linuxmint - en to sk translation catalogue (1749 entries)

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Failed to launch '%s'
sk: Zlyhalo spustenie aplikácie „%s“

en: Home
sk: Domovský priečinok

en: File System
sk: Súborový systém

en: Search
sk: Hľadať

en: Print version
sk: Verzia pre tlač

en: GNOME Online Accounts is a service which runs in the background and which you can authorize to access your online accounts. Applications can then use this service to interact with your online accounts.
sk: GNOME Online Account je služba, ktorá beží na pozadí, a ktorej môžete prideliť práva na prístup do vašich online účtov. Aplikácie potom môžu používať túto službu pre spoluprácu s vašimi online účtami.

en: The following accounts are supported in Cinnamon:
sk: Prostredie Cinnamon podporuje nasledovné účty:

en: Allows Nemo to connect to Google Drive
sk: Umožňuje aplikácii Nemo pripojiť sa k Disku Google

en: Allows Nemo to connect to an OwnCloud server
sk: Umožňuje aplikácii Nemo pripojiť sa k serveru OwnCloud

en: The following accounts are supported in GNOME applications:
sk: Aplikácie prostredia GNOME podporujú nasledovné účty:

note: Display name                         ID              Show it? Always False to start              Icon menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-appear->title printers@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Appearance
sk: Vzhľad

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
sk: Farba

en: In mixed mode most applications are light. Some desktop elements are dark to create contrast.
sk: V zmiešanom režime je väčšina aplikácií svetlá. Niektoré prvky pracovnej plochy sú tmavé, aby vytvorili kontrast.

en: Mixed
sk: Zmiešaný

en: Dark
sk: Tmavý

en: Light
sk: Svetlý

en: Advanced settings...
sk: Pokročilé nastavenia...

en: Style
sk: Štýl

en: Launcher Properties
sk: Vlastnosti spúšťača

en: Name:
sk: Názov:

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Browse
sk: Prehliadať

en: Launch in Terminal?
sk: Spustiť v termináli?

en: Use dedicated GPU if available
sk: Použiť dedikovanú GPU alebo diskrétnu grafickú kartu, ak je k dispozícii

en: Directory Properties
sk: Vlastnosti priečinka

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: Restore System Configuration
sk: Obnoviť konfiguráciu systému

en: Restore the default menu layout
sk: Obnoviť predvolené rozloženie ponuky

en: Close
sk: Zatvoriť

en: _New Menu
sk: _Nová ponuka

en: Ne_w Item
sk: No_vá položka

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Delete
sk: Vymazať

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Edit Desktop File
sk: Upraviť súbor pracovnej plochy

en: Add
sk: Pridať

en: Edit
sk: Upraviť

en: Add/Edit Launcher
sk: Pridať/Zmeniť spúšťač

en: Type:
sk: Typ:

en: Title:
sk: Názov:

en: Icon Name
sk: Názov ikony

en: Application
sk: Aplikácia

en: Custom Application
sk: Vlastná aplikácia

en: Execution of '%s' failed:
sk: Spustenie „%s“ zlyhalo:

en: Are you sure you want to remove '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť „%s“?

en: Remove '%s'
sk: Odstrániť „%s“

en: About...
sk: O programe...

en: Configure...
sk: Konfigurovať...

en: This applet does not support panels of that type. This can cause visual glitches in the panel.
sk: Tento aplet nepodporuje panely tohto typu. Môže to spôsobiť poruchy v zobrazení panelu.

en: Would you like to continue using it anyway, remove it from the panel, or try to move it to a different panel?
sk: Želáte si ho ponechať, odstrániť ho z panelu, alebo pokúsiť sa ho presunúť na iný panel?

en: Leave it
sk: Ponechať

en: Remove it
sk: Odstrániť

en: Move to another panel
sk: Presunúť na iný panel

en: A suitable panel could not be found. The applet has been removed instead.
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný panel. Aplet bol odstránený.

en: Certain applets do not allow multiple instances or were at their max number of instances so were not copied
sk: Určité aplety neumožňujú viaceré inštancie, alebo dosiahli svoj maximálny počet inštancií a preto neboli skopírované

en: Show Text
sk: Zobraziť text

en: Hide Text
sk: Skryť text

en: Remove this desklet
sk: Odstrániť tento desklet

en: Are you sure you want to remove workspace "%s"?
sk: Naozaj chcete odstrániť pracovný priestor č. „%s“?

en: Initializing
sk: Inicializuje sa

en: Loaded
sk: Načítané

en: Error
sk: Chyba

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Not compatible with Wayland
sk: Nie je kompatibilné so serverom Wayland

en: Invalid overview options: Incorrect number of corners
sk: Neplatný prehľad o nastavení: Nesprávny počet rohov

en: Execution time (ms):
sk: Doba spúšťania (ms)

en: Loaded successfully
sk: Úspešne načítané

en: Check your video drivers
sk: Skontrolujte vaše ovládače grafickej karty

en: Your system is currently running without video hardware acceleration.
sk: Váš systém je momentálne spustený bez hardvérovej akcelerácie videa.

en: You may experience poor performance and high CPU usage.
sk: Môžete spozorovať nízky výkon a vysoké využitie procesora.

en: Launch Driver Manager
sk: Spustiť správcu ovládačov

en: Problems during Cinnamon startup
sk: Problémy počas spúšťania prostredia Cinnamon

en: Cinnamon started successfully, but one or more applets, desklets or extensions failed to load.
sk: Prostredie Cinnamon bolo úspešne spustené, ale jeden alebo viacero apletov, deskletov alebo rozšírení zlyhalo pri načítavaní.

en: Check your system log and the Cinnamon LookingGlass log for any issues.
sk: Pri akýchkoľvek problémoch si skontrolujte vaše systémové záznamy a záznamy LookingGlass.

en: You can disable the offending extension(s) in Cinnamon Settings to prevent this message from recurring.
sk: Môžete zakázať problematické rozšírenia v nastaveniach prostredia Cinnamon a predísť tak opakovanému zobrazovaniu tejto správy.

en: Please contact the developer.
sk: Prosím kontaktujte vývojára.

en: Workspace
sk: Pracovný priestor

en: Restarting Cinnamon...
sk: Reštartuje sa prostredie Cinnamon...

en: System Information
sk: Informácie o systéme

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: Mirrored Displays
sk: Zrkadlené obrazovky

en: Select position of new panel. Esc to cancel.
sk: Zvoľte pozíciu nového panelu. Stlačte Esc pre zrušenie.

en: Select new position of panel. Esc to cancel.
sk: Zvoľte novú pozíciu panelu. Stlačte Esc pre zrušenie.

en: You don't have any panels added.
    Do you want to open panel settings?
sk: Nemáte pridané žiadne panely.
    Chcete otvoriť nastavenia panelov?

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->title
en: Panel settings
sk: Nastavenie panela

en: Applets
sk: Aplety

en: Panel edit mode
sk: Režim úprav panelu

en: Move
sk: Presun

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Are you sure you want to remove this panel?
sk: Ste si istí, že chcete odstrániť tento panel?

en: Add a new panel
sk: Pridať nový panel

en: Troubleshoot
sk: Pomoc pri problémoch

en: Restart Cinnamon
sk: Reštartovať prostredie Cinnamon

en: Looking Glass
sk: Lupa

en: Restore all settings to default
sk: Obnoviť základné nastavenia

en: Are you sure you want to restore all settings to default?
sk: Skutočne chcete obnoviť všetky nastavenia na predvolené hodnoty?

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
sk: Systémové nastavenia

en: Retry
sk: Skúsiť znova

en: %s (%s) has just been stopped.
sk: Zariadenie %s (%s) bolo práve zastavené.

en: Device %s can be turned off, if necessary.
sk: Zariadenie %s môže byť v prípade potreby vypnuté.

en: Device %s is busy, please wait.
sk: Zariadenie %s je zaneprázdnené. Prosím, čakajte.

en: Do not disconnect or data loss may occur.
sk: Neodpájajte, lebo môže dôjsť k strate údajov.

en: Unable to stop the drive %s (%s)
sk: Nie je možné zastaviť jednotku %s (%s)

en: %s (%s) can be safely unplugged.
sk: Zariadenie %s (%s) môže byť bezpečne odpojené.

en: Device %s can be removed.
sk: Zariadenie %s môže byť odstránené.

en: %s (%s) has just been ejected.
sk: %s (%s) bolo práve vysunuté.

en: Do not remove or data loss may occur.
sk: Neodpájajte, lebo môže dôjsť k strate údajov.

en: Unable to eject the drive %s (%s)
sk: Nie je možné vysunúť jednotku %s (%s)

en: Successfully unmounted %s (%s)
sk: Úspešne odpojené zariadenie %s (%s)

en: Failed to unmount %s (%s)
sk: Zlyhalo odpojenie %s (%s)

en: Connect to...
sk: Pripojiť k...

en: Enter a command
sk: Zadajte príkaz

en: Press ESC to close
sk: Stlačte ESC pre zatvorenie

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Mi_nimize
sk: _Minimalizovať

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Unma_ximize
sk: _Zrušiť maximalizáciu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Ma_ximize
sk: _Maximalizovať

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Move
sk: _Presunúť

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Resize
sk: _Zmeniť veľkosť

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move Titlebar Onscreen
sk: Presunúť titulok na obrazovke

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Always on _Top
sk: _Vždy na vrchu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Always on Visible Workspace
sk: Vž_dy na viditeľnom pracovnom priestore

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Only on This Workspace
sk: _Len na tejto pracovnej ploche

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: Move to Another _Workspace
sk: _Presunúť na inú pracovnú plochu

note: Translators: If a language-specific mnemonic doesn't make sense, add one after the label itself: i.e. <translated>(_n). See https://github.com/linuxmint/muffin/blob/b9a6f3fe43e/po .po files
en: _Close
sk: _Zavrieť

en: No open windows
sk: Žiadne otvorené okná

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Maximize
sk: Maximalizovať

en: Move to left workspace
sk: Presunúť na pracovný priestor vľavo

en: Move to right workspace
sk: Presunúť na pracovný priestor vpravo

en: Visible on all workspaces
sk: Viditeľný na všetkých pracovných priestoroch

en: Move to a new workspace
sk: Presunúť na nový pracovný priestor

en: Move to monitor %d
sk: Presunúť na monitor %d

en: Only on this workspace
sk: Iba na tomto pracovnom priestore

en: Unmaximize
sk: Obnoviť

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Accessibility
sk: Zjednodušenie ovládania

en: Zoom
sk: Lupa

en: Screen Reader
sk: Čítačka obrazovky

en: Screen Keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

en: Sticky Keys
sk: Lepkavé klávesy

en: Slow Keys
sk: Pomalé klávesy

en: Bounce Keys
sk: Poskakujúce klávesy

en: Mouse Keys
sk: Myš klávesmi

note: Secondary click
en: Simulated secondary click
sk: Simulované druhé kliknutie

note: Hover Click
en: Hover click
sk: Zdvih

en: Universal Access Settings
sk: Nastavenia univerzálneho prístupu

en: High Contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Large Text
sk: Veľký text

en: %B %-e, %Y
sk: %-e. %B, %Y

note: Translators: This is the date which appears in the calendar applet, as a tooltip and as a title header inside the applet. The format uses the strftime syntax. %A, %B %-e, %Y is the American Date format (Saturday, January 4, 2020): %A is the name of the day, %B is the name of the month %-e is the non
en: %A, %B %-e, %Y
sk: %A, %-e. %B, %Y

en: Date and Time Settings
sk: Nastavenie dátumu a času

en: Starting in a few minutes
sk: Začína o niekoľko minút

en: Starting in %d minutes
sk: Začína o %d minút

en: This evening
sk: Dnes večer

en: Starting later today
sk: Začína v druhej časti dnešného dňa

en: In %d hour | In %d hours
sk[0]: O %d hodín
sk[1]: O %d hodinu
sk[2]: O %d hodiny

en: No Events
sk: Žiadne udalosti

en: In progress
sk: Prebieha

en: All day
sk: Celý deň

en: Today
sk: Dnes

note: Scale cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desktop
sk: Zobraziť pracovnú plochu

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the desklets
sk: Zobraziť desklety

note: ["WORKSPACE_UP", _("Switch to the workspace above"), "none", ""], ["WORKSPACE_DOWN", _("Switch to the workspace below"), "none", ""], cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the workspace selector (Expo)
sk: Zobraziť selektor pracovného priestoru (Expo)

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->options cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-action->options
en: Show the window selector (Scale)
sk: Zobraziť selektor okna (mierka)

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Expo
sk: Oddialenie

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Favorites
sk: Obľúbené

en: Move to the other monitor
sk: Presunúť na iný monitor

en: Move to monitor
sk: Premiestniť na monitor

en: Move to another workspace
sk: Presunúť na iný pracovný priestor

en: Applet preferences
sk: Predvoľby appletu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Grouped window list
sk: Zoznam zoskupených okien

en: Places
sk: Miesta

en: Recent
sk: Nedávne

en: Run with dedicated GPU
sk: Spustite s dedikovanou GPU alebo diskrétnou grafickou kartou

en: Unpin from Panel
sk: Zrušiť pripnutie na paneli

en: Pin to Panel
sk: Pripnúť na panel

en: Remove from Autostart
sk: Odstrániť z automatického spustenia

en: Add to Autostart
sk: Pridať do automatického spustenia

en: Create Shortcut
sk: Vytvoriť odkaz

en: Restore to full opacity
sk: Obnoviť úplnú nepriehľadnosť

en: Close others
sk: Zatvoriť ostatné

en: Close all
sk: Zatvoriť všetko

en: Power management
sk: Správa napájania

en: Power management: inhibited
sk: Správa napájania: blokované

en: Power management: active
sk: Správa napájania: aktívne

en: Power management is already inhibited by another program
sk: Správa napájania je blokovaná iným programom

en: Power management: inhibited by another program
sk: Správa napájania: blokovaná iným programom

en: Apps inhibiting power management:
sk: Aplikácie, ktoré potláčajú správu napájania:

en: Inhibit applet
sk: Aplet potlačenia

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
sk: Oznámenia

en: Show Keyboard Layout
sk: Zobraziť rozloženie klávesnice

en: Show Character Table
sk: Zobraziť tabuľku znakov

en: Keyboard Settings
sk: Nastavenia klávesnice

en: Add to panel
sk: Pridať do panelu

en: Add to desktop
sk: Pridať na pracovnú plochu

en: Remove from favorites
sk: Odstrániť z oblúbených

en: Add to favorites
sk: Pridať medzi obľúbené

en: Uninstall
sk: Odinštalovať

en: This file is no longer available
sk: Tento súbor už viac nie je dostupný

en: Open with
sk: Otvoriť s

en: Other application...
sk: Iné aplikácie...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
sk: Ponuka

en: Edit menu
sk: Upraviť menu

en: Recent Files
sk: Nedávne súbory

en: Clear list
sk: Vymazať zoznam

en: Clear all recent documents
sk: Vymazať všetky nedávne dokumenty

en: No recent documents
sk: Žiadne aktuálne dokumenty

en: All Applications
sk: Všetky aplikácie

en: Lock screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Lock the screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Leave the session
sk: Opustenie relácie

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Shut down the computer
sk: Vypnúť počítač

en: <unknown>
sk: <neznámy>

note: Translators: this indicates that wireless or wwan is disabled by hardware killswitch
en: disabled
sk: zakázané

note: Translators: this is for network devices that are physically present but are not under NetworkManager's control (and thus cannot be used in the menu)
en: unmanaged
sk: nespravované

en: disconnecting...
sk: odpájanie...

en: connecting...
sk: pripájanie...

note: Translators: this is for network connections that require some kind of key or password
en: authentication required
sk: vyžadované overenie

note: Translators: this is for devices that require some kind of firmware or kernel module, which is missing
en: firmware missing
sk: chýbajúci ovládač

note: Translators: this is for wired network devices that are physically disconnected
en: cable unplugged
sk: kábel odpojený

note: Translators: this is for a network device that cannot be activated (for example it is disabled by rfkill, or it has no coverage
en: unavailable
sk: nedostupné

en: connection failed
sk: pripojenie zlyhalo

en: More
sk: Viac

note: Translators: this is the indication that a connection for another logged in user is active, and we cannot access its settings (including the name)
en: Connected (private)
sk: Pripojené (súkromne)

en: Auto Ethernet
sk: Automatický ethernet

en: Auto broadband
sk: Automatický broadband

en: Auto dial-up
sk: Automatický dial-up

en: Auto bluetooth
sk: Automatické pripojenie bluetooth

en: Auto wireless
sk: Automatické bezdrôtové pripojenie

note: network@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Network Manager
sk: Správca sietí

en: Enable networking
sk: Povoliť sieť

en: Wired
sk: Drôtová sieť

en: Wireless
sk: Bezdrôtová sieť

en: Mobile broadband
sk: Mobilná

en: VPN Connections
sk: VPN pripojenia

en: Network Settings
sk: Nastavenia siete

en: Network Connections
sk: Sieťové pripojenia

en: Connection failed
sk: Pripojenie zlyhalo

en: Activation of network connection failed
sk: Aktivácia pripojenia siete zlyhala

en: Networking is disabled
sk: Sieť je zakázaná

en: No connection
sk: Žiadne pripojenie

en: Connecting to the cellular network...
sk: Pripája sa k mobilnej sieti...

en: Connecting to the wireless network...
sk: Pripája sa k bezdrôtovej sieti...

en: Connecting to the wired network...
sk: Pripája sa k drôtovej sieti...

en: Connecting to the VPN...
sk: Pripája sa k sieti VPN...

en: Connecting to the network...
sk: Pripája sa k sieti...

en: Connected to the wireless network
sk: Pripojené k bezdrôtovej sieti

en: Wireless connection
sk: Bezdrôtové pripojenie

en: (Limited connectivity)
sk: (Obmedzené pripojenie)

en: Connected to the wired network
sk: Pripojené k drôtovej sieti

en: Connected to the cellular network
sk: Pripojené k mobilnej sieti

en: Connected to the VPN
sk: Pripojenie k sieti VPN

en: Connected to the network
sk: Pripojené k sieti

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
sk: Vymazať oznámenia

en: Notification Settings
sk: Nastavenia oznámení

en: No notifications
sk: Žiadne oznámenia

en: %d notification | %d notifications
sk[0]: %d oznámení
sk[1]: %d oznámenie
sk[2]: %d oznámenia

en: just now
sk: práve teraz

en: %d second ago | %d seconds ago
sk[0]: pred %d sekundami
sk[1]: pred %d sekundou
sk[2]: pred %d sekundami

en: %d minute ago | %d minutes ago
sk[0]: Pred %d minútami
sk[1]: Pred %d minútou
sk[2]: Pred %d minútami

en: Click to toggle the on-screen keyboard
sk: Kliknutím prepnete klávesnicu na obrazovke

en: Click to enable the on-screen keyboard
sk: Kliknutím povolíte klávesnicu na obrazovke

en: Launch
sk: Spustiť

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Panel launchers
sk: Spúšťače panelu

en: Battery full
sk: Batéria je plne nabitá

en: Battery almost full
sk: Batéria je takmer plne nabitá

en: Battery good
sk: Batéria je v poriadku

en: Low battery
sk: Nízke nabitie batérie

en: Critically low battery
sk: Veľmi nízke nabitie batérie

en: AC adapter
sk: Sieťový adaptér

en: Laptop battery
sk: Batéria notebooku

en: UPS
sk: Záložný zdroj napájania

en: Mouse
sk: Myš

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Cell phone
sk: Mobilný telefón

en: Media player
sk: Prehrávač médií

en: Computer
sk: Počítač

en: Brightness
sk: Jas

en: Keyboard backlight
sk: Podsvietenie klávesnice

en: Power Settings
sk: Nastavenie napájania

en: Charging
sk: Nabíjanie

en: Charging - %d hour until fully charged | Charging - %d hours until fully charged
sk[0]: Nabíjanie - zostáva %d hodín do plného nabitia
sk[1]: Nabíjanie - zostáva %d hodina do plného nabitia
sk[2]: Nabíjanie - zostávajú %d hodiny do plného nabitia

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Charging - %d %s %d %s until fully charged
sk: Nabíjanie - zostáva %d %s %d %s do plného nabitia

en: hour | hours
sk[0]: hodín
sk[1]: hodina
sk[2]: hodiny

en: minute | minutes
sk[0]: minút
sk[1]: minúta
sk[2]: minúty

en: Charging - %d minute until fully charged | Charging - %d minutes until fully charged
sk[0]: Nabíjanie - zostáva %d minút do plného nabitia
sk[1]: Nabíjanie - zostáva %d minúta do plného nabitia
sk[2]: Nabíjanie - zostávajú %d minúty do plného nabitia

en: Fully charged
sk: Plne nabitá

en: Using battery power
sk: Napájanie z batérie

en: Using battery power - %d hour remaining | Using battery power - %d hours remaining
sk[0]: Používa sa batéria - zostáva %d hodín
sk[1]: Používa sa batéria - zostáva %d hodina
sk[2]: Používa sa batéria - zostávajú %d hodiny

note: Translators: this is a time string, as in "%d hours %d minutes remaining"
en: Using battery power - %d %s %d %s remaining
sk: Používa sa batéria - zostáva: %d %s %d %s

en: Using battery power - %d minute remaining | Using battery power - %d minutes remaining
sk[0]: Používa sa batéria - zostáva %d minút
sk[1]: Používa sa batéria - zostáva %d minúta
sk[2]: Používa sa batéria - zostávajú %d minúty

note: Label                              Executable Icon                     Category          Keywords for filter printers@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Printers
sk: Tlačiarne

en: Cancel all jobs
sk: Zrušiť všetky úlohy

en: '%s' on %s
sk: „%s“ na %s

en: Send to front
sk: Odoslať do fronty

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
sk: Nedávne dokumenty

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Removable drives
sk: Vymeniteľné jednotky

en: Open file manager
sk: Otvoriť správcu súborov

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
sk: Mierka

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Hi there!
sk: Nazdar!

en: YOU PRESSED THE BUTTON!!!
sk: STLAČIL SI TLAČIDLO!!!

en: YOU USED THE HOTKEY!!!
sk: POUŽILI STE KLÁVESOVÚ SKRATKU!!!

en: Click to show the desktop or middle-click to show the desklets
sk: Kliknutím zobrazíte pracovnú plochu, alebo kliknutím stredným tlačidlom zobrazíte desklety

en: Show Desklets
sk: Zobraziť desklety

en: Click to pause the slideshow
sk: Kliknite pre pozastavenie prezentácie

en: Click to resume the slideshow
sk: Kliknite pre pokračovanie prezentácie

en: The slideshow is disabled
sk: Prezentácia je zakázaná

en: Slideshow
sk: Prezentácia

en: Next Background
sk: Ďalšie pozadie

en: Background Settings
sk: Nastavenie pozadia

en: Current background:
sk: Aktuálne pozadie:

en: Playing
sk: Prehráva sa

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Unknown Artist
sk: Neznámy interprét

en: Unknown Album
sk: Neznámy Album

en: Unknown Title
sk: Neznámy názov

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Play
sk: Prehrať

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Next
sk: Ďalší

en: Consecutive Playing
sk: Postupné prehrávanie

en: No Shuffle
sk: Prehrať zaradom

en: Open Player
sk: Otvoriť prehrávač

en: Quit Player
sk: Ukončiť prehrávač

en: Pause
sk: Pauza

en: Repeat Single
sk: Opakovať skladbu

en: Repeat All
sk: Opakovať všetky

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->shuffle->description
en: Shuffle
sk: Náhodne

en: Mute output
sk: Stlmiť výstup

en: Mute input
sk: Stlmiť vstup

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Output device
sk: Výstupné zariadenie

en: Microphone
sk: Mikrofón

en: Input device
sk: Vstupné zariadenie

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Launch player
sk: Spustiť prehrávač

en: Choose player controls
sk: Zvoliť ovládacie prvky prehrávača

en: Sound Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
sk: Chcete odstrániť všetky položky z koša?

en: This operation cannot be undone.
sk: Táto operácia sa nedá vrátiť.

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
sk: Kôš

en: Empty Trash
sk: Vysypať kôš

en: Open Trash
sk: Otvoriť Kôš

en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Switch User
sk: Prepnúť používateľa

en: Log Out...
sk: Odhlásiť sa...

en: Power Off...
sk: Vypnúť...

en: Remove 'Window list'
sk: Odstrániť „Zoznam okien“

en: All windows
sk: Všetky okná

en: Manage workspaces (Expo)
sk: Spravuje pracovné priestory (Expo)

en: Add a new workspace
sk: Pridať nový pracovný priestor

en: Remove the current workspace
sk: Odstrániť aktuálny pracovný priestor

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Normal
sk: Normálne

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Upside-down
sk: Dolu hlavou

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description xrandr@cinnamon.org->metadata.json->name power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinf
en: Display
sk: Zobrazenie

en: Configure display settings...
sk: Konfigurovať nastavenia obrazovky...

en: Clock
sk: Hodiny

en: Edit launcher
sk: Upraviť spúšťač

en: Photo Frame
sk: Fotorámik

en: Control Center
sk: Centrum ovládania

en: Users and Groups
sk: Používatelia a skupiny

en: Add or remove users and groups
sk: Pridanie alebo odstránenie používateľov a skupín

note: Virtual keyboard
en: Virtual keyboard
sk: Virtuálna klávesnica

en: Turn on-screen keyboard on or off
sk: Zapnúť alebo vypnúť klávesnicu na obrazovke

en: Valid name
sk: Platný názov

en: The name cannot be empty.
sk: Názov nesmie byť prázdny.

en: Valid executable
sk: Platný spustiteľný súbor

en: The executable is not valid. It cannot be empty and spaces in the path must be escaped with backslash (\).
sk: Spustiteľný súbor nie je platný. Nesmie byť prázdny a medzery v ceste musia byť ošetrené lomítkom (\).

en: Cannot create the launcher at this location.  Add to the desktop instead?
sk: Na tomto mieste nie je možné vytvoriť spúšťač. Má sa namiesto toho vytvoriť na pracovnej ploche?

en: Choose a command
sk: Vyberte príkaz

en: Would you like to add this launcher to the menu also?  It will be placed in the Other category initially.
sk: Chcete pridať tento spúšťač aj do ponuky? Bude pridaný do kategórie Iné.

en: Screen Locker
sk: Zamknutie obrazovky

en: Please type an away message for the lock screen
sk: Prosím, zadajte správu o neprítomnosti pre uzamknutú obrazovku

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Hardware
sk: Hardvér

en: Administration
sk: Správa

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
sk: Sieť

en: network, wireless, wifi, ethernet, broadband, internet
sk: sieť, bezdrôtová, wifi, ethernet, širokopásmové, internet

en: color, profile, display, printer, output
sk: farba, profil, zobrazenie, tlačiareň, výstup

en: Graphics Tablet
sk: Grafický tablet

en: printers, laser, inkjet
sk: tlačiarne, laserové, atramentové

en: firewall, block, filter, programs
sk: firewall, blokovať, filtrovať, programy

en: Languages
sk: Jazyky

en: language, install, foreign
sk: jazyk, inštalovať, cudzí

en: Input Method
sk: Metóda vstupu

en: language, install, foreign, input, method, chinese, korean, japanese, typing
sk: jazyk, inštalácia, cudzí, vstup, vstupná, metóda, spôsob, čínsky, čínština, kórejský, kórejčina, japonský, japončina, písanie, zadávanie

en: Login Window
sk: Prihlasovacie okno

en: login, lightdm, mdm, gdm, manager, user, password, startup, switch
sk: prihlásenie, prihlásiť, lightdm, mdm, gdm, správca, používateľ, užívateľ, heslo, spustenie, po spustení, prepnutie, prepnúť

en: login, lightdm, manager, settings, editor
sk: prihlásenie, prihlásiť, lightdm, správca, nastavenia, editor

en: Driver Manager
sk: Správca ovládačov

en: video, driver, wifi, card, hardware, proprietary, nvidia, radeon, nouveau, fglrx
sk: grafika, ovládač, wifi, karta, hardware, proprietárny, nvidia, radeon, nouveau, fglrx

en: Nvidia Settings
sk: Nastavenia ovládača Nvidia

en: video, driver, proprietary, nvidia, settings
sk: video, obraz, ovládač, uzavretý, nvidia, nastavenia

en: Software Sources
sk: Zdroje softvéru

en: ppa, repository, package, source, download
sk: ppa, repozitáre, balíčky, zdroje, download

en: Package Management
sk: Správa balíkov

en: update, install, repository, package, source, download
sk: aktualizácia, aktualizovať, inštalácia, inštalovať, repozitár, zdroj, balík, balíček, stiahnuť, stiahnutie, prevziať, prevzatie, prebrať, preberanie

en: user, users, account, accounts, group, groups, password
sk: uživatel, používatelia, účet, účty, skupina, skupiny, heslo

en: bluetooth, dongle, transfer, mobile
sk: bluetooth, kľúč, prenos, mobilný

en: Manage Services and Units
sk: Správa služieb a jednotiek

en: systemd, units, services, systemctl, init
sk: systemd, jednotky, služby, systemctl, init, spustenie

en: Disks
sk: Disky

en: disks, manage, hardware, management, hard, hdd, pendrive, format, erase, test, create, iso, ISO, disk, image
sk: disky, správa, hardvér, spravovať, pevný, hdd, kľúč, formát, formátovanie, vymazať, zmazať, test, skúška, vytvoriť, vytvorenie, ISO, disk, obraz

en: Back to all settings
sk: Späť na všetky nastavenia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: The group name cannot contain upper-case or space characters
sk: Názov skupiny nemôže obsahovať veľké znaky alebo medzery

en: Change Password
sk: Zmeniť heslo

en: New password
sk: Nové heslo

en: Confirm password
sk: Potvrďte heslo

en: Generate a password
sk: Vygenerovať heslo

en: Your new password needs to be at least 8 characters long
sk: Vaše nové heslo musí mať aspoň 8 znakov

en: Show password
sk: Zobraziť heslo

en: An error occurred. Your password was not changed.
sk: Vyskytla sa chyba. Vaše heslo nebolo zmenené.

en: Change
sk: Zmeniť

en: Passwords do not match
sk: Heslá sa nezhodujú

en: Too short
sk: Príliš krátke

en: Weak
sk: Slabé

en: Fair
sk: Priemerné

en: Good
sk: Dobré

en: Strong
sk: Silné

en: Standard
sk: Štandardný

en: Administrator
sk: Správca

en: The username must consist of only:
        - lower case letters (a-z)
        - numerals (0-9)
        - '.', '-', and '_' characters
sk: Používateľské meno smie obsahovať iba:
        - malé písmená (a-z)
        - číslice (0-9)
        - znaky ','. '-' a '_'

en: Account Type
sk: Typ účtu

en: Full Name
sk: Celé meno

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Invalid username
sk: Neplatné používateľské meno

en: A user with the name '%s' already exists.
sk: Používateľ s menom „%s“ už existuje.

en: Users
sk: Používatelia

en: Groups
sk: Skupiny

en: Click to change the picture
sk: Kliknite pre zmenu obrázku

en: Browse for more pictures...
sk: Viac obrázkov...

en: Click to change the name
sk: Kliknite pre zmenu mena

en: Click to change the password
sk: Kliknite pre zmenu hesla

en: Click to change the groups
sk: Kliknite pre zmenu skupín

en: Picture
sk: Obrázok

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
sk: Meno

en: Password
sk: Heslo

en: Open
sk: Otvoriť

en: Images
sk: Obrázky

en: No password set
sk: Heslo nenastavené

en: Set at login
sk: Nastaviť pri prihlásení

en: This user is currently logged in
sk: Tento používateľ je práve prihlásený

en: The user's home directory is encrypted. To preserve access to the encrypted directory, only the user should change this password.
sk: Domovský priečinok používateľa je zašifrovaný. Pre zachovanie prístupu ku zašifrovaným priečinkom by mal heslo meniť iba používateľ.

en: Are you sure you want to permanently delete %s and all the files associated with this user?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť používateľa %s a všetky súbory spojené s týmto používateľom?

en: This group is set as %s's primary group
sk: Táto skupina je nastavená ako hlavná pre používateľa %s

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť %s?

en: Group Name
sk: Názov skupiny

en: Previous instance
sk: Predošlá inštancia

en: Next instance
sk: Nasledovná inštancia

en: More options
sk: Viac volieb

en: Import from a file
sk: Importovať zo súboru

en: Export to a file
sk: Exportovať do súboru

en: Reset to defaults
sk: Obnoviť predvolené

en: Reload %s
sk: Obnoviť %s

en: Settings for %s
sk: Nastavenia pre %s

en: Select or enter file to export to
sk: Vyberte alebo zadajte súbor, do ktorého sa bude exportovať

en: JSON files
sk: Súbory JSON

en: Select a JSON file to import
sk: Vyberte súbor typu JSON pre import

en: Cancel Job
sk: Zrušiť úlohu

en: Do you really want to cancel this job?
sk: Naozaj chcete zrušiť túto úlohu?

en: Keep Printing
sk: Pokračovať v tlači

en: Do you really want to cancel all jobs?
sk: Naozaj chcete zrušiť všetky úlohy?

en: Cancel All Jobs
sk: Zrušiť všetky úlohy

en: Random
sk: Náhodne

en: Show
sk: Zobraziť

en: Item
sk: Položka

en: Select a date
sk: Výber dátumu

en: Select a time
sk: Vybrať čas

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: This applet is currently enabled
sk: Tento aplet je momentálne povolený

en: This desklet is currently enabled
sk: Tento desklet je momentálne povolený

en: This extension is currently enabled
sk: Toto rozšírenie je momentálne povolené

en: by %s
sk: od %s

en: Configure
sk: Nastaviť

en: This is a system applet. It cannot be removed.
sk: Toto je systémový aplet. Nemôže byť odstránený.

en: This is a system desklet. It cannot be removed.
sk: Toto je systémový desklet. Nemôže byť odstránený.

en: This is a system extension. It cannot be removed.
sk: Toto je systémové rozšírenie. Nemôže byť odstránené.

en: This applet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sk: Tento applet obsahuje volanie funkcií, ktoré môžu spôsobiť potenciálne zlyhanie alebo zmrznutie Cinnamonu. Ak vám program zlyháva alebo mrzne, skúste odstrániť tento applet.

en: This desklet contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sk: Tento desklet obsahuje volanie funkcií, ktoré môžu spôsobiť potenciálne zlyhanie alebo zmrznutie Cinnamonu. Ak vám program zlyháva alebo mrzne, skúste odstrániť tento desklet.

en: This extension contains function calls that could potentially cause Cinnamon to crash or freeze. If you are experiencing crashes or freezing, please try removing it.
sk: Toto rozšírenie obsahuje volanie funkcií, ktoré môžu spôsobiť potenciálne zlyhanie alebo zmrznutie Cinnamonu. Ak vám program zlyháva alebo mrzne, skúste odstrániť toto rozšírenie.

en: About
sk: O rozšírení

en: Extension %s is not compatible with your version of Cinnamon.
sk: Rozšírenie %s nie je kompatibilné s vašou verziou prostredia Cinnamon.

en: There are multiple instances enabled. Are you sure you want to remove all of them?
sk: Sú povolené viaceré inštancie. Naozaj chcete všetky odstrániť?

en: Are you sure you want to completely remove %s?
sk: Skutočne chcete kompletne odobrať %s?

en: This will restore the default set of enabled applets. Are you sure you want to do this?
sk: Týmto sa obnoví predvolená sada povolených apletov. Naozaj to chcete vykonať?

en: This will restore the default set of enabled desklets. Are you sure you want to do this?
sk: Týmto sa obnoví predvolená sada povolených deskletov. Naozaj to chcete vykonať?

en: This will disable all active extensions. Are you sure you want to do this?
sk: Týmto sa zakážu všetky aktívne rozšírenia. Skutočne to chcete vykonať?

en: This will remove all actions. Are you sure you want to do this?
sk: Týmto sa odstránia všetky akcie. Naozaj to chcete vykonať?

en: Something went wrong while loading %s. Please make sure you are using the latest version, and then report the issue to its developer.
sk: Počas sťahovania %s sa niečo pokazilo. Uistite sa, že používate najnovšiu verziu, a potom ohláste chybu tvorcovi.

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Install
sk: Inštalovať

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Popularity
sk: Obľúbenosť

en: Date
sk: Dátum

en: Upgradable
sk: Aktualizovateľné

en: More info
sk: Viac informácií

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Update all
sk: Aktualizovať všetko

en: %d update available | %d updates available
sk[0]: Je dostupných %d aktualizácií
sk[1]: Je dostupná %d aktualizácia
sk[2]: Sú dostupné %d aktualizácie

en: No updates available
sk: Nie sú dostupné žiadne aktualizácie

en: Click the eyedropper, then click a color anywhere on your screen to select that color
sk: Kliknite na kvapkadlo, potom kliknite na ľubovoľné miesto na vašej obrazovke, aby ste vybrali farbu

en: Click to set a new accelerator key.
sk: Kliknutím nastavíte novú klávesu akcelerátora.

en: Press Escape or click again to cancel the operation.
sk: Stlačením klávesy Escape alebo kliknutím znova zrušíte operáciu.

en: Press Backspace to clear the existing keybinding.
sk: Stlačte Backspace na vymazanie existujúcej kombinácie klávesov.

en: unassigned
sk: nepriradené

en: Pick an accelerator
sk: Vyberte akcelerátor

en: Continue
sk: Pokračovať

en: 
    This key combination, '<b>%s</b>' should not be used because it would become impossible to type using this key.
sk: 
    Táto kombinácia klávesov, '<b>%s</b>' by sa nemala používať, pretože by bolo nemožné písať pomocou tejto klávesy.

en: Please try again using a modifier key such as Control, Alt or Super (Windows key).
sk: Skúste to znova pomocou klávesy modifikátora, ako je napríklad Control, Alt alebo Super (klávesa Windows).

en: Continue only if you are certain this is what you want, otherwise press cancel.
sk: Pokračujte, iba ak ste si istí, že je to to, čo chcete, inak stlačte tlačidlo Zrušiť.

en: Checking dependencies
sk: Kontrolujú sa závislosti

en: Please install: %s
sk: Prosím, nainštalujte: %s

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Sound files
sk: Zvukové súbory

en: Downloading images:
sk: Preberajú sa obrázky:

en: An error occurred while trying to access the server. Please try again in a little while.
sk: Počas prístupu na server sa vyskytla chyba. Prosím, skúste to znovu o chvíľu.

en: Something went wrong with the spices download. Please try refreshing the list again.
sk: Počas preberania doplnkov nastala niekde chyba. Prosím, skúste obnoviť zoznam znovu.

en: Refreshing the cache
sk: Obnovuje sa vyrovnávacia pamäť

en: Installing %s
sk: Inštaluje sa %s

en: An error occurred during the installation of %s. Please report this incident to its developer.
sk: Počas inštalácie %s sa vyskytla chyba. Prosím pošlite správu o tomto incidente vývojárovi.

en: Uninstalling %s
sk: Odinštalováva sa %s

en: A problem occurred while removing %s.
sk: Počas odstraňovania %s sa vyskytla chyba.

en: 
    
    Details:  %s
sk: 
    
    Detaily: %s

en: Add new entry
sk: Pridať nový záznam

en: Remove selected entry
sk: Odstrániť vybraný záznam

en: Edit selected entry
sk: Upraviť vybraný záznam

en: Move selected entry up
sk: Premiestniť vybraný záznam nahor

en: Move selected entry down
sk: Premiestniť vybraný záznam nadol

en: Edit entry
sk: Upraviť záznam

en: Configure accessibility features
sk: Nastavuje funkcie zjednodušenia ovládania

en: magnifier, talk, access, zoom, keys, contrast
sk: lupa, hovorenie, prístup, priblíženie, kľúče, kontrast

en: Visual
sk: Vizuálne

note: Visual Aids
en: Visual Aids
sk: Vizuálne pomôcky

en: High contrast
sk: Vysoký kontrast

en: Large text
sk: Veľký text

en: Screen reader
sk: Čítačka obrazovky

en: Configure screen reader
sk: Nastaviť čítačku obrazovky

note: Desktop Zoom
en: Desktop Zoom
sk: Priblíženie pracovnej plochy

en: Enable zoom
sk: Povoliť priblíženie

en: Magnification
sk: Zväčšenie

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
sk: Zablokované

en: Mouse wheel modifier
sk: Modifikátor kolieska myši

en: While this modifier is pressed, mouse scrolling will increase or decrease zoom.
sk: Pokiaľ je stlačený tento modifikátor, rolovanie myšou zväčšuje alebo zmenšuje priblíženie.

en: Scroll at screen edges
sk: Rolovať na hranách obrazovky

en: Keep cursor centered
sk: Ponechať kurzor v strede

en: Cursor moves with contents
sk: Kurzor sa presúva spolu s obsahom

en: Cursor pushes contents around
sk: Kurzor tlačí obsah okolo seba

en: Mouse tracking mode
sk: Režim sledovania myši

en: Lens mode
sk: Režim šošovky

en: Square
sk: Štvorec

en: Horizontal strip
sk: Vodorovný pás

en: Vertical strip
sk: Zvislý pás

en: Lens shape
sk: Tvar šošovky

en: Full screen
sk: Na celú obrazovku

en: Top half
sk: Horná polovica

en: Bottom half
sk: Dolná polovica

en: Left half
sk: Ľavá polovica

en: Right half
sk: Pravá polovica

en: Screen position
sk: Poloha obrazovky

en: Enable the on-screen keyboard
sk: Povoliť klávesnicu na obrazovke

en: Touch
sk: Dotyk

en: Full scale
sk: Plná mierka

en: Scanning
sk: Prehľadáva sa

note: keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Keyboard layout
sk: Rozloženie klávesnice

en: At the bottom of the screen
sk: Naspodku obrazovky

en: At the top of the screen
sk: Na vrchu obrazovky

en: Keyboard position
sk: Pozícia klávesnice

en: A quarter of the screen
sk: Štvrtina obrazovky

en: A third of the screen
sk: Tretina obrazovky

en: Half of the screen
sk: Polovica obrazovky

en: Keyboard size
sk: Veľkosť klávesnice

en: Show the keyboard any time something expects input
sk: Zobraziť klávesnicu vždy, keď sa predpokladá vstup

en: Show keyboard only when the user activates it
sk: Zobraziť klávesnicu len vtedy, keď ju používateľ aktivuje

en: Activation mode
sk: Mód aktivácie

note: Keyboard indicators
en: Keyboard indicators
sk: Indikátory klávesnice

en: Use visual indicator on Caps and Num Lock
sk: vizuálna kontrola Caps a Num Lock

en: Use audio indicator on Caps and Num Lock
sk: zvuková kontrola Caps a Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock on
sk: Zvuk pri zapnutí funkcie Caps Lock alebo Num Lock

en: Sound to use Caps or Num Lock off
sk: Zvuk pri vypnutí funkcie Caps Lock alebo Num Lock

en: Event feedback (required for typing assistance alerts)
sk: Spätná väzba udalosti (vyžadované pre zadávanie asistenčných výstrah)

en: Enable visual alerts
sk: Povoliť vizuálne výstrahy

en: Flash the entire monitor
sk: Blikanie monitora

en: Flash the active window
sk: Blikanie aktívneho okna

en: Visual style
sk: Vizuálny štýl

en: Enable audio alerts
sk: Povoliť zvukové výstrahy

en: Sound to use for window alerts
sk: Zvuk pre okná s výstrahami

en: Typing assistance
sk: Pomoc pri písaní

note: Stickykeys
en: Sticky keys
sk: Lepkavé klávesy

en: Treat a sequence of modifier keys as a combination
sk: Použiť skupinu modifikačných kláves ako kombináciu

en: Disable if two modifiers are pressed together
sk: Vypnúť ak sú stlačené dva modifikátory

en: Alert when a modifier key is pressed
sk: Výstraha pri stlačení klávesy modifikátora

note: Slowkeys
en: Slow keys
sk: Pomalé klávesy

en: Put a delay between when a key is pressed and when it is accepted
sk: Oneskorenie medzi stlačením klavesy a prijatím

en: Alert when a key is pressed
sk: Výstraha pri stlačení klávesy

en: Alert when a key is accepted
sk: Výstraha pri prijatí klávesy

en: Alert when a key is rejected
sk: Výstraha pri odmietnutí klávesy

en: Acceptance delay
sk: Akceptované oneskorenie

en: Short
sk: Krátke

en: Long
sk: Dlhé

note: Bouncekeys
en: Bounce keys
sk: Bounce klávesy

en: Ignore fast duplicate keypresses
sk: Ignorovanie rýchleho opakovaného stlačenia klávesy

note: Mousekeys
en: Mouse keys
sk: Klávesy myši

en: Control the pointer using the keypad
sk: Ovládať ukazovateľ myši pomocou kláves

en: Initial delay
sk: Počiatočné oneskorenie

en: Shorter
sk: Kratší

en: Longer
sk: Dlhší

en: Acceleration time
sk: Čas zrýchlenia

en: Maximum speed
sk: Najvyššia rýchlosť

en: Slower
sk: Pomalšie

en: Faster
sk: Rýchlejšie

en: Trigger a secondary click by holding down the primary button
sk: Vyvolať sekundárne kliknutie podržaním hlavného tlačidla

en: Trigger a click when the pointer hovers
sk: Vyvolať kliknutie keď sa ukazovateľ zastaví

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->description
en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Motion threshold
sk: Prah pohybu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Small
sk: Malé

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Large
sk: Veľké

en: Manage your actions
sk: Spravujte vaše akcie

en: action
sk: akcia

en: Actions
sk: Akcie

en: Manage
sk: Spravovať

en: Download
sk: Prevziať

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Zakázať

en: Installed actions
sk: Nainštalované akcie

en: Remove all
sk: Odstrániť všetko

en: Manage Cinnamon applets
sk: Spravuje aplety prostredia Cinnamon

en: You can remove specific instances in panel edit mode via the context menu.
sk: Určené inštancie môžete odstrániť v režime úprav panela prostredníctvom kontextovej ponuky.

en: applet
sk: aplet

en: Installed applets
sk: Nainštalované aplety

en: Reset all
sk: Obnoviť všetko

en: Previous Panel
sk: Predchádzajúci panel

en: Next Panel
sk: Nasledujúci panel

en: Solid color
sk: Pevná farba

en: Horizontal gradient
sk: Vodorovný prechod

en: Vertical gradient
sk: Zvislý prechod

en: No picture
sk: Žiadny obrázok

en: Mosaic
sk: Mozaika

en: Centered
sk: Vystrediť

en: Scaled
sk: Prispôsobiť mierku

en: Stretched
sk: Natiahnuté

en: Spanned
sk: Rozprestreté

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Change your desktop's background
sk: Zmeniť pozadie plochy

en: background, picture, slideshow
sk: pozadie, obrázok, prezentácia

en: Backgrounds
sk: Pozadia

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Add new folder
sk: Pridať nový priečinok

en: Remove selected folder
sk: Odstrániť vybraný priečinok

en: Play backgrounds as a slideshow
sk: Prehrávať pozadia ako prezentáciu

en: minutes
sk: minút

en: Play images in random order
sk: Zobrazovať obrázky v náhodnom poradí

en: Picture aspect
sk: Vlastnosti obrázku

en: Manage date and time settings
sk: Spravuje nastavenia dátumu a času

en: time, date, calendar, format, network, sync
sk: čas, dátum, kalendár, formát, siete, synchorizácia

en: Date & Time
sk: Dátum a čas

en: Date and Time
sk: Dátum a čas

en: Network time
sk: Sieťový čas

en: Manually set date and time
sk: Ručne zadať dátum a čas

en: Format
sk: Formát

en: Use 24h clock
sk: Používať 24 hodinový čas

en: Display the date
sk: Zobraziť dátum

en: Display seconds
sk: Zobraziť sekundy

en: Use locale default
sk: Použiť predvolené miestne nastavenia

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Monday
sk: Pondelok

en: First day of week
sk: Prvý deň v týždni

en: Region
sk: Región

en: City
sk: Mesto

en: Multimedia
sk: Multimédia

en: Office
sk: Kancelária

en: System
sk: Systém

en: Mail
sk: Pošta

en: Music
sk: Hudba

en: Photos
sk: Fotky

en: Word
sk: Slovo

en: Spreadsheet
sk: Tabuľka

en: Source Code
sk: Zdrojový kód

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: Plain Text
sk: Obyčajný text

en: CD audio
sk: Audio CD

en: Select an application for audio CDs
sk: Vyberte aplikáciu pre hudobné CD

en: DVD video
sk: DVD

en: Select an application for video DVDs
sk: Vyberte aplikáciu pre video DVD

en: Music player
sk: Hudobný prehrávač

en: Select an application to run when a music player is connected
sk: Vyberte aplikáciu, ktorá sa spustí po pripojení hudobného prehrávača

en: Select an application to run when a camera is connected
sk: Vyberte aplikáciu, ktorá sa spustí po pripojení fotoaparátu

en: Software
sk: Softvér

en: Select an application for software CDs
sk: Vyberte aplikáciu pre CD so softvérom

en: blank Blu-ray disc
sk: prázdny disk Blu-ray

en: blank CD disc
sk: prázdny disk CD

en: blank DVD disc
sk: prázdny disk DVD

en: blank HD DVD disc
sk: prázdny disk HD DVD

en: Blu-ray video disc
sk: video disk Blu-ray

en: e-book reader
sk: elektronická čítačka kníh

en: HD DVD video disc
sk: video disk HD DVD

en: Picture CD
sk: Obrázkové CD

en: Windows software
sk: Softvér systému Windows

en: Command-line option for your terminal to execute a passed-in command.
sk: Možnosť príkazového riadka pre váš terminál na vykonanie odovzdaného príkazu.

en: Ask what to do
sk: Opýtať sa čo urobiť

en: Open folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Do nothing
sk: Nerobiť nič

en: Other Media
sk: Ostatné médiá

en: Select how other media should be handled
sk: Vyberte ako sa bude zaobchádzať s inými médiami

en: _Action:
sk: _Akcia:

en: Preferred Applications
sk: Uprednostňované aplikácie

en: media, defaults, applications, programs, removable, browser, email, calendar, music, videos, photos, images, cd, autoplay, favorite, apps
sk: médiá, predvolené, aplikácie, programy, odstrániteľné, prehliadač, email, kalendár, hudba, videá, fotky, obrázky, cd, autoprehrávače, obľúbené, appy

en: Preferred applications
sk: Uprednostňované aplikácie

en: Calculator
sk: Kalkulačka

en: Terminal
sk: Terminál

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Removable media
sk: Vymeniteľné médiá

en: Prompt or start programs on media insertion
sk: Opýtať sa alebo spustiť program pri vložení média

note: FIXMEEEEEEEE??
en: _Other Media...
sk: _Ostatné médiá...

en: Manage your Cinnamon desklets
sk: Spravuje vaše desklety prostredia Cinnamon

en: You can remove specific instances from the desktop via that desklet's context menu
sk: Špecifické instancie môžete z pracovnej plochy odobrať prostredníctvom kontextového menu pre desklety

en: desklet, desktop, slideshow
sk: desklet, plocha, prezentácia

en: Desklets
sk: Desklety

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: General Desklets Settings
sk: Všeobecné nastavenia deskletov

en: No decoration
sk: Bez dekorácie

en: Border only
sk: Iba okraje

en: Border and header
sk: Okraje a hlavička

en: Decoration of desklets
sk: Dekorácie deskletov

en: Note: Some desklets require the border/header to be always present
sk: Poznámka: Niektoré desklety vyžadujú okraj alebo hlavičku, aby boli vždy prítomné

en: Such requirements override the settings selected here
sk: Takéto požiadavky prevažujú tu vybrané nastavenia

en: Snap desklets to grid
sk: Prichytiť desklety k mriežke

en: Width of desklet snap grid
sk: Šírka mriežky prichytenia deskletov

en: Lock desklets in their current position
sk: Uzamknúť desklety v ich aktuálnej pozícii

en: Installed desklets
sk: Nainštalované desklety

en: Manage your desktop icons
sk: Spravuje vaše ikony pracovnej plochy

en: desktop, home, button, trash
sk: plocha, domov, tlačidlo, kôš

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Manage display settings
sk: Spravovať nastavenia zobrazenia

en: display, screen, monitor, layout, resolution, dual, lcd
sk: displej, obrazovka, monitor, rozloženie, rozlíšenie, dual, lcd

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Disable automatic screen rotation
sk: Zakázať automatické otáčanie obrazovky

en: Select this option to disable automatic screen rotation on hardware equipped with supported accelerometers.
sk: Vybraním tejto voľby zakážete automatické otáčanie obrazovky na hardvéri vybavenom podporovanými meračmi zrýchlenia.

en: Enable fractional scaling controls (experimental)
sk: Zapnúť ovládacie prvky frakčnej zmeny mierky (experimentálne)

en: Select this option to display additional layout controls for per-monitor scaling.
sk: Tuto možnosť vyberte, pokiaľ chcete zobraziť ďalšie ovládacie prvky rozloženia škálovania na jednotlivých monitoroch.

en: Control Cinnamon visual effects.
sk: Ovláda vizuálne efekty prostredia Cinnamon.

en: effects, window
sk: efekty, okna

en: Effects
sk: Efekty

en: Desktop and window effects
sk: Efekty pracovnej plochy a okien

en: Effects on dialog boxes
sk: Efekty v dialógových oknách

en: Effects on menus
sk: Efekty v ponukách

en: Session startup animation
sk: Animácia pri spúšťaní relácie

en: Fade effect on Cinnamon scrollboxes (like the Menu application list)
sk: Efekt slabnutia v rolovacích políčkach prostredia Cinnamon (ako v ponuke so zoznamom aplikácií)

en: Window effects
sk: Efekty okien

note: MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options gro
en: None
sk: Žiadne

en: Traditional
sk: Tradičný

en: Fly
sk: Prelet

en: New windows or unminimizing existing ones
sk: Nové okná alebo zrušenie minimalizácie existujúcich

en: Closing windows
sk: Zatváranie okien

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options
en: Fade
sk: Blednutie

en: Minimizing windows
sk: Minimalizovanie okien

note: MAXIMIZING/TILING WINDOWS
en: Resizing and tiling windows
sk: Zmena rozmerov a dlaždíc okien

en: Window animation speed
sk: Rýchlosť animácie okien

en: Manage your Cinnamon extensions
sk: Spravuje vaše rozšírenia prostredia Cinnamon

en: extension, addon
sk: rozšírenie, doplnok

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Installed extensions
sk: Nainštalované rozšírenia

en: Disable all
sk: Zakázať všetko

en: Configure system fonts
sk: Nastaviť systémové písma

en: font, size, small, large
sk: písmo, veľkosť, malé, veľké

en: Font Selection
sk: Výber písma

en: Default font
sk: Predvolené písmo

en: Desktop font
sk: Písmo pracovnej plochy

en: Document font
sk: Písmo dokumentov

en: Monospace font
sk: Písmo s pevnou šírkou

en: Window title font
sk: Písmo titulku okna

en: Font Settings
sk: Nastavenia písma

en: Grayscale
sk: Odtiene šedej

en: Slight
sk: Mierne

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Medium
sk: Stredné

en: Full
sk: Plné

en: Vertical RGB
sk: Zvislé RGB

en: Vertical BGR
sk: Zvislé BGR

en: Text scaling factor
sk: Faktor mierky textu

en: Hinting
sk: Dolaďovanie

en: Hinting allows for producing clear, legible text on screen.
sk: Doľaďovanie umožňuje tvorbu jasného, čitateľného textu na obrazovke.

en: Antialiasing
sk: Vyhladzovanie

en: Antialiasing makes on screen text smoother and easier to read
sk: Vyhladzovanie zjemní text na obrazovke a umožní jeho ľahšiu čitateľnosť

en: RGBA Order
sk: Poradie RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen, only used when antialiasing is set to 'rgba'
sk: Poradie prvkov subpixelov obrazovky LCD. Použité iba ak je vyhladzovanie nastavené na voľbu „rgba“.

en: Miscellaneous Cinnamon preferences
sk: Rôzne predvoľby prostredia Cinnamon

en: logging, click
sk: prihlasovanie, kliknutie

note: Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
sk: Všeobecné

en: Compositor Options
sk: Voľby kompozítora

en: Disable compositing for full-screen windows
sk: Zakázať kompozíciu pre okná v režime celej obrazovky

en: Select this option to let full-screen applications skip the compositing manager and run at maximum speed. Unselect it if you're experiencing screen-tearing in full screen mode.
sk: Vybraním tejto voľby povolíte aplikáciám bežiacim na celú obrazovku preskočenie správcu kompozície a povolíte ich beh v maximálnej rýchlosti. Zrušte výber tejto voľby, ak sa vám obrazovka v plnej veľkosti zasekáva.

en: Miscellaneous Options
sk: Ďalšie voľby

en: Enable timer when logging out or shutting down
sk: Povoliť časovač pri odhlasovaní alebo vypínaní

en: Timer delay
sk: Oneskorenie časovania

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->delay->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->units
en: seconds
sk: sekundy

en: Memory limit
sk: Obmedzenie pamäte

en: Restart Cinnamon when it uses too much memory
sk: Reštartovať prostredie Cinnamon, keď využíva príliš veľa pamäte

en: Check frequency
sk: Interval kontroly

en: Switch to right workspace
sk: Prepnúť na pracovný priestor vpravo

note: Workspaces
en: Switch to left workspace
sk: Prepnúť na pracovný priestor vľavo

en: Minimize window
sk: Minimalizovať okno

note: Windows
en: Maximize window
sk: Maximalizovať okno

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Move window to right workspace
sk: Presunúť okno na pracovný priestor vpravo

en: Move window to left workspace
sk: Presunúť okno na pracovný priestor vľavo

en: Make window fullscreen
sk: Okno na celú obrazovku

en: Exit window fullscreen
sk: Ukončiť okno na celú obrazovku

en: Push tile up
sk: Posunúť dlaždicu hore

en: Push tile down
sk: Posunúť dlaždicu dole

note: Windows - Tiling and Snapping
en: Push tile left
sk: Posunúť dlaždicu vľavo

en: Push tile right
sk: Posunúť dlaždicu vpravo

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Show desktop
sk: Zobraziť pracovnú plochu

en: Volume up
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Volume down
sk: Znížiť hlasitosť

note: Sound and Media
en: Volume mute
sk: Stlmiť zvuk

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Play / Pause
sk: Prepnúť prehrávanie / pauza

en: Next track
sk: Nasledujúca stopa

en: Previous track
sk: Predchádzajúca stopa

en: Zoom desktop in
sk: Priblíženie pracovnej plochy

en: Zoom desktop out
sk: Oddialenie pracovnej plochy

en: Run a command
sk: Spustiť príkaz

en: Trigger at gesture start
sk: Spustenie na začiatku gesta

en: Trigger at gesture end
sk: Spustenie na konci gesta

en: Manage touch gestures
sk: Spravujte dotykové gestá

en: gesture, swipe, pinch, touch
sk: gesto, potiahnutie, stisnutie, dotyk

en: Gestures
sk: Gestá

en: Check again
sk: Opäť skontrolovať

en: Swipe
sk: Potiahnuť

en: Swipe with 2 fingers
sk: Potiahnuť 2 prstami

en: Touchscreen only
sk: Iba dotyková obrazovka

en: Swipe with 3 fingers
sk: Potiahnuť 3 prstami

en: Swipe with 4 fingers
sk: Potiahnuť 4 prstami

en: Swipe with 5 fingers
sk: Potiahnuť 5 prstami

en: Pinch
sk: Stisnúť

en: Pinch with %d fingers
sk: Stisnúť s %d prstami

en: Pinch with 5 fingers
sk: Stisnúť s 5 prstami

en: Tap
sk: Ťuknutie

en: Enable gestures
sk: Zapnúť gestá

en: Activation thresholds
sk: Aktivačné prahy

en: In percentage of the touch surface
sk: V percentách dotykovej plochy

en: The touchegg package must be installed for gesture support.
sk: Pre podporu gest musí byť nainštalovaný balík touchegg.

en: Gestures are disabled
sk: Gestá sú vypnuté

en: The Touchegg service is not running
sk: Služba touchegg nie je spustená

en: Up
sk: Nahor

en: Down
sk: Nadol

en: In
sk: Dovnútra

en: Out
sk: Von

en: Tap with %d fingers
sk: Ťuknutie s %d prstami

en: Sensitivity
sk: Citlivosť

en: Less
sk: Menšia

en: Manage hotcorner settings
sk: Spravuje nastavenia aktívnych rohov

en: hotcorner, overview, scale, expo
sk: aktívny roh, prehľad, mierka, expo

en: Hot Corners
sk: Aktívne rohy

en: Show all workspaces
sk: Zobraziť všetky pracovné priestory

note: Expo
en: Show all windows
sk: Zobraziť všetky okná

en: Enable this corner
sk: Povoliť tento roh

en: Type a command...
sk: Zadajte príkaz...

en: Activation delay (ms)
sk: Oneskorenie aktivácie (ms)

en: Unknown size
sk: Neznáma veľkosť

en: Unknown CPU
sk: Neznámy procesor

en: Operating System
sk: Operačný systém

en: Cinnamon Version
sk: Verzia prostredia Cinnamon

en: Linux Kernel
sk: Jadro systému Linux

en: Processor
sk: Procesor

en: Memory
sk: Pamäť

en: Hard Drives
sk: Pevné disky

en: Hard Drive
sk: Pevný disk

en: Graphics Card
sk: Grafická karta

en: Display Server
sk: Server zobrazenia

en: Display system information
sk: Zobraziť systémové informácie

en: system, information, details, graphic, sound, kernel, version
sk: systém, informácie, podrobnosti, grafika, hudba, jadro, verzia

en: System Info
sk: Systémové informácie

en: Upload system information
sk: Odovzdať systémové informácie

en: No personal information included
sk: Nie sú zahrnuté žiadne osobné informácie

en: Copy to clipboard
sk: Skopírovať do schránky

en: Troubleshooting
sk: Riešenie problémov

en: Windows
sk: Okná

en: Positioning
sk: Umiestnenie

en: Tiling and Snapping
sk: Dláždenie a prichytenie

en: Inter-workspace
sk: Presun v pracovných priestoroch

en: Inter-monitor
sk: Presun v monitoroch

en: Workspaces
sk: Pracovné priestory

en: Direct Navigation
sk: Priama navigácia

en: Screenshots and Recording
sk: Snímky obrazoviek a nahrávanie

en: Launchers
sk: Spúšťače

en: Sound and Media
sk: Zvuky a multimédiá

en: Quiet Keys
sk: Tiché klávesy

en: Universal Access
sk: Bezbariérový prístup

en: Custom Shortcuts
sk: Vlastné klávesové skratky

en: Pointer
sk: Ukazovateľ

note: KB Label                        Schema                  Key name Array?  Category General
en: Show the window selection screen
sk: Zobraziť obrazovku s výberom okna

en: Show the workspace selection screen
sk: Zobraziť obrazovku s výberom pracovného priestoru

en: Cycle through open windows
sk: Prechádzať otvorené okná

en: Cycle backwards through open windows
sk: Prechádzať otvorenými oknami vzad

en: Cycle through windows from all workspaces
sk: Prechádzajte oknami zo všetkých pracovných plôch

en: Cycle backwards through windows from all workspaces
sk: Prechádzajte dozadu cez okná zo všetkých pracovných plôch

en: Cycle through open windows of the same application
sk: Prepínať sa medzi otvorenými oknami rovnakej aplikácie

en: Cycle backwards through open windows of the same application
sk: Prepínať sa medzi otvorenými oknami rovnakej aplikácie odzadu

en: Run dialog
sk: Spúšťací dialóg

note: General - Troubleshooting
en: Toggle Looking Glass
sk: Prepnúť Looking Glass

note: General - Pointer
en: Move pointer to the next monitor
sk: Presunúť ukazovateľ na ďalší monitor

en: Move pointer to the previous monitor
sk: Presunúť ukazovateľ na predošlý monitor

en: Unmaximize window
sk: Zmenšit okno

en: Activate window menu
sk: Aktivovať ponuku okna

en: Raise window
sk: Zdvihnúť okno

en: Lower window
sk: Znížiť okno

en: Toggle maximization state
sk: Prepnúť stav maximalizácie

en: Toggle fullscreen state
sk: Prepnúť režim celej obrazovky

en: Toggle shaded state
sk: Prepnúť stav tieňovania

en: Toggle always on top
sk: Prepnúť funkciu Vždy na vrchu

en: Toggle showing window on all workspaces
sk: Prepnúť zobrazovanie okna na všetkých pracovných priestoroch

en: Increase opacity
sk: Zvýšiť krytie

en: Decrease opacity
sk: Znížiť krytie

en: Toggle vertical maximization
sk: Prepnúť vertikálnu maximalizáciu

en: Toggle horizontal maximization
sk: Prepnúť horizontálnu maximalizáciu

note: Windows - Positioning
en: Resize window
sk: Zmeniť veľkosť okna

en: Move window
sk: Presunúť okno

en: Center window in screen
sk: Vycentrovať okno na obrazovke

en: Move window to upper-right
sk: Presunúť okno do horného pravého rohu.

en: Move window to upper-left
sk: Presunúť okno do horného ľavého rohu.

en: Move window to lower-right
sk: Presunúť okno do spodného pravého rohu.

en: Move window to lower-left
sk: Presunúť okno do spodného ľavého rohu.

en: Move window to right edge
sk: Presunúť okno do pravého rohu.

en: Move window to top edge
sk: Presunúť okno do horného rohu

en: Move window to bottom edge
sk: Presunúť okno do spodného rohu

en: Move window to left edge
sk: Presunúť okno do ľavého rohu

note: Windows - Workspace-related
en: Move window to new workspace
sk: Presunúť okno na nový pracovný priestor

en: Move window to workspace above
sk: Presuňte okno na pracovnú plochu s vyšším číslom

en: Move window to workspace below
sk: Presuňte okno na pracovnú plochu s nižším číslom

en: Move window to workspace 1
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 1

en: Move window to workspace 2
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 2

en: Move window to workspace 3
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 3

en: Move window to workspace 4
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 4

en: Move window to workspace 5
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 5

en: Move window to workspace 6
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 6

en: Move window to workspace 7
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 7

en: Move window to workspace 8
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 8

en: Move window to workspace 9
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 9

en: Move window to workspace 10
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 10

en: Move window to workspace 11
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 11

en: Move window to workspace 12
sk: Presunúť okno na pracovný priestor č. 12

note: Windows - Monitor-related
en: Move window to left monitor
sk: Presunúť okno na ľavý monitor

en: Move window to right monitor
sk: Presunúť okno na pravý monitor

en: Move window to monitor above
sk: Presuňte okno na monitor s vyšším číslom

en: Move window to monitor below
sk: Presuňte okno na monitor s nižším číslom

note: Workspaces - Direct Nav
en: Switch to workspace 1
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 1

en: Switch to workspace 2
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 2

en: Switch to workspace 3
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 3

en: Switch to workspace 4
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 4

en: Switch to workspace 5
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 5

en: Switch to workspace 6
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 6

en: Switch to workspace 7
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 7

en: Switch to workspace 8
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 8

en: Switch to workspace 9
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 9

en: Switch to workspace 10
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 10

en: Switch to workspace 11
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 11

en: Switch to workspace 12
sk: Prepnúť na pracovný priestor č. 12

note: System
en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Shut down
sk: Vypnúť

en: Suspend
sk: Uspať

en: Hibernate
sk: Hibernovať

note: System - Screenshots
en: Take a screenshot of an area
sk: Zachytiť snímku oblasti

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sk: Skopírovať snímku oblasti do schránky

en: Take a screenshot
sk: Vytvoriť snímku obrazovky

en: Copy a screenshot to clipboard
sk: Skopírovať snímku obrazovky do schránky

en: Take a screenshot of a window
sk: Zachytiť snímku okna

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sk: Skopírovať snímku okna do schránky

en: Toggle recording desktop (must restart Cinnamon)
sk: Zapnúť zaznamenávanie plochy (vyžaduje reštart prostredia Cinnamon)

note: System - Hardware
en: Switch monitor configurations
sk: Prepnúť nastavenia monitorov

en: Rotate display
sk: Otočiť displej

en: Orientation Lock
sk: Uzamknúť orientáciu

en: Increase screen brightness
sk: Zvýšiť jas obrazovky

en: Decrease screen brightness
sk: Znížiť jas obrazovky

en: Toggle keyboard backlight
sk: Prepnúť podsvietenie klávesnice

en: Increase keyboard backlight level
sk: Zvýšiť úroveň podsvietenia klávesnice

en: Decrease keyboard backlight level
sk: Znížiť úroveň podsvietenia klávesnice

en: Toggle touchpad state
sk: Prepnúť stav touchpadu

en: Turn touchpad on
sk: Zapnúť touchpad

en: Turn touchpad off
sk: Vypnúť touchpad

en: Show power statistics
sk: Zobraziť štatistiky napájania

note: Launchers
en: Launch terminal
sk: Spustiť terminál

en: Launch help browser
sk: Spustiť prehliadač pomocníka

en: Launch calculator
sk: Spustiť kalkulačku

en: Launch email client
sk: Spustiť emailového klienta

en: Launch web browser
sk: Spustiť webový prehliadač

en: Home folder
sk: Domovský priečinok

en: Mic mute
sk: Stlmenie mikrofónu

en: Launch media player
sk: Spustiť prehrávač médií

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Eject
sk: Vysunúť

en: Rewind
sk: Pretočiť

en: Fast-forward
sk: Rýchle pretočenie vpred

en: Repeat
sk: Opakovať

note: Sound and Media Quiet
en: Volume mute (Quiet)
sk: Stlmiť hlasitosť (ticho)

note: Not sure this is even necessary
en: Volume down (Quiet)
sk: Znížiť hlasitosť (ticho)

en: Volume up (Quiet)
sk: Zvýšiť hlasitosť (ticho)

note: Universal Access
en: Zoom in
sk: Priblížiť

en: Zoom out
sk: Oddialiť

en: Turn screen reader on or off
sk: Zapnúť alebo vypnúť čítačku obrazovky

en: Increase text size
sk: Zväčšiť veľkosť textu

en: Decrease text size
sk: Zmenšiť veľkosť textu

en: High contrast on or off
sk: Zapnúť alebo vypnúť vysoký kontrast

en: Manage keyboard settings and shortcuts
sk: Spravuje nastavenia klávesnice a klávesových skratiek

en: keyboard, shortcut, hotkey
sk: klávesnica, skratky, horúce klávesy, klávesová skratka

en: Key repeat
sk: Opakovanie kláves

en: Typing
sk: Písanie

en: Enable key repeat
sk: Povoliť opakovanie klávesy

en: Repeat delay:
sk: Oneskorenie opakovania:

en: Repeat speed:
sk: Rýchlosť opakovania:

en: Slow
sk: Pomaly

en: Fast
sk: Rýchlo

en: Text cursor
sk: Textový kurzor

en: Text cursor blinks
sk: Blikanie textového kurzora

en: Blink speed:
sk: Rýchlosť blikania:

en: Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: To edit a keyboard binding, click it and press the new keys, or press backspace to clear it.
sk: Na úpravu kombinácie klávesov kliknite a stlačte nové klávesy, alebo stlačte kláves backspace na jej vymazanie.

en: Type to search
sk: Začnite písať pre hľadanie

en: Add custom shortcut
sk: Pridať vlastnú klávesovú skratku

en: Remove custom shortcut
sk: Odstraniť vlastnú klávesovú skratku

en: Categories
sk: Kategórie

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->description
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Keyboard bindings
sk: Kombinácie klávesov

en: Layouts
sk: Rozloženia

en: This key combination, <b>%(combination)s</b> is currently in use by <b>%(old)s</b>.
sk: Klávesová kombinácia, <b>%(combination)s</b> je momentálne používaná <b>%(old)s</b>

en: If you continue, the combination will be reassigned to <b>%(new)s</b>.
sk: Ak budete pokračovať, kombinácia bude zmenená na <b>%(new)s</b>.

en: Do you want to continue with this operation?
sk: Chcete pokračovať s touto akciou?

en: Reset to default
sk: Obnoviť na predvolené hodnoty

en: Select a file
sk: Vybrať súbor

en: Control mouse and touchpad settings
sk: Ovláda nastavenia myši a touchpadu

en: mouse, touchpad, synaptic, double-click
sk: myš, touchpad, synaptic, dvojklik

en: Mouse and Touchpad
sk: Myš a touchpad

en: Left handed (mouse buttons inverted)
sk: Ľavák (obrátené tlačidlá myši)

en: Reverse scrolling direction
sk: Obrátiť smer rolovania

en: Show position of pointer when the Control key is pressed
sk: Zobraziť pozíciu ukazovateľa po stlačení tlačidla Control

en: Emulate middle click by clicking both left and right buttons
sk: Pri stlačení ľavého a pravého tlačidla simulovať stlačenie stredného tlačidla

en: Paste the current selection when middle-click is pressed
sk: Prilepte aktuálny výber stlačením stredného tlačidla

en: Drag-and-drop threshold
sk: Prah ťahania a pustenia

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->units settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner-number->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->units photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->units
en: pixels
sk: pixely

en: Pointer size and speed
sk: Veľkosť a rýchlosť ukazovateľa

en: Size
sk: Veľkosť

en: Smaller
sk: Menšia

en: Larger
sk: Väčšia

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Device default
sk: Predvolené zariadením

en: Constant
sk: Stála

en: Adaptive
sk: Adaptívna

en: Acceleration
sk: Zrýchlenie

en: Double-Click timeout
sk: Časový limit dvojitého kliknutia

en: Timeout
sk: Časový limit

en: Double-click test
sk: Skúška dvojitého kliknutia

en: Enabled
sk: Povolený

en: Disabled when a mouse is attached
sk: Zakázaný, keď je pripojená myš

en: Touchpad is
sk: Touchpad je

en: Tap to click
sk: Kliknutie dotykom

en: Disable touchpad while typing
sk: Zakázať touchpad počas písania

en: Default device behavior
sk: Predvolené správanie zariadenia

en: Virtual button areas along bottom of touchpad
sk: Oblasti virtuálnych tlačidiel pozdĺž spodnej časti touchpadu

en: Use multiple fingers for right and middle click
sk: Použiť viacero prstov pre kliknutie pravým a stredným tlačidlom

en: Click actions
sk: Akcie kliknutí

en: Scrolling
sk: Rolovanie

en: Success!
sk: Úspešná!

en: Two-finger scrolling
sk: Rolovanie dvoma prstami

en: Edge scrolling
sk: Rolovanie na hrane

en: Scrolling method
sk: Spôsob rolovania

en: Primary monitor
sk: Hlavný monitor

en: Active monitor
sk: Aktívny monitor

en: The monitor specified below
sk: Monitor určený nižšie

en: Notification preferences
sk: Predvoľby oznámení

en: notifications
sk: oznámenia

en: Notification settings
sk: Nastavenia oznámení

en: Enable notifications
sk: Povoliť oznámenia

en: Remove notifications after their timeout is reached
sk: Odstrániť oznámenia po vypršaní platnosti

en: Show notifications on the bottom side of the screen
sk: Zobraziť oznámenia v spodnej časti obrazovky

en: Monitor to use for displaying notifications
sk: Monitor, ktorý sa má použiť na zobrazovanie oznámení

en: Notification duration
sk: Trvanie upozornenia

en: Display a test notification
sk: Zobraziť skúšobné oznámenie

en: Media keys OSD
sk: Multimediálne klávesy OSD

en: Media keys OSD size
sk: Veľkosť multimediálnych klávesov OSD

en: Connect to your online accounts
sk: Pripojte sa k vašim účtom služieb

en: google, facebook, twitter, yahoo, web, online, chat, calendar, mail, contact, owncloud, kerberos, imap, smtp, pocket, readitlater, account
sk: google, facebook, twitter, yahoo, web, online, chat, rozhovor, kalendár, mail, pošta, kontakt, owncloud, kerberos, imap, smtp, pocket, readitlater, účet

en: Online Accounts
sk: Účty služieb

en: Information about GNOME Online Accounts
sk: Informácie o účtoch služieb prostredia GNOME

en: Center Zone
sk: Oblasť uprostred

en: Panel height:
sk: Výška panela:

en: Left Zone
sk: Oblasť vľavo

en: Right Zone
sk: Oblasť vpravo

en: Panel width:
sk: Šírka panela:

en: Top Zone
sk: Oblasť hore

en: Bottom Zone
sk: Oblasť dole

en: Panel Visibility
sk: Viditeľnosť panela

en: Auto hide panel
sk: Automaticky skrývať panel

en: Always show panel
sk: Vždy zobraziť panel

en: Intelligently hide panel
sk: Inteligentne skrývať panel

en: Auto-hide panel
sk: Automatické skrývanie panelu

en: Show delay
sk: Oneskorenie pre zobrazenie

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->units grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->units show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->units
en: milliseconds
sk: millisekúnd

en: Hide delay
sk: Oneskorenie pre skrytie

en: Customize
sk: Prispôsobenie

en: Panel appearance
sk: Vzhľad panela

en: Allow theme to determine font size
sk: Umožniť motívu rozpoznať veľkosť písma

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->font-size->description
en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Scale to panel size exactly
sk: Zmeniť mierku presne podľa veľkosti panela

en: Scale to panel size optimally
sk: Zmeniť mierku optimálne podľa veľkosti panela

en: Colored icon size
sk: Veľkosť sfarbených ikon

en: Symbolic icon size
sk: Veľkosť symbolických ikon

en: Manage Cinnamon panel settings
sk: Spravuje nastavenia panelov prostredia Cinnamon

en: panel, height, bottom, top, autohide, size, layout
sk: panel, výška, spodok, vrch, automatické skrývanie, veľkosť, rozloženie

en: Previous panel
sk: Predošlý panel

en: Next panel
sk: Nasledovný panel

en: General Panel Options
sk: Všeobecné voľby panelu

en: Add new panel
sk: Pridať nový panel

en: Allow the pointer to pass through the edges of panels
sk: Umožniť ukazovateľu prechádzať cez rohy panelov

en: Shut down immediately
sk: Vypnúť okamžite

en: 30 seconds
sk: 30 sekúnd

en: 60 seconds
sk: 60 sekúnd

en: 90 seconds
sk: 90 sekúnd

en: 2 minutes
sk: 2 minúty

en: 5 minutes
sk: 5 minút

en: 10 minutes
sk: 10 minút

en: 15 minutes
sk: 15 minút

en: 30 minutes
sk: 30 minút

en: 45 minutes
sk: 45 minút

en: 1 hour
sk: 1 hodina

en: 2 hours
sk: 2 hodiny

en: 3 hours
sk: 3 hodiny

en: Never
sk: Nikdy

en: Unknown time
sk: Neznámy čas

en: hours
sk: hodín

en: Manage power settings
sk: Spravuje nastavenia napájania

en: power, suspend, hibernate, laptop, desktop, brightness, screensaver
sk: za/vypnúť, uspať, hibernovať, notebook, plocha, jas, šetrič obrazovky

en: Power Management
sk: Správa napájania

en: Power Options
sk: Správa napájania

en: On A/C power
sk: Napájanie zo siete

en: On battery power
sk: Napájanie z batérie

en: Turn off the screen when inactive for
sk: Vypnúť displej, ak je nečinný po dobu

en: Suspend when inactive for
sk: Uspať pri nečinnosti po dobu

en: When the lid is closed
sk: Pri zatvorení krytu notebooku

en: Extra options
sk: Voľby navyše

en: When the power button is pressed
sk: Ak je stlačené tlačidlo vypnutia

en: Perform lid-closed action even with external monitors attached
sk: Vykonať akciu zatvorenia krytu notebooku s pripojenými externými monitormi

en: When the battery is critically low
sk: Ak je stav batérie veľmi nízky

en: Enable Hybrid Sleep
sk: Povoliť hybridný spánok

en: Replaces Suspend with Hybrid Sleep
sk: Nahrádza režim spánku s režimom hybridného spánku

en: Enable Hibernate after suspend
sk: Povoliť hibernáciu po uspatí

en: First suspend the machine and hibernate it after a certain amount of time.
sk: Najskôr sa vykoná uspatie počítača a potom hibernácia po určitej dobe.

en: Power
sk: Energia

en: Batteries
sk: Batérie

en: Screen brightness
sk: Jas displeja

en: On battery, dim screen when inactive
sk: Ak je napájané z batérie, stlmiť displej pri nečinnosti

en: Brightness level when inactive
sk: Úroveň jasu pri nečinnosti

en: Dim screen after inactive for
sk: Stlmiť displej, ak je nečinný po dobu

en: Backlight brightness
sk: Jas podsvietenia

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Low battery notifications
sk: Upozornenia na slabú batériu

en: For wireless keyboard
sk: Pre bezdrôtovú klávesnicu

en: For wireless mouse
sk: Pre bezdrôtovú myš

en: For other connected devices
sk: Pre ďalšie pripojené zariadenia

en: Caution low UPS, %s remaining
sk: Pozor na vybitie UPS, zostáva %s

en: Using UPS power - %s remaining
sk: Napája sa z UPS - zostáva %s

en: Caution low UPS
sk: Pozor na vybitie UPS

en: Using UPS power
sk: Napája sa z UPS

en: Charging - %s until fully charged
sk: Nabíja sa - %s do úplného nabitia

en: Caution low battery, %s remaining
sk: Pozor na vybitie batérie, zostáva %s

en: Using battery power - %s remaining
sk: Napájaný z batérie - zostáva %s

en: Charging - fully charged
sk: Nabíja sa - úplne nabitá

en: Empty
sk: Vyprázdniť

en: Battery
sk: Batéria

en: Uninterruptible power supply
sk: Neprerušiteľný zdroj napájania (UPS)

en: Wireless mouse
sk: Bezdrôtová myš

en: Wireless Keyboard
sk: Bezdrôtová klávesnica

en: Personal digital assistant
sk: Vreckový počítač (PDA)

en: Cellphone
sk: Mobilný telefón

en: Ask
sk: Opýtať sa

en: Cinnamon privacy settings
sk: Nastavenia súkromia Cinnamon

en: privacy, recent, gtk, private
sk: súkromie, nedávno otvorené, gtk, súkromné

en: Privacy
sk: Súkromie

en: Remember recently accessed files
sk: Zapamätať si nedávno použité súbory

en: Recent files
sk: Nedávno použité súbory

en: Never forget old files
sk: Nikdy nezabudnúť staré súbory

en: Number of days to remember old files
sk: Počet dní na pamätanie si starých súborov

en: Internet connectivity
sk: Internetové pripojenie

en: Check connectivity
sk: Skontrolovať pripojenie

en: Check that network connections can reach the Internet. This makes it possible to detect captive portals, but also generates periodic network traffic.
sk: Skontrolujú sa sieťové pripojenia, či majú prístup k internetu. Tým sa umožní rozpoznať súkromné portály, ale taktiež sa vytvorí pravidelný sieťový prenos.

en: Lock immediately
sk: Uzamknúť okamžite

en: 2 seconds
sk: 2 sekundy

en: 15 seconds
sk: 15 sekúnd

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: 3 minutes
sk: 3 minúty

en: Manage screen lock settings
sk: Spravuje nastavenia uzamykania obrazovky

en: screensaver, lock, away, message
sk: šetrič obrazovky, zámok, uzamknúť, preč, odísť, neprítomnosť, správa

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: Screensaver settings
sk: Nastavenia šetriča obrazovky

en: Delay before starting the screensaver
sk: Oneskorenie pred spustením šetriča obrazovky

en: This option defines the amount of time to wait before starting the screensaver, when the computer is not being used
sk: Táto voľba určuje dĺžku čakania pred spustením šetriča obrazovky, keď sa počítač nepoužíva

en: Lock settings
sk: Nastavenia uzamykania

en: Lock the computer when put to sleep
sk: Uzamknúť počítač, ak je uspatý

en: Enable this option to require a password when the computer wakes up from suspend
sk: Povolením tejto voľby sa vyžiada heslo po zobudení počítača z režimu spánku

en: Lock the computer after the screensaver starts
sk: Uzamknúť počítač po spustení šetriča obrazovky

en: Enable this option to require a password when the screen turns itself off, or when the screensaver activates after a period of inactivity
sk: Povoľte túto voľbu pre vyžadovanie hesla po vypnutí obrazovky, alebo ak sa šetrič obrazovky po určitom čase neaktivity spustí.

en: Delay before locking
sk: Oneskorenie pred uzamknutím

en: This option defines the amount of time to wait before locking the screen, after showing the screensaver or after turning off the screen
sk: Táto voľba určuje čas, po ktorom sa obrazovka uzamkne, po spustení šetriča obrazovky, alebo po vypnutí obrazovky

en: Always show the clock
sk: Vždy zobraziť hodiny

en: Show the clock on the wallpaper instead of just on the unlock screen
sk: Zobraziť hodiny na pozadí a nie iba na uzamknutej obrazovke

en: Use a custom date and time format
sk: Použiť vlastný formát pre dátum a čas

en: Time Format
sk: Formát času

en: Date Format:
sk: Formát dátumu:

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->description
en: Show information on date format syntax
sk: Zobraziť informácie o formátovaní dátumu

en: Time Font
sk: Písmo času

en: Date Font
sk: Písmo dátumu

en: Away message
sk: Správa o neprítomnosti

en: Show this message when the screen is locked
sk: Zobraziť túto správu, keď je obrazovka uzamknutá

en: This is the default message displayed on your lock screen
sk: Toto je predvolenou správou zobrazenou na vašej uzamknutej obrazovke

en: Font
sk: Písmo

en: Ask for a custom message when locking the screen from the menu
sk: Opýtať sa na vlastnú správu pri uzamknutí obrazovky z ponuky

en: This option allows you to type a message each time you lock the screen from the menu
sk: Táto voľba vám umožní zadať správu pri každom uzamknutí obrazovky z ponuky

en: Allow keyboard shortcuts
sk: Povoliť klávesové skratky

en: Allow shortcuts like volume-control and media keys to be used on the lock screen
sk: Povolí klávesové skratky ako ovládanie hlasitosti a multimediálne klávesy na uzamknutej obrazovke

en: Show media player controls
sk: Zobraziť ovládacie prvky prehrávača médií

en: For compatible players, show playback controls while media is playing
sk: Pre kompatibilné prehrávače zobrazí ovládacie prvky prehrávania počas prehrávania média

en: Show album art
sk: Zobraziť obrázok albumu

en: If available, show album art while media is playing
sk: Zobrazí obrázok albumu počas prehrávania média, ak je dostupný

en: Show info panel
sk: Zobraziť informačný panel

en: Show the number of missed notifications and the battery status
sk: Zobrazí počet zmeškaných oznámení a stav batérie

en: Allow floating clock and album art widgets
sk: Povoliť plávajúce miniaplikácie s hodinami a obrázkom albumu

en: When the default screensaver is active, allow the clock and album art widgets to float around randomly
sk: Keď je aktívny predvolený šetrič obrazovky, umožniť miniaplikáciám s hodinami a obrázkom albumu plávať náhodne dookola

en: Starting Cinnamon
sk: Spustenie prostredia Cinnamon

en: Leaving Cinnamon
sk: Opustenie prostredia Cinnamon

en: Switching workspace
sk: Prepnutie pracovného priestoru

en: Opening new windows
sk: Otvorenie nových okien

en: Maximizing windows
sk: Maximalizovanie okien

en: Unmaximizing windows
sk: Vypnutie maximalizovania okien

en: Tiling and snapping windows
sk: Dláždenie a prichytenie okien

en: Inserting a device
sk: Vloženie zariadenia

en: Removing a device
sk: Odstránenie zariadenia

en: Showing notifications
sk: Zobrazenie oznámení

en: Changing the sound volume
sk: Zmena hlasitosti zvuku

note: name,             position,        icon name,                  row,  col, pa id
en: Front Left
sk: Ľavý predný

en: Front Right
sk: Pravý predný

en: Front Center
sk: Predný stredový

en: Rear Left
sk: Ľavý zadný

en: Rear Right
sk: Pravý zadný

en: Rear Center
sk: Zadný stredový

en: Subwoofer
sk: Basový reproduktor

en: Side Left
sk: Ľavá strana

en: Side Right
sk: Pravá strana

en: Volume:
sk: Hlasitosť:

en: Softer
sk: Tichšia

en: Louder
sk: Hlasnejšia

en: Muted
sk: Stlmená

en: Click to unmute
sk: Kliknutím zrušíte stlmenie zvuku

en: Click to mute
sk: Kliknutím stlmíte zvuk

en: Balance
sk: Vyváženie

en: Rear
sk: Zadné

en: Front
sk: Predné

en: Soft
sk: Jemné

en: Loud
sk: Hlasný

en: Input level
sk: Vstupná úroveň

en: Output profile
sk: Výstupný profil

en: Test sound
sk: Vyskúšať zvuk

en: Test Sound
sk: Skúška zvuku

en: Manage sound settings
sk: Spravuje nastavenia zvuku

en: sound, media, music, speakers, audio, microphone, headphone
sk: zvuk, médiá, hudba, reproduktory, audio, mikrofón, slúchadlá, náhlavná, súprava

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Sound
sk: Zvuk

en: Output
sk: Výstup

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device settings
sk: Nastavenia zariadenia

en: Input
sk: Vstup

en: No inputs sources are currently available.
sk: Momentálne nie sú dostupné žiadne vstupné zdroje.

en: Sounds
sk: Zvuky

en: Sounds Volume
sk: Hlasitosť zvukov

en: No application is currently playing or recording audio.
sk: Žiadna aplikácia teraz neprehráva, alebo nenahráva zvuk.

en: Amplification
sk: Zosilnenie

en: Maximum volume: %d
sk: Maximálna hlasitosť: %d

en: Reduced
sk: Stlmené

en: Amplified
sk: Zosilnené

en: Manage your startup applications
sk: Spravuje vaše aplikácie po spustení

en: startup, programs, boot, init, session, autostart, apps
sk: po spustení, spustenie, programy, zavedenie, init, relácia, sedenie, autoštart, aplikácie

en: Startup Applications
sk: Aplikácie po spustení

en: Unavailable
sk: Nedostupný

en: No description
sk: Bez popisu

en: No name
sk: Bez názvu

en: Run now
sk: Spustiť teraz

en: Could not execute '%s'
    %s
sk: Nepodarilo sa spustiť „%s“
    %s

en: Custom command
sk: Vlastný príkaz

en: Choose application
sk: Zvoliť aplikáciu

en: Add Startup Program
sk: Pridanie programu spúšťaného pri štarte

en: Edit Startup Program
sk: Upraviť program spúšťaný pri štarte

en: Save
sk: Uložiť

en: Command
sk: Príkaz

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Comment
sk: Komentár

en: Startup delay
sk: Oneskorenie spustenia

en: The startup command cannot be empty
sk: Príkaz spusteia nemôže byť prázdny

en: The startup command is not valid
sk: Spúšťací príkaz nie je platný

en: Select Command
sk: Zvoľte príkaz

en: Search Applications...
sk: Hľadať aplikácie...

en: Add Application
sk: Pridať aplikáciu

en: Manage themes to change how your desktop looks
sk: Spravuje motívy na zmenu vzhľadu prostredia

en: themes, style
sk: motívy, témy, štýl

en: Themes
sk: Motívy

en: Mouse Pointer
sk: Ukazovateľ myši

en: Icons
sk: Ikony

en: Simplified settings...
sk: Zjednodušené nastavenia...

en: Add/Remove
sk: Pridať/odstrániť

en: Miscellaneous options
sk: Rôzne voľby

en: Let applications decide
sk: Nech rozhodnú aplikácie

en: Prefer dark mode
sk: Preferovať tmavý režim

en: Prefer light mode
sk: Preferovať svetlý režim

en: Dark mode
sk: Tmavý režim

en: This setting only affects applications which support dark mode
sk: Toto nastavenie ovplyvňuje iba aplikácie, ktoré podporujú tmavý režim

en: Show icons in menus
sk: Zobraziť ikony v ponukách

en: Show icons on buttons
sk: Zobraziť ikony v tlačidlách

en: Scrollbar behavior
sk: Správanie rolovacej lišty

note: Translators: The 'trough' is the part of the scrollbar that the 'handle' rides in.  This setting determines whether clicking in that trough somewhere jumps directly to the new position, or if it only scrolls towards it.
en: Jump to position when clicking in a trough
sk: Skočiť na pozíciu po kliknutí na miesto v lište

en: Use overlay scroll bars
sk: Použiť prekrývacie rolovacie lišty

en: Override the current theme's scrollbar width
sk: Nahradiť šírku rolovacej lišty z aktuálneho motívu

en: Scrollbar width
sk: Šírka rolovacej lišty

en: Changes may not apply to already-running programs, and may not affect all applications.
sk: Zmeny sa nemusia týkať už spustených programov a nemusia mať vplyv na všetky aplikácie.

note: Position style combo on "Custom"
en: Custom
sk: Vlastný

en: Manage window tiling preferences
sk: Spravuje predvoľby dláždenia okien

en: window, tile, flip, tiling, snap, snapping
sk: okno, dlaždice, pretočenie, dláždenie, prichytiť, prichytenie

en: Window Tiling
sk: Dláždenie okien

en: Enable Window Tiling and Snapping
sk: Povoliť dláždenie a prichytávanie

en: Maximize, instead of tile, when dragging a window to the top edge
sk: Maximalizovať, miesto dláždenia, pri potiahnutí okna do horného rohu

en: Change your user preferences and password
sk: Zmeniť vaše používateľské predvoľby a heslo

en: user, account, information, details, password
sk: používateľ, užívateľ, účet, informácie, informácia, podrobnosti, detaily, heslo

en: Account details
sk: Podrobnosti o účte

en: Click to change your picture
sk: Kliknite pre zmenu vašej fotografie

en: Take a photo...
sk: Odfotografovať...

en: Click to change your name
sk: Kliknite pre zmenu vášho mena

en: Click to change your password
sk: Kliknite pre zmenu vášho hesla

en: Current password
sk: Súčasné heslo

en: Wrong password
sk: Nesprávne heslo

en: Internal Error
sk: Vnútorná chyba

en: Manage window preferences
sk: Spravuje predvoľby okien

en: windows, titlebar, edge, switcher, window list, attention, focus
sk: okná, nadpisy, strany, prepínáč, zoznam okien, pozornosť, zamerať

en: Titlebar
sk: Záhlavie

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Classic Mac
sk: Klasický Mac

en: Buttons layout
sk: Rozloženie tlačidiel

en: Toggle Shade
sk: Prepnúť tiene

en: Toggle Maximize
sk: Prepnúť maximalizovanie

en: Toggle Maximize Horizontally
sk: Prepnúť horizontálne maximalizovanie

en: Toggle Maximize Vertically
sk: Prepnúť vertikálne maximalizovanie

en: Toggle on all workspaces
sk: Prepnúť na všetkých pracovných priestoroch

en: Lower
sk: Znížiť

en: Action on title bar double-click
sk: Akcia pri dvojitom kliknutí na titulok okna

en: Action on title bar middle-click
sk: Akcia pri kliknutí stredným tlačidlom na titulok okna

en: Action on title bar right-click
sk: Akcia pri kliknutí pravým tlačidlom na titulok okna

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Nothing
sk: Nič

en: Shade and unshade
sk: Zapnúť a vypnúť tieňovanie

en: Adjust opacity
sk: Upraviť krytie

en: Action on title bar with mouse scroll
sk: Akcia na záhlaví pri rolovaní myšou

en: Minimum opacity
sk: Minimálne krytie

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-behave->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-behave->title grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->generalSection->title window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description expo@cinnamon.org->settings-sc
en: Behavior
sk: Správanie

en: Window Focus
sk: Zameranie okna

en: Click
sk: Kliknutie

en: Sloppy
sk: Neupravený

en: Window focus mode
sk: Režim spôsobu zamerania okna

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
sk: Režim spôsobu zamerania okna určuje, ako sa majú okná aktivovať. Na výber sú tri možnosti: „click“ znamená, že na okná je potrebné kliknúť, aby sa zamerali, „sloppy“ znamená, že okná sa zamerajú, keď sa ponad ne prejde myšou, a „mouse“ znamená, že je zamerané vždy okno, ktoré sa práve nachádza pod myšou.

en: Automatically raise focused windows
sk: Automaticky povýšiť zamerané okná

en: Bring windows which require attention to the current workspace
sk: Priniesť okná, ktoré vyžadujú pozornosť na aktuálny pracovný priestor

note: It's weird to show a combo for two items. For now this is simpler to explain as a switch...
en: Give focus to new windows launched from a terminal
sk: Zamerať sa na nové okná spustené z terminálu

en: Normally, all windows created by the user are given initial focus. This controls whether or not to include programs launched from a terminal.
sk: Normálne majú všetky okná vytvorené používateľom počiatočné zameranie. Toto riadi, či sa majú alebo nemajú zahrnúť programy spúšťané z terminálu.

note: ######
en: Attach dialog windows to the parent window
sk: Priložiť dialógové okná k nadradenému oknu

en: Moving and Resizing Windows
sk: Presúvanie a zmena veľkostí okien

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Manual
sk: Manuál

en: Center
sk: Stred

en: Location of newly opened windows
sk: Umiestnenie novo otvorených okien

en: Special key to move and resize windows
sk: Špeciálny kláves na presun a zmenu veľkosti okien

en: While the special key is pressed, windows can be dragged with the left mouse button and resized with the right mouse button.
sk: Kým je stlačený špeciálny kláves, okná môžu byť presunuté pomocou ľavého tlačidla myši, ich veľkost môžete meniť pomocou pravého tlačidla myši.

en: Draggable border width
sk: Šírka posúvateľného okraja

en: Narrower
sk: Užšie

en: Wider
sk: Širšie

en: This adjusts the width of that portion of the window border used for resizing.
sk: Týmto sa nastaví šírka tej časti okraja okna, ktorá sa používa na zmenu veľkosti.

en: Icons only
sk: Len ikony

en: Thumbnails only
sk: Iba miniatúry

en: Icons and thumbnails
sk: Ikony a náhľady

en: Icons and window preview
sk: Ikony a náhľady okien

en: Window preview (no icons)
sk: Náhľad okna (bez ikon)

en: Timeline (3D)
sk: Časová os (3D)

en: Alt-Tab switcher style
sk: Štýl prepínania Alt-Tab

en: Display the alt-tab switcher on the primary monitor instead of the active one
sk: Zobraziť prepínač alt-tab na primárnom monitore namiesto aktívneho

en: Move minimized windows to the end of the alt-tab switcher
sk: Presunúť minimalizované okná na koniec prepínača alt-tab

en: Delay before displaying the alt-tab switcher
sk: Oneskorenie pred zobrazením prepínača okien po stlačení alt-tab

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-all- workspaces->description
en: Show windows from all workspaces
sk: Zobraziť okná zo všetkých pracovných priestorov

en: Warp mouse pointer to the new focused window
sk: Krútiť ukazovateľ myši na nové zaostrené okno

en: Manage workspace preferences
sk: Spravuje predvoľby pracovných priestorov

en: workspace, osd, expo, monitor
sk: pracovný priestor, osd, expo, monitor

en: Workspace Options
sk: Voľby pracovných priestorov

en: Enable workspace OSD
sk: Povoliť OSD pracovných priestorov

en: Allow cycling through workspaces
sk: Povoliť cyklické prochádzanie pracovnými priestormi

en: Only use workspaces on primary monitor (requires Cinnamon restart)
sk: Používat pracovné priestory len na hlavnom monitore (vyžaduje reštart prostredia Cinnamon)

en: Display Expo view as a grid
sk: Zobrazit Expo náhľed ako mriežku

en: %s is not responding.
sk: Aplikácia %s neodpovedá.

en: Force quit
sk: Vynútiť ukončenie

en: Wait
sk: Počkať

en: Does the display look ok?
sk: Je zobrazenie v poriadku?

en: Cancel changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Keep new configuration
sk: Ponechať novú konfiguráciu

en: Cancel changes... %ds
sk: Zrušiť zmeny... %ds

en: Single Click
sk: Jednoduché kliknutie

en: Double Click
sk: Dvojité kliknutie

en: Drag
sk: Potiahnuť

en: Secondary Click
sk: Druhotné kliknutie

en: _Icons
sk: _Ikony

en: _Both
sk: _Obidve

en: _Horizontal
sk: _Vodorovne

en: _Vertical
sk: _Zvislo

en: Cinnamon just crashed
sk: Cinnamon práve spadol

en: Disable downloaded applets, desklets and extensions
sk: Zakázať stiahnuté aplety, desklety a rozšírenia

en: You are currently running in fallback mode.
sk: Práve pracujete v záchrannom režime.

en: If you suspect the source of the crash is a local extension, applet or desklet, you can disable downloaded add-ons using the checkbox below.
sk: Ak máte podozrenie, že príčinou pádu je niektoré nainštalované rozšírenie, aplet alebo desklet, zaškrtnutím políčka nižšie môžete zakázať stiahnuté rozšírenia, aplety a desklety.

en: Do you want to restart Cinnamon?
sk: Chcete reštartovať prostredie Cinnamon?

en: Version %s (%s)
sk: Verzia %s (%s)

en: Version %s
sk: Verzia %s

en: Updated on %s
sk: Aktualizované dňa %s

en: About %s
sk: O %s

en: the type of the Spice
sk: typ doplnku

en: the UUID of the Spice
sk: identifikátor UUID doplnku

en: Unable to locate %s %s
sk: Nie je možné lokalizovať %s %s

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon menu
sk: Hlavná ponuka Cinnamon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-layout->title
en: Layout and content
sk: Rozloženie a obsah

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->overlay-key->description
en: Keyboard shortcut to open and close the menu
sk: Klávesová skratka na otvorenie a zatvorenie ponuky

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->description
en: Use a custom icon and label
sk: Použiť vlastnú ikonu a menovku

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-custom->tooltip
en: Check this to specify a custom icon and label
sk: Zaškrtnite toto políčko aby ste mohli špecifikovať vlastnú ikonu a názov

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
sk: Ikona

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->tooltip
en: Select an icon to show in the panel.
sk: Zvoľte ikonu, ktorá sa zobrazí v paneli.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon-size->description
en: Icon size
sk: Veľkosť ikon

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-label->tooltip
en: Enter custom text to show in the panel.
sk: Zadajte vlastný text, ktorý sa má zobraziť v paneli.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->description
en: Show category icons
sk: Zmení ikony kategórií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-category-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on categories.
sk: Zvoliť, či sa majú alebo nemajú zobraziť ikony kategórií.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-icon-size->description
en: Categories icon size
sk: Veľkosť ikon kategórií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
sk: Zobraziť ikony aplikácií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application-icons->tooltip
en: Choose whether or not to show icons on applications.
sk: Vyberte, či sa majú alebo nemajú zobrazovať ikony pri aplikáciách.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
sk: Veľkosťi ikon aplikácií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->description
en: Show favorites and session buttons
sk: Ukázať obľúbené a reláciové tlačidlá

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->favbox-show->tooltip
en: Choose whether or not to show the left pane of the menu.
sk: Zvoliť, či sa má alebo nemá zobraziť ľavý panel ponuky.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->fav-icon-size->description
en: Favorites icon size
sk: Veľkosť ikon obľúbených položiek

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->description
en: Show favorites
sk: Zobraziť obľúbené

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-favorites->tooltip
en: Choose whether or not to show favorite files in the menu.
sk: Zvolí, či sa majú alebo nemajú zobraziť obľúbené súbory v ponuke.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->description
en: Show bookmarks and places
sk: Zobraziť záložky a miesta

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-places->tooltip
en: Choose whether or not to show bookmarks and places in the menu.
sk: Vyberte, pokiaľ chcete zobrazovať miesta a záložky v menu

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->description
en: Show recents
sk: Zobraziť nedávne

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-recents->tooltip
en: Choose whether or not to show recents in the menu.
sk: Určte, či sa v menu majú zobrazovať nedávne súbory.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->description
en: Change categories on hover
sk: Zmeniť kategórie po nájazde myšou

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->category-hover->tooltip
en: Choose whether or not to change categories by hovering.
sk: Zvoľte, či sa majú alebo nemajú meniť kategórie po nájazde myšou.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->description
en: Enable autoscrolling in application list
sk: Povoliť automatické rolovanie v zozname aplikácií

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-autoscroll->tooltip
en: Choose whether or not to enable smooth autoscrolling in the application list.
sk: Vyberte, pokiaľ chcete povoliť automatické rolovanie v zozname aplikácií.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->description
en: Enable filesystem path entry in search box
sk: Povoliť zadávanie cesty v súborovom systéme vo vyhľadávacom boxe

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->search-filesystem->tooltip
en: Allows path entry in the menu search box.
sk: Povoliť zadanie cesty vo vyhľadávaní.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->description
en: Force the panel to be visible when opening the menu
sk: Vynútiť viditeľnosť panela pri otvorení ponuky

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->force-show-panel->tooltip
en: Opening the menu will also show the main panel (which may be auto-hidden).
sk: Otvorením ponuky sa tiež zobrazí hlavný panel (ktorý môže byť automaticky skrytý).

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Open the menu when I move my mouse over it
sk: Otvorenie ponuky po prejdení myšou ponad objekt

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->tooltip
en: Enable opening the menu when the mouse enters the applet
sk: Povolí otvorenie ponuky, keď myš prejde na aplet

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->description
en: Menu hover delay
sk: Oneskorenie prejdenia myšou ponad ponuku

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-delay->tooltip
en: Delay before the menu opens when hovered
sk: Oneskorenie pred otvorením ponuky, po prejdení myšou

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->description
en: Use menu animations
sk: Použiť animácie ponúk

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-animation->tooltip
en: Allow the menu to animate on open and close
sk: Povoliť animáciu ponuky pri otvorení a zatvorení

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->description
en: Open the menu editor
sk: Otvoriť menu editor

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-editor-button->tooltip
en: Press this button to customize your menu entries.
sk: Stlačením tohoto tlačidla prispôsobíte položky vašich ponúk.

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->reset-menu-size- button->description
en: Restore the menu to its original size
sk: Obnoviť ponuku na pôvodnú veľkosť

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->name
en: XApp Status Applet
sk: Stavový aplet aplikácií XApp

note: xapp-status@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons for applications which use XAppStatusIcons
sk: Aplet, ktorý zastrešuje všetky ikony systémovej lišty aplikácií, ktoré používajú XAppStatusIcons

note: sound@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to control sound and music
sk: Aplet prostredia Cinnamon na ovládanie zvukov a hudby

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->playerControl->description
en: Control Players
sk: Ovládať prehrávače

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->extendedPlayerControl->description
en: Show Loop and Shuffle controls
sk: Zobraziť tlačidlá pre opakovanie a náhodné prepínanie skladieb

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show menu
sk: Zobraziť ponuku

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the sound applet menu.
sk: Nastavenie klávesovej skratky pre zobrazenie appletu s ovládaním zvuku.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->description
en: Always show input switch
sk: Vždy zobraziť prepínač vstupu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->alwaysShowMuteInput->tooltip
en: Always show the 'Mute input' switch in the context menu.
sk: Vždy zobraziť prepínač „Stlmiť vstup“ v kontextovej ponuke.

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showtrack->description
en: Show song information on the panel
sk: Zobraziť v paneli informácie o skladbe

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->units
en: characters
sk: znakov

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->truncatetext->description
en: Limit song information to
sk: Obmedziť informácie o skladbe na

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute
sk: Prepnúť stlmenie

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute output
sk: Prepnúť stlmenie výstupu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->options sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleShiftClickAction->options
en: Toggle Mute input
sk: Prepnúť stlmenie vstupu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->middleClickAction->description
en: Action on middle click
sk: Akcia pri stlačení stredného tlačidla myši

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->middleShiftClickAction->description
en: Action on shift+middle click
sk: Akcia pri kliknutí stredným tlačidlom a súčasným podržaním klávesy shift

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->horizontalScroll->description
en: Use horizontal scrolling to move between tracks
sk: Použiť vodorovné rolovania na posun medzi skladbami

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->showalbum->description
en: Show album art as icon
sk: Zobraziť obrázok albumu ako ikonu

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->hideSystray->description
en: Hide system tray icons for compatible players
sk: Skryť ikony kompatibilných prehrávačov v systémovej lište

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->description
en: Tooltip
sk: Vysvetlivka

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowVolume->description
en: Show volume in tooltip
sk: Zobrazenie hlasitosti v popisku

note: sound@cinnamon.org->settings-schema.json->tooltipShowPlayer->description
en: Show player in tooltip
sk: Zobraziť prehrávač v popise

note: sound@cinnamon.org->settings- schema.json->tooltipShowArtistTitle->description
en: Show song artist and title in tooltip
sk: Zobratiž názov a interpreta skladby v popise

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->name
en: System Tray
sk: Systémová lišta

note: systray@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet which hosts all the system tray icons
sk: Aplet, ktorý hostí všetky ikonky na systémovej lište

note: grouped-window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list with app grouping
sk: Hlavné okno Cinamon zoznamu so združovaním aplikácií

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->thumbnailsPage->title schema.json->thumbnailsSection->title
en: Thumbnails
sk: Miniatúry

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->contextMenuPage->title
en: Context Menu
sk: Kontextová ponuka

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->appButtonsSection->title
en: Application Buttons
sk: Tlačidlá aplikácie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hotKeysSection->title
en: Hot Keys
sk: Horúce klávesy

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->hoverPeekSection->title
en: Hover Peek
sk: Prejdenie kurzorom myši ponad položku

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->number- display->description
en: Show window count numbers
sk: Zobraziť číslo s počtom okien

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->description
en: Button label
sk: Menovka tlačidla

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Application name
sk: Názov aplikácie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title
sk: Nadpis okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->title- display->options
en: Window title (only for the focused window)
sk: Názov okna (iba pre zvýraznené okno)

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description
en: Mouse wheel scroll action
sk: Akcia pri rolovaní kolieska myši

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Cycle apps
sk: Cykliť aplikácie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Cycle windows
sk: Cykliť okná

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->description
en: Left click action
sk: Akcia po kliknutí ľavým tlačidlom

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- action->options
en: Toggle activation of last focused window
sk: Prepnúť aktiváciu naposledy zameraného okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click-
en: Middle click action
sk: Akcia po stlačení stredného tlačidla

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Launch new app instance
sk: Spustiť novú inštanciu aplikácie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- action->options
en: Close last focused window in group
sk: Zavrieť posledné zvýraznené okno v skupine

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->group- apps->description
en: Group windows by application
sk: Skupiny okien podľa aplikácie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-app-button- dragging->description
en: Enable app button dragging
sk: Povoliť hýbacie tlačidlo aplikácie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->description
en: Launcher animation
sk: Spustiť animáciu

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings- schema.json->cycleMenusHotkey->description
en: Global hotkey for cycling through thumbnail menus
sk: Globálna klávesová skratka pre cyklovanie medzi ponukami miniatúr

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- hotkey->description
en: Global hotkey to show the order of apps
sk: Globálna klávesová skratka na zobrazenie poradia aplikácií

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show-apps-order- timeout->description
en: Duration of the apps order display on hotkey press
sk: Trvanie zobrazenia poradia aplikácií po stlačení klávesovej skratky

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->super-num- hotkeys->description
en: Enable Super+<number> shortcut to switch/open apps
sk: Zapnout klávesovú skratku Super+<číslo> pre prepínanie/otváranie aplikácií

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- timeout->description
en: Delay before showing thumbnails
sk: Oneskorenie pred ukázaním miniatúry

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->description window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->description
en: Thumbnail size
sk: Veľkosť miniatúr

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail- size->options window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview- scale->options
en: Largest
sk: Najväčšie

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->thumbnail-scroll- behavior->description
en: Cycle windows on mouse wheel scroll
sk: Cykliť okná pri rolovaní kolieska myši

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- thumbnails->description
en: Show thumbnails
sk: Ukázať miniatúry

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->animate- thumbnails->description
en: Animate thumbnails
sk: Animovať miniatúry

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->vertical- thumbnails->description
en: Enable vertical thumbnails
sk: Povoliť vertikálne minitaúry

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->sort- thumbnails->description
en: Sort thumbnails according to the last focused windows
sk: Usporiadať miniatúry podľa posledného zvýrazneného okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->highlight-last- focused-thumbnail->description
en: Highlight the thumbnail of the last focused window
sk: Zvýrazniť miniatúru posledného zvýrazneného okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->onclick- thumbnails->description
en: Click to show thumbnails
sk: Kliknúť na ukázanie miniatúr

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->show- recent->description
en: Show recent items
sk: Ukázať najnovšie položky

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->autostart-menu- item->description
en: Show autostart option
sk: Ukázať autoštartovú možnosť

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->description
en: Apply the monitor move option to all windows
sk: Aplikovať pohyb monitora na všetky okná

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->monitor-move-all- windows->tooltip
en: When clicking "Move to monitor" in the context menu, this option will move all of an app's windows instead of just the last focused window from the app.
sk: Pri kliknutí na "Presunúť na monitor" v kontextovom menu, táto možnosť presunie všetky okná aplikácie a nie len naposledy aktívne okno.

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-hover- peek->description
en: Show the window when hovering its thumbnail
sk: Ukázať okno keď sa prejde kurzorom cez jeho miniatúru

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- in->description
en: Window fade-in time
sk: Čas zobrazovania okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek-time- out->description
en: Window fade-out time
sk: Čas zmiznutia okna

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->hover-peek- opacity->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->description
en: Window opacity
sk: Krytie okna

note: network@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Network manager applet
sk: Aplet na správu sietí

note: network@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the network applet menu.
sk: Nastaviť klávesové skratky na zobrazenie ponuky sieťového apletu.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Workspace switcher
sk: Prepínač pracovných priestorov

note: workspace-switcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Select the workspace from the panel
sk: Vyberte pracovný priestor z panelu

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->description
en: Type of display
sk: Typ zobrazenia

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->tooltip
en: Note that the visual representation will only work if your panel is large enough to display it properly, otherwise the simple style will be used.
sk: Poznámka: vizuálna reprezentácia bude fungovať iba vtedy, ak je panel dosť veľký na to, aby ju zobrazil celú, inak sa použije jednoduchý štýl zobrazenia.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: A visual representation of the workspaces
sk: Vizuálna reprezentácia pracovných priestorov

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->display- type->options
en: Simple buttons
sk: Jednoduché tlačidlá

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->description
en: Scroll wheel behavior
sk: Nastavenie vlastností kolieska

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->tooltip
en: Reverse or disable the direction of the scroll in the workspace list.
sk: Obráti, alebo zakáže posúvanie v pracovných plochách pomocou kolieska.

note: workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Reversed
sk: Naopak

note: show-desktop@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Minimize all windows
sk: Minimalizovať všetky okná

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at- desktop->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->description
en: Peek at the desktop on hover
sk: Nahliadnuť na pracovnú plochu po prejdení myšou

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-at-desktop->tooltip
en: Peek at the desktop when hovering the applet
sk: Nahliadne na pracovnú plochu, keď prejdete myšou ponad aplet

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->description
en: Blur effect
sk: Efekt rozostrenia

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-blur->tooltip
en: Blur windows when peeking at the desktop
sk: Rozostrí okná, keď nahliadnete na pracovnú plochu

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->description
en: Hover delay
sk: Oneskorenie prechádzania

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-delay->tooltip
en: Delay before Peek shows desktop
sk: Oneskorenie pred nahliadnutím na pracovnú plochu

note: show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->peek-opacity->tooltip
en: Change the opacity of windows when peeking at the desktop
sk: Zmení krytie okien, keď nahliadate na pracovnú plochu

note: favorites@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access your favorite files
sk: Pristupujte k vašim obľúbeným súborom

note: favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->show-full-uri->description
en: Display full paths in the list
sk: Zobraziť úplné cesty v zozname

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Control the trash from the panel
sk: Kontrolovať kôš z panela

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings Applet
sk: Aplet nastavení

note: settings@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon Settings
sk: Nastavenia Cinnamon

note: removable-drives@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access removable drives
sk: Prístup k vymeniteľným jednotkám

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Access the documents you recently opened
sk: Pristúpiť k dokumentom, ktoré boli nedávno otvorené

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Corner bar
sk: Rohová lišta

note: cornerbar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A bar designed to be placed in the corner, used to show the desktop, desklets, the workspace selector or the window selector.
sk: Lišta určená na umiestnenie do rohu, ktorá sa používa na zobrazenie pracovnej plochy, pracovných plôch, selektora pracovného priestoru alebo selektora okien.

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->click-action->description
en: Click action
sk: Akcia po kliknutí

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces
sk: Prepnúť pracovné plochy

note: cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll-behavior->options
en: Switch workspaces (reversed)
sk: Prepnúť pracovné plochy (obrátené)

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Window list
sk: Zoznam okien

note: window-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Main Cinnamon window list
sk: Hlavný zoznam okien Cinnamon

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable-alerts->description
en: Show an alert in the window list when a window from another workspace requires attention
sk: Zobrazit upozornenia v zezname okien, ak okno z inej pracovnej plochy vyžaduje pozornosť

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->enable- scrolling->description
en: Enable mouse-wheel scrolling in the window list
sk: Povoliť prepínanie na zozname okien pomocou kolieska myši

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->reverse- scrolling->description
en: Reverse the direction of mouse-wheel scrolling in the window list
sk: Obrátiť smer rolovania myšou v zozname okien

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->left-click- minimize->description
en: Left click to minimize window
sk: Kliknúť ľavým tlačidlom na minimalizáciu okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->middle-click- close->description
en: Middle click to close window
sk: Zatvoriť okno stlačením stredného tlačidla

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->panel-show- label->description
en: Show window names in the panel
sk: Zobraziť názvy okien v paneli

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->button-width->description
en: Window button width in the panel
sk: Šírka tlačidla okna v paneli

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->buttons-use-entire- space->description
en: Window buttons can have different sizes and use the entire space available
sk: Tlačidlá okien môžu mať rozličné veľkosti a použiť celé dostupné miesto

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->description
en: Choose what to show when hovering over a window button
sk: Vyberte, čo sa má zobraziť pri umiestnení kurzora myši na tlačidlo okna

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Title
sk: Názov

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-hover->options
en: Thumbnail
sk: Náhľad

note: window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->window-preview-show- label->description
en: Show title above thumbnail
sk: Zobraziť názov nad miniatúrami

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Spacer
sk: Oddeľovací prvok

note: spacer@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Add some space between your other applets
sk: Pridať medzeru medzi vaše ostatné aplety

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Amount of space in pixels
sk: Zabrané miesto v pixeloch

note: spacer@cinnamon.org->settings-schema.json->width->tooltip
en: Adjust this to increase or decrease the width of this spacer
sk: Upraviť pre zmenu šírky tohto oddelovača

note: scale@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Scale view
sk: Kliknite, alebo prejdite myšou pre aktivácou zväčšeného zobrazenia

note: scale@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate scale on hover
sk: Aktivuje rozsah

note: printers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Manage print jobs
sk: Spravovať tlačové úlohy

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->description
en: Show printer icon
sk: Zobraziť ikonu tlačiarne

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: Always
sk: Vždy

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printers exist
sk: Keď existujú tlačiarne

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->options
en: When printing
sk: Počas tlače

note: printers@cinnamon.org->settings-schema.json->show-icon->tooltip
en: Choose when to show the printer icon in the panel
sk: Zvoliť kedy sa má zobraziť ikona tlačiarne v paneli

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Settings API Demo
sk: Demo API pre nastavenia

note: settings-example@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A sample applet for demonstrating the capabilities and usage of the applet and desklet settings API
sk: Vzorový aplet na demonštráciu schopností a použitia nastavení API apletov a deskletov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page1->title
en: Visible settings
sk: Viditeľné nastavenia

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page2->title
en: Choosers
sk: Nástroje na výber

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page3->title settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section5->title
en: Command settings
sk: Nastavenia príkazu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page4->title
en: Editable list settings
sk: Upraviteľné nastavenia zoznamu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->page5->title
en: Dependencies
sk: Závislosti

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section0->title
en: Info
sk: Informácie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section3->title
en: File choosers
sk: Nástroje na výber súborov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section2->title
en: Menu settings
sk: Nastavenia ponuky

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section4->title
en: Animation settings
sk: Nastavenia animácie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section6->title
en: Other choosers
sk: Ostatné nástroje na výber

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section7->title
en: My list
sk: Môj zoznam

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section8->title
en: Show dependencies section
sk: Zobraziť časť so závislosťami

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->section9->title
en: Dependencies section
sk: Časť so závislosťami

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->label- info->description
en: Play with these widgets and see the automatic reaction in the panel applet.
    
    This is a label, and the content can't be modified nor accessed. You may want to use a label to show additional hints or instructions, for example.
sk: Pohrajte sa s týmito miniaplikáciami a pozrite si automatickú reakciu v aplete panela.
    
    Toto je štítok a obsah nie je možné upravovať ani k nemu pristupovať. Možno budete chcieť použiť štítok napríklad na zobrazenie ďalších rád alebo pokynov.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->description
en: The icon to use in the panel
sk: Ikona, ktorá sa použije v paneli

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->icon-name->tooltip
en: Select an icon file, or you can type an icon name into the entry box
sk: Zvoľte súbor s ikonou, alebo môžete písať názov ikony do vstupného pola

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->description
en: The background color for the applet
sk: Farba pozadia apletu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->color->tooltip
en: Click the button to select a new background color for this applet
sk: Kliknutím na tlačidlo vyberiete novú farbu pozadia pre tento aplet

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->description
en: Applet width in the panel
sk: Šírka apletu v paneli

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->spinner- number->tooltip
en: Increase or decrease this spinner value to make the applet wider or narrower in the panel
sk: Navýšením alebo znížením hodnoty tohto posuvníku sa aplet v paneli zúži alebo rozšíri.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->description
en: Please pick an option
sk: Prosím, vyberte voľbu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: First Choice
sk: Prvá voľba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Second Choice
sk: Druhá voľba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Third Choice
sk: Tretia voľba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->options
en: Fourth Choice
sk: Štvrtá voľba

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->combo- selection->tooltip
en: A combo selection can select between int, boolean, float, and string values
sk: Výberové pole môžete vyberať medzi hodnotami int, boolean, float  a string

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale- demo->description
en: Here is a demonstration of bidirectional control
sk: Toto je ukážka obojsmerného ovládania

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->scale-demo->tooltip
en: If you adjust this scale, it updates in the applet.  If you adjust the scale in the applet, it updates here
sk: Pokiaľ budete ovládať túto stupnicu, bude sa rovnako chovať aj tá v aplete. Pokiaľ budete ovládať stupnicu v aplete, aktualizácia prebehne tu.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->description
en: Check this to use a custom label
sk: Zaškrtnutím tejto voľby sa použije vlastná menovka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom- label->tooltip
en: Checking this box allows you to set a custom label in the field below - this demonstrates setting dependencies
sk: Zaškrtnutím tohto políčka vám bude umožnené nastaviť vlastnú menovku do poľa nižšie - týmto sa demonštrujú závislosti nastavenia

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- label->description
en: Custom Applet Label
sk: Vlastná menovka apletu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-label->tooltip
en: Set your custom label here.  This field is unavailable unless the switch above is enabled
sk: Tu nastavte vašu vlastnú menovku. Toto políčko je nedostupné, až kým nie je povolený prepínač vyššie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->description
en: Animation type
sk: Typ animácie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tween- function->tooltip
en: A tween chooser has as value a string, which you can pass as transition to Tweener.addTween()
sk: Tween sa vyberá podľa reťazca ako hodnoty, ktorý môže byť argumentom prechodu vo funkcii Tweener.addTween()

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->effect- style->description
en: Effect type
sk: Typ efektu

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo- button->description
en: Don't Press This Button!!!
sk: Neklikaj na toto tlačidlo!!!

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->demo-button->tooltip
en: Pressing this button activates a callback method in the applet - go ahead, press it.
sk: Stlačením tohto tlačidla sa aktivuje spôsob volania apletu - do toho, stlačte ho.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->signal- test->description
en: This is a test widget for individual key signal firing
sk: Toto je skúšobný prvok pre použitie vlastných jednotlivých klávesov

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->keybinding- test->description
en: Set the keybinding here to activate an action
sk: Tu nastavte kombináciu klávesov pre aktivovanie akcie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->file- select->description
en: Choose a file
sk: Zvoliť súbor

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->directory- select->description
en: Choose a directory
sk: Zvoliť adresár

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->sound- select->description
en: Choose a sound
sk: Zvoliť zvuk

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->font- select->description
en: Choose a font
sk: Zvoliť písmo

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->description
en: You can type paragraphs and lists here
sk: Tu môžete zadať odstavce a zoznamy

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->long-text->tooltip
en: This setting type is useful for multi-line lists, and text that is too long to fit in an entry widget.
    You can manually set the height of the text view with the 'height' property. This one is set to 150. Default is 200.
sk: Tento typ nastavenia je užitočný pre zoznamy s viacerými riadkami a text, ktorý je príliš dlhý na to, aby sa zmestil do zadávacieho prvku.
    Môžete ručne nastaviť výšku zobrazeného textu vlastnosťou „height“, ktorá je nastavená na hodnotu 150. Predvolená hodnota je 200.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->date- select->description
en: Choose a Date
sk: Zvoliť dátum

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->time- select->description
en: Choose a Time
sk: Vyberte čas

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->description
en: Custom tree widget
sk: Vlastný strom miniaplikácií

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Resident
sk: Stále

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Address
sk: Adresa

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Id number
sk: Číslo ID

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Shortcut key
sk: Klávesová skratka

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: File Path
sk: Cesta k súboru

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->description
en: Show the dependencies section
sk: Zobraziť sekciu so závislosťami

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->show-deps- section->tooltip
en: Checking this box shows the Dependencies section below. Unchecking hides it.
sk: Keď je toto políčko zaškrtnuté ukazuje sa oddiel závislostí. Keď nie je, oddiel je skrytý.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->deps-info->description
en: You can see this section because the switch above is on. Try switching it off and see what happens.
sk: Tento oddiel vidíte lebo políčko je zaškrtnuté. Skúste ho odškrtnúť a uvidíte čo sa stane.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->description
en: Show info
sk: Zobraziť informácie

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #1
sk: Zobraziť informáciu č. 1

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Show info #2
sk: Zobraziť informáciu č. 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo->options
en: Don't show info #1 or #2
sk: Nezobrazovať informáciu č. 1 alebo č. 2

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info1->description
en: Info #1: You are seeing this info because the first option is selected in the combo box above. Try selecting different options to see different information.
sk: Informácia č. 1: Toto vidíte lebo v poli je vybraná prvá položka. Skúste si tiež vybrať inú položku.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-combo- info2->description
en: Info #2: You are seeing different text now because you selected the second option in the combo box above.
sk: Informácia č. 2: Toto vidíte lebo ste si v poli vybrali druhú položku.

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin->description
en: Number value
sk: Číselná hodnota

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info1->description
en: The value of the spinner above is less than 5
sk: Hodnota políčka je väčšia ako 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->dep-spin- info2->description
en: The value of the spinner above is greater than or equal to 5
sk: Hodnota políčka je rovnaká alebo väčšia ako 5

note: settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->custom- widget->description
en: Try out this custom widget!
sk: Vyskúšajte túto vlastnú miniaplikáciu!

note: expo@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click or hover to activate Expo view
sk: Kliknite, alebo prejdite myšou na aktiváciu zobrazenia Expo

note: expo@cinnamon.org->settings-schema.json->activate-on-hover->description
en: Activate expo on hover
sk: Aktivuj prehľad

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Slideshow Controls
sk: Ovládanie slideshow

note: slideshow@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Basic controls for the Cinnamon slideshow
sk: Základné ovládanie pre slideshow Cinnamon

note: user@cinnamon.org->metadata.json->description
en: An applet to access your account details, switch users and quickly logout or power off the computer
sk: Aplet na prístup k podrobnostiam o účte, prepínanie používateľov, rýchle odhlásenie a vypnutie počítača

note: user@cinnamon.org->metadata.json->name
en: User Applet
sk: Používateľský aplet

note: user@cinnamon.org->settings-schema.json->display-name->description
en: Display user name on panel
sk: Zobraziť v paneli používateľské meno

note: panel-launchers@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Launch applications from the panel
sk: Spúšťať aplikácie z panela

note: panel-launchers@cinnamon.org->settings-schema.json->allow- dragging->description
en: Allow dragging of launchers
sk: Povoliť ťahanie spúšťacích súborov

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Click to display and manage system notifications
sk: Kliknite na zobrazenie a správu systémových oznámení

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->description
en: Ignore transient notifications
sk: Ignorovať nestále oznámenia

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->ignoreTransientNotifications->tooltip
en: Check this to ignore transient notifications.
sk: Zaškrtnutím tejto voľby sa budú ignorovať prechodné oznámenia.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showEmptyTray->description
en: Show empty tray
sk: Zobraziť prázdnu lištu

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->showEmptyTray->tooltip
en: Check this to show the tray even when there are no new notifications.
sk: Zaškrtnutím tejto voľby sa zobrazí lišta, aj keď nie sú dostupné žiadne nové oznámenia.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->showNotificationCount->description
en: Show the number of notifications
sk: Zobraziť počet upozornení

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show notifications
sk: Zobraziť oznámenia

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the notification popup menu.
sk: Nastaviť klávesovú skratku pre zobrazenie menu s upozorneniami.

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->tooltip
en: Set keybinding(s) to clear all notifications.
sk: Nastaviť klávesové skratky na vymazanie všetkých oznámení.

note: notifications@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemSettings->description inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemNotificationSettings->description
en: Open notification settings
sk: Otvoriť nastavenia oznámení

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Inhibit Applet
sk: Aplet potlačenia

note: inhibit@cinnamon.org->metadata.json->description
en: This applet is used to disable notifications and power management (including the screensaver and the session from going idle)
sk: Tento aplet je používaný pre vypnutie oznámení a správy napájania (vrátane šetriča obrazovky a nečinnosti relácie)

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->description
en: Inhibit power management
sk: Zakázať správu napájania

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyPower->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit power management.
sk: Nastavte klávesovú skratku pre zakázanie správy napájania.

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->description
en: Inhibit notifications
sk: Zakázať upozornenia

note: inhibit@cinnamon.org->settings-schema.json->keyNotifications->tooltip
en: Set keybinding(s) to inhibit notifications.
sk: Nastavte klávesovú skratku pre zakázanie upozornení.

note: inhibit@cinnamon.org->settings- schema.json->btnSystemPowerSettings->description
en: Open power settings
sk: Otvorte nastavenia napájania

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->name
en: On-Screen keyboard
sk: Klávesnica na obrazovke

note: on-screen-keyboard@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A Cinnamon applet to launch the on-screen keyboard
sk: Aplet prostredia Cinnamon na spustenie klávesnice na obrazovke

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Calendar
sk: Kalendár

note: calendar@cinnamon.org->metadata.json->description
en: The Cinnamon calendar applet
sk: Aplet kalendára prostredia Cinnamon

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->description
en: Show calendar events
sk: Zobraziť udalosti z kalendára

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-events->tooltip
en: Check this to display events in the calendar.
sk: Zaškrtnutím zobrazíte udalosti v kalendári.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->description
en: Show week numbers in calendar
sk: Zobraziť čísla týždňov v kalendári

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->show-week-numbers->tooltip
en: Check this to show week numbers in the calendar.
sk: Zaškrtnutím tejto voľby zobrazíte čísla týždňov v kalendári.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->description
en: Use a custom date format
sk: Použiť vlastný formát dátumu

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the date in the calendar applet.
sk: Pokiaľ si chcete nastaviť vlastný formát dátumu, pozrite si toto.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->description clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->description
en: Date format
sk: Formát dátumu

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-format->tooltip clock@cinnamon.org->settings-schema.json->date-format->tooltip
en: Set your custom format here.
sk: Tu nastavíte vlastný formát.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip- format->description
en: Date format for tooltip
sk: Formát dátumu pre popis

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->custom-tooltip-format->tooltip
en: Set your custom tooltip format here.
sk: Tu si nastavte svoj vlastný formát popisu.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->format-button->tooltip
en: Click this button to know more about the syntax for date formats.
sk: Kliknutím na toto tlačidlo zistíte viac o syntaxe formátov dátumu.

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->description
en: Show calendar
sk: Zobraziť kalendár

note: calendar@cinnamon.org->settings-schema.json->keyOpen->tooltip
en: Set keybinding(s) to show the calendar.
sk: Nastaviť klávesové skratky pre pre zobrazenie kalendára.

note: xrandr@cinnamon.org->metadata.json->description
en: XRandR monitor control applet
sk: Aplet XRandR na ovládanie monitora

note: a11y@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Accessibility applet
sk: Aplet zjednodušenia ovládania

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Windows Quick List
sk: Rýchly zoznam okien

note: windows-quick-list@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Quickly access windows from all workspaces
sk: Rýchlo pristúpiť k oknám zo všetkých pracovných plôch

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Separator
sk: Oddeľovač

note: separator@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A separator icon which can be added multiple times
sk: Ikona pre oddeľovač, ktorá môže byť použitá viacnásobne

note: power@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Power Manager
sk: Správca napájania

note: power@cinnamon.org->metadata.json->description
en: Cinnamon power management applet
sk: Aplet prostredia Cinnamon na správu napájania

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage
sk: Zobraziť percentá

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show time remaining
sk: Zobraziť zostávajúci čas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Show percentage and time remaining
sk: Zobraziť percento a zostávajúci čas

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->labelinfo->options
en: Hide label
sk: Skryť menovku

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->description
en: Always show all batteries
sk: Vždy zobraziť všetky batérie

note: power@cinnamon.org->settings-schema.json->showmulti->tooltip
en: Check this to always show multiple batteries in the panel, regardless of whether one of them is marked primary.
sk: Touto voľbou sa zobrazia viaceré batérie v paneli, bez ohľadu na to, ktorá z nich je označená ako hlavná.

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Digital photo frame
sk: Digitálny fotorámik

note: photoframe@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A digital photo frame desklet
sk: Desklet s digitálnym fotorámikom

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->directory->description
en: Folder
sk: Priečinok

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->height->description
en: Height
sk: Výška

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->width->description
en: Width
sk: Šírka

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->fade-delay->description
en: Fade delay
sk: Oneskorenie zoslabnutia

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->description
en: Special effect
sk: Špeciálny efekt

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Sepia
sk: Sépia

note: photoframe@cinnamon.org->settings-schema.json->effect->options
en: Black and White
sk: Čierna a biela

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Launcher desklet
sk: Desklet so spúšťačom

note: launcher@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that launches a program
sk: Desklet, ktorý spúšťa program

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Clock desklet
sk: Desklet s hodinami

note: clock@cinnamon.org->metadata.json->description
en: A desklet that displays the time
sk: Desklet, ktorý zobrazuje čas

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->description
en: Text color
sk: Farba textu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->text-color->tooltip
en: Click the button to select a new text color
sk: Kliknite na tlačidlo pre výber inej farby textu

note: clock@cinnamon.org->settings-schema.json->use-custom-format->tooltip
en: Check this to define a custom format for the time in the clock desklet.
sk: Zaškrtnite toto políčko pre zadefinovanie vlastného formátu pre čas v desklete hodín.
