване на всички прозорци

en: Enable this corner
bg: Включване на този ъгъл

en: Type a command...
bg: Въведете команда...

en: Activation delay (ms)
bg: Закъснение за активиране (мс)

en: Unknown size
bg: Неизвестна големина

en: Unknown CPU
bg: Неизвестен процесор

en: Operating System
bg: Операционна система

en: Cinnamon Version
bg: Версия на Cinnamon

en: Linux Kernel
bg: Linux ядро

en: Processor
bg: Процесор

en: Memory
bg: Памет

en: Hard Drives
bg: Твърди дискове

en: Hard Drive
bg: Твърд диск

en: Graphics Card
bg: Графична карта

en: Display system information
bg: Показване на данни за системата

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version
bg: система, информация, детайли, графика, звук, ядро, версия

en: System Info
bg: Информация за системата

en: Upload system information
bg: Качване на системна информация

en: No personal information included
bg: Не се събира лична информация

en: Copy to clipboard
bg: Копирай в клипборда

en: Troubleshooting
bg: Отстраняване на грешки

en: Windows
bg: Прозорци

en: Positioning
bg: Разполагане

en: Tiling and Snapping
bg: Подреждане и прилепване

en: Inter-workspace
bg: Среда на работното пространство

en: Inter-monitor
bg: Между монитори

en: Workspaces
bg: Работни места

en: Direct Navigation
bg: Пряка навигация

en: Screenshots and Recording
bg: Снимка и запис на работния плот

en: Launchers
bg: Стартери

en: Sound and Media
bg: Звук и мултимедия

en: Quiet Keys
bg: Тихи клавиши

en: Universal Access
bg: Улеснен достъп

en: Custom Shortcuts
bg: Потребителски клавишни комбинации

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
bg: Покажи екрана за избор на прозорец

en: Show the workspace selection screen
bg: Покажи екрана за избор на работно място

en: Cycle through open windows
bg: Циклично

en: Cycle backwards through open windows
bg: Назад през отворените прозорци

en: Cycle through windows from all workspaces
bg: Преминаване през прозорците от всички работни пространства

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
bg: Преминаване назад през прозорците от всички работни пространства

en: Cycle through open windows of the same application
bg: Превключване между отворените прозорци на едно и също приложение

en: Cycle backwards through open windows of the same application
bg: Обратно превключване между отворените прозорци на едно и също приложение

en: Run dialog
bg: Стартиращ диалог

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
bg: Превключване на лупа

en: Unmaximize window
bg: Демаксимизиране на прозорец

en: Activate window menu
bg: Активиране на менюто за прозорците

en: Raise window
bg: Увеличи прозореца

en: Lower window
bg: Свали прозореца

en: Toggle maximization state
bg: Превключване на състоянието на максимизиране

en: Toggle fullscreen state
bg: Превключване на пълен екран

en: Toggle shaded state
bg: Превключване на затъмняване

en: Toggle always on top
bg: Превключване на винаги отгоре

en: Toggle showing window on all workspaces
bg: Смени показването за всички работни места

en: Increase opacity
bg: Намялаване на прозрачността

en: Decrease opacity
bg: Увеличаване на прозрачността

en: Toggle vertical maximization
bg: Превключване на вертикално максимизране

en: Toggle horizontal maximization
bg: Превключване на хоризонтално максимизране

note: Windows - Positioning
en: Resize window
bg: Оразмеряване на прозорец

en: Move window
bg: Преместване на прозорец

en: Center window in screen
bg: Центриране на прозореца

en: Move window to upper-right
bg: Преместване на прозореца горе-вдясно

en: Move window to upper-left
bg: Преместване на прозореца горе-вляво

en: Move window to lower-right
bg: Преместване на прозореца долу-вдясно

en: Move window to lower-left
bg: Преместване на прозореца долу-вляво

en: Move window to right edge
bg: Преместване на прозореца вдясно

en: Move window to top edge
bg: Преместване на прозореца най-горе

en: Move window to bottom edge
bg: Преместване на прозореца най-долу

en: Move window to left edge
bg: Преместване на прозореца вляво

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
bg: Преместване на прозореца в новото работно място

en: Move window to workspace above
bg: Премести прозореца над работното пространство

en: Move window to workspace below
bg: Премести прозореца под работното пространство

en: Move window to workspace 1
bg: Преместване на прозореца в работен плот 1

en: Move window to workspace 2
bg: Преместване на прозореца в работен плот 2

en: Move window to workspace 3
bg: Преместване на прозореца в работен плот 3

en: Move window to workspace 4
bg: Преместване на прозореца в работен плот 4

en: Move window to workspace 5
bg: Преместване на прозореца в работен плот 5

en: Move window to workspace 6
bg: Преместване на прозореца в работен плот 6

en: Move window to workspace 7
bg: Преместване на прозореца в работен плот 7

en: Move window to workspace 8
bg: Преместване на прозореца в работен плот 8

en: Move window to workspace 9
bg: Преместване на прозореца на работен плот 9

en: Move window to workspace 10
bg: Преместване на прозореца в работен плот 10

en: Move window to workspace 11
bg: Преместване на прозореца в работен плот 11

en: Move window to workspace 12
bg: Преместване на прозореца в работен плот 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
bg: Преместване на прозорец в левия монитор

en: Move window to right monitor
bg: Преместване на прозорец в десния монитор

en: Move window to monitor above
bg: Премести прозореца над монитора

en: Move window to monitor below
bg: Премести прозореца под монитора

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
bg: Превключване към работен плот 1

en: Switch to workspace 2
bg: Превключване към работен плот 2

en: Switch to workspace 3
bg: Превключване към работен плот 3

en: Switch to workspace 4
bg: Превключване към работен плот 4

en: Switch to workspace 5
bg: Превключване към работен плот 5

en: Switch to workspace 6
bg: Превключване към работен плот 6

en: Switch to workspace 7
bg: Превключване към работен плот 7

en: Switch to workspace 8
bg: Превключване към работен плот 8

en: Switch to workspace 9
bg: Превключване към работен плот 9

en: Switch to workspace 10
bg: Превключване към работен плот 10

en: Switch to workspace 11
bg: Превключване към работен плот 11

en: Switch to workspace 12
bg: Превключване към работен плот 12

note: System
en: Log out
bg: Изход

en: Shut down
bg: Изключване

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Hibernate
bg: Хиберниране

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
bg: Снимка на област от екрана

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
bg: Копиране на снимка на област от екрана в буфера за обмен

en: Take a screenshot
bg: Снимане на екрана

en: Copy a screenshot to clipboard
bg: Копирай снимката на екрана в буфера за обмен

en: Take a screenshot of a window
bg: Снимка на отделен прозорец

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
bg: Копиране на снимка на отделен прозорец в буфера за обмен

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
bg: Превключване на запис на работен плот (трябва да рестартирате Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
bg: Смяна на настройките на екрана

en: Rotate display
bg: Завъртане на екрана

en: Orientation Lock
bg: Заключване на ориентацията

en: Increase screen brightness
bg: Увеличаване на яркостта

en: Decrease screen brightness
bg: Намаляване на яркостта

en: Toggle keyboard backlight
bg: Превключване на клавиатърната подсветка

en: Increase keyboard backlight level
bg: Увеличаване силата на посветката

en: Decrease keyboard backlight level
bg: Намаляване силата на подсветката

en: Toggle touchpad state
bg: Превключване към състоянието на тъчпада

en: Turn touchpad on
bg: Включване на тъчпада

en: Turn touchpad off
bg: Изключване на тъчпада

en: Show power statistics
bg: Показване на статистиката на захранването

note: Launchers
en: Launch terminal
bg: Стартиране на терминал

en: Launch help browser
bg: Стартиране на програмата за помощ

en: Launch calculator
bg: Стартиране на калкулатор

en: Launch email client
bg: Стартиране на програмата за е-поща

en: Launch web browser
bg: Стартиране на Интернет браузър

en: Home folder
bg: Домашна папка

en: Mic mute
bg: Заглушаване на микрофона

en: Launch media player
bg: Стартиране на плеър

en: Pause playback
bg: Пауза на изпълнението

en: Stop playback
bg: Спиране на изпълнението

en: Eject
bg: Изваждане

en: Rewind
bg: Превъртане назад

en: Fast-forward
bg: Бързо напред

en: Repeat
bg: Повторение

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
bg: Заглушаване на звука (Тихо)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
bg: Намаляне (Тихо)

en: Volume up (Quiet)
bg: Увеличаване (Тихо)

note: Universal Access
en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Умаляване

en: Turn screen reader on or off
bg: Включване или изключване на екранния четец

en: Increase text size
bg: Увеличаване на размера на текста

en: Decrease text size
bg: Намаляване на размера на текста

en: High contrast on or off
bg: Включване/изключване на високия контраст

en: Manage keyboard settings and shortcuts
bg: Управление на клавишните настройки и преки пътища

en: keyboard, shortcut, hotkey
bg: клавиатура, кратки пътища, бързи клавиши

en: Key repeat
bg: Повторение на клавиш

en: Typing
bg: Писане

en: Enable key repeat
bg: Активиране на ключ за повторение

en: Repeat delay:
bg: Повторение:

en: Repeat speed:
bg: Скорост на повторение:

en: Slow
bg: Бавна

en: Fast
bg: Бърза

en: Text cursor
bg: Текст на курсора

en: Text cursor blinks
bg: мигане на курсора

en: Blink speed:
bg: Скорост на мигане:

en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
bg: За да редактирате клавишен ключ, кликнете върху него и натиснете новата комбинация, или натиснете backspace, за да изчистите.

en: Type to search
bg: Пишете за търсене

en: Add custom shortcut
bg: Добавяне на кратък път

en: Remove custom shortcut
bg: Премахване на пряк път

en: Categories
bg: Категории

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Keyboard bindings
bg: Клавишни ключове

en: Layouts
bg: Подредби

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
bg: Клавишната комбинация  <b>%(combination)s</b> вече се използва от <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
bg: Ако продължите, комбинацията ще бъде пренасочена към <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
bg: Желаете ли да продължите с тази операция?

en: Reset to default
bg: Върни началните настройки

en: Select a file
bg: Избор на файл

en: Control mouse and touchpad settings
bg: Контрол на мишката и настройки на тъчпада

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
bg: мишка, сензорен панел, synaptic, двоен клик

en: Mouse and Touchpad
bg: Мишка и сензорен панел

en: Left handed (mouse buttons inverted)
bg: За лява ръка (бутоните на мишката ще са обърнати)

en: Reverse scrolling direction
bg: Обръщане посоката на скролиране

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
bg: Показване на позицията на курсора при натискане на клавиша "Control"

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
bg: Емулиране на среден клик при кликване на ляв и десен бутони

en: Drag-and-drop threshold
bg: Съпротива при влачене и пускане

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
bg: пиксела

en: Pointer size and speed
bg: Размер и скорост на мишката

en: Size
bg: Размер

en: Smaller
bg: По-малък

en: Larger
bg: По-голям

en: Speed
bg: Скорост

en: Device default
bg: Устройство по подразбиране

en: Constant
bg: Постоянен

en: Adaptive
bg: Адаптивен

en: Acceleration
bg: Ускорение

en: Double-Click timeout
bg: Време за двоен клик

en: Timeout
bg: Изчакване

en: Double-click test
bg: Тестване на двоен клик

en: Enabled
bg: Активиран

en: Disabled when a mouse is attached
bg: Изключен, когато е включена мишка

en: Touchpad is
bg: Тъчпда е

en: Tap to click
bg: Докосване за клик

en: Disable touchpad while typing
bg: Изключване на сензорния панел по време на писане

en: Default device behavior
bg: Поведение на устройството по подразбиране

en: Use multiple fingers for right and middle click
bg: Използвах няколко пръста за ляв и десен клик

en: Click actions
bg: Действия за клик

en: Scrolling
bg: Скрол

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Success!
bg: Успех!

en: Two-finger scrolling
bg: Скролиране с два пръста

en: Edge scrolling
bg: Скролиране по ръба

en: Scrolling method
bg: Метод на скролиране

en: Notification preferences
bg: Настройки за известяване

en: notifications
bg: известяване

en: Notification settings
bg: настройки на известията

en: Enable notifications
bg: Включване на известяването

en: Remove notifications after their timeout is reached
bg: Премахване на известяването след неговото изтичане

en: Show notifications on the bottom side of the screen
bg: Показвай известиятав долния край на екрана

en: Display a test notification
bg: Показване на тестово известяване

en: Media keys OSD
bg: Екранно известие на мултимедийните клавиши

en: Media keys OSD size
bg: Размер на известията на мултимедийните клавиши

en: Connect to your online accounts
bg: Връзка с вашите онлайн акаунти

en: Online Accounts
bg: Онлайн акаунти

en: Information about GNOME Online Accounts
bg: Информация относно Gnome онлайн акаунти

en: Center Zone
bg: Централна част

en: Panel height:
bg: Височина на панела

en: Left Zone
bg: Лява част

en: Right Zone
bg: Дясна част

en: Panel width:
bg: Широчина на панела:

en: Top Zone
bg: Горна част

en: Bottom Zone
bg: Долна част

en: Panel Visibility
bg: Видимост на панела

en: Auto hide panel
bg: Автоматично скриване на панела

en: Always show panel
bg: Винаги показвай панела

en: Intelligently hide panel
bg: Умно скриване на панела

en: Auto-hide panel
bg: Автоматично скриване на панела

en: Show delay
bg: Забавяне при показване

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
bg: милисекунди

en: Hide delay
bg: Забавяне при скриване

en: Customize
bg: Персонализиране

en: Panel appearance
bg: Показване на панела

en: Allow theme to determine font size
bg: Позволяване на темата да определя размера на шрифта

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Scale to panel size exactly
bg: Точно мащабиране до размера на панела

en: Scale to panel size optimally
bg: Оптимално мащабиране до размера на панела

en: Colored icon size
bg: Размер на оцветените иконки

en: Symbolic icon size
bg: Размер на символните иконки

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->units menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->units clock@cinnamon.org->settings-schema.js
en: px
bg: пиксела

en: Manage Cinnamon panel settings
bg: Управление на панела на Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
bg: панел, височина, долу, горе, скриване, подредба

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
bg: Панел

en: Previous panel
bg: Предишен панел

en: Next panel
bg: Следващ панел

en: General Panel Options
bg: Общи настройки на панелите

en: Add new panel
bg: Добави нов панел

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
bg: Позволи на курсора да преминава през ръба на панела

en: Shut down immediately
bg: Изключи незабавно

en: 50%
bg: 50 %

en: 30 seconds
bg: 30 секунди

en: 60 seconds
bg: 60 секунди

en: 90 seconds
bg: 90 секунди

en: 2 minutes
bg: 2 минути

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 15 minutes
bg: 15 минути

en: 30 minutes
bg: 30 минути

en: 45 minutes
bg: 45 минути

en: 1 hour
bg: 1 час

en: 2 hours
bg: 2 часа

en: 3 hours
bg: 3 часа

en: Never
bg: Никога

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: hours
bg: часа

en: Manage power settings
bg: Управление на настройките на захранването

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
bg: захранване, приспиване, хиберниране, лаптоп, десктоп, яркост, предпазител на екрана

en: Power Management
bg: Управление на захранването

en: Power Options
bg: Опции на захранването

en: On A/C power
bg: На захранване

en: On battery power
bg: На батерия

en: Turn off the screen when inactive for
bg: Изключване на екрана при неактивност от

en: Suspend when inactive for
bg: Приспиване след бездействие от

en: When the lid is closed
bg: При затваряне на екрана

en: Extra options
bg: Допълнителни опции

en: When the power button is pressed
bg: При натискане на бутона за захранването

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
bg: Извърши действието при затваряне на капака, дори и при включен външен монитор

en: When the battery is critically low
bg: Когато нивото на батерията е критично

en: Enable Hybrid Sleep
bg: Включи хибридно заспиване

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
bg: Замени заспиването с хибридно заспиване

en: Power
bg: Захранване

en: Batteries
bg: Батерии

en: Screen brightness
bg: Яркост  на екрана

en: On battery, dim screen when inactive
bg: На батерия, затъмни екрана при неактивност

en: Brightness level when inactive
bg: Ниво на яркост при неактивност

en: Dim screen after inactive for
bg: Затъмни екрана при неактивност от

en: Backlight brightness
bg: Яркост на фона

en: Devices
bg: Устройства

en: Caution low UPS, %s remaining
bg: Критично ниво на UPS, остават %s

en: Using UPS power - %s remaining
bg: Работа на UPS - остават %s

en: Caution low UPS
bg: Ниско ниво на UPS

en: Using UPS power
bg: Използване на UPS

en: Charging - %s until fully charged
bg: Зареждане. Остават %s до пълно зареждане

en: Caution low battery, %s remaining
bg: Внимание нисък заряд на батерията. Остават %s

en: Using battery power - %s remaining
bg: Работа от батерия. Остават %s

en: Charging - fully charged
bg: Зареждане - напълно зареден

en: Empty
bg: Празно

en: Battery
bg: Батерия

en: Uninterruptible power supply
bg: Непрекъсваемо токозахранване

en: Wireless mouse
bg: Безжична мишка

en: Wireless Keyboard
bg: Безжична клавиатура

en: Personal digital assistant
bg: Цифров помощник

en: Cellphone
bg: Мобилен телефон

en: Ask
bg: Попитай

en: Cinnamon privacy settings
bg: Настройки за поверителност на Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
bg: лично, текущо, gtk, частно

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Remember recently accessed files
bg: Запомняне на последно отворените файлове

en: Recent files
bg: Последни файлове

en: Never forget old files
bg: Никога не забравяй предишните файлове

en: Number of days to remember old files
bg: Дни на запомняне на старите файлове

en: Internet connectivity
bg: Интернет свързаност

en: Check connectivity
bg: Проверка на връзката

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
bg: Проверка дали мрежовата връзка достига до интернет. Това прави възможно достигането на далечни портали, но също така периодично генерира мрежов трафик.

en: Lock immediately
bg: Заключи незабавно

en: 2 seconds
bg: 2 секунди

en: 15 seconds
bg: 15 секунди

en: 1 minute
bg: 1 минута

en: 3 minutes
bg: 3 минути

en: Manage screen lock settings
bg: Управление на настройките за заключване на екрана

en: screensaver, lock, away, message
bg: предпазител, заключване, отдалечен, съобщение

en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

en: Screensaver settings
bg: Настройки на предпазителя на екрана

en: Delay before starting the screensaver
bg: Забавяне преди стартиране на предпазителя на екрана

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
bg: Тази опция определя времето на изчакване преди стартиране на предпазителя на екрана, когато компютъра не се използва

en: Lock settings
bg: Настройки на заключване

en: Lock the computer when put to sleep
bg: Заключи компютъра, когато го сложа да спи

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
bg: С включването на тази опция, ще се изисква парола при събуждане на компютъра.

en: Lock the computer after the screensaver starts
bg: Заключи компютъра след стартиране на предпазителя на екрана

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
bg: Включването на тази опция ще изисква парола, след като екрана се изключи, или когато предпазителя на екрана се активира, след период на престой.

en: Delay before locking
bg: Изчакване преди заключване

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
bg: Тази опция определя общото време на изчакване преди заключване на екрана, след показването на предпазителя на екрана, или след угасването на екрана.

en: Always show the clock
bg: Винаги показвай часовник

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
bg: Показвай часовник на тапета, не само на заключващия екран

en: Use a custom date and time format
bg: Използване на различен формат за дата и час

en: Time Format
bg: Формат на времето

en: Date Format:
bg: Формат на дата:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
bg: Показва на информация за синтакса на дата

en: Time Font
bg: Шрифт на часа

en: Date Font
bg: Шрифт на датата

en: Away message
bg: Съобщение при отсъствие

en: Show this message when the screen is locked
bg: Показване на съобщение, когато екрана е заключен

en: This is the default message displayed on your lock screen
bg: Това е стандартното съобщение, което се показва на екрана за заключване

en: Font
bg: Шрифт

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
bg: Въпрос за съобщение при заключване на екрана от менюто

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
bg: Тази опция ви позвалява да напишете съобщение всеки път, когато заключвате екрана от менюто

en: Allow keyboard shortcuts
bg: Разреши клавишни комбинации

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
bg: Разреши използването на клавишни комбинации на заключващия екран. Например контрол на звука и медийни клавиши

en: Show media player controls
bg: Показай медийните контроли

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
bg: Показвай контролите за изпълнение по време на работа на плеъра, ако плеъра е съвместим

en: Show album art
bg: Показвай обложка на албума

en: If available, show album art while media is playing
bg: Показвай обложка на албум по време на изпълнение, ако е налична

en: Show info panel
bg: Показвай панел с информация

en: Show the number of missed notifications and the battery status
bg: Показвай броя на пропуснатите известия и състоянието на батерията

en: Allow floating clock and album art widgets
bg: Разреши уиджетите за плаващ часовник и обложка

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
bg: Когато предпазителя на екрана по подразбиране е активен, позволява на часовника и обложката да се носят наоколо

en: Starting Cinnamon
bg: Стартиране на Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
bg: Излизане от Cinnamon

en: Switching workspace
bg: Смяна на работното място

en: Opening new windows
bg: Отваряне на нови прозорци

en: Maximizing windows
bg: Максимизиране на прозорците

en: Unmaximizing windows
bg: Демаксимизиране на прозорците

en: Tiling and snapping windows
bg: Прилепване и поставяне на прозорците

en: Inserting a device
bg: Поставяне на устройство

en: Removing a device
bg: Премахване на устройство

en: Showing notifications
bg: Показвани известия

en: Changing the sound volume
bg: Промяна на силата на звука

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
bg: Преден ляв

en: Front Right
bg: Преден десен

en: Front Center
bg: Преден централен

en: Rear Left
bg: Заден ляв

en: Rear Right
bg: Заден десен

en: Rear Center
bg: Заден централен

en: Subwoofer
bg: Субуфер

en: Side Left
bg: Страничен ляв

en: Side Right
bg: Страничен десен

en: Volume:
bg: Сила:

en: Softer
bg: По-меко

en: Louder
bg: По-шумно

en: Muted
bg: Без звук

en: Click to unmute
bg: Натисни за пускане на звук

en: Click to mute
bg: Натисни за заглушаване

en: Balance
bg: Баланс

en: Rear
bg: Отзад

en: Front
bg: Отпред

en: Soft
bg: Меко

en: Loud
bg: Шумно

en: Input level
bg: Входящо ниво

en: Output profile
bg: Изходен профил

en: Test sound
bg: Проба на звука

en: Test Sound
bg: Пробен звук

en: Manage sound settings
bg: Управление настройките на звука

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
bg: звук, медия, музика, говорители, аудио, микрофон, слушалка

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
bg: Звук

en: Output
bg: Изход

en: Device
bg: Устройство

en: Device settings
bg: Настройки на устройството

en: Input
bg: Вход

en: No inputs sources are currently available.
bg: Няма налични входящи източници.

en: Sounds
bg: Звуци

en: Sounds Volume
bg: Сила на звука

en: No application is currently playing or recording audio.
bg: В момента никоя програма не записва и не възпроизвежда звук.

en: Amplification
bg: Усилване

en: Maximum volume: %d
bg: Максимална сила: %d

en: Reduced
bg: Намалено

en: Amplified
bg: Усилено

en: Manage your startup applications
bg: Управление на стартиращите приложения

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
bg: стартиране, програми, boot, init, сесия, авто старт, приложения

en: Startup Applications
bg: Автоматично стартирани програми

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: No description
bg: Няма описание

en: No name
bg: Няма име

en: Run now
bg: Изпълни сега

en: Could not execute '%s'
    %s
bg: Не мога да изпълня '%s'
    %s

en: Custom command
bg: Потребителска команда

en: Choose application
bg: Избор на приложение

en: Add Startup Program
bg: Добавяне на програма стартираща при влизане

en: Edit Startup Program
bg: Редактиране на програмите стартиращи при влизане

en: Save
bg: Запази

en: Command
bg: Команда

en: Browse...
bg: Преглед...

en: Comment
bg: Коментар

en: Startup delay
bg: Забавяне на стертиране

en: The startup command cannot be empty
bg: Името на командата за стартиране не може да бъде празно

en: The startup command is not valid
bg: Името на командата за стартиране е неправилно

en: Select Command
bg: Избор на команда

en: Search Applications...
bg: Търсене на приложения

en: Add Application
bg: Добавяне на приложение

en: Manage themes to change how your desktop looks
bg: Управлявайте темите, за да промените вида на вашия работен плот

en: themes, style
bg: тема, стил

en: Themes
bg: Теми

en: Mouse Pointer
bg: Показалец на мишката

en: Icons
bg: Икони

en: Add/Remove
bg: Добави/Премахни

en: Miscellaneous options
bg: Други опции

en: Show icons in menus
bg: Показване на икони в менютата

en: Show icons on buttons
bg: Показване на икони на бутоните

en: Scrollbar behavior
bg: Поведение на скрола

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
bg: Отиване на посочената позиция при клик в полето на скрола

en: Use overlay scroll bars
bg: Използвай скрит скролбар

en: Override the current theme's scrollbar width
bg: Пренебрегвай ширината на скрола, зададаван от темите

en: Scrollbar width
bg: Широчина на скрола

en: Manage window tiling preferences
bg: Управление подредбата на прозорците

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
bg: прозорец, подреждане, обръщане, прилепване

en: Window Tiling
bg: Показвай придвижването

en: Enable Window Tiling and Snapping
bg: Включване на подреждане и прилепване

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
bg: Максимизиране вместо прилепване, при завличане на прозореца до ръба на екрана

en: Change your user preferences and password
bg: Променете Вашите потребителски настройки и парола

en: user, account, information, details, password
bg: потребител, акаунт, информация, детайли, парола

en: Account details
bg: Данни за акаунта

en: Click to change your picture
bg: Кликнете за смяна на снимката

en: Take a photo...
bg: Снимане...

en: Click to change your name
bg: Кликнете за да смените името

en: Click to change your password
bg: Кликнете за смяна на паролата

en: Current password
bg: Текуща парола

en: Wrong password
bg: Грешна парола

en: Internal Error
bg: Вътрешна грешка

en: Manage window preferences
bg: Управление настройките на прозорците

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
bg: прозорец, заглавна лента, ръб, превключване, списък с прозорци, внимание, фокус

en: Titlebar
bg: Заглавна лента

en: Buttons
bg: Бутони

en: Buttons layout
bg: Подредба на бутоните

en: Toggle Shade
bg: Превключи в сянка

en: Toggle Maximize
bg: Превключване на максимизиране

en: Toggle Maximize Horizontally
bg: Превключване на хоризонтално максимизиране

en: Toggle Maximize Vertically
bg: Превключване на вертикално максимизиране

en: Toggle on all workspaces
bg: Вкл./Изкл. за всички работни плотове

en: Lower
bg: Намаляване

en: Action on title bar double-click
bg: Действие при двоен клик върху заглавната лента

en: Action on title bar middle-click
bg: Действие при натискане на средния бутон върху заглавната лента

en: Action on title bar right-click
bg: Действие при натискане с десния бутон върху заглавната лента

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
bg: Нищо

en: Shade and unshade
bg: Регулиране на сенките

en: Adjust opacity
bg: Регулиране на прозрачността

en: Action on title bar with mouse scroll
bg: Действие на скрола на мишката върху заглавната лента

en: Minimum opacity
bg: Минимална непрозрачност

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-sc
en: Behavior
bg: Поведение

en: Window Focus
bg: Фокус на прозорци

en: Click
bg: Клик

en: Sloppy
bg: Небрежен

en: Window focus mode
bg: Режим на фокусиране на прозорци

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
bg: Начинът за фокусиране на прозорци указва как се активират прозорците. Има три възможни стойности: „click“ означава, че прозорците трябва да бъдат натиснати с мишката, за да се фокусират, „sloppy“ означава, че прозорците се фокусират, когато мишката влезе в тях, а „mouse“, че прозорците се фокусират, когато мишката влезе в тях и губят фокуса, когато мишката излезе от тях.

en: Automatically raise focused windows
bg: Автоматично посочване на прозореца на фокус

en: Bring windows which require attention to the current workspace
bg: Извикване на прозореца, който изисква внимание на текущия работен плот

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
bg: Прикрепване на диалоговите прозорци към прозореца майка

en: Moving and Resizing Windows
bg: Местене и оразмеряване на прозорци

en: Location of newly opened windows
bg: Местоположение на новоотворените прозорци

en: Special key to move and resize windows
bg: Специален клавиш за местене и оразмеряване на прозорци

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
bg: Докато специалния клавиш е натиснат, прозорците могат да бъдат влачени с левия клавиш на мишката и оразмерявани с десния бутон.

en: Draggable border width
bg: Широчина на границата за влачене

en: Narrower
bg: По-тясно

en: Wider
bg: По-широко

en: Icons only
bg: Само иконки

en: Thumbnails only
bg: Само миниатюри

en: Icons and thumbnails
bg: Иконки и миниатюри

en: Icons and window preview
bg: Иконки и преглед на прозорците

en: Window preview (no icons)
bg: Преглед без иконки

en: Coverflow (3D)
bg: Разминаващи се обложки (3D)

en: Timeline (3D)
bg: Времева линия (3D)

en: Alt-Tab switcher style
bg: Стил на превключване с Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
bg: Показване на alt-tab превключвателя на главния монитор, вместо на активния

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
bg: Премествай минимизираните прозорци е края на alt-tab превключвателя

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
bg: Изчакване преди превключване с alt-tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
bg: Показване на прозорците от всички работни места

en: Manage workspace preferences
bg: Управление на настройките за работни плотове

en: workspace, osd, expo, monitor
bg: работно място, osd, експозиция, монитор

en: Workspace Options
bg: Опции за работното място

en: Enable workspace OSD
bg: Включвне на OSD за работен плот

en: Allow cycling through workspaces
bg: Разрешаване на цикличен преход през работните места

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
bg: Използване на работни места само на главния монитор (изисква рестарт на Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
bg: Показване на експозицията като решетка

en: %s is not responding.
bg: %s не отговаря

en: Force quit
bg: Принудитело спиране

en: Wait
bg: Изчакване

en: Does the display look ok?
bg: Наред ли е екрана?

en: Cancel changes
bg: Отмяна на промените

en: Keep new configuration
bg: Запазване на конфигурацията

en: Single Click
bg: Еднократно натискане

en: Double Click
bg: Двукратно натискане

en: Drag
bg: Провлачване

en: _Text
bg: _Текст

en: _Icons
bg: _Икони

en: _Both
bg: И _двата

en: _Horizontal
bg: _Хоризонтално

en: _Vertical
bg: _Вертикално

en: Cinnamon just crashed
bg: Cinnamon се срина

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
bg: Изключи свалените аплети, десклети и разширения

en: You are currently running in fallback mode.
bg: В момента сте в резервен режим

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
bg: Ако подозирате че източник на срива е локално разширение, аплет или десклет, може да изключите свалената добавка, използвайки списъка по-долу.

en: Do you want to restart Cinnamon?
bg: Искате ли да рестартирате Cinnamon?

en: Version %s (%s)
bg: Версия %s (%s)

en: Version %s
bg: Версия %s

en: Updated on %s
bg: Aктуализирано на %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
bg: Основно меню на Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
bg: Подредба и съдържание

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
bg: Клавишна комбинация за отваряне и затваряне на менюто

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
bg: Използване на потребителска иконка и заглавие

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
bg: Маркирайте тук, за да уточните потребителска иконка и заглавие

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
bg: Иконка

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
bg: Избор на иконка за панела

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
bg: Размер на иконите

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
bg: Текст

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
bg: Избиране на текст за панела.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
bg: Показване на иконките на категориите

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
bg: Изберете дали да се показват иконките на катефориите.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
bg: Размер на иконите на категориите

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
bg: Показване иконите на програмите

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
bg: Изберете дали да се показват или не иконките на приложенията

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
bg: Размер на иконите на приложенията

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
bg: Показване на бутоните с любими и сесия

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
bg: Изберете дали да се показва левата част на менюто

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
bg: Размер на иконите на любимите

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
bg: Покажи отметки и места

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
bg: Изберете дали да се показват отметките и местата в менюто.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
bg: Покажи скорошните

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
bg: Изберете дали наскоро отваряното да се показва в менюто

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
bg: Включване на автоматично превъртане на списъка с приложения

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
bg: Изберете дали списъка да се превърта сам.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
bg: Включване на файловата система в полета за търсене

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
bg: Разрешава входящи пътища в полето за търсене.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
bg: Панела да е видим при отвяаряне на менюто

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
bg: Отварянето на менюто ще покаже и основния панел (ако е автоматично скрит)

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
bg: Отваряне на менюто при посочване с курсора

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
bg: Разрешава отваряне на менюто, когато мишката посочи аплета

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
bg: Забавяне при посчване на менюто

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
bg: Забавяне преди отваряне на менюто при посочване

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
bg: Използвай анимирано меню

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
bg: Позволява анимация при отваряне и затваряне на менюто

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
bg: Отваряне на меню редактора

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
bg: Натиснете бутона за да персонализирате елементите на менюто

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
bg: Xapp аплет на състоянието

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
bg: Аплет, който съдържа всички иконки в системната лена, на приложенията които използват XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
bg: Аплет за контролиране на звука и музиката

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
bg: Контрол на плеърите

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
bg: Показва контроли за разбъркване и повторение

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
bg: Покажи менюто

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
bg: Избери комбинация от бутони за показване на менюто на звуковото мини-приложение

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
bg: Показване на информация за песните в панела

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
bg: знаци

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
bg: Ограничаване на информацията за песента до

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
bg: Вкл/изкл на звука

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
bg: Заглушаване на аудио изхода

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
bg: Заглушаване на аудио входа

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
bg: Действие при среден клик

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
bg: Използване на хоризонтално скролиране за движение между траковете

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
bg: Показване на обложката като иконка

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
bg: Скриване на иконката в трея на съвместимите плеъри

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
bg: Подсказка

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
bg: Системен панел

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
bg: Аплет, който съдържа всичките иконки на лентата

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
bg: Основен списък с прозорци на Cinnamon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
bg: Миниатюри

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
bg: Контекстно меню

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
bg: Бутони на приложение

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
bg: Бързи клавиши

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
bg: Преглед при посочване

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
bg: Покажи броя на прозорците

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
bg: Надпис на бутон

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
bg: Име на приложение

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
bg: Заглавие на прозорец

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
bg: Заглавие на прозорец (само за прозореца на фокус)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
bg: Действие при скрол с колелцето на мишката

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
bg: Превърта приложенията

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
bg: Превъртане на прозорци

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
bg: Действие при ляв клик

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
bg: Превключи на последно активния прозорец

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
bg: Действие при клик с колелцето

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
bg: Стартиране на нова инстанция на проложението

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
bg: Затваряне на последния прозорец на фокус от групата

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
bg: Групиране на прозорци по приложение

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
bg: Разреши влачене

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
bg: Анимация на стартера

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
bg: Общ бърз клавиш за преминаване през менюто с миниатюри

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
bg: Общ бърз клавиш за показване подредбата на приложенията

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
bg: Продължителнотст на показване подредбата на приложенията след натискане на бърз клавиш

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
bg: Позволи пряк път Super+<число> за сменяне/отваряне на приложения

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
bg: Забавяне преди показване наминиатюри

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 50 ms
bg: 50 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 250 ms
bg: 250 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->options
en: 500 ms
bg: 500 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
bg: Размер на миниатюрата

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
bg: Най-голям

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
bg: Превръртане на прозорците с колелжето на мишката

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
bg: Показване на миниатюри

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
bg: Анимиране на миниатюрите

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
bg: Включване на вертикални миниатюри

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
bg: Подередба на миниатюрите, според последния прозорец на фокус

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
bg: Осветяване на миниатюрата на последния прозорец на фокус

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
bg: Клик, за показване на миниатюра

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
bg: Покажи скорошните елементи.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
bg: Покажи опциите за автоматично стартиране

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
bg: Приложи опжията за преместване на монитор към всички прозорци

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
bg: Когато кликнете на "Премести на монитор" в контекстното меню, тази опция ще премести прозореца на приложението, вместо само да премести последния прозорец на фокус на приложението.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
bg: Покажи прозореца, при посочване на миниатюрата

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
bg: реме на появяване на прозорец

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 150 ms
bg: 150 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 300 ms
bg: 300 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->options out->options
en: 450 ms
bg: 450 мс

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
bg: Време на изчезване.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
bg: процента

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
bg: Непрозрачност на прозорец

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
bg: Аплет за управление на мрежата

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
bg: Превключване на работни места

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
bg: Избор на работно място от панела

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
bg: Тип на екрана

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
bg: Знайте че, визуалното представяне ще работи, само ако вашия панел е достатъчно широк, за да го покаже правилно. В противен случай ще се използва опростен стил.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
bg: Визуално представяне на работните места

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
bg: Прости бутони

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
bg: Наобратно

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
bg: Минимизиране на всички прозорци

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
bg: Покажи на работния плот при посочване

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
bg: Покажи на работния плот, когато посоча аплета

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
bg: Ефект на замъгляване

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
bg: Замъгли прозорците, когато е посочен работния плот

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
bg: Забавяне при посочване

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
bg: Забавяне преди показване на работния плот

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
bg: Променя непрозрачността на прозореца при показване на работния плот

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
bg: Показва пълния път в списъка

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
bg: Контролирайте кошчето от панела

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
bg: Аплет на настройките

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
bg: Настройки на Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
bg: Достъп до преносими устройства

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
bg: Достъп до последно отваряните документи

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
bg: Ъглова лента

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
bg: Лента предназначена да се показва в ъгъла, за да показва десктопа, избора на работно пространство или прозореца

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
bg: Действие при натискане

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
bg: Списък с прозорци

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
bg: Основен списък на прозорците на Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
bg: Покажи аларма в списъка с прозорци, когато прозорец от друг работен плот изисква внимание

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
bg: Включване на скролиране с колелцето на мишката

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
bg: Обръща посоката на скролиране на колелцето на мишката

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
bg: Клик с ляв бутон за минимизиране на прозорец

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
bg: Затваряне на прозорец със среден клик

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
bg: Показване имената на прозорците в панела

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
bg: Бутон за ширина на прозореца в панела

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
bg: Бутоните на прозорците могат да имат различни размери и да използват цялото налично пространство.

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
bg: Покажи заглавието под миниатюрата

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
bg: Разделител

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
bg: Добавяне на разстояние между другите аплети

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
bg: Размер на мястото в пиксели

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
bg: Променете тук за да увеличите или намалите празното място

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
bg: Натиснете или посочете за да активирате мащабен изглед

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
bg: Активиране на скала при посочване

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
bg: Управление на печата

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
bg: Покажи иконката на принтера

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
bg: Винаги

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
bg: Когато има принтер

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
bg: При печат

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
bg: Избери кога да се показва иконката на принтера в панела

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
bg: Демо на API-то на настройките

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
bg: Пробен аплет за демонстриране на възможностите и начина на ползване на настройките на API-то на аплетите и десклетите

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
bg: Настройки за показване

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
bg: Инструменти за избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
bg: Настройки на команди

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
bg: Редакция на настройките на списъка

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
bg: Зависимости

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
bg: Данни

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
bg: Инструмент за избор на файлове

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
bg: Настройки на менюто

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
bg: Настройки на анимации

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
bg: Други инструменти за избори

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
bg: Мой спидък

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
bg: Показвай раздела със зависимости

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
bg: Раздел зависимости

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
bg: Иконка за панела

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
bg: Изберете файл с иконка, или напишете името на иконката в полето

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
bg: Фонов цвят на аплета

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
bg: Кликнете на бутона за избор на цвят

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
bg: Ширина на аплета в панела

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
bg: Увеличаването или намаляването на тази стойност прави аплета по-широк или по-тесен в панела.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
bg: Моля изберете опция

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
bg: Първи избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
bg: Втори избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
bg: Трети избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
bg: Четвърти избор

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
bg: combo селекция, може да се избира между int, boolean, float, и string стойности

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
bg: Ето демонстрация на двупосочен контрол

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
bg: Ако регулирате тази скала, това ще актуализира аплета. Ако регулирате мащаба ма аплета, това ще се отрази тук

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
bg: Маркирайте тук, за да използвате потребителско заглавие

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
bg: Маркирането на чекбокса ви позволява да настроите име за полето по-горе - това показва зависими настройки

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
bg: Име на потребителски аплет

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
bg: Задайте името тук. Полето е недостъпно, ако превключвателя по-горе не е включен

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
bg: Вид на анимацията

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
bg: Двойния избор има за стойност низ, който може да премине като преход към Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
bg: Тип на ефекта

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
bg: Не натискай този бутон!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
bg: Натискането на този бутон активира метод за обратно повикване в аплета - давай, натисни го.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
bg: Това е тестова джаджа за индивидуална стрелба

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
bg: Изберете клавишна комбинация, за да активирате действието

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
bg: Избор на файл

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
bg: Изберете директория

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
bg: Избор на звук

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
bg: Изберете шрифт

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
bg: Тук може да въведете точки и списъци

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
bg: Тази настройка е полезна при многоредови списъци, или при твърде дълъг текст, който не се събира в приставката.
    Можете ръчно да зададете височина на текста от свойството 'височина'. Този е настроен на 150. По подразбиране е 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
bg: Изберете дата

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
bg: Избор на час

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
bg: Потребителско дърво с уиджети

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
bg: Постоянен

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
bg: Адрес

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
bg: id номер

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
bg: Пряк път

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
bg: Път до файла

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
bg: Покажи раздела със зависимости

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
bg: Маркирайки квадратчето, долу ще се покажат избраните зависимости. Отмаркирането ще ги скрие.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
bg: Виждате този раздел, защото превключвателя по-горе е включен. Опитайте да го изключите и вижте какво ще стане.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
bg: Покажи информация

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
bg: Покажи инфо #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
bg: Покажи инфо #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
bg: Не показвай инфо #1 или #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
bg: Инфо #1: Виждате тази информация, защото е избрана първата опция от падащото меню по-горе. Опитайте да изберете различни опции за да видите различна информация.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
bg: Инфо #2: Сега виждате различен текст, защото избрахте втората опция от падащото меню по-горе.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
bg: Цифрова стойност

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
bg: Стойността на брояча по-горе е по-малка от 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
bg: Стойността на брояча по-горе е по-голяма или равна на 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
bg: Опитайте тази потребителска джаджа!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
bg: Натиснете или посочете за активиране на експо

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
bg: Активиране на експозиция при посочване

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
bg: Контрол на слайдшоуто

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
bg: Основен контрол на слайдшоуто

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
bg: Аплет за достъп до детайлите на Вашия акаунт, превключване на потребители и бързо излизане или изключване на компютъра.

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
bg: Потребителски аплет

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
bg: Показване на потребителското име в панела

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
bg: Стартирайте приложения от панела

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
bg: Разрешаване на влаченето на стартери

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
bg: Натиснете за показване и управление на системните известия

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
bg: Игнориране на временните известия

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
bg: Кликнете тук, за да игнорирате временните известявания.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
bg: Показване винаги

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
bg: Кликнете тук, за показване в лентата, дори когато няма нови известия.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
bg: Покажи броя на уведомленията

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
bg: Показвай известия

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
bg: Избери комбинация(и) от бутони за показване на менюто за изскачащи известия

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
bg: Избери комбинация(и) от бутони за изчистване на всички известия

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
bg: Отвори настройките за известия

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
bg: Аплет за подтискане

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
bg: Този аплет се използва за изключване на известията и контрола на захранването (включително предпазителя на екрана)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
bg: Изключи управлението на захранването

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
bg: Екранна клавиатура

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
bg: Аплет за включване на екранната клавиатура

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
bg: Календар

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
bg: Календар аплет на Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
bg: Показване на номерата на седмиците в календара

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
bg: Маркирайте за да се показват номерата на седмиците в календара

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
bg: Използване на потребителски формат за дата

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
bg: Проверете тук, за да настроите формата на датата на аплета.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
bg: Формат на датата

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
bg: Настройте потребителски формат тук.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
bg: Кликнете на този бутон, за да научите повече за синтакса на формата на датата.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
bg: Покажи календара

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
bg: Избери комбинация(и) от бутони за показване на календара

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
bg: XRandR аплет за контрол на монитора

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
bg: Аплет на настройките за достъпност

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
bg: Бърз списък с прозорци

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
bg: Бърз достъп до прозорците от работните места

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
bg: Разделител

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
bg: Разделител, който може да бъде добавен много пъти

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
bg: Управление на захранването

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
bg: Аплет за управление на захранването

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
bg: Показване на проценти

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
bg: Покажи оставащото време

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
bg: Покажи процентите и оставащото време

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
bg: Скриване на името

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
bg: Винаги показвай всички батерии

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
bg: Отбележете това и винаги ще се показват няколко батерии в панела, независимо дали сте маркирали едната като основно.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
bg: Дигитална фото рамка

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
bg: Десклет дигитална фото рамка

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
bg: Папка

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
bg: Височина

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
bg: Широчина

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
bg: Забавяне на избледняването

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
bg: Специален ефект

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
bg: Сепия

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
bg: Черно и бяло

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
bg: Десклет за стартиране

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
bg: Десклет за стартиране на програма

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
bg: Десклет часовник

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
bg: Десклет, който показва часа

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
bg: Цвят на текста

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
bg: Кликнете, за да изберете нов цвят на текста

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
bg: Вижте тук, за да дефинирате потребителски формат на часа и датата за десклета.
