linuxmint - en to fy translation catalogue (271 entries)

en: Unknown
fy: Unbekend

en: Failed to launch '%s'
fy: '%s' wol net starte

en: Home
fy: Thús

en: File System
fy: Bestannesysteem

en: Search
fy: Sykje

en: Print version
fy: Print ferzje

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
fy: Uterlik

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
fy: Kleur

en: Close
fy: Slute

en: Copy
fy: Kopiearje

en: Paste
fy: Plakke

en: Add
fy: Taheakje

en: Edit
fy: Oanpasse

en: Execution of '%s' failed:
fy: Ùtfiering fan '%s' is mislearre

en: About...
fy: Oer...

en: Configure...
fy: Konfigurearje...

en: Show Text
fy: Tekst sjen litte

en: Hide Text
fy: Tekst Ferberchje

en: Remove this desklet
fy: Ferwyderje dizze desklet

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
fy: Bist der wis fan dasto dit wurkplak ferwyderje wolst "%s"?

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
fy: Unjildige oersjoch ynstellings: Flater yn it oantal hoeken

en: Problems during Cinnamon startup
fy: Swierrichheden mei it tarieden fan Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
fy: It tarieden fan Cinnamon is slagge, mar ien fan de applets, desklets, of utwreiding wol net lade

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
fy: Sjoch jo systeem lochboek, en it Cinnamon LookingGlass lochboek nei op swierrichheden

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
fy: Jo kinne de dwerse utwreiding(s) ùtskeakelje yn de Cinnamon ynstellings

en: Please contact the developer.
fy: Nim kontakt op mei de ûntwikkelaar

en: System Information
fy: Systeemynformaasje

en: No
fy: Nee

en: Yes
fy: Ja

en: OK
fy: Yn oarder

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
fy: Paniel ynstellings

en: Panel edit mode
fy: Paniel oanpassings modus

en: Remove
fy: Ferwiderje

en: Restart Cinnamon
fy: Cinnamon op'e nij starte

en: Restore all settings to default
fy: Alle ynstellings werom sette

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
fy: Systeem ynstellingen

en: Retry
fy: Nochris besykje

en: Connect to...
fy: Ferbyne mei...

en: No open windows
fy: Gjin iepen finsters

en: Restore
fy: Ferhelje

en: Minimize
fy: Minimalisearje

en: Maximize
fy: Maksimalisearje

en: Move to left workspace
fy: Nei linker wurk plk

en: Move to right workspace
fy: Nei rjochter wurkplak

en: Visible on all workspaces
fy: Te sjen op alle wurkplakken

en: Move to a new workspace
fy: Fersette nei in nij wurkplak

en: Move to monitor %d
fy: Fersette nei monitor %d

en: Only on this workspace
fy: Alinnich op dit wurkplak

en: Unmaximize
fy: Demaksimalisearje

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
fy: Tagonklikens

en: Zoom
fy: Fergrutsje

en: Screen Keyboard
fy: Skerm toetseboerd

en: Sticky Keys
fy: Kliemske knoppen

en: Slow Keys
fy: Stadiche knoppen

en: Bounce Keys
fy: Weromslach knoppen

en: Mouse Keys
fy: Mûs knoppen

en: Universal Access Settings
fy: Ynstellings foar algemiene tagong

en: High Contrast
fy: Heech kontrast

en: Large Text
fy: Grutte tekst

en: Date and Time Settings
fy: Dei en tiid ynstellings

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
fy: Eksposearje

en: Places
fy: Plakken

en: Restore to full opacity
fy: Werom nei untrochsichtich

en: Close others
fy: Oaren slute

en: Close all
fy: Alles slute

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
fy: Notifikaasjes

en: Show Keyboard Layout
fy: Toetseboerd yndieling sjen litte

en: Show Character Table
fy: List mei karakters sjen litte

en: Keyboard Settings
fy: Toetseboerd ynstellings

en: Add to panel
fy: Oan paniel taheakje

en: Add to desktop
fy: Oan bureaublêd taheakje

en: Remove from favorites
fy: Ferwiderje fan dyn favoryten

en: Add to favorites
fy: Oan dyn favoryten taheakje

en: Uninstall
fy: Ferwiderje

en: Recent Files
fy: Resinte bestannen

en: Clear list
fy: List leechmeitsje

en: No recent documents
fy: Gjin resinte dokuminten

en: All Applications
fy: Alle applikaasjes

en: Lock screen
fy: beskoattel skerm

en: Lock the screen
fy: Skerm beskoattelje

en: Logout
fy: Ofmelde

en: Leave the session
fy: Sessy ferlitte

en: Quit
fy: Ofslute

en: <unknown>
fy: <unbekind>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
fy: Utskeakele

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
fy: unbeheard

en: disconnecting...
fy: Ferbining ferbrekke

en: connecting...
fy: Ferbining wurdt yn stán brocht...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
fy: Autentisitaasje nedich

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
fy: firmware ûntbrekt

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
fy: kabel loskeppele

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
fy: net beskikber

en: connection failed
fy: ferbinen mislearre

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
fy: Ferbûn (privee)

en: Bluetooth
fy: Blautosk

en: Auto Ethernet
fy: Automatysk ethernet

en: Auto broadband
fy: Automatysk breedbân

en: Auto dial-up
fy: Automatysk ynbelje

note: Translators: this the automatic wireless connection name (including the network name)
en: Auto %s
fy: Automatysk %s

en: Auto bluetooth
fy: Automatysk Blautosk

en: Auto wireless
fy: Automatysk triedleas

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
fy: Netwurk behearder

en: Enable networking
fy: Netwurkjen ynskeakelje

en: Wired
fy: Tried

en: Wireless
fy: Triedleas

en: Mobile broadband
fy: Mobyl breedbân

en: VPN Connections
fy: VPN Ferbinings

en: Network Settings
fy: Netwurkynstellings

en: Network Connections
fy: Netwurkferbiningen

en: Connection failed
fy: Ferbinen mislearre

en: Activation of network connection failed
fy: Opsetten fan netwurkferbining mislearre

en: Networking is disabled
fy: Netwurkje is útskeakele

en: No connection
fy: Gjin ferbining

en: Connecting to the cellular network...
fy: Ferbynt mei tillefoan netwurk

en: Connecting to the wireless network...
fy: Ferbynt mei triedleas netwurk

en: Connecting to the wired network...
fy: Ferbynt mei betriede netwurk

en: Connecting to the VPN...
fy: Ferbynt mei VPN

en: Connecting to the network...
fy: Ferbynt mei it netwurk

en: Connected to the wireless network
fy: Ferbûn mei it triedleas netwurk

en: Wireless connection
fy: Triedlease ferbining

en: Connected to the wired network
fy: Ferbûn mei it betriede netwurk

en: Connected to the cellular network
fy: Ferbûn mei it tillefoan netwurk

en: Connected to the VPN
fy: Ferbûn mei de VPN

en: Connected to the network
fy: Ferbûn mei it netwurk

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
fy: Notifikaasjes ferwiderje

en: No notifications
fy: Gjin notifikaasjes

en: Launch
fy: Ùt ein sette

en: AC adapter
fy: Netspanning omsetter

en: Laptop battery
fy: Laptop akku

en: Monitor
fy: Byldskerm

en: Mouse
fy: Mûs

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
fy: Toetseboerd

en: Cell phone
fy: Snoadfoan

en: Media player
fy: Mediaspiler

en: Computer
fy: Kompjûter

en: Brightness
fy: Helderens

en: Power Settings
fy: Spanning ynstellings

en: hour | hours
fy[0]: oere
fy[1]: oeren

en: minute | minutes
fy[0]: minút
fy[1]: minuten

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
fy: Resinte dokuminten

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
fy: Loskeppelbere apparaten

en: Open file manager
fy: Iepenje bestanne behearder

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
fy: Skale

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
fy: Ynstellings

en: Hi there!
fy: Goeie dei!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
fy: Hast op de knop drukt

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
fy: Hast de hotkey brûkt

en: Click to pause the slideshow
fy: Klik om de presentaasje te skoftsjen

en: Click to resume the slideshow
fy: Klik om de presentaasje wer te starten

en: The slideshow is disabled
fy: De presentaasje is utskeakele

en: Slideshow
fy: Diafoarstelling

en: Next Background
fy: Folgjende eftergrûn

en: Background Settings
fy: Eftergrûn ynstellings

en: Playing
fy: Spilet

en: Paused
fy: Skoftet

en: Stopped
fy: Stil hâlden

en: Unknown Artist
fy: Unbekende Artyst

en: Unknown Album
fy: Unbekind Album

en: Unknown Title
fy: Unbekinde Titel

en: Previous
fy: Werom

en: Play
fy: Spylje

en: Stop
fy: Stilhâlde

en: Next
fy: Folgjende

en: Open Player
fy: Iepenje spiler

en: Quit Player
fy: Spiler slute

en: Mute output
fy: Utgong dôvje

en: Mute input
fy: Yngong dôvje

en: Microphone
fy: Mikrofoan

en: Volume
fy: Folume

en: Sound Settings
fy: Lûd ynstellings

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
fy: Bist wis dasto alle fuortsmite wolst?

en: This operation cannot be undone.
fy: Dizze hanneling is permanent

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
fy: Jiskefet

en: Empty Trash
fy: Jiskefet leegje

en: Open Trash
fy: Jiskefet oerhoop lûke

en: Lock Screen
fy: Skerm skoattelje

en: Switch User
fy: Brûker wikselje

en: Log Out...
fy: Ofmelde...

en: Power Off...
fy: Utskeakelje

en: All windows
fy: Alle finsters

en: Manage workspaces (Expo)
fy: Wurkplakken beheare (Eksposysje)

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
fy: Gewoan

en: Left
fy: Links

en: Right
fy: Rjochts

en: Upside-down
fy: Op'e kop

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
fy: Sjen litte

en: Configure display settings...
fy: Bieldskerm ynstellings beheare...

en: Clock
fy: Klok

en: Edit launcher
fy: Starter oanpasse

en: Photo Frame
fy: Foto list

en: Control Center
fy: Behear Sintrum

en: Users and Groups
fy: Brûkers en Ploechen

en: Add or remove users and groups
fy: Brûkers en ploechen taheakje of ferwiderje

en: Preferences
fy: Foarkarren

en: Administration
fy: Behear

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
fy: netwurk, triedleas, wifi, ethernet, breedbân, ynternet

en: color, profile, display, printer, output
fy: kleur, profyl, werjefte, printer, utgong

en: Graphics Tablet
fy: Grafysk Tablet

en: wacom, digitize, tablet, graphics, calibrate, stylus
fy: wacom, digitize, tablet, grafysk, balansearje, stylus

en: Firewall
fy: Fjoermuorre

en: firewall, block, filter, programs
fy: fjoermuorre, blokkeare, filter, applikaasjes

en: Languages
fy: Talen

en: language, install, foreign
fy: taal, ynstallere, útlânsk

en: Login Window
fy: Oanmeldfinster

en: Driver Manager
fy: Oanstjoerings behearder

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
fy: fideo, oanstjoerder, WiFi, kaart, hardware, patenteert, Nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Software Sources
fy: Applikaasje boarnen

en: ppa, repository, package, source, download
fy: ppa, opslachromte, pakketsje, bourne, delladings

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
fy: brûker, brûkers, akkount, akkounts, ploech, ploechen, wachtwurd

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
fy: blautosk, dongel, oersette, snoadfoan

en: Cancel
fy: Annulearje

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
fy: De ploech namme mei gjin haadletters of spaasjes hawwe

en: New password
fy: Nij wachtwurd

en: Confirm password
fy: Wachtwurd befêstigje

en: Generate a password
fy: Wachtwurd berekkenje litte

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
fy: Jo nije wachtwurd moat mear as 8 tekens lang wêze

en: Show password
fy: Wachtwurd sjen litte

en: Change
fy: Wizigje

en: Passwords do not match
fy: Wachtwurden komme net oerien

en: Too short
fy: Te koart

en: Standard
fy: Standert

en: Administrator
fy: Systeembehearder

en: Account Type
fy: Soarte akkount

en: Full Name
fy: Folsleine namme

en: Username
fy: Brûkersnamme

en: Users
fy: Brûkers

en: Groups
fy: Ploechen

en: Click to change the picture
fy: Klik om it printsje te feroarjen

en: Browse for more pictures...
fy: Blêdzje foar mear printsjes

en: Click to change the name
fy: Klik om de namme te feroarjen

en: Click to change the password
fy: Klik om it wachtwurd te feroarjen

en: Click to change the groups
fy: Klik om de ploechen te feroarjen

en: Picture
fy: Printsjes

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
fy: Namme

en: Password
fy: Wachtwurd

en: Open
fy: Iepenje

en: Images
fy: Printsjes

en: No password set
fy: Noch gjin wachtwurd ynstelt

en: Set at login
fy: Ynstelle at jo ynlogge

en: This user is currently logged in
fy: Dizze brûker is op it momint aktyf

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
fy: Dizze brûker hat syn thús map beskoattele. Om tagong te garandearjen soe dit wachtwurd alinnich feroare wurde moatte troch de brûker sels.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
fy: Binne jo der wis fan dat jo %s en al syn bestannen ferwiderje wolle

en: This group is set as %s's primary group
fy: Dizze ploech is ynstelt as %s syn haadploech

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
fy: Binne jo der wis fan dat jo %s permanent ferwiderje wolle?

en: Group Name
fy: Ploech namme

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
fy: fergrutglês, skilje, tagong, fergrutsje, kaaien, kontrast

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
fy: Utskeakele

en: Manage Cinnamon applets
fy: Cinnamon applets beheare

en: No picture
fy: Gjin printsje

en: Mosaic
fy: Mozayk

en: Centered
fy: Sintraal sette

en: Scaled
fy: Op Grutte

en: Stretched
fy: Útrekt

en: Spanned
fy: Spannen

en: Change your desktop's background
fy: Bureaublêd eftergrûn feroarje

en: Backgrounds
fy: Eftergrûn

en: Add Folder
fy: Map tafoegje

en: Add new folder
fy: Meitsje in nije map

en: Remove selected folder
fy: Selekteerde map ferwyderje

en: Picture aspect
fy: Printsje oansicht

en: time, date, calendar, format, network, sync
fy: tiid, datum, kalinder, opset, netwurk, syngronisaasje

en: Date & Time
fy: Datum en Tiid

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
fy: werjefte, skerm, monitor, yndieling, resolúsje , dûbel, lcd

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
fy: Neat

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
fy: Buroblêd sjen litte

en: Auto-hide panel
fy: Paniel automatysk ferberchje

en: Empty
fy: Leech

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
fy: Lûd

en: Startup Applications
fy: Opstart Applikaasjes

en: Themes
fy: Tema's

en: Account details
fy: Akkount details
