linuxmint - en to gu translation catalogue (24 entries)

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Failed to launch '%s'
gu: '%s'ને લોન્ચ કરવામાં નિષ્ફળ

en: Home
gu: ઘર

en: File System
gu: ફાઇલ સિસ્ટમ

en: Search
gu: શોધો

en: Print version
gu: આવૃત્તિને છાપો

en: The following accounts are supported in Cinnamon:
gu: સિનેમેનમાં નીચેના ખાતા સપોર્ટેડ છે:

en: Allows Nemo to connect to Google Drive
gu: નિમોને ગુગલ ડ્રાઈવ સાથે જોડાવાની અનુમતિ આપો

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
gu: નિમોને OwnCloud સર્વર સાથે જોડાવાની અનુમતિ આપો

en: The following accounts are supported in GNOME applications:
gu: GNOME એપ્લિકેશનોમાં  નીચેના ખાતા સપોર્ટેડ છે:

en: Launcher Properties
gu: શરૂ કરનારના ગુણધર્મો

en: Name:
gu: નામ:

en: Command:
gu: આદેશ:

en: Comment:
gu: ટિપ્પણી:

en: Browse
gu: બ્રાઉઝ કરો

en: Launch in Terminal?
gu: ટર્મિનલમાં શરૂ કરો?

en: Directory Properties
gu: ડિરેક્ટરીના ગુણધર્મો

en: Main Menu
gu: મુખ્ય મેનુ

en: Close
gu: બંધ કરો

en: Copy
gu: કોપી

en: Execution of '%s' failed:
gu: %s નું અમલીકરણ નિષ્ફળ

en: Remove
gu: કાઢો

en: Cancel
gu: રદ

en: Administrator
gu: વહીવટકર્તા
