linuxmint - en to eo translation catalogue (1776 entries)

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Failed to launch '%s'
eo: Lanĉo de '%s' fiaskis

en: Home
eo: Hejmo

en: File System
eo: Dosiersistemo

en: Search
eo: Serĉi

en: Print version
eo: Pres-versio

en: GNOME Online Accounts is a service which runs in the background and which you can authorize to access your online accounts. Applications can then use this service to interact with your online accounts.
eo: GNOME-retkontoj estas fona servo, kiun vi povas rajtigi atingi viajn retkontojn. Tiam aplikaĵoj povas uzi ĉi tiun servon por dialogi kun viaj retkontoj.

en: The following accounts are supported in Cinnamon:
eo: La sekvaj kontoj estas subtenataj en Cinnamon:

en: Allows Nemo to connect to Google Drive
eo: Permesas al Nemo konekti al Google Drive

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
eo: Permesas al Nemo konekti al OwnCloud-servilo

en: The following accounts are supported in GNOME applications:
eo: La sekvaj kontoj estas subtenitaj en GNOME-aplikaĵoj:

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
eo: Aspekto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
eo: Koloro

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
eo: Laŭ miksita reĝimo plej multe da aplikaĵoj estas helaj. Kelkaj labortablaj elementoj estas malhelaj por krei kontraston.

en: Mixed
eo: Miksite

en: Dark
eo: Malhele

en: Light
eo: Hele

en: Advanced settings...
eo: Altnivelaj agordoj...

en: Style
eo: Stilo

en: Launcher Properties
eo: Ecoj de lanĉilo

en: Name:
eo: Nomo:

en: Command:
eo: Komando:

en: Comment:
eo: Komento:

en: Browse
eo: Foliumi

en: Launch in Terminal?
eo: Ĉu lanĉi en terminalo?

en: Use dedicated GPU if available
eo: Uzu dediĉitan grafikprocesoron se disponebla

en: Directory Properties
eo: Ecoj de dosierujo

en: Main Menu
eo: Precipa menuo

en: Restore System Configuration
eo: Restaŭri sistem-agordon

en: Restore the default menu layout
eo: Restaŭri la defaŭltan menuan aranĝon

en: Close
eo: Fermi

en: _New Menu
eo: _Nova menuo

en: Ne_w Item
eo: No_va menuero

en: Cut
eo: Eltondi

en: Copy
eo: Kopii

en: Paste
eo: Alglui

en: Delete
eo: Forigi

en: Properties
eo: Ecoj

en: Edit Desktop File
eo: Redakti labortablan dosieron

en: Add
eo: Aldoni

en: Edit
eo: Redakti

en: Add/Edit Launcher
eo: Aldoni/redakti lanĉilon

en: Type:
eo: Tipo:

en: Title:
eo: Titolo:

en: Program:
eo: Programo:

en: Icon Name
eo: Nomo de piktogramo

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Custom Application
eo: Propra aplikaĵo

en: Execution of '%s' failed:
eo: Rulo de '%s' fiaskis:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi '%s'?

en: Remove '%s'
eo: Forigi '%s'

en: About...
eo: Pri...

en: Configure...
eo: Agordi…

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
eo: Ĉi tiu aplikaĵeto ne subtenas tiajn panelojn. Ĉi tio eble okazigas vidajn missignalojn en la panelo.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
eo: Ĉu vi deziras tamen daŭrigi uzi ĝin, forigi ĝin de la panelo aŭ provi movi ĝin al malsama panelo?

en: Leave it
eo: Lasi ĝin

en: Remove it
eo: Forigi ĝin

en: Move to another panel
eo: Movi al alia panelo

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
eo: Ne eblis trovi taŭgan panelon. Anstataŭe la aplikaĵeto estis forigita.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
eo: Iuj aplikaĵetoj ne permesas plurajn ekzemplojn aŭ estis je ilia maksimuma nombro de ekzemploj, do ili ne estis kopiitaj

en: Show Text
eo: Montri tekston

en: Hide Text
eo: Kaŝi tekston

en: Remove this desklet
eo: Forigi ĉi tiun labortablaĵon

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras forigi laborspacon "%s"?

en: Initializing
eo: Pravalorizado

en: Loaded
eo: Ŝargite

en: Error
eo: Eraro

en: Out of date
eo: Neaktuala

en: Not compatible with Wayland
eo: Ne kongrua kun Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
eo: Nevalidaj superrigard-opcioj: Malĝusta nombro de anguloj

en: Execution time (ms):
eo: Plenumtempo (ms):

en: Loaded successfully
eo: Ŝargita sukcese

en: Check your video drivers
eo: Kontrolu viajn video-pelilojn

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
eo: Via sistemo nun funkcias sen video-aparatara plirapidigo.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
eo: Eble vi spertas malbonan rendimenton kaj altan memoruzadon.

en: Launch Driver Manager
eo: Lanĉi pelilan mastrumilon

en: Problems during Cinnamon startup
eo: Problemoj dum Cinnamon-startigo

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
eo: Cinnamon startis sukcese, sed ŝargo de unu aŭ pli aplikaĵetoj, labortablaĵoj aŭ etendaĵoj malsukcesis.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
eo: Kontrolu vian sistemprotokolon kaj la LookingGlass-protokolon de Cinnamon, ĉu estas atentindaĵoj.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
eo: Vi povas malŝalti la problem-etendaĵo(j)n en Cinnamon-agordoj por malhelpi, ke ĉi tiu mesaĝo reaperu.

en: Please contact the developer.
eo: Bonvolu kontakti la programiston.

en: Workspace
eo: Laborspaco

en: Restarting Cinnamon...
eo: Restartigado de Cinnamon...

en: System Information
eo: Sisteminformoj

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: No
eo: Ne

en: Yes
eo: Jes

en: OK
eo: Akcepti

en: Mirrored Displays
eo: Spegulitaj ekranoj

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
eo: Elektu pozicion de nova panelo. Premu la eskapan klavon por nuligi.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
eo: Elektu novan pozicion de panelo. Premu la eskapan klavon por nuligi.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
eo: Vi aldonis neniun panelon.
    Ĉu vi deziras malfermi panel-agordojn?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
eo: Agordoj de panelo

en: Applets
eo: Aplikaĵetoj

en: Panel edit mode
eo: Panel-redakta reĝimo

en: Move
eo: Movi

en: Remove
eo: Forigi

en: Are you sure you want to remove this panel?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ĉi tiun panelon?

en: Add a new panel
eo: Aldoni novan panelon

en: Troubleshoot
eo: Problemsolvi

en: Restart Cinnamon
eo: Restartigi Cinnamon

en: Restore all settings to default
eo: Restaŭri ĉiujn agordojn al defaŭlto

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras restaŭri ĉiujn agordojn al defaŭlto?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
eo: Sistemaj agordoj

en: Retry
eo: Reprovi

en: %s (%s) has just been stopped.
eo: %s (%s) ĵus haltiĝis.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
eo: Aparato %s povas esti elŝaltita, se necese.

en: Device %s is busy, please wait.
eo: Aparato %s estas okupita, bonvolu atendi.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
eo: Ne malkonektu, ĉar tiam eble perdo de datumoj okazos.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
eo: Ne kapabla haltigi la diskingon %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
eo: %s (%s) povas esti malkonektita.

en: Device %s can be removed.
eo: Aparato %s povas esti forigita.

en: %s (%s) has just been ejected.
eo: %s (%s) ĵus elĵetiĝis.

en: Do not remove or data loss may occur.
eo: Ne forigu, ĉar tiam eble perdo de datumoj okazos.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
eo: Ne kapabla elĵeti la diskingon %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
eo: Sukcese demetita %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
eo: Malsukcesis demeti %s (%s)

en: Connect to...
eo: Konekti al...

en: Enter a command
eo: Enigi komandon

en: Press ESC to close
eo: Premu eskapan klavon por fermi

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
eo: Mi_nimumigi

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
eo: Ma_lmaksimumigi

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
eo: Ma_ksimumigi

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
eo: _Movi

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
eo: _Aligrandigi

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
eo: Movi titolbreton surekrane

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
eo: Ĉiam _malfone

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
eo: Ĉi_am en videbla laborspaco

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
eo: _Nur en ĉi tiu laborspaco

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
eo: Movi al _alia laborspaco

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
eo: _Fermi

en: No open windows
eo: Neniuj malfermitaj fenestroj

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Move to left workspace
eo: Movi al maldekstra laborspaco

en: Move to right workspace
eo: Movi al dekstra laborspaco

en: Visible on all workspaces
eo: Videbla sur ĉiuj laborspacoj

en: Move to a new workspace
eo: Movi al nova laborspaco

en: Move to monitor %d
eo: Movi al ekrano %d

en: Only on this workspace
eo: Nur sur ĉi tiu laborspaco

en: Unmaximize
eo: Malmaksimumigi

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
eo: Alirebleco

en: Zoom
eo: Pligrandigi

en: Screen Reader
eo: Ekranlegilo

en: Screen Keyboard
eo: Surekrana klavaro

en: Sticky Keys
eo: Fiksaj klavoj

en: Slow Keys
eo: Malrapidigaj klavoj

en: Bounce Keys
eo: Prokrastaj klavoj

en: Mouse Keys
eo: Musklavoj

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
eo: Simulita duaranga klako

note: Hover Click
en: Hover click
eo: Musuma klako

en: Universal Access Settings
eo: Agordoj por Universala Aliro

en: High Contrast
eo: Alta kontrasto

en: Large Text
eo: Granda teksto

en: %B %-e, %Y
eo: %e-a de %B %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
eo: %A %-e %B %Y

en: Date and Time Settings
eo: Agordoj de dato kaj tempo

en: Starting in a few minutes
eo: Ĝi startos en kelkaj minutoj

en: Starting in %d minutes
eo: Ĝi startos en %d minutoj

en: This evening
eo: Ĉi-vespere

en: Starting later today
eo: Ĝi startos poste hodiaŭ

en: In %d hour | In %d hours
eo[0]: En %d horo
eo[1]: En %d horoj

en: No Events
eo: Neniu evento

en: In progress
eo: Farate

en: All day
eo: Tutatage

en: Today
eo: Hodiaŭ

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desktop
eo: Montri la labortablon

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desklets
eo: Montri la labortablaĵojn

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the workspace selector (Expo)
eo: Montri la laborspacan elektilon (Ekspo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the window selector (Scale)
eo: Montri la fenestran elektilon (Skalo)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
eo: Ekspo

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
eo: Plej ŝatataj

en: Move to the other monitor
eo: Movi al la alia ekrano

en: Move to monitor
eo: Movi al ekrano

en: Move to another workspace
eo: Movi al alia laborspaco

en: Applet preferences
eo: Aplikaĵetaj agordoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
eo: Listo de grupigitaj fenestroj

en: Places
eo: Lokoj

en: Recent
eo: Lastaj

en: Run with dedicated GPU
eo: Ruli kun dediĉita grafikprocesoro

en: Unpin from Panel
eo: Depingli de panelo

en: Pin to Panel
eo: Alpingli al panelo

en: Remove from Autostart
eo: Forigi de aŭtolanĉo

en: Add to Autostart
eo: Aldoni al aŭtolanĉo

en: Create Shortcut
eo: Krei ŝparvojon

en: Restore to full opacity
eo: Restaŭri al plena opakeco

en: Close others
eo: Fermi aliajn

en: Close all
eo: Fermi ĉiujn

en: Power management
eo: Energiadministrado

en: Power management: inhibited
eo: Kurentomastrumado: malebligita

en: Power management: active
eo: Kurentomastrumado: aktiva

en: Power management is already inhibited by another program
eo: Kurentomastrumado estas jam malebligita de alia programo

en: Power management: inhibited by another program
eo: Kurentomastrumado: malebligita de alia programo

en: Apps inhibiting power management:
eo: Apoj malebligantaj kurentomastrumadon:

en: Inhibit applet
eo: Malebliganta aplikaĵeto

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
eo: Atentigoj

en: Show Keyboard Layout
eo: Montri klavararanĝon

en: Show Character Table
eo: Montri signotabelon

en: Keyboard Settings
eo: Agordoj de klavaro

en: Add to panel
eo: Aldoni al panelo

en: Add to desktop
eo: Aldoni al labortablo

en: Remove from favorites
eo: Forigi de preferaĵaro

en: Add to favorites
eo: Aldoni al preferaĵaro

en: Uninstall
eo: Malinstali

en: This file is no longer available
eo: Ĉi tiu dosiero ne plu disponeblas

en: Open with
eo: Malfermi per

en: Other application...
eo: Alia aplikaĵo...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
eo: Menuo

en: Edit menu
eo: Redakti menuon

en: Recent Files
eo: Lastaj dosieroj

en: Clear list
eo: Vakigi liston

en: Clear all recent documents
eo: Vakigi ĉiujn antaŭ nelonge uzitajn dokumentojn

en: No recent documents
eo: Neniuj lastaj dokumentoj

en: All Applications
eo: Ĉiuj aplikaĵoj

en: Lock screen
eo: Ŝlosi la ekranon

en: Lock the screen
eo: Ŝlosi la ekranon

en: Logout
eo: Elsaluti

en: Leave the session
eo: Forlasi la seancon

en: Quit
eo: Forlasi

en: Shut down the computer
eo: Elŝalti la komputilon

en: <unknown>
eo: <nekonata>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
eo: malŝaltita

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
eo: nemastrumata

en: disconnecting...
eo: malkonektante…

en: connecting...
eo: konektante…

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
eo: aŭtentigo postulata

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
eo: mikroprogramaro mankas

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
eo: kablo nekonektita

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
eo: neatingebla

en: connection failed
eo: konekto fiaskis

en: More
eo: Pli

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
eo: Konektita (privata)

en: Ethernet
eo: Eterreto

en: Wifi
eo: Sendrata reto

en: Modem
eo: Modemo

en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Auto Ethernet
eo: Aŭtomata Eterreto

en: Auto broadband
eo: Aŭtomata larĝkapacita konekto

en: Auto dial-up
eo: Aŭtomata pertelefonlinea konekto

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
eo: Aŭto %s

en: Auto bluetooth
eo: Aŭto bludento

en: Auto wireless
eo: Aŭto sentrada

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
eo: Reta Administrilo

en: Enable networking
eo: Enŝalti retumadon

en: Wired
eo: Drata

en: Wireless
eo: Sendrata

en: Mobile broadband
eo: Poŝlarĝkapacita

en: VPN Connections
eo: VPR-konektoj

en: Network Settings
eo: Retaj Agordoj

en: Network Connections
eo: Retkonektoj

en: Connection failed
eo: Konekto fiaskis

en: Activation of network connection failed
eo: Aktivigo de retkonekto malsukcesis

en: Networking is disabled
eo: Retumado estas malebligita

en: No connection
eo: Mankas konekto

en: Connecting to the cellular network...
eo: Konektado al la ĉela reto...

en: Connecting to the wireless network...
eo: Konektado al la sendrata reto...

en: Connecting to the wired network...
eo: Konektado al la drata reto...

en: Connecting to the VPN...
eo: Konektado al la VPR...

en: Connecting to the network...
eo: Konektado al la reto...

en: Connected to the wireless network
eo: Konektita al la sendrata reto

en: Wireless connection
eo: Sendrata konekto

en: (Limited connectivity)
eo: (Limigita konekteco)

en: Connected to the wired network
eo: Konektita al la drata reto

en: Connected to the cellular network
eo: Konektita al la ĉela reto

en: Connected to the VPN
eo: Konektita al la VPR

en: Connected to the network
eo: Konektita al la reto

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
eo: Vakigi atentigojn

en: Notification Settings
eo: Agordoj de sciigoj

en: No notifications
eo: Sen sciigoj

en: %d notification | %d notifications
eo[0]: %d sciigo
eo[1]: %d sciigoj

en: just now
eo: ĵus

en: %d second ago | %d seconds ago
eo[0]: Antaŭ %d sekundo
eo[1]: Antaŭ %d sekundoj

en: %d minute ago | %d minutes ago
eo[0]: Antaŭ %d minuto
eo[1]: Antaŭ %d minutoj

en: Click to toggle the on-screen keyboard
eo: Klaku por baskuligi la ekranklavaron

en: Click to enable the on-screen keyboard
eo: Klaku por ŝalti la ekranklavaron

en: Launch
eo: Lanĉi

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
eo: Panel-lanĉiloj

en: Battery full
eo: Baterio plenas

en: Battery almost full
eo: Baterio preskaŭ plenas

en: Battery good
eo: Baterio bonas

en: Low battery
eo: Malforta baterio

en: Critically low battery
eo: Kritike malforta baterio

en: AC adapter
eo: Kurentadaptilo

en: Laptop battery
eo: Tekkomputila baterio

en: UPS
eo: NEP

en: Monitor
eo: Ekrano

en: Mouse
eo: Muso

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
eo: Klavaro

en: PDA
eo: Poŝkomputilo

en: Cell phone
eo: Poŝtelefono

en: Media player
eo: Medialudilo

en: Tablet
eo: Tabulkomputilo

en: Computer
eo: Komputilo

en: Brightness
eo: Heleco

en: Keyboard backlight
eo: Klavara fonlumo

en: Power Settings
eo: Kurentagordoj

en: Charging
eo: Ŝargante

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
eo[0]: Ŝargado - %d horo ĝis plene ŝargita
eo[1]: Ŝargado - %d horoj ĝis plene ŝargita

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
eo: Ŝargado - %d %s %d %s ĝis plene ŝargita

en: hour | hours
eo[0]: horo
eo[1]: horoj

en: minute | minutes
eo[0]: minuto
eo[1]: minutoj

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
eo[0]: Ŝargado - %d minuto ĝis plene ŝargita
eo[1]: Ŝargado - %d minutoj ĝis plene ŝargita

en: Fully charged
eo: Plene ŝargita

en: Using battery power
eo: Uzante akumulatoran energion

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
eo[0]: Uzado de baterikurento - %d horo restas
eo[1]: Uzado de baterikurento - %d horoj restas

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
eo: Uzado de baterikurento - %d %s %d %s restas

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
eo[0]: Uzado de baterikurento - %d minuto restas
eo[1]: Uzado de baterikurento - %d minutoj restas

note: Label                              Executable Icon                     Category          Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
eo: Presiloj

en: Cancel all jobs
eo: Nuligi ĉiujn taskojn

en: '%s' on %s
eo: '%s' sur %s

en: Send to front
eo: Sendi malfonen

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
eo: Lastaj dokumentoj

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
eo: Demeteblaj diskingoj

en: Open file manager
eo: Malfermi dosiermastrumilon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
eo: Skali

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
eo: Agordoj

en: Hi there!
eo: Saluton!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
eo: VI PREMIS LA BUTONON!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
eo: VI UZIS LA FULMOKLAVON!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
eo: Klaku por montri la labortablon aŭ meze klaku por montri la labortablaĵojn

en: Show Desklets
eo: Montri labortablaĵojn

en: Click to pause the slideshow
eo: Klaku por paŭzigi la lumbildan prezenton

en: Click to resume the slideshow
eo: Klaku por daŭrigi la lumbildan prezenton

en: The slideshow is disabled
eo: La lumbilda prezento estas malŝaltita

en: Slideshow
eo: Bildoserio

en: Next Background
eo: Sekva fono

en: Background Settings
eo: Fonagordoj

en: Current background:
eo: Nuna fono:

en: Playing
eo: Ludanta

en: Paused
eo: Paŭzita

en: Stopped
eo: Haltigita

en: Unknown Artist
eo: Nekonata artisto

en: Unknown Album
eo: Nekonata albumo

en: Unknown Title
eo: Nekonata titolo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Play
eo: Ludi

en: Stop
eo: Halti

en: Next
eo: Sekva

en: Consecutive Playing
eo: Sinsekva ludado

en: No Shuffle
eo: Neniu hazarda ordo

en: Open Player
eo: Malfermi ludilon

en: Quit Player
eo: Forlasi ludilon

en: Pause
eo: Paŭzigi

en: Repeat Single
eo: Ripeti unuopan

en: Repeat All
eo: Ripeti ĉiujn

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
eo: Miksi

en: Mute output
eo: Muta eligo

en: Mute input
eo: Muta enigo

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Output device
eo: Eligaparato

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: Input device
eo: Enigaparato

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Launch player
eo: Lanĉi ludilon

en: Choose player controls
eo: Elekti la ludilon

en: Sound Settings
eo: Sonagordoj

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras forigi ĉiujn erojn de la rubujo?

en: This operation cannot be undone.
eo: Ne eblas malfari ĉi tiun agon.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
eo: Rubujo

en: Empty Trash
eo: Malplenigi la rubujon

en: Open Trash
eo: Malfermi rubujon

en: Lock Screen
eo: Ŝlosi ekranon

en: Switch User
eo: Ŝanĝi uzanton

en: Log Out...
eo: Elsaluti...

en: Power Off...
eo: Kurentmalŝalto...

en: Remove 'Window list'
eo: Forigi 'Listo de fenestroj'

en: All windows
eo: Ĉiuj fenestroj

en: Manage workspaces (Expo)
eo: Administri laborspacojn (Ekspo)

en: Add a new workspace
eo: Aldoni novan laborspacon

en: Remove the current workspace
eo: Forigi la nunan laborspacon

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
eo: Normala

en: Left
eo: Maldekstre

en: Right
eo: Dekstre

en: Upside-down
eo: Renversite

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
eo: Ekrano

en: Configure display settings...
eo: Ekranagordo...

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Edit launcher
eo: Redakti lanĉilon

en: Photo Frame
eo: Fotokadro

en: Control Center
eo: Stircentro

en: Users and Groups
eo: Uzantoj kaj grupoj

en: Add or remove users and groups
eo: Aldoni aŭ forigi uzantojn kaj grupojn

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
eo: Virtuala klavaro

en: Turn on-screen keyboard on or off
eo: En- aŭ elŝalti la ekranklavaron

en: Valid name
eo: Valida nomo

en: The name cannot be empty.
eo: Malplena nomo ne eblas.

en: Valid executable
eo: Valida plenumebla dosiero

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
eo: La plenumebla dosiero ne validas. Ĝi ne povas esti malplena kaj spacetoj en la dosierindiko estas antaŭendaj de malsuprenstreko (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
eo: Ne eblas krei la lanĉilon ĉi-loke. Ĉu aldoni al la labortablo anstataŭe?

en: Choose a command
eo: Elektu komandon

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
eo: Ĉu vi ŝatus aldoni ĉi tiun lanĉilon al la menuo ankaŭ? Ĝi estos komence lokita en la kategorion Alia.

en: Screen Locker
eo: Ekranŝloso

en: Please type an away message for the lock screen
eo: Bonvolu tajpi formesaĝon por la ŝlosita ekrano

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Hardware
eo: Aparataro

en: Administration
eo: Administrado

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
eo: Reto

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
eo: reto, sendrata, sendrata reto, eterreto, larĝkapacita konekto, interreto

en: color, profile, display, printer, output
eo: koloro, profilo, ekrano, presilo, eligo

en: Graphics Tablet
eo: Desegna tabuleto

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
eo: wacom, bitigi, tabuleto, grafiko, kalibrigi, grifelo

en: printers, laser, inkjet
eo: presiloj, lasera, inkŝpruca

en: Firewall
eo: Fajroŝirmilo

en: firewall, block, filter, programs
eo: fajroŝirmilo, bloko, filtro, programoj

en: Languages
eo: Lingvoj

en: language, install, foreign
eo: lingvo, instali, fremda

en: Input Method
eo: Enigmetodo

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
eo: lingvo, instali, fremda, enigo, metodo, ĉina, korea, japana, tajpado

en: Login Window
eo: Ensalutfenestro

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
eo: ensaluto, lightdm, mdm, gdm, mastrumilo, uzanto, pasvorto, startigo, komuti

en: login, lightdm, manager, settings, editor
eo: ensaluto, lightdm, mastrumilo, agordoj, redaktilo

en: Driver Manager
eo: Pelila mastrumilo

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
eo: video, pelilo, sendrata reto, karto, aparataro, komerca, nvidia, radeon, nova, fglrx

en: Nvidia Settings
eo: Nvidia-agordoj

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
eo: video, pelilo, komerca, nvidia, agordoj

en: Software Sources
eo: Programaraj fontoj

en: ppa, repository, package, source, download
eo: ppa, deponejo, pako, fonto, elŝuti

en: Package Management
eo: Pako-administrado

en: update, install, repository, package, source, download
eo: ĝisdatigo, instali, deponejo, pako, fonto, elŝuti

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
eo: uzanto, uzantoj, konto, kontoj, grupo, grupoj, pasvorto

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
eo: bludento, aparatara programprotektilo, transmeto, portebla

en: Manage Services and Units
eo: Administri servojn kaj blokojn

en: systemd, units, services, systemctl, init
eo: systemd, blokoj, servoj, systemctl, init

en: Disks
eo: Diskoj

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
eo: diskoj, administri, aparataro, administrado, fiksita, fiksita diskilo, usb-bastoneto, strukturi, forviŝi, testo, krei, iso, ISO, disko, bildo

en: Back to all settings
eo: Reen al ĉiuj agordoj

en: Cancel
eo: Nuligi

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
eo: La grupnomo ne enhavu majusklojn aŭ spacetojn

en: Change Password
eo: Ŝanĝi pasvorton

en: New password
eo: Nova pasvorto

en: Confirm password
eo: Konfirmi pasvorton

en: Generate a password
eo: Generi pasvorton

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
eo: Via nova pasvorto estu almenaŭ 8 signojn longa

en: Show password
eo: Montri pasvorton

en: An error occurred. Your password was not changed.
eo: Okazis eraro. Via pasvorto ne estis ŝanĝita.

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Passwords do not match
eo: Pasvortoj malkongruas

en: Too short
eo: Tro mallonge

en: Weak
eo: Malforte

en: Fair
eo: Akcepteble

en: Good
eo: Bone

en: Strong
eo: Forte

en: Standard
eo: Kutima

en: Administrator
eo: Administranto

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
eo: Uzantonomo konsistu nur el:
        - minuskloj (a-z)
        - ciferoj (0-9)
        - '.', '-', kaj '_' signoj

en: Account Type
eo: Kontotipo

en: Full Name
eo: Kompleta nomo

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Invalid username
eo: Malvalida uzantnomo

en: A user with the name '%s' already exists.
eo: Uzanto kun la nomo '%s' jam ekzistas.

en: Users
eo: Uzantoj

en: Groups
eo: Grupoj

en: Click to change the picture
eo: Klaku por ŝanĝi la bildon

en: Browse for more pictures...
eo: Foliumi por pliaj bildoj...

en: Click to change the name
eo: Klaku por ŝanĝi la nomon

en: Click to change the password
eo: Klaku por ŝanĝi la pasvorton

en: Click to change the groups
eo: Klaku por ŝanĝi la grupojn

en: Picture
eo: Bildo

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
eo: Nomo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Open
eo: Malfermi

en: Images
eo: Bildoj

en: No password set
eo: Neniu pasvorto agordita

en: Set at login
eo: Agordita ĉe ensaluto

en: This user is currently logged in
eo: Ĉi tiu uzanto estas nuntempe ensalutita

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
eo: La hejma dosierujo de la uzanto estas ĉifrita. Por gardi atingon al la ĉifrita dosierujo, nur la uzanto ŝanĝu ĉi tiun pasvorton.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
eo: Ĉu vi certas, ke vi deziras daŭre forigi %s kaj ĉiujn dosierojn apartenantajn al ĉi tiu uzanto?

en: This group is set as %s's primary group
eo: Ĉi tiu grupo estas agordita kiel ĉefa grupo de %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas daŭre forigi %s?

en: Group Name
eo: Grupnomo

en: Previous instance
eo: Antaŭa ekzemplo

en: Next instance
eo: Sekva ekzemplo

en: More options
eo: Pli da opcioj

en: Import from a file
eo: Importi el dosiero

en: Export to a file
eo: Elporti al dosiero

en: Reset to defaults
eo: Restarigi defaŭltojn

en: Reload %s
eo: Reŝargi %s

en: Settings for %s
eo: Agordoj por %s

en: Select or enter file to export to
eo: Elektu aŭ enigu dosieron, al kiu elporti

en: JSON files
eo: JSON-dosieroj

en: Select a JSON file to import
eo: Elektu JSON-dosieron por importi

en: Cancel Job
eo: Nuligi taskon

en: Do you really want to cancel this job?
eo: Ĉu vi vere volas nuligi ĉi tiun taskon?

en: Keep Printing
eo: Daŭrigi presadon

en: Do you really want to cancel all jobs?
eo: Ĉu vi vere volas nuligi ĉiujn taskojn?

en: Cancel All Jobs
eo: Nuligi ĉiujn taskojn

en: Random
eo: Hazarda

en: Show
eo: Montri

en: Item
eo: Menuero

en: Select a date
eo: Elektu daton

en: %l:%M %p
eo: %-l:%M %p

en: Select a time
eo: Elekti tempon

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: This applet is currently enabled
eo: Ĉi tiu aplikaĵeto estas nuntempe ŝaltita

en: This desklet is currently enabled
eo: Ĉi tiu labortablaĵo estas nuntempe ŝaltita

en: This extension is currently enabled
eo: Ĉi tiu etendaĵo estas nuntempe ŝaltita

en: by %s
eo: laŭ %s

en: Configure
eo: Agordi

en: This is a system applet. It cannot be removed.
eo: Ĉi tio estas sistem-aplikaĵeto. Ne eblas ĝin forigi.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
eo: Ĉi tio estas sistem-labortablaĵo. Ne eblas ĝin forigi.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
eo: Ĉi tio estas sistem-etendaĵo. Ne eblas ĝin forigi.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
eo: Ĉi tiu aplikaĵeto enhavas funkci-alvokojn, kiuj eble kraŝigos aŭ frostigos Cinnamon. Se vi spertas kraŝojn aŭ frostigadon, bonvolu provi ĝin forigi.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
eo: Ĉi tiu labortablaĵo enhavas funkci-alvokojn, kiuj eble kraŝigos aŭ frostigos Cinnamon. Se vi spertas kraŝojn aŭ frostigadon, bonvolu provi ĝin forigi.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
eo: Ĉi tiu etendaĵo enhavas funkci-alvokojn, kiuj eble kraŝigos aŭ frostigos Cinnamon. Se vi spertas kraŝojn aŭ frostigadon, bonvolu provi ĝin forigi.

en: About
eo: Pri

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
eo: Kromprogramo %s ne kongruas kun via versio de Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
eo: Estas pluraj ekzemploj ŝaltitaj. Ĉu vi certas, ke vi volas forigi ilin ĉiujn?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas komplete forigi %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
eo: Ĉi tio restaŭros la defaŭltan aron da ŝaltitaj aplikaĵetoj. Ĉu vi certas, ke vi volas fari ĉi tion?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
eo: Ĉi tio restaŭros la defaŭltan aron da ŝaltitaj labortablaĵoj. Ĉu vi certas, ke vi volas fari ĉi tion?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
eo: Ĉi tio restaŭros la defaŭltan aron da ŝaltitaj etendaĵoj. Ĉu vi certas, ke vi volas fari ĉi tion?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
eo: Ĉi tio forigos ĉiujn agojn. Ĉu vi certas, ke vi volas fari ĉi tion?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
eo: Io fiaskis dum ŝargado de %s. Bonvolu certiĝi, ke vi uzas la lastan version, kaj tiam raporti la problemon al la programisto.

en: Installed
eo: Instalita

en: Install
eo: Instali

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Sort by
eo: Ordigi laŭ

en: Popularity
eo: Populareco

en: Date
eo: Dato

en: Upgradable
eo: Promociebla

en: More info
eo: Pliaj informoj

en: Refresh
eo: Aktualigi

en: Update all
eo: Ĝisdatigi ĉiujn

en: %d update available | %d updates available
eo[0]: %d ĝisdatigo disponebla
eo[1]: %d ĝisdatigoj disponeblaj

en: No updates available
eo: Neniuj ĝisdatigoj disponeblaj

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
eo: Alklaku la gutigilon, tiam alklaku koloron ie sur via ekrano por elekti tiun koloron

en: Click to set a new accelerator key.
eo: Klaku por agordi novan fulmoklavon.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
eo: Premu la eskapan klavon aŭ klaku denove por nuligi la operacion.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
eo: Premu Retropaŝo por liberigi la aktuala klavo-bindado

en: unassigned
eo: neatribuita

en: Pick an accelerator
eo: Elektu fulmoklavon

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
eo: 
    Ĉi tiu klavkombino '<b>%s</b>' ne estu uzita, ĉar pro ĉi tiu klavkombino tajpi iĝus maleble.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
eo: Bonvolu provi denove uzante modifan klavon kiel stirklavon, alt-klavon aŭ Vindozan klavon.

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
eo: Daŭrigu nur, se vi certas, ke ĉi tio estas, kion vi deziras, alie premu nuligi.

en: Checking dependencies
eo: Kontrolado de dependecoj

en: Please install: %s
eo: Bonvolu instali: %s

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: _Open
eo: _Malfermi

en: Sound files
eo: Sondosieroj

en: Downloading images:
eo: Elŝutado de bildoj:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
eo: Okazis eraro dum provo atingi la servilon. Bonvolu provi denove post iom da tempo.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
eo: Io fiaskis ĉe la elŝuto de la komponantoj. Bonvolu provi aktualigi la liston denove.

en: Refreshing the cache
eo: Aktualigado de la kaŝmemoro

en: Installing %s
eo: Instalado de %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
eo: Okazis eraro dum la instalado de %s. Bonvolu raporti ĉi tiun incidenton al ĝia programisto.

en: Uninstalling %s
eo: Malinstalado de %s

en: A problem occurred while removing %s.
eo: Okazis problemo dum forigado de %s.

en: 
    
    Details:  %s
eo: 
    
    Detaloj: %s

en: Add new entry
eo: Aldoni novan eron

en: Remove selected entry
eo: Forigi elektitan eron

en: Edit selected entry
eo: Redakti elektitan eron

en: Move selected entry up
eo: Movi elektitan eron supren

en: Move selected entry down
eo: Movi elektitan eron malsupren

en: Edit entry
eo: Redakti eron

en: Configure accessibility features
eo: Agordi alireblecajn trajtojn

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
eo: pligrandigilo, paroli, atingi, zomo, klavoj, kontrasto

en: Visual
eo: Vida

note: Visual Aids
en: Visual Aids
eo: Vidaj helpoj

en: High contrast
eo: Alta kontrasto

en: Large text
eo: Granda teksto

en: Screen reader
eo: Ekranlegilo

en: Configure screen reader
eo: Agordi ekranlegilon

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
eo: Labortabla zomo

en: Enable zoom
eo: Ŝalti zomon

en: Magnification
eo: Pligrandigo

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Mouse wheel modifier
eo: Rulumila modifilo

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
eo: Dum ĉi tiu modifilo estas premata, mus-rulumado pliigos aŭ malpliigos zomon.

en: Scroll at screen edges
eo: Rulumi ĉe ekranrandoj

en: Keep cursor centered
eo: Teni kursoron centrigitan

en: Cursor moves with contents
eo: Kursoro movas kun enhavo

en: Cursor pushes contents around
eo: Kursoro puŝas enhavon ronde

en: Mouse tracking mode
eo: Mus-sekvada reĝimo

en: Lens mode
eo: Lensa reĝimo

en: Square
eo: Kvadrato

en: Horizontal strip
eo: Horizontala strio

en: Vertical strip
eo: Vertikala strio

en: Lens shape
eo: Lensa formo

en: Full screen
eo: Plenekrano

en: Top half
eo: Supra duono

en: Bottom half
eo: Malsupra duono

en: Left half
eo: Maldekstra duono

en: Right half
eo: Dekstra duono

en: Screen position
eo: Ekranpozicio

en: Enable the on-screen keyboard
eo: Ŝalti la ekranklavaron

en: Touch
eo: Tuŝi

en: Full scale
eo: Plenskalo

en: Scanning
eo: Skanado

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
eo: Klavararanĝo

en: At the bottom of the screen
eo: Malsupre sur la ekrano

en: At the top of the screen
eo: Supre sur la ekrano

en: Keyboard position
eo: Klavarpozicio

en: A quarter of the screen
eo: Kvarono de la ekrano

en: A third of the screen
eo: Triono de la ekrano

en: Half of the screen
eo: Duono de la ekrano

en: Keyboard size
eo: Klavargrando

en: Show the keyboard any time something expects input
eo: Montri la klavaron ĉiufoje, kiam io atendas enigon

en: Show keyboard only when the user activates it
eo: Montri klavaron nur, kiam la uzanto aktivigas ĝin

en: Activation mode
eo: Aktiviga reĝimo

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
eo: Klavaraj indikiloj

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
eo: Uzi vidan indikilon pri majuskla kaj nombra baskuloj

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
eo: Uzi sonan indikilon pri majuskla kaj nombra baskuloj

en: Sound to use Caps or Num Lock on
eo: Sono uzenda, se oni ŝaltas la majusklan aŭ nombran baskulon

en: Sound to use Caps or Num Lock off
eo: Sono uzenda, se oni malŝaltas la majusklan aŭ nombran baskulon

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
eo: Eventa retrokuplo (postulata por tajp-asistadaj pepoj)

en: Enable visual alerts
eo: Ŝalti vidpepojn

en: Flash the entire monitor
eo: Fulmi la tutan ekranon

en: Flash the active window
eo: Fulmi la aktivan fenestron

en: Visual style
eo: Vida stilo

en: Enable audio alerts
eo: Ŝalti sonpepojn

en: Sound to use for window alerts
eo: Sono uzenda por fenestraj pepoj

en: Typing assistance
eo: Tajp-asistado

note: Stickykeys
en: Sticky keys
eo: Persistaj klavoj

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
eo: Trakti sinsekvon da modifaj klavoj kiel kombino

en: Disable if two modifiers are pressed together
eo: Malŝalti se du modifiloj estas premitaj kune

en: Alert when a modifier key is pressed
eo: Pepi, kiam modifa klavo estas premita

note: Slowkeys
en: Slow keys
eo: Malrapidaj klavoj

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
eo: Meti prokraston inter kiam klavo estas premita kaj kiam ĝi estas akceptita

en: Alert when a key is pressed
eo: Pepi, kiam klavo estas premita

en: Alert when a key is accepted
eo: Pepi, kiam klavo estas akceptita

en: Alert when a key is rejected
eo: Pepi, kiam klavo estas malakceptita

en: Acceptance delay
eo: Akceptada prokrasto

en: Short
eo: Mallonga

en: Long
eo: Longa

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
eo: Prokrastaj klavoj

en: Ignore fast duplicate keypresses
eo: Malatenti rapidajn duoblajn klavpremojn

note: Mousekeys
en: Mouse keys
eo: Musklavoj

en: Control the pointer using the keypad
eo: Stiri la musmontrilon per cifera klavaro

en: Initial delay
eo: Komenca prokrasto

en: Shorter
eo: Pli mallonga

en: Longer
eo: Pli longa

en: Acceleration time
eo: Plirapidiga tempo

en: Maximum speed
eo: Maksimuma rapido

en: Slower
eo: Pli malrapida

en: Faster
eo: Pli rapida

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
eo: Ekagigi duarangan klakon per premado de la ĉefa butono

en: Trigger a click when the pointer hovers
eo: Ekagigi klakon, kiam la montrilo musumas

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
eo: Prokrasto

en: Motion threshold
eo: Mova sojlo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
eo: Malgranda

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
eo: Granda

en: Manage your actions
eo: Administri viajn agojn

en: action
eo: ago

en: Actions
eo: Agoj

en: Manage
eo: Administri

en: Download
eo: Elŝuti

en: Enable
eo: Ŝalti

en: Disable
eo: Malŝalti

en: Installed actions
eo: Instalitaj agoj

en: Remove all
eo: Forigi ĉiujn

en: Manage Cinnamon applets
eo: Administri Cinnamon-aplikaĵetojn

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
eo: Vi povas forigi specifajn ekzemplojn laŭ panelredakta reĝimo per la contekst-menuo.

en: applet
eo: apleto

en: Installed applets
eo: Instalitaj aplikaĵetoj

en: Reset all
eo: Restarigi ĉiujn

en: Previous Panel
eo: Antaŭa panelo

en: Next Panel
eo: Sekva panelo

en: Solid color
eo: Solida koloro

en: Horizontal gradient
eo: Horizontala kolortransiro

en: Vertical gradient
eo: Vertikala kolortransiro

en: No picture
eo: Nenio bildo

en: Mosaic
eo: Mozaiko

en: Centered
eo: Centrita

en: Scaled
eo: Skalita

en: Stretched
eo: Streĉita

en: Spanned
eo: Ampleksa

en: Background color
eo: Fona koloro

en: Change your desktop's background
eo: Ŝanĝu la fonon de via labortablo

en: background, picture, slideshow
eo: fono, bildo, bildoprezento

en: Backgrounds
eo: Fonoj

en: Add Folder
eo: Aldoni dosierujon

en: Add new folder
eo: Aldoni novan dosierujon

en: Remove selected folder
eo: Forigi elektitan dosierujon

en: Play backgrounds as a slideshow
eo: Ludi fonojn kiel bildoprezento

en: minutes
eo: minutoj

en: Play images in random order
eo: Ludi bildojn en hazarda ordo

en: Picture aspect
eo: Bilda aspekto

en: Manage date and time settings
eo: Administri agordojn de dato kaj tempo

en: time, date, calendar, format, network, sync
eo: tempo, dato, kalendaro, aranĝo, reto, sinkronigi

en: Date & Time
eo: Dato kaj tempo

en: Date and Time
eo: Dato kaj horo

en: Network time
eo: Reta tempo

en: Manually set date and time
eo: Permane agordi daton kaj tempon

en: Format
eo: Formato

en: Use 24h clock
eo: Uzi 24-horan horloĝon

en: Display the date
eo: Montri la daton

en: Display seconds
eo: Montru la sekundojn

en: Use locale default
eo: Uzi lokan defaŭlton

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno

en: Region
eo: Regiono

en: City
eo: Urbo

en: Internet
eo: Interreto

en: Multimedia
eo: Plurmedio

en: Office
eo: Oficejo

en: System
eo: Sistemo

en: Web
eo: Reto

en: Mail
eo: Poŝto

en: Music
eo: Muziko

en: Photos
eo: Fotoj

en: Word
eo: Vorto

en: Spreadsheet
eo: Kalkultabelo

en: Source Code
eo: Fontkodo

en: File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: Plain Text
eo: Plata teksto

en: CD audio
eo: KD-aŭdaĵoj

en: Select an application for audio CDs
eo: Elekti aplikaĵon por son-KDj

en: DVD video
eo: DVD-video

en: Select an application for video DVDs
eo: Elekti aplikaĵon por video-DVDj

en: Music player
eo: Muzikludilo

en: Select an application to run when a music player is connected
eo: Elektu rulendan aplikaĵon kiam muzikludilon estas konektita

en: Select an application to run when a camera is connected
eo: Elektu rulendan aplikaĵon kiam kamerao estas konektita

en: Software
eo: Programaro

en: Select an application for software CDs
eo: Elektu aplikaĵon por programar-KDj

note: translators: these strings are duplicates of shared-mime-info strings, just here to fix capitalization of the English originals. If the shared-mime-info translation works for your language, simply leave these untranslated.
en: audio DVD
eo: son-DVD

en: blank Blu-ray disc
eo: malplena Blu-radia disko

en: blank CD disc
eo: malplena KD-disko

en: blank DVD disc
eo: malplena DVD-disko

en: blank HD DVD disc
eo: malplena HD-DVD-disko

en: Blu-ray video disc
eo: Blu-radia videodisko

en: e-book reader
eo: retlibrolegilo

en: HD DVD video disc
eo: HD-DVD-videodisko

en: Picture CD
eo: Bild-KD

en: Super Video CD
eo: Super-Video-KD

en: Video CD
eo: Video-KD

en: Windows software
eo: Windows-programaro

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
eo: Opcio de la komanda linio por via terminalo por plenumi transdonitan komandon.

en: Ask what to do
eo: Demandi kion fari

en: Open folder
eo: Malfermi dosierujon

en: Do nothing
eo: Fari nenion

en: Other Media
eo: Aliaj datumportiloj

en: Select how other media should be handled
eo: Elektu kiel aliaj datumportiloj estu traktitaj

en: _Action:
eo: _Ago:

en: Preferred Applications
eo: Preferaj Aplikaĵoj

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
eo: datumportilo, defaŭltoj, aplikaĵoj, programoj, demetebla, foliumilo, retpoŝto, kalendaro, muziko, filmetoj, fotoj, bildoj, lumdisko, aŭtomate ludi, preferaĵo, apoj

en: Preferred applications
eo: Preferaj aplikaĵoj

en: Calculator
eo: Kalkulilo

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Arguments
eo: Argumentoj

en: Removable media
eo: Demeteblaj datumportiloj

en: Prompt or start programs on media insertion
eo: Montri inviton aŭ lanĉi programojn ĉe enmeto de datumportilo

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
eo: Aliaj datump_ortiloj...

en: Manage your Cinnamon desklets
eo: Administri viajn Cinnamon-labortablaĵojn

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
eo: Vi povas forigi specifajn ekzemplojn de la labortablo per la kunteksta menuo de la labortablaĵo

en: desklet, desktop, slideshow
eo: labortablaĵo, labortablo, bildoprezento

en: Desklets
eo: Deskletoj

en: General Settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: General Desklets Settings
eo: Ĝeneralaj agordoj de labortablaĵoj

en: No decoration
eo: Neniu ornamaĵo

en: Border only
eo: Nur bordero

en: Border and header
eo: Bordero kaj kapo

en: Decoration of desklets
eo: Ornamaĵo de labortablaĵoj

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
eo: Komento: Kelkaj labortablaĵoj postulas, ke la bordero/kapo ĉiam ĉeestu

en: Such requirements override the settings selected here
eo: Tiaj postuloj transpasas la ĉi-elektitajn agordojn

en: Snap desklets to grid
eo: Kapti labortablaĵojn per krado

en: Width of desklet snap grid
eo: Larĝo de labortablaĵa kapta krado

en: Lock desklets in their current position
eo: Ŝlosi labortablaĵojn en ilia nuna pozicio

en: Installed desklets
eo: Instalitaj labortablaĵoj

en: Manage your desktop icons
eo: Administri viajn labortablajn piktogramojn

en: desktop, home, button, trash
eo: labortablo, hejmo, butono, rubujo

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Manage display settings
eo: Administri ekranagordojn

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
eo: montri, ekrano, monitoro, aranĝo, distingivo, duala, likvakristala ekrano

en: Layout
eo: Aranĝo

en: Disable automatic screen rotation
eo: Malebligi aŭtomatan ekranturnon

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por malebligi aŭtomatan ekranturnon ĉe aparataro ekipita per subtenataj akcelometroj.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
eo: Ŝalti frakciajn skaladajn regilojn (eksperimente)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
eo: Elektu ĉi tiun opcion por montri aldonajn aranĝajn regilojn por skalado laŭ ekrano.

en: Control Cinnamon visual effects.
eo: Stiri vidajn efektojn de Cinnamon.

en: effects, window
eo: efektoj, fenestro

en: Effects
eo: Efektoj

en: Desktop and window effects
eo: Labortablaj kaj fenestraj efektoj

en: Effects on dialog boxes
eo: Efektoj ĉe dialogujoj

en: Effects on menus
eo: Efektoj ĉe menuoj

en: Session startup animation
eo: Animacio ĉe startigo de seanco

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
eo: Fada efekto ĉe Cinnamon-rulumujoj (kiel la aplikaĵa listo de la menuo)

en: Window effects
eo: Fenestraj efektoj

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
eo: Nenio

en: Traditional
eo: Tradicia

en: Fly
eo: Flugi

en: New windows or unminimizing existing ones
eo: Novaj fenestroj aŭ malfari plejetigon de ekzistantaj fenestroj

en: Closing windows
eo: Fermado de fenestroj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
eo: Fado

en: Minimizing windows
eo: Minimumigo de fenestroj

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
eo: Regrandigo kaj kahelado de fenestroj

en: Window animation speed
eo: Rapido de fenestra movbildo

en: Manage your Cinnamon extensions
eo: Administri viajn Cinnamon-etendaĵojn

en: extension, addon
eo: etendaĵo, aldonaĵo

en: Extensions
eo: Etendaĵoj

en: Installed extensions
eo: Instalitaj etendaĵoj

en: Disable all
eo: Malŝalti ĉiujn

en: Configure system fonts
eo: Agordi sistemtiparojn

en: font, size, small, large
eo: tiparo, grando, malgranda, granda

en: Font Selection
eo: Tiparelekto

en: Default font
eo: Defaŭlta tiparo

en: Desktop font
eo: Labortabla tiparo

en: Document font
eo: Dokumenta tiparo

en: Monospace font
eo: Egallarĝa tiparo

en: Window title font
eo: Fenestra titola tiparo

en: Font Settings
eo: Tiparagordoj

en: Grayscale
eo: Grizoskalo

en: Rgba
eo: Rvba

en: Slight
eo: Iometa

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
eo: Meza

en: Full
eo: Plena

en: RGBA
eo: RVBA

en: RGB
eo: RVB

en: BGR
eo: BVR

en: Vertical RGB
eo: Vertikala RVB

en: Vertical BGR
eo: Vertikala BVR

en: Text scaling factor
eo: Tekst-skalfaktoro

en: Hinting
eo: Alrastrumigo

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
eo: Polurado ebligas produktadon de klara, legebla teksto surekrane.

en: Antialiasing
eo: Glatigo

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
eo: Glatigo igas surekranan tekston pli glata kaj pli facile legebla

en: RGBA Order
eo: RVBA-ordo

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
eo: La ordo de sub-bilderoj sur likvakristala ekrano; uzita, nur kiam glatigo estas agordita al 'rvba'

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
eo: Diversaj Cinnamon-agordoj

en: logging, click
eo: protokolado, klaki

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
eo: Ĝenerala

en: Compositor Options
eo: Agordoj de kunmetado

en: Disable compositing for full-screen windows
eo: Malebligi kunmetadon por tutekranaj fenestroj

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
eo: Elektu ĉi tiun opcion, por ke tutekranaj aplikaĵoj preterlasu la kunmetadilon kaj  rulíĝu maksimume rapide. Malelektu ĝin, se vi spertas ekran-ŝiradon laŭ tutekrana reĝimo.

en: Miscellaneous Options
eo: Diversaj agordoj

en: Enable timer when logging out or shutting down
eo: Ebligi tempomezurilon ĉe elsaluto aŭ elŝalto

en: Timer delay
eo: Tempomezurila prokrasto

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
eo: sekundoj

en: Memory limit
eo: Memora limo

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
eo: Restartigu Cinnamon, kiam ĝi uzas tro multe da memoro

en: Check frequency
eo: Kontrola ofteco

en: Switch to right workspace
eo: Komuti al dekstra laborspaco

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
eo: Komuti al maldekstra laborspaco

en: Minimize window
eo: Minimumigi fenestron

note: Windows
en: Maximize window
eo: Maksimumigi fenestron

en: Close window
eo: Fermi fenestron

en: Move window to right workspace
eo: Transloki la fenestron al la dekstra laborspaco

en: Move window to left workspace
eo: Transloki la fenestron al la maldekstra laborspaco

en: Make window fullscreen
eo: Igi fenestron tutekrane

en: Exit window fullscreen
eo: Eliri tutekranan fenestron

en: Push tile up
eo: Puŝi kahelon supren

en: Push tile down
eo: Puŝi kahelon malsupren

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
eo: Puŝi kahelon maldekstren

en: Push tile right
eo: Puŝi kahelon dekstren

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
eo: Montri labortablon

en: Volume up
eo: Plilaŭtigi

en: Volume down
eo: Malplilaŭtigi

note: Sound and Media
en: Volume mute
eo: Silentigi

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
eo: Baskuligi ludi / paŭzi

en: Next track
eo: Sekva trako

en: Previous track
eo: Antaŭa trako

en: Zoom desktop in
eo: Zomi labortablon

en: Zoom desktop out
eo: Malzomi labortablon

en: Run a command
eo: Ruli komandon

en: Trigger at gesture start
eo: Ekagigi ĉe gesta starto

en: Trigger at gesture end
eo: Ekagigi ĉe gesta fino

en: Manage touch gestures
eo: Administri tuŝgestojn

en: gesture, swipe, pinch, touch
eo: gesto, ŝovumi, pinĉi, tuŝi

en: Gestures
eo: Gestoj

en: Check again
eo: Kontroli denove

en: Swipe
eo: Ŝovumi

en: Swipe with 2 fingers
eo: Ŝovumi dufingre

en: Touchscreen only
eo: Nur tuŝekrano

en: Swipe with 3 fingers
eo: Ŝovumi trifingre

en: Swipe with 4 fingers
eo: Ŝovumi kvarfingre

en: Swipe with 5 fingers
eo: Ŝovumi kvinfingre

en: Pinch
eo: Pinĉi

en: Pinch with %d fingers
eo: Pinĉi per %d fingroj

en: Pinch with 5 fingers
eo: Pinĉi per 5 fingroj

en: Tap
eo: Tuŝeti

en: Enable gestures
eo: Ebligi gestojn

en: Activation thresholds
eo: Activigaj sojloj

en: In percentage of the touch surface
eo: En elcento de la tuŝa surfaco

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
eo: La touchegg-pako instaliĝu por gesta subteno.

en: Gestures are disabled
eo: Gestoj estas malebligitaj

en: The Touchegg service is not running
eo: La Touchegg-servo ne ruliĝas

en: Up
eo: Supren

en: Down
eo: Malsupren

en: In
eo: En

en: Out
eo: El

en: Tap with %d fingers
eo: Tuŝeti per %d fingroj

en: Sensitivity
eo: Sentiveco

en: Less
eo: Malpli

en: Manage hotcorner settings
eo: Administri agordojn de aktivaj anguloj

en: hotcorner, overview, scale, expo
eo: aktiva angulo, superrigardo, skalo, ekspo

en: Hot Corners
eo: Aktivaj anguloj

en: Show all workspaces
eo: Montri ĉiujn laborspacojn

note: Expo
en: Show all windows
eo: Montri ĉiujn fenestrojn

en: Enable this corner
eo: Ŝalti ĉi tiun angulon

en: Type a command...
eo: Tajpi komandon...

en: Activation delay (ms)
eo: Aktiviga prokrasto (ms)

en: Unknown size
eo: Nekonata grando

en: Unknown CPU
eo: Nekonata ĉefprocesoro

en: Operating System
eo: Operaciumo

en: Cinnamon Version
eo: Cinnamon-versio

en: Linux Kernel
eo: Linuksa kerno

en: Processor
eo: Procesoro

en: Memory
eo: Memoro

en: Hard Drives
eo: Fiksitaj diskoj

en: Hard Drive
eo: Fiksita disko

en: Graphics Card
eo: Grafika karto

en: Display Server
eo: Vidiga servilo

en: Display system information
eo: Montri sisteminformojn

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version
eo: sistemo, informoj, detaloj, grafiko, sono, kerno, versio

en: System Info
eo: Sisteminformoj

en: Upload system information
eo: Alŝuti sisteminformojn

en: No personal information included
eo: Neniu persona informo entenata

en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondujo

en: Troubleshooting
eo: Problemsolvado

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Positioning
eo: Lokado

en: Tiling and Snapping
eo: Kahelado kaj kaptado

en: Inter-workspace
eo: Inter-laborspaco

en: Inter-monitor
eo: Inter-ekrano

en: Workspaces
eo: Laborspacoj

en: Direct Navigation
eo: Rekta navigado

en: Screenshots and Recording
eo: Ekrankopioj kaj registrado

en: Launchers
eo: Lanĉiloj

en: Sound and Media
eo: Sono kaj aŭdvidaĵoj

en: Quiet Keys
eo: Silentaj klavoj

en: Universal Access
eo: Universala aliro

en: Custom Shortcuts
eo: Personigitaj klavkombinoj

en: Pointer
eo: Montrilo

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
eo: Montri la fenestran elektoekranon

en: Show the workspace selection screen
eo: Montri la laborspacan elektoekranon

en: Cycle through open windows
eo: Iri tra malfermitajn fenestrojn

en: Cycle backwards through open windows
eo: Inverse iri tra malfermitajn fenestrojn

en: Cycle through windows from all workspaces
eo: Trapasi fenestrojn de ĉiuj laborspacoj

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
eo: Malantaŭen trapasi fenestrojn de ĉiuj laborspacoj

en: Cycle through open windows of the same application
eo: Iri tra malfermitajn fenestrojn de la sama aplikaĵo

en: Cycle backwards through open windows of the same application
eo: Inverse iri tra malfermitajn fenestrojn de la sama aplikaĵo

en: Run dialog
eo: Ruli dialogon

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
eo: Baskuligi Looking Glass (Spegulon)

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
eo: Movi montrilon al la sekva ekrano

en: Move pointer to the previous monitor
eo: Movi montrilon al la antaŭa ekrano

en: Unmaximize window
eo: Malmaksimumigi fenestron

en: Activate window menu
eo: Aktivigi fenestran menuon

en: Raise window
eo: Altigi fenestron

en: Lower window
eo: Malaltigi fenestron

en: Toggle maximization state
eo: Baskuligi maksimumigan staton

en: Toggle fullscreen state
eo: Baskuligi tutekranan staton

en: Toggle shaded state
eo: Baskuligi ombran staton

en: Toggle always on top
eo: Baskuligi ĉiamvidebligi

en: Toggle showing window on all workspaces
eo: Baskuligi montradon de fenestro en ĉiuj laborspacoj

en: Increase opacity
eo: Kreskigi opakecon

en: Decrease opacity
eo: Malkreskigi opakecon

en: Toggle vertical maximization
eo: Baskuligi vertikalan maksimumigon

en: Toggle horizontal maximization
eo: Baskuligi horizontalan maksimumigon

note: Windows - Positioning
en: Resize window
eo: Ŝanĝi fenestrograndon

en: Move window
eo: Movi fenestron

en: Center window in screen
eo: Centrigi fenestron en ekrano

en: Move window to upper-right
eo: Movi fenestron supren dekstren

en: Move window to upper-left
eo: Movi fenestron supren maldekstren

en: Move window to lower-right
eo: Movi fenestron malsupren dekstren

en: Move window to lower-left
eo: Movi fenestron malsupren maldekstren

en: Move window to right edge
eo: Movi fenestron al dekstra rando

en: Move window to top edge
eo: Movi fenestron al supra rando

en: Move window to bottom edge
eo: Movi fenestron al malsupra rando

en: Move window to left edge
eo: Movi fenestron al maldekstra rando

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
eo: Movi fenestron al nova laborspaco

en: Move window to workspace above
eo: Movi fenestron al supra laborspaco

en: Move window to workspace below
eo: Movi fenestron al malsupra laborspaco

en: Move window to workspace 1
eo: Movi la fenestron al laborspaco 1

en: Move window to workspace 2
eo: Movi la fenestron al laborspaco 2

en: Move window to workspace 3
eo: Movi la fenestron al laborspaco 3

en: Move window to workspace 4
eo: Movi la fenestron al laborspaco 4

en: Move window to workspace 5
eo: Movi la fenestron al laborspaco 5

en: Move window to workspace 6
eo: Movi la fenestron al laborspaco 6

en: Move window to workspace 7
eo: Movi la fenestron al laborspaco 7

en: Move window to workspace 8
eo: Movi la fenestron al laborspaco 8

en: Move window to workspace 9
eo: Movi la fenestron al laborspaco 9

en: Move window to workspace 10
eo: Movi la fenestron al laborspaco 10

en: Move window to workspace 11
eo: Movi la fenestron al laborspaco 11

en: Move window to workspace 12
eo: Movi la fenestron al laborspaco 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
eo: Movi fenestron al maldekstra ekrano

en: Move window to right monitor
eo: Movi fenestron al dekstra ekrano

en: Move window to monitor above
eo: Movi fenestron al supra ekrano

en: Move window to monitor below
eo: Movi fenestron al malsupra ekrano

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
eo: Ŝalti al laborspaco 1

en: Switch to workspace 2
eo: Ŝalti al laborspaco 2

en: Switch to workspace 3
eo: Ŝalti al laborspaco 3

en: Switch to workspace 4
eo: Ŝalti al laborspaco 4

en: Switch to workspace 5
eo: Ŝalti al laborspaco 5

en: Switch to workspace 6
eo: Ŝalti al laborspaco 6

en: Switch to workspace 7
eo: Ŝalti al laborspaco 7

en: Switch to workspace 8
eo: Ŝalti al laborspaco 8

en: Switch to workspace 9
eo: Ŝalti al laborspaco 9

en: Switch to workspace 10
eo: Ŝalti al laborspaco 10

en: Switch to workspace 11
eo: Ŝalti al laborspaco 11

en: Switch to workspace 12
eo: Ŝalti al laborspaco 12

note: System
en: Log out
eo: Elsaluti

en: Shut down
eo: Elŝalti

en: Suspend
eo: Suspendi

en: Hibernate
eo: Suspendi al disko

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
eo: Fari ekrankopion de areo

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
eo: Kopii ekrankopion de zono al tondujo

en: Take a screenshot
eo: Fari ekrankopion

en: Copy a screenshot to clipboard
eo: Kopii ekrankopion al tondujo

en: Take a screenshot of a window
eo: Fari ekrankopion de fenestro

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
eo: Kopii fenestran ekrankopion al tondujo

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
eo: Baskuligi registradon de labortablo (necesas restartigi Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
eo: Ŝalti ekranajn agordojn

en: Rotate display
eo: Turni ekranon

en: Orientation Lock
eo: Orientiĝa ŝloso

en: Increase screen brightness
eo: Kreskigi ekran-brilecon

en: Decrease screen brightness
eo: Malkreskigi ekran-brilecon

en: Toggle keyboard backlight
eo: Baskuligi klavar-fonlumon

en: Increase keyboard backlight level
eo: Kreskigi nivelon de klavar-fonlumo

en: Decrease keyboard backlight level
eo: Malkreskigi nivelon de klavar-fonlumo

en: Toggle touchpad state
eo: Baskuligi staton de tuŝplato

en: Turn touchpad on
eo: Ŝalti tuŝplaton

en: Turn touchpad off
eo: Malŝalti tuŝplaton

en: Show power statistics
eo: Montri energistatistikon

note: Launchers
en: Launch terminal
eo: Lanĉi terminalon

en: Launch help browser
eo: Lanĉi helpfoliumilon

en: Launch calculator
eo: Lanĉi kalkulilon

en: Launch email client
eo: Lanĉi retpoŝtilon

en: Launch web browser
eo: Lanĉi retfoliumilo

en: Home folder
eo: Hejma dosierujo

en: Mic mute
eo: Silentigi mikrofonon

en: Launch media player
eo: Lanĉi medioludilon

en: Pause playback
eo: Paŭzi la ludadon

en: Stop playback
eo: Halti la ludadon

en: Eject
eo: Elĵeti

en: Rewind
eo: Revolvi

en: Fast-forward
eo: Rapidpluigi

en: Repeat
eo: Ripeti

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
eo: Laŭteco muta (Silenta)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
eo: Laŭteco malplia (Silenta)

en: Volume up (Quiet)
eo: Laŭteco plia (Silenta)

note: Universal Access
en: Zoom in
eo: Pligrandigi

en: Zoom out
eo: Malpligrandigi

en: Turn screen reader on or off
eo: En- aŭ elŝalti la ekranlegilon

en: Increase text size
eo: Pligrandigi la tekstgrandon

en: Decrease text size
eo: Malpligrandigi la tekstgrandon

en: High contrast on or off
eo: Ŝalti altan kontraston

en: Manage keyboard settings and shortcuts
eo: Administri klavaran agordon kaj fulmoklavojn

en: keyboard, shortcut, hotkey
eo: klavaro, fulmoklavo, rapidklavo

en: Key repeat
eo: Klavripeto

en: Typing
eo: Tajpado

en: Enable key repeat
eo: Ŝalti klavripeton

en: Repeat delay:
eo: Ripetprokrasto:

en: Repeat speed:
eo: Ripeta rapido:

en: Slow
eo: Malrapida

en: Fast
eo: Rapida

en: Text cursor
eo: Teksta kursoro

en: Text cursor blinks
eo: Teksta kursoro pulsas

en: Blink speed:
eo: Pulsrapido:

en: Shortcuts
eo: Klavkombinoj

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
eo: Por redakti klavkombinon, alklaku ĝin kaj premu la novajn klavojn, aŭ premu retropaŝon por ĝin vakigi.

en: Type to search
eo: Tajpu por serĉi

en: Add custom shortcut
eo: Aldoni propran fulmoklavon

en: Remove custom shortcut
eo: Forigi propran fulmoklavon

en: Categories
eo: Kategorioj

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
eo: Fulmoklavoj

en: Keyboard bindings
eo: Klavkombinoj

en: Layouts
eo: Aranĝoj

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
eo: Ĉi tiu klavkombino, <b>%(combination)s</b> estas nun uzata de <b>%(old)s</b>.

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
eo: Se vi daŭrigas, la kombino estos reatribuita al <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
eo: Ĉu vi volas daŭrigi ĉi tiun operacion?

en: Reset to default
eo: Restarigi al defaŭlto

en: Select a file
eo: Elekti dosieron

en: Control mouse and touchpad settings
eo: Regi agordojn de muso kaj tuŝplato

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
eo: muso, tuŝplato, synaptic, duoble alklaki

en: Mouse and Touchpad
eo: Muso kaj tuŝplato

en: Left handed (mouse buttons inverted)
eo: Maldekstramana (musklavoj inversigitaj)

en: Reverse scrolling direction
eo: Inversigi direkton de rulumado

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
eo: Montri pozicion de musmontrilo, kiam la stirklavo estas premita

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
eo: Imiti mezklakon alklakante kaj maldekstran kaj dekstran musklavojn

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
eo: Alglui la nunan elektaĵon, when mezklako estas premita

en: Drag-and-drop threshold
eo: Sojlo por ŝovi kaj demeti

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
eo: bilderoj

en: Pointer size and speed
eo: Grando kaj rapido de musmontrilo

en: Size
eo: Grando

en: Smaller
eo: Pli malgranda

en: Larger
eo: Pli granda

en: Speed
eo: Rapido

en: Device default
eo: Aparata defaŭlto

en: Constant
eo: Konstanto

en: Adaptive
eo: Sinadapte

en: Acceleration
eo: Plirapidigo

en: Double-Click timeout
eo: Tempolimo de duobla klako

en: Timeout
eo: Tempolimo

en: Double-click test
eo: Testo de duobla klako

en: Enabled
eo: Ŝaltite

en: Disabled when a mouse is attached
eo: Malebligite, kiam muso estas ligita

en: Touchpad is
eo: Tuŝplato estas

en: Tap to click
eo: Tuŝeti por klaki

en: Disable touchpad while typing
eo: Elŝalti la tuŝplaton dum tajpado

en: Default device behavior
eo: Defaŭlta aparata konduto

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
eo: Virtualaj butonaj areoj laŭ malsupro de tuŝplato

en: Use multiple fingers for right and middle click
eo: Uzi plurajn fingrojn por dekstra kaj meza klako

en: Click actions
eo: Klakagoj

en: Scrolling
eo: Rulumado

en: Touchpad
eo: Tuŝplato

en: Success!
eo: Sukceso!

en: Two-finger scrolling
eo: Rulumi per du fingroj

en: Edge scrolling
eo: Rulumi laŭ rando

en: Scrolling method
eo: Metodo por rulumi

en: Primary monitor
eo: Ĉefa ekrano

en: Active monitor
eo: Akriva ekrano

en: The monitor specified below
eo: La ekrano specifita sube

en: Notification preferences
eo: Sciigaj agordoj

en: notifications
eo: sciigoj

en: Notification settings
eo: Sciigaj agordoj

en: Enable notifications
eo: Aktivigi sciigojn

en: Remove notifications after their timeout is reached
eo: Forigi sciigojn post atingo de ilia tempolimo

en: Show notifications on the bottom side of the screen
eo: Montri sciigojn malsupre sur la ekrano

en: Monitor to use for displaying notifications
eo: Ekrano uzota por montri sciigojn

en: Notification duration
eo: Sciiga daŭro

en: Display a test notification
eo: Montri test-sciigon

en: Media keys OSD
eo: Sciigo de la plurmediaj klavoj

en: Media keys OSD size
eo: Grando de sciigo de la plurmediaj klavoj

en: Connect to your online accounts
eo: Konekti al viaj retkontoj

en: google, facebook, twitter, yahoo, web, online, chat, calendar, mail, contact, owncloud, kerberos, imap, smtp, pocket, readitlater, account
eo: guglo, facebook, twitter, yahoo, reto, reta, retbabili, kalendaro, retpoŝto, kontakto, owncloud, kerberos, imap, smtp, poŝo, readitlater, konto

en: Online Accounts
eo: Retkontoj

en: Information about GNOME Online Accounts
eo: Informoj pri GNOME-retkontoj

en: Center Zone
eo: Centra zono

en: Panel height:
eo: Panela alto:

en: Left Zone
eo: Maldekstra zono

en: Right Zone
eo: Dekstra zono

en: Panel width:
eo: Panela larĝo:

en: Top Zone
eo: Supra zono

en: Bottom Zone
eo: Malsupra zono

en: Panel Visibility
eo: Panela videblo

en: Auto hide panel
eo: Aŭtomate kaŝu panelon

en: Always show panel
eo: Ĉiam montri panelon

en: Intelligently hide panel
eo: Inteligente kaŝi panelon

en: Auto-hide panel
eo: Aŭtomate kaŝi panelon

en: Show delay
eo: Montra atendo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
eo: milisekundoj

en: Hide delay
eo: Kaŝa atendo

en: Customize
eo: Adapti

en: Panel appearance
eo: Aspekto de panelo

en: Allow theme to determine font size
eo: Lasi etoso determini tiparan grandon

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
eo: Tipara grando

en: Scale to panel size exactly
eo: Ekzakte skali al panela grando

en: Scale to panel size optimally
eo: Optimume skali al panela grando

en: Colored icon size
eo: Grando de kolorigita piktogramo

en: Symbolic icon size
eo: Grando de simbola piktogramo

en: Manage Cinnamon panel settings
eo: Administri agordojn de Cinnamon-panelo

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
eo: panelo, alto, malsupra, supra, aŭtomate kaŝi, grando, aranĝo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panelPage->title
en: Panel
eo: Panelo

en: Previous panel
eo: Antaŭa panelo

en: Next panel
eo: Sekva panelo

en: General Panel Options
eo: Ĝeneralaj panelaj opcioj

en: Add new panel
eo: Aldoni novan panelon

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
eo: Permesi al la musmontrilo trapasi la randojn de paneloj

en: Shut down immediately
eo: Tuj malŝalti

en: 30 seconds
eo: 30 sekundoj

en: 60 seconds
eo: 60 sekundoj

en: 90 seconds
eo: 90 sekundoj

en: 2 minutes
eo: 2 minutoj

en: 5 minutes
eo: 5 minutoj

en: 10 minutes
eo: 10 minutoj

en: 15 minutes
eo: 15 minutoj

en: 30 minutes
eo: 30 minutoj

en: 45 minutes
eo: 45 minutoj

en: 1 hour
eo: 1 horo

en: 2 hours
eo: 2 horoj

en: 3 hours
eo: 3 horoj

en: Never
eo: Neniam

en: Unknown time
eo: Nekonata tempo

en: hours
eo: horoj

en: Manage power settings
eo: Administri kurentajn agordojn

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
eo: kurento, prokrasti, pasivumigi, tekokomputilo, labortablo, brileco, ekrankurteno

en: Power Management
eo: Energia administrado

en: Power Options
eo: Kurentaj opcioj

en: On A/C power
eo: Sur alterna kurento

en: On battery power
eo: Je akumulatora energio

en: Turn off the screen when inactive for
eo: Malŝalti la ekranon, kiam neaktiva dum

en: Suspend when inactive for
eo: Paŭzigi kiam neaktive dum

en: When the lid is closed
eo: Post fermado

en: Extra options
eo: Kromaj opcioj

en: When the power button is pressed
eo: Kiam la kurenta butono estas premita

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
eo: Plenumi kovril-fermitan agon eĉ kun eksteraj ekranoj ligitaj

en: When the battery is critically low
eo: Kiam la baterio grave malfortas

en: Enable Hybrid Sleep
eo: Ŝalti hibridan dormeton

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
eo: Anstataŭigi Prokrasti per Hibrida dormeto

en: Enable Hibernate after suspend
eo: Ebligi Pasivumigi post prokrasti

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
eo: Unue prokrasti la maŝinon kaj post iom da tempo ĝin pasivumigi.

en: Power
eo: Energio

en: Batteries
eo: Baterioj

en: Screen brightness
eo: Ekrana brileco

en: On battery, dim screen when inactive
eo: Sur baterio, malheligi ekranon, kiam neaktiva

en: Brightness level when inactive
eo: Brileca nivelo, kiam neaktiva

en: Dim screen after inactive for
eo: Malheligi ekranon post neaktiveco dum

en: Backlight brightness
eo: Fonluma brileco

en: Devices
eo: Aparatoj

en: Low battery notifications
eo: Sciigoj pri baterio kun tre malmulte da kurento

en: For wireless keyboard
eo: Por sendrata klavaro

en: For wireless mouse
eo: Por sendrata muso

en: For other connected devices
eo: Por aliaj konektitaj aparatoj

en: Caution low UPS, %s remaining
eo: Atentu: daŭra kurentprovizo malfortas, %s restas

en: Using UPS power - %s remaining
eo: Uzado de daŭra kurentprovizo - %s restas

en: Caution low UPS
eo: Atentu: daŭra kurentprovizo malfortas

en: Using UPS power
eo: Uzado de daŭra kurentprovizo

en: Charging - %s until fully charged
eo: Ŝargante - %s ĝis tute ŝargita

en: Caution low battery, %s remaining
eo: Atentu pri malmulta baterio - %s restas

en: Using battery power - %s remaining
eo: Uzado de bateria kurento - %s restas

en: Charging - fully charged
eo: Ŝargante - tute ŝargita

en: Empty
eo: Malplena

en: Battery
eo: Baterio

en: Uninterruptible power supply
eo: Daŭra kurentprovizo

en: Wireless mouse
eo: Sendrata muso

en: Wireless Keyboard
eo: Sendrata klavaro

en: Personal digital assistant
eo: Persona cifereca asistanto

en: Cellphone
eo: Poŝtelefono

en: Ask
eo: Demandi

en: Cinnamon privacy settings
eo: Privatecaj agordoj de Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
eo: privateco, antaŭ nelonge, gtk, privata

en: Privacy
eo: Privateco

en: Remember recently accessed files
eo: Memori antaŭ nelonge atingitajn dosierojn

en: Recent files
eo: Lastaj dosieroj

en: Never forget old files
eo: Neniam forgesi malnovajn dosierojn

en: Number of days to remember old files
eo: Nombro de tagoj por memori malnovajn dosierojn

en: Internet connectivity
eo: Interreta konekteco

en: Check connectivity
eo: Kontroli konektecon

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
eo: Kontroli, ke retaj konektoj povas atingi interreton. Ĉi tio ebligas detekti kaptemajn  portalojn, sed ankaŭ generas periodan retan datumtrafikon.

en: Lock immediately
eo: Tuj ŝlosi

en: 2 seconds
eo: 2 sekundoj

en: 15 seconds
eo: 15 sekundoj

en: 1 minute
eo: 1 minuto

en: 3 minutes
eo: 3 minutoj

en: Manage screen lock settings
eo: Administri agordojn pri ekranŝlosado

en: screensaver, lock, away, message
eo: ekrankurteno, ŝlosi, for, mesaĝo

en: Screensaver
eo: Ekrankurteno

en: Screensaver settings
eo: Ekrankurtenaj agordoj

en: Delay before starting the screensaver
eo: Prokrasto antaŭ ol startigi ekrankurtenon

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
eo: Ĉi tiu opcio difinas, kiom da tempo oni atendu antaŭ ol startigi ekrankurtenon, kiam la komputilo neuzatas

en: Lock settings
eo: Agordoj pri ŝlosado

en: Lock the computer when put to sleep
eo: Ŝlosi la komputilon komence de dormeta reĝimo

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
eo: Ŝalti ĉi tiun opcion por postuli pasvorton, kiam la komputilo vekiĝas de la prokrasta reĝimo

en: Lock the computer after the screensaver starts
eo: Ŝlosi la komputilon post starto de ekrankurteno

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
eo: Ŝalti ĉi tiun opcion por postuli pasvorton, kiam la ekrano sin malŝaltas aŭ kiam ekrankurteno aktiviĝas post periodo de neaktiveco

en: Delay before locking
eo: Prokrasto antaŭ ŝlosado

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
eo: Ĉi tiu opcio difinas, kiom da tempo oni atendu antaŭ ol ŝlosi la ekranon post montrado de ekrankurteno aŭ post malŝalto de la ekrano

en: Always show the clock
eo: Ĉiam montri la horloĝon

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
eo: Montri la horloĝon sur la ekranfono anstataŭ nur sur la malŝlosota ekrano

en: Use a custom date and time format
eo: Uzi propran aranĝon por dato kaj tempo

en: Time Format
eo: Horoformato

en: Date Format:
eo: Data aranĝo:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
eo: Montri informojn pri la sintakso de la data aranĝo

en: Time Font
eo: Tempa tiparo

en: Date Font
eo: Data Tiparo

en: Away message
eo: Mesaĝo, kiam for

en: Show this message when the screen is locked
eo: Montri ĉi tiun mesaĝon, kiam la ekrano estas ŝlosita

en: This is the default message displayed on your lock screen
eo: Ĉi tio estas la defaŭlta mesaĝo montrata sur via ŝlosita ekrano

en: Font
eo: Tiparo

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
eo: Demandi propran mesaĝon, kiam la ekrano estas ŝlosita ekde la menuo

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
eo: Ĉi tiu opcio permesas al vi tajpi mesaĝon ĉiu foje, kiam vi ŝlosas la ekranon ekde la menuo

en: Allow keyboard shortcuts
eo: Permesi fulmoklavojn

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
eo: Permesi la uzon de fulmoklavoj kiel laŭteco-regada kaj plurmedia klavoj sur la ŝlosita ekrano

en: Show media player controls
eo: Montri regilojn pri plurmedia ludilo

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
eo: Por kongruaj ludiloj, montri la regilojn dum ludado

en: Show album art
eo: Montri albumbildon

en: If available, show album art while media is playing
eo: Se disponebla, montri albumbildon dum ludado

en: Show info panel
eo: Montri informpanelon

en: Show the number of missed notifications and the battery status
eo: Montri la nombron de maltrafitaj sciigoj kaj la baterian staton

en: Allow floating clock and album art widgets
eo: Permesi glitan horloĝon kaj albumbildajn fenestraĵojn

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
eo: Kiam la defaŭlta ekrankurteno aktivas, permesi al horloĝo kaj albumbildaj fenestraĵoj rondiradi aleatore

en: Starting Cinnamon
eo: Startigo de Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
eo: Forlaso de Cinnamon

en: Switching workspace
eo: Komutado de laborspaco

en: Opening new windows
eo: Malfermado de novaj fenestroj

en: Maximizing windows
eo: Maksimumigo de fenestroj

en: Unmaximizing windows
eo: Nemaksimumigo de fenestroj

en: Tiling and snapping windows
eo: Kahelado kaj kaptado de fenestroj

en: Inserting a device
eo: Enigado de aparato

en: Removing a device
eo: Forigado de aparato

en: Showing notifications
eo: Montrado de sciigoj

en: Changing the sound volume
eo: Ŝanĝado de laŭteco

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
eo: Antaŭe maldekstre

en: Front Right
eo: Antaŭe dekstre

en: Front Center
eo: Antaŭe centre

en: Rear Left
eo: Malantaŭe maldekstre

en: Rear Right
eo: Malantaŭe dekstre

en: Rear Center
eo: Malantaŭe centre

en: Subwoofer
eo: Bas-laŭtparolilo

en: Side Left
eo: Flanke maldekstre

en: Side Right
eo: Flanke dekstre

en: Volume:
eo: Laŭteco:

en: Softer
eo: Pli mallaŭte

en: Louder
eo: Pli laŭte

en: Muted
eo: Mutigite

en: Click to unmute
eo: Klaki por malmutigi

en: Click to mute
eo: Klaki por mutigi

en: Balance
eo: Ekvilibro

en: Rear
eo: Malantaŭe

en: Front
eo: Antaŭe

en: Soft
eo: Mallaŭte

en: Loud
eo: Laŭte

en: Input level
eo: Eniga nivelo

en: Output profile
eo: Eliga profilo

en: Test sound
eo: Testosono

en: Test Sound
eo: Testosono

en: Manage sound settings
eo: Administri sonagordojn

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
eo: sono, aŭdovidaĵoj, muziko, laŭtparoliloj, aŭdaĵoj, mikrofono, kapaŭskultiloj

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
eo: Sono

en: Output
eo: Eligo

en: Device
eo: Aparato

en: Device settings
eo: Aparat-agordoj

en: Input
eo: Enigo

en: No inputs sources are currently available.
eo: Neniuj enigaj fontoj nun disponeblas.

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Sounds Volume
eo: Laŭteco de sonoj

en: No application is currently playing or recording audio.
eo: Neniu aplikaĵo nun ludas aŭ registras aŭdaĵojn.

en: Amplification
eo: Amplifo

en: Maximum volume: %d
eo: Maksimuma laŭteco: %d

en: Reduced
eo: Reduktita

en: Amplified
eo: Amplifita

en: Manage your startup applications
eo: Administri viajn aplikaĵojn post startigo

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
eo: startigo, programoj, praŝargo, init, seanco, aŭtomate startigi, apoj

en: Startup Applications
eo: Aplikaĵoj post startigo

en: Unavailable
eo: Nedisponebla

en: No description
eo: Sen priskribo

en: No name
eo: Sen nomo

en: Run now
eo: Ruli nun

en: Could not execute '%s'
    %s
eo: Ne eblas plenumi '%s'
    %s

en: Custom command
eo: Propra komando

en: Choose application
eo: Elekti aplikaĵon

en: Add Startup Program
eo: Aldoni lanĉan programon

en: Edit Startup Program
eo: Redakti lanĉan programon

en: Save
eo: Konservi

en: Command
eo: Komando

en: Browse...
eo: Foliumi...

en: Comment
eo: Komento

en: Startup delay
eo: Startiga prokrasto

en: The startup command cannot be empty
eo: La lanĉa komando ne povas esti malplena

en: The startup command is not valid
eo: La lanĉa komando ne estas valida

en: Select Command
eo: Elekti komandon

en: Search Applications...
eo: Serĉi aplikaĵojn...

en: Add Application
eo: Aldoni programon

en: Manage themes to change how your desktop looks
eo: Administri etosojn por ŝanĝi la aspekton de via labortablo

en: themes, style
eo: etosoj, stilo

en: Themes
eo: Etosoj

en: Mouse Pointer
eo: Musmontrilo

en: Icons
eo: Piktogramoj

en: Simplified settings...
eo: Faciligitaj agordoj...

en: Add/Remove
eo: Aldoni/forigi

en: Miscellaneous options
eo: Diversaj opcioj

en: Let applications decide
eo: Lasu aplikaĵojn decidi

en: Prefer dark mode
eo: Preferi malhelan reĝimon

en: Prefer light mode
eo: Preferi helan reĝimon

en: Dark mode
eo: Malhela reĝimo

en: This setting only affects applications which support dark mode
eo: Ĉi tiu agordo influas nur aplikaĵojn, kiuj subtenas malhelan reĝimon

en: Show icons in menus
eo: Montri piktogramojn en menuoj

en: Show icons on buttons
eo: Montri piktogramojn sur butonoj

en: Scrollbar behavior
eo: Rulumskala konduto

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
eo: Salti al pozicio ĉe klako aliloke en rulumskalo

en: Use overlay scroll bars
eo: Uzi surmetajn rulumskalojn

en: Override the current theme's scrollbar width
eo: Transpasi la rulumskalan larĝon de la nuna etoso

en: Scrollbar width
eo: Rulumskala larĝo

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
eo: Ŝanĝoj eble ne validos por jam ruliĝantaj programoj kaj eble ne influos ĉiujn aplikaĵojn.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
eo: Propre

en: Manage window tiling preferences
eo: Administri agordojn de fenestra kahelado

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
eo: fenestro, kahelo, inversigi, kahelado, kapti, kaptado

en: Window Tiling
eo: Fenestra kahelado

en: Enable Window Tiling and Snapping
eo: Ŝalti fenestran kaheladon kaj kaptadon

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
eo: Maksimumigi anstataŭ kaheli, ĉe trenado de fenestro al la supra rando

en: Change your user preferences and password
eo: Ŝanĝi viajn uzantajn preferojn kaj pasvorton

en: user, account, information, details, password
eo: uzanto, konto, informoj, detaloj, pasvorto

en: Account details
eo: Kontodetaloj

en: Click to change your picture
eo: Klaku por ŝanĝi vian bildon

en: Take a photo...
eo: Fari fotaĵon...

en: Click to change your name
eo: Klaku por ŝanĝi vian nomon

en: Click to change your password
eo: Klaku por ŝanĝi vian pasvorton

en: Current password
eo: Aktuala pasvorto

en: Wrong password
eo: Falsa pasvorto

en: Internal Error
eo: Interna eraro

en: Manage window preferences
eo: Administri fenestrajn agordojn

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
eo: fenestroj, titola breto, rando, ŝanĝilo, fenestrolisto, atento, fokuso, enfokusigi

en: Titlebar
eo: Titola breto

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Classic Mac
eo: Klasika Makintoŝo

en: Buttons layout
eo: Aranĝo de butonoj

en: Toggle Shade
eo: Baskuligi ombri

en: Toggle Maximize
eo: Baskuligi maksimumigi

en: Toggle Maximize Horizontally
eo: Baskuligi maksimumigi horizontale

en: Toggle Maximize Vertically
eo: Baskuligi maksimumigi vertikale

en: Toggle on all workspaces
eo: Baskuligi en ĉiuj laborspacoj

en: Lower
eo: Pli malsupra

en: Action on title bar double-click
eo: Ago por duobla klako al titolbreto

en: Action on title bar middle-click
eo: Ago ĉe meza klako sur titola breto

en: Action on title bar right-click
eo: Ago ĉe dekstra klako sur titola breto

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
eo: Nenio

en: Shade and unshade
eo: Ombri kaj malombri

en: Adjust opacity
eo: Ĝustigi opakecon

en: Action on title bar with mouse scroll
eo: Ago ĉe musrulumado sur titola breto

en: Minimum opacity
eo: Minimuma opakeco

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-sc
en: Behavior
eo: Agmaniero

en: Window Focus
eo: Fenestra Fokuso

en: Click
eo: Alklaki

en: Sloppy
eo: Malakurate

en: Window focus mode
eo: Enfokusiga reĝimo de fenestroj

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
eo: La enfokusiga reĝimo de fenestroj indikas,  kiel fenestroj estas enfokusigitaj. Ĝi havas tri eblajn valorojn; "klaki" signifas, ke fenestroj estu alklakitaj por ilin enfokusigi, "malakurate" signifas, ke fenestroj estas enfokusigitaj, kiam la muso eniras la fenestron, kaj "muso" signifas, ke fenestroj estas enfokusigitaj, kiam la muso eniras la fenestron kaj elfokusigitaj, kiam la muso forlasas la fenestron.

en: Automatically raise focused windows
eo: Aŭtomate starigi enfokusigitajn fenestrojn

en: Bring windows which require attention to the current workspace
eo: Alporti fenestrojn, kiuj postulas atenton, al la nuna laborspaco

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
eo: Doni fokuson al novaj fenestroj lanĉitaj de terminalo

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
eo: Normale al ĉiuj fenestroj, kreitaj de la uzanto, estas donita komenca fokuso. Ĉi tio regas ĉu ja aŭ ĉu ne inkluzivi programojn lanĉitajn de terminalo.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
eo: Kunligi dialogajn fenestrojn al la patra fenestro

en: Moving and Resizing Windows
eo: Movado kaj regrandigo de fenestroj

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Cursor
eo: Kursoro

en: Manual
eo: Manlibro

en: Center
eo: Centrigi

en: Location of newly opened windows
eo: Loko de nove malfermitaj fenestroj

en: Special key to move and resize windows
eo: Speciala klavo por movi kaj regrandigi fenestrojn

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
eo: Dum la speciala klavo estas premata, eblas treni fenestrojn per la maldekstra musklavo kaj regrandigi per la dekstra musklavo.

en: Draggable border width
eo: Trenebla bordera larĝo

en: Narrower
eo: Pli mallarĝe

en: Wider
eo: Pli larĝe

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
eo: Ĉi tio ĝustigas la larĝon de tiu parto de la fenestra bordero uzita por regrandigo.

en: Alt-Tab
eo: Alt-tab

en: Icons only
eo: Nur piktogramoj

en: Thumbnails only
eo: Nur miniaturoj

en: Icons and thumbnails
eo: Piktogramoj kaj miniaturoj

en: Icons and window preview
eo: Antaŭrigardo de piktogramoj kaj fenestro

en: Window preview (no icons)
eo: Antaŭrigardo de fenestro (neniuj piktogramoj)

en: Timeline (3D)
eo: Tempolinio (3D)

en: Alt-Tab switcher style
eo: Stilo de alt-tab-ŝanĝilo

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
eo: Montri la alt-tab-ŝanĝilon sur la ĉefa ekrano anstataŭ sur la aktiva

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
eo: Movi plejetigitajn fenestrojn al la fino de la alt-tab-ŝanĝilo

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
eo: Prokrasto antaŭ ol montri la alt-tab-ŝanĝilon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
eo: Montri fenestrojn de ĉiuj laborspacoj

en: Warp mouse pointer to the new focused window
eo: Tordi musmontrilon al la nove fokusita fenestro

en: Manage workspace preferences
eo: Administri laborspacajn agordojn

en: workspace, osd, expo, monitor
eo: laborspaco, montri laborspacan nomon, ekspo, ekrano

en: Workspace Options
eo: Laborspacaj opcioj

en: Enable workspace OSD
eo: Ŝalti montradon de laborspaca nomo

en: Allow cycling through workspaces
eo: Permesi trapasi laborspacojn

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
eo: Uzi nur laborspacojn sur ĉefa ekrano (postulas Cinnamon-restarton)

en: Display Expo view as a grid
eo: Montri Ekspo-rigardon kiel krado

en: %s is not responding.
eo: %s ne respondas.

en: Force quit
eo: Devige ĉesigi

en: Wait
eo: Atendi

en: Does the display look ok?
eo: Ĉu la vidigo aspektas bone?

en: Cancel changes
eo: Nuligi ŝanĝojn

en: Keep new configuration
eo: Teni novan agordon

en: Cancel changes... %ds
eo: Nuligi ŝanĝojn... %ds

en: Single Click
eo: Unufoje klaki

en: Double Click
eo: Duoble alklaki

en: Drag
eo: Treni

en: Secondary Click
eo: Duaranga klako

en: _Text
eo: _Teksto

en: _Icons
eo: _Bildsimboloj

en: _Both
eo: _Ambaŭ

en: _Horizontal
eo: _Horizontale

en: _Vertical
eo: _Vertikale

en: Cinnamon just crashed
eo: Cinnamon ĵus kraŝis

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
eo: Malebligi elŝutitajn aplikaĵetojn, labortablaĵojn kaj etendaĵojn

en: You are currently running in fallback mode.
eo: Vi nun ruliĝas laŭ retropaŝa reĝimo.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
eo: Se vi suspektas, ke la fonto de la kraŝo estas loka etendaĵo, aplikaĵeto aŭ labortablaĵo, tiam vi povas malebligi elŝutitajn aldonaĵojn uzante suban markobutonon.

en: Do you want to restart Cinnamon?
eo: Ĉu vi volas restartigi Cinnamon?

en: Version %s (%s)
eo: Versio %s (%s)

en: Version %s
eo: Versio %s

en: Updated on %s
eo: Ĝisdatigita je %s

en: About %s
eo: Pri %s

en: the type of the Spice
eo: la tipo de la Komponanto

en: the UUID of the Spice
eo: la universe unika identigilo de la Komponanto

en: Unable to locate %s %s
eo: Neeblas loki %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
eo: Ĉefa menuo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
eo: Aranĝo kaj enhavo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
eo: Fulmoklavo por malfermi kaj fermi la menuon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
eo: Uzi propran piktogramon kaj etikedon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
eo: Ŝaltu ĉi tion por specifi propran piktogramon kaj etikedon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
eo: Piktogramo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
eo: Elektu piktogramon por montri en la panelo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
eo: Bildsimbola grando

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->description
en: Text
eo: Teksto

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
eo: Enigu propran tekston por montri en la panelo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
eo: Montri kategoriajn piktogramojn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne montri piktogramojn ĉe kategorioj.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
eo: Bildsimbola grando de kategorioj

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
eo: Montri aplikaĵajn piktogramojn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne montri piktogramojn ĉe aplikaĵoj.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
eo: Bildsimbola grando de aplikaĵoj

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
eo: Montri preferaĵojn kaj seancajn butonojn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne montri la maldekstran fenestron de la menuo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
eo: Bildsimbola grando de preferaĵoj

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
eo: Montri plej ŝatatajn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne montri la plej ŝatatajn dosierojn en la menuo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
eo: Montri legosignojn kaj lokojn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne montri legosignojn kaj lokojn en la menuo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
eo: Montri antaŭ nelonge uzitajn dosierojn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne montri antaŭ nelonge uzitajn dosierojn en la menuo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
eo: Ŝanĝi kategoriojn ĉe musumado

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
eo: Elekti cŭ jes aŭ ne ŝanĝi kategoriojn per musumado.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
eo: Ŝalti aŭtomatan rulumadon en aplikaĵa listo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
eo: Elekti ĉu jes aŭ ne ŝalti glatan aŭtomatan rulumadon en la aplikaĵa listo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
eo: Ebligi enigon de dosierindiko en serĉujo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
eo: Permesas enigon de dosierindiko en la serĉujo de la menuo.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
eo: Devigi la videblon de la panelo ĉe malfermo de la menuo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
eo: Ĉe malfermo de la menuo estos montrita ankaŭ la ĉefa panelo (kiu eble estas aŭtomate-kaŝita).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
eo: Malfermi la menuon, kiam mi movas la muson super ĝi

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
eo: Ebligi malfermon de la menuo, kiam la muso eniras la aplikaĵeton

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
eo: Ŝveba atendo de la menuo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
eo: Atendo antaŭ ol la menuo malfermas, kiam musumita

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
eo: Uzi menu-animaciojn

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
eo: Permesi menu-animaciojn ĉe malfermo kaj fermo

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
eo: Malfermi la menu-redaktilon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
eo: Premu ĉi tiun butonon por fari viajn proprajn menu-elementojn.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
eo: Restarigi la menuon al ĝia origina grando

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
eo: Aplikaĵeto pri xapa stato

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
eo: Aplikaĵeto, kiu gastigas ĉiujn taskopletajn piktogramojn por aplikaĵoj, kiuj uzas XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
eo: Cinnamon-aplikaĵeto por regi sonon kaj muzikon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
eo: Regi ludilojn

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
eo: Montri regilojn por iteracii kaj miksi

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
eo: Montri menuon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
eo: Agordi klavkombino(j)n por montri la menuon de la sona aplikaĵeto.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
eo: Ĉiam montri enigan ŝaltilon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
eo: Ĉiam montri la 'Muta enigo'-ŝaltilon en la kuntekstmenuo.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
eo: Montri kantoinformojn sur la panelo

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
eo: signoj

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
eo: Limigi kantoinformojn al

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
eo: Baskuligi muta

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
eo: Baskuligi mutan eligon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
eo: Baskuligi mutan enigon

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
eo: Ago ĉe meza klako

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
eo: Ago ĉe majuskliga+meza klako

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
eo: Uzi horizontalan rulumadon por moviĝi inter kantoj

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
eo: Montri albumbildon kiel piktogramo

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
eo: Kaŝi taskopletajn piktogramojn por kongruaj ludiloj

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
eo: Ŝpruchelpilo

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
eo: Montri laŭtecon ŝpruchelpile

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
eo: Montri ludilon ŝpruchelpile

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
eo: Montri kantan artiston kaj titolon ŝpruchelpile

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
eo: Sistempleto

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
eo: Aplikaĵeto, kiu gastigas ĉiujn taskopletajn piktogramojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
eo: Ĉefa Cinnamon-fenestrolisto kun grupigo de apoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
eo: Miniaturoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
eo: Kunteksta menuo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
eo: Aplikaĵaj butonoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
eo: Rapidklavoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
eo: Musuma antaŭvido

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
eo: Montri nombron de fenestroj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
eo: Butonetikedo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
eo: Nomo de aplikaĵo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
eo: Fenestrotitolo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
eo: Fenestrotitolo (nur por la fokusita fenestro)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
eo: Ago ĉe rulumado de rulumilo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
eo: Trapasi apojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
eo: Trapasi fenestrojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
eo: Ago ĉe maldekstra klako

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
eo: Baskuligi activigon de laste fokusita fenestro

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
eo: Ago ĉe meza klako

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
eo: Lanĉi novan apan ekzemplon

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
eo: Fermi laste fokusitan fenestron en grupo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
eo: Grupigi fenestrojn laŭ aplikaĵo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
eo: Ebligi trenadon de apa butono

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
eo: Animacio de lanĉilo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
eo: Ĝenerala rapidklavo por trapasi miniatur-menuojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
eo: Ĝenerala rapidklavo por montri la ordon de apoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
eo: Daŭro de montrado de la ordo de apoj ĉe rapidklava premo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
eo: Ŝalti fulmoklavon "vindoza klavo+<nombro>" por malfermi/ŝanĝi apojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
eo: Prokrasto antaŭ ol montri miniaturojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
eo: Grando de miniaturo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
eo: Plej granda

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
eo: Trapasi fenestrojn ĉe uzo de rulumilo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
eo: Montri miniaturojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
eo: Animado de miniaturoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
eo: Ebligi vertikalajn miniaturojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
eo: Ordigi miniaturojn laŭ laste fokusita fenestro

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
eo: Emfazi la miniaturon de la laste fokusita fenestro

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
eo: Klaki por montri miniaturojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
eo: Montri antaŭ nelonge uzitajn erojn

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
eo: Montri aŭtolanĉan opcion

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
eo: Apliki la ekranan mov-opcion al ĉiuj fenestroj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
eo: Kiam oni klakas "Movi al ekrano" en la kunteksta menuo, tiam ĉi tiu opcio movos ĉiujn fenestrojn de apo anstataŭ movi nur la laste fokusitan fenestron de la apo.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
eo: Montri la fenestron ĉe musumado de ĝia miniaturo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
eo: Fenestra klariĝa tempo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
eo: Fenestra malklariĝa tempo

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->units
en: percent
eo: elcentoj

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
eo: Fenestra opakeco

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
eo: Retadministrila aplikaĵeto

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
eo: Agordi klavkombinojn por montri la menuon de la reta administrilo.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
eo: Laborspaca ŝanĝilo

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
eo: Elekti la laborspacon ekde la panelo

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
eo: Tipo de montrado

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
eo: Notu, ke la vida prezento nur funkcios, se via panelo estas sufiĉe granda por ĝin montri dece, alie la simpla stilo estos uzita.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
eo: Vida prezento de la laborspacoj

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
eo: Simplaj butonoj

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
eo: Rulumila konduto

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
eo: Inversigi la direkton de rulumado en la laborspaca listo aŭ malŝalti rulumadon.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
eo: Inverse

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
eo: Plejetigi ĉiujn fenestrojn

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
eo: Ekrigardi la labortablon ĉe musumado

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
eo: Ekrigardi la labortablon ĉe musumado de la aplikaĵeto

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
eo: Malklariga efekto

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
eo: Igi fenestrojn malklaraj ĉe musumado de la labortablo

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
eo: Ŝveba atendo

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
eo: Atendo antaŭ ol ekrigardo montras labortablon

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
eo: Ŝanĝi la opakecon de fenestroj ĉe musumado de la labortablo

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
eo: Aliri al viaj plej ŝatataj dosieroj

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
eo: Montri absolutajn dosierindikojn en la listo

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
eo: Regi la rubujon ekde la panelo

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
eo: Aplikaĵeto pri agordoj

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
eo: Cinnamon-agordoj

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
eo: Atingi demeteblajn diskingojn

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
eo: Aliri la antaŭ nelonge malfermitajn dokumentojn

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
eo: Angula breto

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
eo: Breto aspektigita por loko en la angulo, uzita por montri la labortablon, labortablaĵojn kaj la laborspacan aŭ fenestran elektilon.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
eo: Klaka ago

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
eo: Ŝalti laborspacojn

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
eo: Ŝalti laborspacojn (inverse)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
eo: Listo de fenestroj

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
eo: Ĉefa Cinnamon-fenestrolisto

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
eo: Montri averton en la fenestrolisto, kiam fenestro de alia laborspaco postulas atenton

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
eo: Ebligi uzon de rulumilo en la fenestrolisto

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
eo: Inversigi la rulumdirekton de rulumilo en la fenestrolisto

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
eo: Maldekstre klaki por plejetigi fenestron

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
eo: Meze klaki por fermi fenestron

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
eo: Montri nomojn de fenestroj en la panelo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
eo: Larĝo de fenestra butono en la panelo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
eo: Fenestrobutonoj povas havi malsamajn grandojn kaj uzi la tutan disponeblan spacon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
eo: Elekti kion montri ĉe musumado supra fenestra butono

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
eo: Titolo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
eo: Miniaturo

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
eo: Montri titolon supra miniaturo

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
eo: Spacilo

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
eo: Aldoni iom da spaco inter viaj aliaj aplikaĵetoj

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
eo: Kiomo da spaco per bilderoj

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
eo: Ĝustigi ĉi tion por kreskigi aŭ malkreskrigi la larĝon de ĉi tiu interspaco

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
eo: Klaki aŭ musumi por aktivigi skalan vidon

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
eo: Aktivigi skali ĉe musumado

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
eo: Administri prestaskojn

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
eo: Montri presilan piktogramon

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
eo: Ĉiam

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
eo: Kiam presiloj ekzistas

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
eo: Dum presado

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
eo: Elekti, kiam montri la presilan piktogramon en la panelo

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
eo: Agordoj de API-elprovado

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
eo: Ekzempla aplikaĵeto por elprovi la eblojn kaj uzon de la API por agordi aplikaĵeton aŭ labortablaĵon (celas programiston!)

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
eo: Videblaj agordoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
eo: Elektoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
eo: Komandaj agordoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
eo: Agordoj de redaktebla listo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
eo: Dependecoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
eo: Informoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
eo: Elektoj pri dosieroj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
eo: Menu-agordoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
eo: Agordoj pri animado

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
eo: Aliaj elektoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
eo: Mia listo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
eo: Montri sekcion pri dependecoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
eo: Sekcio pri dependecoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
eo: Ludu kun ĉi tiuj fenestraĵoj kaj vidu la aŭtomatan reagon en la panela aplikaĵeto.
    
    Ĉi tio estas etikedo, kaj la enhavo estas nek modifebla nek alirebla. Eble vi volas ekzemple uzi etikedon por montri aldonajn aludojn aŭ instrukciojn.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
eo: La piktogramo por uzi en la panelo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
eo: Elektu piktograman dosieron, aŭ vi povas tajpi piktograman nomon en la enigujon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
eo: La  fona koloro por la aplikaĵeto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
eo: Alklaku la butonon por elekti novan fonan koloron por ĉi tiu aplikaĵeto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
eo: Larĝo de la aplikaĵeto en la panelo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
eo: Kreskigi aŭ malkreskigi ĉi tiun elektan valoron por fari la aplikaĵeton pli larĝa aŭ pli mallarĝa en la panelo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
eo: Bonvolu elekti opcion

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
eo: Unua elekto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
eo: Dua elekto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
eo: Tria elekto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
eo: Kvara elekto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
eo: Kombina elekto povas elekti inter entjeraj, buleaj, glitpunktaj kaj ĉenaj valoroj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
eo: Jen demonstro de ambaŭdirekta regilo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
eo: Se vi ĝustigas ĉi tiun skalon, ĝi ĝisdatiĝas en la aplikaĵeto. Se vi ĝustigas la skalon en la aplikaĵeto,  ĝi ĝisdatiĝas ĉi tie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
eo: Ŝaltu ĉi tiun butonon por uzi propran etikedon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
eo: Ŝalto de ĉi tiu butono permesas al vi difini propran etikedon en suba kampo - ĉi tio montras kiel difini dependecojn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
eo: Propra etikedo de la aplikaĵeto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
eo: Difinu ĉi tie vian propran etikedon. Ĉi tiu kampo nur disponeblas, se la supra ŝaltilo estas ŝaltita

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
eo: Tipo de animado

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
eo: Iu tween-elekto havas kiel valoron ĉenon, kiun vi povas transdoni kiel transiron al Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
eo: Tipo de efekto

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
eo: Ne premu ĉi tiun butonon!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
eo: Premado de ĉi tiu butono aktivigas en la aplikaĵeto metodon vokitan per referenco - ek, premu ĝin.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
eo: Ĉi tio estas test-kromprogrameto por doni signalon per unuopa klavo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
eo: Difinu ĉi tie la klavkombinon por aktivigi agon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
eo: Elekti dosieron

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
eo: Elekti dosierujon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
eo: Elekti sonon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
eo: Elekti tiparon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
eo: Ĉi tie vi povas tajpi alineojn kaj listojn

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
eo: Ĉi tiu tipo de agordo utilas por multeliniaj listoj, kaj teksto, kiu estas tro longa por taŭgi en enig-kromprogrameto.
    Eblas permane agordi la alton de la teksta vido per la 'alto'-atributo. Ĉi tiu estas agordita al 150. Defaŭlto estas 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
eo: Elekti daton

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
eo: Elekti horon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
eo: Propra kromprogrameto por arbovido

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
eo: Rezida

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
eo: Adreso

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
eo: Identigila numero

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
eo: Fulmoklavo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
eo: Dosierindiko

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
eo: Montri la sekcion pri dependecoj

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
eo: Ŝalto de ĉi tiu butono montras suban sekcion pri dependecoj. Malŝalto kaŝas ĝin.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
eo: Vi povas vidi ĉi tiun sekcion, ĉar supra ŝaltilo estas enŝaltita. Provu malŝalti ĝin kaj vidu tion, kio okazos.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
eo: Montri informon

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
eo: Montri informon #1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
eo: Montri informon #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
eo: Montri nek informon #1, nek #2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
eo: Informon #1: Vi vidas ĉi tiun informon, ĉar la unua opcio estas elektita en la supra fallisto. Provu elekti malsamajn opciojn por vidi malsaman informon.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
eo: Informon #2: Vi nun vidas malsaman tekston, ĉar vi elektis la duan opcion en la supra fallisto.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
eo: Valoro de nombro

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
eo: Supra elekta valoro estas malpli ol 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
eo: Supra elekta valoro estas pli ol aŭ egala al 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
eo: Elprovu ĉi tiun propran kromprogrameton!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
eo: Klaki aŭ musumi por aktivigi ekspo-vidon

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
eo: Aktivigi ekspo-vidon ĉe musumado

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
eo: Bildoprezentaj regiloj

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
eo: Bazaj regiloj por la Cinnamon-bildoprezento

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
eo: Aplikaĵeto por atingi viajn kontodetalojn, ŝanĝi uzantojn kaj rapide elsaluti aŭ malŝalti la kurenton de la komputilo

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
eo: Uzanto-aplikaĵeto

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
eo: Montri uzantonomon surpanele

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
eo: Lanĉi aplikaĵojn el la panelo

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
eo: Permesi trenadon de lanĉiloj

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
eo: Klaki por montri kaj administri sistem-sciigojn

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
eo: Malatenti dummomentajn sciigojn

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
eo: Ŝaltu ĉi tion por malatenti dummomentajn sciigojn.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
eo: Montri malplenan pleton

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
eo: Ŝaltu ĉi tion por montri la pleton, eĉ se ne estas novaj sciigoj.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
eo: Montri la nombron de sciigoj

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
eo: Montri sciigojn

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
eo: Agordi klavkombino(j)n por montri la sciigan ŝprucmenuon.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
eo: Agordi klavkombino(j)n por viŝi ĉiujn sciigojn.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
eo: Malfermi sciigajn agordojn

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
eo: Aplikaĵeto por subpremi la pov-ŝparan reĝimon

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
eo: Ĉi tiu aplikaĵeto servas por malŝalti sciigojn kaj kurentomastrumadon (inkluzive ekrankurtenon kaj neaktiviĝon de la seanco)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
eo: Malebligi kurentomastrumadon

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
eo: Agordi klavkombino(j)n por malebligi kurentomastrumadon.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
eo: Malebligi sciigojn

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
eo: Agordi klavkombino(j)n por malebligi sciigojn.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
eo: Malfermi kurentajn agordojn

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
eo: Ekranklavaro

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
eo: Cinnamon-aplikaĵeto por lanĉi la ekranklavaron

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
eo: Kalendaro

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
eo: La kalendara aplikaĵeto de Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
eo: Montri kalendarajn eventojn

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
eo: Elektu ĉi tion por vidigi eventojn en la kalendaro.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
eo: Montri semajnajn numerojn en la kalendaro

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
eo: Ŝaltu ĉi tion por montri semajnnumerojn en la kalendaro.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
eo: Uzi propran datoprezenton

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
eo: Ŝaltu ĉi tion por difini propran datoprezenton en la kalendara aplikaĵeto.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
eo: Datoprezento

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
eo: Agordu vian propran datoprezenton ĉi tie.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
eo: Datoprezento por ŝpruchelpilo

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
eo: Agordi la prezenton de via propra ŝpruchelpilo ĉi tie.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
eo: Alklaku ĉi tiun butonon por scii pli pri la sintakso por datoprezentoj.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
eo: Montri kalendaron

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
eo: Agordi klavkombino(j)n por montri la kalendaron.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
eo: Stiraplikaĵeto por XRandR-ekrano

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
eo: Aplikaĵeto por alireblo

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
eo: Rapidlisto de fenestroj

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
eo: Rapide atingi fenestrojn de ĉiuj laborspacoj

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
eo: Apartigilo

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
eo: Apartigila piktogramo, kiu estas plurfoje aldonebla

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
eo: Energiadministrilo

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
eo: Cinnamon-aplikaĵeto por kurentomastrumado

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
eo: Montri elcenton

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
eo: Montri restantan tempon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
eo: Montri elcenton kaj restantan tempon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
eo: Kaŝi etikedon

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
eo: Ĉiam montri ĉiujn bateriojn

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
eo: Ŝaltu ĉi tion por ĉiam montri plurajn bateriojn en la panelo, senkonsidere ĉu unu el ili estas markita ĉefa.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
eo: Cifereca fotokadro

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
eo: Labortablaĵo por cifereca fotokadro

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
eo: Dosierujo

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
eo: Alto

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
eo: Larĝo

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
eo: Malklariĝa prokrasto

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
eo: Speciala efekto

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
eo: Sepikolora

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
eo: Nigra kaj blanka

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
eo: Lanĉila labortablaĵo

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
eo: Labortablaĵo, kiu lanĉas programon

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
eo: Horloĝa labortablaĵo

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
eo: Labortablaĵo, kiu montras la horon

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
eo: Teksta koloro

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
eo: Alklaku la butonon por elekti novan tekstan koloron

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
eo: Ŝaltu ĉi tion por difini propran horoprezenton en la horloĝa labortablaĵo.
