linuxmint - en to mk translation catalogue (24 entries)

en: Unknown
mk: Непознато

en: Failed to launch '%s'
mk: Неуспешно стартување на '%s'

en: Home
mk: Дома

en: File System
mk: Датотечен систем

en: Search
mk: Пребарувај

en: Print version
mk: Верзија за печатење

en: Main Menu
mk: Главно мени

en: Restore the default menu layout
mk: Врати го стандардниот изглед на менито

en: _New Menu
mk: _Ново мени

en: Copy
mk: Копирај

en: Paste
mk: Вметни

en: Execution of '%s' failed:
mk: Извршувањето на '%s' не успеа:

en: Remove '%s'
mk: Отстрани '%s'

en: About...
mk: За...

en: Configure...
mk: Конфигурирај...

en: Leave it
mk: Остави го

en: Remove it
mk: Отстрани го

en: Show Text
mk: Прикажи текст

en: Hide Text
mk: Сокриј текст

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
mk: Дали сте сигурни дека сакате да го отстраните работниот простор "%s"?

en: Execution time (ms):
mk: Време на извршување (ms):

en: Loaded successfully
mk: Успешно вчитување

en: Problems during Cinnamon startup
mk: Проблеми при стартување на Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
mk: Cinnamon стартуваше успешно, но некои аплети, десктоп или други додатоци не успеаја да се вчитаат.
