linuxmint - en to yi translation catalogue (30 entries)

en: Unknown
yi: אומבאקאנט

en: Search
yi: זוך

en: Close
yi: פֿאַרמאַך

en: Copy
yi: קאָפּיר

en: Paste
yi: קלעפּ

en: Add
yi: שטעלן

en: No
yi: נײן

en: Yes
yi: יאָ

en: Remove
yi: נעם אַװעק

en: Zoom
yi: פֿאַרגרעסער/פֿאַרקלענער

en: Places
yi: ארטן

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
yi: מעניו

en: All Applications
yi: כל היישומים

en: Logout
yi: גײ אַרױס

en: Quit
yi: לאז אפ

en: Wired
yi: דראָדיק

en: Wireless
yi: אָנדראָדיק

en: Wireless connection
yi: אָנדראָדיק פֿאַרבינדונג

en: Connected to the network
yi: פֿאַרבינטן מיט נעץ

en: Computer
yi: קאָמפּיוטער‬

en: hour | hours
yi[0]: שוה
yi[1]: שעית

en: minute | minutes
yi[0]: סעקאָנדע
yi[1]: סעקאָנדעס

note: grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->launcher-animation- effect->options scale@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Scale
yi: סקאַלירונג

en: Microphone
yi: מיקראָפֿאָן

en: Volume
yi: הױכקײט

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
yi: מיסט

en: Cancel
yi: רוף אָפּ

note: bool is unused, just a placeholder so object is the same index for settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Name
yi: נאָמען

note: Action, Label, Allow phase selection, extra widget type [entry|slider|none], default custom val workspace-switcher@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options
en: Disabled
yi: אױסגעלאָשן

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Icon
yi: בילדל
